MINISTER WIEGEL VINDT VELSEN GEEN URGENTIEGEVAL santpoort De 10% zomer korting is er weer! 1 Sandra Wals wint beker bij ringrijden voor rijtuigen TOESCHOUWERS RIJENDIK LANGS HOOFDSTRAAT Extra: Patiëntengids voor Nederland. 1 Deze korting geldt voor de gehele nieuwe bontkollektie. F Nuttig naslagwerkje, waarin u alle informatie vindt over alle patiëntenverenigingen in ons land. Om zorgvuldig te bewaren dus. Verbaasd In Libelle van deze week. Overal te koop, f 1,65 Verbouw „Mikken” I 1 re Mb 5 4 VELSEN-IJMUIDEN 19 7 9 WOENSDAG AUGUSTUS 1 VAN 28 JULI TOT EN MET 4 AUG. ie et ie (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Het lijkt nauwe lijks nog denkbaar dat een rijks- bijdrage tegemoet kan worden gezien voor de uitbreiding van het hoofdbureau van politie in Velsen. Althans niet vóór 1988. De gemeente Velsen komt niet voor op het lijstje van minister Amsterdam, van Baerlestraat 84 Haarlem, Barteljorisstraat 5 Hilversum, Winkelcentrum Hilvertshof SANTPOORT. Na de rijtuigendag van afgelopen zaterdag bevatte het Santpoortse feestweekprogramma dinsdag een ringrij derij als tweede hippisch spektakelstuk. Fietsers, ponies, aange spannen paarden en paarden onder het zadel reden het hiervoor gebruikelijke parcours uitgezet op de Hoofdstraat met als aanloop- route het vierkantje Vlugthovenstraat-Terrasweg-Anemonen- straat. Een speelse inleiding was ’s ochtends het ringsteeknummer voor fietsers. Met in totaal 215 deelnemers (91 meisjes, 124 jongens) was dit een topper die echter nauwelijks in de schaduw kon staan van het hippische geweld later op de dag. Wiegel van die gemeenten die als meest urgente gevallen voor 1983 een rijksbijdrage tegemoet kun nen zien en zelfs op een aanvul lende lijst waarop „in-principe- toezeggingen” worden gedaan. I i: (ADVERTENTIE) Vernieuwbouw van politiebureau aangewezen op voorfinanciering I (ADVERTENTIE) I Ringrijderij felle strijd om bekers en vette premies feestweek eft raf rie lit- >en ren Deze gang van zaken lijkt toch wel enigszins in tegenstelling met de hoogge stemde verwachtingen die onder meer tot Op grond van de toch wel hoopgevende verwachtingen ging de gemeenteraad er mee akkoord dat er voor de voorbereiden de werkzaamheden een aanloopkrediet van 150.000 gulden beschikbaar zou wor- rf- Het ringsteken voor ronkende bromfietsen bleek dinsdagavond een spectaculaire toegift. delijk zou zijn. Voor wat betreft de uit- breidings- en nieuwbouwplannen wordt gedacht aan verdubbeling van de vleugel langs het Tiberiusplein. Die verdubbeling zou moeten worden verkregen door uit bouw aan de zijde van de binnenplaats op de begane grond en de eerste verdieping. De vleugel evenwijdig aan de Briniostraat zou op dezelfde wijze worden verdubbeld en bovendien worden doorgetrokken. Be halve de verlenging van laatstgenoemde vleugel zou er dan van de straatkant wei nig zijn waar te nemen van de uitbreiding van het bestaande gebouw. ng ge ide :ie- Anders dan op de gehouden rijtuigen dag diende het begrip aanspanning in dit ringsteeknummer ruim genomen te worden. Het beeld was hier voortdende rende rijtuigen helemaal in stijl met da me en heer op de bok in een voor deze gelegenheid passende outfit. De Haar lemmer John Jansen was met zijn fraaie driespan van Friese paarden een uitblin- ker in deze categorie. In de rijtuigenstoet was daarnaast voor kolder en grappige bedenksels alle ruimte. Dressuurkarret- jes reden mee, een „rijdend hemelbed" en dit jaar opnieuw de wagen met hou ten paard op de weg gebracht door ex ploitant Van Deursen van het bad Velse- rend. en ïe- is- hp de Ier de m, vil af- op ar- nu en un te- ’an iti- ets ’is- te ex- fa- iet de ul- ien gte d. -kt de in lip ’k- idt de fd- lin- 'an 3o- ir; de be- DU- eg- ch- en, De paardennummers in het feest- weekprogramma blijken nog altijd fa voriet bij het publiek. Speciaal daar voor reserveren tallozen uit Santpoort en daarbuiten een deel van hun zomer vakantie. De kijkers stonden rijendik achter de dranghekken langs de Hoofd straat en aansluitende wegen. De pony-, paarden- en rijtuignummers begonnen aanzienlijk later