AZ: thuiswedstrijden allemaal op zaterdag Fred Bischot Sterk amateurveld Santpoortse ronde n Ajax dreigt met kort geding Versteeg zorgt voor verrassing mag naar FC Amsterdam sportpuntigj Om exploitatietekort weg te werken NAC verkoopt accommodatie Alle ploegen komen op „oorlogssterkte” Vax Kinheim Tetramin Nicols na el TL Scheidsrechters id DINSDAG 14 ,pp. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM. In het kan toor van Jack van Zanten in Am sterdam rinkelt de telefoon voort durend. De organisator van het Amsterdam 704-toernooi, dat ko mende vrijdagavond in het Olym pisch Stadion van start gaat, heeft het in deze dagen bijzonder druk. Begrijpelijk, want dit be faamde internationale voetbal toernooi beleeft dit jaar zijn eer ste lustrum en heeft mede daar door erkende voetbalgrootmach- ten als de Westduitse kampioen HSV Hamburg en de Engelse be kerwinnaar Arsenal gestrikt. De Nederlandse inbreng bestaat uit Ajax, landskampioen en beker winnaar, en AZ’67. I 15 tegen Pim Mulierstadion WOENSDAG 1 augustus aanvang 19.00 uur HONKBAL Keegan trekpleister op Amsterdam-704 toernooi PIET BRAND George Kessler: geen dure aankopen meer (Van onze tennismedewerker) Voor het zover is, wacht AZ een druk oefenprogramma met onder meer wed strijden in het Amsterdam-704-toernooi, een internationaal toernooi in het Spaan se Gerona, een wedstrijd tegen Torino in Italië en tegen diverse amateurclubs. Op het bestuurlijke vlak wordt bij AZ de functie van Klaas Molenaar, die her in de speelsterkte D won de Assendelf- ter Jos Molleman het heren enkelspel van Piet Koppen: 7-5, 6-2. Bij de dames zege vierde Lida Barzilay, afkomstig van de Heerenduinen over Marion Slewe (NVA): 6-3, 3-6, 6-3. In het herendubbel waren de Bennebroekers Piet Freriks en Onno Was- (Van onze sportredactie) BREDA. Het bestuur van NAC heeft, met de goedkeuring van de verenigingsraad, besloten zijn accommodatie te verko pen aan de gemeente Breda. Het gaat in totaal om een opper vlakte van 4 ha, die sinds 1939 al eigendom is van NAC. De Bredase eredivisievereniging had al eerder plannen om haar accommodatie aan de gemeente over te hevelen, maar wachtte daarmee, omdat met name twee jaar geleden onder Bob Maas kamp een voortreffelijk seizoen werd gemaakt. Lerby, Wim Meutstege en Jan Everse. K jrtom een ploeg die een grote kansheb ber is voor de Keizerskroon. Jack van Zanten tenslotte: „De winnaar moet van grote klasse zijn gezien de sterke deelne ming. Voor het publiek zal een Neder landse finale leuk zijn. De wedstrijden vallen op een goed tijdstip, zo’n veertien dagen voor de Nederlandse competitie. De mensen hebben weer honger naar de voetbal”. Ook Kees Storm, die om dezelfde reden als Goodlass niet tekende, vertrekt bij NAC. Waarnaartoe blijft voorlopig nog een vraag. Storm zelf wil dolgraag naar de amateur-hoofdklasser RKC uit Waalwijk, terwijl NAC Storm alleen maar wil verkopen aan FC Den Bosch. De A-selectie van NAC bestaat dit jaar uit 15 spelers. Vit eigen gelederen werden Tan Lokhof, Edij de Schepper en Wannij van Gils aan de ten opzichte van vorig seizoen sterk uitgedunde groep toegevoegd. De gemiddelde leeftijd van de spelersgroep zakte daardoor naar 24 jaar. „Nog wel aan de jonge kant”, vindt Lemmens. „Maar we streven er ook naar om onze vereniging zoveel mogelijk een regionaal karakter te geven, hcewel het ons tijdens de onderhandelingen met talentvolle amateurs uit de omgeving van Breda toch wel heeft verbaasd dat zo weinig spelers genoegen nemen met hetgeen we hun wilden bieden”. AMSTERDAM. Wanneer de voorzit ter van de Stichting Arbeidszaken, de heer J. W. Masman, zijn