De Goed weekend voor Bloemendaal Rene Oskam Slechte afwerking Rood en Wit fataal Criketers HBS Unieke gebeurtenis tijdens viertallenkampioenschap De Vries beslist wedstrijd tegen Jongbloed in voordeel langste adem N j op eigen park op dreef nemen leiding in hoofdklasse Wijnand van den Boom had 8 Hoofddorp-toernooi Van Keeken-toernooi MH KBBH M^^ 12 MAANDAG 2 3 JULI 19 7 9 M A 1 sportief r lerr bes var ste stri scl- Os a - - - S' Lai tw g"-"-... "'-“Ij jj .ft» wB I g (Van onze cricketmedewerker) (Van onze cricket medewerker) (Van onze bridgemedewerker) HANS POVEL: TWEE ROEI-TITELS (Van onze roeimedewerker) - Abed bleek met 3 voor 13 ook als bowler dit keer in topvorm en werd aldus „Man of the Match”. Toen op 29 VOC al vier bats men kwijt was, onder wie Bakker voor 6 en Schoonheim op de eerste bal, hadden de Schiedammers geen schijn van kans meer. Op 122 waren zij all out, met HBS bowler van Heyningen 4 voor 42 en Bart Visée 2 voor 20. De Kievieten versloegen de „Grote Haagsche” op eigen terrein met 151 tegen 106. Het waren twee bowlers die hier het publiek op topcricket onthaalden. Voor HCC bowïde Edwards ononderbroken 26 overs met 5 voor 38 als resultaat. De West- Indische Kieviet Orville Sennhouse werd met de fantastische cijfers 7 voor 49 in 24 overs „Man of the Match”. De wedstrijd tussen Quick en UD was om vijf uur al bekeken. De Deventenaar Bart Lubbers gooide met 6 voor 34 Quick all out voor 99 en de UD-ers passeerden dat schamele totaaltje voor vier wickets. Een historische overwinning werd in Londen behaald door Essex, dat voor het eerst in zijn 133-jarig bestaan een titel behaalde. In de finale om de Benson en Hedges Cup werd Surry met 89 runs (289- 200) verslagen. Gooch scoorde voor Essex 124 runs en leverde de belangrijkste bij drage aan de door zo goed als iedere Engelse cricketliefhebber bejubelde Es sex victorie. HAARLEM. HBS heeft door een gro te overwinning op VOC de leiding in de hoofdklasse van hun zondagse tegenstan ders overgenomen. Met bijdragen van de West-indiër Hope (62), de Zuid-Afrikaan Abed (70). en aanvoerder v.d. Vegt (43) kwam HBS tot 217 voor 7. Het betekende een voor de gehele Rood en Wit aanhang verheugende tussenstand van 26 voor 3 doordat op de Rood en Wit aanval alleen Rajak (36) en van Nierop (22) goed, soms zelfs voortreffelijk, batten lieten zien, leek op 120 voor 9 Rood en Wit een simpele overwinning te gaan behalen. Maar zoals zo vaak maakt een tegenstan der in doodsnood rare sprongen en Bar kas, die met een zeer gedurfde 31 not out j}- Met een nieuw baanrecord won de lichte vier met stuurman, de combinatie Euros/Het Spaarne/RIC/De Laak, waarvan onder andere Hans Povel (tweede van rechts) deel uit maakte, het Nederlands kampioenschap. Bloemendaal had een goed weekend doordat zij zelf won van naaste concu- rent Excelsior terwijl belager Hermes DVS verloor van HCC 2. bleef, bezorgde VRA toch nog een totaal van 152. De Vries (echtpaar De Vries en Gerard Groen-Cees Schrama) kwam tijdens de vijfde zitting tot de maximale winst op Wonink: 20-0 en nam daardoor de leiding van Van der Krol over. Dat viertal moest in Goudsmit (Goudsmit-mevrouw