Onzekerheid over werkvergunning voor nieuwe spelers Oefenprogramma SARONNI VOOR HINAULT Nederlanders falen op Melkhuisje Theo Gorter komt voor Van der Velde winst Sax Wim Jansen mist competitiestart Medische begeleiding onvoldoende blessure Pecci Toernooizege Vilas door n ns- kwaliteit tekort j Belangrijke Pr of ronde Rijsbergen KÖRMELING: SLECHTS ZEVENDE PLAATS OP SPARTAKIADE ME ik Vriendelijk -Aw 0 13 SPORT 19 7 9 JULI DINSDAG 24 tel* ige- illen. ilzaak 3^ ■JU-: idsen 8,85 S-» he 1» 275,00a 8,43 1.79 eerd 404,00 290,00 0,05 5,53 (Van onze sportredactie) HILVERSUM. De toch al zeer geringe Nederlandse inbreng in de internationale tenniskampioenschappen van Nederland, is op de eerste dag met 50 procent geredu ceerd. De via de zogenaamde „wild card” tot het hoofdtoernooi van het Melkhuisje toegelaten Theo Gorter leek, althans op papier, een goede kans te hebben Tom Okker en Louk Sanders in Hilversum wat langer gezelschap te houden, maar hij ging kansloos (4-6 en 4-6) onderuit tegen de Australiër Noël Philips, die slechts de 175e positie inneemt op de wereldranglijst. En Huub van Boeckel, die zich via de kwalificatiestrijd onder het selecte gezelschap voor het titelgevecht had geschaard, werd op niet mis te verstane wijze door de Fransman Jean-Louis Haillet aan de kant gezet: 1-6 en 2-6. De landskampioen heeft met beide spelers inmiddels volledige overeenstemming bereikt. Maar hoewel de contracten al zijn ondertekend, kunnen Balint en Svilar in Nederland vooralsnog niet aan de slag, omdat de Stichting Arbeidszaken een negatief advies over een werkvergunning heeft uitgebracht aan het ministerie van sociale zaken. Penningmeester Brandsteder van Ajax: „Er werd ons gezegd dat er genoeg spelers in Nederland beschikbaar zijn. Wij hebben toen op onze beurt aangetoond dat deze twee voetballers voor ons onmisbaar zijn. Svilar heeft 24-maal in het nationale elftal van Joegoslavië gespeeld en Balint 61 keer in het Hongaarse elftal. Balint is in Nederland in onze ogen te vergelijken met Krol, en Svilar met Van Beveren. Wel, een tweede Krol is er in Nederland niet en Van Beveren is niet vrij. Bovendien was doelman Galjé van Den Haag voor ons te duur. Ik had verwacht maandag antwoord te zullen krijgen van In de loop van gisteren voorvoelde Kör- meling al dat hij de tol moest betalen van zijn zware inspanningen gedurende de. races van zaterdag en zondag: „Ik heb vandaag driemaal in een heet bad gelegen om mijn spieren weer zo soepel mogelijk te maken. Maar ik raakte het matte gevoel niet volkomen kwijt. Iedere atleet die aan een evenement deelneemt en in drie dagen driemaal een 800 m op dit topniveau moet lopen moet beslist vergezeld worden door een masseur of een fysiotherapeut. Als ik zaterdag, zondag en vandaag (maandag) gemasseerd was zou ik in een betere vorm aan de start zijn gekomen voor de finale en zou ik tot een betere tijd zijn gekomen. Maar nu moest ik het helemaal alleen opknappen. Voor de Russen was er na- Veel minder moeite had de Engelse nummer één Buster Mottram (in Hilver sum als vierde geplaatst) met de Austra- zevende game maakte McNamara zijn hogere positie op de tennisladder waar, door Vasselin diens service af te snoepen. Het binnenhalen van de buit was toen niet meer dan een kwestie van tijd. het ministerie, maar ik kreeg te horen dat ik woensdag maar eens moet terugbellen.” Tevoren had zijn collega, voorzitter Harmsen, al een vernietigend oordeel uitgesproken over de Stichting Arbeidszaken, waarvan Joop van der Klink voorzitter is: „Alle fatsoensnormen zijn in deze kwestie overschre