HERHALING BEPLEIT ALS JAARLIJKSE TRADITIE Fietsers feestweek Voltreffers en missers met woegM santpoort geperfectioneerd schiettuig s 1 ll voor t 1 BOOGSCHIETEN BOEIEND ONDERDEEL FEESTWEEK J Krediet voor kunstwerk bij bibliotheekfiliaal drastisch verhoogd Hl 4/J Inspiratie Contact 4 MAA NDAG 6 AUGUSTUS 19 7 9 (Van een onzer verslaggevers) V ia I fc i ry VAN 28 JULI TOT EN MET 4 AUG. F SANTPOQRT. Santpoort- Zuid was zaterdag een enorme trekpleister tijdens de kunst markt, een feestweekevenement met grote nadruk op de professio nele kunstbeoefening. Van de 55 aanwezige kramen opgesteld aan weerskanten van de Bloemen daalsestraatweg werd een 25-tal bezet door artiesten om den bro de. Bij de voorbereiding van deze sfeervolle markt had de Winke liersvereniging „Santpoort-Zuid” een forse vinger in de pap. De grondgedachte hierbij kansen scheppen voor het directe contact tussen publiek en de al of niet professionele kunstbeoefe- naar sloeg duidelijk aan bij de talrijke bezoekers én de mensen achter de stalletjes. •n 41 ■f 1t Drukbezochte kunstmarkt schot ,J^I ■dOws' voor Santpoort-Zuid Beeld van de Bloemendaalsestraatweg waar het zaterdag op de uren van de kunstmarkt ongewoon druk I 3 r ■t 3 3 3 3 3 5 t van leens ereen s Kunstenaars en creatieve inwoners, al of niet met artistieke inslag, waren aan weerskanten van de straat aan het werk te zien. Min of meer gemeenschappelijk aan het begin van de Marktstraat voorbij de spoorwegovergang was plaats inge ruimd voor de stand van Joke Nienke en Evert van Hemert. Beiden inwoner van Haarlem. Zij druk in de weer met plastie ken in was later via een gipsmal af te gieten in brons. Van het eindresultaat, alles in klein formaat, werden tientallen voorbeelden getoond en met het vorderen van de marktdag ook verkocht. Van Hemert, ijverig werkend aan een aquarel, had pal naast Nienke etsen, pen tekeningen en ook werk in olieverf uitge stald liggen. Om half tien, he't aanvangs- uur van de artistieke zaterdagmarkt, lag de straagweg tegen de grens Velsen-Bloe- mendaal er nog wat verlaten bij. Met het vorderen van de ochtend ontstond met Stands van oprechte amateurs, langs de lommerrijke straatweg konden op dat punt volop inspiratie bieden. Sterk voor beeldje: de stenenstand van Chris Hoebe, pal voor zijn woning opgesteld. Vanuit de ruwe staat wordt amatist, bergkristal, agaat, rozenkwarts, tijgeroog en andere halfedelstenen bewerkt en gepolijst. Een bezigheid die voorbijgangers duidelijk aanspreekt. De stenen koopt hij op een speciale beurs in Amsterdam. Dit is zijn eerste kunstmarkt met mogelijkheid tot verkoop. Voor deze WAO’er is de stenen hobby een levensvervulling geworden meer toeloop een levendige marktdrukte. Veel mensen met gerichte belangstelling voor de kunstbeoefening op niveau, het beroepswerk dus, of simpelweg op de egotoer. Ook zoek naar zinnige bezigheid in de komende winter. Er werd een flink aantal afgelopen op drachten genoteerd afgelopen zaterdag. Veel kunst dan wel hobbyproduktie ging handje-contantje over de toonbank. Leuk („Ik kan dit iedereen aanbevelen”). De verkoop loopt als een trein. Een lachend gezicht dus achter deze kraam. Mopperen lijkt ook elders in de marktstraat mis plaatst. Tussen de beroepskunstenaars en de winkeliersclub „Santpoort-Zuid” luidt de afspraak: doorlopend je favoriete kunst beoefenen ten gerieve van het pu bliek. Van winkelierskant stond daar za terdag een vaste vergoeding tegenover. Voor mensen met kunstzinnige hobby’s was de standplaats zaterdag helemaal gratis tot sluiting van de markt klokslag zes uur. Een regeling waaraan niemand zich een buil kon vallen. i ook tar al heeft Teidt ogue kan, ierde jaar 'en is :half kaar t en- sleepte Ellen Stella Tiersma de eerste prijs in de wacht, op de voet gevolgd door- Herman Hartog (2), Hans van der Sar (3), Annette Groot (4) en Ingeborg Verheul (5). Uitslag 13 tot en met 16 jaar: 1. Sandra Thijsse, 2. Matthijs Pardoen, 3. Raimond Dietrich, 4. Jan Bouke Tiersma, 5. Wilbert Heeremans. De prijsuitreiking was om half drie 's middags in feesttent De Biere- lier. Na afloop van de rit kregen de deelne mers de routebeschrijving mee naar huis samen met de kaart waarop aangetekend de strafpunten.'Goed om thuis het afge legde traject nog eens nauwkeurig te be studeren. De uitvoerige toelichting door de route-uitzetter gegeven bij de prijsuit reiking kon hierbij als steuntje in de rug dienen. VELSEN. Voor plaatsing van een kunstobjekt bij het bibliotheekfiliaal Santpoort, in aanbouw aan het Burge meester W'eertsplantsoen, is een bedrag van 35000,- beschikbaar. B. en W. heb ben het aanvankelijk hiervoor geraamde bedrag 12.500) daarmee drastisch opge schroefd op aandringen van de Velsense kunstraad. De Beverwijkse aannemer M. Meijer, in maart officieel met de bouw gestart met het heien van de eerste paal, kijkt door onwerkbaar weer tegen een achterstand aan van twee