Bouwaktiviteiten in de bouwvakvakantie n i politienieuws I In volle vaart naar beneden Lr vakvereniging van speelzaalpersoneel FNV niet blij met GE bi M in 19 7 9 WOENSDAG JULI 6' 2 5 W C GEERTRUIDA BEENHAKKER Breukelen: OPRUIMING GEERTRUIDA BEENHAKKER IJmuiden: IJmuiden, 24 juli God haalde thuis, onze lieve zuster en tante Bussum IJmuiden Spijkenisse V] Heden behaagde het de Heer van ons weg te nemen onze lieve zuster, schoonzuster en tante Heden nam de Heer tot zich onze lieve moeder en oma RIE MARKERINK- DEKKER A. J. Beenhakker- van der Vaart J. Beenhakker-van Roest A. Beenhakker M. Beenhakker-Bakker J. Beenhakker M. Beenhakker-Hofman A. van den Nieuwendijk- Beenhakker L. van den Nieuwendijk D. Beenhakker nichten en neven 1979 J. Röbken-Dekker en kinderen Haarlem, juli 1979 Lotterstraat 37 Langs deze weg dank ik u allen voor uw belang stelling en medeleven betoond na het overlij den van mijn man en onze vader HEINRICH ERNST WILHELM RÖBKEN HONDERDEN GULDENS VOORDEEL! 23 Juli 1979 Hyacintenstraat 46, 2071 P.V. Santpoort. ANTIQUE 1 WAREHOUSE (V; VI sens op 1 nistt Zuic De zom plaa hun dins mer Dui vaai tore die was de tun1 grol enk Wee hij; H weduwe van Simon de Haan op de leeftijd van 69 jaar. Santpoort: op de leeftijd van 55 jaar. Wij zijn bedroefd, maar dankbaar voor wat zij voor ons heeft betekend. Haar liefde in Christus was een voorbeeld voor ons allen. Santpoort Moeder is thuis opgebaard. Geen bezoek aan huis. De rouwdienst zal D.V. gehouden worden vrijdag 27 juli om 14.00 uur in de Ned. Hervormde Kerk aan de Kanaalstraat te IJmuiden. Daarna gelegenheid tot condoleren in de Consistoriekamer, waarna de begrafenis in familiekring zal plaatsvinden. IJmuiden: A. Troost-de Haan G. A. Troost Martha, Simon N. de Haan E. H. de Haan- Stekelenburg Simon, Marjolein, Ivar Dirk Jan 1973 RE IJmuiden, 24 juli 1979 Grahamstraat 140 Aan huis geen bezoek. Geen bloemen. De overledene is opgebaard in het Uitvaart centrum aan de Eemstraat 27 te IJmuiden. Gelegenheid tot condoleren aldaar woensdag 25 juli van 19.00 tot 20.00 uur. De begrafenis zal D.V. plaatshebben donder dag 26 juli om 14.00 uur op de begraafplaats „Duinhof” te Umuiden. Vertrek van Hyacintenstraat 46 omstreeks 13.30 uur. weduwe van Simon de Haan op de leeftijd van 69 jaar. Vaste rots van mijn behoud” KJ Gestoofde vis in roomsaus. Doe meer met vis, omdat ’t zo lekker is. G. D. Markerink G. Markerink-Keegstra C. Jongejan-Markerink J. Jongejan A. Verheij-Markerink W. Verheij J. Markerink C. A. van Ee E. Markerink C. H. Markerink-van Dijk Nichten en neven 1 Altijd op maandag. Dan moet vader eerst de krant. s Burgemeester opende Hutjebroek als nieuwe kinderwijk in Heemskerk a t/o I I ü- Onthulling van de naam Hutjebroek. (ADVERTENTIE) 42 Daar zijn met oud hout, platen board, oude lakens en gordijnen, overgeschoten stukken kamerbreed tapijt en grote hoe veelheden spijkers een twintigtal hutten gebouwd, die blijkens de namen spook huis, saloon, „De houten splinter”, ,,’t Stal letje” en dergelijke danig op de fantasie van de kinderen werken. In twee dagen tijd verrezen er huizenho ge bouwsels en dinsdagmiddag was de jeugd fiks in de weer met de inrichting. Zo’n kleine honderdvijftig kinderen zijn druk met het huttendorp, waarvan de echte burgemeester van Heemskerk, de heer J. H. Kok dinsdagmiddag de naam onthulde door het wektrekken van een- stuk jute. Het dorp blijkt heel toepasselijk Hutjebroek te heten. De burgemeester van Heemskerk installeerde ook de burge meester van Hutjebroek en de gemeente raad. De bevolking van elke hut koos een raadslid. Daarvoor was met een oude deur en wat hout een echt stemhokje gebouwd. Uit de „gemeenteraad” moest de burgemeester