BOUWVAKKERS KEIHARD AAN ’T WERK IN VAKANTIE Zomers dubbelconcert van Van dixieland- en barokmuziek KINDERFEEST IN DE DUINDOORN politienieuws rond de losplank a Man gewond bij inpakmachine burgerlijke stand „piccolo” tot sous-chef op de kwaliteitsafdeling gH F I SP ■■■ME voorrangswegen Ballonnen als pijlen de lucht in Verkrachter ingesloten E Wijk aan Duinerweg en Warande voortaan CONTRASTEN ROND HEEMSKERKSE KUIL J. M. DEKKER 40 JAAR BIJ HOOGOVENS BIJ VAN GELDER PAPIER I BEVERWIJK fi'J 1 IBI J li 6 IJMOND MAANDAG 3 0 JULI 19 7 9 i aX- L Y Ki 7 I Aantrekkelijk resultaat sanering ERS Een gedeelte van het meubilair bleef tijdens het slopen van de voorgevel gewoon in de slaapkamers staan. IJMUIDEN. De afgelopen week was rond de vishallen niet veel werkzaamheid te bespeuren, daar het met de aanvoer niet best was gesteld. Maandag was normaal, het enige wat opvalt is de hoge prijzen van de tongen, voornamelijk de grote tong, die regelma tig boven de twintig gulden per kilo op brengt. De handelaren die afgelopen voor jaar tongen inkochten voor rond de zes gulden per kilo en deze invroren, zitten bijzonder goed, daar de bevroren tongen momenteel rond de twaalf gulden per kilo schommelen. Nu moet men niet denken dat dit dan honderd procent winst is, daar transport, vries- en opslagkosten de groot ste hap uit de koek nemen. Ook is bij dit werk het renteverlies relatief hoog, daar het om hoge bedragen gaat als er een partij wordt „koud” gemaakt. Voor de dinsdag was weer de Holland, KW 123 uit de Noord aan de markt. Het succes wat hoeveelheid betreft werd ten opzichte van de vorige reis lang niet geëvenaard. Nu werden „slechts” 850 bakken, tegenover burg, is, Le holm, liden; liden; wine buck, sgow, it, IJ- Toen de man op de inpakafdeling een stuk papier van de rol wilde trekken kwam de stang naar beneden. De man werd voor onderzoek overgebracht naar het Rode Kruisziekenhuis. Met schaaf wonden aan de rug en een gekneusd been kón hij vandaar later naar zijn woon plaats worden overgebracht. Een aardig voorbeeld daarvan is op het ogenblik te zien op de driesprong van Heemskerkerweg, en Grote Houtstraat. Aan de ene kant worden zeer verouder de huizen gedeeltelijk gesloopt. Daar zijn bouwvakkers op het ogenblik druk mee bezig in hun vakantie, zij hebben de pand jes kunnen kopen en nu het om de eigen huizen gaat benutten zij de bouwvakva- kantie om eens flink met dit grote karwei op te schieten, dat verder in vrije uurtjes moet worden voltooid. De al gerenoveerde panden op de drie sprong. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. De laatste maanden zijn er in Heemskerk verschillende geval len van verkrachting of pogingen daartoe gesignaleerd in een flatgebouw aan de César Franckstraat, waar veel alleen staande vrouwen wonen. De Heemskerkse politie heeft in ver band daarmee een 19-jarige Heemskerker gearresteerd die het hem ten laste gelegde bekende. Hij wordt dinsdagmorgen voor geleid voor de officier van justitie in Haarlem. De bomen ervóór zijn gespaard geble ven en daarachter maken de geheel gemo derniseerde, kleinschalige huizen op de driesprong van wegen een allervriende lijkste indruk. In de bovenverdieping is op een originele wijze veel glas verwerkt. In dezelfde omgeving is een paar passen verder te zien hoe vervallen de huizen waren, die aanvankelijk dan ook zouden worden gesloopt. Het zal nog jaren vergen voordat de gehele omgeving is opgeknapt, maar het begin dat daar nu mee is ge maakt werk goede verwachtingen en zal stellig inspirerend werken op degenen die de kans hebben om te blijven wonen of te komen wonen in een tot nu toe weinig aantrekkelijke, maar straks wellicht weer benijdenswaardige omgeving in het hart van de stad. De