den. Voordat wij van Van der Klink een brief hadden ontvangen, konden wij al in de kranten lezen wat zijn commentaar was. Waar zijn we dan mee bezig? Ik dacht dat de stichting in het leven was geroepen door de Vereniging van Contractspelers, de FBO en de overheid en bedoeld was om de belangen van de clubs en de spelers te behartigen.” Terwijl de Stichting Arbeidszaken ervan uitgaat dat de Nederlandse spelers in Nederland beschermd moe ten worden, stelt Ajax zich echter op het standpunt dat het voor versterking van de eigen gelederen genood zaakt is zich tot buitenlandse spelers te wenden. Mocht een werkvergunning inderdaad worden geweigerd, dan zal Ajax wel eens in grote problemen kunnen komen. Eerste doelman Piet Schrijvers is in juni aan de knie geopereerd en maakte gisteren de eerste training niet mee. ’s Middags kreeg hij in het St. Lucas-ziekenhuis in Amsterdam overigens wel te horen dat hij dinsdag met de selectiegroep kan meereizen naar het trainingskamp in het Groningse Ter Apel. Schrijvers moet vooralsnog wel een aangepast programma (kracht- en loopoefenin- gen om de spieren te versterken) afwerken en de vraag is of hij bij de start van de competitie hersteld zal zijn. Trainer Cor Brom: „Mogelijk duurt het nog weken voordat Schrijvers weer honderd procent zal zijn. Daar- AMSTERDAM (ANP). De Hongaar Sax heeft gisteravond in de negende ron de van het internationale schaaktoernooi in Amsterdam een uitermate belangrijke zege geboekt. Hij versloeg de Tsjech Smejkal die met hem en de Tsjech Hort na acht ronden de eerste plaats in groot- meestergroep A deelde. Hort blijft Sax goed volgen. Hij won van Hans Ree. Met nog 35 kilometer te rijden vormde zich een kopgroep van acht renners, vijf kilometer voor de finish sprong de cou reur uit Rijsbergen weg uit die groep. Dank zij de steun van vooral Cees Priem In grootmeesterschap B maakte de Rus Dolmatov geen fout. Hij versloeg Hans Böhm en behoudt een punt voorsprong op Van der Sterren. Dinsdag 24 juli: Zuid Laren-Ajax; 25 juli: Alcides-MSC-Ajax; 26 juli: HHC- Ajax in Hardenberg; 27 juli: STA-Ajax in Ter Apel; 28 juli: FC Groningen-Ajax; 29 juli: Nieuw-Roden-Ajax; 30 juli: Gas- selternijveen-Ajax; 31 juli: Epe-Ajax; 1 augustus: FC Vlaardingen-Ajax; 3 en 5 augustus: Amsterdam 704-toernooi; 7 au gustus: Austria Wien-Ajax; 11 augustus: West Bromwich Albion-Ajax; 15 augus tus: Oisterwijk-Ajax; 16 augustus: St. Michelsgestel-Ajax. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM. Het oefenprogram ma dat Ajax voor de nieuwe competitie zal afwerken ziet er als volgt uit: Tijdens het seizoen dat voor Ajax op 19 augustus begint met het duel tegen Wil lem II in Tilburg, zullen de Amsterdam mers hun thuiswedstrijden in principe op zondagmiddag afwerken. Alleen wan neer er Europa-Cupontmoetingen op het programma staan zal tevoren in de com petitie worden uitgeweken naar zater dagavond. Ook het treffen tussen Feyenoord en Ajax zal hoogstwaarschijnlijk op zater dagavond plaatsvinden. Enkele dagen la ter, op woensdag 3 oktober, speelt Ajax namelijk de return in het Europa-Cup- toernooi tegen Helsinki in Amsterdam en moet Feyenoord op bezoek bij Everton. 