Eshuis, Luesken-mevrouw Goudsmit) duidelijk zijn meerdere erkennen: 5-15 waardoor de „gele trui” aan De Vries moest worden afgestaan. In de volgende ronde stond het treffen Jongbloed-De Vries op het pro gramma. Jongbloed (Jongbloed-De By, Porck-Koch) was door de forse winst van 20-0 op Kerner (Kerner-Plaatsman, Slot- De Wit) naar de derde plaats opgeklom men en had een achterstand van niet meer dan zes punten op De Vries. De ontmoe ting tussen deze twee grootmachten stond in het middelpunt van de belangstelling en de uitslag zou wel eens beslissend kun nen zijn voor het verdere verloop van de competitie. De partijen gaven elkaar niets toe en aan beide tafels werden vrijwel gelijke scores bereikt iets dat bij viertal lenwedstrijden zelden voorkomt. Toen de stand werd opgemaakt bleek er een uit slag in matchpunten van 12-8 in het voor deel van De Vries uit de bus te zijn geko men. In overwinningspunten uitgedrukt werd eenzelfde stand bereikt en dat is zonder meer een unicum. De Vries kwam door zijn overwinning op een totaal van 98 punten terwijl Jongbloed er 88 mocht aan tekenen waardoor de derde plaats niet verlaten kon worden. Van de Krol (Van de Krol-Ineke Wiers, Van Ravenswaay-Cas Wiers), geprikkeld door de nederlaag te gen Goudsmit, kon Kerner duidelijk on der de duim houden (13-7) en werd met 94 punten tweede op de ranglijst. Reedijk (echtparen Reedijk en Groot) staat met 85 punten op de vierde plaats dankzij de overwinning van 19-1 op Honselaar en die van 15-5 op Goudsmit. Van Baasbank (echtparen Van Baasbank en Bosma) blijft in elke ronde opzien baren door met veel elan zijn tegenstanders op afstand te houden. Het team Bos, waarin niemand minder dan Ben Essing uitkwam, had Mevrouw Van der Linden stond bij het ingaan van de vijfde ronde met een totaal van slechts 7 punten muurvast onderaan. Ook bij bridge is alles mogelijk want Van Houten en mevrouw Van Ravenswaay werden op de derde wedstrijddag maxi maal geklopt: 204). Mevrouw Van der Lin den heeft nu 47 punten en staat 21e. Me vrouw Van Ravenswaay stuit thans de rij met 17 punten. totaal geen verweer: 6-14. Tegen Hout werd het een walk-over: 20-0. Daardoor heeft Van Baasbank 83 punten en staat op de vijfde plaats, een prachtige positie voor deze eersteklassers. In de finale wisten zij tweede te worden achter de nationale dames-formatie van Jan Wienese in een voor jeugdploegen ongelooflijk snelle tijd van 3.17,4. In Madrid werden wedstrijden voor het Europees kampioenschap volleybal voor meisjes gespeeld. Nederland verloor hier bij met 1-3 van Rusland en met 0-3 van Polen. De Italiaanse skiër Leonardi David ligt nog altijd in coma. David kwam op 3 maart tijdens een wedstrijd voor de we reldbeker in Lake Placid ten val. De 19- jarige skiër wordt behandeld in een kli niek te Novarra, bij Milaan. Volgens pro fessor Enrico Geuna heeft David nog ner gens op gereageerd. Niettemin hebben de artsen de hoop op herstel nog niet opge geven. S 2-1 I Ar Bloemendaal kwam op het kleine Schie- damse veld tot 155 runs, zonder dat de grote kanonnen er echt aan te pas kwa men. Het waren dit keer Hans Floberg (56) en de vijftienjarige