Moskou leerschool voor trainers en coaches Haarlem: weer een gelijkspel sportpuntiq Telstar loot amateurs RVC KNGV benoemt :ur Peter van der Knoop gemakkelijk winnaar Leendert de (Joey naar Sheffield U. ll Hongaarse als trainster programma paardoikoersen I erieu- ils I 1 r, i R i 14 M 15 SPORT DONDERDAG 2 AUGUSTUS 1979 ling 1 00. ens- ukt. »r 1 geen- am, ;hine- >rs in c. HONKBAL SOFTBAL CRICKET ki 4^ - B jaar im DSC in slotfase nog langs EHS u tot (Van onze sportredactie) ite jaar; omen, ating, >0072 3 «J nd. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM. De met Sparta-trai- ner Mircea Petescu in onmin levende mid denvelder Leendert de Goey speelt ko mend seizoen in Engeland. De Sparta- speler, die eerder voor Telstar uitkwam, verbond zich voor drie jaar aan Sheffield United, dat het afgelopen seizoen van de Engelse tweede naar de derde divisie de gradeerde. Velen hebben onbekende atleten gezien in welke tak van sport dan ook. Anderen Waar men tot nu gewoonlijk slechts kennis kon nemen van de verworven heid van de werkelijke top, bij grote internationale toernooien, is de afgelo pen weken in Moskou inzicht gegeven in het potentieel op sportgebied over een veel breder vlak. Zoals de Amerikaanse atletiekcoach Leroy Walker zei: „Wij we ten wat er aan materiaal beschikbaar is in ons land en wij zijn op de hoogte van de prestaties van een groot aantal topat leten uit het buitenland, maar nu hebben wij feitelijk kunnen zien waarover de Sovjet-Unie in zijn totaliteit beschikt”. Coaches hebben de afgelopen weken op uitgebreide schaal kunnen spioneren. Bij de heren eiste DSC’74 tegen EHS de volle winst voor zich op. Gemakkelijk ging het overigens voor de ploeg uit Schalkwijk niet. Tot in de laatste inning keek DSC’74 tegen een achterstand aan. EHS 0-0-1-1-1-4-1 =8. Bas Lablans 2-2-8-5 (6 2/3 in.) en Ton Hendriks 1-1-0-0 (1/3 in.) DSC’74 3-0-0-1-1-0-5=10. Nico Assendelft 4-2-Ó-3 (5 in.) en Clarence Thomas 0-1-6-0 (2 in.). ri- Greame Sears voert een kopgroepje van drie man aan in het begin van de wedstrijd. Achter hem Sjaak Pieters en daar achter (bijna geheel verscholen) Kevin Nichols. De mening van Papp wordt niet onder schreven door Klaus Kummer, in Mos kou aanwezig als trainer van een zowel kwalitatief als kwantitatief beperkte AVIGNONPRIJS 2e afd. 1800 m.: 1. Sir Wouter (R. Wetemans) 1.57.5, 2. Frisky Mary, 3. China Station. Winn 3.50 pl. 1.50 1.70 2.00 koppel 9.90. LE MANSPRIJS 1600 m.: 1. Pleunie A (W. v.d. Pijl) 2.12.5 1.22.8, 2. Rio du Bois, 3. Rose Rustburcht. W'inn 6.10 pl. 1.90 2.00 1.90 koppel 21.00 trio 151.10, niet gestart: Pedro Again. „Gebleken is dat een aantal zwem mers en zwemsters minder presteerde dan wij verwachtten. Aan de andere kant zie je bijna onbekenden, neem bij voorbeeld Olga Klevakina, ineens door stoten naar de top. Trainers hebben hier een schat van informatie kunnen op doen in iedere tak van sport en de meesten hebben eigenlijk maar weinig daarvoor ingeleverd. In veel gevallen waren de afvaardigingen van buiten de Sovjet-Unie niet op Olympisch niveau (Van onze sportredactie) LUIK. Haarlem heeft in zijn oefen campagne kennelijk een abonnement op gelijke