1. Johan van der Velde de 80 km in 1.59,08; 2. Johan van der Meer op 23 sec.; 3. Theo Smits; 4. Cees Priem; 5. Freddy Maertens (Bel). De eerste-divisieclub Heerenveen heeft op eigen terrein PEC Zwolle voor 2000 toeschouwers met 2-0 verslagen. Bosman en Jos Heyne zorgden na rust voor de beide treffers. bouwde hij een voorsprong op van 23 seconden. De uitslag van de ronde van Rijsbergen is: Na afloop van de ronde van Frankrijk heeft de winnaar van de „Giro”, de Itali aan Giuseppe Saronni, nog steeds de lei ding in het klassement voor de Super Prestige. Hij heeft 290 punten. Bernard Hinault is met 286 punten tweede. Joop Zoetemelk is derde met 235 punten. Ook Jan Raas, Henk Lubberding en Henny Kuiper staan bij de eerste tien. De Super Prestige wordt aan het einde van het seizoen uitgereikt aan de beroeps renner, die in dat jaar het hoogste aantal punten behaalde. Voor het klassement van deze trofee tellen alle belangrijke wegwedstrijden, klassiekers en ronden mee. Theo de Rooy is in de zesde etappe van de ronde van Rijnland-Palts zijn tweede plaats in de algemene rangschikking kwijtgeraakt. De Nederlander zat in de rit over 144 kilometer van Kirn naar Kaisers lautern niet bij het groepje van zeven renners dat halverwege de etappe voor de beslissende ontsnapping zorgde. Hij ver loor daardoor 2 minuten en 37 seconden op de drager van de leiderstrui, de Noor Jostein Wilmann en zakte naar de vierde plaats. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM. Het ziet er naar uit dat Feyenoord het straks bij de competi tiestart (op zondag 19 augustus tegen PEC Zwolle) zonder middenvelder Wim Jansen en linkervleugelverdediger Stan ley Brard zal moeten stellen. De 32-jarige international liep bij een wedstrijd tegen het Westlandse elftal een spierscheuring in de rechterkuit op, hetgeen hem zeker op drie a vier weken non-activiteit zal komen te staan. Het Rotterdamse Sparta is winnaar ge worden van het internationale voetbal toernooi in Benidorm (Spanje). In de fina le werd het Belgische Beerschot met 2-0 (rust 1-0) verslagen. 5,00 3,20 8,90a 19,10 8,40 16,80 !9,70 11,90 >830 17,00 73,50 28,50 50,70 06,00 01,50 82,00 37,50 00,80 61,10 09,50 16,50 10,50 19,00 13,10 17,50 >8,00 36,00 12,00 38,90 53,50 46,20 80,00 41,50 28,40 38,50 45,00 32,00 52,80 46,20 3,60 45,30 63,80 74,80 62,00 45,00 47,70 50,60 17,50 38,70 37,00 76,70 65,70 88,20 47,00 32,50 84,00 09,00 39,00e 55,50 67,00 34,00 76,70 .41,00 43,30 43,00 38,00 47,80 106,00 .67,00 l52,00 135,00 80,00b jkt. De blessure van Stanley Brard blijkt ernstiger te zijn dan de medische staf van Feyenoord vermoedde. Nu pas blijkt dat de donkere verdediger een botje in zijn rechtervoet heeft gescheurd, waardoor Brards voet voor drie weken in het gips is gegaan. (Van onze sportredactie) MOSKOU. Diep ontgoocheld was Ar no Körmeling gisteravond na de finale 800 meter tijdens de Spartakiade in Mos kou waarin de 22-jarige atleet niet verder reikte dan de zevende plaats in de teleur stellende tijd van 1.48,80. En toch kwam deze desillusie voor de loper uit Almelo niet volslagen onverwacht. „Direct al na de start zat ik volkomen vast”, bekende hij, „maar ik heb er wel een verklaring voor. Drie dagen achter elkaar moest ik in actie komen. Zaterdag in de series, zondag in de race om me te plaatsen voor de finale en maandagavond in de finale. Dat is te veel zonder enige medische begeleiding. Al wil ik niemand de schuld geven”. De Hongaarse voetballer Sandor Koc- sis is zaterdagavond overleden bij een val uit het raam van een ziekenhuis in Barce lona, waar hij werd verpleegd. Hij ver bleef daar een week en leed aan een ongeneeslijke ziekte. Het juiste uur van zijn wanhoopsdaad is niet bekend. Kocsis werd geboren in 1929 en speelde achtereenvolgens voor Ferencvaros, Hon- ved, Young Fellows en Barcelona. Hij was een van de spelers van het beroemde Hongaarse team uit de jaren vijftig. Hij scoorde 75 doelpunten voor Hongarije, waarvan elf tijdens het toernooi om het wereldkampioenschap in 