op Zandvoort WieJerprofs in Heerhugowaard sportpuntiq waterpoloteam op ,De Spelen SENSATIE IN NK SCHAKEN Volleyballer Tino Vinkesteijn haalt nationaal team Telstar klopt Be Fair: 0-2 Van Ravensberg breekt records Vijftig teams in 4 uurs-race Conflict over voorbereiding streeksport 95 I* TWEE DUELS TEGEN JEKA ZATERDAG 4 AUGUSTUS IJC 12 19 7 9 t 1 i i (Van onze wielermedewerker) I si- Tino Vinkesteijn: onverwacht naar Europees kampioenschap in Portugal I 4 -S..W «MP- F I I I Klaas Lok van Phoenix heeft tijdens internationale atletiekwedstrijden in Ko penhagen de 3000 meter gewonnen in de beste Nederlandse seizoentijd: 7 minuten in 53,2 seconden. De Amerikaan Craig Masbach werd tweede in 7.53,7. DIEREN (ANP). In de derde ronde van de strijd om de open Nederlandse schaaktitel viel in Dieren volop sensatie te beleven. John van der Wiel behield zijn honderd procent score, terwijl Nemet, Böhm en Van Riemsdijk een punt moes ten inleveren. De belangrijkste uitslagen zijn: Tweede ronde: Nemet (Joe)-Carlier 0-1. Derde ron de: Carlier-Böhm afgebr.; Van der Linde- Vogel 'h-'h', Van der Wiel-Luberti 1-0; Re- net-Van Riemsdijk (Bra) afgebr.; Van der Sterren-Pliester afgebr.; Langeweg-Ku- nas afgebr.; Raymaekers-Nemet afgebr.; Janssen-Agur 1-0. Na drie ronden gaan aan kop met drie punten: Van der Wiel, Grun, D. Dieks, R. Dieks, Janssen en Scheeren. Gezien het aantal kansen, had de overwinning groter moeten uitvallen. Zo wel voor de rust als daarna speelde de wedstrijd zich louter op de Be Fair-helft af maar er werd nogal wat gemist door de Telstar-spelers. Trainer Martin van Via- nen: „Er had veel meer uit moeten komen dan twee doelpunten. Vermoedelijk is de zware training van deze week in de benen gaan zitten.” De doelpunten werden ge maakt door Gé van Wees (onlangs overge nomen van Ajax waar hij in de C-jeugd speelde) en Paul Stam. Op Ayre na (nog steeds geblesseerd) was Telstars basis compleet. (Van onze sportredactie) WADDINXVEEN. Ook Telstars der de oefenwedstrijd is in een overwinning geëindigd: 0-2 tegen de amateur derde klasser Be Fair uit Waddinxveen. De reden van Geurtsens dreigend af scheid bij AZC Alphen is een ernstig meningsverschil tussen de Arnhemmer en de Werkgroep Nationaal Zevental, alsme de bondscoach Trumbic. Bondscoach Trumbic wil in decemoer de nationale selectie, die zich nog moet kwalificeren voor de Spelen van Moskou, in een trainingskamp bijeen brengen. Geurtsen: „Ik kon er vrede mee hebben dat wij als clubs medewerking verlenen aan de voorbereiding van het nationale team. Daarom accepteerden we ook de noodcompetitie en het feit van het spelen van dubbelwedstrijden. Ik vind dat we hiermee voldoende hebben ingeleverd en acht het niet verantwoord de spelers - AZC telt vijf internationals - in december nog een periode af te staan”. Ook de nationale wegkampioen Hennie Stamsnijder is in Heerhugowaard van de partij. Joop Zoetemelk, die de eerste profkoers in Heerhugowaard wist te winnen, ont breekt door verplichtingen in Frankrijk. Wereldkampioen Gerrie Knetemann is er wel en met hem zijn ploeggenoten Jan Raas, Leo van Vliet, tweevoudig nationaal kampioen Henk Lubberding, Bert Pronk, Johan v.d. Velde en Cees Priem, die het vorige jaar in de Waard zegevierde. Voorts Hennie Kuiper, Theo Smit, Johan v.d. Meer, streekfavoriet Hans Langerijs, de Noorse tijdrijder Knut Knudsen en de Belgen Rik van Linden, John de Muynck, André Dierickx, Walter Godefroot, Lu cien van Impe en Herman van Springel. Het parcours met start en finish aan de Middenweg is 1800 meter lang. De start van de profs is ’s middags om drie uur. Voor Rooswijk behoorde tot gisteren echter nog regelrechte degradatie tot de mogelijkheden. De 3-2 overwinning in het Noordersportpark op gastheer Sparks bracht de Velsenaren evenwel buiten be reik van het Amsterdamse Volewijckers, dat daardoor het verblijf in de eerste klasse tot één seizoen beperkt ziet van tenminste twee degradatiewedstrij den tegen het Bredase