spelen. Na eerder al 1-1 te hebben gespeeld tegen Wuustwezel, Gillingham en Huil City, werd er gisteravond in de wedstrijd tegen FC Luik helemaal niet gescoord. ►ed.) De KNBSB heeft alle competitiewed strijden in de hoofdklasse honkbal van gisteravond en vrijdagavond 3 augustus afgelast, vanwege de slechte weersom standigheden. De wedstrijden zullen op een nader te bepalen datum worden inge haald. Marjan van der Torre heeft zich giste ren in het Zweedse Baastad geplaatst voor de kwartfinales van de toernooi om het Europees tenniskampioenschap voor junioren. Zij versloeg de Russische Scher- neva in twee sets: 6-2, 6-3. Karin Moos werd uitgeschakeld dooi' de Hongaarse Turi. Zij verloor in drie sets: 4-6, 6-3. 5-7. De uitslagen van de op gisteren op Duin- digt gehouden koersen zijn: ZOLDERPRIJS 2040 m.: 1. Solo Fortu na (W. Duivenvoorden) 2.51.0, 1.23.8, 2. Pianella, 3. Pebbles Axworthy. winn. 3.10 pl 1.40 1.50 4.20 koDoel 7.90 trio 289.30. EVREUXPRIJS 1300 m.: 1. Romaunt (T. Cain) 1.25.0, 2. Chanrinette, 3. Liz Raap horst. Winn. 3.20 pl 1.60 4.40 koppel 8.70. LANGDONPRIJS 2100 m.: 1. Orion (K. Davies) 2.21.6. 2. Jollido, 3. Jollyrenette. Winn 30.60 pl 6.10 3.90 3.20 koppel 165.80 trio 2689.50. niet gestart Magie Power. NURBURGRINGPRIJS 2040 m.: 1. Or- laya Dear (P. Smit) 2.44.5 1.20.6, 2. New Petulance, 3. Marupa du Bois. Winn 4.80 pl 1.10 1.10 1.10 koppel 5.90 trio 40.50. Niet gestart Mack Axville, Lerry Buitenzorg. MONACOPRIJS 2100 m.: 1. Rio del Sol (M. Vergay) 2.58.8 1.24.3, 2. Sinai, 3. Pepi H. Winn 5.30 pl 1.80 2.00 2.00 koppel 10.70. AVIGNONPRIJS le afd. 1800 m.: 1. Grandma Sampson (K. Davies) 1.58.0, 2. Lady of Eire, 3. Dancing Tudor. Winn 2.90 pl 1.30 3.50 3.20 koppel 19.20 trio 170.30, niet gestart Long Meadow Court Lady. •g; Jn, ievrij Bovendien heeft er de laatste jaren een nivellering plaatsgevonden. Het aantal boksers dat werkelijk jarenlang met kop en schouders boven anderen uitstak, zo als bijvoorbeeld Laszlo Papp, is tegen woordig te verwaarlozen. In de breedte is het peil duidelijk vooruit gegaan”. MOSKOU (ANP). De zevende zo- mer-Spartakiade in Moskou is niet al leen een generale geweest voor de spe len van 1980, het was tevens een bron van informatie voor talrijke buiten landse coaches en trainers. Nimmer eer der in de geschiedenis van de sport in de Sovjet-Unie hebben zo veel buitenlan ders op zo uitgebreide schaal de gele genheid gekregen kennis op te doen van topsport in de Sovjet-Unie op een zo brede schaal. Voldoende voor de winst bleek de 7-5 voorsprong echter niet. Een honkslag van Kick van Poeteren en een fout op een korte klap van kortestop Van Oeffelen inspireerde DSC tot een slotoffensief. Zelfs een opzettelijke vier wijd wenste Clarence Thomas niet te accepteren. Zijn fraaie homerun ontredderde niet alleen EHS, maar bracht DSC een al lang niet meer verwachte 7-10 voorsprong. Een te leurgestelde Bas Lablans gaf daarna de pijp aan Maarten en liet het werpen ver der over aan achtervanger Ton Hendriks, die geen runs meer behoefde te incasse ren. EHS kon in de gelijkmakende zeven de inning de achterstand niet meer weg werken. Alleen midvelder Van der Ham