Toernooi reeds geslaagd door bereiken kwartfinales Urinemonsters gevonden Ulli Sutter verlaat ploeg Post Haarlem start Val op brug houdt Bibi Vos buiten turnstrijd Sax alleen aan leiding programma Dubbel-vier toch naar WK Honkbaljeugd: geen titel oefencampagne met gelijkspel ivé drijf 1 tion ier MM 30? Uitslagen overige oefenwedstrijden ii 17 SPORT 19 7 9 JULI 2 6 DONDERDAG aties SOFTBAL CRICKET HONKBAL Sanders niet meer waar te maken 00 uur. weg 44, derde maal in zijn carrière de kwartfinale van de open Baantitels Veldt Knetemann heerst en Lammertink in Acht van Chaam Veldt besliste de strijd in twee ritten. In (Van onze honkbalmedewerker) -r 1 Reeds in de eerste inning namen de Italianen op het werpen van René Rijs (4- 3-7-5) een 3-0 voorsprong, na twee twee- honkslagen en een homerun. In de vierde inning bracht Jaap Land de stand terug tot 1-3, maar een inning later liepen de Azzuri uit naar 4-1 en bepaalden na een aantal Nederlandse veldfouten in de ze vende inning de eindstand op 5-1. Het Nederlands team kwam op het Ita liaanse werpen tot zes honkslagen. De wedstrijd werd bijgewoond door 3000 toe schouwers. MADRID. Het Nederlands jeugd- honkbalteam (15-16 jaar) is er niet in geslaagd het Europees kadettenkam- pioenschap te veroveren. In de laatste wedstrijd versloeg Italië het team met 5- 1 en behaalde daarmee de titel. (Van onze sportredactie) HILVERSUM. Door voor de derde maal in zijn carrière door te dringen tot de kwartfinale tijdens de open Neder landse tenniskampioenschappen in Hil versum heeft Louk Sanders zichzelf in de gelegenheid gesteld revanche te nemen voor zijn nederlaag tegen de Hongaar Balasz Taroczy. Precies een jaar geleden miste de Leidenaar een kans voor open doel om Taroczy al in de eerste ronde aan de kant te zetten. Sanders had bij die gelegenheid twee wedstrijdpunten tot zijn beschikking, maar smashte de bal eenmaal vanuit ideale positie in de tribu ne. Ook toen was de plaats van handeling het Melkhuisje, waar beide spelers elkaar vandaag opnieuw zullen tegenkomen. ficatie toegang tot het hoofdtoernooi waarin hij eerst Brian Gottfried verraste en daarna de Zwitser Heinz Gunthardt. In Parijs bleek hij de meerdere van de Tsje- choslowaak Hrebec en de Engelsman John Lloyd, alvorens Bedel buitenspel werd gezet door de Pool Fibak. Dergelijke prestaties dienen zich aan nadat hij een paar maanden eerder zijn studie voor apotheker had ingewisseld voor een car rière als tennisser. De tennisinterland tussen Nederland en De nemarken in de tweede ronde van het toernooi om de Davis Cup zal worden gespeeld op de banen van het Melkhuisje in Hilversum. De ontmoeting vindt plaats op 14, 15 en 16 sep tember. nooien afgewerkt, de helft van wat bij voorbeeld Sanders heeft gespeeld) kwam Bedel halverwege de tweede set nog even terug. Hij doorbrak de service van San ders, won nog twee games op nul, maar moest uiteindelijk toch erkennen dat zijn mogelijkheden te beperkt waren. Sanders won dan ook met 6-3, 6-4, omdat hij beter serveerde en over meer variatie en durf beschikte. „Alleen in die tweede set heb ik het initatief even uit handen gegeven. Ik bleef toen wat te lang bij de baseline staan. Op zulke momenten moet ik gewoon mijn eigen gang blijven gaan en het werk afma ken,” stelde Sanders in zijn nabeschou wing vast. „Voor het overige heb ik meer druk op mijn tegenstander kunnen uitoe fenen dan dinsdag tegen John Feaver. Vooral vanaf de forehand-kant.” De overwinning op Bedel betekende voor Sanders dat het toernooi in Hilver sum al geslaagd is. „Dat biedt in ieder geval het voordeel voor me dat ik tegen Taroczy ontspannen kan spelen. Ik