1954. In het veld van mini-vrouwtjes, dat gisteren zijn eerst Spartakiade-proef heeft afgelegd bij de verplichte oefenstof was Nederlands turnster Bibi Vos geen streepje aan de balk. De dertienjarige turnster uit Borger kwam in alle opzichten uit op een gemid delde prestatie, die gehonoreerd werd met 35,35 punten. Gemiddeld, of zoals zij zelf zei: „Het ging niet goed en het ging niet slecht”. Gemiddeld, omdat zij ergens in de buurt van de zestigste plaats uitkwam in een strijd waar, buiten de Sovjetunie, slechts weinig prominente landen hun top hadden ingeschreven. Gemiddeld ook om dat de uitvoeringen laag van tempo waren en eigenlijk vlak. De jury beloonde haar ook dienovereenkomstig met voor sprong, brug-ongelijk, balk en vrije oefeningen respectievelijk 8.70, 9.15, 8.65 en 8.85. Bibi Vos krijgt woensdagmiddag nog een herkansing in de vrije oefenstof. n uvel I 3 liër Peter Campbell: 6-3 en 6-2. UITSLAGEN VAN DE EERSTE RONDE HE REN ENKELSPEL: Jean-Louis Haillet (Fra)- Huub van Boeckel (Ned) 6-1, 6-2. David Carter (Aus)-Georges Goven (Fra) 6-3 6-3. Kjell Johans son (Zwe)-Peter Elter (Wdl) 6-7 6-3 6-2, Buster Mottram (Eng. vierde geplaatstl-Peter Campbell (Aus) 6-3 6-2, Christophe Roger-Vasselin (Fr) 6-4, 3-6, 6-4, Klaus Eberhard (Wdl)-Ismail El Shafei (Egy) 6-2, 3-6, 6-1, Noel Philips (Aus)-Theo Gor ter (Ned) 6-4, 6-4. RIJSBERGEN (ANP). De plaatselij ke favoriet Johan van der Velde heeft gisteravond de ronde van Rijsbergen voor profs gewonnen. Hij legde de 80 kilometer af in 1 uur 59 min. 8 sec. en had een voorsprong van 23 seconden op zijn achtervolgers. ri- Arno Körmeling: niet erg succes vol op Spar takiade voor dat Masters-toernooi trachten te plaatsen. Nog minder verweer had Huub van Boeckel tegen de Fransman Jean-Louis Haillet. De Hagenaar, die zaterdag en zon dag imponeerde in de kwalificatiestrijd, kwam al snel tot de ontdekking dat hij met zijn 19 jaar nog niet rijp is voor het echt grote werk. Haillet, in zijn land geen rol van betekenis spelend, behoefde be slist niet tot het uiterste te gaan om de enthousiaste Nederlander onder de duim te houden. In precies drie kwartier werd de klus door de Fransman, zoon van de in zijn land vroegere immens populaire ten nisser Robert Haillet, geklaard (6-1). Met een korte opleving in het begin van de tweede reeks gaf Van Boeckel de toe schouwers op het Melkhuisje hoop op een herstel, maar toen hij Haillet even in moei lijkheden bracht (15-40 op diens service) bleek de Hagenaar toch niet tegen de druk te zijn opgewassen. Haillet maakte snel een einde aan het lijden van de Nederlan der (6-2). Van de acht toppers op de Hilversumse hitlijst kwamen gisteren twee spelers op de baan. Nummer zes, de Australiër Pe ter McNamara, moest zich tegen de Fransman Christophe Roger Vasselin nog even inspannen om niet voortijdig uit het toernooi te worden geslagen. Na de eerste set met 6-4 te hebben verloren, vocht de Fransman zich in de tweede reeks met 6-3 weer op gelijke hoogte. De strijd ging in de beslissende serie lange tijd gelijk op, maar in de belangrijke 1.47,40; 3. Wagenknecht (Odl.) 1.47,50; 4. Litovsjenko (Moskou) 1.47,50; 5. Cook (Gbr.) 1.48,10; 6. Litvinov (Leningrad) I. 48,60; 7. Körmeling (Ned.) 1.48,80; 8. Vol kov (Kazakstan) 1.51,90. De overige uitslagen van de atletiekwedstrij den van gisteren zijn: Dames 100 meter: 1. Kondrajgva (Sov.) 11,19 sec.; 2. Hawkins (Vst.) 11,32; 3. Anisimova (Sov.) II, 39. 