n! Zwavelzuur tast beton aan van rioolgemalen hoe de duiven vlogen Staatssecretaris wil casino schuld toch kwijtschelden Helikopter voor ziekenvervoer H plein 1945 deze week KAMERMEERDERHEID VOOR AFBETALING Provincie geeft vaarfolder uit CRM-opdracht voor koorwerk aan Albert de Klerk Internationaal congres over menselijke factoren In de luchtvaart Vangstresultaten visclub „Velsen” 8 1979 MAANDAG 6 AUGUSTUS PROBLEEM DOOR STRENGE MILIEU-EISEN VERGROOT S IJMOND 9 J (Van onze streekredactie) LEIDEN. Het beton van on geveer dertig procent van de ri- oolpersgemalen in ons land is aangetast door zwavelzuur, zo heeft een onderzoek uitgewezen. Landelijke maatregelen zijn hard nodig, luidt één van de conclu sies. (Van onze streekredactie) SCHIPHOL. Vliegen zou een stuk veiliger kunnen worden, wanneer er meer aandacht werd besteed aan de menselijke factoren die in de luchtvaart een rol spelen. Daarvan is KLM-gezagvoerder ir. P. C. Steilberg, voorzitter van de werkgroep ergonomie van de Vereniging van Nederlandse Verkeersvliegers, overtuigd. De lucht vaartmaatschappijen zouden hun beduchtheid voor de financiële gevolgen van studies op dit gebied opzij moeten zetten. Bovendien zouden de piloten gestimuleerd moeten worden om vaker melding te maken van „incidenten” in de lucht, waarbij menselijke fouten een rol hebben gespeeld. De piloot-als-mens vraagt meer aandacht (Van onze kunstredactie) 4 (Van onze streekredactie) aan met van laai luis! 1 1 )7 97 VELSEN. Van de hengelveremging „Velsen” namen zaterdag 23 leden deel aan de onderlinge wedstrijd gehouden in het Noordhollands Kanaal ter hoogte van West-Graftdijk. Er werden 117 boven maatse vissen gevangen. Met een vangst van 25 vissen met een totale lengte van 559 cm mocht Jos Smeets jr zich wedstrijd- winnaar noemen. J. Smeets sr. en A. de Raad bezetten achtereenvolgens de twee de en derde plaats met 16 en 13 gevangen vissen. De eerstvolgende wedstrijd voor leden van „Velsen” is op 11 augustus ditmaal in het Noordhollands Kanaal ter hoogte van Akersloot. De menselijke factoren van het vliegen hebben tot op heden veel te weinig aan dacht gekregen, meent Steilberg. Dankzij de technische vooruitgang is het vliegen in de loop der jaren een stuk veiliger gewor- Congresgebouw te Den Haag worden ge houden. Het maakt deel uit van de viering van het vijftigjarig bestaan van de VNV. De gemeente heeft in overleg met de CENAV, de huurder van het circuit, ook dit jaar eenzelfde regeling getroffen. De helikopter zal weer gestationeerd zijn op I men, huiswaarts keert. Het casino heeft dan geen cent aan de man verdiend, maar moet toch belasting voldoen. Daar gaat Nooteboom nu verandering in brengen. Tot slot zegt de bewindsman dat hij geen indruk heeft over de mogelijkheden om zwart geld in een casino te witten. Nooteboom wil echer het verschijnsel zwart geld, ook in de casino’s, bestrijden. DEN HAAG. Albert de Klerk, een van de twee Haarlemse stadsorganisten, heeft van het ministerie van CRM op dracht gekregen een werk voor mannen koor en orkest te componeren. De op dracht is De Klerk verleend op voorstel van het Koninklijk Toonkunst Mannen koor Zang en Vriendschap, dat volgend jaar 150 jaar bestaat. De minister heeft aan tweeëntwintig musici een stipendium aangeboden, opdat denaar Wim de Ruiter. Anderen die voor een stipendium in aanmerking komen zijn onder meer Maarten van Regteren Altena, Peter Schat, Michel Waisvisz en Herman de Wit (Herbie White). De werkgroep die de minister adviseer de bestond uit Tera de Marez Oyens, An dré Kaart, Willem van Manen, Dick Raaij- makers, drs. H. J. van Royen, dr. J. Ver- meijden, Jan Vlijmen en J. H. Rensen. De VNV verwacht dat