hoef me niet waar te maken, zoals ik vrijwel het hele jaar moet doen. Ik kan daardoor nu lekker gaan tennissen.” DEN HAAG (ANP). De dames dub bel-vier Willem III-de Hunze-de Laak- Okeanos heeft besloten de uitnodiging van het bestuur van de Koninklijke Ne derlandse Roeibond tot uitzending naar de wereldkampioenschappen roeien in Bied (Joegoslavië) toch te aanvaarden. Een jaar voor de Olympische Spelen heeft de Russische vijfkampster Jekate- rina Smirnova zich gepresenteerd. Zij vergaarde een puntentotaal van 4770 punten waarmee deze Russin die bij de Europese kampioenschappen 1978 een ze vende plaats bezette, oprukte naar de derde plaats op de „eeuwige” ranglijst en de eerste plaats bezet van de seizoenrang- lijst, die tot nu toe in handen was van de Amerikaanse Jane Frederick met 4700 punten. Twee leden Lily Meeuwisse en Ineke Donkervoort van de combinatie, die zondag op de bosbaan nationaal kampi oen werd, zegden na afloop van de titel strijd het vertrouwen in coach Jan Wiene- se op. Jos Kompaan daarentegen ver klaarde alleen met de oud-Olympische skiffkampioen als coach te willen door gaan. Via 8,95 voor paard, 9,20 voor brug, 8,50 voor balk en 9.00 voor vrije oefeningen, kwam zij tenslotte uit op 35,65 en dat is een waardering waar de turnwereld niet van achterover slaat. Het was drietiende meer dan uit de verplichte oefenstof. Het had nog meer kunnen zijn, maar dan had Bibi Vos zichzelf geweld aan moeten doen en dat heeft zij gelukkig niet gedaan. Zij is de strijd aangegaan met de twee Oostduitsen uit haar groep, Katharina Rensch en Jacqueline Lucke en zij heeft dat gevecht met ongeveer hetzelfde ver schil als maandag (opnieuw twee punten ten opzichte van de weer indrukwekkende Rensch) verloren. Gesprekken tussen roeisters en coach, herstelden de samenwerking. In een com muniqué verklaarden de roeisters dat de ploeg „tot de conclusie is gekomen door te gaan met Jan Wienese als coach tot de wereldkampioenschappen eind augustus/ begin september in Bied.” Een val van de balk tijdens de keuze- stof van haar tumuitvoering in het sport paleis van het Loesjniki-complex heeft Bibi Vos ten minste een half punt gekost. Zij verspeelde daarmee kostbare tienden die haar misschien juist net binnen de groep van buitenlandse turnsters had kunnen brengen, die verder mag gaan in de komende dagen. Bibi Vos had, toen zij aan haar vrije oefenstof begon, op de 21e plaats van de turnsters van buiten de Sovjet-Unie, nog een klein kansje de beste zestien uit het buitenland te bereiken. Dan had zij op zeker moeten turnen. Zij deed het niet. aard Angel Gimenez, die eerder voor een stunt had gezorgd tegen Tom Okker. JAN PREENEN de eerste rit van de finale liet Veldt zijn eeuwige rivaal rustig van kop af vertrek ken om hem in de laatste meters te klop pen. In de tweede rit trachtte Pieters steeds bij zijn tegenstander weg te komen, echter zonder succes. In de laatste meters was hij wederom kansloos. In de halve finales versloeg Veldt de Amsterdammer Louis Zieleman en won Pieters van Ton Vrolijk uit Aalsmeer. De jeugdige Petra de Bruijn greep de bronzen medaille door in de strijd om de derde plaats Mieke Havik met miniem verschil te verslaan: 4.11,70 tegen 4.12,76. (Van onze sportredactie) KEULEN. De paniek die dinsdag ontstaan was na het spoorloos raken van de urinemonsters die enkele wiel renners na afloop van de 17e etappe van de Tour de France moesten af staan, is verleden tijd. Gistermiddag, rond de klok van vier uur, ontving professor Donicke, die het anabolica- onderzoek leidt, van het hoofdkantoor van de PTT in Keulen het verlossende bericht dat de flesjes waren