leverde bekers en standaards op fë€5tW€€k KLAVEREN 'BROEKINDE politienieuws Scholieren vervingen Velsense plantsoenwerkers in vakantie Stevige klappen op de dansvloer Midgetgolf zomers verzetje in kader van feestweek Iers succes Santpoortse hengelaars I .o KOPIEËN VAN PRIJZENSCHAT HERINNEREN AAN VISVAKANTIE us SPELNIVEAU VIEL TIKKELTJE TEGEN it VERTALING TEKST FISHING RESULTS r 99 I I I I I Ruwe zee I I KW 5 VELSEN-IJMUIDEN 4 1979 DONDERDAG 2 AUGUSTUS (Van een onzer verslaggevers) i»i SANTPOORTSE FEESTWEEK i Fishing Results VEEL ANIMO VOOR WERK IN BUITENLUCHT VAN 28 JULI TOT EN MET 4 AUG. te»^ FRi SANTPOORT. Ze zijn er geweest en spreken dus uit eigen waarneming. Dicht onder de rotskust van West-Ierland zit een overvloed aan vis die zich met enig overleg nog laat van gen ook. De Santpoorters Sjef Smeets (53 jaar) en diens 21- jarige zoon Bert weten dit uit de eerste hand na een succesvolle greep naar de prijzen tijdens een hengelfestijn in de haven plaats Newport Op 15 juli sleep ten beiden een schat aan prijzen in de wacht in een zeehengel- wedstrijd van de plaatselijke vereniging „Newport Sea Ang ling Club”. F W W"' I ïaoedi- ►i ei tl kampioensbeker), een onbekende Ierse vismaat, Sjef Smeets, Jan Hendriks en Job Hofman. (Van een onzer verslaggevers) r H ’4 i Lon- n met beslo- mgus- 1 oor- n. Dit tiet de en die rzeke- n dag I van West-Ierland zijn voor beide Sant poorters des te verrassender door de ruwe zee op de wedstrijddatum. „In die situatie bleven de deelnemers zoveel mo gelijk onder de kust De kans op redelij ke vangsten werd bij de aanvang van de wedstrijd uiterst gering geacht”. Sjef Brand Omstreeks elf uur woensdag avond is brand uitgebroken in een voor sloop bestemde woning aan de President Krugerstraat in Umuiden. De brandweer was het vuur snel meester. De oorzaak is niet bekend. Aanrijding Op de hoek van de Halka- de en de Dokweg in LJmuiden deed zich woensdagmiddag een aanrijding tussen twee auto’s voor waarbij een 5-jarige inzit tende van één der voertuigen werd ge- Heel direct als enthousiast lid van het leidstersteam. „Dé methode om sfeertje en feestgedruis tot in de toppen van je vingers te ervaren” vezekert ze met nog steeds die lachende mond. wond. Een 32-jarige Amsterdammer had te laat in de gaten dat een voor hem rijdends auto links af wilde slaan. OUT CL u On SANTPOORT. In de nacht van woensdag op donderdag zijn de gemoede ren in een etablissement in Santpoort geruime tijd zodanig verhit geweest dat de politie zich met de zaak moest bemoei en en ook na afloop van het handgemeen nog enkele uren in touw was om een oogje in het zeil te houden. Omstreeks kwart voor drie sloeg de vlam in de pan toen een groep knapen volgens de politie afkomstig uit IJmuiden moeilijkheden begonnen uit te lokken. Links en rechts werden stevige klappen uitgedeeld. Een 28-jarige inwoner uit Santpoort moest zich in het Zeeweg Zie kenhuis onder behandeling laten stellen met een gescheurde onderlip en een mond vol losse tanden. In de drukte van de feestelijkheden was het niet mogelijk de daders aan te houden. - De tijnse PLO staten beleg- gheid kaan ig tot n nu ichte- in de vijf- l wil- Isl. pj sren in lingen le ope- furkse 'es luï- heeft Pales- iindig- in An- furkse ig een 'orden isatie lollar nken i Ma izend l Het Igen- rMa- rband in het iland- of de een in ices k?e wr In acht- ileisiê 1, zo ndge- e VS sn op- n zul- Sar de leidersplaats recht gevend op een beker met premie van veertig gulden. Ver dere eindstand hier: 2. Edward Knol, 3. Marcel Vriend, 4. Raimond Wemering, 5. Michel Heerde. Uitslagen 13-16 jaar:. 