Revival Jassband speelde vanaf half twee een uitgebreid programma, door een stralende zon overgoten. Inmiddels was Roel Banton ook zijn orgelspel begonnen, dat tot half vijf zou duren I HEEMSKERK. Het Burgemeester Nielenplein en het daarnaast gelegen eeuwenoude kerkje vormden zaterdag weer de entourage voor een middag „zo- meractiviteiten”. Er was een dubbel mu zikaal evenement te beluisteren van twee wel zeer contrasterende genres: uitbundi ge dixieland en ingetogen orgelspel. GEHUWD: J. Westgeest en E. M. Kosters, H. C. Rum- ping en M. J. de Loor. BEVERWIJK. Op de Warande en de Wijk aan Duinerweg zijn alle wegkruisin- gen en -splitsingen als voorrangskruisin- gen aangewezen met voorrang voor het verkeer op deze wegen. Het wegdek van de Wijk aan Duinerweg is thans verbreed en geasfalteerd, waar door het voorrangskarakter van deze weg ook visueel beter tot uitdrukking komt. B. en W. vinden daarin aanleiding de bestaande borden te vervangen en van de Warande en de Wijk aan Duinerweg offi cieel voorrangswegen te maken. Voor de Wijk aan Duinerweg geldt dat tussen de Zeestraat en de Plesmanweg. Dat zijn al voorrangswegen. Veertien dagen geleden bleek de ballon die het verst was gekomen in Munster te zijn beland. Die was van Monique van Amersfoort. De tweede, derde en vierde prijzen gingen naar André Kort, Angeli que Martens en Jan Paul Woldberg. Hun ballonnen kwamen niet verder dan Am sterdam. Na ongeveer een half uur kwam de stoet op het Juliana plein om de ballonnen op te laten en die gingen op deze mooie zomer avond peilrecht de lucht in. Pas in een hogere luchtlaag dreven de ballonnen zee waarts en berichten over gevonden bal lonnen worden dus in de eerste plaats uit Engeland verwacht ier- 1OW niet be- ege- :hte van het il.U ilde WIJK AAN ZEE In de reeks VVV- evenementen blijft de ballonnenoptocht het nog altijd goed doen. Zaterdagavond trok weer een stoet van meer dan hon derd kinderen met fel gekleurde ballon nen door de badplaats, voorafgegaan door het muziekkorps „Arion”. 3-840, ikaart ?utels, label ilastic len. OVERLEDEN: M. W. Ras, 45 jaar, L. A. van Holst 76 jaar, geh. m. J. J. van Hulten, C. Luntz, 89, G. Middelburg, 76 jaar, geh. gew. m. K. Veenis, G. C. Boer, 81 jaar. GEBOREN: Ruud Petrus Comelis z.v. M. Mulder en M. H. Smit, Ferdi Johannes z.v. J. F. van de Kuijlen en M. M Klitsie, Heidi Franci- sca d.v. A. J. Kok en F. J. de Ruijter, Berend z.v. D. Deen en W. J. Berkhout, Sandra d.v. M. H. Butter en J. M. Schinkel, Marco z.V. H. Gerrits en B. T._ Pletting. ?g, IJ- i, Hel- Dur- liden, Plat; li, IJ- ation, smen; jthen- Ham- Jem- is, IJ- i; Af- Yar- Plat; Ro- sund; Sche- intay, Co uden, Mik- burg; iliers- liden, ■ruda, g a.d. Inka, Indië; e, Ha- mrix, press, Jmui- idina- Vel- imus, Zotka; Huil; A 5 Totaal anders van temperatuur en sfeer was het binnen de muren van de Ned. Hervormde kerk, de plaats voor een cy clus kerkconcerten in het kader van de „zomeractiviteiten”. Veel meer bezonken klonken daar de door organist Roel Ban ton gespeelde werken van Johann Pachel- bell, Johann Sebastian Bach en Johann Gottfried Walther, allen componisten die rond 1700 leefden. De dertig bezoekers voor de muziek van deze oude meesters in de kerk waren voor een groot deel dezelf de, als voor de oude stijl jazz in de kuil; kennelijk bijten dixieland en barokmu ziek elkaar niet. Hoe aardig deze gerenoveerde huizen kunnen worden is aan de overkant te zien, waar juist vóór de bouwvakvakantie en kele gerenoveerde huizen gereed zijn gekomen. vorige keer 2400 bakken, gelost, doch de gemiddelde prijs was hoger, zodat toch nog 75.000 gulden werd gesomd. De ha ringvloot kan nog niet veel haring be machtigen en de makreel blijft de hoofd moot van het