LAAIEN EN KNETTEREN Paar Bonder-Van Moorselaar sterk in zomercompetitie HET HOGE DUIN m n? Sr s. „Ginjaar mocht geen vergunning geven voor radio-actieve dumping” agenda k wat vertel je me nou? fL ru OVER IJMUIDEN GESPROKEN RE 9 r I BRIDGECLUB DE KENNEMERS Toerrijders fietsen naar Langevelderslag Werknemer verdacht van verduistering 65-duizend gulden jtojBeen t Zfrper persaon! 1F W IJMOND 19 7 9 AUGUSTUS WOENSDAG 1 r VELSENAAR SCHOONBERGEN VOOR RAAD VAN STATE: Heemskerk DEN HAAG (ANP). Minister L. Ginjaar van volksgezondheid en milieu hygiëne had het Energie-onderzoek Centrum Nederland (ECN) in Petten geen vergunning mogen verlenen om radio-actief afval in de Atlantische Oceaan te storten. Het afval, dat in juni in IJmuiden werd overgeslagen en enkele honderden kilometers buiten de kust is gedumpt, vormt een bedreiging voor het leven in zee en voor diegenen die zich met vis voeden. Dit stelde de uit Velsen afkomstige Sietze Schoenbergen dinsdag tijdens de behandeling van zijn beroep tegen de door Ginjaar verstrekte vergunning voor de Raad van State. Wijk aan Zee In en om Haarlem Barbarossa Kun je voor f 25. nog feestelijk "buiten de deur” eten? nou en of!.... I Zrodewtéitö Beverwijk Velsen-IJmuiden (ADVERTENTIE) BIOSCOPEN EN THEATER (Van onze stadsredactie) 65 Verder vroeg Schoenbergen zich af waarom er geen lijsten zijn bijgehouden, waarop nauwkeurig stond waar het afval vandaan kwam. Zonder zulke lijsten is de bewering van de minister, als zou het Schoonbergen vindt het opslaan van radio-actief afval op de zeebodem, on danks alle voorzorgsmaatregelen, verre van ongevaarlijk. Daarbij wees hij op enkele, uit Zwitserland afkomstige, vaten met afval die bij aankomst in Nederland bleken te lekken. Bovendien zijn, volgens hem, de vaten niet altijd bestand tegen de hoge druk en de inwerking van zeewater. Het transport van het radio-actief afval van Petten naar IJmuiden en de overslag ervan in de IJmuider haven hebben in juni tot een reeks demonstraties in de IJmond geleid. Milieubeschermers en te genstanders van kernenergie trachtten door betogingen het afval-transport van het ECN naar de haven te verhinderen. Het dumpschip Marijkse Smits, waarmee het omstreden afval naar de oceaan moest worden vervoerd, liep bij het verlaten van de haven enkele uren vertraging op, door dat leden van de organisatie Greenpeace de afvaart met hun rubberboten belem merden. Inmiddels heeft de dumping op de Atlantische Oceaan echter plaats gehad. uitsluitend zwak radio-actieve afvalstof fen uit laboratoria en ziekenhuizen betref fen, niet te controleren, aldus de Velse- naar. Een vertegenwoordiger van de minister gaf de Raad van State een uitvoerig overzicht van alle internationale en natio nale wettelijke regelingen en afspraken, waaraan zijn ministerie zich heeft gehou den bij het afgeven van de vergunning. Omdat Schoonbergen pas tijdens de zit ting kennis kon nemen van het standpunt van het ministerie, stelde de voorzitter van de Raad van State hem in de gelegen heid om eind september in een tweede zitting zijn bezwaren toe te lichten. De dertien paren die aan de competitie volgens het Scheveningse systeem deelne men werden deze keer met de top-inte- graal geconfronteerd, Per spel waren er tien matchpunten te verdienen. Een foutje in het afspelen waardoor een contract de mist ingaat komt dan hard aan omdat de tegenpartij in zo’n