ONDANKS UITBLIJVEN VAN BEZWAREN VAN DERDEN Ie politienieuws d Kobus de leeuw in het asiel kwispel- door Vakantiefeesten HAARLEM VIDO groep in de Spil GILLINGHAM F.C. MM Huurprijsverhoging door tijdsverlies „De Schans” in de vishol is wel op de Komt je si beste reken! 7* I - ■n Bureau huisvesting gesloten Bestemmingsplan Europaplein Geen spreekuur De Amro Bank doet iets extra’s voor jonge mensen. 'j* r lliiii L ^4— 7r“ 5 IJMOND 4 19 7 9 D ONDERDAG 26 JULI L_ 1 1 1 O Tel. 023- 24 12 66 Ben je tussen de 16 en de 26? Ga dan even langs ----- bij goed weer uw lunch of diner op ons terras T T maakwerk van je vakantie als: Huurprijs Procedures 1 bel 023-323215 uitzendbureau content Vrijdag 27 juli a.s. 18.30 uur: (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. De kans dat aan de Kromhoutstraat een flatgebouw zal verrijzen met zeven woonlagen boven kantoorruimten en show rooms op de begane grond wordt met de dag kleiner. Verleden jaar mei lanceerde aannemingsmaatschappij Branding Beheer BV uit IJmuiden dat plan. Niet minder dan 53 drie- en zeven tweekamerwo ningen zouden op bescheiden wijze tegemoet komen aan lening van de woningnood die zich het duidelijkst manifesteert in het aantal woon- ruimtezoekenden dat intussen is opgelopen tot circa 3.000. - POPULAIRE PRIJZEN; Alle rangen 6,-, jeugd tot 14 jr. f 3,- de Amro Bank en vraag naar het Plus Pakket Dan krijg je een salarisrekening plus een spaarrekening met extra hoge rente. u lp8* rXTT f rx.. d R vr Bouw van flat aan Kromhoutstraat in gevaar door tijdrovende procedures -ZW-/C-X .'X; t T •WW»-: I/ (ADVERTENTIES) .'■Xj de ler- wa- ter- en los ten, ren is ige- och ;on- rbij ring :sen 'oor den itad Directeur J. Stolk Sr. van genoemd aan nemingsbedrijf herinnert zich dat een dergelijke termijn destijds is genoemd. Met de bouw die, afhankelijk van onvoor ziene omstandigheden kon variëren van 6 tot 8 maanden, verwachte hij destijds de woningen binnen een jaar te kunnen ople veren. De toenmalige wethouder van Openba re Werken J. W. Meijer toonde zich al even enthousiast als de heer Solk. Bij laatstge noemde is dat enthousiasme intussen be hoorlijk in de benen gezakt. „We hebben destijds in nauw overleg met de wet houder de plannen uitgewerkt. We wisten dat er een tijdsrisico in zou zitten als er bezwaren zouden worden gemaakt tegen de bouw. Nu die zijn uitgebleven is er Voor de bouw van de flat, die een accep tabele- oplossing leek voor de opvulling van het gat aan de Kromhoutstraat en waar de voorgenomen bouw van een su permarkt in een eerder stadium een storm van protesten losweekte, was het noodza kelijk een zogenoemde artikel 19-procedu- re op gang te brengen. De ter plekke geldende bestemming van industrieter rein zou moeten worden aangepast aan het plan van gestapelde woningbouw. Hoewel aanvankelijk werd verwacht dat een dergelijke procedure in geval er geen bezwaren zouden worden aangete kend, slechts drie a vier maanden in be slag zou nemen, is dat in de praktijk niet haalbaar gebleken. De door Branding Beheer BV in mei 1978 gelanceerde bouwplannen passeer den op 9 november 1978 de gemeenteraad van Velsen. Overeenkomstig de wettelijke bepalingen moesten de plannen 14 dagen Per 40 kg.: tarbot 319-273; griet 331-248; kabeljauw drie 164; kabeljauw vier 168- 130; kabeljauw vijf 144-94; schol twee 164; schol drie 152-140; schol vier 112-86; wij ting drie 106-86; schar 90-55; makreel twee 75-32; horsmakreel 52-34; bot 34-32; poont jes 68; rode poon één 198-174; rode poon twee 138; mul 468. De Chow chow zou zo wil de overle vering oorspronkelijk afkomstig zijn uit China. Het bewijs daarvan is nooit geleverd maar er zijn voldoende aanwij zingen die deze veronderstelling wetti gen. Een hond met veel opmerkelijke verschijnselen. Een