het symposium voor sommigen gegevens kan opleveren die niet altijd met plezier zullen worden ontvangen. „Maar het is de enige manier om een eerste aanzet te geven tot een internationale samenwerking tussen alle In de folder worden praktische tips en aanwijzingen gegeven aan hen die er met een boot op uittrekken. Doel van de publi catie is vooral de veiligheid op de binnen wateren te bevorderen. In de folder is een kaart opgenomen met de belangrijkste vaarwegen in Noord-Holland. Ook is aan gegeven wat de maximumvaarsnelheden zijn. In de folder wordt ook aandacht gevraagd voor het milieu en de bescher ming van de oevers. De plaatsen waar huisvuilzakken kunnen worden kunnen worden ingeleverd zijn opgenomen op de kaart en op een bijbehorende lijst. De gratis folder kan worden aangevraagd bij: Provinciale Waterstaat van Noord- Holland, 023-319350 en bij Bureau Voor lichting, 023-169933. partijen in het belang van de veiligheid van de luchtvaart”, aldus de organisato ren. Het symposium zal op 3 september door prins Bernhard worden geopend en op 7 september door staatssecretaris Smit-Kroes (Verkeer en Waterstaat) wor den gesloten. HAARLEM. De provincie Noord-Hol land heeft een folder uitgegeven met wen ken voor de recreatievaart. De folder wordt door Provinciale Waterstaat van Noord-Holland onder de watersporters verspreid. taalt icht- ind- gie- jgte kan oen. Bij het hoogheemraadschap van de Uit waterende Sluizen in Kennemerland en West-Friesland acht men de situatie zo ernstig, dat binnenkort de aangetaste ge malen al met slootwater schoongedoucht gaan worden. Hoogheemraadschap Rijn land kampt ook met het probleem, maar volgens het hoofd van de sectie zuive- ringsbeheer M. van der Woude is er geen sprake van plotseling optredende moei lijkheden. „Dit speelt al jaren. Het is niet zo, dat we nu opeens maatregelen gaan nemen. We zijn' er al lang mee bezig”. In rioolwater bevindt zich altijd zwavel. Als het lang in de riolen blijft hangen treedt er rotting op en ontstaat zwavelwa terstof, met de bekende geur van rotte eieren. In de gemalen wordt het water l- JS fis Bibliotheekcommissie. Met veel vakan ties binnen het bestuurlijke apparaat ko mende week wederom een rustige verga- deragenda voor het Velsense gemeente huis. De bestuurscommissie van de Vel sense openbare bibliotheek vergadert woensdagavond half acht. Na behande ling in het dagelijks bestuur komt ter tafel een brief te richten aan B. en W. over uitbreiding van aktiviteiten wat volgens het bestuur allereerst stichting van een fonotheek zou moeten inhouden. Van de Postduivenhoudersvereniging „De Snelvlieger” te IJmuiden namen dit weekeinde 410 duiven deel aan een wed vlucht van Chimay af over een afstand van 268 km. De lossing van de duiven geschiedde om 8 uur. Een duif van S. Voet Zn. bereikte als eerste het hok om 11.52.53 uur; de laatste prijsduif om 13.13.32 uur. Traag verloop van de vlucht met veel laatkomers. De uitslag was als volgt: S. Voet Zn. 1, 5, 8,11,12,17, 30,37, 38, 40, 42, 51, 66, 67; P. Schotvanger 2, 22, 31, 39, 48, 49, 63, 64, 80; H. Boddeke 3, 16, 21, 33, 54, 69; W. A. Rolvink 4,10,13, 62, 61; A. J. Ham 6, 35, 36, 41, 44, 57, 58; G. P. Smeding 7, 24, 25, 81; Jac. Broek 9, 14, 26, 75; M. Rutte 15, 50, 79; M. A. Zwanenburg 18, 20, 27, 32, 43, 45, 70, 76, 77, 82; W. de Weers-Booy 19, 59; J. Minneboo 23; Joh. Broek 28, W. Remmers 29, 56; M. J. Vendel 34, 52, 65; J. Wijker 46, 60, 71, 78; A. Schotvanger 47, 73, 74; H. J. Broek 53, 55; C. Prins 68; J. Koorn 72. Van de Postduivenhoudersvereniging „De Bonte Duif” te IJmuiden namen dit weekeinde 365 duiven deel aan een wed vlucht van Chimay af over een afstand van 268 km. De