geval een boel punten extra in de wacht sleept. De combinatie Bonder-mevrouw Van Moorselaar was het beste tegen de moeilijkheden opge wassen en bracht het prachtige totaal van 169 bijeen. In percenten uitgedrukt is dat een score van zestig: een prestatie die er zijn mag. Het echtpaar Heere kwam tot (Van onze streekredactie) ZWANENBURG. Een 48-jarige werk nemer van een fabriek uit Zwanenburg wordt ervan verdacht, de afgelopen twee jaar in totaal 65.000 bij het bedrijf te hebben verduisterd, zo heeft de admini strateur van de fabriek de politie van Haarlemmermeer gemeld. De politie had vanochtend nog geen nadere informatie over deze zaak. Alleen is bekend, dat de "■erknemer een inwoner van Meppel is. met de mensen van het visserijbedrijf wat ertoe leidde dat hij voorzitter van de IJmuider Federatie werd. In een bijzon der moeilijke tijd was hij een van de grote voormannen van de werknemers, waarbij hij niet alleen in IJmuiden maar ook in Egmond aan Zee zeer actief was”. (Reacties op deze rubriek: schriftelijk aan het bureau van dit blad met vermel ding „IJmuiden wat vertel je me nou?”) DE POLITIE beperkte zich hier inder daad tot het afzetten van het terrein. Dat was hard nodig want het rijk voorziene buffet van het Badhuis bleek op sommi gen een grote aantrekkingskracht uit te oefenen. Enige burgers wisten de tap kast toch nog te bereiken en vertrouw den het daar voorradige vuurwater lie ver aan hun altijd dorstige kelen dan aan de vlammen toe. Ze betreurden het dat de politie geen begrip voor hun argu mentatie had en dat ze daarom met stevige hand in de richting van het strand werden gedirigeerd. DE SCHADEPOST op deze elfde maart 1932 was voor List, als eigenaar van het Badhuis en de belendende per celen, belangrijk. Om kwart voor twee ’s nachts was de porder Piet de Boer mensen aan het wekken toen hij rook zag komen uit de kruidenierswinkel van Root op nummer 90. Hij alarmeerde de bewoner en haastte zich daarna naar de politie die op haar beurt de brandweer waarschuwde. Root was zijn winkel weer binnengegaan om zich in de achter kamer aan te kleden. Toen hij naar buiten wilde moest hij een weg door de vlammen zoeken. Eenmaal op straat zag hij door het winkelraam dat de bewoon ster van het bovenhuis zich via de trap in de winkel in veiligheid wilde brengen. De treden stonden al in brand. Even later begaf de trap het zodat de vrouw in de vuurmassa terechtkwam. Root sloeg met zijn vuisten de dikke ruit van de klemvast geraakte winkeldeur in en sprong naar binnen. Hij wist de vrouw te bereiken en mee te trekken maar strui kelde tenslotte zodat ze allebei op de brandende vloer belandden. Het was de politieagent Pruiser die hen het leven redde. De winkelier, eenenzeventig jaar oud, bleek ernstige brandwonden te heb ben opgelopen. EEN DERDE BRAND voltrok zich korte tijd later, op 29 april in de Presi dent Krugerstraat. DE FELLE BRAND had in deze dicht bevolkte buurt tot een catastrofe kun nen leiden. Dankzij het deskundige op treden van de modem geoutilleerde brandweer bleef de schade echter tot het ene pandje beperkt. Om vijf uur konden de mannen inrukken. De samenwerking met politie en burgerij was in dit geval uitstekend geweest. Er kwamen dan ook geen vragen in de gemeenteraad. DIVERSEN Alarmnummers: Zie Beverwijk. Openbare bibliotheek, Dorpsduinen 6, woens dag 18.30-21.00 uur alle leeft., donderdag ge sloten. TONEEL