Tijdens titelstrijd in Lisse Rooswijk moeiteloos langs The Flags HOUT- en BOUWMATERIALEN Zandvoort tegen FC Amsterdam Tijdens interclubontmoeting Jeugdteam Terras vogels kampioen RWDM oefent in RALLYCROSSTITELS DE ROOY EN ALBERS Velsens contract voor Rob Van der Meer Weer winst voor honkbalnegental Schermers Koeweit uitgesloten bij Mandeville Spelen MEDEDELING S 'iv Tijdens de bouwvakvakantie is onze verkoop Harmenjans- weg 19 en magazijn Heringaweg 6, Waarderpolder normaal geopend ook voor thuisbezorging. KEUR BOUWMARKT Koudenhorn 54-56 is de BOUWVAK VAKANTIE GESLOTEN. r L 15 SPORT 19 7 9 JULI 2 4 DINSDAG ’t ROODE HERT” <4 OPENINGSTIJDEN: HARMENJANSWEG 19 - HAARLEM tel. 023-310612-310214 ma t/m vr. 7-17 uur zaterdags 8-12 uur WEGENS VAKANTIE GESLOTEN VAN 30 JULI T.M. 21 AUGUSTUS 3 17e-eeuwse herberg Culinaire specialiteiten in een even rustige als sfeervolle omgeving van een beschermd dorpsgezicht bij de Velsertunnel op weg naar IJmuiden Zuiderdorpstraat 15 Oud-Velsen. Tel. 02550-15797 K.a Plonie Scheringa FC Amsterdam in de markt op voorste plan Fred Bischot (Telstar) voor (Van een medewerker) Fred Bischot: graag weg bij Telstar (ADVERTENTIE) maal royaal in de fout Henk (ADVERTENTIE) H KEUR b.v Luyken snelste A Nico Jansen (RWDM): oefenduel tegen oude club (Van onze softbalmedewerker) SANTPOORT. Twee keer kwam Ter rasvogels bij de herensoftballers de afge lopen week binnen de lijnen en opnieuw mochten de Birds het zoet der overwin ning niet smaken. Wel leek Terrasvogels, dat tegen Wassenaar een regelmatige 8-2 nederlaag leed, tegen Bloemendaal voor een verrassing te gaan zorgen, maar een snel opgebouwde 0-8 voorsprong bleek aan de Bergweg toch niet voldoende voor de eerste winst. Nadat Ruud Klinge en Edwin Dekker tweemaal tevergeefs geprobeerd hadden een ontsnapping op touw te zetten, waren het Cor Baars en Ben Luyken die de stoot tot de beslissende ontsnapping gaven. Zij kregen het gezelschap van Gert Blom, Weert Schenk, Jos v.d. Raad, Cor Ment- jox, Nico Slingerland en Sjaak v.d. Meer en deze acht aanvallers gingen zo hard door, dat het peloton er in het verdere verloop van de koers niet meer aan te pas kwam. In het beslissende sprintje van de kopgroep was Ben Luyken duidelijk de snelste. De uitslag: 1 B. Luyken (Excelsior), 2 C. Baars (Kampioen), 3 N. Slingerland, 4 Sj. v.d. Meer (beiden Bollenstreek), 5 G. Blom, 6 C. Mentjox, 7 W. Schenk (allen Kampioen), 8 J. v.d. Raad (Bataaf), 9 P. Hoogland, 10 B. Matze (beiden Kampi oen). Voor de renners van De Kampioen telde deze rit mee voor de zomercompeti tie om de Gemo-beker. (Van onze honkbalmedewerker) MADRID. Het Nederlands jeugdne- gental (15-16 jaar) heeft ook de derde wedstrijd in het Europese cadettenkam pioenschap honkbal met winst afgeslo ten. Het in het Europese honkbal debute rende Joegoslavië werd met 13-0 ver slagen. De Nederlandse deelnemers aan de Sto ke Mandeville Spelen zijn gisteren minder succesvol geweest dan verwacht. Er werd wel een medaille toegevoegd aan de drie, die zondag bij het zwemmen waren be haald. In de vijfkamp werd Joop van de Beid derde met 2922,3 punten. Een van de schermers van Koeweit wei gerde zijn Israëlische tegenstander voor de wedstrijd een hand te geven. Vervol gens weigerde hij te spelen. De overige vijftien leden van de ploeg van Koeweit zullen wel aan de Spelen kunnen blijven