Degradatie nu reëel gevaar k Na korte solovlucht in Helvoirt d Nu één punt voorsprong op De Volewijckers ROOSWIJK HOUDT VOL Boekcar 0 Autoschade £S Laat Boekcar Autoschade maar met de brokken zitten. -r SÊ honk- en softbal in cijfers Laat nü uw accu banden, uitlaat, schokbrekers, ruitenwissers, GRATIS testen CARFIT ill I ■MM Kg mb 13 19 7 9 MAANDAG JULI 2 3 owo- SOFTBAL 26 26 26 26 26 24 26 24 26 22 24 24 26 10 8 6 10 22 22 16 14 12 22 20 IJ 12 22 22 12 10 8 6 2 0 Voor alle merken auto's: Dr. de Liefdestraat 44 Haarlem 023-390423/2422 51 I ISa£ 'J Dat zijn we gewend. En trouwens, dat is ons werk. Werk dat we zo goed en professioneel mogelijk willen doen. Daarom heeft Boekcar een eigen expertise afdelingen een eigen werkplaats voor uitdeuken, spuiten e.d. Goed gespecialiseerd en geoutilleerd. Voor u een zorg minder. HEREN ■MM Kinheim blijft gestaag zakken Storks - 6-9, KLASSE A, 4-3, Herons-ADO i EERSTE fr Hans van Driel Krol bereikt in de eerste inning het tweede honk. Giants-tweede honkman Mario Berkel is te laat. 14-0 (7 inn.). HARREN SUCCESVOL Feyenoord kampioen. i. (ADVERTENTIE) 1 uitstekende (Van onze honkbalmedewerker) Jan Wim Francis Frans Bakker van Rooswijk komt door een sliding veilig op het honk fi&l IJMOND. Rooswijk heeft in de eer ste klasse honkbal de punten gedeeld met het Amsterdamse Spartaan, dat naast ADO de belangrijkste titelkandidaat is. De eerste wedstrijd leverde na zes en een halve inning een 12-1 nederlaag op. Een dag later, op het sportpark Rooswijk, leverde de thuisclub een verrassing, door een 4-3 overwinning. De ploeg van coach Loek de Jong deed door dit resultaat de laatste plaats over aan het Amsterdamse De Volewijckers, dat twee ruime neder lagen incasseerde tegen Sparks. De twee wedstrijden tegen deze Haar lemse ploeg zullen komend weekend de beslissing moeten brengen over het lot van Rooswijk, dat indien het de voorlaat ste plaats handhaafd via beslissingswed strijden mag proberen het eerste klasser- schap te behouden. van Heysteeg, Moraal, Hoover, Ton Geest- man, Zijlstra en Koot, die door fouten en honkslagen de honken bezetten, een 6-0 achterstand moest accepteren. r het voor hier van de nooi ique Nicols-werper Ron Giroldi wedstrijd Heysteeg kon in de eerste Spartaan- slagbeurt via een honkslag de kussens bereiken, waarna een wilde worp en een doorgeschoten bal de bezoekers een 1-0 voorsprong opleverden. Het antwoord van Rooswijk kwam in de gelijkmakende slagbeurt, toen Gé van der Lem via een fout en een honkslag van Francis Arends voor een nieuwe voor sprong voor Rooswijk tekende, 3-2. Twee innings later stelde Arends opnieuw met een honkslag Cor Berkhout (honkslag) in staat voor 4-2 te zorgen. Ih de laatste inning kwam De Spartaan, dat deze nieu we tegenslag met moeite accepteerde nog terug tot 4-3, maar Jan Berkhout liet al leen Jan de Graaf de thuisplaat passeren. HAARLEM. In het afgelopen week einde zijn jonge Haarlemse wielrenners in open koersen bijzonder succesvol ge weest. Zo zegevierde Ab Harren in het Brabantse Helvoirt na een korte solo vlucht bij de junioren, terwijl