lossing van de duiven geschiedde om 8 uur. Een duif van Gebr. Muijderman bereikte als eerste het hok om 12.00 uur; de laatste prijsduif om 13.19 uur. Door slecht weer in Zuid-Nederland een zeer traag verloop met veel achterblij vers. De uitslag was als volgt: Gebr. Muij derman 12.00.25; R. Wielart 12.04.09; C. van Vliet 12.04.14; Comb. Vis-Vries 12.06.00; H. Harms 12.07.17; B. en C. Thiele 12.08.25; T. v. d. Werff 12.12.59; Gebr. Thijssen 12.14.05; P. Verschuren 12.23.26; H. Broek 12.28.46; Comb, van Loon 12.34.40; H. Bruijnes 12.36.15; Comb. Heis 12.45.15; J. Kaldenbach 12.59.49; J. Dek ker 13.06.40. Van de Postduivenhoudersvereniging „Umuiden” te Umuiden namen dit week einde 280 duiven deel aan een wedvlucht van Chimay af over een afstand van 268 km. De lossing van de duiven geschiedde om 8 uur. Een duif van Comb, de Weers bereikte als eerste het hok om 12.02.48 uur; de laatste prijsduif om 13.25.02 uur. Traag verloop van de vlucht met veel laatkomers. De uitslag was als volgt: Comb, de Weers 12.02.43; A. J. M. Balm 12.07.26; A. Voetman 12.08.44; P. Hoekstra 12.14.46; K. Ulehake 12.21.03; J. v. d. Berge 12.25.16; J. Eelsing 12.31.10; F. Piers 12.36.43; I. Kraayenoord 12.53.19; L. Sie raad 13.02.19; M. Middelkoop 13.13.23; B. de Goede 13.21.29; P. Groen 13.23.10; J. Sponselee Jr. 13.24.43. Van de Postduivenhoudersvereniging „Snelle Wieken” te Santpoort namen dit weekeinde 596 duiven deel aan een wed vlucht van Chimay af over een afstand van 266 km. De lossing van de duiven geschiedde om 8 uur Een duif van Gebr. Nooteboom stelt een nieuw systeem voor de heffing van kansspelbelas ting voor. Hij wil dat de casino’s 33,3 procent belasting afdragen over het verschil tussen de inzetten en uitbeta lingen. Nooteboom voelt er niets voor om de belasting direct bij de gokker aan de speeltafel te innen, omdat dit te veel praktische bezwaren zou ople veren. Er moet een nieuwe manier geschapen worden voor de inning van de kansspelbe lasting, omdat de speelhuizen met het huidige belastingregime niet uit de voeten kunnen. Al direct na de opening van het eerste casino in Zandvoort bleek dat meer belasting moet worden betaald dan er inkomsten tegenover stonden. De meerderheid van het parlement voelt niets voor kwijtschelding van de belastingschuld. In zijn memorie van ant woord inzake de nieuwe wetgeving, zegt Nooteboom dat de casino’s niet met gewo ne belastingplichtigen moeten worden vergeleken, omdat alle inkomsten van de speelhuizen, belastingen en netto-op- brengsten, naar de schatkist vloeien. De staatssecretaris vindt dat de nieuwe wet geving eigenlijk al bij de opening van het eerste casino in 1976 had moeten gelden. Derhalve acht hij het reëel dat de casino’s, met terugwerkende kracht, alleen de be lasting betalen die op grond van de nieu we wet dient te worden afgedragen. De bewindsman merkt ten overvloede op dat hij pas tot kwijtschelding zal overgaan nadat hij het parlement heeft gehoord. De verwachting is dat de wijzi ging van het wetsontwerp over de kans spelbelasting in september of oktober in de Tweede Kamer wordt behandeld. Bij een afbetalingsregeling moet volgens de bewindsman bezien worden welk bedrag de Casinostichting kan betalen. Dat be drag zou dan eerst worden gebruikt voor de afdracht van verschuldigde rente en vervolgens voor de aflossing van de schuld. Nooteboom meent dat een verho ging van het entreegeld er niet toe kan bijdragen dat de casino’s de schuld sneller zouden kunnen afdragen. Al met al oor deelt Nooteboom een afbetalingsregeling niet reëel. Nooteboom deelt de Kamer verder mee dat de belastingheffing geen belemmering mag vormen voor het voortbestaan van de