deelnemen. AYLESBURY (ANP). Drie leden van de ploeg van Koeweit zijn in Aylesbury uitgesloten van verdere deelneming aan de Stoke Mandeville Spelen, de officieuze wereldkampioenschappen voor lichame lijk gehandicapten. De Haarlemse wielrenster Joke Barn- hom reed zich in open koersen voor da mes driemaal in de prijzen. In de ronde van Roden kwam zij als vijfde over de eindstreep, een negende prijs greep zij in Kloosterburen en tiende werd Joke in Vriezenveen. De Haarlemse Joke Poell ging in Kloosterburen als elfde door de finish. De Hoofddorper Gerrit Visscher kwam in het Belgische Laarne op een achtste plaats in een koers voor amateurs. „Aan de andere kant”, zo vult Klaas Groen aan, „realiseren we ons, dat we met een paar menselijke factoren reke ning moeten houden. Bischot is bijvoor beeld reeds 31 jaar en kan zich volgens hem financieel aanzienlijk verbeteren. Dat soort zaken nemen we natuurlijk wel in overweging, wanneer we een defi nitief besluit nemen. Voordat het zover is, zal FC Amsterdam echter toch eerst met een flinke afkoopsom over de brug moeten komen.” Fred Bischot zou het bijzonder betreu- Een defensief sterk spelend Rooswijk heeft tegen The Flags in Lisse weinig rpoeite gehad de volle winst voor zich op te eisen. Een belangrijk aandeel in de Rooswijk-winst hadden Ton Tervoort en Henk Lauwer, die gedurende de gehele Het oefenprogramma van Telstar ziet er als volgt uit: 31-7: Telstar-DEM, 2/8: Telstar-VSV, 3/8: Be Fair-Telstar, 4/8: Telstar-FC Luik, 8/8: FC Den Haag-Tel- star, 10/8: DCO-Telstar, 11/8: eredivisie club (nog niet bekend)-Telstar, 15/8: Tel- star-Beverwijk. Op 30 september speelt de Velsense club een vriendschappelijke wedstrijd tegen een (nog onbekende) Amerikaanse club uit de hoogste afdeling. (Van onze autosportmedewerker) VALKENSWAARD. Op het Eurocir- cuit bij Valkenswaard is de laatste ronde verreden voor het Internationaal Neder lands Rallycross-kampioenschap. Onder het oog van 12.000 bezoekers werd Jan de Rooy verrassend winnaar bij de toerwa- gens nadat de Noor Martin Schanche na een koprol zijn auto total-loss moest la ten wegslepen. Andre Albers greep de titel bij de GT-wagens. De Noor Schanche die op het punt staat het Europees en Noors rallycrosskampi oenschap te behalen, kon na zijn koprol toch ongedeerd als tweede op het erepodi um plaats nemen voor de man met wie hij het meestal aan de stok heeft, Piet Dam. wedstrijd het slaghout vaardig hanteer den. In moeilijkheden kwam werper Henk Steeman alleen in de derde inning toen de thuisclub tot 3-3 terugkwam. Slagwerk van Tervoort en Lauwer in de daaropvol gende inning en Theo Reitsma en Karei Bakker in de laatste slagbeurt stonden tenslotte borg voor een toch nog ruime zege. LISSE/BEVERWIJK. Op het snelle rondenparcours in Lisse stond afgelopen zaterdag de Nederlandse titel op de 25 km op het spel welke in de stromende regen door de Daventria-atleet Gerard Nijboer vóór zijn clubgenoot Roelof Veld in de wacht werd gesleept. Ook de deelnemen de DEM-atleten waren hoewel zij na tuurlijk niet in de voorste gelederen meestreden zeer succesvol, waarbij vooral de prestatie van Plonie Scheringa opvallend was. Deze DEM-atlete. die aan een sterk sei zoen bezig is, wist tijdens deze race de één uur en veertig minuten grens te doorbre ken. Na een snelle start waarbij de eerste 5 km in 19.04 