in de vishoi] Unagiornata Even en oneven ^.kwispd- door Leo Schilp vangt haai van anderhalve meter p Bassie een bovenste beste brave NAAM: Bassie LEEFTIJD: 2 jaar RAS: Bastaard boxer SOORT: Man PRIJS: ƒ60,- INLICHTINGEN: 02550-15744 Iedere hondenfreak heeft zo zijn zwakke kanten. KWISPELdoor maakt op die regel geen uitzondering. Alle blaf fers zijn hem lief. De kleine evenzeer als de grote. De gladharige evenzeer als de kr tribeesten. Maar toch... De eerlijkheid gebiedt niet onvermeld te laten dat het zwak van KWISPELdoor zit in de hoek van de boxers en daaraan verwante dog- achtigen. En daarom gaat het hart van KWISPELdoor toch iets sneller kloppen als Bassie een soort boxerbeest blijkt te zijn. Niet helemaal volbloed maar dat is onbelangrijk. ijmond c UIT formatie haven- berichten veilingen beverwijk allerhande^ MBO De grote vraag: opeten of opzetten z kleur van zijn jas bijvoorbeeld. En niet te vergeten de daarbij behorende witte bef. Bestelauto tegen voorgevel aan Hoflanderweg In ’t echt bij Artis. Elke dag. Het hele jaar door. I Voorlopig geen bootvluchtelingen naar Beverwijk ^"-^meubelkeurzitparadijs •6 7 1979 AUGUSTUS IJMOND DONDERDAG 2 KJ IVEEN1 Tel. 023- 24 12 66 LETRASET ART-MATERIALS bij goed weer uw lunch of diner op ons terras Hoogstraat 10 - Tel. 023 - 3212 95 't straatje t/o de melkbrug Leren bankstellen, elementen en salontafels m. ,f (Van een onzer verslaggevers) Redactie Joke Dieben-Frerichs HAARLEM. De meningen onder de buurtbewoners zijn ver deeld. „Je kunt hem niet eten. Hij traant te veel”, zegt de een. „Na tuurlijk wel, je hebt toch ook haaievinnesoep”, meent een an der. Onderwerp van gesprek: een 143 centimeter lange haai. Gister morgen aan de haak geslagen door de 18-jarige Leo Schilp uit de Krusemanstraat in Haarlem, toen hij met zijn vader en nog twee gezellen aan het vissen was op het topje van de Zuidpier te IJmuiden. ■T -u F Ilfi dag Wil- (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIES) 9.00 ge- veg iur: lur: 'eer ian- ikel (ADVERTENTIE) 'eer dag 7.00 tta spe- dag 177. op ant en len- ind- en 1.00 .00- en len, of ier- uur 107, .00- nd, v.d. gen >en- :ert Planten: achmea 450, begonia 260400, coleus 350450, cyclamen 350450, fuchsia 124, gloxinia 175-225, geranium 85-140, bem.planten 45-100. Aanvoer: spinazie 20 000 kilo, andijvie 26.000 kilo, prei 9500 kilo, bospeen 41.000 bos, radijs 4000 bos, rabarber 1000 bos, sla 135.000 krop, komkommer 27.000 stuks, tomaten 5400 kilo. Die kant van het illustere tweetal wordt belicht in „Even en oneven”, terug van weggeweest op het Stadsschouwburg- scherm. De hedendaagse dikke en dunne beelden twee halfbroers uit, zonen van een gok-genie-in-ruste die z’n nakomelingen echter eerst alle fijne kneepjes van het vak heeft bijgebracht. Van die wetenschap maken ze dankbaar gebruik om de leiding van een goksyndicaat tot op het bot uit te kleden. Kennemer Theater, Beverwijk. Het is 1962. Twee groentjes arriveren op een universiteit in het noordwesten van de Verenigde Staten. Beiden willen zich laten inschrijven bij een vrij exclusief studentendispuut, maar hun lidmaatschap wordt niet op prijs gesteld. Dan sluiten zij zich aan bij „Delta”, een studentendispuut dat er minder strenge maatstaven op nahoudt. Het gedrag van de Delta-leden is de rector-magnificus al geruime