bereikte op een tweehonkslag nog de thuisplaat. Ondanks de winst leed DSC toch ook nog een gevoelig verlies. Een blessure, die Cees de Vries in deze wedstrijd op liep, zal de DSC-eerste honkman vrijwel zeker de rest van het seizoen buitenspel zetten. Ondanks een zeer zwakke start drie veldfouten in de eerste inning heeft EHS toch heel lang de beste perspectieven voor de winst gehad Zelfs een homerun van werper Nico Assendelft in de vierde inninr kon EHS, dat coach Joop Schuiten maker miste, niet deren. Noodlottig leek de gasten in de zesde inning de werpers- wióoei tussen Nico Assendelft en Clarence Thomas te worden. Met honkslagen van Theo Heyselaar, Harm de Fonkert, Mol en Branderhorst werd het werpen van Tho mas volledig afgetroefd. (Van onze wielermedewerker) SANTPOORT. De sterk fietsende Haarlemmer Peter v. d. Knoop heeft gister avond op fraaie wijze de feestweekronde van Santpoort voor amateurs op zijn naam gebracht. In de beslissende eindsprint bleef hij zijn vluchtmakkers Martin Kamerling uit Amstelveen, de fel op winst beluste plaatselijke favoriet Hans v. d. Putte, die door zijn aanvallende manier van rijden in het bezit van de leidersprijs kwam, en de Australiër Michael Wilson tamelijk gemakkelijk de baas. Het verschil bedroeg op de streep meer dan een lengte. Een dag eerder had Peter v. d. Knoop ook al in Egmond aan Zee gewonnen. Hij heeft de goede vorm dus blijkbaar te pakken. De voetbalwedstrijd in het kader van de Koninkrijkspelen tussen de Neder landse Antillen en Nederland is geëindigd in een gelijk spel van 1-1. De Antillen namen in de 38e minuut de leiding, Bito passeerde na een vloeiende combinatie de Nederlandse doelman Van der Zwan. Schoors scoorde in de tweede helft de gelijkmaker met een kopbal na een voor zet van Van Eek. Joop Zoetemelk heeft gisteravond in stromende regen de „Nacht van Linne”, een koers voor beroepsrenners, gewon nen De in Frankrijk wonende Nederlan- der arriveerde met 20 seconden voor sprong op Van der Meer, Lubberding en Pollentier aan de eindstreep. Op de traditionele persconferentie aan de vooravond van het voetbalseizoen heeft het bestuur van NEC gistermiddag Ton Roes voorgesteld als nieuwe manager van de Nijmeegse eredivisievereniging. Roes, die al geruime tijd deel uitmaakt van de sociale begeleidingscoirimissie van de club, volgt per 1 oktober Willy Janssen op, die deze functie acht jaar heeft vervuld. Ook zonder sterspeler Kevin Keegan was Hamburger SV, morgenavond tegen stander van AZ’67 in het Amsterdam-704- toernooi, veel te sterk voor het Spaanse Valencia, dat zonder Rainer Bonhof aan trad. De overwinning (3-0) was dan ook een correcte afspiegeling van de veldver- houding. De 20.000 toeschouwers zagen doelpunten van Hartwig, Reimann en Hrubesch. Theo Gorter en Marc Albert hebben zich gisteren in Amersfoort geplaatst voor de kwartfinales van het Masters-tennis- toernooi. Theo Gorter versloeg in de twee de ronde de Amerikaan Keith West in twee sets: 7-6 en 6-3. Marc Albert ontdeed zich van Michiel Schapers met 6-4 en 7-5. (Van onze softbahnedewerker) HAARLEM. Tot een hervatting van de softbaicompetitie in de hoofdklasse is het