sec. werd afgelegd, wist zij goed door te gaan om na 38.37 sec. het 10 km. punt te passeren. Ook in deze fase van de strijd waarbij de atleten werden overvallen door hevige stortregens, kende Plonie Scheringa geen verslapping en passeerde zij het 15- en 20 km punt in respectievelijk 58.44 en 1.19.10 sec. Na 25 Rizah Meskovic, de voormalige doelver- dediger van AZ ’67, heeft toch een nieuwe club. Meskovic zal in zijn geboorteland uitkomen voor Slobada in Joegoslavië. Het is zo goed als zeker dat AZ’67 op 2 september een vriendschappelijke wed strijd zal spelen tegen AC Torino in Tu rijn. De uitnodiging kon worden geaccep teerd, doordat op die datum de vaderland se competitie, in verband met de interland IJsland-Nederland, stil ligt. Sparks 0-1-0-0-0-0-0-0-0 L Sligter 4-10- 10-2. Tijdens avondwedstrijden op de kunst- stofbaan in Haarlem kwam Rob Jansen bij de jongens A tot een nieuw persoon lijk record op de 800 m. Hij werd vijfde in zijn serie in de tijd van 2.05.0 sec. (Van een medewerker) ZANDVOORT. Op het veld van Zandvoortmeeuwen aan de Vondellaan in Zandvoort zetten de hoofdstedelijke eerste divisieclub FC Amsterdam en de Belgische topploeg RWDM (Molenbeek) woensdagavond hun oefencampagne in met een onderling duel. jr I Hits van Johan Kluyskens, Akkerman, Pauw, Seegers, Hoogland, Peter Swier en John Klaassen zorgden voor een sensatio nele opening van het duel tussen Bloe mendaal en Terrasvogels. Hans Seegers na de wedstrijd: „Op zo’n moment begin je wel aan de eerste winst te denken.” Al in de tweede inning kregen de Santpoort- se illusies echter een gevoelige klap te incasseren toen de Whites tot 4-8 terug kwamen. De Whites, die naar mate de wedstrijd vorderde steeds meer vat op het werpen van Bram van der Werf kregen,: brachten met homeruns met Eric Jager en Eddy Hallmann de gasten tenslotte toch nog ruim op de knieën. The Flags 0-0-3-0-0-0-0 3 Jaap van Zelm 0-0-14-6 Terrasvogels 1-1-2-0-2-0-2-0-4 12. Nico Adam 5-3-7-2. Een zeer slagvaardig Terrasvogels be sliste de strijd ruim in haar voordeel, al hield Sparks de strijd tot aan de negende inning vol. De stand in de B-groep: Terrasvogels 11-20 (kampioen), HCAW 12-8, Kinheim 10-14, Spartaan 10-10, Sparks 11-6, Amstel Tijgers 10-4 en Herons 8-0. Terrasvogels 0-0-0-0-0-3-0-0-0 3. Nico Adam 7-2-2-1. Een zich fel verzettend Herons moest na een 1-0 voorsprong in de zesde slagbeurt capituleren. ren, wanneer dat bedrag zijn overgang naar de Amsterdamse „Lieverdjes” zou verhinderen. „Ik heb er bij het bestuur op aangedrongen een redelijk transfer bedrag te vragen. Ik weet, dat ik nog een één-jarig contract heb, maar ik hoop, dat men begrip kan opbrengen voor het feit, dat ik me financieel behoorlijk kan ver beteren. Het zou erg jammer zijn wan neer het op de hoogte van het transfer bedrag zou afspringen.” Bestaat er nog onzekerheid over de vraag of Fred Bischot het komende sei zoen opnieuw deel zal uitmaken van de A-selectie, geen twijfels zijn er meer over Ab van Oorschot, Hans Mols en Paul Stam. Zij hebben inmiddels allen bijgetekend. Ook slaagde Telstar er in Rob van der Meer definitief te contracte ren. Van der Meer werd halverwege het afgelopen seizoen op huurbasis geleend van Sparta, dat de speler aanvankelijk weer in de selectiegroep wilde opnemen. Het aantrekken van Ruud Geels zorgde voor een soepelere opstelling