uitlatingen aan het adres van Ajax niet terugneemt, zal Ajax een kort geding tegen hem aan spannen. Masman hekelde in een vraaggesprek in het NOS-programma Studio Sport de handelswijze van Ajax wat betreft het aantrekken van nieuwe spelers o.a. de zaak Galjé, Svilar en Balint. ■fr Fred Bischot: blij met transfer naar Am sterdam (Van onze sportredactie) ALKMAAR. AZ’67 gaat komend sei zoen alle thuiswedstrijden op zaterdag avond spelen. AZ-voorzitter Arie Ligt- hart, die dit maandagavond meedeelde, betreurde het dat de KNVB het verzoek om voortaan alle eredivisiewedstrijden te laten verspelen op zaterdag en de eer ste divisie te laten aantreden op zondag, heeft afgewezen. (Van onze wielermedewerker) SANTPOORT. In het kader van de Santpoortse feestweek wordt woensdag avond 1 augustus op het parcours aan de M >ienveltlaan de traditionele wielerron de van Santpoort verreden. Een sterk „veld” van bijna honderd amateurs zal daarin aan de slag gaan met als enige plaatselijke favoriet Hans v.d. Putte. Vooraf is er een koers voor junioren en daaraan nemen 44 renners deel. Alles bijeen belooft het weer een echt wieler spektakel te worden. m >eten tachtig kilometer afleggen. Door de Harddraverijvereniging Santpoort en omstreken is de technische leiding van het wielergebeuren weer opgedragen aan de Beverwijkse Rennersclub Kennemer- land. SANTPOORT. De tropische tempe raturen, die tijdens de finales van het tennistoernooi op het park Brederode heersten, hadden kennelijk een gunstige uitwerking op Arnoud Versteeg. Deze pas kort geleden doorgebroken Groenen- daalspeler ontpopte zich tenminste als een echte toernooistrijder. n. '74, lentje, 1 3de st 023- ciaal- tv. D straat 6244 ruiktef t ga- Op vrijdag- en zondagavond zijn er via de televisie flitsen te zien van het Am sterdam 704-toernooi, terwijl ook de ra dio veel aandacht schenkt aan dit traditi onele voetbalgebeuren. Drukke dagen dus voor Jack van Zan ten, de geestelijke vader van dit toernooi. Bij binnenkomst troffen we de „leider” van het Nederlands elftal zelfs met twee te efoons aan het hoofd, toen hij in be spreking was met Otto Roffel, directeur van het Olympisch Stadion, en een offici al van het Nederlands dameselftal. Er is ook damesvoetbal en dat levert Jack van Zanten, gezien de uitlatingen, ook weer enkele probleempjes op. Maar goed, de dames kunnen zondagavond om vijf uur terecht in het Olympisch Stadion. Dan speelt het Nederlands dameselftal tegen de Nederlandse kampioensploeg Alkmania en zal het probleem met welk soort bal men moet spelen, wel zijn opge lost. Omdat HSV en Arsenal bepaalde ver plichtingen hebben, moet Jack van Zan ten het toernooi een week eerder spelen dan in andere jaren. Mede daardoor ook kunnen beide buitenlandse topploegen op oorlogssterkte aantreden in het Olym pisch Stadion. Jack van Zanten, de rijzige zakenman en vriend van Johan Cruijff, meldt dat er 40.000 kaarten in de voorverkoop zijn uit gezet, terwijl AZ’67 8000 toegangskaarten kreeg voor de eigen voorverkoopadres sen. Vanuit Noord-Holland verwacht men namelijk vele duizenden voetballiefheb bers, ook al omdat AZ een zeer grote aanhang bezit. De organisatoren komen met een totaal aantal toeschouwers van circa 55.000 over vrijdag en zondag uit de niet geringe kos ten. Vorig jaar waren er in totaal zo’n 80.000 mensen en hierop hoopt Van Zan ten opnieuw. „De grootste drukte verwacht ik echter op zondagavond. Het publiek krijgt een boeiend voetbalspektakel voorgeschoteld terwijl er volop kaarten voorradig zijn. Onze grote kracht is dat de toegangsprij zen in vergelijking met vijf jaar geleden niet zijn