□I Olympisch wielerparkoers in Moskou een achtbaan Van Daele en Bish van het veld gestuurd Marsh winnaar st golftoernooi Twee winnaars in Amsterdam Orca-Nereus lotto Hockeydames stellen kandidatuur voor OS Wolsink nu kansloos voor wereldtitel opvallend sportpuntiqj Eén miljoen voor scholier RECORDS OP NEDERLANDSE RENNERS DOOR VALPARTIJ SNEL UIT DE STRIJD SPARTAKIADE Twee maal winst tegen West-Duitsland paardenkocrsen 11 SPORT MAANDAG 3 0 JULI 19 7 9 10 - - - -• KM - w. PI WH CT tf».- (Van onze speciale verslaggever) Maar met brutaliteit alleen réd je het it Bart van Est: gevallen. in- IT it George Best: weer spoorloos. ins- den elo- /ed- ook org- aaie tere id- ar- 14 12 10 24 22 14 10 22 20 15 12 8 6 4 0 22 22 18 14 12 2 2 Bondscoach Werner Nowak plantte bei de benen stevig op de grond. „Teleurge steld? Zo kan je het niet eens meer noe men. Een zo grote conditionele achter stand op Nederland werk je niet in drie weken weg. Op alle fronten zijn we versla gen. Wie een strafcorner-specialiste als Fieke Boekhorst in de ploeg heeft, heeft de gouden medaille al half in de zak. Wij zijn verder dan ooit verwijderd van een medaille op de WK in Canada”. Op het oog lijkt de Nederlandse ploeg in staat weer ver te reiken. Zaterdag, op het hobbelige gras van Hanau, waar een as grauw wolkendek zijn waterige last ook nog eens kwam afleveren, werd Oranje in de beginfase onder de voet gelopen. De 32- jarige Veronika Wolf, die in 1971 voor het laatst het nationale shirt droeg, leek haar rentree te rechtvaardigen toen ze „Die Mannschaft” op voorsprong zette terwijl middenveldster Christine Moser haar di recte opponente Suzan Bekker alle hoe ken van het veld liet zien. De Hilversumse ex-libero, met 68 interlands toch ook geen (Van onze sportredactie) NOORDWIJK. De Australiër Gra ham Marsh is winnaar geworden van het golftoernooi om het open Nederlands kampioenschap in Noordwijk. De Span jaard Antonio Garrido en de Brit Mal colm Gregson deelden de tweede plaats achter de Australiër. Afgebroken partij twaalfde ronde: Smejkal- Lein 1-0. Dit miraculeuze parkoers (lengte om en nabij 14 kilometer) is in een heuve lachtig gebied even buiten Moskou ont worpen door Viktor Kapitonov, olym- Ze razen met een snelheid van zeventig of tachtig kilometer naar beneden en door die bochten. Ik moet er niet aan denken wat er gaat gebeuren als er iemand een klapband in een van die bochten krijgt en er een massale valpar tij ontstaat”. Jan Gisbers: „Dit tart alles. Dit heb ik nog nooit meegemaakt. Het lijkt wel een gigantische skelterbaan. Er liggen na scherpe afdalingen haarspeldbochten in die net als in een wielerpiste schuin aflopen, zodat de renners nauwelijks hoeven af te remmen voor die bochten. Op dit parkoers was Johnny Boers dan ook volslagen kansloos toen hij al in de eerste ronde door gebrekkige stuur manskunst van een voor hem rijdende Afrikaan terechtkwam in een valpartij met vijf man. Zij achterwiel was plotse ling volkomen verwrongen: „En er re den wel vijf materiaalwagens voorbij voor er eindelijk een stopte om mij een nieuw wiel te geven. Even dacht ik dat ik mijn sleutelbeen had gebroken, maar dat viel mee. Ik heb