terugge vonden. „Ik begrijp nog steeds niet waar de dozen nou al die tijd geweest zijn. Ik heb het ook maar niet gevraagd aan professor Donicke. We waren beiden te blij dat ze weer terecht waren. Wel staat nu vast, dat het anabolica-onder- zoek normaal doorgang kan vinden. Door het slechte weer kan de urine niet bedorven zijn voor ons. Morgenoch tend (vandaag-red.) worden de flesjes opgehaald in Keulen. En daarmee is dan ook dit „mysterie” opgelost”. Het laboratorium in Parijs, dat be last was met het dagelijks onderzoek naar gebruik van verboden stimulan tia in de Tour de France, heeft overi gens de laatste controles achter de rug. Geen renner werd meer betrapt. Dat maakte voorzitter Jean Court van de Tour-jury bekend. Alleen het onder zoek naar anabolica, dat wordt ver richt door prof. Mandred Donicke in Keulen, kan de uitslag van ’s werelds grootste wielerevenement nog beïn vloeden. Tegen Sanders heeft Bedel zijn reputa tie echter geen moment weten waar te maken. In 67 minuten vertolkte de als 7e geplaatste speler uit Nice niet meer dan een bijrol. Sanders, die in het algemeen klassement toch nog altijd 23 plaatsen lager staat genoteerd, liet zijn tegenstan der in beide sets al gauw in de steek. Na in de derde game op zijn eigen service tot viermaal toe een breekpunt te hebben weggewerkt, demarreerde Sanders in de vierde game en zag hij de Fransman pas weer terug toen de voorsprong al tot 6-3, 4- 1 was opgelopen. Pas toen kon Bedel duidelijk maken dat hij zich wel degelijk als deelnemer aan de tweede ronde had aangemeld. Nadat hij tevoren de indruk had gewekt alsof hij weer een van zijn vele vrije dagen had opgenomen (als gevolg van zijn vele vakanties heeft hij dit jaar pas tien toer- Sanders heeft tot nu toe driemaal tegen Taroczy gespeeld. Eenmaal, vijf jaar ge leden in het toernooi om de Davis Cup, was de Nederlander kansloos. Vorig jaar liet hij Taroczy echter tot twee keer toe wankelen. In mei verloor Sanders in de openingsronde in München met 5-7 in de derde set en in Hilversum werd de span ning plotseling te groot toen de Leide naar de winst in handen had. Met Taroc zy en Sanders wist ook Jan Kodes tot de laatste acht door te dringen. De Tsjecho- slowaak versloeg met 7-6, 6-2 de Spanj- De overige uitslagen: Spanje-West-Duitsland 5-2, Joegoslavië-Frankrijk 16-19. Eindstand: 1. Italië 5-10, 2. Nederland 5-8, 3. Spanje 5-6, West- Duitsland 5-4, 5. Frankrijk 5-2, 6. Joegoslavië 5- 0. AMSTERDAM (ANP). Gyula Sax uit Hongarije heeft in de elfde ronde van het internationale schaaktoernooi in Am sterdam alleen de leiding genomen. Sax won met wit van Hans Ree en zijn con current, de Tsjechoslowaak Vlastimil Hort, kwam tegen Farago niet verder dan remise. i Haar- midde- io's en !3 uur. f -’W» al u« houds- J78. 24 uur, n. zonne- ■kablne. 3. Een van de oorzaken van het conflict tussen coach en ploeg was dat Wienese tijdens de nationale kampioenschappen invaller Nelleke Donkervoort de plaats van Lily Meeuwisse, die een week eerder de Rotseeregatta moest missen in verband met een hersenschudding, wilde laten innemen. Jean Houben, de man die tijdens de Tour op de anabolicacontroles moest letten en de dozen met de urineflesjes moest versturen, was duidelijk opge lucht deze mededeling te horen. Hij was het namelijk die de betreffende doos met daarin de monsters van on der andere Bernard Hinault, Joaquim Agostinho, Robert Alban en Feder den Hertog op het postkantoor in Grenoble had afgegeven om verstuurd te worden aan het laboratorium van professor Donicke in Duitsland. eindstreep, tweede werd Raas op onge veer een minuut die de woest sprintende Kuiper nog net