1. Michel Voorhout, 2. Jan Willem Gutteling, 3. Mark Gnodde, 4. Peter van Straten, 5. Thijs Spigt. (Van een onzer verslaggevers) SANTPOORT Minigolf kan met ernst en opperste concentratie maar evengoed „uit de losse pols” beoefend worden. Op de kop af honderd deelne mers aan de woensdag bij restaurant Brederode gehouden midgetgolfkampi- oenschappen leverden daar het bewijs van. Onder het toeziend oog van een tiental leidsters namen zij ’s ochtends om negen uur massaal bezit van het banen- complex dat in totaal achttien holes om vat Voor eenzelfde evenement schreven vorig jaar 88 kinderen in. Claudia Nicolai, thuishaven Frankfort in IJmuiden met vakantie, was woensdag de enige buitenlandse binnen de leidsters- ploeg. In Duitsland kent zij dit soort dorp se evenementen niet Breed lachend maakt zij deelnemertjes om haar heen wegwijs met het wedstrijdreglement voor minigolf. Voor haar een bekende materie. Fietsen leren Een 44-jarige Italiaanse mevrouw was woensdag in de Elbestraat aan het fietsen leren. Zij kwam te vallen en brak haar rechter enkel. De succesvolle ploeg uit Nederland apatrots poserend met de veroverde trofeèen. Van links naar rechts: Bert Smeets (met individuele prijs en ir Onder het kopje „Vangstresultaten" de breed uitgemeten publicatie in een plaatselij ke krant te Newport met vertaling. Het tekst deel over de Individuele prijzen bevat twee onjuistheden. Jan Hendriks verzamelde hier de meeste punten en niet Sjef Smeets in het Engels met de voornaam Joe opgezadeld. In het bericht dient verder voor „Jop Hopman" Sjef Smeets te worden gelezen. Bedrijfsongeval Bij Van Gelder Pa pier in Velsen-noord is een 18-jarige Haar lemmer op de inpakafdeling geraakt door een centreerbuffer. De man, een kracht van een uitzendbureau, stond op een plek waar het verboden is zich te bevinden. In het Rode Kruisziekenhuis constateerde men een gekneusd been. ■ir Golfspel, soms met de Franse slag, op het banencomplex bij restaurant Brederode. Uiterst populair onderdeel van het feestweekprogram- ma wat uit een weer gestegen deelname kan worden afgelezen. De leden van het winnende team in de afgelopen zondag in de Clew Bay gehou den viswedstrijd van de Newport Sea Angling Club waren allen lid van de orga niserende vereniging maar van Neder landse nationaliteit Het Nederlandse team kon met 285 wedstrijdpunten recht doen gelden op de Naughton Perpetual Cup en een viertal medailles uitgeloofd door de Irish Federation of Sea Anglers. De tweede prijs ging eveneens naar le den van de Newport Sea Angling Club van Nederlandse nationaliteit en een in woner van Luxemburg. Hiervoor bleek een puntentotaal van 235 voldoende. De derde prijs kwam op naam van de West port Boat Club met een totaal van 160 punten. Veertien ploegen namen deel aan het evenement en 342 gevangen vissen werden weer teruggebracht in hun ele ment teneinde de visstand op peil te houden. Het grootste individuele puntentotaal (98) kwam op naam van de Nederlander Joe Smeets. Hij ontving de Ireland-West Trophy met een verkleinde kopie daar van. Voor het grootste puntentotaal op één na (63 punten) kreeg de Nederlander Job Hoftnan de Tyrell O’Malley Cup toege kend eveneens samen met een kopie op kleine schaal. De 18-jarige Bert Smeets sloeg als lid van de Nederlandse hengel- ploeg het grootste kwantum vis aan de haak en kreeg hiervoor de Newport S.A.C. Tankard. Af the wi’ Voor een tijdelijke baan in de vakantie periode zijn de plantsoenendienst mede om de relatief goede beloning nogal in trek. Afhankelijk van de leeftijd krijgt de vakantiewerker na een werkweek van veertig uur rond tweehonderd gulden schoon in het handje. Deze in vergelijking met andere vakantiebanen gunstige belo ning is naast „het gezonde werk in de buitenlucht de aantrekkelijke kant van de tijdelijke betrekking bij groenvoorzienin gen. Directeur Beskers noemt als belang rijk punt ook het samenwerken met de vaste plantsoenwerkers die om welke re den dan ook in de zomermaanden in touw blijven. „Komend uit een school en dus wat kunstmatig milieu krijgen de tijdelij ke krachten enige notie van de dagelijkse praktijk en worden daarmee een voor het latere leven nuttige ervaring rijker”. Voor scholieren is het beproefde systeem: met een tijdelijke baan het geld op tafel bren gen voor een latere vakantie. De gemeente speelt daarbij als werkgever een belang rijke rol. Vaste werkzaamheden als schof felen, grasmaaien en