daarna alleen nog een rondje verder gereden omdat ik de stijfheid na de val weg wilde rijden. Toen ben ik gestopt". MARKELO (ANP). Gerrit Wolsink, al jaren Nederlands beste motorcrosser, heeft gisteren de Grote Prijs van Neder land op het circuit van Markelo in de 500 cc-klasse gewonnen. Wolsink eindigde tweede in de eerste manche en won de tweede overtuigend voor Graham Noyce, de nummer een in het klassement om het wereldkampioenschap en winnaar van de eerste reeks. Wolsink won de Grote Prijs omdat zijn totaaltijd beter was dan die van Noyce. Door zijn overwinning in Markelo nestel de Gerrit Wolsink zich stevig op de tweede plaats in het klassement voor de wereldti tel, maar hij kwam geen stap dichter bij de eerste positie van de Brit Noyce, die in Markelo evenveel punten verzamelde. Met nog alleen de grote prijzen van België en Luxemburg voor de boeg bleef het ver schil tussen beiden veertig punten. Volgens Jan Gisbers moeten de gese lecteerde amateurs voor de Spelen van 1980 ook naar speciale zware wedstrij den worden gestuurd. „We moeten het bijvoorbeeld eens aandurven om onze sterkste amateurs niet te laten starten in Olympia’s Ronde van Nederland vol gend jaar, maar ze in een ploeg samen te brengen voor bijvoorbeeld de Vredes- koers die meestal grotendeels samenvalt met Olympia’s Ronde. Maar dan moet je wel de medewerking hebben van alle amateurploegen in Nederland”, aldus Jan Gisbers die het geen schande vindt dat Johnny Broers op dit tranject zon dagmiddag al na twee ronden uit de strijd was en dat Bart van Est door een valpartij de strijd na 140 kilometer moest staken. ALKMAAR. De Tower Prijs werd afgelopen zaterdag in Alkmaar na een levendige koers gewonnen door Jan Wa genaar met zijn paard Niels Zuidevelde. Hoewel Jewelprise en Jos N goed tegen stand boden, wisten zij Niels Zuidevelde niet te verrasten. Op Duindigt was de belangrijkste koers van dit weekeinde de Gold Cup Prijs. Deze werd door Pink Tank met de be roemde Greville Starkey als jockey ge makkelijk tot een goed einde gebracht. Pink Tank kwam pas op het laatste mo ment naar voren want King en Boxberger Cook hadden de gehele race de leiding gehad. Zij konden Pink Tank op de laatste meters echter niet meer voorblijven en eindigden respectievelijk als tweede en derde. ag: ar- Tijdens de zwemwedstrijden heeft de Rus Alexander Sidorenko het Europees record op de 200 meter wisselslag voor heren verbeterd en gebracht op 2 minu ten en 03.46 seconden. Het oude record was al in handen van Sidorenko met 2.05.24. Bij de gewichtshefwedstrijden, die in Leningrad plaatsvinden heeft de Bul gaar Valentijn Todorov het wereldre cord stoten in het lichtgewicht verbe terd. De Bulgaar kwam tot 187 kilogram. Het oude record stond met 185,5 kilo gram op naam van een andere Bulgaar, Janko Rusev. De tienkamp van de Spartakiade werd afgelopen zaterdag met een totaal van 8166 punten gewonnen door de oud-Eu- ropees recordhouder Alexander Gre- benjoek. Met Grebenjoek bleven nog drie andere Russische deelnemers boven de 8000 punten. Op de 400 metere vrije slag heren heeft het er lange tijd naar uit gezien dat de Russische zwemmer Vladimir Salnikov het