Ronald Vroom en Herman van der Ham het snel ste waren bij de nieuwelingen in respec tievelijk de rondes van Ochten en Obdam Werper Jan Berkhout en zijn Amster damse collega Wim Geestman hielden daarna tot aan de zesde inning de thuis plaat schoon. Hoover kwam in de zesde inning door vier wijd op de honken, waar na een geraakt werper voor Zijlstra en slagwerk van Geestman hem in staat stel de voor 2-2 te zorgen. In de ronde van Oostvoorne voor ama teurs kwam Zwanenburger Rob Borst achter winnaar John Broers (Maartens dijk) als tweede door de finish. Harry de Boer uit Hilversum werd derde. 26 42 26 40 26 33 26 29 26 28 26 26 26 26 24 26 26 26 11 9 8 8 10 42 40 28 23 48 36 30 24 18 16 12 8 8 TT Tigers Sparks Rooswijk Volew. Schoten Hilvers. Jeka Euro St. Zaterdag: Sparta an- Ke- ellas raar, n de roor- verd ■s en ren van spel: reij- [aar- Ispel man win- Nicols: 2-1-0-0-0-0-2-0-0-0-0 5 Quick: 0-0-00-0-2-0-3-0-0-1 6 Werpers: Rijk v.d. Bunt 2-3-10,8, Ron Gi roldi 9-0-7-1. Homeruns: Etienne Artsen met een man, Clarence de la Paz met een man, Carlos van Heiningen, solo (allen Quick), Frank Bos met een man (Nicols). Vijf van de zes runs, die Nicols tegen kreeg, werden gescoord uit een homerun. Hiermee is de nederlaag verklaard. Over het geheel genomen heeft Nicols het beste honkbal gespeeld en liet Quick het bij tijd en wijle behoorlijk afweten. De vele veld- fouten van de Amersfoorters leverden Ni cols echter te weinig op. Ook de tien honkslagen gaven niet het rendement dat de jeugdige Haarlemse formatie eigenlijk had verdiend. Ron Giroldi wierp een uit stekende wedstrijd en onderstreepte zijn verkiezing in de nationale selektie. Thijs Vervaat stal met zijn slaggemiddelde van 4 uit 5 de show in het Pim Mulierstadion. De vierde rit van een door de HRC Excelsior te houden zomercompetitie op het Iridustrieparcours in de Waarderpol- der, is bij de amateurs en junioren gewon nen door Henk Biel. De uitslagen waren: amateurs en junioren: 1. H. Biel, 2. M. de Groot, 3. M. v.d. Aa, 4. J. Vogelzang, 5. A. Heisteeg. Veteranen: 1. A. Rutte, 2. Buus Schouten, 3. D. Caland. Nieuwelingen: 1. E. Poell, 2. D. v.d. Sluis, 3..E. Gieske. Bij de jeugdklassers zegevierden R. v.d. Baar (A- kl R. Gieske (B-kl.) en M. v.d. Toor (C- kl.). inn.), HCAW 4-11. EHS SC H’lem Sparks Terrasv. oer- nale :nde :rkt, jon- nde- >r is edse n de d is, n de noe- jden Wij- slag leek wen bert ijds- ind. Amstel T. Giants Neptunus UW Nicols ADO Spartaan Herons RCH K’land Bl’daal Wassen. DSC’74 DSS Feyenoord PSV OWO Hoofdd. Ider- nan- 6- larie Ver- van E 14: Bie- nald der ,6-0. DE: 6-2; k-IJ l. J. rtle- kx-C. rkte 6-4, :r/B. hui- tenk J. 6-1, ■pse met abel ina- rke- oud :t de :eds bij i tot loor van nale iing nen ge- and den aan ené i de i in 'oor aan het een de de iar- tot s er >rie hur OP het en onder wie zijn stadgenoot Marcel Philips, een kopgroepje te hebben gevormd, ging hij er alleen vandoor toen de vlucht van het vijftal door het peloton ongedaan ge maakt dreigde te worden. Met tientallen meters voorsprong bleef Vroom aan de winnende hand. Marcel Philips