verhoogd. Toen kon je ook staan plaatsen van 7,50 voor een hele avond voetbal krijgen, alsmede zitplaatsen van af 15”, aldus Jack van Zanten, die als eregasten onder meer zal Begroeten Sir Stanley Rous, erevoorzitter van de FIFA, de Amsterdamse burgemeester Wim Po lak en bondsvoorzitter Wim Meuleman. Vrijdagavond wordt het voetbalfestijn op geluisterd doo: de KLM-harmonie en zon dagavond door de Duitse hammond-orga- nist Franz Lambert. km, kl I. 023 IJm. of huur, e lak- zeer Vos, tr. 37 f 1650 1 18.0 Lemmens: „Storm kan alleen maar terug naar een amateurve- reniging, wanneer hij gaat spelen voor de club waar hij vandaan kwam voordat hij het betaalde voetbal instapte. Dat is RKC niet en daarom willen we hem alleen maar kwijt aan FC Den Bosch, waarmee we overigens al overeenstemming hebben bereikt”. N F. aat 8, s Phi- ■usm (Van onze sportredactie) VELSEN. Fred Biscbot speelt met ingang van het nieuwe voetbalseizoen niet meer voor Telstar. Bischot, die acht seizoenen voor Telstar uitkwam, te cent een dezer dagen een tweejarig contract bij de eerste-divisieclub FC Amsterdam. Gisteravond bereikten Telstar en FC Amsterdam overeen stemming over de transfersom van de 31 jarige speler, die contractueel nog één jaar verplichtingen had bij de Velsense vereniging. Het Nederlandse jeugdcricketteam heeft zondag in Toronto verlóren van de ploeg van Noord-Engeland. Nederland verloor de ontmoeting voor het officieuze wereldkampioenschap met vier wickets. FC VW heeft gisteren een oefenwed strijd tegen amateurhoofdklasser Alma- nia met 2-1 gewonnen. Boers scoorde voor de amateurs, Jansen en Pala voor FC WV. De Rus Robertas Sjoelpa heeft gisteren op de voorlaatste dag van het zwempro- gramma van de Spartakiade voor de beste wereldseizoenprestatie op de 200 meter schoolslag gezorgd. Sjoelpa klokte 2.17,59, hetgeen tevens een nieuwe nationale top tijd betekende. Hij bleef ruim twee secon den boven het wereldrecord, dat met 2.15,11 in handen is van de Brit David Wilkie. Aan de start verschijnen onder meer Cees van Borre, Sjaak Butter, Jan Derksen, die ook op de schaats heel wat mans is, Ruud Haller, Gerard Kamper, Jos Kieftenburg, Henk Kuipers, Peter Plönes en Henk Welp van de Kennemerlandploeg. Voorts zijn de Zwanenburgers Rob Borst, Henny van Lent, Ron en Stan Snijders met Sjaak Pieters van de partij, Gerrit Visscher uit Hoofddorp, de Haarlemmers Ron Smit, Peter v.d. Knoop en John de Bie, Co Giling uit Warmenhuizen en zijn plaatsge noot Mathé Pronk, de nationale stayer- en dernykampioen; René Kos uit Oudkar- spel, de Alkmaarder Ger Slot, kampioen van Nederland klassementsrijden; Rhett van Trigt uit Hillegom en Hans Heine uit Castricum. De amateurs starten om half acht en Ligthart zei dat er bij AZ naar gestreefd zal worden, het publiek aantrekkelijk en spectaculair voetbal voor te schotelen. Van de ploeg wordt geen kampioenschap vereist, wel honderd procent inzet en goe de prestaties. Trainer Georg Kessler verklaarde dat AZ geen miljoenen meer zal investeren in dure vedetten, maar de eigen jeugd volop kansen zal geven. Voor de A-selectie zijn alleen aan Eddie Treytel van Feyenoord en Yppe Annema van Sneek aange trokken. Ton Boutellier, die in het enkelspel al in de tweede ronde uit de strijd gehaald was, kwam in het herendubbel als winnaar uit de strijd. Samen met Marcel Dijkman (WOC) versloeg Heerenduinenspeler Bou tellier de Brederodecombinatie Rob van den Bronk en Eric Krijger: 6-4, 6-3. In het damesdubbel waren J. Coppen en H. Scholte van WOC in de finale de geluk- kigsten. Met 7-6, 6-4 verwezen zij de Hee- renduinen-dames Thea Smits en Elma de Jong naar de tweede plaats. In het ge mengd dubbel was Arnoud Versteeg an dermaal de sterkste. Met Betty Christi- aanse, eveneens van Groenendaal, ver sloeg hij Raymond Lembeck (Zandvoort) en Tineke van Assema (HBC), die in het eerste speldeel nog alle kans op de zege leken te hebben. (1-6, 6-3, 6-1). 