even trots als moe dig voorkomen dat wordt geaccentueerd door de uitzonderlijke dikke en fraai- kleurige vacht. Diezelfde dikke vacht noodt tot aaien. Zonder nu meteen te stellen dat de Chow chow dat niet prettig vindt is het toch geen allemansvriend die zich meteen overgeeft aan de eerste de beste aanhan- kelijkheidsbetuiging. Een hond die eerst de kat even uit de boom kijkt. Eigenlijk wel begrijpelijk als je je als hond bewust bent dat je op een leeuw lijkt. Kobus maakt op het gedragspatroon van de Chow chow geen uitzondering. Akelig mooi stapt het dier aan de riem door het park. Met de nodige voorzorg wordt gezocht naar een geschikte plaats zoek eerst rapport uit te brengen over de milieuhygiënische kant van de zaak. Zo ongeveer luidt de informatie die van de zijde van het provinciaal bestuur wordt verstrekt. Het risico van stank- en mogelijk ge luidsoverlast die de bewoners van een flat aan de Kromhoutstraat zouden kunnen ondervinden van hun naaste woonomge ving. Want al zijn er dan geen bezwaren aangevoerd tegende bestemmingswijzi ging ter plekke, de daartoe bevoegde pro vinciale instanties dienen ook zonder der gelijke bezwaren de veiligheid van het toekomstige woonklimaat te onderzoeken en GS daarvan rapport uit te brengen. Als er tegen de bouw van de flat geen bezwaar kan een gunstig advies tegemoet worden gezien. Op grond daarvan kan de gemeen te de dan zo begeerde bouwvergunning verschaffen. mAi Hoe veel tijd één en ander nog kan duren? Daarover kan geen concrete tijds duur worden verstrekt hoewel men niet tegenspreekt dat de afwikkeling van de procedures rond de bouw van deze flat zeker geen schoolvoorbeeld zijn van slag vaardige besluitvorming. De directie van Branding Beheer BV in IJmuiden wacht geduldig af. Met de di rectie zestig woningzoekenden, voor wie een stukje woongenot tegen een destijds nog betaalbare huurprijs, een oplossing zou hebben betekend van de misère van gebrek aan datzelfde woongenot dat een dominerende plaats inneemt in de Vel- sense samenleving. En wel zo domine rend dat alle prioriteit dient te worden gegeven aan de afhandeling van wettelij ke procedures. Er zijn voorbeelden van te noemen waar dat wel mogelijk is ge bleken! snuit. In de praktijk heeft de Chow Chow zich doen kennen als een uitste kende bewaker van huis of boot. Een hond die en dat zou je op het eerste gezicht niet verwachten ook een echte jager is die zelfs voor een wolf niet uit de weg gaat. Ook als sledehond heeft deze gepelsde viervoeter een reputatie en dat is eigenlijk wel erg aannemelijk. Het is nauwelijks voorstelbaar maar de eerlijkheid gebiedt dan ook te vermel den dat in bepaalde delen van Azië de Chow chow wordt gefokt voor de con sumptie. Een saté Chow chow schijnt een lekkernij te zijn. Maar goed, laten we dat nu maar even vergeten en ons bepalen tot Kobus de huishond. Want dat is het belangrijkste op het ogenblik. Hoe komt Kobus uit het asiel? Hoe hij er in gekomen is laat zich niet zo erg moeilijk raden. Het dier werd „zwervend” aangetroffen in Santpoort’s dreven. Hij moet van goede huize komen maar niet zo goed dat de eigenaar zich al heeft gemeld om de vermissing van zijn huisdier aan te geven. Dus toch mogelijk een vakantieslachtoffer? KWISPELdoor schrijft over honden die in het Kerbertasiel aan de Heeren- duinweg 8 te IJmuiden op een nieuwe eigenaar zitten te wachten. Behalve op woensdag en zon- en feestdagen is het asiel dagelijks geopend van 9 tot 12 en van 3 tot 6 uur. ,s Zaterdags van 9 tot 1 uur. Deze VIDO-groep wil door gezamenlij ke gesprekken, de vrouwen bij elkaar steun laten vinden. Men kan zich voor deze gespreksochtenden opgeven of infor maties inwinnen bij de volgende adres sen: Co de Jong, Kanaalstraat 84 te IJmui den, telefoon 