van de Rotterdamse club, waarmee tenslotte overeenstemming werd bereikt. A Ko Faas: pechvol (Van een medewerker) HAARLEM/IJMOND. Terrasvogels behaalde door een overwinning op het interregionale jeugdteam van Sparks het kampioenschap in de B-poule. Bovendien werd de midweekse wedstrijd tegen staartploeg Herons in een overwinning omgezet. Door dit resultaat hebben de Santpoorters zich het recht verworven mee te dingen naar het landskampioen schap. Herons 0-1-0-0-0-0-0-0-0 1. E. Wolven 8-1- 5-4. Geopend vanaf 17.00 uur. (Van onze sportredactie) VELSEN. Als het aan Fred Bischot ligt, speelt hij het nieuwe voetbalsei zoen niet meer bij Telstar. De gisteren 31 jaar geworden aanvoerder van de Velsense formatie heeft een dermate aantrekkelijke aanbieding gehad van de eerste divisieclub FC Amsterdam, dat hij bij voorkeur zo snel mogelijk van zijn contractuele verplichtingen (Bischot heeft nog een contract van 1 jaar) bij Telstar zou worden ontheven. Fred Bischot, die reeds acht seizoenen deel uitmaakt van het keurkorps van de Velsense vereniging, heeft zelf reeds overeenstemming bereikt met de Am sterdamse club over een twee jarige verbintenis. Het veld van Zandvoortmeeuwen aan de Vondellaan is bij de clubs uit het be taalde voetbal bijzonder in trek voor het spelen van oefenwedstrijden. „Het is een uitstekend veld en bovendien verwachten we in Zandvoort meer publiek te zullen trekken dan in het Olympische Stadion”, stelt trainer-manager Tonny Bruins Slot van FC Amsterdam, „temeer omdat mo menteel vele Amsterdammers hun vakan tie in de badplaats doorbrengen. Ons elf tal ziet er veelbelovend uit, want we heb ben een paar veelbelovende spelers uit de rijen van de amateurs aangetrokken en verder doelman Jaap Bloem van Volen dam". Het Belgische RWDM komt onder meer met de Nederlanders Jan Boskamp, Nico Jansen, keeper Jan de Ruiter en de van Haarlem overgenomen Rob de Kip naar Zandvoort. De Amsterdammers ne men van 7 tot 16 augustus in Japan deel aan een sterk bezet toernooi met Spaanse <?n Argentijnse ploegen als voorbereiding op de nieuwe competitie. De strijd tussen FC Amsterdam en RWDM begint woens dagavond om 19.00 uur. Het bestuur van Telstar is allerminst gelukkig met de belangstelling van FC Amsterdam voor de routinier en voelt er eigenlijk niets voor om Fred Bischot zonder meer te laten vertrekken. Pen ningmeester Klaas Groen: „In principe houden we Fred Bischot gewoon aan zijn contract. Ondanks zijn leeftijd is hij in eindsprint (Van onze wielermedewerker) SPAARNWOUDE. De jonge Ben Luyken besliste op het parcours in Spaamwoude een door de HSV de Kam pioen georganiseerde interclubontmoe ting in zijn voordeel. Met een volle lengte verschil was hij de rapste finisher van een acht man sterke kopgroep. Rooswijk, dat het treffen met de Pin guïns vanwege vakantie zag uitgesteld, zegevierde in Lisse tegen Flags met 9-3; Terrasvogels 0-0-1-1-0-0-0 2 Hans Akkerman 1-4-12-4. Wassenaar 0-0-2-1-0-1-4 8 Dave Sex ton en John Barrett 3-10-5-0. Bij de GT- wagens was het ook span nend, omdat kampioen Andre Albers in de derde manche in de fout ging, maar door zijn overwinning in de finale bleef hij concurrent Jos Fassbender net een punt voor. De Zweed Göran Lundgren werd derde. Ko Faas uit Boesingheliede kon door een gebroken steekas in de eer ste manche de finale niet bereiken. Door de