worden aangewezen en dat verliep heel simpel. Alle gemeente raadsleden kregen een ballon en degene die deze na drie tellen van de echte burge meester het eerst kon opblazen tot het knapte werd burgemeester van Hutje broek en dat bleek Jeroen v.d. Ven te zijn, die een fraaie ambtsketen om zijn nek kreeg. Overigens speelde burgemeester Kok het spel helemaal mee door compleet met de echte ambtsketen te verschijnen. De verkiezingen via een ballon kan nooit door de kinderen zelf zijn bedacht. Vast een buurthuisleider geweest die van de echte gemeenteraadsverkiezingen de indruk heeft overgehouden dat het een opgeblazen toestand is. Van de echte ge meenteraad worden de opgelaten ballon netjes meestal ook pas veel later doorge prikt. Burgemeester Kok legde uit dat de ge kozen gemeenteraad aan het hoofd staat van een gemeente en dat de burgemeester door de koningin wordt benoemd,” Nou ja, ze bekijken eerst wel of ze je hebben willen”. Er bleek ook een aantal commis sies te zijn benoemd, want wat zou je zelfs in Hutjebroek zonder commissies moeten beginnen. Daar begint in Nederland toch alles mee. Vaak houdt er ook alles mee op. Zo niet in Hutjebroek, want daar wordt vandaag nog een oogstmaaltijd georgani seerd en daar staat nog veel meer span nende dingen te gebeuren. Tot vrijdag avond om acht uur een schitterend vuur werk wordt gemaakt van alle hutten- bouwhout. Het dorp gaat dan in vlammen op onder toezicht van de echte brandweer. WIJK AAN ZEE. Dinsdagavond organiseerde de VVV een zogenoemde zeepkis tenrace in de Zwaanstraat. De belangstelling voor dit gebeuren was groot, zo’n duizend belangstellenden sloegen de verrichtingen gade van de 21 deelnemers. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Nu het toch geen mooi weer is voor strand of duinen heeft het buurthuis „De Schuilhoek” aan de Van Bronckhorststraat een geweldig suc ces met de huttenbouwweek. Het open terrein naast het buurthuis is inmiddels volgebouwd met bungalows, maar er was een vervangend terrein beschikaar in de wijk De Die, aan de Zevenhoeven. De FNV wil dat in de eerste cao voor casinopersoneel ondermeer een arbeids plaatsenovereenkomst wordt opgenomen. In oktober, wanneer het casino in Sche- veningen opengaat, start de vakbond een intensieve ledenwerfcampagne onder het personeel van de speelhuizen. De organi satiegraad bij de casino-werknemers in Nederland is nog erg laag. Toch heeft de bond gemeend namens het personeel hun belangen veilig te moeten stellen. Meestal is het zo dat het personeel zich organiseert en een vertegenwoordiger naar de directie stuurt om over hun positie te onderhande len. Nu heeft de bond het initiatief geno men, voordat iemand vanuit de werkne mers zich daar druk om heeft gemaakt. „Het is wel verdrietig dat ze niet in rijen van twee staan om zich bij ons als lid aan te melden. Maar hier is sprake van een sterk groeiende bedrijfstak, dat kun je als bond niet laten liggen. In dit geval moet de berg dus maar eens naar Mohamed ko men”, aldus Diepeveen. van onze fraaie kollektie OUDHOLLANDSE RANKEN-, KUSSEN-, KOLOM- en SCHILDKASTEN. Massief eiken Boerenmeubelen. Perzische tapijten Op al deze showroommodellen Zijlstraat 37 Hoofdpostkantoor, Haarlem tel. 023-31 08 68 HOUDT UITSLUITEND Donderdags, Vrijdags en Zaterdags van 10 tot 5 uur IJ van wei de ove E var toe: Hoi blu twe aar brs Be' O'S 1 Te we Kc Be du ke Sa na Sl< aan pau2 Spat land wiel ceer ge d spie: tree SI De aan groc twir sprc tje. ovei heel I GE 1 T. Be Ha Er is in twee groepen gestreden. Deelnemers met zelfgemaakte karretjes op massieve banden en een groep met luchtbanden. Op het hoogste punt van de Zwaanstraat werd gestart en met grote vaart kwamen