kwam op de zevende plaats. i ligt op 3 we- e 19- i kli- pro- ner- ■n de ipge- slag had geroepen. De landskampioenen kwamen nog terug tot 12-6 na twee honk slagen van Frank van de Putten en Ed Pikor en honkslagen van Ron Vader en Wijnekus. In de zevende inning maaakte Giants met nog eens vijf runs het karwei af 17-6. Francis Arends sloeg in de tweede Rooswijk slagbeurt een twee honkslag, wat de inleiding vormde voor de gelijkma ker die met een opofferings stootslag van Jan Berkhout tot stand kwam. Kershew zou in de derde inning Rooswijk aan een voorsprong helpen, toen hij evenals Jos Mooy een honkslag plaatste en twee honkslag van Frans Bakker de Ameri kaan over de thuisplaat bracht. G iants: 5-0-0-1-0-0-2-x 8 Kinheim: 1-0-0-00-0-0-1-0 2 Werpers: Rob Sikkes (1 inn) 0-3-1-0, Mar tin Ronnenberg (8 inn) 7-2-5-2-, Steven Donovan (8 inn) 10-5-7-4. Kinheim nam met 1-0 de leiding na een honkslag van Ed Pikor, die door Justin Wijnekus en Hans van Driel Krol over de thuisplaat werd geholpen. Giants sloeg in de tweede slagbeurt hard terug, daarbij geholpen door het Kinheimveld en Steve Donovan, die nog niet goed was warmge- draaid. Twee honkslagen kwamen bij Gi ants van de knuppels, maar fouten van Herm Haak, Hans van Driel, Krol en Frank v.d. Putten tesamen met een vier wijd, een geraakt werper en een wilde worp leverde Giants een 5-1 voorsprong op. In de achtste slagbeurt kon Kinheim nog een run scoren via Herm Haak, die na een eigen honkslag met hulp van Wiebe de Vries (stootslaghonkslag) en Ruud Kok kon thuis komen. In de gelijkmakende inning sloeg Terry Hensley met een drie- honkslag nog twee medespelers binnen, waarmee de 8-2 nederlaag voor Kinheim een feit werd. (ADVERTENTIE) Op zich zijn de nederlagen geen schan de, aangezien Giants op dit moment over een van de sterkste ploegen in de vader landse competitie beschikt. Vervelend voor Kinheim is echter het feit, dat Storks, dat boven de Haarlemmers dichtst bij op de ranglijst staat zeker nog gepasseerd moet worden wil Kinheim de degradatie kunnen ontlopen, kans zag om uit de dubbel tegen HCAW twee winstpunten te halen Kinheim staat nu vier punten ach ter op de Hagenaars en er moet heel wat gebeuren wil Kinheim Storks nog inhalen. De supporters van de fungerende lands kampioen zitten te wachten op daden van het bestuur die er toe zullen leiden dat de ploeg op tijd uit de malaise wordt gehaald. Dat Kinheim nu zonder meer naar de eerste klasse zal afdalen wordt niet aanne melijk geacht. Zeker is op dit moment, dat Kinheim naarstig zoekt naar versterking op de heuvel, waardoor in het slot van de competitie op handen zijnde degradatie nog kan worden afgewend. Nadat de tweede inning zonder runs was verlopen, kon de Spartaan via Zijl stra door fouten in de Rooswijk verdedi ging naar 7-0 uitlopen, waarna een honk slag De Graaf één inning later in staat stelde voor 8-0 te zorgen. Runs van Koot (twee honkslag) en Van der Sande brach ten de score naar de vijfde inning op 10-0, waarna Moraal en Hoover de twaalf runs voor Spartaan volmaakten. Jan Berkhout redde in de zevende