Paul Jan Hokke (22 not out) die voor de Bloemendalers de winnende score tot stand brachten. Excel sior ging op eigen terrein voor 113 runs ten onder tegen de onbespeelbare Dirk Reisig, die vijf Schiedammers uitkreeg voor slechts 25 runs, en door het ongeloof lijke slipfielden van Larry Worrell, die als enige speler op die plaats vijf vangen deed en daarmee Man of the Match werd. De ene vang was nog mooier dan de andere en het was de eerste keer dit seizoen dat in Hoofd- of Eerste klasse de „Man of the Match” op basis van een fielding prestatie werd gekozen. Stand in de Eerste Klasse: Bloemen daal 944; HDVS 1045; Excelsior 940; ACC 10-38; HCC 2 9-29; Hercules 6-15; VUC 9-16; Quick(N) 9-15. Dit mag zeker gelden voor de nationale lichte herenacht, die in nationaal opzicht al bewezen had de sterkste te zijn. Ook in het internationale veld heeft deze acht, bestaande uit de verenigingen RIC, Euros, Skadi, Spaarne, Thêta, Willem III en de Laak, haar kwaliteit bewezen. De nationa le titel werd dan ook zonder problemen door Emke, Van der Kwast, Pieterman Lycklama, Povel, Van Baal, Uilenbroek, Velthuis, en stuurman Klein Ikkink ge grepen. mc de Op de, as een v landsi voor I dat bi de ra moet kunne dubbe halen ter oi gebeu De i kamp het b< ploeg Dat 1 eerste melijl Kinhe op de comp nog k IJ ste het AD De hal dag levi een Lo< laa De lag HA. zoet tweer eigen verke bij Vj 8-2 te Stevige aanvallen van Orca, en een kami kaze actie van Skadi, konden Nereus niet van de wijs brengen. Nereus bleef onver stoorbaar doorgaan en won toch nog vrij simpel. Bij het nummer dames dubbel-vier be wees de nationale meisjes dubbelvier, met daarin Spaarne-roeister en tevens slag Sharona Ceha, niet voor niets uitgezon den te zijn naar de jeugd-WK in Moskou. HAARLEM/IJMOND. In de strijd om het open viertallenkampioenschap bridge van Kennemerland dat door Boe- kenroode wordt georganiseerd, is het team De Vries erin geslaagd zich naar de top van de ranglijst te spelen. In de vijfde ronde had Wonink geen schijn van kans (20-0) terwijl vervolgens het sterke team Jongbloed ook het hoofd moest buigen: 12-8. Daardoor is De Vries op 98 punten gekomen. Van de Krol (94) die aan de leiding stond, moest door verlies tegen Goudsmit (5-15) een stap terug en neemt nu de tweede positie in. Het kampioen schap wordt in twaalf ronden, verdeeld over zes speelavonden, betwist. Er wordt door 28 viertallen deelgenomen en daar toe behoort vrijwel de gehele Kennemer- landse bridgetop. Aangezien de teams niet clubgebonden zijn worden de vier tallen met de namen van de captains aangeduid. Kinh< Giant Werp, 0-2-9-1 Holst berg i 144). ry Ht Ben (solo), De midd; kond< heim- Ludei goed ook z Kin begoi ning. en W waar gang: gen c wijl de vi, Gian: Twee door: het C pers heim inge\ op i schei boord aan boord gevecht wist het viertal uit de acht echter steeds een kleine voor sprong te behouden, en won uiteindelijk het internationale baanrecord met negen seconden omlaag brengend. Bij de dames achten roeide Spaarne jeugd-roeister An- neloes van der Zee in een gelegenheids- acht, met o.a. de nationale dubbel-vier, naar een niet onverdienstelijke