wereldrecord zou gaan breken. Salnikov ondervond echter te weinig tegenstand om inspiratie te put ten om een nieuwe toptijd te realiseren. Salnikov kwam nu uit op 3.52.56. irs sd- AMSTERDAM. Vlastimil Hort (Tsj) en Gyula Sax (Hon) zijn met negen pun ten op de eerste plaats geëindigd in het internationale schaaktoernooi in Am sterdam. Hort werd op grond van het Sonneborn-Berger systeem echter uitge roepen tot winnaar. N ÏE- jn- ^r ve- >un- Z’67 »che na ver- (Van onze sportredactie) ESSEN. De lichte heren Orca-Nereus combinatie heeft tijdens de open West- duitse kampioenschappen roeien voor de beste Nederlandse prestatie gezorgd. In de eindstrijd van de lichte vieren zonder stuurman werd beslag gelegd op de eerste plaats. Tijd over de 2000 meter: 6 min 25.93 sec. Ook op de andere roeinum- mers waren de Nederlanders voorin te vinden. De heren Aegir-Phocas combina tie (vier zonder stuurman) werd tweede achter de Engelsen. Bij de dames behaal de Joke Dierdorp en Liesbeth Vosmaer een tweede plaats in de finale van de twee zonder stuurvrouw achter de Roemeense combinatie Elena Oprea/Florica Dospi- nescu. ag: fd- 10- iro (r.! i 8- in- Ni- -14 ble fg-, 1-0, ks- rs- tu- Eindstand: 1 Hort en Sax 9 punten, 3 Smejkal en Andersson 8%, 5 Torre, Sosonko en Byrne 7,8 Lein en Ree 6, 10 Donner 5, 11 Sahovic, Stean. Farago en Ligterink 4V2. groentje meer, zei: „Ik zwom. Er klopte bij ons niets van. Op die manier kwam onze verdediging onder druk en kreeg onze aanval geen bespeelbare bal. Niet om aan te zien”. Ze werd gewisseld voor Sandra le Poole van Bloemendaal, die van de res tanten ook weinig meer kon fabriceren. Maar, toen was de score van 1-0 al naar 1-2 gebracht. Merkwaardig natuurlijk, als er tactisch niets klopt. Zoals gezegd, blaakte de Eindhovense Fieke Boekhorst van zelfvertrouwen. Met donderend ge weld joeg ze twee strafcorners achter rou tinier Christi Behr, waarna de Duitse ploeg de aanval opzocht. In de counter wankelde Duitsland en ging in de slotmi nuut via Sophie von Weiler totaal on deruit. Negentien uur later herleefde de Duitse hoop. Corinna Lingnau vond het doel na 45 seconden, maar de hautaine wijze waarop Nederland dat weggevertje incas seerde, was ronduit beschamend voor de tegenstandsters. Op het piekfijne gras in Mannheim stapelden de Nederlandse combinaties zich op. De uit wanhoopsac- ties ontstane strafcorners zette Fieke Boekhorst in goals om, waarna Arnhemse Irene Hendriks haar aandeel mocht leve ren (3-1). Deze dubbele 3-1 telt zwaar, zowel voor Nederland als West-Duitsland. Gezien de tweede wedstrijd mag van de oosterburen geen wonderen worden verwacht in Cana da. De vijfde nederlaag tegen Oranje in successie heeft het zelfvertrouwen volle dig ondermijnd. Ook dat van coach Nowak. De verslagen full time-functionaris van de Duitse hockeybond: „Ik heb tij dens het vijflandentoernooi in Nederland veel geleerd. Ik heb het getracht over te brengen op mijn ploeg. Dat is mislukt”. De Engelse divisieclub Manchester Ci ty heeft een miljoen gulden betaald voor een zeventienjarige speler. Het gaat om de scholier Steve MacKenzie van Crystal Pa lace. De transfer betekent een record voor een