achter zich kon laten. Bij de amateurs kwam Ad Prinsen uit Raamsdonkveer het eerste over de streep. Tweede werd Peter Gödde uit Hulst. Al na vijftig kilometer viel de beslissen de slag toen een groep van zeven renners onder aanvoering van de spectaculair rij dende maar later uitgevallen Zoetemelk ontsnapte. Met Raas, Knetemann en Priem was de ploeg Post uitstekend verte genwoordigd in deze groep, die verder nog bestond uit Govaert, Van der Poel en Van Linden. De grootste voorsprong van de léiders bedroeg bijna twee minuten, zodat het duidelijk werd dat hierbij de winnaar moest worden gezocht. Met nog twintig kilometer voor de boeg plaatste Zoetemelk een demarrage met in zijn wiel Knetemann en Van der Poel. Tien kilome ter later reed Knetemann alleen op kop, achtervolgd door Jan Raas en Hennie Kuiper. De „Kneet” kwam alleen aan de arwijl U aterdag ien- en station 035. u al uw com- opman, t al- 22, tel Heren: Eerste klasse: Wassenaar-DSC74 (vrij), Kennemerland-Sparks (vrij). District: EHS 2—HBC. Herendubbelspel, eerste ronde: Mottram/Le- wis (Gbr)Dier/Crown (Gbr/Vst) 6-0 6-1: Carmi- chaelZMcNamara (Aus)—Deblicker/Bedel (Fra) 6-0 6-2; Gimenez/Sanders (Spa/Ned)Holroyd/ Campbell (Vst/Aus) 7-5 6-2; Taroczy/Okker (Hon/Ned)Ismael El Shafei/John Feaver (Eg/ Gbr) 6-4, 7-6. Uitslagen tweede ronde enkelspel heren: Bus ter Mottram (Gbr)Klaus Eberhard (Wdl) 6-1, 7- 5; Peter McNamara (Aus)Noël Philips (Aus) 6- 3, 6-2; Tomas Smid (Tsj)—Eric Deblicker (Fra) 6- 3. 7-5: Jan Kodes (Tsj)—Angel Gimenez (Spa) 7- (Van onze sportredactie) CHAAM. Een zeer enthousiast pu bliek juichte na afloop van de 33ste na oorlogse Acht van Chaam winnaar Ger- rie Knetemann toe. Enthousiast, niet al leen door de overwinning van de populai re wereldkampioen, maar ook door het hele koersverloop. Vedetten als Zoete melk, Raas, Kuiper, Saronni en de latere winnaar Knetemann reden constant vooraan en bespeelden het ruim tachtig duizend koppige publiek op deze manier zeer goed. nodig’ laf var I. 023- 1? Jos Lammertink: nationale kampioen achter volging Smejkal uit Tsjechoslowakije bleef ook in de race voor de toppositie door Gert Ligterink te verslaan. De Rus Dolmatov leidt in de meester greep B met totaal negen punten. Groot mees terg roep A: Uitslagen 11e ronde: Sax (Hon)Ree (Ned) 1-0, Farago (Hon)Hort (Tsj) rem., Ligterink (Ned)Smejkal (Tsj) 0-1, Lein (Vst)—Donner (Ned) 1-0, Stean (Eng)—Byr- ne (Vst) rem., Andersson (Zwe)Sosonko (Ned) rem., Sahovic (Joe)Torre (Fil) rem. Afgebr. partij 10e ronde: Smejkal (Tsj)Farago (Hon) 0-1. Grootmeestergroep B: Uitslagen 11e ronde: Dolmatov (Su)Spassov (Bul) 1-0, Langeweg (Ned)Hölzl (Oos) rem., Nemet (JoelBoehm (Ned) rem., v. Wijgerden (Ned)v.d. Wiel (Ned) rem., v.d. Sterren (Ned)Enklaar (Ned) 1-0, Shamkovich (Vst)v. Riemsdijk (Bra) rem., Baljon (Ned)—Hernandez (Cub) 1-0. Afgebr. partijen 10e ronde: v.d. Wiel (Ned)Nemet (Joe) 1-0, Hernandez (Cub)Shamkovich (Vst) afgebr. MOSKOU (ANP). De Russische Ser gej Fesenko opende de Zwemspartakiade gisteren in het Leninstadion in Loesjniki met een wereldprestatie. Op de 200 meter vlinderslag dook Fesenko onder de twee- minutenbarrière met een tijd van 1.59,90. Hij bleef hiermee slechts een fractie on der de beste wereldtijd van zijn landge noot Ohm, die reeds 1.59,82 achter zijn naam heeft staan. Loek Sanders bereikte voor de Nederlandse tenniskampioenschappen door de 22-jarige Fransman Dominique Bedel met 6-3, 6-4 te verslaan Annie Möhlmann-Riemersma prolon geerde de achtervolgingstitel bij de da mes. In de finale was de Apeldoornse veel te sterk voor de 22-jarige Henny Top uit Wekerom. Annie Möhlmann kwam tot een tijd van 4 minuten en 5,6 seconden, Henny Top liet 4.13,23 noteren. Hoofdklasse, zaterdag: HCC-Rood en Wit. Hoofdklasse, zondag VRA-HBS, Kieviten- Quick H., VOC-Kon. UD. Eerste klasse, zon dag: HCC 2-Excelsior, Quick N.