tweede positie achter de zoals verwacht weer zeer sterke nationale dames-acht. Deze acht, met daarin de Haarlemsen Esther Kruis wijk en Jacqueline Stefels, behaalde naast de titel ook een nieuw nationaal baanrecord. De zware heren vier-met bracht in de einduitslag geen verrassingen. Hier be haalde de Nereus vier met Bennebroeker Michiel van Oort, die vroeger voor het Spaarne uitkwam, het kampioenschap. Het kwartet Emke, Van der Kwast, Po vel en van Baal zorgde in het voor lichte roeiers incourante nummer vier-met- stuurman onverwacht voor sensatie. Zij moesten het opnemen tegen de nationaal kampioenen in de lichte vier-zonder Orca/ Nereus (vorig jaar zilver op de WK). In een (Van onze tennismedewerker) CASTRICUM. Het Van Keeken-toer nooi, derde in de reeks internationale jeugd toernooien die op verschillende plaatsen in het land wordt afgewerkt, was dit jaar wat de deelname door jon gens betreft minder sterk bezet dan ande re jaren. Een van de redenen hiervoor is ongetwijfeld het feit dat de Zweedse jeugdtop, die de voorafgaande weken de toon aangaf, al naar huis teruggekeerd is, om daar ondermeer de komende dagen de Nederlandse jeugdbondsploeg te ontmoe ten. Vlak voor hij zelf ook naar Zweden zou afreizen kon de Hoofddorper Wij nand van den Boom daarom zijn slag slaan. In een zenuwslopende finale bleek hij te beschikken over de sterke zenuwen en trok hij in een gevecht tegen Robert Jan Bierens (4-6, 7-6, 9-7) in de leeftijds groep tot en met 14 aan het langste eind. Rood en Wit verloor drie wickets voor 25 runs, waaronder Trotman, zodat ook de tweede batsman van het allerhoogste ni veau het publiek zondag teleurstelde. Dat deden Flohil en Klein niet. Met ronduit schitterend batten en razendsnel runnen scoorde dit tweetal 77 runs voor het vierde wicket. Toen verkeek Flohil zich en speelde de bal in zijn wicket na een inning? van 61 runs. Eelco Klein(44) ging met Fuhri Snethlage (13) nog door tot 131 voor 6 maar toen kwam de klad erin. Bij het ingaan van de laatste 20 overs was de score 111 voor 4 en toen de laatste over door „Man of the Match” Frank Vermeu len (6 voor 62) werd begonnen stond Rood en Wit op 148 voor 8. AMSTERDAM. Op de Nationale Kampioenschappen die in Amsterdam werden gehouden, haalde Spaarneroeier Hans Fovel twee titels binnen. Zoals ver wacht roeide hij vrijdag met de nationale lichte acht naar de titel in de lichte heren acht, terwijl hij zaterdag onverwacht het kampioenschap haalde in het nummer lichte heren vier-met-stuurman. In de roeisport is het al jarenlang zo dat de nationale kampioenschappen nauwelijks interessant zijn voor het publiek. Alleen pure insiders kan het sterk uit elkaar getrokken programma, met vele pauzes nog boeien. Was vroeger het resultaat van de nationale kampioenschappen doorslaggevend voor uitzending naar de wereldkampioenschappen, tegenwoordig zijn de kaarten al vóór de nationale ge schud en worden deze wedstrijden door de topploegen als formaliteit beschouwd. Uitslagen: Heren vier-met: 1. Nereus 6.37,19; 2. Orca 6.39,52; 3. Skadi 6 40,62. Lichte acht: 1. Spaarne comb. 5.57,83; 2. Amstel 6 01,25; 3. Orca comb. 6.11,29. ichte