speler van die leeftijd. De kampioensploegen in het zaterdag- voetbal, DOVO en ACV, zullen hun eerste wedstrijden voor de nieuwe competitie, die op 1 september begint, een week eer der spelen. Op 25 augustus speelt DOVO uit tegen Noordwijk en ACV op eigen veld tegen Rijnsburgse Boys. Dit in verband met deelneming van ACV en DOVO aan de KNVB-beker van het betaalde voetbal. Olympia uit Paraguay heeft de Zuid- amerikaanse voetbalbeker voor clubte- ams gewonnen. De tweede wedstrijd van de finale om de „Coppa Libertadores” tegen de Argentijnse kampioen Boca Ju niors eindigde in 0-0. Olympia won de eerste thuiswedstrijd met 2-0. In de chaoti sche tweede wedstrijd stuurde de scheids rechter van beide ploegen twee spelers van het veld. Ook op de tribunes was het zeer rumoerig. Er raakten liefst dertig toeschouwers gewond. George Best, de Noordierse voetballer, heeft weer eens voor problemen gezorgd. Best, die in Amerika voor de Fort Lauer- dale Strikers speelt, is al een week lang spoorloos. Het is al de vierde keer dat Best zonder opgaaf van reden de kuierlatten heeft genomen. Hij is nu door zijn club geschorst met inhouding van salaris. Los Angeles Azteeks heeft in de NASL de Washington Diplomats met 2-1 versla gen. Voor het team van Michels en Johan Cruyff scoorden Thomas Rongen en Leo van Veen. De oefenwedstrijd tussen de eerste di- visieclubs FC VW en FSC was verre van vriendschappelijk. Scheidsrechter Van Swieten stuurde Van Daele (FSC) en Bish van het veld na een handgemeen. FSC won met 2-1 door doelpunten van Ruys (strafschop) en Titelay. Verlijsdonk scoor de voor FC VW tegen. Andere resultaten van oefenwedstrijden: Akranes (IJslandj-Feyenoord 3-3. Doelpun tenmakers voor Feyenoord waren Petursson (tweemaal) en De Leeuw. Juliana-NEC 0-10. Janssen en Ophof (3), Ro- pisch kampioen van Rome op de weg en nu coach van de Russische wielerploeg. De man trok te voet door die heuvels en zette zo een grillig parkoers met tal van bochten (Bart van Est: „Ik heb er in een traningsrit wel 85 geteld”). Jan Gisbers sprak er dan ook zijn verbazing over uit dat Harry Meuwesse, directeur van de Wielrenunie en lid van de Technische Commissie van de UCI, een van de men sen is die dit circusachtige parkoers heeft goedgekeurd: Het parkoers grenst inderdaad aan het waanzinnige. Wie in een auto achter de renners over dit olympische parkoers suist, beleeft de sensatie die ook te erva ren is op een gigantische achtbaan op een kermis: door de schuin aangelegde bochten kan er ook in de scherpste haar- spelbochten een enorme snelheid aange houden worden en een misselijkmakend gevoel spoelt voortdurend door de maagstreek. Jan Gisbers: „Zoiets maak je zelfs in de Tour de France niet mee, want daar moeten de renners wis en waarachtig wel goed in de remmen voor de bochten”. (Van onze sportredactie) HANAÜ-MANNHEIM. Oranje gaat naar Moskou. De laatste twijfels zijn wegge nomen. Nu alleen nog even naar Vancouver en dan kan het Nederlands Olympisch Comité de retourbiljetten voor de hockeysters bestellen. Een gevaarlijk maar reëel uitgangspunt na de twee 3-1-overwinningen op vice-wereldkampioen West-Duitsland. En dan te bedenken dat