en laatste inning de eer voor Rooswijk door het slaan van een homerun, waarmee de eindstand op 12-1 kwam. Zondag: Volewijckers-Sparks 2-7, Rooswi j k-S p arta an 1-4. HCAW Quick Storks Kinheim Sparta (Van onze honkbalmedewerker) HAARLEM/IJMOND. De Haarlemse hoofdklassers hebben dit weekeinde het zoet van de overwinning niet kunnen smaken. Tetramin Nicols beet tegen UW tweemaal in het gravel: in Amersfoort werd het 5-3 voor de thuisclub, terwijl Nicols in eigen stadion met 6-5 na elf innings verloor. Voor het niet in degradatiegevaar verkerende Nicols maakt het allemaal niet veel meer uit. Geheel anders is de situatie bij Vax Kinheim. De ploeg van Hans Augustinus ging tegen Giants met 17-6 (7 inn) en 8-2 ten onder en dat brengt de degradatie wel heel dichtbij. Els van Leeuwen uit Lisse kwam in de veertig kilometer lange ronde van Kloos terburen bij de dames op een verdienste lijke derde plaats. Eerste werd de steeds meer op het voorplan tredende Petra de Bruin uit Uithoorn in 1.07,20 over de veer tig kilometer. Anne Möhlmann-Riemers- ma uit Apeldoorn kwam op de tweede plaats. EERSTE Sparks- Volewijckers 8-1, Rooswijk 12-1 (61/2 inn.), ADO-Herons 10-0 (7 inn.), TTT-Herons 4-5, TTT- Herons 5-4. Nadat hij eerst met vijf andere renners een kopgroepje had gevormd, ging Ab Harren er in Helvoirt in de laatste ronde alleen vandoor en bleef met zo’n vijftig meter voorsprong verdiend aan de win nende hand. Tweede werd Verhagen uit Schaik en derde Verhoeven uit Berkel- Enschot. Het was voor Ab Harren zijn derde overwinning van dit seizoen. Eerder zegevierde hij in Zeeland (N.Br.) en tij dens het kampioenschap van Haarlem. In de ronde van Ochten bracht Ronald Vroom het zaterdag tot zijn achtste overwinning van dit seizoen bij de nieu welingen. Na met vier andere renners, HOOFDKLASSE. Zaterdag: Kin- heim-Giants 6-17 (7 inn. o.p.v. Kin heim), Amstel Tijgers-Sparta 16-2 (61/2 inn.), Quick Nicols 5-3, Neptunus-UW 5-4, HCAW-Storks 3-5. Spartaan 6-0-1-1-2-2 12 Beekman 10- 2-1 en Koot 1-1-2. Rooswijk 0-0-0-0-0-0-1 1 Arends 5-3-8-5. Gelegenheidswerper Francis Arends moest in de eerste inning diep buigen voor de Amsterdamse slagploeg die door runs Een koers voor veteranen en liefheb bers op het parcours van Sloten werd zaterdag na een massale eindsprint ge wonnen door Cor Leunis. Tweede werd Wim Veenboer uit Wilnis. De Haar lemmers Jan v.d. Horst, die te vroeg de eindsprint had aangetrokken, en Freek Cornelisse werden respectievelijk derde en vijfde. Quick: 0-0-0-2-0-0-0-3-x 5 Nicols: 0-0-0-0-3-0-0-0-0 3 Werpers: Douglas Morton (8 inn) 8-3-9-3, Carlos van Heiningen (9 inn) 2-1-7-4. Drie honksalgen op rij plus een fout leverde Quick in de vierde slagbeurt een 2-0 voorsprong op. Marcel Joost met een honkslag, Leo Naaktgeboren met een twee honkslag en Thijs Vervaat met een honkslag kwamen hierna op de kussens. Een doorgeschoten bal en een opoffe- ringsslag in het verneveld van Jack Shine brachten Nicols met 3-2 aan de leiding. In de achtste inning drukte Quick de overwinning er door. Drie honkslagen, een doorgeschoten bal en een vier