Overmacht Haarlemse zwemclubs Bloemendaal kan titel nauwelijks meer ontgaan dl Schitterend record voor Ria Willemse TELSTAR KWETSBAAR i HCC haalt uit in Teleurstellend voorlaatste over Winst voor DIO Charly Bos rallykampioen van Nederland Cricketjeugd niet in finale competitieslot voor Schoten Uw kleurenfoto In 3 dagen klaar. FC Luik te sterk voor Velsense formatie 17 hd-kc 19 7 9 AUGUSTUS MAANDAG 6 16 sportief o riE- JSC ■lil I Kleuren kwaliteit perfekt I- c Bi Foto-Film-Electronica Henny Wijkhuizen drukt stempel op cricketmatch Trotman (Van onze cricket medewerker) drie twee- en ede- tars Ria Willemse: mannelijke collega s te vlug af ?ha- 10. ks- Haarlem nog lang met s (Van een medewerker) >1 (ADVERTENTIE) Slendebroek wickets. van Eelco l l I l 1 3 3 3 3 4 S 8 8 16 14 10 10 24 22 8 6 22 19 17 3 8 6 4 0 14 14 10 8 2 24 22 18 10 24 20 17 14 4 2 Rood en Wit trad met vele invallers aan tegen UD in Deventer. De Haarlemmers begonnen zelfs met tien man te fielden doordat Emerson Trotman met vertra ging per vliegtuig van een vakantie uit Engeland terugkwam. Zijn Westindische collega Murray werd voor UD ruim schoots topscorer met 67 runs uit een totaal van 177, dat in drieëneenhalf uur werd gescoord. Het was \yeer eens Henny Wijkhuizen die zijn stempel op de wed strijd drukte en vanwege zijn prestaties „Man of the match” werd. In 25 overs bowlde Wijkhuizen 5 voor 48. Aan de andere zijde van de mat namen Albert Van de regionale rijders in de B-kiasse viel alleen Jan Haaster uit Hillegom op die in een prima race zich in de laatste ronde iets te veel liet opjagfen en daardoor een stuurfout maakte. Op de Nederlandse aanval, waarin vooral Huib Visée zeer voordelig bowl de (0 v. 18 in 10 overs) hadden de Ieren nog 46 van de toegestane 50 overs no dig om voor het verlies van vijf wickets het Nederlandse totaal te passeren en aldus de finale te bereiken. Daarin moet tegen Bermuda worden gespeeld. Deze versloegen in de andere halve finale Zuid Engeland met 131-117. Om de derde en vierde plaats werd niet gespeeld. Op de battinglijst die na de zes wed strijden uit de voorronden werd afge sloten, eindigde Rood en Wit speler Erik van Muiswinkel op de zesde plaats van de uit ruim negentig deel- demers bestaande lijst. TORONTO. Het Nederlands cric- ketjeugdelftal van 16-19 jaar heeft in het internationale juniorentournooi de finale niet kunnen bereiken. Na een zeer sterk gespeeld toernooi werd in de halve finale van Ierland verloren. De Nederlanders moesten eerst batten en kwamen niet verder dan 106 runs zonder dat een van de, na drie weken onafgebroken circket spelen danig vermoeide, batsmen tot een score van betekenis kon komen. Bloemendaal won zonder enige moeite de altijd zware uitwedstrijd tegen Hermes DVS. De mannen van manager Pim Kruyt Sr. scoorden eerst aan bat zelf 172 runs. De voornaamste bijdragen kwamen daar bij van Alexander de Geer met 60 runs en Pim Kruyt Jr., die 37 runs van zijn bat liet komen. Het was bij Hermes DVS vooral de Nieuw Zeelandse speler/coach Shrimp ton die met de bal indruk maakte. In zijn Van Heyningen (3 v. 46), Abed (4 v. 34) en B. Visée (3 v. 41) beslisten de wedstrijd voor de HBS-ers, die hun landstitel zo goed als zeker gaan prolongeren. cijfers van 5 voor 37 