Grote Markt (Haarlem) Dond. 19.30-20.30 u.: Wespetheater met straattoneel. IF M. Kalman was matroos bij de Koninklijke Marine geweest, evenals Blaas. Ze had den elkaar in die tijd leren kennen. Toen Blaas, pas uit dienst, werk zocht bood Kalman hem aan in de bierhandel te komen werken. Na verloop van jaren zou hij de zaak kunnen overnemen. De samenwerking is echter van korte duur geweest. Blaas ging bij het dok werken. Daardoor kreeg hij ook een goed contact „DAT VAN DE BURGERS is mij be kend”, zei wethouder Tusenius. „Maar of hun hulp noodzakelijk was is een heel andere zaak. Het moet me van het hart dat het beter was geweest als ze hadden gewacht tot de brandweer ter plaatse was. de politie had de mensen van het dak moeten jagen. Overigens heeft de politie wel goed werk gedaan door alvast zelf te gaan blussen zodra het alarm binnenkwam. Anders zou de brand mis schien veel ernstiger gevolgen hebben gehad”. HET GROTE meubelmagazijn van Ja cob Keesje twee aaneengebouwde winkelruimten in de Prins Hendrik straat bood een troosteloze aanblik. Het was dichtgetimmerd nadat er een zware band had gewoed. Die brand, smeulde in de eerste week van januari 1932 na in de gemeenteraad. Vroede vader Homburg legde het college van B. en W. de vraag voor of het personeel van de brandweerspuiten bij de drastische reorganisatie in het jaar 1931 niet al te zeer was ingekromen. Toen de vlammen uit het pand van Keesje sloegen hadden burgers bij het blussen moeten helpen. 161 en werd daarmede ruimschoots twee de. Ouwerkerk-Verheyen (151) finishten als nummer drie en konden Jacobs-Van Vliet (150) maar enkele punten vóór blijven. De uitslag van de draaiende Schevenin- ger luidt als volgt: 1. Bonder-mevrouw Van Moorselaar 169, 2. echtpaar Heere 161, 3. Ouwerkerk-Verheyen 152, 4. Ja cobs-Van Vliet 150, 5. Eysker-mevrouw Koning 146, 6. Arpad-Kestin 145, 7. dames Kulman-Van der Kuil 144, 8. Muller-me- vrouw Smakman 142, 9. Janssen-Van Kooten 134, 10. Van der Vlugt-Koning- stein 129, 11. mevrouw Fetzer-Woertman 125, 12. Anten-Doornebal 113, 13. Dege- ling-Ladage 110. De tweede zitting voor de overige paren, had een rustig verloop. De uitslag van de drive, die over drie ronden gaat, kan niet eerder dan na afloop van de slotronde worden opgemaakt. Alle sterke paren ne men deel: wie het toernooi gaat winnen valt nog absoluut niet te voorspellen. De spanning blijft dus totdat de laatste kaart gespeeld is gehandhaafd. DE PRIJZEN WAREN kennelijk voor één man nog niet laag genoeg. Toen Keesje op een zondagochtend uit Am sterdam terugkwam zag hij dat een plank van de afzetting op straat was terechtgekomen. Er lag ook een uit gerolde deken buiten in de modder. Keesje wist blijkbaar precies wat hij in zijn toch welgevulde winkel had want hij stapte naar het politiebureau op het Wil- lemsplein met de mededeling dat er een pendulestel ter waarde van 17,50 was ontvreemd, alsmede een peluw en twee COMMANDANT DE WIT van de brandweer was helemaal niet ingeno men met het blussen door de politie. „Eén ding vind ik zeer noodzakelijk”, zei hij een paar dagen later in een gesprek met Het Nieuwe Avondblad, „en dat is dat de politie zich absoluut niet met een brand bemoeit, ja zelfs niet met de brandspuit uitrukt, maar alleen bij haar taak blijft om het terrein af te zetten”. De Wit wees op de moderne middelen waarover de brandweer sinds de grote