Oranje zich nog heeft gespaard. Dat de bloemen voor record- - international Toos Bax even belangrijker waren dan de voor de gastvrouwen geflatteerde 34-nederlaag. Zaterdag in Hanau sprak er weinig overtuiging uit de zege, gisteren in Mannheim spaarden de Nederlandse meisjes hun krachten, om West- Duitsland daarmee valse hoop te geven dat het over drie weken op de wereldkampi oenschappen in Vancouver beter zal gaan. MOSKOU. De renners Bart van Est (22) en Johnny Broers (20) en hun ploeg leider Jan Gisbers (39) zijn zich in Mos kou werkelijk „te pletter geschrokken” van het wielerparkoers, dat de Russen hebben ontworpen voor de olympische wielerwegwedstrijd voor de Spelen van 1980. In de grootmeestergroep B eindigde Dolmatov (Sov) als eerste. Sosonko, die in de dertiende en laatste ronde remise speelde tegen Torre was in de A-groep de beste Nederlander. Hij eindigde met ze ven punten op een gedeelde vijfde plaats. Giovanni Battaglin, de bergkoning van de laatste ronde van Frankrijk, heeft zon dag de Trofeo Matteotti in Italië gewon nen. Hij had een voorsprong van bijna acht minuten op zijn landgenoot Contini. Van de 103 gestarte renners finishten er slechts twintig. Aad van den Hoek heeft de profronde van Sas van Gent gewonnen. Tweede werd Jan Hordijk op vijftig seconden ach terstand. Den Hertog liep bij een valpartij een hersenschudding op. Henk Lubber- ding werd zaterdag winnaar van de prof ronde in Venhuizen. Lubberding behoor de bij een groep van vier renners die waren ontsnapt. Door een overwinning in de zesde en voorlaatste etappe is Keetie van Oosten- Hage vrijwel zeker winnares geworden van de Red Zinger Bicycle in de Ver enigde Staten. In het algemeen klasse ment is de Amerikaanse Sarah Doctor op èèn minuut 49 seconden tweede. De zestienjarige Kim Linehan heeft tij dens wedstrijden in Austin (Texas, USA) het Amerikaans record op de 400 meter vrije slag gebracht op vier minuten 07,12 seconden. Tijdens internationale zwem wedstrijden heeft de Amerikaan Brain Goodell de beste prestaties geleverd. Hij zegevierde op de 400 meter vrije slag (3.55.28) en de 200 meter vrije slag in 1.53.04. Bart van Est hield het langer vol. Hij lag lange tijd in een kansrijke positie in het peloton, maar na tien ronden smakte ook hij in een valpartij met vijf man tegen de grond, nadat hij eerst al een lekke band had gekregen, maar het pelo ton toch had achterhaald: „De eerste materiaalwagen wilde ook doorrijden, maar ik gooide mijn wiel voor die auto en toen moest hij wel stoppen”. Jan Gisbers beschreef het opgeven van Bart van Est tenslotte zo: „Het is net een enorme skelterbaan. Dus hij moest eerst een pitsstop maken voor een nieuw wiel, toen kwam hij in een crash terecht en kon zijn skelter niet meer op gang krij gen”. Bart van Est: „Nou ja, ik heb toch 140 kilometer gereden". Jan Gisbers: „Ik had in mijn ergste dromen niet verwacht hier zo’n ver schrikkelijk parkoers aan te treffen. We hebben als Nederlanders maar een voor deel: >n de klassiekers in ons land wordt er altijd in waaiers gereden en daar moet je ook behoorlijk brutaal voor zijn. hier niet. We moeten de selectieploeg voor de Olympische Spelen