casino’s, omdat de legale speelhuizen in de wet nou eenmaal zijn toegelaten. Het nieuw voorgestelde systeem (33,3 procent belasting over het verschil tussen alle in zetten en uitbetalingen) is volgens Noote boom het makkelijkst uit te voeren. Ande re mogelijkheden zouden een veel inten sievere controle noodzakelijk maken. Handhaving van het huidige belastingsys teem zet het voortbestaan van de casino’s op het spel. Het kan nu voorkomen dat iemand die met duizend gulden het casino binnen komt en met eenzelfde bedrag het speel huis verlaat, de Casinostichting een grote belastingafdracht bezorgd. Bij iedere prijs boven de duizend gulden moeten de casino’s namelijk 25 procent kansspelbe lasting betalen. En in de praktijk komt het ZANDVOORT. Op de dag van de Grand Prix, 26 augustus, is er net als verleden jaar, een helikopter beschik baar voor het vervoer van mensen die met spoed naar het ziekenhuis moeten. De laatste jaren is de badplaats op de dag dat de Formule- 1-race wordt gehouden zo verstopt met auto’s, dat onder de bevol king onrust is ontstaan over de mogelijk heid van ambulancevervoer. Als het op de racedag mooi weer is zitten ook de toegangswegen naar het dorp verstopt met auto’s. Vandaar dat in 1978 voor het eerst een wentelwiek beschikbaar was voor vervoer in noodsituaties. i zij zich gedurende een aantal maanden intensiever aan hun compositorisch werk kunnen wijden. Onder hen is de Heemste- Totdat de KLM drie jaar geleden, na lang durige besprekingen, een door de vliegers zelf gekozen vertrouwensman aanstelde. Bij deze vertrouwensman kunnen de pilo ten op basis van vrijwilligheid incidenten melden. De Vereniging van Nederlandse Ver keersvliegers wil dit systeem uitbreiden tot een onafhankelijke groep van vertrou wensmannen, bijvoorbeeld bestaande uit vliegers van alle Nederlandse luchtvaart maatschappijen en een luchtverkeerslei der. Welke juridische status zo’n instantie zou moeten krijgen, wordt binnen de VNV bestudeerd. Overigens past de instelling van een vertrouwenscommissie volgens de VNV binnen een omvangrijker wijzi ging van de Nederlandse luchtvaartwet- geving, die in de ogen van de vereniging nodig op de helling moet Pas de laatste vier jaar is er, zij het in beperkte mate, wetenschappelijk onder zoek verricht naar de menselijke factoren die een rol spelen in het werk van de vliegers. De universiteit van Birmingham kent als enige een faculteit voor lucht- vaartergonomie; de TH in Delft verricht studies naar het bedieningsgemak van cockpit-instrumenten; en in Tilburg wordt aan de leerstoel psychologie op geringe schaal aandacht besteed aan de relatieproblemen tussen bemanningsle den onderling en tussen bemanningen en hun werkgevers. Volgens de VNV ont breekt echter iedere vorm van internatio nale samenwerking en zijn de studiegege- vens veel te weinig bij de belanghebben den bekend. Na de vliegramp op Tenerife in 1977 is „opgeklopt” en zet dit spul zich met be hulp van zuurstof om in zwavelzuur. Be ton en ijzer kunnen door zwavelzuur wor den aangetast Volgens Van der Woude wordt dit pro ces in de hand gewerkt door de strenge milieu-eisen. Rioolgemalen moeten afge dekt worden om de omgeving voor stank te behoeden. Er ontstaat dan al snel zwa velwaterstof door de zuurstofarme omge ving. „Vroeger had je in gemalen kelders met een open rooster. Aantasting door zwavelzuur kwam toen minder snel voor”. Rijnland probeert bij nieuwe gemalen problemen op voorhand te voorkomen. Elk nieuw gemaal wordt van een bescher mende laag voorzien die aantasting door zwavelzuur voorkomt In bestaande ge malen is het niet goed mogelijk zo’n laag aan te brengen. Het gemaal zou dan tijde lijk stilgelegd