zaten ondermeer twee zeer fraaie vangen op eigen bowlen. Hermes DVS kwam op het bowlen van de Bloemendaalse buitenlanders Foster en Worrell niet verder dan 103 runs. Teddy Foster was 23 overs lang weer on bespeel-, baar en kwam met de fantastische cijfers 7 v. 47 van het veld. Larry Worrell bowlde in 12 overs 3 v. 18. is er nog wel het een en ander op onze speelwijze aan te merken, maar er zit duidelijk vooruitgang in. We zullen de komende weken vooral moeten werken aan de organisatie." acties beperkt bleven tot te ver doorge voerde soli. Jeka 5-2-1-0-5-0 13 Emmen en Nor- bart 7-3-8. Schoten 1-0-2-0-0-0-0 3 Beentjes, De Jong en Kuijer 6-3-13-1. Een 1-0 voorsprong die Schoten nam door Rob Koehorst (honkslag), werd al in de eerste gelijkmakende slagbeurt omge zet in een 5-1 achterstand, welke in de tweede inning opliep tot 7-1. Huug Kuijer en Rob Walgien scoorden in de derde inning nog twee runs, 7-3. Jeka klaarde daarna het karwei in 6 inning, maar toen was het reeds half zeven. !-- 7 I 14 I 12 I 12 De hoofdklasse ranglijst: HBS 11-49, VOC 11-40, Kieviten 12-41, Rood en Wit 12-38, HCC 12-38, VRA 10-31, UD 10-30, Quick 12-33. Kramer vestigde alleen de aandacht op zich vóór de wedstrijd door het Volen- dam-publiek toe te spreken en dank te zeggen voor de morele steun, die hij in de twee jaar dat hij bij deze club in dienst was, van hen heeft gekregen. Jeka 0-0-0-0-0-1-1-1-1 4 Rudi Dom 6- 3-8-4 Schoten 2-0-0-0-1-0-0-0-0 3 Wim van Kooten 7-2-7-2. Arie Bogaard en Huug Kuijer bereikten in de eerste inning de honken door een tweehonkslag en een fout. Een honkslag van Herman van Os was daarna voldoen de om tot een 2-0 voorsprong te komen. In de vijfde slagbeurt kwam Arie Bogaard door een fout en steun van Huug Kuijer en Rob Walgien over de thuisplaat, 0-3. In de laatste vier innings scoorde Jeka telkens één maal, hetgeen uiteindelijk een 4-3 winst opleverde. TE- kin- In de eerste klasde luidt de stand: Bloe mendaal 11-56, HDVS 11-46, ACC 12-45, Excelsior 11-41, HCC 11 10-30, Hercules 9- 26. VUC 12-29, Quick (N) 12-24. ■els- 1US •ar- M, oos- L Ti- 17-6 >or- 8-5, *in- ge- aal- 2-6, -2. Het vierde nummer - de vrije slag heren - was voor Edwin Kooiman (HPC) in 53.45, overigens voor Mario Modder van Njord’59. Njord’59 behaalde door de goe de reeks prestaties over het geheel geteld de eerste prijs in het ploegenklassement. DEN HAAG. HCC en VOC speelden een wedstrijd die onder grote spanning en voor een enthousiast meelevend Haags publiek door de HCC-ers in de voorlaatste over met de voorlaatste man op de mat werd gewonnen. VOC had vooral door Rene Schoonheim, die 66 runs scoorde, een totaal van 144 gemaakt. Voor HCC waren het van der Gun (43) en Entrop (43 not out) die de grote runget- ters werden. Maar het was Mark Hubert van Bleyenburg die onder luid gejuich met een spijkerharde vier op Rob van Weelde de winning hit sloeg. Belangrijkste uitslagen: (alle nummers 4'< km) vrije slag heren: 1. Edwin Kooiman(HPC’) 53 min. 45 sec., 2. Mario Modder (Njord’59) 54.53, 3. Amoud Cornet (HPC) 54.55, 6. Michael v. Bakkel (Njord’59) 55.36, 7. Ernst Bekkering (HPC) 57.28, 8. Jim Houward (HPC) 58.54: vrije slag dames: 1. Monique Wildschut (Njord’59) tevens baanrecord 56.35. 