13409. Ria de Groot, Orion- weg 102 te IJmuiden, telefoon 23425 of bij Diny Bergwerf, Lange Nieuwstraat 166 te IJmuiden, telefoon 13705. iuw be- ega hol eer De ons dus (Van een medewerker) IJMUIDEN. AAN DE WOENSDAG- MARKT WERD AANGEVOERD: 230 kg tong; 4 kisten tarbot griet; 132 kisten kabeljauw; 58 kisten wijting; 73 kisten schol; 40 kisten schar; 21 kisten makreel; 45 kisten varia. PRIJZEN IN GULDENS: per 1 kg: gro te tong 10,24; grootmiddel tong 18,70; kleinmiddeltong 17,88; tong één 16,87; tong twee 15,49. NAAM: Kobus LEEFTIJD: 1 jaar RAS: Chow chow SOORT: heer PRIJS: 60,- INLICHTINGEN: 02550-15744 lal- uw ijkt jst- an- ige :ht- ina tes- Het sde ?he ord 000 lui en nen voor een sanitaire stop. Als die is gevon den blijkt Kobus toch een gewone hond te zijn die even één der staanders opheft en dan zijn weg vervolgt. Kobus KWISPELdoor heeft de naam bedacht maar de nieuwe eigenaar mag dat overdoen is nou niet meteen een holhond. Het is dan ook geen puur enthousiasme dat uit de donkere kijkers straalt als KWISPELdoor Kobus uitno digt tot een paar honderd meter in de tweede versnelling. Het toeval wil dat de wandelpartij geschiedt op één van die schaarse zomerse dagen die we dit jaar mogen beleven. Met een pels als die van Kobus valt een draf of galop dan ook niet mee. Aan het eind van de rit laat KWISPELdoor zich op het warme gazon zakken en Kobus strekte zich naast hem uit. Heel erg opmerkelijk is dat Kobus voortdurend „mooi” blijft. Of hij nu aan de lijn stapt, stilstaat of zich neervlijt, hij blijft een plaatje. De oortjes gespitst. De snuit in de wind. En wat natuurlijk niet onvermeld mag blijven, jazeker, dat is het paars-blauwe interieur van diezelfde HEEMSKERK. Wegens omstandighe den is het bureau huisvesting van 30 juli tot en met 3 augustus voor het publiek gesloten. HEEMSKERK. Van 26 juli af zal in het raadhuis een ontwerp-wijziging ter inzage worden gelegd van de voorschrif ten van het bestemmingsplan Europa plein. Dit plan is vastgesteld in de raadsverga dering van 26 februari 1979. De wijziging heeft betrekking op de bestemming „winkels in één laag aan het Europaplein, waarvan maximaal 1240 m2 bedrijfsvloeroppervlakte mag worden be stemd voor detailhandelvoorzieningen, in clusief andere ondersteunende economi sche diensten en 420 m2 voor horecavoor- zieningen”. Gedurende één maand na 26 februari kunnen bij de gemeenteraad schriftelijke bezwaren tegen de wijziging worden inge diend. BEVERWIJK. Burgemeester A. J. Hubers en wethouder ir. J. Camfferman zijn verhinderd maandag 30 juli hun we kelijks spreekuur te houden. den een .000 ies- >ge- ier- van den om- ?tor Aanhouding. De gemeentepolitie van Velsen heeft woensdag twee Amster dammers in de leeftijd van 19 en 21 jaar aangehouden. Zij worden verdacht enkele auto’s, die in de omgeving van het strand stonden geparkeerd te hebben openge broken. re- ge- aat len en. ris- len ter visie worden gelegd. Dat gebeurde. Op het gemeentehuis, waar op het ogenblik in verband met de vacantie nauwelijks iemand is te vinden die „iets” van deze zaak weet, komt na enig speurwerk toch aan het licht dat het verzoek van „geen bezwaar” op 19 december is verzonden naar GS. Op het Provinciehuis in Haarlem beves tigt men dat dat verzoek begin 1979 is binnen gekomen. Een woordvoerder van de Provinciale Waterstaat weet in eerste instantie als verklaring, voor de lange tijd die het afhandelen van het verzoek in beslag heeft genomen, aan te voeren dat „het” mogelijk ergens is blijven liggen. Maar ook hier komt na enig aanhouden, als resultaat van welwillend speurwerk, aan het licht dat Waterstaat reeds op 10 januari het verzoek heeft doorgestuurd naar de Provinciale Planologische Dienst. Deze instantie heeft de zaak weer terug gestuurd naar