dan aange- kondigd. Het wachten soms in de druil- regen kon de pret echter niet drukken. De ponies en hun berijders zorgden rond het middaguur voor talloze knettergek ke situaties. Een aantal volgde braaf het uitgestippelde (zand)paadje. Rijdieren met soms merkwaardige nukken stalen de show waarbij geleverde ringsteek- prestaties uiteraard buiten beschouwing kunnen blijven. Onverbeterlijk was de pony die na een hardnekkige weigering pal voor de „schaats" met ring pijlsnel de kuierlatten nam. Na een langdurige, maar nochthans boeiende afvalrace wa ren de finaleplaatsen voor de beslissen de ronden voorbehouden aan de jongens en meisjes met de vaste blik en daar naast een goede rijvaardigheid noodza kelijk om raak te prikken. Na hetzelfde machtsvertoon voor „losse paarden” kwamen 27 deelnemers na de middag schitterend voor de dag bij het ringste ken voor „paren met paard en tilbury”. Hier wederom spannende strijd om „de eer” en „het grote geld” aardig meegeno men naast de uitgeloofde bekers voor de winnaars van elk ringsteekonderdeel. Vaste bedragen, alvast vermeld in het feestweekprogramma werden rijkelijk aangevuld met premiegeld uitgeloofd door ondernemers uit Santpoort en in een enkel geval uit Haarlem-Noord. Vanachter de microfoon had iedereen daar snel weet van en zo wilden de heren premieverstrekkers het ook. Commercie als insluipsel bij het feestweekgebeuren waarvoor geen van de kijkers en toe hoorders overigens de oren dichtstopte. den gesteld. Terdege 'werd rekening ge houden met de mogelijkheid dat Velsen op het ministerie buiten de boot zou val len. Het leek wenselijk de plannen verder uit te werken en in geval er wijzigingen in de wachtlijst zouden komen Velsen „klaar” zou zijn. Bovendien is de gemeen te gewezen op de mogelijkheid van voorfi nanciering door de gemeente. Hoewel een dergelijke procedure voor de gemeente een aanzienlijk renteverlies betekent lijkt er toch de voorkeur aan te moeten worden gegeven boven het „in gemoede af wachten”. Welke normen minister Wiegel heeft ge hanteerd bij het opstellen van zijn lijstje van gemeenten die wel voor een nieuwe politiebehuizing in aanmerking komen is niet geheel duidelijk. Wel duidelijk is dat het korps van de Velsense gemeentepoli tie al jarenlang tekort wordt gedaan door het onthouden van de benodigde ruimte. Verleden jaar werd de ergste ademnood verlicht door de bouw van een semi-per- manent bouwsel op de binnenplaats van het hoofdbureau aan de Briniostraat. De voorziening werd genomen met in het achterhoofd de „wetenschap” dat het tij- kie Koppen, Anneke de Haan, Mildred Wals en Dezelfe regeling werd getroffen voor de heren Jaap uitdrukking kwamen in het standpunt van het Velsense college zoals dat werd geformuleerd in het voorstel dat werd gedaan in de raadsvergadering van 28 juni van dit jaar. Daarin werd onder meer gesteld dat een onderhoud ten departe- mente burgemeester Molendijk de overtuiging had gegeven dat binnen af zienbare tijd de verbetering van de huis vesting van de politie zou kunnen worden begonnen. Het ringsteken wordt in Santpoort al sinds 1759 beoefend kerend evenement. Met „mikken en prikken”, een dikwijls herhaald advies van i gen, was de kous niet af voor de deelne mers. Met name de ponyrijders hadden problemen met hun vaak nukkige rij dier. Zijsprongetjes op het beslissende moment ter hoogte van de „schaats” met ring kwamen herhaaldelijk voor. Hof, 4 Dick Nijssen, 5 Pieter Koopman, 6 Erik Hettinga. Bij het ringrijden voor pony’s (56 deelnemers) werden de topplaatsen ingenomen door broer en zus Vermeulen (1 Henk Vermeulen, 2 Irma Vermeulen). Verdere eindlijst: 3 Conny van Haaster, 4 Monique Kloos. Uitslag ringrijden voor paarden (50 deelne mers): 1 Tony Westerho- ven, 2 Heleen Duif, 3 Jan Bijntema, 4 Carolien Smit. Winnaars ringrij den voor brommers: 1 Heidi Peereboom, 2 Kees Zwanenburg, 5 Edgar Jansen, 4 Bart Kruyf. Sandra Wals dinsdagmiddag Verzoeken om verbouw van het be staande politiebureau aan het Brinioplein werden reeds gedaan in 1972 en 1975. Daarbij werd uitgegaan van de richtlijnen zoals die in 