tijd een doom in het oog, en wanneer deze magistraat uiteindelijk een reden vindt om alle Delta-leden de toegang tot de universiteit te ontzeggen, is hij de koning te rijk. De Delta-leden laten het er echter niet bij zitten, en hun wraakactie vormt tevens het meest spectaculaire onderdeel van „National Lampoons’ Animal House”. Regisseur van deze film is John Landis, die met z’n „Kentuckey Fried Movie” hoge ogen gooide en die ook nu voor kolderieke taferelen zorgt. In de arthouse-cyclus vertoont het Donderdag aangekomen: Hugo Brink man, Antwerpen, Umuiden; Wela, Ter- neuzen; Young America, Bremerhaven; Washington, Thames; Kunda, Kalinin grad, Velsen; Hartebeest, Cont. Plat, Vel- sen; Buchenstein, Antwerpen; Titan Ser vice, Cont. Plat, IJmuiden; Trans Germa nia, Hamina. Donderdag vertrokken: Stirling Brigg, IJmuiden, Cont. Plat. Zomeractiviteiten Heemskerk. Voor zaterdag staan er op het Heemskerkse Burgemeester Nielenplein weer twee activiteiten op stapel: om 14 uur geeft de plaatselijke amateurtoneelvereniging Vriendenkring een voorstelling, terwijl van 14 tot 16 uur John Snijders het orgel van de aanpalende Hervormde Kerk bespeelt. Vriendenkring heeft een wagenspel voorbereid, dat bij goed weer in de zogenoemde kuil van het plein te zien is. Organist John Snijders voert een gevarieerd programma uit, bestaande Kennemer Theater woensdagavond „Una giomata particolare”, een buitengewoon fraaie film waarin Sofia Loren als een eenzame huisvrouw en Marcello Mastroianni als een met ontslag bedreigde radio-medewerker, elkaar in hun vrijwel uitgestorven flatgebouw ontmoeten op de dag dat Hitler z’n kameraad Mussolini met een bezoek vereert. In de andere bioscoopzaal draait „City on fire”, terwijl voor de nachtvoorstellingen het uitnodigende „Doe het met mij” geprogrammeerd staat. uit werken van onder meer Tallis, Krebs, Frescobaldi, Bach, Beethoven en Sweelinck. Voor en na het concert kan het kerkje door het publiek bezichtigd worden. Woensdag 8 augustus kan de jeugd om 14 uur weer genieten van een poppenkastvoorstelling. Bij slecht weer wordt in plaats van op het Burg. Nielenplein, opgetreden in De Jansheeren aan de Kerkweg in Heemskerk. Expositie. Etsen van de Heemskerkse kunstenaar Ruud van Zon en schilderijen van Arnold Detz zijn van 4 tot en met 26 augustus tentoongesteld in Het Oog van Zien, Heiligeweg 39a in Krommenie. De expositie is geopend op donderdagavond van 19 tot 21 uur en op vrijdag, zaterdag en zondag van 13.30 tot 17 uur. Met verbazing en ook een tikkeltje be wondering aanschouwen de buurtbewo ners de niet alledaagse vangst Naar goed visserslatijn praten ze over andere won derbaarlijke vangsten, maar zo’n joekel hebben ze nog nooit gevangen. Toch zijn ze het erover eens, dat het nog een jonge haai moet zijn. De schattingen lopen uit een van enkele maanden tot ruim een jaar. Over het soort bestaat onzekerheid: is het een grondhaai of een hondshaai? De aanwezige boeken over vissen brachten geen uitkomst. Navraag bij visdeskundige Joop Kramer leerde dat het mogelijk een toonhaai zou kunnen zijn. Zonder de vis Ma. dag >.30, ijks 1. 