1971 i. AH s, Ge< si. 023 Het wielrennen valt Uit de Santpoortse feestweek vrijwel niet meer weg te den ken, trekt immer veel publiek, echter niet voldoende om zoals de laatste drie jaren gebruikelijk was met professionals door te gaan. Er moest teveel geld bij en daar om heeft de Harddraverijvereniging Sant poort en omstreken weer teruggegrepen op de oude formule met amateurs. Er gaat ditmaal een koers voor junioren aan de grote strijd vooraf. De profs zijn driemaal in Santpoort aan bod geweest met als respectievelijke winnaars Tino Tabak, Cees Bal en Leo van Vliet. Het wielerfeest in Santpoort wordt mor gen om half zes ingezet met een koers voor junioren over zestig kilometer. Onder de deelnemers bevinden zich als kanshebber onder meer de Haarlemmers Gert Blom, Huub de Vries, Frank Nijssen en Ben J Luyken, Gerard Honigh uit Zaandam, de IJmuidenaar Rob van Géenen, Erik Dom- peling uit Badhoevedorp, de Alkmaarder Ronald Rol, Stephan Rooks uit Heerhu- gowaard, de Zwanenburger Peter Pieters en Fred Smit uit Beverwijk. Aan het hoofdnummer van de amateurs nemen 99 renners deel. De meeste belang stelling van de feestvierende Santpoorters gaat ongetwijfeld uit naar hun sympathie ke plaatsgenoot Hans v.d. Putte. Het zal voor Hans overigens niet meevallen om voor eigen publiek de volle winst te pak ken, want de concurrentie is kwalitatief bijzonder sterk en kwantitatief heel groot. AZ is tevens voorstander van een „su- perdivisie” van tien clubs, die viermaal tegen elkaar moeten spelen. „Dan krijg je de beste profclubs bij elkaar, dus beter en spannender voetbal”, aldus Ligthart. Naast die superdivisie moet er dan een ere- en eerste divisie komen. stellende is van een zware hartoperatie in het Amerikaanse Houston, tijdelijk o\ ergenomen door Dick Schouten, die vroeger jarenlang doelman was van KFC, FC Zaanstreek en AZ’67. Schouten krijgt onder meer tot taak contacten te onderhouden met de technische en medi sche staf alsmede met de contractspelers. De Nederlandse schaakster Erika Belle is in een toernooi in Warschau als derde geëindigd. Zij verzamelde 8,5 punten uit dertien partijen. Winnares werd de Hon gaarse Tuende Csonkics met 10,5 punten. De Nederlanders Koning en Alkemade hebben na drie races de leiding in het internationale zeiltoernooi van Trave münde in de Flying Juniorklasse. De Krommeniërs wonnen de derde race. Keetie van Oosten-Hage heeft in de Verenigde Staten de zevendaagse etappe- wedstrijd „Red Zinger Bicycle Classic” gewonnen. De uit de schaatserij veel be kendere Sarah Doctor werd tweede, voor wereldkampioene op de schaats Beth Heiden. De uitslagen uit de Amerikaanse voet balcompetitie van zondagavond zijn: Los Angeles Aztecs-Washington Dips 2-1 en New York Cosmos-San José Earthquakes 5-0. Aad van den Hoek heeft gisteren de profwielerronde van Elsloo gewonnen. Hij versloeg in de sprint Johan van der Meer en Jos Schipper. '74 radio: Jbedr at 74,1 >j. 75 radio ag au- Dell- Tel Tijdens de persbijeenkomst kon NAC alleen maar een lijst overhandigen met namen van vertrokken spelers. Naast Budisic en Mohorovic behoort de Engelsman Ron Goodlass daar binnen kort waarschijnlijk ook bij. Goodlass is nog altijd in onderhande- ling met een Engelse club, maar staat ook op het verlanglijstje van Sparta. Lemmens: „Goodlass gaat niet akkoord met hetgeen