-VUC, Bloe- mendaal-ACC, Hermes DVS-Hercules. 6, 6-2; Balasz Taroczy (Hon)Alejandro Pierola (Chi) 6-3, 6-2; Jean Louis Haillet (Fra)Kjell Johansson (Zwe) 6-4< 5-7, 7-5. (ADVERTENTIE) Het Europees record staat op naam van de Oostduitser Pyt met 1.59,63 en het wereldrecord is in handen van de Ameri kaan Mike Brunner met 1.59,23. Achter de 19-jarige Fesenko, die Europees record houder is op de 4x100 meter wisselslag finishten zijn landgenoten Mikhael Gore lik (2.03.63) en Sergej Korotaiev (2.04,00). Op de 100 meter rugslag triomfeerde Aleksander Sidorenko (17 jaar, 1.86 me ter, 72 kilo) in 57.56 seconden. Verrassend hierop was de nederlaag van Viktor Koez- netzov (brons bij de wereldkampioen schappen in West-Berlijn, maar we gens doping zijn medaille afgeno men) die met een tweede plaats genoegen moest nemen. De 1.94 meter lange Rus realiseerde een tijd van 58.03 seconden en bleef daarmee de Tsjech Rolko (8.27) ruim voor. In de derde finale van deze eerste dag eindigde eveneens een Russin op het hoogste platform. Olga Klewakina, een 17-jarige inwoonster van Moskou greep op de 100 meter vrije slag dames het goud in 57,14 seconden en versloeg daarmee de Noorse Lene Jensen (57.91) die in West- Berlijn vorig jaar nog zilver bemachtigde. De Oostduitse Ines Diers eindigde in 58.03 als derde. De zwemwedstrijden vinden plaats zonder de beste zwemsters uit de Verenigde Staten, die kortgeleden bij de Panamerikaanse spelen in San Juan nog drie nieuwe wereldrecords uit het water sleepten. Oost-Duitsland stuurde slechts een ploeg van tien man. onder wie enkele zwemmers van het tweede garnituur. AMSTERDAM (ANP). Lau Veldt uit Ouderkerk aan de Amstel is gisteren tij dens de nationale baankampioenschap- pen in het Olympisch Stadion te Amster dam voor de vierde achtereenvolgende keer Nederlands sprintkampioen bij de amateurs geworden. In de finale gaf hij Sjaak Pieters uit Zwanenburg geen schijn van kans. Taroczy, de tweevoudige winnaar van de internationale titelstrijd van Neder land, versloeg met 6-3, 6-2 de uit het kwali ficatietoernooi voortgekomen Chileen Alejandro Pierola en Sanders toonde weer eens aan dat de door de spelersvak- bond ATP opgestelde wereldranglijst be paald niet altijd een betrouwbare handlei ding vormt. De 22-jarige Dominique Bedel was naar Hilversum gekomen als een van de vele talenten uit Frankrijk, dat met 10 spelers bij de eerste 146 over een brede midden moot blijkt te beschikken. Van dat tiental neemt Bedel achter Yannick Noah als 64e de tweede plaats in. Na zich de laatste jaren geleidelijk aan te hebben opgewerkt (in 1976 was hij 310e, in 1979 210e en vorig jaar 170e) is hij dit jaar doorgebroken. Hij won een 25.000 dollar-toemooi in Rome en drong tijdens de open kampioenschappen van Italië en Frankrijk door tot de derde ronde. In Italië verschafte hij zich via de kwali- Slechts haar landgenote Nadesjka Tjatsjenko (4839) en de Westduitse Eva Wilms (4823) zijn tot nu sterker geweest. Bij het verspringen passeerden liefst vier springers de befaamde achtmeter- grens. De Oostduitser Frans Paschek was het succesvolst met 8.25 meter en sprong daarmee 15 centimeter verder dan zijn beste prestatie. Achter hem kwam de Cu baan David Gibralt met 8.12 meter op de tweede plaats en Carl Lewis uit de Ver enigde Staten met 8.04 meter als derde. De Amerikanen, die met een kleine, maar sterke ploeg zijn vertegenwoordigd won nen de drie