24 I en gie- u.. het van 19 juli t/m 9 augustus uid. 7.00 ling -aat 7.00 K. gen aan J.00 t/m 215) 3er- Groenten: aardbeien 250, andijvie 1843, bleekseldery 8-34, Chinese kool 8-23, kom kommer 28-55, peterselie 30-67, peulen 480-760, prei 52-78, rabarber 82-104, radijs 28-51, rode kool 25-28, snijbonen 110-230, sperziebonen 92-120, spinazie 15-58, sla 10- 20, tomaten 520-630, tuinbonen 22-36, uien 40-71, waspeen 32-70, blauwe capucijners 350410, bos uien 22-34, venkelknollen 69- 74. 0.00 >by- ten- 45, be- uur 1.15 1 u.: jrk- S. Jen op of len, ten, 550- srk- .00- 1.00 str., )en ick- tar, /er en u.: I u.: u.: De iur. OOIT EEN BOZE COBRA GEZIEN! ijk- lan- dag dag 1.30 BEVERWIJK. Het raadslid J. W. G. Reijkers (D’66) heeft onlangs vragen aan B. en W. gesteld inzake het opnemen van bootvluchtelingen in Beverwijk. B. en W. hebben thans geantwoord, dat de regering het aantal in ons land op te nemen boot vluchtelingen bepaalt en dat het ministe rie van CRM de opvang regelt. „Met betrekking tot de omvang van de opvangcentra hanteert het ministerie be paalde richtlijnen, waaraan in onze ge meente blijkens een daartoe ingesteld on derzoek niet kan worden voldaan”, aldus B. en W., die verder meedelen, dat tot dusverre door het ministerie geen mede werking aan de gemeente Beverwijk is gevraagd. B. en W blijven zonodig en waar mogelijk bereid medewerking te verlenen. Aan alle goede dingen komt echter een eind. Ook aan een onverwachte wandel- partij. De overige asielgenoten begroe ten Bassie met een even luid als onwel luidend, blafconcert. Dat lijkt Bassie net zo te vóelen en een beetje verontschuldi gend kijkt hij naar zijn maten die niet ir Het 8-/ange buurjongetje Ronald mocht op de foto, opdat de lezer goed kan zien hoe groot de haai is. Leo Schilp (rechts) heeft in elk geval voldoende te torsen. BEVERWIJK. De noteringen op de Beverwijkse veilingen waren woensdag als volgt. Bloemen: agapantus 15-35, allium 6-9, anjers 12-35, trosanjers 160-270, asters 100-160, calla 2043, chrysanten 30-500, dahlia 80-180, fresia 8-22, gladiool 10-24, iris 20, ixia 7-11, lelie 740, liatris 8-16, nerinen 65-75, roos 20-50, babyroos 8-23, statice 100-175. IJMUIDEN. Aan de woensdagmarkt werd aangevoerd: 120 kg tong, 10 kisten tarbot en griet, 18 kisten kabeljauw, 6 kisten schelvis, 8 kisten wijting, 113 kisten schol, 15 kisten schar. 25 kisten makreel, 29 kisten varia. Prijzen in guldens, per 1 kg: grote tong en grootmiddel tong 19,20, kleinmiddel tong 17, tong één 16, tong twee 14. Per 40 kg: tarbot 368-216, griet 352-102, kabeljauw drie 124, kabeljauw vier 140, kabeljauw vijf 104-102, schelvis één 144, schelvis twee 124, schelvis drie 112, schol één 110-100, schol twee 112-98, schol drie 96-92, schol vier 108-84, makreel twee 36- 30, schar 10443, hammen met kop 144-94, tongschar 224-152, horsmakreel 31-29. Er werden de volgende besommingen gemaakt: (in guldens): KW 34 18.000, UK 78 ƒ3.500, UK 135 en UK 145 ƒ2.900. Zandvoort. Stationsplein 13-15 Dagell|ks geopend van 9.30-17.30 u. Vrijdagavond, meubelkoopavond Tel 02507-8494 Apeldoorn. Europaweg 170 Dagelijks geopend van 9.30-17.30 u Vrijdagavond, meubelkoopavond. Tel. 065-233666 Scheveningen, Gevers Deynoot- weg 83 (100 m. vanaf Kurhaus) Dagelijks geopend van 9.30-17.30 u Donderdagavond, meubelkoopavom Tel 070-553086 Zondag open: alleen Zandvoort Scheveningen van 11 tot 17 uur. gezien te hebben kon hij echter moeilijk een oordeel vellen. Ondertussen ligt de zeebewoner zo slap als een vaatdoek op het trottoir. Leo