gisteravond dankzij de „gaven” van Piuvius niet gekomen. Zowel in Den Haag als Santpoort waren de velden van Storks en Terrasvogels niet bespeelbaar. Het treffen tussen Terrasvogels en DSS zal nu vanavond op het Elta Sportpark verspeeld worden. Aanvang van deze voor de Birds belangrijke wedstrijd acht uur. Alleen aan zijn school staan 1000 bok sers ingeschreven, van twaalf-jarigen tot volwassenen. hebben een in alle opzichten overtuigen de bevestiging gekregen van vermoe dens. Jan Gisbers, de begeleider van de twee Nederlandse wielrenners, was daar een van. „Wij kenden natuurlijk de kracht van hun top. Renners als Averin, Pikkoeoes, Goeseinov en Goesiatnikov, Soekoroetsjenkov en Geliaoeskas kom je overal in Europa tegen. In zekere zin hebben wij afgeleerd werkelijk bang voor hen te zijn, maar hier ontdek je dat er een veelvoud is aan kwaliteit van wat je vermoedde. Wij meenden dat het goed zou zijn volgend jaar te rijden waar ook de Russen aan de start kwamen, nu ben ik ervan overtuigd dat het een absolute noodzaak is”. De Sovjet-Unie is in zijn vier-jaarlijkse sportschouw, om het wat oneerbiedig te zeggen: met de billen bloot gegaan. De mogelijkheid kennis te nemen van de verworvenheden op sportgebied werd MONZAPRIJS 260Ó m.: 1. Robert Bel- win (Mej. Y. Wagenaar) 3.37.9 1.23.8, 2. Onedin, 3. Peter Post. Winn 2.00 pl 2.80 12.90 koppel 31.70. beslissende vlucht in. De steeds op het voorplan strijdende Hans v. d. Putte be greep dat er handelend moest worden opgetreden en samen met Martin Kamer ling wist hij zich bij de twee demarranten aan te sluiten. In het peloton liet men de eer van de achtervolging aan elkaar over en daarvan profiteerden de vier goed sa menwerkende koplopers om een straat lengte voorsprong op te bouwen. In de slotfase van de koers ging Jan Derksen nog wel op jacht, maar net als vroeger met het schaatsen schoot hij tekort om het viertal nog een halt toe te kunnen roepen. In de laatste ronde deed Hans v. d. Putte nog een moedige posing om zich van zijn drie vluchtmakkers te ontdoen, maar Wil son en Kamerling lieten hem niet gaan, waarna Van der Knoop op het laatste rechte eind naar de finish toesloeg. De uitslagen: amateurs: 1. P. v. d. Knoop, Haarlem, de 80 km in 1.57.35; 2. M. Kamerling, Amstelveen; 3. H. v. d. Putte, Santpoort; 4. M. Wilson, Australië; 5. J. Derksen, Amstelveen; 6. Ko Zomer, Schermerhorn; 7. J. Vriend, Zwaag; 8. Sj. Pieters, Zwanenburg; 9. R. van Trigt, Hil- legom; 10. H. Noy, Amsterdam; 11. R. Snijders, 12. R. Borst, beiden Zwanen burg. Junioren: 1. K. de Brons, Utrecht; 2. R. Hacken, Zaandam; 3. R. Kok, Rijnsa- terwoude; 4. A. Harren, Haarlem; 5. P. Pieters, Zwanenburg; 6. E. Dompeling, Badhoevedorp. In de ronde van Egmond aan Zee voor amateurs ontdeed Peter v. d. Knoop zich vier ronden voor het einde van drie vluchtmakkers en ging na deze charge als een sterk winnaar over de eindstreep. Tweede was Ron Snijders uit Zwanen burg, derde Engel Hopman uit Bergen, vierde Henk-Jan Buis uit Enkhuizen, vijf de de Zaandammer Jerry Blaauw en zes de Stan Snijders uit Zwanenburg. Karei Teeuwen uit De Zilk wist de ronde van Rijnsburg voor liefhebbers en