moeten worden: de bescher mende laag kan alleen in een droge omge ving op het beton worden aangebracht. Andere oplossingen die Rijnland in ge dachten heeft behelzen de bouw van sproei-installaties om het zwavelzuur van het beton af te spoelen. In het gemaal in Zoetermeer is voor zo’n oplossing gekozen. den, maar het blijft in belangrijke mate een kwestie van mensenwerk. Dat blijkt wel uit de ongevallen-statistieken: bij ze ventig procent van de luchtvaartongeluk- ken bleken de vliegers niet te hebben gehandeld zoals van hen verwacht of geëist kon worden. Het bedieningsgemak van de appara tuur voor de piloten heeft wèl de nodige aandacht van de luchtvaartmaatschappij en gekregen, maar zaken als intermense lijke relaties in de cockpit, nadelige in vloeden van tijdsverschillen en klimaat- wisselingen, de ingewikkeldheid van kaarten, procedures en studiemateriaal, zijn steeds nogal stiefmoederlijk bedeeld geweest. Ook door de KLM, de firma waar Steilberg zelf werkt. „De KLM schafte ongeveer vier jaar geleden de studies naar menselijke factoren af’, zegt hij. In het algemeen zijn de luchtvaartmaatschappij en huiverig, omdat uit de studiegegevens weleens maatregelen zouden kunnen voortvloeien, die zeer hoge kosten met zich meebrengen, zoals bijvoorbeeld wij zigingen in arbeidstijden.” Maar niet alleen de maatschappijen, ook de piloten zelf zullen meer aandacht aan menselijke fouten en problemen in de cockpit moeten schenken. Zij zullen de gegevens moeten aandragen waaruit on derzoekers conclusies kunnen trekken en maatregelen ter verhoging van de veilig heid kunnen voorstellen. Groot probleem bij het verkrijgen van de gegevens over incidenten in de lucht is echter het vinden van een systeem waarbij de betrokken vliegers deze kunnen melden, zonder het gevaar te lopen door hun werkgever op de vingers te worden getikt. Immers: zo’n incident is dikwijls het gevolg van door de piloot zelf gemaakte fouten. Gezagvoerder Steilberg: „Je kunt stel len dat je ongelukken kunt voorkomen wanneer je genoeg incidenten hebt gecon stateerd die tot een ongeval kunnen lei den. Maar dan moet het individu deze incidenten kunnen rapporteren, waarna er lering uit kan worden getrokken.” Een meldingsplicht bij de eigen maatschappij is in het verleden weinig effectief geble ken. Omdat er meestal sancties tegen de betrokken vlieger volgden, negeerden de Nederlandse piloten de meldingsplicht. Omdat de VNV meent, dat het terrein van de menselijke factoren in de lucht vaart zo veelomvattend is dat het alleen in internationaal verband kan worden aan gepakt, heeft zij een groot symposium georganiseerd voor vertegenwoordigers uit de internationale burgerluchtvaart en wetenschappers. Dit symposium zal 3 tot en met 7 september in het Nederlands het besef gegroeid dat aan de menselijke factoren niet langer voorbijgegaan kan worden. Daarom vroeg de IF ALFA, de internationale federatie van verkeersvlie- gersverenigingen, alle leden een werk groep „human factors” in het leven te roepen. Totnogtoe hebben alleen de Ne derlanders aan dit verzoek gevolg gegeven. De VNV wil het Haagse symposium een zo breed mogelijke internationale discus sie op gang brengen. Daarom zijn er 150 vertegenwoordigers uitgenodigd vanuit alle takken van de internationale burger luchtvaart. Ook komen er wetenschaps mensen die op verschillende terreinen on derzoek hebben verricht. Zo zullen er in leidingen worden gehouden over de gevol gen van geestelijke druk op de lichamelij ke gesteldheid van de vlieger, over de opleiding van vliegers tot „gezag”-voer der, en over het karakter van de menselij ke fout. Ook zal worden gesproken over de wijze waarop bij