Alro Jeka met als inzet één plaats in de eerste klasse honk bal. De Brabanders klasseerden zich in 1B vorige week al definitief als voorlaat ste vóór het Rotterdamse Euro Stars, dat vorig seizoen nog in de hoofdklasse uitkwam. werken bij de voorbereiding op Moskou, maar niet ten koste van alles”. AZC-voorzitter A. in de Maur: „George Geurtsen is door de successen met het team in de visvijver van het nationale zevental gekomen. Daarbij is ook nog een ongelukkig artikel gekomen in het offici eel orgaan De Zwemkroniek, waarin niet Geurtsen maar vooral Trumbic als de man achter de AZC-successen werd be stempeld, omdat hij als bondstrainer zo veel spelers van ons onder zijn hoede had”. Marianne van de Torre heeft tijdens het tennistoernooi om de Europese jeugd kampioenschappen in Baastad haar par tij voor de derde ronde van het enkelspel voor meisjes tot en met 18 jaar gewonnen. Ze versloeg de Italiaanse Murgo met 6-2 6- 3. In de categorie jongens tot 16 jaar werd Eric Wilborts in de kwartfinales uitge schakeld. Hij verloor met 2-6 3-6 van de Zweed Thomas Hoegstedt. volleybalvereniging Allides. In die vier jaar klom hij onder trainer Jan Koehorst snel op naar het eerste team van Allides, waarvoor hij het afgelopen seizoen uit kwam. Met zijn 2.03 meter voelt de blonde Haarlemmer zich vooral in de aanvalspo sitie vanuit het midden zich het meeste thuis, temeer daar hij blokkerend het voor de tegenpartij erg lastig kan maken. Komend seizoen zal Allides het zonder hem moeten doen. Tino Vinkesteijn be sloot namelijk over te stappen naar The Smash uit Castricum. „Niet dat ik het bij Allides niet naar mijn zijn had", zegt hij, „maar ik ga bij The Smash op een niveau spelen dat het noodzakelijk maakt om er alles aan te doen. En dat vind ik een geweldige uitdaging”. In Portugal is Nederland ingedeeld bij de landenploegen van Tsjechoslowakije, Joegoslavië en Italië; een vrij ongelukki ge loting, want deze poule is zonder twij fel de sterkste. Over die sterkte kan Tino Vinkesteijn overigens weinig zeggen. „Met het team hebben we al zo’n beetje bekeken dat we in de openingswedstrijd misschien Italië flink kunnen verrassen. Vandaar uit kunnen we dan misschien tweede in de poule worden, zodat we bij de laatste vier in de finaleronde komen.” (Van onze sportredactie) ARNHEM. Zoals de zaken er nu voor staan, zal de Arnhemse waterpolotrainer George Geurtsen drievoudig landskam pioen AZC Alphen verlaten en zich het komend seizoen uitsluitend gaan bezig houden met de arbitrage. Volgend jaar hoopt Geurtsen, die AZC de laatste jaren vanuit de eerste klasse naar de top van de hoofdklasse bracht, in Moskou als olym pisch scheidsrechter op te treden. HEERHUGOWAARD/BEVERWIJK. Het comité Tour de Waard houdt morgen, zondag, in samenwerking met de Bever- wijkse rennersclub Kennemerland, dat de technische leiding in handen heeft, voor de vierde keer een ronde van Heer- - hugowaard voor professionals en daarin komen vele bekenden aan de start. Sparks 2-0-0-6-0-0-0-0-0 2. Leo van der Burg 12-2-7-2. Rooswijk 2-0-0-1-0-0-0-0-0 3. Frank in den Bosch 5-3-7-3. (Van onze autosportmedewerker) ZANDVOORT. Vier uur lang strij den zondag Europa’s beste toerwagen groep 2-rijders om de Zandvoort Trophy. Voor deze lange afstandsrace die meetelt voor het Europees kampioenschap heb ben maar liefst vijftig teams ingeschre ven, waaronder dat van de leiders in het kampioenschap, het Belgische trio Xhen- ceval/Dieudonné/Van Hové in een BMW' 3,0 CSL. Grano, die vorig jaar met Toine Heze- mans op Zandvoort zegevierde bemant dit seizoen met de Belg Joosen een 3,2 liter BMW. Het tweetal staat momenteel twee de in het kampioenschap. Grote namen dit weekeinde op Zandvoort in dergelijke supersnelle wagens zijn voorts de Italia nen Finotto en Facetti. In dezelfde klasse van 2000-3000 cc strijden de gebroeders Frankenhout en Huub Vermeulen mee in een Opel Monza. Rob Slotemaker en Ton- ny Zwaanenburg besturen in de klasse tot 1300 cc