we hem wilden bieden. Gezien onze financiële positie kunnen we hem eenvoudig geen hoger contract geven. We houden er daarom ook rekening mee dat we hem kwijt zijn”. Dit leverde hem in de finale tegen Bre- derodespeler Peter Wiers de toenooizege op in de speelsterkte C. (6-3, 7-6). Peter Wiers had zich in de finale gespeeld door een overwinning op plaatsgenoot Emiel Donker (Heerenduinen). Groenendaal- speelster Ellen Christiaanse, die de laatste tijd op verschillende toernooien een op vallende rol speelt, kon het in de finale niet bolwerken tegen de Zandvoortse Pat ty Slewe. (6-4, 6-7, 6-1). 5783. v.a te e 071 t, bj. stereo Tel. jur. e BE- 023- Met de transfer van Fred Bischot naar FC Amsterdam is een bedrag gemoeid van om en nabij de twee ton. Hoewel het bestuur van Telstar aan vankelijk afwijzend stond tegenover de verkoop van Fred Bischot, bleek later toch dat de routinier niet voor de club te behouden was. Bestuurslid Van der Gragt: „Het bestuur zag Bischot liever niet vertrekken, maar FC Am sterdam wilde hem met alle geweld hebben en was bereid de door ons gevraagde afkoopsom te betalen. Ook Bischot wilde graag weg. Op zich was dat best begrijpelijk, gezien het fantas tische aanbod dat Stoop (voorzitter FC Amsterdam - red.) hem had gedaan”. Fred Bischot toonde zich gister avond bijzonder verheugd over de goe de afloop. „Aanvankelijk was ik bang dat FC Amsterdam niet aan de finan ciële eisen van Telstar tegemoet wilde komen, maar Dé Stoop verzekerde mij dat hij erg ver wilde gaan. En dat is ook gebleken, want FC Amsterdam heeft een behoorlijk bedrag voor mij moeten neertellen. Ik ben erg blij dat het rond gekomen is. Ik heb acht jaar mét ple zier bij Telstar gespeeld, maar ik ben nu toch een beetje uitgekeken op de club. Straks krijg ik te maken met nieuwe spelers en een andere omge ving. Dat zal me ongetwijfeld weer extra motiveren”, aldüs de Telstar-spe- ler, die bij de Lieverdjes de aanvoer dersband zal gaan dragen. FC Amsterdam-voorzitter Dé Stoop tenslotte: „We hebben een erg jonge ploeg, maar wat we missen zijn spelers met ervaring. Bischot is een speler met routine en overwicht, die volgens ons uitstekend in het geheel past. Om die reden wordt hij bij ons dan ook aan voerder”. Fred Bischot zal volgende week dins dag met de selectie van FC Amsterdam -afreizen naar Japan, waar een tweetal- oefenwedstrijden tegen de Argentijnse club Cordoba wordt gespeeld. De trip naar Japan duurt van 7 tot 16 au gustus. ïiken Tel. uur. Arsenal heeft een schitterend seizoen achter de rug met als hoogtepunt de vero vering van de Engelse Cup. Grote sterspe ler is zeker Liam Brady, linker middenvel der, die tot speler van het jaar in Engeland werd uitgeroepen. Andere bekende na men zijn onder meer Pat Jennings, Rice Young, Talbot Price en Frank Stapleton. Drie spelers van Arsenal maken deel uit van het Noordierse elftal. De aanval van Gemiddeld werden de thuiswedstrijden toen door 10.000 toe schouwers bezocht, een aantal dat de laatste twee seizoenen echter weer daaldé tot beneden de 7000. Dat was veel minder dan door het NAC-bestuur was begroot. Het gevolg was dat NAC enorme exploitatieverliezen leed. „En toen hebben we de koppen maar weer eens bij elkaar gestoken”, aldus secretaris Eugène Lemmens. „Je moet het niet zo zien dat NAC op de rand van een faillissement verkeert. Het is gewoon een tijdige ingreep, waardoor het voor ons mogelijk wordt de kredieten weg te werken”. De gemeente Breda is, volgens de overeenkomst die in 1939 werd afgesloten, verplicht de accommodatie binnen vier maan den over te nemen. Lemmens: „Volgens artikel 13 van die