800 meter: 1 Poryvkina (Sov.) 1.57,2; 2. Moesjta (Sov.) 1.57,5; 3. Minejeva (Sov.) 1.57,8. Hoogspringen: 1. Goloborodko (Sov.) 1,91 m; 2. Litvinenko (Sov.) 1,89; 3. Denisova (Sov.) 1,89. Heren, 400 meter horden: 1. Arkipenko (Sov.) 49,11 sec.; 2. Stoekalov (Sov.) 50,23: 3. Masjkovs- ki (Sov.) 50,82. tuurlijk wèl een perfecte medische bege leiding”. Körmeling weet dat het beter kan: „En kele maanden geleden liep ik eerst in Zurich met mannen als Juantorena uit Cuba en Mike Boit uit Kenia. Ik kwam toen uit op een tijd van 1.47,2. Onmiddel lijk daarna ging ik naar Brussel, werd eerst goed gemasseerd en daar kwam ik toen tot mijn snelste tijd tot nu toe: 1.46,6. Ik ben inderdaad diep teleurgesteld maar ik heb hier veel geleerd. Zo’n evenement kun je alleen maar tot een goed einde brengen als je medisch ook goed begeleid wordt’'. Bovendien werd Körmeling ook het slachtoffer van de Russische combine te gen dé Oostduitse favoriet Detlef Wagen knecht. Wladimir Volkov liep zich in de eerste ronde bijna te pletter om het tempo zo hoog mogelijk te houden en de eerste ronde ging dan. ook in 50,07. Körmeling: „Alleen in Zürich heb ik meegemaakt dat we een snellere eerste ronde liepen. Daar ging het in 49,8. Maar die kleine blonde Volkov had zich in de eerste 400 meter volkomen leeg gelopen en daarna kwa men de andere Russen als raketten langs ons heen. Ook Wagenknecht en de Engels man Garry Cook konden het tempo niet meer, bijhouden. Ik had geen enkele kracht meer over om ook maar iets te versnellen Ik kon alleen de leegegelopen Volkov achter me laten”. De uitslag van de 800 meter-finale: 1. Resjetnjak (Oekraïne) 1 minuut 47,20 se conden; 2. Podoljako (Wit-Rusland) WASHINGTON (ANP). De Argentijn Guillermo Vilas is winnaar geworden van het met 175.000 dollar gedoteerde tennistoernooi van Washington. In een dramatische eindstrijd „versloeg” hij Victor Pecci met 7-6, 6-6 en 5-3 in de tiebreak. Bij deze stand leek Pecci zich te blesse ren, viel neer en kon niet meer opstaan. Vilas kwam onmiddellijk naar de andere kant van het net om hulp te bieden en werd daarin bijgestaan door trainer Bill Norris. Terwijl Norris trachtte het pijnlij ke lichaamsdeel van Pecci door massage weer in orde te krijgen, kondigde umpire J. D. Norrcs aan dat Pecci de wedstrijd had verloren omdat hij lichamelijk niet meer in staat was verder te spelen. Pecci was in de wedstrijd reeds tweemaal eer der gevallen. De beslissing van de umpire werd door het publiek met luid boegeroep beantwoord. Het kortstondige optreden van Theo Gorter op het center-court van het Melk huisje - hij werd in precies 70 minuten van de baan geveegd met twee keer 6-4 - onderstreepte weer eens de zwakte van het Nederlandse toptennis. De 23-jarige Amsterdammer, die als zevende staat ge noteerd op de Nederlandse ranglijst, kreeg van de internationaal onbeduiden de Australiër Noël Philips werkelijk alle kans om zijn verdiensten van Hilversum met minstens 500 dollar te verhogen. Maar Gorter kwam slechts bij vlagen tot accep tabele verrichtingen, die met de 600 dollar voor de verliezers in de eerste ronde nog veel te ruim waren gehonoreerd. De linkshandige Gorter, die het afgelo pen seizoen voor het Amsterdamse Po peye uitkwam en zich voor de nieuwe competitie of naar Hilversum of naar Leeuwenberg zal laten overschrijven, zegt serieuze plannen te hebben om van tennis zijn belangrijkste dagelijkse bezigheid te maken. „Ik doe op het ogenblik al niets anders dan tennissen en ik wil dat voorlo pig ook blijven doen”. Met zijn indoortitel van Nederland zette hij in januari een niet on verdienstelijke stap in de goede rich ting. Maar de wijze waarop de Amster dammer zich gisterenyop het Melkhuisje- toemooi manifesteerde, doet weinig