de deelnemers naar beneden. Soms liep de snelheid op tot 40 kilometer. Het parcours had men met strobalen gemarkeerd, zodat eventuele uitsteeksels geen opstakels zouden vormen voor de deelnemers. Zij maakten twee ritten en de winnaar was degenen, die de langste uitloop had gemaakt. Sommige deelnemers kwamen tot voorbij het Julianaplein en de grootste afstand bedroeg 348 meter. Rond negen uur maakte de heer F. Heine de uitslag bekend en konden de prijzen en premies, geschonken door een aantal middenstanders, aan de winnaars worden uitgereikt. De prechprijs ging naar G. Buur, die een klapband kreeg. De kortste afstand-prijs ging naar Marco Engel en de prijs voor de origineelste kar was voor Sj. van der Steen. Uit de groep van de massieve bandjes kreeg Marco Engel de eerste prijs. Bij de luchtbanden groep ging de eerste prijs naar Peter Durge met 688 meter. Tweede was Fred de Goede, derde Paula Buur, vierde G. Buur, vijfde Hans de Boer en zesde J. Akkerman. Bij het vooroverleg heeft de werkgele genheid centraal gestaan. Daarbij kregen de dienstenbonden de verzekering dat de bestaande belastingschuld van de casi no’s, een kwart miljard gulden, geen ge vaar oplevert voor de voortzetting van het kansspel in Nederland. Staatssecretaris Hazekamp heeft de directie toegezegd voor een soepele oplossing te zorgen. Daarvoor zijn twee mogelijkheden: kwijt schelding of een afbetalingsregeling. Diepeveen heeft een aantal gesprekken gevoerd met de casino-directie en zegt nu toe te zijn aan het maken van concrete afspraken. „De sfeer is rijp om aan de echte onderhandelingen te beginnen. In september ontmoeten we elkaar weer. Eind dit jaar zal de eerste cao, die voor 1980, rond zijn,’. Bekend Een 16-jarige en een 18-jarige Beverwijker hebben tegenover de politie bekend in het weekend vernielingen te hebben gepleegd in één van de laatste bussen die van Wijk aan Zee naar Bever wijk vertrok. Vernield werden onder meer een noodluik, een ventilator en een deur. De chauffeur van de bus reed met zo’n acht knapen naar het politiebureau, maar daar ontsnapten zij in de Breestraat. Enkelen konden worden achterhaald, van wie er nu twee hebben bekend. De ande ren zijn in vrijheid gesteld, na verhoor. Antiek In het weekend blijkt te zijn ingebroken in een pand aan de Vondel- laan in Beverwijk, waarvan de bewoners met vakantie zijn. Volgens een voorlopige vaststelling worden vermist een Friese staartklok, een andere antieke klok, een antiek gouden horloge en enkele zilveren voorwerpen. (Van onze streekredactie) ZANDVOORT De Dienstenbonden FNV, die midden in de onderhande lingen zitten met de casino-directie over een cao voor het personeel van de speelhuizen, zijn niet erg blij met de Vakvereniging Casinospeelzaal Perso neel, die door twee Zandvoortse croupiers is opgericht. Piet Diepeveen van de FNV voelt er dan ook niets voor om samen met vertegenwoordigers van de catagorale bond het overleg voort te zetten. „Ik heb bovendien de indruk dat ook de casino-directie niet bereid is om met de andere club te gaan onderhan delen”, aldus de vakbondsman. De oprichting van de catagorale bond VCP doorkruist het overleg van de FNV, dat net goed op gang begon te komen. -.xc I Leg 800 g - aan beide zijden met wat peper en zout bestrooide - visfilets in beboterde ovenschaal met 1 daarop 120 g gekookte garnalen öf 120 g gekookte gesneden champignons. Overgiet alles met een mengsel van 1 eetl. tomatenpuree en 5 eetl. koffieroom. Laat de met deksel of folie bedekte schaal ±15 min. in warme oven gaar worden. ProduktschapvoorVisen Visprodukten. s Gravenhage ■ir Overzicht van de bouwactiviteiten. 35

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 6