vier met: 1. Spaarne comb. 6.24,32; 2. Orca/Nereus 6.24,72. Dames dubbel vier: 1. Willem III comb. 3.11,81; 2. Spaarne comb. 3.17,40; 3. Nereus comb. 3.18,51. Dames acht: 1. Nereus comb. 3.02,64; 2. Spaarne comb. 3 08,13; 3. Orca comb. 3.08,38. ir h Die laatste wicketstand zou Rood en Wit later noodlottig worden en het zal voor iedereen een raadsel blijven waarom Wijkhuizen in het geheel niet in de Haar lemse aanval werd betrokken. Het Rood en Wit veldwerk werd zeer in het bijzon der gekenmerkt door maar liefst negen vangen waarvan vijf in de slips en één door wicketkeeper Tuininga. Flohil en Klein, ieder twee en Slendebroek één, deden de altijd moeilijk vangen in de slips. Paul van Meekeren bowlde in 22 overs 5 voor 56 en deed daarmee wederom zeer goed werk, hoewel ook hij een over van 14 runs moest toestaan, hetgeen in de laatste over voor de lunch ook Ravenhill was overkomen. 5^ l/Wc/retkeeper Maarten Tuininga van Rood en Wit (tweede van links) gaat een slachtoffer achter het wicket maken. De uitslagen luiden: 5e ronde: Van de Krpl Goudsmit 5-15, JongbloedKerner 20-0, Wo nink—De Vries 0-20, ReedijkHonselaar 19-1, Van Baasbank—Bos 14-6, Van der Werff—Sten- vers 7-13, Cohen—Kokke-20-0, Moltzer—De Jong 0-20, WitmondHout 16-4, KoopmanMuller 12-8, De Vroom—Peeters 10-10, De Vos—Bakker 0-20, Van HoutenVan der Linden 0-20, Van RavenswaayLuesken 2-18. 6e ronde: ReedijkGoudsmit 15-5, Van Baas bank—Hout 20-0, Van der Werff—De Jong 5-15, Cohen—Muller 17-3, Motlzer—Kokke 5-15, Wit- mond-Luesken 0-20, KoopmanHonselaar 10- '10, De VroomStenvers 10-10, De VosPeeters 20-0, Van HoutenBakker 5-15, Van Ravens waayVan der Linden 0-20. Stand: De Vries 98, Van de Krol 94, Jongbloed 88, Reedijk 85, Van Baasbank 83, Bos 80, Cohen 80, De Jong 78, Goudsmit 74, mevrouw Luesken 74, Kerner 70, Van der Werff 60, Wonink 57, Kokke 56, Bakker 54, Koopman 52, Stenvers 51, Hout 51, Muller 49, Witmond 49, Moltzer 47, mevrouw Van der Linden 47, Honselaar 45, De Vroom 43, De Vos 40, Peeters 37, Van Houten 21, mevrouw Van Ravenswaay 17. Onder doodse stilte ging Ravenhill op de eerste bal van die over lbw en moest de Engelsman Davis, met een nuchterheid die aan Boycot doet denken, samen met Paul van Meekeren de wedstrijd uitspe len. Zij scoorden ieder nog een run, maar op 150 voor 9 strandde Rood en Wit met een marge van drie runs, op de teleurstel lende draw. Stand in de Hoofdklasse: HBS 10-43; VOC 9-35; Rood en Wit 10-35; Kieviten 10- 34; VRA 9-30; UD 9-47; Quick 9-24; HCC 10-25. Tezelfdertijd vocht Hoofddorps coming man René Oskam in de lagere regionen als een leeuw. In de dubbels was hij ge handicapt doordat zijn partner Wijnand van den Boom voortijdig naar Zweden afreisde om daar met de bondsploeg aan te treden. In de D-klasse haalde René Oskam de hoofdprijs binnen door in de finale clubgenoot Lex van Leeuwen in drie sets opzij te zetten (6-4, 4-6, 6-3). Voor het eerst nam René Oskam ook deej aan een toernooi op C niveau en bracht hij het ook tot de finale. Na een strijd van twee en een half uur sneuvelde hij hier met de fraaie cijfers 3-6, 6-2, 12-10. In de C groep haalde het Hoofddorpse duo Ton