goeds Voor zijn tennistoekomst vermoeden. om is er haast geboden bij de komst van Svilar. We moeten er gewoon een klasseman bij hebben.” Naar Ter Apel zal ook Jan Everse gaan, de enige speler die vooralsnog geweigerd heeft het hem aange boden contract te ondertekenen. Ook gisteren konden beide partijen elkaar niet vinden. De nieuwe spits Henning Jensen zal zich pas donderdag bij de groep voegen. De opvolger van Clarke, die overigens de laatste twee jaar bij Real Madrid op het middenveld heeft gestaan, werd afgelopen vrijdag voor twee jaar gecontracteerd nadat donderdag de onderhandelingen met hem en Real waren geopend. Aangezien ook het bureau Inter Football daarbij was betrokken, is het de vraag of een werkvergunning voor Jensen wel een haalbare kaart is voor Ajax. De Stichting Arbeidszaken heeft in ieder geval al aangekondigd ook deze zaak te zullen onder zoeken. Een initiatief dat Brandsteder „overdreven” noemt: „Namens Inter Football was Cor Coster in Madrid, maar hij heeft alleen maar geadviseerd. In financieel opzicht is hij er niet bij betrokken geweest.” Inter Football, dat sinds enkele maanden als PR- bureau voor Ajax werkt, heeft zich inmiddels in de Meer ook op andere fronten al gemanifesteerd. Zo is, in een poging het image te verbeteren, door Ajax op advies van IF een enquête gehouden onder de journalis ten en zullen in het vervolg na afloop van de thuiswed strijden met behulp van filmbeelden de hoogtepunten van de duels in de perskamer worden herhaald. JAN PREENEN .4-4 - Henning Jensen: twijfels over werkvergun ning De uitslagen van de partijen van de negende ronde zijn: Grootmeestergroep A: Hort (Tsj)Ree (Ned) 1-0, Sax (Hon)Smejkal (Tsj) 1-0, Farago (Hon)Donner (Ned) 0-1, Ligterink (Ned)Byr ne (Vst) rem., Lein (Vst)Sosonko (Ned) rem., Stean (Eng)Torre (Fil) rem., Andersson (Zwe)Sahovic (Jsl) rem. Grootmeestergroep B: Hölzl (Oos)Spassov (Bul) rem., Dolmatov (Sov)Böhm (Ned) 1-0, Langeweg (Ned)v.d. Wiel (Ned) rem., Nemet (Jsl)Enklaar (Ned) rem., v. Wijgerden (Ned) v. Riemsdijk (Bra) rem., v.d. Sterren (Ned) Hernandez (Cub) 1-0, Shamkovich (Vst)Baljon (Ned) 1-0. Ajax dreigt met kort geding f t (Van onze sportredactie) AMSTERDAM. Ajax wil vóór 15 augustus, drie dagen voordat de competitie van start gaat, zekerheid hebben over de komst van de 31-jarige Hongaarse international Laszlo Balint (een verdediger van Fe rencvaros, die ook op het middenveld kan worden ingezet) en doelman Ratko Svilar (28 jaar) van het Joegoslavische Vojvodina Novi Sad. Om te bewerk stelligen dat het duo inderdaad naar Amsterdam komt, wil „Ajax desnoods een kort geding aanspan nen”, zoals voorzitter Ton Harmsen gistermiddag tij dens zijn persconferentie meedeelde. .rf- Theo Gorter ging in de eerste ronde van het tennistoernooi van het Melkhuisje reeds onderuit. Zijn tegenstander de Australiër Noël Philips bleek een niet te nemen hindernis. Op werkelijk alle fronten faalde Gorter. In beide sets was Philips meer dan één keer zo vriendelijk hem'de helpende hand te bieden, maar als de Nederlander er dan in was geslaagd de eerder opgelopen scha de te herstellen, schrok hij kennelijk zo van zijn opleving dat hij korte tijd later zijn concentratie weer liet wegebben. „Het peil van dit toernooi ligt duidelijk veel hoger dan dat van bijvoorbeeld het satellietcircuit”, aldus Gorter, die volgen de week in het Masters-toernooi van dat circuit hoopt uit te komen. Nu hij in Hilversum uit de strijd is geworpen, kan hij zich de komende dagen in Noordwijk As.' .s, V-- z v

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 13