bestaan. De SCH 108 Onder neming van rederij Vrolijk was zo onge lukkig het net in de schroef te krijgen, zo zelfs dat het niet meer te verwijderen was. Ter hoogte van Galway, dus in de Atlanti sche Oceaan, is goede raad duur, dus werd de KE 81 Hendrika Johanna opge dragen de SÓH 108 naar Umuiden te slepen. Hetgeen voor de bemanning van de KW 81 aan het einde van hun reis ongetwijfeld een aardig extraatje zal ople veren. Dit geldt echter niet voor de be manning van de SCH 108. De gullenvissers konden aan het einde van de week goede besommingen maken, daar voor 40 kilo meer dan honderd gul den werd betaald. De UK 137 bijvoor beeld, besomde voor de 190 bakken bijna 19.000 gulden. Het hele verloop van de 40-jarige carriè re werd nog eens aan de vergetelheid onttrokken bij gelegenheid van de viering van dat heuglijke feit in het ontvangst centrum van het staalbedrijf. De heer G. Witte, hoofd van de kwaliteitsafdeling, schetste de jubilaris als een man die zich had doen kennen als een rustige, even wichtige en getrouwe medewerker. Dank baar toonde hij zich voor de steun die hij van de heer Dekker had ondervonden bij de ontwikkeling van de kwaliteitsafde ling. Zijn woorden van waardering liet hij namens de directie van Hoogovens verge zeld gaan van het bij het 40-jarig jubileum behorende gouden insigne, het horloge en de gratificatie. Assistent-chef keuringen de heer J. de Vries prees de onverzettelijkheid van zijn jubilerende collega en vergat niet het aan deel van de echtgenote van de heer Dek ker in de waardering te betrekken. VELSEN-NOORD Een 41-jarige uit Alkmaar afkomstige werknemer van Van Gelder Papier is zaterdagmiddag getroffen door een stang waaraan een rol pakpapier hing. De vrolijke en exotische dixieland-me- lodietjes (van „When you’re smiling” en „Is it true what they say about Dixie” tot „The sheik of Araby” en „African Queen”) zorgden, in combinatie met het wel zeer zomerse weer, voor niet meer dan honderd belangstellenden in de Heems kerkse kuil voor een zelfde vrijblijvende stemming als bij het zeer drukke maar verveelde boulevardspektakel van „Swin ging Scheveningen”, waar de Revival Jassband later op de dag ook zijn bijdrage aan zou leveren. IJMUIDEN. Het was de 19e juni van het jaar 1939 dat hij als jongste bediende (piccolo) zijn intrede deed bij Hoogovens in het laboratorium van de toenmalige Van Leer’s walserijen. Drie jaar later promoveerde hij als hulplaborant naar het kleine laboratorium van Walserij Oost. Sinds 1955 maakt hij deel uit van de kwaliteitsafdeling waar hij in 1964 on- derafdelingschef werd. Diezelfde functie oefent hij vanaf maart 1973 uit in de Produktgroep Vervormingstaal. Naam? J. M. Dekker uit Santpoort! Ook de chef van dé jubilaris in diens Van Leer-periode, ir. P. Heerings, had de moeite genomen om van ver te komen om de heer Dekker zijn gelukwensen aan te bieden. Ceremoniemeester de heer T. Ras bood als laatste spreker de scheidende heer Dekker jubilaris maakt van deze gele genheid namelijk tevens gebruik zijn car rière bij Hoogovens te beëindigen, na mens zijn collega’s een verrekijker aan te bieden. Tenslotte werd de historische wal- serij-oost film vertoond waarna de jubila ris zelf als allerlaatste spreker bedankte voor de hem toegesproken woorden en overhandigde cadeaus. Collega’s en vrienden maakten tijdens de daaropvolgende receptie van de gele genheid gebruik het echtpaar Dekker te feliciteren. Baldadig trio. In de nacht van vrijdag op zaterdag heeft de politie 2 jongens van 16 jaar uit Santpoort en een knaap van 19 jaar uit IJmuiden aangehouden en een nacht gastvrijheid verleend. De knapen hielden zich onder meer om en nabij het Meerbergplantsoen in IJmuiden bezig met het plegen van