overeenkomst, die zegt dat wanneer NAC zijn eigendommen aanbiedt, de gemeente verplicht is die binnen vier maanden over te nemen tegen een bedrag van 516.000 gulden plus de taxatie, zijn er geen problemen meer te verwachten. Natuurlijk betreu ren wij het als vereniging dat het zover is gekomen, maar het was voor NAC de enige mogelijkheid om op de been te blijven. Dit bestuur heeft verschillende jaren met de rug tegen de muur gestaan. Gelukkig hebben we onze verplichtingen nog altijd kunnen nakomen en daar zijn we erg blij mee”. -A. Arsenal bestaat uit drie stevige spitsen, die schietgraag en technisch zijn onder legd. Van hen is Graham Rix het grootste talent. Stapleton is de grote schutter met 23 doelpunten in het afgelopen seizoen. Ajax, dat eerder in een Europa-Cuptoer- nooi struikelde over Arsenal en deze En- gelsen vrijdagavond ontmoet, zal wel re vanche willen nemen. Volgens Jack van Zanten speelt Jen sen, de nieuwe aanwinst van Ajax en opvolger van Ray Clarke, mee. Deze Deen kwam de afgelopen jaren uit voor Real Madrid en moet voor Ajax een verster king zijn. Ajax zal op volle sterkte naar het Olympisch Stadion komen, dus met onder meer Ruud Krol, Tscheu la Ling, Si non Tohamata, Frank Arnesen, Spren Kevin Keegan, hier in actie voor het Engelse nationale elftal, is één van de prominente spelers op het Amsterdam-704 toernooi. Als scheidsrechters zijn aangewezen Jan Keizer uit Volendam, Gerard Geurds en de befaamde Oostduitse fluitist Pro ktp. Jan Keizer fluit vrijdagavond AZ tegen HSV. Zondagavond wordt de grote finale door Prokop geleid. Het program ma luidt: vrijdagavond om 19.00 uur AZ- HSV en om 21.00 uur Ajax-Arsenal. Zon dagavond na het damesvoetbal om 18.00 uur de verliezersronde en om 20.00 uur de finale. De buitenlandse voetballers wor den vanaf donderdag ondergebracht in het Hilton-hotel te Amsterdam waar in de middaguren een persconferentie w >rdt gehouden. Hoe liggen de kansen voor de Neder landse vertegenwoordigers? Jack van Zanten hierover: „AZ moet van goede huize komen om de Duitse kampioens ploeg HSV te verslaan. Ik heb AZ voor de derde maal uitgenodigd. Niet alleen om dat het zoveel publiek meeneemt, maar ook omdat het een attractief elftal heeft dat aanvallend voetbal speelt. Daarbij ko men dus een aantal internationals (Hoven kamp, Jan Peters, topschutter Kees Kist en Metgod), alsmede Nygaard van het Deense elftal, Welzl van het Oostenrijkse elftal plus een stel jeugd-internationals. Ook Eddy Treytel, die van Feyenoord naar AZ is overgekomen, mag als trek pleister worden beschouwd. Een ploeg boordevol talent dus”. „Bij HSV Hamburg is spitsspeler Kevin Keegan natuurlijk de grote trekpleister. Hij is Europees voetballer van het jaar en speler van het Engelse elftal. Een onbe taalbare kracht. In het doel van de Ham burgers staat Kargus, tweede Duitse keeper achter Sepp Maier. Voorts is er de international Kalz. Natuurlijk herbergt HSV nog tal van prominenten”. (ADVERTENTIE) 6, 6-3 bleven zij Ko van den Bosch en Rob Smit, beiden van DSS, de baas. Een ande re DSS-combinatie, de dames M. v. d. Sman en E. Hendriks, won het damesdub bel. 1-6, 6-1, 6-3 was hun score tegen de Heerenduindames len Hopman en Conny Hopman, die tweede werden. In het ge mengd dubbel werden Anton en Marion Slewe eerste door een 7-5, 6-2 zege op Rob van den Dronk en Sandra van Egmond van Brederode. Brederodespeelster Freke Wiers speel de in Uden op een jeugdtoernooi met internationale bezetting en won daar met de Noorse Astrid Söde het meisjesdubbel I in de leeftijdsgroep tot en met 16.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 15