muur Nieuwe siertuin in park Scheybeeck op plaats van gemeentelijke kwekerij politienieuws Interieur van vrachtvaarder karakter beroofd van I in de Vishal] 1919 -1979 Met rozen, pauwen, fazanten, sierhoenders en burgerlijke stand hciven- berichten eigen’ - te^-^i^ w CHARLOTTE RHODES IN IJMUIDEN Man gewond bij laswerkzaamheden „oude” 1 w Avond -tweedaagse Adreswijziging wereldaktiviteiten Onze opruiming met verrassende prijsverlagingen is in volle gang Nergens is uw keuze beter „Le Champion” I IJMOND 19 7 9 AUGUSTUS WOENSDAG 1 VELSEN J Bel voor 'n W' gratis proefabonnement 023 - 319053 4 X t V®: -h De nieuwe ,,oude" muur. (Foto rechts). GEBOREN: OVERLEDEN: De buik van de Charlotte Rhodes als vrachtvaarder (ADVERTENTIE) perez perez UM aangelegd met een omlijsting van randjes beton. Woensdag vertrokken: Realengracht, Archangel; Pathenon, IJmuiden, Burns- harbour. Wespennesten. Dinsdag kwamen twee imkers in actie om wespennesten in Beverwijk weg te halen. Imker Dekkers haalde bij de voordeur van een woning aan de Jekerstraat een nest weg, terwijl imker Duins een nest uit een schuur bij een woning aan de Bankenlaan verwij derde. IJMUIDEN. Bij Hoogovens raakte dinsdag de 37-jarige heer N. Zivkovic uit IJmuiden gewond. Tijdens laswerkzaam heden bij de putovens van blokwalserij 3 kwam bij het verplaatsen van een laskar, een wiel tegen een obstakel, waardoor de trekstang van deze kar tegen de knie van de heer Zivkovic sloeg. De heer Zivkovic is met een gebroken knie in het Zeeweg- ziekenhuis te IJmuiden opgenomen. Diefstal Uit een pakhuis aan de Middenhavenstraat in IJmuiden zijn vijf bulleyarmaturen en twee naviga,tielan- taams gestolen. Vechtpartij Voor een café aan de Hoofdstraat in Santpoort vond in de afge lopen nacht omstreeks kwart over twaalf een vechtpartij plaats. Een stel vechters bazen in IJmuiden begon in te slaan op een vijftal knapen in de leeftijd van 18 tot 20 jaar. Twee van hen moesten voor be handeling van verwondingen naar het zie kenhuis overgebracht worden. Aanrijding. Een 16-jarige bromfiet ser uit Heemskerk is dinsdag met een beenbreuk en snijwonden in het Heems kerkse St. Jozef Ziekenhuis opgenomen na een aanrijding op de kruising Kempen- laan-Kennemerlandstraat Komend van uit De Kempenlaan verleende hij geen voorrang aan een 33-jarige plaatsgenoot die met zijn auto van rechts naderde. Inbraken opgelost. De 20-jarige in woner van Uitgeest heeft na zijn aanhou ding afgelopen maandag door de Heems kerkse politie vijf inbraken, een overval en een autodiefstal bekend. De jongeman was als inbreker actief in Heemskerk, Beverwijk, Medemblik, IJmuiden en Wer- vershoof. Eerder dit jaar nam hij deel aan een overval in Amsterdam. In zijn woon plaats stal hij een VW-busje. De originaliteit van deze oude vracht vaarder is uitwendig intact gebleven maar inwendig opgeofferd aan de commercie. Dat is noodzakelijk om de kosten te be strijden die verbonden zijn aan het onder houd van het schip. Dat is eigenlijk jam mer want met het verdrijven van de ziltige zeelucht vermengd met die van touwwerk en teer heeft een stukje sfeer en roman tiek plaats moeten maken voor de „warm te” van de schijnbaar noodzakelijke com mercie. En die commercie is nodig omdat geen subsidie wordt verstrekt voor het in stand houden van historische schepen, als ze niet opgepoetst en ongebruikt te kijk staan in een museum (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Twee dagen later dan oorspronkelijk in de bedoeling lag is de driemastschoener „Charlotte Rhodes” in IJmuiden gearriveerd. Maandagavond omstreeks half tien meerde het scheepje af aan de Steigerweg nabij de Zuidersluis. Tot en met 9 augustus blijft de „Onedin- Line-schoener” daar liggen en kunnen be langstellenden een bezoek brengen aan dit uit 1904 daterende vaartuig. Wie denkt aan boord te stappen van het schip dat hij of zij kent van het tv-scherm, komt toch wel bedrogen uit. Uitwendig is er weinig veranderd, hoewel men de indruk krijgt dat aan boord van het schip op het tv- scherm alles „groter” is. Het zal daar straks plezierig wandelen zijn in die hoek, want in plaats van de toch wat commercieel en funktioneel gerichte gemeentelijke kwekerij, wordt nu de na druk gelegd op