veteranen in de eindsprint van een drie man sterk kopgroepje te winnen. Tweede werd Wim Veenboer uit Wilnis en derde Haarlemmer Ron Bakker. Zij hadden het tot een ronde voorsprong gebracht. De Haarlemmers Henny van Leeuwen en Gé Fennis werden respectievelijk zevende en negende. „Ik geloof”, vertelde de succesvolste bokser in de Olympische geschiedenis Laszlo Papp, „dat de waarde van spione ren maar beperkt is. Goed is aan ande ren je kracht te tonen, maar aan de top is de concurrentie zo groot, dat je om werkelijk voordeel te kunnen hebben, kennis moet hebben van de kwaliteiten van veel meer mensen dan je hier aan het werk ziet. Als trainer van onze natio nale ploeg ga ik ervan uit dat onze bok sers alleen in de praktijk kunnen tonen dat zij sterker zijn dan hun tegenstan ders. Dat is in de eerste plaat een gevolg van eigen kracht en pas in de tweede plaats een uitvloeisel van zwakheden van de tegenstander”. Rood Wit-Feyenoord 1-18 (0-8). Doelpunt voor WRW: Poldervaart. Voor Feyenoord: Peters (4), Petursson (2), Niel sen (2), De Leeuw (2), Wijnstekers (2), Van Til (2), V. d. Lem, Paul v.d. Blom, Marcel v. d. Blom en Budding. Er waren 6000 toeschouwers. Scheidsrechter was De Munnik. NAC-Waregem 0-1 (0-0) 65. Mullecamp 0-1. Scheidsrechter was Van Swieten voor 1000 Toeschouwers. Deze feestweekronde van Santpoort, waarvan de organisatie door de Harddra- verijvereniging Santpoort en omstreken weer was opgedragen aan de Beverwijkse Rennersclub Kennemerland, werd ingezet met een race voor junioren. Negen ren ners wisten uit het peloton te ontsnappen en hoewel het onderling niet zo best boter de, wisten zij toch buiten schot te blijven. Karei de Brons uit Utrecht toonde tenslot te over het scherpste eindschot te be schikken. Aan het hoofdnummer van de amateurs over tachtig ronden op het parcours aan de Molenveltlaan - nadat er drie jaar achtereen met professionals was gereden had men nu weer op de oude formule teruggegrepen - namen ook tien renners uit Australië deel. Zij zijn hier met hun coaches Alex Fulcher en oud-Haar- lemmer Henk Vogels om zich voor te bereiden op de in Nederland te houden wereldkampioenschappen. De „Aussies” waren blijkbaar goed door Vogels geïn strueerd hoe er in Holland in een straat- ronde gereden moet worden, want zij heb ben zich niet onbetuigd gelaten. Reeds bij de eerste schermutselingen lieten een Greame Seers en Kevin Nichols zich op het voorplan zien. Ook Wim Gomes, Rob Borst, Theo Noy, de voor eigen publiek fietsende Hans v. d. Putte, Cees de Jong, Henny van Lent en anderen waren actief, maar door de vele premiesprints en het hoge tempo bleek er aan ontsnappen niet te denken. De slagorde werd steeds weer hersteld. Zelfs de minder sterke knapen konden in deze temposlag goed meeko men. Nadat Ron Smit tevergeefs met een solovlucht zijn geluk had beproefd, bleek het peloton met nog zo’n half uur koers stormrijp. Peter v. d. Knoop leidde met de knap fietsende Australiër Michael Wilson de VOLENDAM. Telstar speelt in de eerste ronde van het toernooi om de KNVB-beker tegen de amateurhoofd- klasser RVC uit Rijswijk. De loting voor de eerste omgang in het beker