misschien speciaal afstemmen op dit skeltertra- ject. Brutale mannetjes uitzoeken, zoals bijvoorbeeld Theo de Rooij, Adje Wij- nands of Van der Poel. En het is natuur lijk jammer dat Oosterbosch naar de profs gaat want hij durft zich op zo’n parkoers ook wel overal tussen te storten”. De uitslag: 1. Aleksander Goesiatnikov (Sov), 189 km in 4 uur 46 minuten en 18 seconden; 2. Gianno Giacomini (Ita) 4.47.19; 3. Aleksander Averin (Sov) 4.47.27,; 4. Gennadi Mironov (Sov); 5. Keon Dejits (Sov). De uitslagen van de laatste ronde zijn. Farago (Hon)-Ree (Ned) remise, Ligterink (Ned)-Sax (Hon) remise, Lein (VS)-Hort (Tsj) 0-1, Stean (Gbr)-Smejkal (Tsj) 0-1, Andersson (Zwe)-Don- ner (Ned) 1-0, Sahovic (Joe)-Byrne (VS) 0-1, Torre (Pjil)-Sosonko (Ned) remise. Bart van Est moest dan ook bekennen: „Ik heb nog nooit op zo’n parkoers gere den en ik geloof ook niet dat we in Nederland zo’n traject kunnen vinden. Zelfs niet in de Limburgse heuvels. Het hoogteverschil is hier weliswaar niet groter dan 80 meter, maar er zitten zo veel steile klimmen, scherpe afdalingen en haarspeldbochten in, dat wij er in Nederland niet op kunnen trainen. We moeten alleen naar zoveel mogelijk wed strijden gaan waaraan ook Russen deel nemen, want die hebben het voordeel dat ze op dit parkoers veel kunnen trainen”. (Van onze sportredactie) MOSKOU. Een ploeg uit de Oekra ïne heeft tijdens de atletiekwedstrijden in Moskou op de Spartakiade het werel drecord op de 4 x 200 meter voor dames verbeterd. Het viertal kwam tot 1.30.8, hetgeen een verbetering betekende van bijna achttiende seconde. Het oude re cord stond op naam van een damesvier- tal uit Groot-Brittannië, dat op 20 au gustus 1977 tot 1.31.57 kwam. De uitslagen van de in Alkmaar gehouden koersen zijn: WESTMINSTER ABBEY-PRIJS. 2040 meter. 1. Rosalina T (J. J. de Wit) 2.56,8 1.26,7 2. Sonia Demon. 3. Rocky Mountains TOTO: winnend ƒ6.00 plaats ƒ2.30 ƒ3.00 ƒ4.50 koppel ƒ42.80 trio ƒ670.20. ROMBOUTS- PRIJS. 2700 meter. 1. Renee Victoria (P. J. Zijp) 3.59.6 1.28,7 2. Orfeo 3. Rayters TOTO: winnend ƒ14,20 plaats ƒ2.50 ƒ2.10 ƒ3.60 koppel ƒ19.50 trio ƒ35,50. KATHEDRAAL-PRIJS (2e afde ling) 2040 meter. 1. Sorel Spencer (A. G. Groene- wegen) 3.02.5 1.29,5 2. Sapfo Ernstheem. 3. Re veille TOTO: winnend 10.20 plaats 2.20 1.70 1.50 koppel 22.80. CUNERA-PRIJS. 1700 me ter. 1. O Duke (A. J. Mollema) 2.21,5 1.23,2 2. Rexi. 3 Rio Tinto TOTO: winnend 5.10 plaats 1.70 2,00 1,70 koppel 21,00 trio 167.50. ST BAVO-PRIJS. 2380 meter. 1. Special Queen (H. W, Schoonhoven) 3.32,7 1.30,1 2. Rinsky Tefka. 3. Rose Bowl TOTO: winnend ƒ4.90 plaats ƒ1.60 ƒ1.50 ƒ1.30 koppel ƒ27.80. BELFORT-PRIJS. 2040 meter. 1. Midian (M. P. Schouten) 2,56,6 1.26.6 2. Olex Kandia 3. Nanette TOTO: winnend ƒ10.60 plaats ƒ3.40 ƒ2.60 ƒ1.90 koppel ƒ72.40 trio 526.40. LEERLINGENKAMPIOEN SCHAP VU (le afdeling) 2040 meter. 1. Paroli Vitesse (Meg. Y. Wagenaar) 2.54,8 1.25,7 2. Oran jebloesem 3. Rebecca Baker TOTO: winnend ƒ1.90 plaats ƒ1.40 ƒ2.90 ƒ2,40 koppel ƒ15.20. NOTRE DAME-PRÉIS. 2040 meter. 1. Roxane (G. P. Zeegers) 2.56,9 1.26,7 2. Remembrance 3. Rajolie Dakota TOTO: winnend ƒ3,00 plaats ƒ1.40 ƒ1.40 ƒ1.50 koppel ƒ6.10 trio ƒ44.40. LEERLINGENKAMPIOENSCHAP VH (2e af deling). 