één van de drie fabrieks Skoda’s, terwijl de andere wagens door Tjechische coureurs bemand zullen worden. Een bedreiging voor de zware BMW’s vormen de drie Zakspeed Escorts met als kopman de Duitser Hans Heyer. Overi gens komen deze Fords uit in de klasse van 1600-2000 cc. Om het Europees kampioenschap zeil worden gestreden in vijf klassen, die in de vier-uursrace gelijktijdig starten. In alle klassen wordt felle strijd verwacht, aan gezien in elke klasse punten voor het Europees kampioenschap te verdienen zijn. Deze strijd speelt zich ook af in de pits, waar de in de vier-uursrace noodzakelij ke stops plaatsvinden voor rijders- en bandenwisselingen en het innemen van brandstof. Na de training worden zater dag twee races gehouden en wel om 15.45 uur produktie toerwagens tot 1600 cc en om 16.30 uur de formule Ford 1600. Zon dag gaat de vier-uursrace om 13.50 uur van start. I I I i! (Van onze volleybalmede werker) HAARLEMTJMOND. Als zondag in het Portugeese Porto het startsein wordt gegeven voor het Europese kampioen schap volleybal voor de herenjeugdploe- gen, dan zal dat voor Tino Vinkesteijn een soort laatste hoofdstuk zijn van een jongensboek, dat ineens waar werd. Zijn keuze voor het Nederlands team kwam namelijk onverwachts. Op een moment dat hij daar eigenlijk al niet meer op rekende. Met de B-selectie, spelers die over twee jaar als eerste team kldar zou den moeten zijn voor de volgende E.K., speelde hij in Hongarije een soort af- scheidstoemooi; de Internationale Vol leybal Federatie bracht twee maanden geleden de leeftijdsgrens voor junioren een jaar terug. Gevolg was dat Tino Vin kesteijn in 1982 dan een jaar te oud zou zijn. Tijdens het toernooi in Hongarije speelde Tino Vinkesteijn tegen de Honga ren een dermate goede partij, dat hij alsnog bij de A-selectie werd gevoegd en na zijn terugkomst in Nederland direct door kon reizen naar Canada waar hij met de Nederlandse selectieploeg een 14- daags trainingskamp doorbracht als laat ste voorbereiding op Portugal. Tino Vinkesteijn begon 4 jaar geleden ov 12-iariae 'on-rtjirj bij de Haarlemse De lange-afstandsloper Piet van Alp- hen uit Amsterdam heeft de marathon (45 jaar en ouder) tijdens de strijd om de wereldkampioenschappen atletiek voor veteranen in Hannover gewonnen. Zijn tijd was twee uur 27 minuten en 50 se conden. „In december hebben wij als club overi gens een trainingskamp in Australië. Maar ook al zouden we zelf niet op trai ningsstage gaan, vind ik nog dat in die periode de clubbelangen voorop staan. Ik heb te zorgen voor AZC Alphen, ik moet met de ploeg proberen het kampioen schap te prolongeren. In dat streven past geen trainingskamp voor onze internatio nals. Bovendien weiger ik mee te werken, omdat het allemaal als een bevel overkwam en bepaald geen kwestie van vragen was. Een keuze was er niet”, aldus George Geurtsen, die zegt door zijn terug- Waterpolotrainer George Geurtsen: „Ik weiger mee te werken” treden de internationals van AZC proble men te willen besparen die uiteraard ont staan als er gekozen moet worden tussen de plannen van de bond en de belangen zoals Geurtsen die ziet voor AZC. Alleen wanneer Trumbics plannen voor het trainingskamp niet doorgevoerd zou den worden bestaat er nog een mogelijk heid dat Geurtsen op zijn beslissing terug komt. „Maar dan zullen er nieuwe afspra ken moeten komen. Dit in een gesprek met trainers van de clubs die internatio nals leveren. Nogmaals, ik wil best mee- Hij deed dat op de sintelbaan van AV Zaanland. Op de 5 kilometer kwam Frank van Ravensberg tot 23.05; op de 10 kilome ter noteerde hij 46.35.9 waarmee hij onder de limiet voor het EK-jeugd (47.00) bleef; en in het uur kwam hij tot 12 kilometer, 837 meter en 85 centimeter Barbara Krause heeft op de openings dag van de Oostduitse zwemkampioen- schappen een briljante tijd afgeleverd óp de sprint: 55.71 seconden. Zij verdrong daarmee de Amerikaanse Cynthia Wood head van de eerste plaats op de seizoen- ranglijst