de afzender met het ver- intussen toch al meer dan een jaar verlo pen en we horen geen letter. Helemaal niks. De hele bouw is een stuk particulier initiatief. Op basis van de uitgangspunten zoals die bij het indienen van ons bouw plan lagen zouden we er in slagen zo’n zestig wooneenheden op te leveren waar van de huurprijs beneden de 500 gulden zou blijven. Het leek ons voor Velsen nog net een haalbare kaart”, aldus de heer Stolk. Die huurprijs ziet hij nu niet meer zit ten. „Ik kan het niet op de gulden nauw keurig zeggen maar weet wel dat op dit moment alles zo’n slordige tweemaal twintig percent duurder is. Als we op grond van die wetenschap opnieuw een huurprijs moeten bepalen komen we op een niveau dat voor IJmuiden weinig aan trekkelijk lijkt. En uiteindelijk lag het in de bedoeling met deze flatwoningen het woonruimtegebrek voor inwoners van Velsen een klein beetje te verlichten. Als op dit moment van GS de boodschap zou komen dat er geen bezwaar bestaat om de bouwplannen uit te voeren zullen we toch eerst opnieuw moeten rekenen. Ik kan geen „ja” en geen „nee” antwoorden op de vraag of we de plannen nog wel zullen uitvoeren”. IJMUIDEN. In buurtcentrum de Spil start eind september een groep voor vrouwen in de overgang, een zogenoemde VIDO-groep. Onder leiding van een maatschappelijk werkster kunnen vrou wen in vertrouwelijke sfeer praten over problemen en klachten die de overgang met zich meebrengt. ER WERDEN DE VOLGENDE BE SOMMINGEN GEMAAKT: UK 135 UK 145 ƒ3.200; UK 137 18.800; UK 279 6.900; WR 13 2.700; WR 88 4.500; IJM 25 4.600; IJM 47 f 500. i -i X BEVERWIJK. Het buurtcentrum „De Schans” heeft voor de tweede en derde week van augustus een vakantie- programma samengesteld voor de jeugd. Dat begint op maandag 6 augustus om twee uur met een kreatieve middag voor de jeugd van acht tot twaalf jaar: kleien, timmeren, verven, enzovoort. Dinsdag 7 augustus mogen alle lagere schoolkinde ren mee naar de FlevohofDe bus vertrekt om negen uur en is om ongeveer vijf uur weer terug. Woensdag 8 augustus is er een creatieve ochtend voor de kleuters en ’s middags is er op het schoolplein van de Tweemaster- school ringsteken op de fiets voor acht- tot twaalfjarigen. Dat ringsteken begint om twee uur. Donderdag 9 augustus kunnen de vier- tot zevenjarigen straattekenen op hetzelf de schoolplein en ’s middags wordt er een speurtocht uitgezet voor de acht- tot twaalfjarigen. Vrijdagmorgen 10 augustus is er op het schoolplein van de Hendrik Mandeschool een autopedwedstrijd voor kinderen van 4 tot 7 jaar en vrijdagmiddag van twee uur af wordt deze eerste vakantieweek geslo ten met een kinderkennis in de zaal van het centrum aan de Schans. In de tweede week begint om tien uur de bouwstad op een landje aan de Hoflander- weg. Kinderen die met een hamer, een zaag en een gulden komen mogen de hele dag timmeren. Maandagmiddag is er van twee uur af ook kienen in de grote zaal van het buurtcentrum. Voor dinsdagmiddag staan er van twee uur af tafeltennis- en biljartwedstrijden op het programma voor de kinderen tus sen acht en twaalf jaar. Woensdagmiddag 15 augustus om twee uur begint er een poppenkastvoorstelling en dan komt er ook een buikspreker-goochelaar. Donderdag 16 augustus staan van tien uur af de paarden en pony’s weer klaar op het landje bij de bibliotheek om de kinde ren rond te rijden en vrijdag 17 augustus wordt van twee uur af de film: „Dik Trom en zijn dorpsgenoten” vertoond in het centrum aan de Schans, waar graag alle nadere inlichtingen worden verstrekt. L- WKM» ■A- De contouren van de flat waarvan langza merhand moet worden betwijfeld of zij ooit het beeld zullen bepalen bij het begin van de Kromhoutstraat. C'4 t'.:Kï 5

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 5