7. Hedda Verdam (Njord’59) 1.00.43; schoolslag heren: 1. Ron Phaff (Njord’59) 1.11.56, 2. Leen Beider (Baren- drecht) zelfde tijd, 4. Remco Wildschut (Njord’59) 1.12.05: schoolslag dames: 1. Ria Wil lemse (Njord’59) tevens nieuw baanrecord 1.10.51, 2. Monique Bouwens (Njord’59) 1.14.32. klaar voor competitie Ab van Oorschot, uitblinker ti/dens het duel tussen Telstar en FC Luik, wordt in het strafschopgebied door verdediger Phillips onreglementair aangevallen Coen Akersloot zou even later de toegekende penalty verzilveren waardoor Telstar een 1-0 voorsprong nam. was ruim één minuut sneller dan dat van haar clubgenoot Ron Phaff, die de schoolslag-heren op zijn naam bracht. Met een uitstekende derde plaats in de A-klasse nam de Haarlemmer Willem van Wort na zeven jaar waardig afscheid van het rallycrossgebeuren. De Haarlemse broers Willem en Sytse van Wort hadden overigens veel pech. Sytse van Wort moest met een gebroken aandrijving stoppen en kon daardoor geen bedreiging meer voor zijn broer vormen. Zelf moest Willem van Wort tot twee maal toe een voorwiel-aan- drijfas vervangen alvorens hij na de span nende finale kon winnen. De eindstand in de A-klasse, 1. Charly Bos 64 pnt., 2. Cees Lensen, 59 pnt., 3. Willem van Wort 51 pnt., 4. Sytse v. Wort 41 pnt. De B-klasse (motor voor/aandrijving achter) kreeg als kampi oen Henk Breederland die met 66 punten de tweede man Hein Heijnens ruim voor bleef ondanks het feit dat deze de finale won en zodoende de derde man in het kampioenschap Aarts met één punt voor bleef omdat Aarts de finale niet meereed. De C-klasse (motor en aandrijving ach ter) werd mede door een ruime overwin ning in de finale door Paul Fauchey ge wonnen met 54 punten waarmee hij voor malig leider Jaap Uithoven net een punt voor kon blijven. Derde werd Bert Nifte- rik met 47 punten. Maar liefst vijf bowlers verkregen in deze wedstrijd drie wickets: Edwards, van Bleyenburg en de Villeneuve voor HCC en de gebroeders Rob en Bert van Weelde voor VOC. De Kieviten (114 voor 5) versloegen VRA (133 all out) zeer gemakkelijk. R. George (5 v. 23) en O. Senhouse (3 v. 42) hielden VRA er volledig onder. Senhouse veroverde in zijn eerste over de wickets van Vermeulen en Ackermanm, die op de tweede bal werd gevangen. Senhouse zorgde aan bat met een 1 innings van 28 runs, waaronder zes vieren, ook voor sen satie. HBS kwam door 60 van Van der Vegt en 61 van Hope tot 196 voor 4. De HBS aanval was zondag veel te sterk voor Quick. De pas in het Nederlands Elftal gekozen Pieter Brouwer van Quick was op de tweede bal uit en alleen Lieshout (70) behandelde de HBS-ers zonder enig respect. (Van een honkbalmedewerker) HAARLEM. Onder vrijwel onmoge lijke omstandigheden heeft Schoten het honkbalseizoen '79 afgesloten met een dubbele nederlaag tegen Jeka in Breda. Vanwege de haast, die de competitielei- ding schijnt te hebben met het afwikke len van de competitie in de eerste klasse, moest en zou de dubbel het afgelopen weekeinde worden gespeeld, ook toen be kend werd, dat Schoten zeer gehandicapt moest aantreden. Bovendien zette een fikse regenbui het veld in Breda geheel blank, maar omdat de Schotenaren wei nig zin hadden, nóg een keer de tocht naar Breda te ondernemen, werd er toch maar doorgespeeld. „Veel spelers hadden