die 55,80 achter haar naam had staan. Barbara Krause zelf en haar land genote Kornelia Matthes-Ender zijn ooit sneller geweest op deze afstand met resp. 55.41 seconden en 55.65 seconden. Het Braziliaanse voetbalelftal heeft in het Maracanastadion te Rio de Janeiro een wedstrijd voor het toernooi om het Zuidamerikaanse kampioenschap tegen wereldkampioen Argentinië met 2-1 ge wonnen. Bij de rust was de stand 1-1. Spannend bleef het in het Noorder sportpark tot aan de laatste bal. Maar met Erwin Oosterbaan in scoringspositie op het tweede honk schakelde Rooswijk-wer- per Frank in den Bosch de Haarlemse slagman Paul Bakker met 3-slag uit. Zo doende behield Rooswijk de in de vierde slagbeurt verworven voorsprong van één run en kan de formatie van de gisteren wegens vakantie afwezige Loek de Jong zich gaan opmaken voor de beslissings wedstrijden tegen Jeka die in het wee keind van 25 en 26 augustus zullen plaats vinden. De eerste de beste Rooswijk-slagbeurt kende voor de Velsenaren gelijk al een veelbelovend verloop. Cor Berkhout sneu velde weliswaar op het eerste honk, maar honkslagen op fij van Frans Bakker, Gé van der Lem, Francis Arends en Henk Vereschildt leverden twee runs op. Overi gens was de eerste run door Bakker over de thuisplaat gebracht vooral het produkt van gedurfd honklopen. Ronald Kershaw, die Loek de Jong als coach verving, nam echter bewust risico: „De aangooi van de linksvelder van Sparks had perfekt moeten zijn om die run nog te kunnen voorkomen. Aangezien lang niet elke speler zo’n perfekte aangooi in huis heeft stuurde ik Bakker maar door. Bo vendien konden we de punten natuurlijk goed gebruiken”. Enigszins gelukkig kwam Sparks in de gelijkmakende eerste inning alweer op gelijke hoogte. Met al twee nullen ging Rooswijks rechtsvelder Jan Oudejans in de fout op een verre klap van Beljet, waardoor twee Haarlemmers het thuis- rubber konden passeren. Opnieuw door gewaagd honklopen kwam Rooswijk in de vierde inning echter opnieuw op voorsprong. Door een veld- fout bereikten Ben Manshanden het twee de honk waarna hij op eigen initiatief verder kwam door een gestolen honk. Een wilde worp van Leo van der Burg was vervolgens voldoende voor de na later bleek voor Rooswijk winnende run: 2-3. Het wielerfeest in Heerhugowaard wordt reeds om tien uur ’s morgens inge zet met een koers voor liefhebbers en daaraan nemen welgeteld honderd ren ners deel. Na de liefhebbers komen om half twaalf de amateurs aan bod en onder de 120 deelnemers bevinden zich kansheb bers als Rob Borst, Co Giling, Dirk Groen, Sjaak Klaver, Peter v.d. Knoop, die deze week zowel in Egmond als Santpoort de snelste was, Wim Koene, René Kos, Henny van Lent, Harry van Piere, Ger Slot, stay er- en dernykampioen Mathé Pronk, Ron en Stan Snijders met van het organiseren de Kennemerland: Cees van Borre, Sjaak Butter, Jan Derksen, Siem de Groot, Ruud Haller, Gerard Kamper, die twee jaar terug in de Waard bij de profs wist te winnen, Jos Kieftenburg, Henk Kuipers, Peter Plönes en Henk Welp. (Van onze sportredactie) ZAANDAM. De Haarlemse atleet Frank van Ravensberg heeft vrijdag avond drie Nederlandse records snelwan delen verbeterd. Het naar de derde klasse van de KNVB gepromoveerde DIO speelt zondag een oefenduel tegen HVB eerste klasser DIOS uit Nieuw Vennep. De wedstrijd wordt gespeeld aan de Schotlandstraat en begint om 14.30 uur. Vooraf ontmoet de B-selec tie van DIO om 12.00 uur het naar de eerste klasse van de Afdeling Haarlem gepromoveerde Heemstede. Rooswijk verzekerd van degradatiewedstrijden (Van onze honkbalmedewerker) HAARLEM. Rooswijk weet zich na gisteravond verzekerd van het spelen jJ- Een prima staaltje van honkbalarbitrage. Hoofdscheidsrechter Wedemeijer is ter plekke om Ed de Boer (Sparks) „uit te geven” op het derde honk nadat de aangooi van Jan Oudejans (Rooswijk) tijdig de handschoen van Henk Vereschildt heeft bereikt A

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 12