toernooi, waaraan alleen de eerste-di- visie- en de amateurclubs deelnemen, werd gisteren verricht in de bestuurs kamer van Volendam, dat twee verte genwoordigers in het toernooi heeft: de profs en de zaterdagamateurs, die door de KNVB als bekerwinnaar bij de lief hebbers werden aangewezen, omdat Rheden niet meer wenste te spelen. De loting had het volgende resultaat: SW-Rohda Raalte. Wageningen-Vo lendam (amateurs). SC Amersfoort- EHC. FC VW-De Graafschap. DS’79- Hehnond Sport. Achilles’29-VUC. DO- VO-ACV Volendam-Cambuur. Heer- enveen-Veendam. FC Amsterdam-Gel- drop. Telstar-RVC. FC Den Bosch-FC Groningen. Fortuna Sittard-Heracles. Eindhoven-FC Vlaardingen. De wedstrijden worden gespeeld in het weekeinde van 1 en 2 september. „Laat anderen rustig komen kijken, wij werken in de eerste plaats voor ons zelf. Ik ben ervan overtuigd dat tijdens deze belangrijke wedstrijden een aantal van onze boksers fouten heeft gemaakt en daarvan zal leren. Dat zal volgend jaar blijken”. De Sovjet-Unie poogt zijn plaats aan de top bij het boksen te heroveren, na een ronduit tegenvallend resultaat (een keer zilver, vier keer brons) bij de spelen van Montreal. Een van de mensen, die daar verschrikkelijk hard aan werkt is Vladimir Engibaran, Olympisch kampi oen van 1956. Na beëindiging van zijn actieve loopbaan in de jaren zestig is hij een boksschool begonnen in Jerevan, een plaats van een miljoen inwoners. Wij hebben derhalve veel meer gekre gen dan wij hebben gegeven. Ik vind dat de Spartakiade, met het oog op de Olympische Spelen, voor trainers en coaches waardevoller is geweest dan voor wie ook”. ZAND VOORTPRIJS 2040 m.: 1. Sanko (W. van Buytene) 2.58.0 1.27.3, 2. Rienie, 3. Star Monaco. Winn 3.90 pl 1.80 3.20 2.00 koppel 21.00. TOTALISATOROMZET 401.493.00. Toch was het derhalve in 0-0 eindigende duel niet onaantrekkelijk. Er werd door beide ploegen aanvallend voetbal ge speeld, waardoor de 5000 toeschouwers zich beslist niet hebben verveeld. FC Luik met de Nederlanders Medik (ex-Telstar) en Van Toorn kreeg in de eerste helft de betere kansen. Na de rust kreeg ook Haar lem, door toedoen van vooral Eef Melgers, een paar goede mogelijkheden. De beide keepers (Boersma en Daenen) staken ech ter in goede vorm. Bij Haarlem ontbraken Masefield en Haar. Barry Hughes stuurde de volgende for matie het veld in: Boersma; Verkaik, Gul lit, Huyg, Melgers; George, Kleton, Reuser (Pratt); Kramer, Hendriks (Böckling) en Balm. De resultaten van andere, door betaalde clubs gespeelde oefenwedstrij den zijn: Volendam-RVC 2-2 (0-1). Doelpunten van Volendam: Helling (2), van RCV: Knoppert (2). Scheidsrechter was De Hondt. Er waren 1500 toeschouwers. Cambuur-Hull City 0-0. Scheidsrechter was Draaisma. Er waren 3000 toeschou wers. Gele kaarten voor de Engelsen Haw- kin en Hoswill. DS’79-Sparta 1-0 (0-0) 65. Van der Ham 1-0. Arbiter was Beukman voor 5000 toe schouwers. Eindhoven-La Louvière 2-0 (1-0) 43. Pos- thuma 1-0, 57. Van der Plas 2-0. Scheids rechter was Bakker. Er waren 2000 toe schouwers. Vitesse-Bristol Rovers 3-4 (1-1). Doel punten van Vitesse: Gerdsen (2) en Hu- sers: van Bristol Rovers: Mabutt (2), Pen ny en