heeft zijn ingewanden verwijderd om een snelle ontbinding tegen te gaan. Desondanks verspreidt de haai al een kwalijk riekende lucht. De trotse visser stopt hem voorlopig in een vuilniszak. Hij weet nog niet of hij de vis zal laten opzetten of zal bereiden tot een culinaire lekkernij. Zelf voelt hij het meest voor het laatste, maar de opmerkin gen van de buurtbewoners brengen Leo aan het twijfelen. Binnen vertelt hij in geuren en kleuren, hoe hij de haai verschalkte. Zoals bijna elke dag trok Leo ook gisteren naar de kust om zijn vissersgeluk te beproeven. Om kwart voor zeven ’s morgens gooide hij voor de eerste keer die dag het aas uit. Een sprotje was de prooi, waarop de pa ling mocht jagen, want volgens Leo was het gisteren uitstekend palingweer. Tot half acht gebeurde er weinig schokkends op de Zuidpier. De vangst was ook niet bepaald om over naar huis te schrijven. Toen zwiepte de top van de boothengel enkele keren fel op en neer en gleed de 50/ 100ste lijn soepel van de molen. Leo sloeg aan en had prijs. Eerst dacht hij aan een grote paling, maar alras ontdekten de vissers, dat dit keer een niet alledaagse buit aan de kabeljauwshaak hing. Daarna begon de strijd om de vis op het droge te krijgen. De haai stribbelde stevig tegen. Na ongeveer drie kwartier kon de speciale haak onder de haai worden geschoven om hem op de kant te tillen. Weliswaar bleek de haak niet bestand tegen het gewicht van de haai, maar met vereende krachten lukte het toch de vis uit het water te tillen. Dat was voor Leo tevens het sein voor de aftocht, want „Ik ben meteen gestopt. Ik dacht geef mijn portie maar aan fikkie. Ik heb genoeg”, vertelt hij in de knusse huiskamer, waar de unieke vangst met gebak wordt gevierd. Thuisgekomen is de haai direct gewogen. Schoon aan de haak bleek de vis negen kilo te wegen. Vuil waarschijnlijk 13 kilo. Leo heeft totaal geen mededogen met de uit zijn element gerukte vis. Volgens hem zijn vissen om op te eten en de hele buurt weet daarover mee te praten. Toch trekt hij niet alleen voor de vangst naar het zilte nat. Vooral de spanning of het topje van de hengel wél of niet zal bewegen heeft hem helemaal in de ban gebracht van de vissport Hij heeft er dan ook alles voor over om maar te kunnen vissen en be schikt over allerlei soorten materiaal. Leo treedt de zee professioneel tegemoet wat ook blijkt uit verhalen over zijn avonturen tijdens het vissen. Maar ook dat hoort bij een professionele visser. In elk geval krijgt de haai een bijzonde re bestemming. Als de kosten niet te hoog zijn en als het mogelijk is wordt het beest opgezet. Lukt het opzetten niet dan snijdt Leo twee grote moten van de vjs: een om te koken en een om te bakken. Op die manier wil hij uitzoeken of een haai echt te veel traant en tevens welke bereiding de voorkeur heeft Of de buren belangstel ling hebben voor een hapje moet nog worden afgewacht. City Theater, Umuiden. City heeft de zomer in het hoofd. Uiterst luchtig vermaak derhalve met „Vrolijke vluggertjes in Tirol” (hoe Zweedse liftsters een Tiroler hoteleigenaar uit de nesten helpen) en de eveneens weinig om het lijf hebbende soldatenklucht „Rats, kuch en blauwe bonen”. In die laatste film maakt naast Terecen Hill good-old Rita Pavone haar opwachting als de eigenaresse van een Italiaans eethuisje, dat veelvuldig door Duitse militairen wordt bezocht. Rita herbergt in haar restaurant ook een neergeschoten Amerikaanse piloot, die samen met haar en een verstrooide professor dwars door de vijandelijke linies naar het neutrale Zwitserland weet te ontsnappen. Het trio onderneemt die vlucht in gestolen Duitse officiersuniformen, en die vermomming geeft uiteraard aanleiding tot dwaze situaties. Stadsschouwburg, Velsen. Terence Hill en Bud Spencer op het gokkerspad. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK Bij de percelen 74 en 76 aan de Hoflanderweg raakte een bestelau to woensdag zodanig in een slip, dat de wagen tegen de voorgevel van het pand 76 aanschoot en een gat in de muur veroor zaakte. De brandweer dichtte het gat pro visorisch met een zeildoek. Bassie komt uit een huisgezin waar hij (te) vaak alleen vertoefde. Zijn baas en bazin zagen wel in dat Bassie daar eigen lijk niet zo goed tegen kon en hebben hem daarom toch met enige weemoed afgestaan aan het asiel. Bassie zit eigenlijk wat erg karig in zijn vlees. Niet meteen wat je noemt een uit de kluiten gewassen jongen. Tijdens de wandeling ontpopt hij zich als een bijzonder gehoorzame hond. Op „zit” gebeurt wat er wordt verzocht. Maar de rust is niet van lange duur. Bassie wil duidelijk ruimschoots gebruik maken van het half uurtje ontspanning dat hem wordt geschonken. Niets wijst er op dat hij misbruik zal maken van een stukje vrijheid. Dus wordt de halsriem afgeno men en Bassie maakt een rondje uitge strekte draf. Komt op het roepen van zijn naam terug. Hij toont zich buitengewoon tevreden met zijn lot Toch wel typisch een boxer- trekje om je helemaal als een vis in het water te voelen wanneer je rond kunt darren in de vrije buitenlucht. Bassie heeft behalve zijn vrijheidsliefde toch ook aan de „buitenkant” nog wel enige trekken die de afkomst verraden. De Woensdag aangekomen: Bow Master, Valencia; Kenrix, Hull, Umuiden; Auto bahn, Dublin; Tor Scandinavia, Gothen- borg; Climpina, Shoreham; Porlan, Ant werpen; Elisa, Sandame, Umuiden; Hual Orchid, Yokohama; Blenheim, Bergen; Paulina Brinkman, Antwerpen, Umui den; Furie, Dulith; Charlie, Wilmington. Woensdag vertrokken: Stolt Busan, New York; Bleikvassli, Vikisogn; Alca, Delfzijl; Prinsenborg, Delfzijl, Zaandam; Treuburg, Hamburg; Norsk Barde, Oslo; Polana, Duinkerken; Tor Scandinavia, Gothenborg; Pluto, Lerwick, Umuiden; Twebro, Kingslynn; Springbuck, Cont. Plat, Velsen; Ave, Havanna; Danae, Whit by; Blenheim, Kirstiansand; Gonzales Li nes, Montreal; Tagelus, us. golf; Soll- straum, Beverwijk, Erith. 4 het genoegen mochten smaken er even tussenuit te gaan. Diezelfde lotgenoten hebben trouwens niets te klagen want het merendeel ver toeft als pensiongast in het asiel. Die worden na de vakantie weer netjes opge haald. Dat laatste zou Bassie ook best willen. Af gehaald worden uit het asiel... Woef! De Chow Chow van verleden week had over belangstelling niet te kla gen en vond een nieuw tehuis in U- muiden. KWISPELdoor schrijft over honden die in het Kerbertasiel aan de Heeren- duinweg op een nieuwe eigenaar zitten te wachten. Behalve op woensdag en zon- en feestdagen is het asiel dagelijks geopend van 9 tot 12 en van 3 tot 6 uur. ’s Zaterdags van 9 tot 1 uur. t 3% 4

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 7