nat houden van be planting in bakken moeten normaal door gaan. Om de moeilijke vakantiemaanden door te komen biedt inschakelijk van scholieren met een rijkelijk lange verlof periode voor de werkers zowel als voor de gemeente voordelen. „Alle reden om op deze voet verder te gaan” zegt directeur Beskers nu de jaarlijkse vakantiepiek op zijn eind loopt zonder merkbare stagnatie bij het lopende plantsoenenwerk. Deelgenomen werd in de leeftijdscate gorie 9 tot en met 12 jaar en de groep daarboven tot zestien jaar. De jongsten werkten een wedstrijdprogrammaatje van tien holes af. Voor de oudere deelne mers betekenden achtien holes van wisse lende moeilijkheidsgraad een regelrechte uitdaging. De prestaties vielen over de hele linie een tikkeltje tegen wat uit het wat opgewonden sfeertje en het gedrang rond de holes kon worden verklaard. De leidstersploeg verzorgde met grote nauw gezetheid invulling van de wedstrijdlijs- ten, waarop het cijfer 1 (voor foutloze slagen zonder onderbreking) uiterst dun gezaaid was. In de jongste deelnemerscategorie ver overde de Santpoortenaar Hans van der niWrii wB by ister 1 will arade Will finl ession at] the Vild 21) thH elude al npetitiol iay wil s inclutl Dancinl musical iny we® is. ad the on stage Sunday •11 h<* a Moriru in; Tol ey; 2rl id genfl lalf-time McLou- HalA Samen met twee landgenoten, Jan Hendriks en Job Hofman uit het Gel- Via een Velsens familielid, waar zij al een paar weken logeert, raakte ze betrokken bij het Santpoortse feestweekgebeuren. derse Bemmel, schreven zij op de be wuste datum in als „Dutch Westport Team”. Nederland zag het viertal eind vorige maand terug met vier prijstro- feeën in hun bagage. Een zilveren plak behorend bij de in Ierland achtergeble ven kampioensbeker van de Irish Fede ration of Sea Anglers (verdiend als win nend team) met daarnaast nog een drie tal individuele prijzen. Jan Hendriks veroverde met 98 wed strijdpunten de „West-Ireland Trophy”. In zijn woning aan de Kruidbergerweg in Santpoort toont Sjef Smeets vol trots de Tyrell O’Malley Cup (in verkleinde uitvoering) hem toegekend voor het op één na hoogste puntentotaal (63). Voor het grootste aantal gevangen vissen kon zijn zoon Bert eveneens een beker (New port S.A.C. Tankard) aan zijn prijzen- collectie toevoegen. Een veertiendaagse vliegvakantie richting Newport heeft het Santpoortse duo volslagen onverwacht hengelaars- roem opgeleverd. Nog ietwat beduusd wordt op het Santpoortse woonadres nagepraat Smeets senior: „Deelname aan die wedstrijd was in feite stom toe val. We arriveerden half juli in Newport met het voornemen ons geluk zelf te gaan beproeven vanaf een gehuurde boot Tot deelname aan het plaatselijke hengelfestijn werd besloten omdat het hele botenbezit daarvoor gereserveerd was. Voor verhuur was niets vrij. Alleen als wedstrijddeelnemer na inschrijving als lid van de organiserende club kon den wij tenslotte toch het zeegat uit. Het was ons alleen daarom begonnen”. Sjef Smeets schrijft het opmerkelijke succes van de Nederlandse ploeg voor een belangrijk deel toe aan de navigeer- kunst van Reg Reynon, kapitein van het motorschip „Lady Hellen” waarmee het „gouden team” het ruime sop koos. „Een man met optimale kennis van de kust wateren. Voor ons als buitenlander speelde dat toch wel een beslissende rol”. Over het eigen hengelaarstalent doet hij nogal bescheiden. Plaatsgeno ten kennen hem als ijverig lid van de visclub „Velsen”. In de binnenwateren waarin deze vereniging hoofdzakelijk vist staat hij eveneens zijn mannetje. Het Ierse succes komt kort na spannende strijd in eigen kring die hem over 1978 de titel algemeen kampioen opleverde. De eigen ervaring met de zeevisserij reikte tot voor kort niet verder dan wat hengel- weekeindjes langs de Zeeuwse kust met tussendoor enkele middagen hengelple- zier tegen de glooiiing van de IJmuiden- se Zuid pier. De goede vangsten nabij de rotskust rt- Feest In Santpoort, niet alleen voor jong, maar ook voor oud. Terwijl de regen veel jongeren