wijd brachten een eindstand van .5-2 voor de Amersfoortse Antillianen op het score bord. In iets meer dan twee uur was het duel afgelopen. Marcel Joost sloeg 2 uit 4. Kinheim: 3-0-0-0-0-3-0 6 Giant: 2-1-3-0-6-0-5 17 Werpers: Mark Spanjer (4 inn plus 2 man) 0-2-9-2, Ruud Kok (V» inn) 1-0-3-0, Hans van Holstein (2% inn) 1-2-6-1, Martin Ronnen berg (5 inn) 4-5-4-0, Paul Mulder (2 inn) 1- 1-4-0. Homeruns: Mario Berkel (solo), Ter ry Hensley (solo), Steve Matthew (solo), Ben Richardson (solo). Joop Siervogel (solo), Ben Richardson (met een man). De Giantsslagploeg had een geweldige middag. Niet minder dan zes homeruns konden er op de matig optredende Kin- heim-werpers worden gerealiseerd. John Ludenhoff sloeg daarna nog een bal die goed was voor drie honken, waarmee hij ook zijn aandeel in het slaggeweld kreeg. Kinheim was overigens bijzonder goed begonnen met drie runs in de eerste in ning. Hans van Driel Krol, Herman Haak en Wiebe de Vries sloegen een honkslag, waarmee zij hun ploeg een gunstig uit gangspunt gaven, 3-2, De Diemenaren gin gen daarna echter door met scoren, ter wijl de Kinheim-produktie stagneerde. In de vijfde inning bij een stand van 6-3 voor Giants werd Kinheim definitief geveld. Twee homeruns, vier honkslagen en een doorgeschoten bal voegden zes runs aan het Giantse totaal toe. Drie Kinheimwer- pers werden in deze inning ingezet. Kin heim protesteerde na afloop tegen het ingeven van Graig Montvidas van Giants op het eerste honk, nadat de hoofd scheidsrechter in eerste instantie een fout- Zondag: Giants-Kinheim 8-2, Sparta- Amstel Tijgers 3-9, Nicols-Quick 5-6 (11 UVV-Neptunus EERSTE KLASSE: Terrasvogels-Was- senaar 3-8, Bloemendaal-Terrasvogels 18-8, Kennemerland-Wassenaar 11-4, DSC ’74-Sparks uitgesteld. Zondag: Feyenoord-OWO 8-3, Jeka- PSV 3-7, Euro Stars-Hoofddorp 3-2, Schoten-Hilversum De jonge Haarlemmer Herman v.d. Ham wist het zondag in de ronde van Obdam tot zijn eerste zege in een open koers bij de nieuwelingen te brengen. In het beslissende sprintje bleef hij zijn stad genoot Marcel Philips (tweede) en Nico de Haan uit Midden Beemster (derde) met een half wieltje verschil de baas. De Heemskerker Ron Bos kwam als vierde door de finish en Stef Kuiper uit Haarlem werd zesde. Bij de amateurs in Obdam zegevierde René Kos (Oudkarspel) in de eindsprint over de Amsterdamse Bataaf- rijder Jan de Nijs. Zij hadden zich in de slotfase van deze spannende ronde van de rest afgezonderd. Zwanenburger Gé Kuit werd vijfde. Jan v.d. Horst uit Haarlem ging bij de veteranen en liefhebbers in Obdam als tweede over de eindstreep. Met een lengte verschil moest hij in Ben v.d. Heuvel uit Woerden zijn meerdere erken nen. Cor Leunis uit Zwanenburg werd derde en Haarlemmer Dick Schouten tiende. KLASSE B. Zat.: Feyenoord 4-5 (5 inn PSV-Jeka 6-1, Hoofddorp-Euro Stars 6-3 (8 inn.), Hil- versum-Schoten 1-4. Rozenstraat 15 Haarlem (023) 316035 Spartaan 1-0-0-0-0-1-0-0-1 3 Geestman 5-1-5-2. Rooswijk 0-1-1-0-0-1-0-1-X 4 Berkhout 10-3-9-0. ■ME ■WW - "^ss^. - - WS A

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 13