Williams. Scheidsrechter was Tho mas voor 2500 toeschouwers. FC Vlaardingen-Ajax 1-3 (1-0) het Vlaardingse doelpunt werd gescoord door Kool: voor Ajax scoorden Lerby (straf schop), Blanken en Tahamata. De wed strijd werd gespeeld in ’s-Gravenzande voor 3000 toeschouwers en geleid door Bosman. SW-Neptunus 4-1 (3-1). Doelpunten van SW: Peitsman, V.d. Vlist, Steenbergen en Salari; voor Neptunus: Roelofs. Scheids rechter was V. d. Ploeg voor 500 toeschou wers. zwemvertegenwoordiging uit Oost- Duitsland. „Wij hebben hier een gewel dige hoeveelheid kennis kunnen opdoen. Er is een informatie in de breedte ge weest, die eerder nog nooit heeft plaats gevonden. De Sovjet-Unie is natuurlijk vrij karig met het verstrekken van in lichtingen. Het duurt soms maanden voor je uitslagen ziet. Dit keer hebben wij niet alleen hun absolute top gezien, maar vertegenwoordigers van allerlei republieken”. Spartakiade: bron van informatie niet beperkt tot de trainers uit ontwikke lingslanden, iedereen kreeg de kans te kijken. Bij het boksen bijvoorbeeld waar de kwantitatief sterke ploeg uit de republieken van de Sovjet-Unie niet al leen de lakens, maar ook de meeste klappen uitdeelde. „Dat is helemaal geen probleem”, stelde Aleksei Kiselev, winnaar van zilver bij de spelen van Tokio en Mexico en nu trainer van de nationale ploeg. „Het boksen kan er al leen maar voordeel van hebben wanneer men van elkaar leert, dat anderen iets van ons opsteken is goed voor de sport. Eerste klasse A, vrijdag: Sparks-Rooswijk (19.00 uur), zaterdag: Volewijckers-Tex Town Tigers (double header). Zondag: Vole wijckers-Tex Town Tigers (indien zaterdag niet gespeeld). Eerste klasse B, zaterdag: Jeka-Schoten (12 en 14.30, double header). Zondag: Jeka- Schoten, indien zaterdag niet gespeeld. Tweede klasse C, zaterdag: Caps-Thamen. Zondag: Uitsmijters-Thamen. District Noord/West Eerste klasse: Promotlepoule: Zaterdag: De Meteoor-DSS (14.00), F1 Pe- trels-Lijnden (14.00). Degradatiepoule: Zon dag: Vikingen-HFC Haarlem (14.30). Dames Hoofdklasse: Bloemendaal-Storks (17.00), Terrasvogels-Shell (19.00), Kinheim- HHC (19.00), DSS-EDO (zo 11.30). EDO-Kin- heim (do 20.00). Eerste klasse: De Meteoor-HCAW, Pira- tes-UW, Onze Gezellen-Birds (zo 11.00), De Pinguins-Capac-WK (zo 18.30). Tweede klasse: EHS-Neptunus (17.00), The Herons-Heiloo, Sparta-De Pino’s (zo), Spaamwoude-Wassenaar (zo 11.00), De Spartaan-ADO District: Hoofddorp-HBC (vrij). Hoofdklasse: HCC 2-VUC (zaterdag), VRA-Kieviten, HBS-Quick (H), Kon. UD- Rood en Wit, HCC-VOC Eerste klasse: Hercules-Excelsior, Hermes DVS-Bloemendaal, ACC-Quick (N). UTRECHT (ANP). Het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond heeft gisteren de Hongaarse Leona Horvath be noemd tot hoofdtrainster van de nationale dames-turnselectie. De bedoeling is dat mevrouw Horvath de selectie onder haar hoede neemt in de voorbereiding op de wereldkampioenschappen turnen van 3 i tot en met 8 december in Dallas. De moge- 1 lijkheid bestaat dat zij ook daarna nog als i trainster actief zal blijven, in de aanloop naar de Olympische Spelen van 1980 in I Moskou.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 15