nationale rijders werd even eens strijd geleverd om de rallycrosstitel. Met nog één wedstrijd voor de boeg vormt Sietse van Wort uit Haarlem toch nog een bedreiging voor zijn broer Willem door op te rukken naar een vierde plaats in het kampioenschap in de A-klasse. In die rangschikking neemt Willem van Wort de derde plaats in. Leo de Koning uit Vijfhui zen en Jan van Haaster uit Hillegom kon den niet tot opvallende resultaten komen en moesten met een plaats in de midden moot van de B-klasse genoegen nemen. Onvoldoende controle van werper Dave Sexton heeft Terrasvogels niet behulp zaam kunnen zijn bij het veroveren van de volle winst. Het grote verschil tussen bei de ploegen school vooral in de slagpresta- ties. De gasten, die bovendien geen enkele veldfout maakten, zagen hun offensieve daden al in de derde inning met een twee tal runs beloond. Via de weer van de partij zijnde Johan Kluyskens scoorde de thuis club nog in dezelfde inning tegen. Mede door een run van Hans Zuiderduin in de daarop volgende slagbeurt bleef de span ning tot aan de laatste inning bewaard. Toen echter ging het Santpoortse veld werk twee keer in de fout, juist toen Wassenaar, werper Hans Akkerman twee keer aftroefde. Kans om nog iets terug te doen kreeg Terrasvogels daarna niet meer. Bloemendaal 0-4-0-8-5-1-0 18 Geert Uffen 0-0-12-3. Terrasvogels 8-0-0-0-0-0-0 8 Bram van der Werf en Hans Akkerman 2-5-16-2. Concurrent Italië werd bijna verrast door West-Duitsland. De Italianen wonnen slechts met 3-0. Overige resultaten: Italië-Spanje 13-2; Spanje-Frankrijk 17-3. Stand na drie wed strijden: Italië 6 punten; Nederland 6; Spanje 4; West-Duitsland 2; Frankrijk 0 en Joegoslavië 0 punten. km kwam zij tenslotte zegevierend in 1.39.48 sec. over de eindstreep, en verbe terde daarmee haar drie jaar oude clubre- cord met maar liefst vier minuten en zestien seconden. Rein Scheringa toonde in deze race aan dat hij zijn oude vorm volledig heeft hervonden. In een goed opgebouwde race liet hij in een snelle laatste ronde weer vele mede-atleten ach ter zich om uiteindelijk te finishen in de nieuwe persoonlijke recordtijd van 1.35.29 sec. (oude tijd: 1.35.55 sec.) Arte Garstman bleef maar weinig achter. Na lange tijd in i het spoor van zijn clubgenoot te hebben gelopen, moest hij de laatste 10 km. enig terrein prijsgeven. Na binnenkomst in 1.38.35 sec. bleek ook deze DEM-atleet een nieuw persoonlijk record rijker te zijn. Koos Kiers, die net van vakantie was teruggekeerd, kwam maar moeilijk in zijn rithme en moest dan ook met een tijd van 1.43.20 sec. genoegen nemen. Terrasvogels-heren: twee een oefenwedstrijd in Emmen de plaatse lijke eersteklasser zondagamateurvoet- bal WKE met 14-0 verslagen. De rust stand was 4-0. Kist was met vijf treffers topscorer. voor het team een bijzonder waardevolle kracht. We zijn dan ook niet van plan om hem zonder meer te laten gaan. FC Am sterdam heeft ongevraagd bij ons een bod gedaan op Bischot, maar dat was zo belachelijk laag, dat we dat hebben afge wezen.” Of het tot een transfer zal ko men, hangt in hoge mate af van de vraag of FC Amsterdam bereid is aan de fi nanciële eisen van Telstar tegemoet te komen. En die eisen zijn, gezien het nog lopende contract van Bischot - niet gering. Rooswijk 1-1-1-4-0-0-2 9 Steeman 1-1-8-2.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 15