kaarten voor de Honkbalzesdaagse”, zo verklaarde Scho ten teamleider Wim Pennaerts achteraf de bereidheid van de spelers op het moeras sige veld door te spelen. De Haarlemmers verloren met 4-3 en 13-3. aten L). HAARLEM. De cricketcompetitie loopt ten einde en de spanning is er, drie wedstrijden voor het slot, al aardig af. In de hoofdklasse heeft HBS een voorsprong van negen punten op VOC terwijl er in de hoofdklasse niet gedegradeerd wordt. De Haarlemse cricketliefhebbers kunnen zich na veie jaren weer gaan opmaken voor de regionale derby tussen Rood en Wit en Bloemendaal. De Bloemendalers versloegen Hermes DVS met overmacht terwijl ook Excelsior verloor. Bloemen daal heeft met nog drie wedstrijden te gaan een voorsprong van tien punten op nummer twee. (Van onze sportredactie) VELSEN. Voor oefenmeester Martin van Vianen stapelen de problemen rond de Telstar-seiectie zich reeds voor de aanvang van de competitie aanzienlijk op. Blessures van middenvelders Colin Ayre en Joop van Toor enerzijds en de onverwachte overgang van Fred Bischot naar FC Amsterdam anderzijds zijn er de oorzaak van dat de Velsense oefenmees ter gedurende de oefencampagne nog geen ideaal elftal in het veld heeft kun nen brengen. Ook tegen de Belgische eer ste klasser FC Luik bleek Telstar op vitale punten uiterst kwetsbaar hetgeen resulteerde in een 1-2 nederlaag. Met André Rolloos als linksbuiten en Hans Mols op de linksbackplaats startte het team ambitieus al duurde het tot de negentwintigste minuut voordat de ploeg door middel van een schot van Rob van der Meer het lichte overwicht enigszins gestalte kon geven. FC Luik, ook duidelijk nog in de op bouwfase, moest het hoofdzakelijk heb ben van enige sublieme momenten van spelverdeler Sljivo, die bij vlagen gros sierde in uitstekende passes. Bij Telstar vervulde Ab van Oorschot deze rol op een manier die hem tot de absolute uitblinker van het duel promoveerde. Er was een overtreding van Luik-verdediger Phillips voor nodig om de doorgebroken rechts achter van Teltar te stoppen, waarna Coen Akersloot, die bij afwezigheid van Colin Ayre de belangrijkste man op het Velsense middenveld was. de penalty ver zilverde; 1-0. In de tweede helft kwam Luik sterk terug, vooral dankzij het op bloeien van Sljivo en spitsspeler Lecloux. die in de eerste helft volledig door Mols werd ingepakt doch in de tweede periode veel bewegingsvrijheid genoot. Telstar kwam in de slotfase van de wedstrijd duidelijk adem tekort, waarvan Luik optimaal profiteerde. Eerst was Le cloux Nederburgh te slim af waarna Cas par vijf minuten voor tijd met een droge schuiver Luik de overwinning bezorgde. Voor Martin van Vianen waren er rede nen genoeg om op een spoedig herstel van de geblesseerde selectiespelers te hopen alsmede haast te maken met het aantrek ken van een geroutineerde kracht. Van Vianen: „We kwamen op het middenveld veel tekort terwijl ook in de verdediging een en ander niet even vlekkeloos ver liep. Alleen met de nodige aanvulling zal ik in staat zijn die tekorten te onder vangen”. 