2040 meter. 1. Nelwyn Bush (S. Diab) 2.52.7 1.24,7 2. Oona Olivier 3. Olke Oostwijck TOTO: winnend 5.50 plaats 1.80 1.50 1.30 koppel ƒ25.60. TOWER-PRIJS. 2040 meter. 1. Niels Zuidvelde (J. Wagenaar) 2.50,5 1.23,6 2. Jewelprise. 3. Kwik Hanover TOTO: winnend ƒ1.80 plaats ƒ1.40 ƒ6.40 ƒ7.10 koppel ƒ34.70 trio 590.60. KATHEDRAAL-PRIJS. (2e afde ling) 2040 meter. 1. Sasja van Willy (H. Sas) 3.06,7 1.31.5 2. Renesca 3. Rosa Lamour TOTO: win nend ƒ3.80 plaats ƒ1.30 ƒ1.80 ƒ9.70 koppel ƒ10.60. TOTALISATOROMZET: ƒ302.217,00. Het supertrio werd zondag gelopen in de Speedy Countprijs te Duindigt. De uitslag is: 1. nr. 3 Pori Mariza, 2. nr. 16 Primeur Pride, 3. nr. 5 Oscar Star. De omzet bedroeg ƒ210.011,00. De uitkering bedraagt ƒ423,40. Zaterdag stond Marsh nog op de gedeel de zevende plaats met de Brit Jeff Hall, ieder met 215 slagen. De Zuidafrikaan John Bland ging op dat moment met een voorsprong van vijf slagen op de latere winnaar aan de leiding. Ierland is in Marianske Lazne (Tsje- choslowakije) Europees golfkampioen bij de junioren geworden. In de beslissende ontmoeting versloeg het Ierse team Dene marken met 4,5-2,5. Noorwegen verzeker de zich van de derde plaats door met 5,5- 1,5 te zegevieren over Spanje. Nederland legde beslag op de elfde plaats. In de laatste wedstrijd waren de Nederlandse junioren te sterk voor Ijsland. nald Hendriks en Peter Hendriks ieder twee doelpunten. Roda JC-Kaiserslautem 1-3. Roda: Riemens. Kaiserslautern Kamike, Dobiasch en Meltzl. MVV-Anderlecht 0-2. Anderlecht: Nielsen en Martens. SC Amersfoort-RWDM 1-3. Amers foort: Hulshof. RWDM: Cops (2), Den Bollen. SVV-Borussia Dortmund 1-3. SW: Kreft. Dordtmund: Hols (2), Koch. Wolfsberger AC-FC Den Haag 4-2. Den Haag: Melis (2), Van Leeu wen en Van Vliet. Roggel-Sparta 0-7. Sparta: Van Zoest (6), Weerdenburg. Hoekse combinatie-Go Ahead Eagles 1-11. Go Ahead: Körver. Groeneweg, Kristiansen (ieder 2), Van Kooten, Ten Cate, Padding, Gotink, Schneider. Quick Boys-Amsterdam Jansen, Boumeester, Bos. FC Groningen-Ajax 1-0. Groningen: Van Dijk. Gomos-PEC Zwolle 0-8. PEC: Hoekstra (3), Van ’t Land en Kamstra 2, Franssen. FC Peelland-PSV 1-11. PSV: Van der Kuylen (6), Jansen (2), Poortvliet, Van Kraay, Brandts. De winnende lotto-getallen zijn: 2 - 3 - 15 - 26 - 27 - 34, de reservegetallen 20 en 40. Er waren 656.501 deelnemers, die voor een totale inzet zorgden van 2.896.059,00 en een prijzenbedrag van 1.375.628,03. De verdeling is als volgt' Eerste .prijs: ƒ481.469,81. Tweede prijs: ƒ137.562,80. Derde prijs: ƒ206.344,20. Vierde prijs: ƒ275.125,61. Vierde prijs: ƒ275.125,61. Vijfde prijs: ƒ275.125,61. Westduitse lotto: de winnende getallen zijn: 4 - 27 - 29 - 37 - 40 - 48, het reservegetal is 33. In het Spiel ’77 is het winnende getal: 8 2 9 8 2 1 1. Belgische lotto: de winnende getallen zijn: 13 - 17 -24 -26 -28 -36, het bijkomende getal is 37. De omzet bedroeg ongeveer ƒ9.250.000,00. 1-3. Amsterdam: W it Sophie van Weiler op weg naar de derde Nederlandse treffer tegen West-Duitsland. De Duitse doelvrouwe Chris Behr is kansloos.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 11