de schoonheid van bloe men. Een „rosarium” wil de plantsoenen dienst het niet noemen. Dat vindt men een te weidse betiteling, maar er komen wel veel rozen in de perken, die thans zijn •st De nieuwe ren voor de grotere dieren, met op de achtergrond de volière voor de kleinere vogels in de vernieuwde tuin die in de komende weken wordt beplant. (Foto links). Woensdag aangekomen: Sioux, Swine- munde; Sollstraum, Swinemunde, Bever wijk; Contact, Gr. Yarmouth; Juan Carlos Torro, Rotterdam. Een groot gedeelte van de gemeentelijke kwekerij was omgeven door een oude muur die bij Huize Scheybeeck hoort en dus wel van enige historische betekenis was. Het was een gemetselde muur met van die versterkte gedeelten in de vorm van kolommetjes aan de buitenzijde, zoals die ook nog te vinden zijn bij de Velsense historische buitenhuizen. De bedoeling was die muur te restaure ren, maar daarbij deed zich het probleem voor, dat men niet over de daarvoor beno digde stenen kon beschikken. Het grootste Prijzen in guldens, per 1 kg: grote tong 21,13, grootmiddel tong 18,99, kleinmiddel tong 18,18, tong één 15,37, tong twee 13,50. (Van een medewerker) IJMUIDEN, 31-7-’79. Aan de dinsdag- markt werd aangevoerd: 155 kg tong, 2 kisten tarbot en griet, 10 kisten kabel jauw, 52 kisten schelvis, 418 kisten wij ting, 9 kisten schol, 3 kisten schar, 38 kisten makreel, 41 kisten varia. Bij de esthetische vormgeving van deze siertuin zijn wel wat vraagtekens te zet ten, bijvoorbeeld waarom die grote nieu we volière zo dicht bij de oude moest worden gezet, dat dit oude gebouwtje met het pittoreske dak vanuit de siertuin gro tendeels aan het gezicht wordt onttrok ken. De vraag kan ook worden gesteld of die betonnen randen langs de zeer grote bloemperken nu de meest aangewezen oplossing in dit fraaie park zouden zijn geweest. Kennelijk heeft het meest voor ogen gestaan een mogelijkheid om met weinig geld dit deel van het park toch met veel bloemen en dieren weer aantrekke lijk te maken voor het publiek. BEVERWIJK. Op maandag 6 en dinsdag 7 augustus houdt de toerclub „Le Champion” weer de jaarlijkse avond- fietstweedaagse over een afstand van vijfentwintig kilometer per avond, van uit elf plaatsen in Noord-Holland. Een van de startplaatsen is Beverwijk, name lijk café „De Eindspurt” aan de Alkmaar- seweg 59. De snelheid speelt in deze fietstwee- daagse geen rol en omdat een ieder zijn eigen tempo kan bepalen is deze toertocht ook geschikt voor fietsen in gezinsver band. Het inschrijfgeld bedraagt 2,- voor de jeugd en 3,- voor de ouderen. Het is ook mogelijk om één avond te fietsen. Er kan worden gestart tussen 18.30 uur en 19 uur. Na afloop ontvangt elke deelnemer een herinneringsvaan. M. M. Hoffer, 70 jr., echtgenote van J. J. Versteege, Santpoort, N. Groen, 90 jr., weduwnaar van J. H. Dekker, IJmuiden, H. de Wit, 72 jr., echtgenoot van W. Eijgen- berger, IJmuiden, J. G. Langbroek, 69 jr., echtgenoot van E. M. Krijger, Umuiden. P. de Wijn, 62 jr., echtgenoot van J. H. Holman, Umuiden, C. M. J. Rol, 71 jr., weduwe van J. P. Stals, Velsen (noord), J. P. de Poorter, 76 jr., echtgenote van J. J. Ivens, Velsen (noord), P. Versluis, 84 jr., weduwe van J. Buis, IJmuiden, C. A. Janbroers, 50 jr., Amsterdam. Per 40 kg: tarbot 280-238, griet 240, kabeljauw twee 100-84, kabeljauw drie 144-96, kabeljauw vier 130-94, kabeljauw vijf 76-57, schol twee en drie 134, schol vier 96-94, schelvis één en twee 80, schelvis drie 78, schelvis vier 52-35,20, wijting drie 65- 37,60, schar 102-70, makreel twee 57-29, bot 42, hake 152. De besommingen van maandag 30 juli waren: (in guldens): KW 4 24.800, KW 11 20.100, KW 22 29.000, KW 45 10.300, KW 51 18.700, KW 55 18.600, KW 88 18.300, KW 117 30.700, KW 137 14.400, KW 141 20.800, KW 152 30.500, KW 173 18.200, KW 175 22.000, KW 214 20.700, KW 221 20.900, WR 32 17.700, WR 57 15.700, IJM 20 8.600, IJM 24 21.700, IJM 115 16.900, IJM 154 18.700, KW 25 14.100. G. E. van der Plas-Mossel, d., G. de Jonge-Petersen, z., E. van Heijst-van Buu- ren, z., S. M. Nijboer-Dlugosz, z., S. J. van Tongeren-Roland, d., H. W. de Gier-Blok, d., J. L. van Huis-de Groot, z., A. J. Meer- kerk-van Rhee, z. Er werden de volgende besommingen gemaakt: (in guldens): KW 74 18.700, UK 135 en UK 145 2.800, VD 20 500, VD 54 4.600. HAARLEM Schalkwijk Grootwinkelcentr Rivièradreef 13 0 23 - 33 01 09 i Het bestaande, tamelijk historische ge bouwtje waarin en waarbij die bestaande volière is ondergebracht wilde men zoveel mogelijk in de oorspronkelijke staat handhaven en daarom leende het zich niet zo voor een aanzienlijke uitbreiding. Daarom is er nu een geheel nieuwe, grote, „ren” gebouwd. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Toen vorig jaar besloten werd de gemeentelijke kwekerij in het park Scheybeeck op te heffen op grond van rentabiliteitsoverwegingen, was er nog geen nieuwe bestemming bedacht voor de vrijkomende grond in dit fraaie parkgedeel- te aan de Beeckzanglaan. Zonder dat daar veel ruchtbaarheid aan is gegeven heeft die grond inmiddels een nieuwe bestemming gekregen, die over enkele weken in z’n volle luister gerealiseerd zal zijn. Dan is in die hoek van het park een fraaie siertuin ontstaan met een gloednieuwe grote volière voor pauwen, fazanten, sierhoenders en dergelijke wat grotere dieren, als aanvulling op de reeds bestaande volière met kleinere vogels als parkieten. probleem zal wel het geld zijn geweest, want dat is ook de reden waarom de muur in de nieuwe staat zo’n twintig centimeter lager is dan de oorspronkelijke. Men heeft wel de oorspronkelijke vorm met de ver sterkingen gehandhaafd. Volgens een woordvoerder van de plantsoenendienst is de oude, historische muur tijdens de werkzaamheden van de aannemer ingestort en nu dus vervangen door een geheel nieuwe van rode bak stenen. Vechtpartij II. Een negentienjarige Beverwijker liep bij een vechtpartij in een café aan de Zeestraat in Beverwijk die dinsdagavond omstreeks kwart over elf plaatsvond, verwondingen aan zijn hoofd op na een klap met een bierglas te hebben gekregen. Bij de vechtpartij sneuvelde ook een ruitje van het café. Het blindenonderwijsprojekt Ciamis In donesië zal volgens de heer Colijn verder worden ontwikkeld door notaris B. M. A. Batenburg, Zeestraat 26, telefoon 29146 in Beverwijk, terwijl ht secretariaat wordt behartigd door mevrouw De Boer. Walta, Beeckzanglaan 9, telefoon 23870. Met dit projekt wordt beoogd leermiddelen te ver strekken aan zeshonderd blinde kinderen in Ciamis op Midden-Java. De manschapsverblijven en andere ruimten benedendeks zal men vergeefs zoeken. De gebeurtenissen daar werden opgenomen in een studio en lijken hele maal niet op de buik van deze oude vrachtvaarder. Maar ook de originele ou tillage van het inwendige van het schip is wel enig geweld aangedaan. De ruimen, bestemd voor vervoer van bulkgoederen, hebben een ingrijpende verandering on dergaan. Er is een nieuwe vloer aange bracht boven de oorspronkelijke die vlak boven de kiel lag. Het oppervlak is daar door vergroot. Langs de wanden werden zitbanken aangebracht. Een bar voorziet de bezoekers van drankjes en hapjes. Kortom de Charlotte Rhodes kan worden gecharterd voor feestjes met koud buffet. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Het oud-raadslid van Beverwijk Jacques Colijn is verhuisd naar Huis ter Heide en hij laat weten, dat de aktiviteiten met betrekking tot het Centrum Wereldsamenwerking IJmond zullen worden voortgezet door het ge meenteraadslid J. W. Reijkers, Hendrik Burgerstraat 11, telefoon 24674. Dinsdag vertrokken: Mongstadfjord, Londen; Fridel, IJmuiden, Whitby; Lynn, Bremerhaven; Eendracht, Noordzee; Lodz, Hamburg; Nassauborg, Delfzijl; Dolly Skou, Antwerpen; Wendy Weston, Vlissingen; Tor Britannia, Gothenburg; Pergo, Goole; Niriis, Velsen, Gent; Ligato, Delfzijl; Belcargo, IJmuiden, Kirines; Bendearg, Surabaya; Chemical Distribu tor, Moerdijk; Yin Shan Hai, Antwerpen; Clio, Rotterdam; Haico Howerda, IJmui den, Harlingen. Dinsdag aangekomen: Dana E, Bergen; Twebro, Middlesborough, IJmuiden; Ebenhaezer, Kingslynn, IJmuiden; Mount Pelion, Narvik, Umuiden; Tor Brittania, Gothenburg; Tini P, Pointe del Gado; Stir ling Brigg, Cont. Plat, Umuiden; Pluto, Bergen, Umuiden; Master Petros, Hamburg. Om in het noodzakelijke onderhoud van het schip te kunnen voorzien onderging het beneden deks gedeelte een ingrijpende verandering.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 9