85 (Van onze sportredactie) HAARLEM. Haarlem-trainer Barry Hughes dient de komende twee weken nog heel wat werk te verzetten om op 19 augustus - de eerste competitiedag - een enigszins uitgebalaneeerd team te kun nen presenteren. Daar is na vijf oefen wedstrijden - een serie die zaterdagavond werd afgesloten met een 1-1 puntendeling tegen Volendam - in elk geval nog geen sprake van. Op zich is dat niet zo onbegrijpelijk, gezien het feit, dat de voorbereiding op het nieuwe seizoen pas twee weken gele den is gestart en dat de samenstelling van de selectie ingrijpend is gewijzigd. Zo zijn onder meer gevestigde krachten als Cees de Vries. Piet van den Berg (beiden ge stopt) en Rob de Kip (RWDM) verdwenen. Terry Hendriks (Vitesse). Gerrie Kleton (Beerschot) en Frank Kramer (Volendam) zijn daarvoor in de plaats gekomen, maar hun komst vereist uiteraard een zekere periode van aanpassing. Dat bleek in de vriendschappelijke ont moeting tegen het het afgelopen seizoen naar de eerste divisie gedegradeerde Vo lendam zeer duidelijk. Veel foutieve pas ses. onbegrip bij het zoeken, naar goede aanvalspatronen en veelvuldig balverlies. Het waren telkens terugkerende beelden in deze wedstrijd, die mede door de pove re inbrepg van Volendam als kijkspel zelden of nooit interessant was. „Toch heb ik weer een aantal positieve dingen kunnen ontdekken", zo lichtte I Barry Hughes na afloop toe. „Natuurlijk De al jaren durende Nederlandse overheersing begint dó Belgen overigens knap te vervelen. Als het maar enigszins mogelijk is proberen ze een Nederlander te diskwalificeren en ook ditmaal dreig den vele deelnemers de dupe hiervan te worden. De kamprechter'besliste na veel over en weer gepraat gelukkig anders. Njord'59 sleepte drie van de vier af- standszeges in de wacht. Regio concur rent HPC nam de vierde voor haar reke ning. Naast de schitterende prestatie van Ria Willemse - haar winnende tijd van 1 uur 10 minuten en 51 sec. betekende te vens een nieuw baanrecord, het oude was van Linda Boekelaar (1.13.48), kwamen ook de zeer goed in vorm zijnde Monique Wildschut (vrije slag dames) - 56 min. 35 sec - en Ron Phaff (schoolslag heren) - 1.11.56 - tot winst. Tegen Volendam liep vooral de samen werking op het middenveld, waar Martin Haar vanwege een achillespeesblessure ontbrak - stroef. Dat was eveneens het geval in de voorste linie, waar Frank Kramer, gelegenheidsspits Chris Verkaik en Terry Hendriks nauwelijks aan ge vaarlijke acties toekwamen. De afweer vormde het meest constante deel van de ploeg, waarbij met name de inbreng van de pas 16-jarige Ruud Gullit als libero bijzonder opvallend was. Gullit, die twee jaar geleden door Barry Hughes bij de jeugd van het Amsterdamse DWS werd ontdekt, bewees een aanwinst te zijn voor de ploeg. De jeugdige verdediger speelde zeer gedegen, nam weinig risico’s en scha kelde zich goed in wanneer de aanval werd opgezocht. Hij stond ook aan de basis van de treffer die Haarlem in de 25e minuut van de tweedfe helft op gelijke hoogte bracht met Volendam, dat al in de negende minuut van het eerste bedrijf via een kopbal- van Ed Kraal’ afstand had genomen. Chris Verkaik maakte het voor bereidende werk van Gullit en Joop Böck- ling (na rust met Wim Balm in de ploeg gekomen voor Terry Hendriks en de ge blesseerd geraakte Gerrie Kleton) goed af. Verder kwam Verkaik er overigens niet aan te pas, evenals Frank Kramer, wiens Rood en Wit begon aan bat met een goede openingsstand