Koningen en Ton Snaterse met gemak de overwinning in het herendubbel binnen. Met 6-3, 6-3 bleven zij de combina tie Klunder/de Bruijn de baas. Opmerke lijk was voorts dat Wim Brandse en Noud Wijers, die bij toernooien in het district de laatste tijd in de beslissende fase steeds Hans Bruggeman op hun weg vonden, bij afwezigheid van Bruggeman evenmin tot de finale doordrongen. Brandse verloor van Felix Boerma en Wijers van Jan van Mourik. In de daarop volgende finale werd Van Mourik winnaar: 7-6, 6-1. Overige uitslagen: Speelsterkte B: DE: Thea Rietveld-Tonnie de Vilder: 6-0, 6-2; Speelsterkte C: DE: Hanneke van Dijk-IJ van Varenberg: 6-3, 4-6, 8-6; DD: W. J. Coppen/H. Scholte-P. Goienga/B. Kortle- ve: 7-5, 6-3; GD: A. van Dijk/B. van Dijlf-C. H. Ekker/T. Steegs: 6-2, 7-5. Speelsterkte D: DE: Plag-Miranda Feuerstake: 6-1, 6-4, DD: C. Perelaar/J. Kuipers-P. de Boer/B. Hoogland: 6-1, 6-0; HD: Andre Beekhui- zen/Ge Behage-H. van Haasteren/Henk van Nieuwenhuizen: 6-4, 4-6, 6-3, GD: J. Reurings/T. Hangjas-C. Plag/F. Plag: 6-1, 6-4. In de oudste meisjesgroep haalde de Heemskerkse Karin Bakkum de toernooi zege door een overwinning op Veronique Pandoel: 6-4, 6-4. Een knappe prestatie werd geleverd door het Haarlemse duo Maarten Mes en Marco Winter. In de finale van het heren dubbel troffen zij de twee finalisten van de oudste jongensgroep in het enkelspel: Ad van der Sman en Paul Scholte Opreij- mer. Ternauwernood verloor de Haar lemse combinatie: 5-7, 5-7. In het enkelspel had de Amsterdammer Van der, Sman met 4-6, 6-1, 6-0 een duidelijke overwin ning geboekt. Bij de jongste meisjes drong Digna Ke telaar tot de halve eindstrijd door. Hellas ter Riet was met 6-3, 6-4 te sterk voor haar. In de overige categorieën sneuvelden de Haarlemse deelnemers al in de voor ronden. Einduitslagen: ME 12: Simone Schilder- Hellas ter Riet 5-7, 6-0, 6-1; ME 14: Aman da Brown (Eng.)-Shelly Wallpole (Eng.) 6- 3, 6-0; ME 16: Sandra Dekker-Annemarie Jurg 6-3, 6-4; ME 18: Karin Bakkum-Ver- onique Pardoel 6-4, 6-4; JE 12: Mark van Eekeren-Mark Koevermans 6-3, 6-3; JE 14: Wijnand van den Boom-Robert Jan Bie rens 4-6, 7-6, 9-7; Stephan Koch-Ronald Steede 4-6, 7-6, 7-5; JE 18: Ad van der Sman-Paul Scholte Opreijmer 4-6, 6-1, 6-0. (Van onze tennismedewerker) HOOFDDORP. Hoewel de tennisvereniging Hoofddorp haar jaar lijkse toernooi dit jaar voor het eerst tot de speelsterkte B had uitgebreid, was er voor Hoofddorpspelers in deze categorie nog geen eerste plaats weggelegd. Arthur Meuwsen pakte met Wim Hulsbosch op eigen terrein de tweede plaats in het herendubbel tegen Jan van Bentum en Ivo Hordijk (4-6, 2-6). HAARLEM. De wedstrijd tussen Rood en Wit en VRA heeft het publiek weinig kunnen boeien. Het kende in feite alleen een zenuwslopend eind met als resultaat een draw en een 3-3 eindstand. De eerste teleurstelling kreeg de neutrale toeschouwer te verwerken toen, met VRA aan bat, de spectaculaire Zuidafri- kaanse batsman Ackerman voor 4 runs op het bowlen van de succesvolle junior Paul van Meekeren door Henny Wijkhui zen werd ui (gevangen. 1 A W -3» w. ,x

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 12