baldadige vernie lingen. ArtA. J Camping De Duindoorn in IJmuiden gonsde zaterdag van het feestgedruis. Voor ongeveer 125 kinderen tot twaalf jaar werd een zomerfeest georganiseerd. En omdat het eindelijk ook een dag echt zomerweer was, was het eigenlijk dubbel feest. Tussen de tenten en caravans wa ren kleurige slingers aangebracht. Prijs jes konden worden gewonnen met spij- kersslaan, pijltjes gooien, ringwerpen, naam van pop raden, gaaischieten en het afleggen van een hindernisbaan. Natuur lijk was er een overdaad aan ijs, snoep goed en limonade. Aan de hand van een vragenlijst was een puzzeltocht georgani seerd over de camping. Driftig werd ge zocht naar aantallen kranen, trappetjes, caravans en dergelijke zaken. Veel be langstelling bestond er ook voor de vier meter lange sjoelbak met supergrote schijven. Speciaal voor deze gelegenheid gemaakt. Tot besluit van de feestelijke dag was er een patatmaaltijd en kreeg ieder kind nog een kadootje. De kosten van dit jaarlijkse festijn werden bestre den uit de opbrengsten van een camping- toto en kienavondeni Terwijl mevrouw Dekker toekijkt ontvangt haar echtgenoot van drs. De Witte het gouden* Hoogo vensinsigne in omgeving van de Wijkertoren (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De stadssanering in de omgeving van de Wijkertoren begint nu toch een beetje op gang te komen. Sinds het besluit is genomen om de oor spronkelijk groots opgezette plannen voor hoge kantoorgebouwen met de na druk op bedrijfsaktiviteiten en winkels te laten vallen en het beleid te richten op veel kleinschaliger woonbebouwing en stadssanering, worden er goede inilita- tieven ontwikkeld om de binnenstad weer leefbaar en bewoonbaar te maken. Gewond. - Een achtjarig meisje uit Beverwijk is vrijdag omstreeks tien minu ten voor zes op de Zeestraat in Beverwijk bij een val van een fiets aan haar rechter been gewond geraakt. Zij zat op de stang van de fiets, die bestuurd werd door haar zestienjarig zusje en raakte met haar rechtervoet tussen de spaken van het voorwiel. Aangehouden. - Een 32-jarige Duitser is zaterdag bij grenspost Bergh aangehou den. Hij was onder meer betrokken bij een vechtpartij, die eind 1972 in Wijk aan Zee plaats vond en waarbij een gewonde viel. De man is door de politie van Bever wijk verhoord en is later weer vrijgelaten. Lekkage. - Lekkage van poreuze buizen heeft zaterdagmiddag in een box van een woning aan de Plantage in Beverwijk voor een fikse overstroming gezorgd. De brandweer heeft het water weggepompt. Armbreuk. - Een 28-jarige bromfietser uit Bloemendaal brak bij een botsing met een 13-jarige fietser uit Velsen zijn linker- onderarm. De jongen reed op de Bree- straat in Beverwijk onverwacht het fiets pad op, waardoor de bromfietser hem niet meer kon ontwijken. Fout parkeerders. - In Wijk aan Zee zijn zaterdag veel bekeuringen uitgedeeld aan foutparkeerders. Tegen het advies van de politie in om op de Dorpsweide te parke ren meenden veel strandbezoekers hun auto op plaatsen neer te kunnen zetten waar dit verboden is. Er werden in totaal 85 automobilisten op de bon geslingerd. Portemonnee In het Rode Kruis Zie kenhuis is zaterdag een portemonnee met 250 gulden, eigendom van een 25-jarige vrouw uit Haarlem, ontvreemd. Motor Zaterdag is een op de Rein- dersweg in Wijk aan Zee geparkeerde motor gestolen. Het kenteken van de mo tor is ZE-09-98. Auto gekraakt. Met behulp van een bierflesje is in de nacht van vrijdag op zaterdag een ruit van een Duitse perso nenauto ingeslagen. Uit het voertuig werd een zend- en ontvanginstallatie alsmede een luidspreker gestolen. De wagen stond geparkeerd aan de Wetsonstraat in IJ muiden. 1 1 -

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 7