weken op het oorspronkelij ke werkschema. De opleveringstermijn kan „op z’n vroegst begin november” tege moet worden gezien. meegenomen voor de makers maar niet bepalend voor het welslagen van de markt. Het directe contact, de opzet van alles, liep uitstekend door vraag en ant woord soms uitlopend op gesprekken tus sen publiek en de man of vrouw achter de kraam. Het aantal opgelopen strafpunten be paalde zaterdag het eindresultaat in de fietspuzzelrit zaterdag vanaf de Frans Netscherlaan gehouden in het kader van de Santpoortse Feestweek. De deelname (49 jongens en meisjes) was beduidend geringer dan vorig jaar. Het vroege aanvangsuur startmogelijkheid vanaf half tien geldt hiervoor als verklaring voor de heerJ. van Baarsel van de organi serende harddraverijvereniging „Sant poort en Omstreken”. De routebeschrij ving, door hem uitgereikt vanachter de starttafel voor de Juliana van Stolberg- school, bevatte de bekende voetangels en klemmen bekend van autopuzzelritten. Voor de categorieën 9 tot 12 jaar en 13 tot en met 16 jaar waren aparte bekers en geldprijzen uitgeloofd. In de eerste groep ri- Glasblazer aan het werk achter zijn stalletjes in Santpoort-Zuid. Het eindprodukt, sierlijke poppetjes en dierfiguurtjes, ging vlot van de hand. Gestoken in Volendams pak was Oscar Verpoorten (woonplaats Spaarndam, specialiteit „etsen van de waterkant”) zaterdag een opvallend verschijning te midden van het marktgewoel. „Voor mij zeker nog eens een keer,” zegt hij doelend op de voorbijschuifelende mensenmas saDe drukte is hem erg meegevallen op de voor Santpoort-Zuid toch gloed nieuwe kunstmarkt. Hans van Rijswijk, voorzitter van „Santpoort-Zuid, laat het zelfde opgewekte geluid horen. „Dit mag voor mij een traditie worden,” verzekert hij halverwege de marktdag die dan met volop zon al een topper belooft te worden in de Santpoortse Feestweek. stuurder Harry Olivier was om half vier de uitreiking van de medailles (voor het beste schuttersresultaat per klassement) en geldbedragen voor de mindere góden. Een aanmoedigingsprijs (voor het geringste puntentotaal) en een zogenoemde rozen- prijs (voor de meeste tref fers) vormden hierop een welkome aanvulling. De Heerhugowaarder C. Visser (lid De Waert) werd eerste bij de heren met 373 wedstrijd- punten. Bertus Paap en Jan Bijding, beiden VZOS-lid, eindigden achtereenvolgens als tweede en derde met 359 en 352 punten. Bij de dames was de prijstoekenning een pure VZOS-aangelegenheid. Uitslag hier: 1. mevrouw L. Schweitzer (306 punten), 2. E. Kauling (274 punten), 3. T. van Esch (247 punten). De 16- jarige Evert Schweitzer (VZOS-lid) verdiende met 314 punten de zilveren me daille bij de jeugd. R. Tamin (De Waert) werd hier tweede met 299 punten. Voor H. Bo- lijn, nog maar kort bij VZOS als schutter actief, mag de bereikte derde plaats (257 punten) een opmerkelijke prestatie worden genoemd. De aanmoedigings- oftewel poedelprijs ging naar R. van Dijk (Rijneveld, Delft) die het niet verder bracht dan 98 punten. Daarbij nog te ver delen premies van Sant poortse ondernemers en ook prijzen in natura gingen alle naar de deelnemende Delfte- naren met het minder geluk kige schot. Voor de rozen- prijs kwam in aanmerking het VZOS-lid A. Paap met dertien treffers in de mid- dencirkel van de schietschijf. schot. Van de zustervereni ging Brederode (Santpoort- Zuid), ook voor deelname uitgenodigd, was vreemd ge noeg niemand komen opdagen. De opgave was veertig schoten per deelnemer te richten op een van de elf schietschijven hiervoor op het wedstrijdterrein opge steld. Een half uur pauze was als onderbreking geen overbodige luxe voor de deelnemers die zich voor een geïnteresseerd en redelijk talrijk publiek behoorlijk in het zweet werkten. Met ge perfectioneerd materiaal, slechts in de verte herinne rend aan het klassieke „pijl en boogje”, werd gestreden in aparte klassementen voor jeugd, dames en heren. Na vlot verlopen series onder straffe leiding van VZOS-bp- (Van een onzer verslaggevers) SANTPOORT. Voor het vijfde achtereenvolgen de jaar bevatte het Sant poortse feestweekprogram- ma weer het onderdeel boog schieten. Onder ideale om standigheden stralende zon, bijna windstil weer kwamen hiervoor zaterda gochtend om elf uur 48 schutters bij elkaar op het terrein aan de Santpoortse kant van het viaduct Hage- lingerweg. Er waren in schrijvingen vanuit VZOS te Santpoort-Noord, de orga niserende vereniging, De Waert (Heerhugowaard) en „Rijneveld” en Willem Teil uit Delft waarmee VZOS vrij intensieve contacten on derhoudt. Beide laatste ble ven wat de prijstoekenning aangaat volledig buiten j<- Deelnemende schutters in uiterste concentratie het oog gehcht op de schijf in de verte. 'j: Leden van volksdansvereniging De Schans te Beverwijk die tussen de bedrijven door een show van Balkandansen ten beste gaven.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 5