andere nummers. Gilbreath Wordell won de 200 meter in 20.84 secon den, Henry Marsh legde beslag op de 3000 meter in 8.28,07 en John Powell trok het goud op het discuswerpen naar zich toe met 63.05 meter. el even Jl ij vend 1323. ferkoop ir films, ressen 70, Jos Lammertink veroverde de achter volgingstitel bij de heren. Daarmee be wees de 21-jarige coureur uit Wierden dat hij een alleskunner is. Vorig jaar werd Lammertink amateurkampioen op de weg, dit seizoen triomfeerde hij onder meer in Olympia’s Ronde van Nederland. In de finale van het onderdeel achtervol ging over 4000 meter gaf hij Dick van Egmond geen schijn van kans. Van Eg- mond, vorig jaar ook al verliezend finalist, toen tegen Gerrit Möhlmann, reed een tijd van 5 minuten 12,62 seconden. Bijna veer tien seconden langzamer dan zijn oppo nent, die uitkwam op de snelste tijd, die tijdens deze wedstrijden werden ge maakt: 4.58,53. In de strijd om de derde plaats zegevierde de kampioen van vorig jaar, Gerrit Möhlmann, over Geert Schipper. Wereldprestatie Fesenko op eerste dag zwemspartakiade Hoofdklasse, zaterdag: Storks-Giants, Amstel Tijgers-Kinheim (14.30), Nicols-Spar- ta (14.30), Neptunus-Quick, HCAW-UTVV. Zondag: Giants-Storks, Kinheim-Amstel Tij gers (14.30), Sparta-Nicols (14.30), Quick- Neptunus, UVV-HCAW. Eerste klasse A, zaterdag: Volewijckers-Tex Town Tigers (double-header), Rooswijk-Sparks (14.30), Herons-De Spartaan, RCH-ADO (14.30). Zondag: Volewijckers-Tex Town Tigers (double-header, indien zaterdag niet ge speeld), Sparks-Rooswijk, ADO-RCH (14.30) , De Spartaan-Herons. Eerste klasse B, zaterdag: Hoofddorp-PSV (Double hea der, 12.00), Feyenoord-Schoten (14.30), Jeka- OVVO, Hilversum-Euro Stars. Zondag: Hoofddorp-PSV (double header, 12.00, in dien zaterdag niet gespeeld), Schoten-Feyen- oord (14.30), OWO-Jeka, Euro Stars-Hilver- sum. District Noord/West: Eerste klasse pro- motiepoule, zaterdag: Flying Petrels-DSS (14.30) . Zondag: Lijnden-BSC Heiloo (14.30). Degradatiepoule vrijdag: Geel Wit-Amstel- land (20.00). „Ik hoef me nu (Van onze sportredactie) HAARLEM. Haarlem heeft gister avond in het kader van de voorbereiding op de nieuwe competitie zijn eerste oefenwedstrijd gespeeld. In België werd een 1-1 gelijkspel behaald tegen het in de tweede klasse van het Belgische betaalde voetbal uitkomende Wuustwezel. Bij de rust leidde de Belgische formatie met 1-0 door een doelpunt van Van der Kloot. Frans Reuser nivelleerde de marge in de tweede helft. Bij Haarlem ontbrak Piet Huyg. Er waren 4500 toeschouwers. Op het terrein van Zandvoortmeeuwen kwamen FC Amsterdam en het Brusselse RWDM (met de aanwinsten Erkens van Ajax en De Kip van Haarlem) tegen elkaar in actie. Ook in dit duel bijge woond door circa 1500 toeschouwers finishten beide teams op een 1-1 score. FC Amsterdam nam in de eerste helft een voorsprong door Wim Janssen, maar de „Lieverdjes” konden niet voorkomen dat de voor de geblesseerde Erkens ingeval len Luycks na een foutieve uitworp van ex-Volendam-doelman Jaap Bloem voor de gelijkmaker zorgde. Alcides/MSC-CombinatieAjax 1-4 (0- 3). Doelpunten Ajax: Amesen (2), Kaiser en Bonsink. Drents doelpunt gescoord door Swieringa. Toeschouwers: 4000. Breuningse Boys—NEC 2-9 (2-3). Doel punten NEC: Janssen (3), Marijnissen (3), Paul Meijer (2), Peter Hendriks. Breuning se Boys: Sye Visser (eigen doel), Van Thiel. Toeschouwers: 1500. De vriendschappelijke voetbalwed strijd in Reykjavik tussen Ia Akranes en Feyenoord is geëindigd in 1-1. Peter Pe- tursson maakte voor de Rotterdammers in de 40e minuut het doelpunt uit een strafschop.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 17