van het gelegenheidsopeningspaar Eelco Klein (20) en Axel Fuhri Snethlage (33). Toen Klein als eerste uitging, stonden er 55 runs op het bord. Door 18 runs van Trotman, 19 van Vogelaar en een goede innings van Albert Slendebroek, die 28 runs scoorde, kwam Rood en Wit tot 143 voor 8. Junior Rob Schoof had tussentijds een goede prestatie geleverd door bijna een uur aan de wickets te blijven, in welke periode hij echter maar 3 runs kon scoren. Op 144 voor 9 was het aan de zeer geroutineerde van Schouwenburg en Wijkhuizen, die als nummers 10 en 11 waren ingegaan, om de draw uit het vuur te slepen en het 3-3 eindresultaat vast te houden. Dat lukte de oude rotten vrij gemakkelijk op het bow len van Werle (3.73 in 22 overs) en Abenda- non (4.53 in 29 overs). (Van onze autosportmedewerker) VALKENSWAARD. De laatste cross om het rallykampioenschap van Neder land voor nationale licentiehouders werd vooral gekenmerkt door mechanische de fecten. Met name voor degenen die de punten goed konden gebruiken was het een trieste dag op het zonovergoten Euro- circuit dat door meer publiek dan ge woonlijk werd omzoomd. Waren de lei ders in de A-klasse Charly Bos en in de B- klasse Henk Brederland al zo goed als zeker kampioen, in de C-klasse moest door het geringe puntenverschil nog flink gestreden worden. Uiteindelijk werd Paul Fauchey winnaar. Nadat DIO door goals van Peter van Delden en Frans Zwart een 2-0 voor sprong had genomen, wist DIOS kort voor rust door Bert Spreeuw tegen te scoren: 2- 1. Na de rust liep de beter spelende thuis club door een goal van Bert de Jong tot 3-1 uit. De keeper van de Vennepers wist met goede reddingen een hogere score te voor komen. Het jeugdige DIOS bleef goed partij geven en tien minuten voor het eindsignaal wist het opnieuw door Spreeuw tot 3-2 op te halen. HFC ging voor het spelen van zijn eerste oefenwedstrijd in Heiloo op bezoek bij het in een andere vierde klasse spelen de De Foresters en verloor daarvan met 4- 2. De Haarlemse doelpunten waren van Frans de Vlieger en Bart Zonjee. Op het veld aan de Bergweg speelt Bloemendaal morgenavond zijn eerste oe fenwedstrijd tegen de hoofdstedelijke eer steklasser DCG. Een avond later speelt een combinatie van Bloemendaal tegen het tweede van DCG. Beide ontmoetingen beginnen om 19.00 uur. HAARLEM. Het naar de derde klas zondagvoetbal van de KNVB gepromo veerde DIO speelde op het veld aan de Schotlandstraat voor een paar honderd toeschouwers een vriendschappelijke partij tegen HVB-eersteklasser DIOS uit Nieuw Vennep en daarin bleef de thuis club met een score van 3-2 netaan op winst. Dixons HAARLEM GR. HOUTSTRAAT 65/67 (Van onze sportredactie) DAMME. De 57ste editie van de vierenhalve kilometer lange zwemmara- thon Damme-Brugge in het westen van België heeft wederom een Nederlandse overheersing te zien gegeven op alle vier de nummers (vrije- en schoolslag dames en heren). Deze suprematie gold vooral de HPC en Njord’59 afvaardiging, die op alle zwemnummers heersten. Hoogte punt was de overwinning van de Haar lemse Ria Willemse op de schoolslag, die, drie minuten later startend dan haar mannelijke collega’s, het presteerde de meeste in te halen. Haar winnende tijd

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 17