reorganisatie beschikte: twee automo- Hij bestreed dat er met inachtneming van alle voorzorgsmaatregelen gevaar be stond voor het milieu. Metingen bij stort plaatsen in de Atanlantische Oceaan heb ben nimmer een verhoogde straling aan getoond, zo zei hij. „Oud-IJmuidenaar”: „In de rubriek Over IJmuiden gesproken werden onlangs herinneringen opgehaald aan de bierhandel Barbarossa in de Visseringstraat waarbij Blaas betrokken was. De handel was eigendom van een zekere Kalman, als ik het goed heb iemand die uit Haarlem afkomstig was. dekens. Op heel korte termijn werd de dader gegrepen nadat deze zijn spullen in IJmuiden te koop had aangeboden. Hij zei dat hij een zeeman was maar daar werd sterk aan getwijfeld. De on verlaat kreeg een fikse straf: zes weken was hij zijn vrijheid kwijt; de officier van justitie had zelfs vijf maanden geëist. EEN TWEEDE BRAND toonde duide lijk aan dat de reorganisatie van de brandweer inderdaad zeer grote voorde len had vergeleken bij de massale inzet bij de ouderwetse spuitjes. Op een vrij dagavond leek het erop dat het strandle ven in IJmuiden van zijn oudste en nog altijd het drukst bezochte paviljoen zou worden beroofd. Om zes uur werd de brandweer gealarmeerd dat het Badhuis van List een prooi der vlammen dreigde te worden. Er was brand uitgebroken in het houten pakhuis en de garage naast het paviljoen. De motorspuit was er vlug bij maar kon niet worden gebruikt om dat de druk op de (rijks-)waterleiding te laag bleek te zijn. De wagen reed daar om naar de Haringhayen waar direct werd begonnen water op te pompen. Er moest niet minder dan 575 meter slang worden uitgelegd. Het vuur werd nog aangewakkerd door een stevige noord oosten wind, zodat er van het pakhuis en van de garage niets meer te redden was. Dankzij de inzet van de brandweer bleef het grote houten paviljoen echter ge spaard bielmotorspuiten plus een op een Ford- chassis gemonteerde motorspuit, uitge rust met ladders, bijlen, rookmaskers, en een schuimblusapparaat Wat de commandant niet zei, maar waar hij kennelijk op doelde was dat de commis saris van politie er wat de brandbestrij ding betreft ouderwetse opvattingen op nahield en dat deze te koppig was om zich door moderne inzichten te laten overtuigen. De mannen van de brand weer, aldus De Wit, waren uitstekend geschoold. Het effectiefst kon worden opgetreden wanneer niemand hen voor de voeten liep, ook al waren de behulp- zamen met de beste bedoelingen bezield. (Van onze bridgemedewerker) IJMUIDEN. In de zomercompetitie volgens het Scheveningse systeem van de bridgeclub De Kennemers slaagden Bonder-mevrouw Van Moorselaar erin op de tweede wedstrijdavond als nummer één te eindigen. Zij vergaarden bij een gemiddel de van 140 het prachtige totaal van 169 matchpunten en dat was voor de andere paren te veel. Het echtpaar Heere werd met 161 tweede. 13.00-17.00 uur Klaverjasinstuif, 13.30-15.30 uur Inloopbijeenkomst WAO-ers, 13.30-15.30 uur kursus wandkleden maken, 16.00-17.30 uur In stuiven is in, 9 t/m 12 jaar 19.30-21.30 uur Foto grafie voor beginners. Sociëteit Asterix, Larixstraat 2, IJmuiden, woensdag 20.00-23.00 uur. Recreatiebad „De Hoogeberg”, Trompstraat, gesloten t/m 5-8-79. Instructiebad, gesloten t/m 3-9-79. Openluchtzwembad De Heerenduinen, ma. t/m vr. 7.00-20.00 uur, zaterdag en zondag 10.00- 17.00 uur. iwei-1 J DE BURGERIJ VAN IJmuiden kon door de brand bij