1950 werden neer gelegd in het zogenoemde rapport van Tuyll. De eisen waaraan moet worden voldaan voor ver- of nieuwbouw van politiebureaus staan hierin onder meer duidelijk omschreven. Als gevolg van het ontbreken van de beno digde financiële middelen konden die ver zoeken niet worden gehonoreerd. Het programma van eisen dat door een werkgroep onder voorzitterschap van burgemeester Molendijk werd samenge steld is uitgegaan van verbouw van de huidige politie-behuizing. De overwegin gen om aan verbouw de voorkeur te' geven boven nieuwbouw lagen erg voor de hand. Elders in de gemeente is geen plek aanwe zig om een nieuw politiebureau te bouwen en het bestaande gebouw zit bouwtech nisch dermate goed in elkaar dat het na aanpassing nog geruime tijd meekan. Handhaving van het bestaande gebouw plus uitbreiding zou in vergelijking met totale nieuwbouw geen verschil in exploi tatiekosten opleveren omdat de omvang van de gebouwen in beide gevallen vrijwel gelijk zou zijn. In twee opzichten wijkt het programma van eisen af van het adviserende rapport Van Tuyll. Dat betreft de noodzaak van een mortuarium en de omvang van een zogenoemd wrakkenterrein. Aan beide bestaat bij het korps van de Velser ge meentepolitie een duidelijke behoefte. De praktijk heeft dat geleerd. Burgemeester Molendijk, net terug van vakantie, maakt er geen geheim van dat de onofficiële informatie over de positie van Velsen, met betrekking tot de kans op een nieuw te bouwen politiebureau, hem heeft verbaasd. „We raken er echter niet door in paniek en ik geloof dat we gewoon door moeten gaan met de voorbe reidende werkzaamheden. Als die zijn afgerond valt te bezien of er gebruik gemaakt moet worden van de mogelijk heid tot voorfinanciering. Daarover zal het college dan zeker een voorstel doen en mag de raad zich dan uitspreken,” aldus burgemeester Molendijk. Groot, Ko Wempe, Pieter de Haan, Wim Vetkamp, Jaap Adrichem en John Jansen. De prijs voor het fraaiste geheel ging naar Jan Westerhoven. De deelnemer Ko Wempe kreeg de uitgeloofde pre mie voor de „fraaiste presentatie”. Voor de „mooiste kostumering” sleepte de Haarlemmer John Jansen de beschik bare prijs in de wacht. Uitslagen ringsteken op de fiets: Meisjes. 1 Irene Boontje, 2 Sandra Thijs- sen, 3 Ciska van Menin gen, 4 Carmen Ninaber, 5 Petra Heeremans. Jon gens. 1 Martin Smit. 2 Thijs Spigt, 3 Michel Kiek gemaakt tijdens het rijtuigonderdeel waarop het ondanks de drensregen sublieme sfeertje op en rond het ringsteekparcours uitstekend overkomt. si- De fietsende nngsteker Martin Smit raak- prikkend op het beslissende moment Uitem- delijk leverde dit hem de leidersplaats op Het rijtuignummer kreeg ’s middags een voortijdig einde. Na felle strijd om de leidersplaats voor de deelnemende dames en heren viel het besluit de kam- pritten voor de laatste zes aanspannin gen te schrappen en allen ex aequo te laten eindigen met voor ieder een pre miebedrag van 50. Reden was de toe nemende regen wat afronding van dit ringsteekonderdeel voor deelnemers en publiek weinig aantrekkelijk maakte. Rond half zes kwam daarmee een voort ijdig einde aan de ringrijderij. Het ring steken voor bromfietsers was 's avonds een aantrekkelijke toegift waar de paardeliefhebber echter geen bood schap aan had. achter de microfoon in de jurywa- I Sandra Wals werd I dinsdagmiddag eerste bij de dames in het num- mer ringrijden voor rij- tuigen. Aan de jurywa- gen kon zij de hiervoor uitgeloofde beker en pre- mie 600) in ontvangst I nemen. Bij de heren werd Teun Wijchelsma winnaar. Vóór de beslis- I sende kampritten op het eind werd ex equo overeengekomen voor de volgende dames in de I kopgroep: Jolanda Schoorl, Joke Vogel, An- .-AÏAM»' A vs vs z-* Conny Schaap. In geval van ver nieuwbouw zal het aanzicht van het poli tiebureau vanaf de zijde van de binnen plaats ingrijpend worden gewijzigd. Op de voorgrond het semi-permanente gebouwtje waarmee de politie verleden jaar in de ergste ruimtenood op provi sorische wijze wist te voorzien. als jaarlijks terug- sr -

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 5