van de kermis weghield, vermaakten 160 bejaarden uit Santpoort en omgeving zich woensdagmiddag opperbest in de feesttent De Blerelier. Naverjassen van twee tot vijf uur. klaveren troef, net als de gezelligheid. Voor de kenners: het systeem dat werd gehanteerd was „oud spel". Me uur lang „marsen proberen te halen en de tegenstanders „nat" spelen. Het ultelndeli/k resultaat was niet zozeer van belang. Vélen kwamen toch wel In het bezit van een leuk prijsje, beschikbaar gesteld door de Santpoort se middenstand. De uiteindelijke winnaar van deze kaartmiddag werd de heer J. van Schagen. VELSEN. Eerder dan andere jaren klopten scholieren dit jaar bij de gemeen te Velsen aan om een plekje als vakantie werker in de gemeentelijke plantsoenen. Leerlingen bij het voortgeset onderwijs in de leeftijd variërend van zestien tot negentien jaar waren vanaf eind mei weer welkom voor routinewerkxaamhe- den op sportvelden en bij andere groen onderhoud. Vijftien vakantiewerken konden de afgelopen weken bij de plant soenendienst aan de slag. Dat aantal bleek voldoende voor het verrichten van het normale onderhoudswerk tijdens de vakantie van het vaste plantsoenenper soneel. Veel scholieren namen met de beperkte plaatsingsmogelijkheid het zekere voor het onzekere en klopten al voor de jaar wisseling Groenvoorzieningen aan de Kriemhildestraat in Driehuis aan voor een tijdelijke baan. Directeur Beskers vol stond op dat vroege tijdstip met verwij zing naar 1 februari 1979 als aanmeldings datum. Een telefoontje of briefje naar de gemeente gaf pas daarna kans op een tijdelijke aanstelling. De laatste vakantie werker heeft inmiddels weer afgenokt. Voor onderhoud en verzorging van het openbare groen, de sportcomplexen en begraafplaatsen is zestig man bij de ge meente de normale personeelssterkte. Daarnaast heeft Velsen nog vijfentwintig WSW’ers via het werkvoorzieningens- schap De Tunnel in Velsen-Noord voor routinewerkzaamheden beschikbaar. The overall team winners in the Connacht Team Cham pionship on Clew Bay on Sunday last organised by Newport Sea Angling Club were all members of the host club but were Dutch! The Dutch team scored a total of 285 points to win the Naughton Perpetual Cup and four medals awarded by the Irish Federation of Sea Ang lers. The second prizewinners are also members of Newport Sea Angling Club but came from Holland also, and Lux- emburgh. They had a total of J 235 points. The third team prize went to Westport Boat Club with a total of 160 points. FouTteen teams took part in the event and 342 fish were returned live to their natural habitat to conserve stocks. The greatest number of points by an individual were recorded bfr Joe Smeets from Holland with 98 and he re ceived the Ireland-West Tro phy and replica. Second on points was an other Dutch angler, Yore Hof fman. 63 points and he was awarded the Tyrell O’Malley Cun and replica. The greatest number of fish was landed bv another Dutch angler. Bert Smeets 18 and he was awarded k|hp Newpoi^^^gk^^a|^ n^B^^ere as follows: 1st, Nolene Quinn (Innishcuttle) J wedstrijd uiterst gering geacht”. Sjef Smeets fungeerde als teamleider op de k Lady Hellen. Na afloop mocht hij de prijzen in ontvangst nemen uit handen van mevrouw Margaret Moran, voorzit- ter van de organiserende vereniging. De kampioenscup is een wisselprijs. I De bokaal zelf - massief zilver, waarde ettelijke duizenden gulden - bleef in Ierland. Sjef Smeets kan slechts de bij- J behorende medaille tonen. De door hem gewonnen individuele beker bleef even- eens in Newport achter. Een verkleinde uitvoering van het origineel staat in de Santpoortse woning te pronk. De rech- thebbende maakt daar geen punt van. „Het gaat tenslotte om de eer. Dat ach- terbouden van de kostbare prijsbeker k heeft praktische redenen. Wie garan- deert deelname als ploeg of eenlhig bij een volgende gelegenheid? Voor mij ligt dat nog helemaal niet vast en daar om heb ik hier vrede mee”.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 5