Jacob Keesje heel voordelig aan nieuwe spullen komen. Het was altijd al een voordelig adres geweest. „Wij noteren Stadsprijzen”, had Keesje jarenlang geadverteerd, met de toevoeging: „Geen z.g.n. Vliegende Winkel maar Solide Zaak.” Nu er de ene dag na de andere uitverkoop wegens brand- en waterschade werd gehouden waren de koopjes wel heel bijzonder. Stapels Axminster en Bouclé-karpetten werden aangeboden voor een riks per stuk, tafelkleden voor een daalder, ge stikte dekens voor vijf kwartjes, grote zijden lampekappen voor een gulden, flinke Chinamatten voor vier dubbelt jes. Keesje deed ook dressoirs, buffet ten, slaapkamerameublementen en theemeubels in de uitverkoop. „Bijna cadeau”, adverteerde hij. (Van onze streekredactie) HAARLEMMERMEER. De politie van Haarlemmermeer heeft proces-ver- baal opgemaakt tegen een 43-jarige vrouw en een 40-jarige man uit Leiden, die een drijvende bar-discotheek exploiteerden zonder vergunning. De bar-disco was on dergebracht op een woonboot die in de Ringvaart in Buitenkaag lag afgemeerd. De tijd van een massale inzet van men sen rondom een paar primitieve spuiten was definitief voorbij. Uitstekend mate riaal, een groep zeer bekwame brand weermannen en een perfecte organisatie daar kwam het nu op aan. De assurantiemaat- schappijen vochten niet bepaald om de klandizie bij de houten paviljoens aan het strand; hun risico was te groot De premies waren daardoor bijzonder hoog en praktisch niet op te brengen door de exploitanten die óók liever een goed gemetseld gebouw wilden maar hier voor van het ministerie van Defensie geen toestemming kregen. Was er voor het Badhuis in ieder geval nog een be perkte verzekering gesloten, een toering- car die in de houten garage verloren was gegaan viel geheel buiten de assurantie- bepalingen. Het pleit voor het doorzet tingsvermogen van List dat zijn pavil joen toch weer in volle glorie kon wor den heronend. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr., tel. 311004) 15.30, 19.30 en 21.30 u.: „Moonraker”, 12j. Dagelijks 13.30 u.: „Asterix verovert Rome”, a.l. Frans Hals (Fr Halsplein. tel. 254731) 19 en 21.15 u.: „The biggest battle”, 16j. Dond. 19 en 21.15 u.: „De dolle avonturen van een loodgieter”, 16j. Lido (Houtplein, tel. 312288) 14, 19 en 21.30u „Bulldozer”, a.l. Luxor (Gr. Houtstr., tel. 311865) 20u.: „Sound of music”, a.l. Dond. 14, 19 en 21.15u.: „Spider-man slaat weer toe”, a.l. Roxy (KI. Houtstr., tel. 312395) 19 en 21.30u.: „Saturday night fever”, a.l. Dond. 14.30, 19 en 21.30u.: „Heaven can wait”, a.l. Studio (Gr. Markt, tel. 310033) 19 en 21.30u.. „Kentucky fried movie”, a.l. Dagelijks 14u: „Do nald is niet in z’n eendje”, a.l. Cinema Quirinus Internationaal (L. Veerstr, tel. 326145) 19, 21.30 en 22u.: „Heimat der Por no”, 16j. Dond. 14, 15.30, 19, 21.30 en 22u.: „Couples”, 16j. HAARLEM. De 21ste rij wiel toertocht van de HSV de Kampioen voert de deelne- mers-(sters) zondag naar de Langevel derslag. Het is een tamelijk lange rit. Op de terugweg mag in Zandvoort een keus gemaakt worden uit twee richtingen: via Bentveld en Kraantje Lek of over de Bou levard en Zeeweg. Vanaf Bloemendaal gaat het dan weer over dezelfde route naar Spaarnwoude. Het vertrek is zondagmorgen tussen half tien en tien uur bij het clubhuis van De Kampioen in Spaarnwoude. In grote trekken ziet de route er als volgt uit: Spaamdam, Santpoort, Bloemendaal, Elswout, Oosterduin, Vogelenzang, De Zilk, Langevelderslag en over het duin pad naar Zandvoort. In de badplaats kan dan de keus gemaakt worden hoe of men naar Bloemendaal wil rijden. Het gaat vandaar via Santpoort en Spaamdam weer naar het clubhuis in Spaarnwoude. MUZIEK Grote of St. Bavo Kerk (Ingang Oude Groen- I markt 9, tel. 324399) Dond. 15 u.: Orgelconcert- j door Robert T. Anderson. I „WIJ HEBBEN gelukkig een man Wiens verstand door geen vuist verdwij nen kan. En die nooit bij een brand slaat een flater, Omdat hij meteen de baas is van ’t water. Nu zou hij van zijn water geen vreugde beleven Als hij geen vol gas aan zijn motor kon geven. En dat hij dus ook de baas is van ’t gas Komt hem in zijn brand- kraam uitstekend van pas. Zijn jon gens beschouwen een brand als een fees tje, Of ’t laait aan de zee of dat ’t knettert bij Keesje. Ieder zal toch wel volmondig bekennen, Dat de water en gaslui prima brandblussers bennen. We zijn daar ook trots op, ’t zijn jongens met pit. ’t Zijn jongens van Jan en van Arie de Wit”. DIT VERS KREEG een goed plaatsje in Het Nieuwe Avondblad van 7 april 1932, de IJmuider editie van Haarlems Dagblad. Iedereen herinnert zich Jan de Wit van zijn schooltijd. Velen herinneren zich Arie de Wit als directeur van het gemeentelijk bedrijf voor gas en water en als commandant van de brandweer. Vandaag wat bijzonderheden over het jaar waarin ,,’t laaide aan de zee” en bovendien „knetterde bij Keesje”. WEET MENEER R SMULPAAP (en het week menu kan hij u extra aanbevelen) Regelmatige wisselende specialiteiten en dat voor een vriendelijke prijs! Rijkert Aertszweg 50, Wijk aan Zee, tel.: (02517) 943 sr Kort geleden plaatsten we een foto van het Willemsplein met de monumentale pomp die in 1901, bij het vijfentwintigjarig bestaan van IJmuiden, werd aangeboden. Bijgaande foto toont de situatie na 1919, in welk jaar het Willemsplein zijn muziektent kreeg. Links ziet men een autobus van de onderneming Brockway. REKENING BIOSCOPEN EN THEATER Kennemer I Zeestraat, woensdag 20.00 uur: „Firepower”. Kennemer II, Zeestraat, woensdag arthouse- cyclus 20.30 uur: „The big store”. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 25555, brandweer 22922, milieuklachten 96000. Centrale bibliotheek, Kerkstraat 44, vakan- tiesluiting t/m 4 augustus. Jeugdbibliotheek, K. Smithstraat 110a, don derdag gesloten. Dienstencentrum voor bejaarden, Kerk straat. Maandag t/m vrijdag geopend van 09.00- 17.00 uur. Spreekuur leiding donderdag 14.00- 15.00 uur. Stichting alg. maatschappelijk werk, K. Delfsweg 1, Beverwijk. Spreekuur werkdagen van 9 tot 12.30 uur. Tel. 26177. (Ook voor Wijk aan Zee en Castricum). DIVERSEN Alarmnummers: Politie 41444, 32121, milieuklachten 96000. Openbare bibliotheek, Kerkweg 45, woens- I dag 18.30-21.00 uur volw., donderdag 10.00-12.00 I uur 65+ers. Filiaal Beneluxlaan, Beneluxlaan 205-207, woensdag 18.30-21.00 uur, volw. donderdag ge-j sloten. Kinderboerderij, Vrijburglaan. Geopend op ma. t/m vrijd. van 10-12 en 13.15-16.45 uur. De Lichtboei, Maasstraat, donderdag 9.00- 0 12.00 en 13.00-16.00 uur belastingspreekuur. I Stichting alg. maatschappelijk werk, v. d. Hoopstraat 27, Beverwijk. Spreekuur op werk dagen van 9.00 tot 17.00 uur. Tel. 30766. ymuiden,^ BIOSCOOP EN THEATER City Theater, Kennemerlaan 89, tel. 14307, woensdag 20 00 uur: Ashanti". Stadsschouwburg, Groeneweg woensdag 20.00 uur „The sound of music”. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Pieter Vermeulenmuseum: Gesloten. Museum Beeckestijn, Rijksweg Velsen, 18e- eeuwse stijlkamers Di. t.m zondag 14.00-17.00 uur. Tevens waaiertentoonstelling van Felix Tal. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat Velsen-Noord, dinsdag en donderdag 10.00-12.00 en van 14.00-16.00 uur en op aanvraag tel. 02510- 91022 en 93088. Gemeentehuis: Tel. 19000. Bezichtiging op werkdagen van 10.00-12.00 uur. Ruïne van Brederode, Velserenderlaan, Sant- poort-Zuid. Dinsdag t/m zondag 09.30-12.00 en 13.00-16.00 uur te bezichtigen. DIVERSEN Telefonische Hulp Dienst. Bereikbaar dage lijks van 19.00-04.00 uur ’s nachts, zaterdag en zondags van 11.00-04.00 uur 's nachts onder nummer 023-326655. Alarmnummers: Politie 19033, Ongevallen dienst 23355. Hoogovens 02510-96000. Brand weer Santpoort 370750, voor Velsen-Noord en IJmuiden 20750. Algemene Hulpdienst: iedere werkdag van 9.00-11.30 uur, tel 02550-18888. Stichting Huishoudelijke en Gezinsvoorlich- ting, Willebrordstraat 102, IJmuiden. Spreek uur: maandag en donderdag 10.00-12.00 uur. Stichting Dienstverlening Bejaarden: Cen traal Bureau, Abelenstraat 1, IJmuiden op werkdagen van 9.00-10.00 uur. Tel. 12464 of 18445. Gezinsverzorging, hulp aan bejaarden en langdurige zieken, Velserduinweg 52, IJmui den. Maandag t/m vrijdag 9.00-10.00 uur Tel. 02550-11830 of 22169. Spreekuur Santpoort maandag en donderdag 9.00-10.00 uur Her vormd Wijkcentrum, Burg. Enschedélaan 67, tel. 023-376874. Sociaal Adviesbureau, spreekuur donderdag 09.00-10.00 uur, De Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmuiden-Sluiswijk, 11.00-12.00 uur, De Duin pan, Duinweg, Santpoort-zuid. Sociale Dienst, Spaarnestraat 2, IJmuiden, maandag t/m vrijdag 9-10.30 uur nieuwe kliën- ten, voor andere kliënten ook op afspraak, maandag Vm donderdag 9.00-10.30 uur kliënten Wet Werkloosheidsvoorziening of Rijksgroeps Regeling Werkloze Werknemers, tel. 02550- 19124. Centrale bibliotheek. Plein 1945. Woensdag 19.00-21.30 uur. Donderdag 10.00-12.30, 14.30- 17.30 en 19.00-21.30 uur. Centrale Jeugd- en Tienerbibliotheek, Wil lems beek weg 96. Donderdag 15.30-17.30 uur. Filiaal Umuiden-West, Zeewijkplein 27-29. Donderdag 10-12.30 en 19.00-21.30 uur volwasse nen en tieners. Filiaal Velsen-Noord, Wijkerstraatweg 177, vakantiesluiting t/m 4 augustus. Dienstencentrum Zee- en Duinwijk, Zeewijk plein 260, tel. 20650 van 11.00-12.00 uur. Vakan- tiestop tot begin september. Handenarbeidcentrum Velsen. Andreaweg. Open: dinsdag t.m. vrijdag 9.30-21.30 uur maan dag 13.30-21.30 uur, zaterdag 9.00-12.00 uur. Stichting alg. maatschappelijk werk, De Noostraat 4, IJmuiden. Spreekuur dag. van 9-10 uur. Tel. 10661. Speeltuin „In veilige haven”, Heerenduinweg ma. t/m za. 9.30-11.30 en van 13.00-16.30 uur. Buurthuis De Planeet: woensdag 19.00-20.00 uur Hobby- en zaaggroep 6-14 jaar, donderdag 19.00-20.00 uur tafeltennis 6-15 jaar, 19.00-20.30 uur Hobby- en zaaggroep 6-14 jaar, 20.00-21.30 uur, tafeltennis volwassenen. Buurtcentrum Zeewijk, vakantiesluiting. Buurtcentrum De Spil, Rembrandtlaan 45, woensdag 19.00-21.30 uur. Instuif tieners, 20.00- 21.30 uur Toneelgroep v.a. 14 jaar, 21.15-23.15 uur VOS-cursus, donderdag: 9.15-11.15 uur Pop pen maken. 9.30-11.30 uur Peuterspeelzaal, t

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 7