onderzoeken naar luchtrampen wordt gekeken naar de men selijke factoren en naar de mate waarop deze deel uitmaken van de eindconclusie. Voor de VNV is dit laatste onderwerp van groot belang, omdat de vereniging van mening is dat de onderzoekers naar de oorzaken van de Tenerife-ramp (waarbij een KLM-jumbo was betrokken) de men selijke factoren hebben gebagatelliseerd. De Klerk is de enige Haarlemse compo nist, die voorkomt op de lijst van dertig hetzelfde bedrag waarmee hij was geko- musici aan wie CRM dit jaar opdrachten verstrekt. Andere bekenden uit dat gezel schap zijn onder meer Jurriaan Andries- sen, Louis Andriessen. Henk Badings, Martin van Duynhoven, Otto Ketting, Ton de Leeuw en Mischa Mengelberg. het terrein van Zandvoortmeeuwen. Het vervoer binnen het dorp naar het voetbal veld geschiedt per ambulance, die zoals gewoonlijk in het zomerseizoen op zonda- regelmatig voor dat iemand prijzen van gen bij de Rotonde staat. De „luchtbus” is duizend gulden wint, vervolgens weer ver- paraat tussen twaalf uur ’s middags en liest en aan het eind van de avond met acht uur ’s avonds. Pierik bereikte als eerste het hok om 11.53.33 uur; de laatste prijsduif om 13.12 uur. De uitslag was als volgt: Gebr. Pierik 11.53.33; P. Laan 12.02.38; W. Dekkers 12.01.49; P. Verduin 12.06.12; A. Tabernal 12.04.36; Gebr. de Graaf 12.05.08; E. Gor ter 12.07.53; J. de Graaf 12.07.18; J. v. Kooten 12.12.48; De Jonge 12.12.25; C. Duijn 12.14.33; J. Lexmond 12.24.20; Comb. Voorhout 12.34.02; P. Schot 12.39.03; v. Duyvenbode 12.42.24; J. v. d. Scheer 12.43.18; Comb. Tabo 12.43.43; S. Kuitwaard 12.47.50; C. Koks 12.49.19; C. Korthouwer 12.50.58; F. Redeker 13.02.17; J. Duijn 13.00.53; D. ter Haar 13.03.18; G. Mudde 13.06.02; P. Hoogland 13.08.41; N. Bargpeter 13.12.14. Hierbij de uitslagen van p.v. „Het Atoom” uit Velsen Noord. Er werd gevlo gen vanuit Chimay, gemiddeld 270 km. Eerst geklokte prijsduif om 12.07.19 uur, laatste geklokte prijsduif om 13.18.00 uur. J. v. Roon 1, 5, 17, 23, 27, 33, 36, 39, 40, 44, 48; A. de Bot jr. 2, 3, 6,11,18, 20, 35; G. v. Amersfoort 4, 22, 45; Timmer/Podt comb. 7, 13, 26, 37; G. P. W. van Graaf 8; K. v. Breemen 9, 14, 16, 29, 31, 38, 42, 46; P. H. Martinius 10, 12; A. v. Leeuwen 15, 28, 30, 32; P. v. d. Wiele 19, 34; J. Stijnman 21, 41, 43; J. Schoone 24; G. de Bot sr. 25; J. Bierman 47. 4-8-79. Wedvlucht Chimay. Afstand: 271 km. P.V. Ons Genoegen B’wijk. In con cours 428 duiven. Los 8 uur. Wind: west- noord-west. De eerste duif arriveerde om 11.56.36 uur. De laatste prijsduif 13.08.36 uur. J. Weel 1, 2, 16, 43, 57, 73, 84; R. Zoontjes en Zn. 3, 7, 30, 37, 54, 55, 61,68,70, 79, 86; A. van Son 4, 31, 33,44, 62, 72, 75; A. C. Kuilman 5, 29; A. van Heulen 6, 67, 69; Sj. Weel 8, 18, 38, 39, 78, 82; L. Veldt 9, 21, 24; J. Minneboo 10,17,42, 77; J. Brasser Jr. 11, 28, 56, 58, 64, 66; A. van Zeist 12,13, 49; J. Weststrate 14, 27, 48, 53, 76; H. Widurski Jr. 15, 22, 35, 26, 51, 81; Gebr. Baltus 19, 34, 71; L. Vellema 20, 50; J. Leyen 23,65; Gebr. Stet 27, 32, 52, 74; A. Langedijk 35, 80; R. de Ruyter 36, 60, 63; C. Kleverlaan 40; 41; H. Zomermaand 45, 46; P. Zwart 59; W. van Wijk 83, 85. P.V. De Reisduif, Beverwijk, 4-8-79 wed vlucht Chimay. Afstand 271 km. In con cours 487 duiven. Los 8 uur, wind west- noord-west. De eerste duif arriveerde om 12.01.04, de laatste prijsduif 13.13.33. v. Wieringen 1, 4, 7,15, 35, 36, 53,67,68, 71,82, 89, 90; Weststraten 2, 5, 16, 21, 54, 56, 91,97; Schipper 3, 18, 27, 45, 64, 78, 84, 88; de Winter 6, 48, 51, 65, 76,81; Gebr. Hoogman 8; Visser 9, 23; v. d. Reep 10, 20, 26, 46, 58, 61, 83, 87; Scheffers 11, 31, 34, 37, 40, 43,55; Snijders 12, 13, 29, 47; Durge 14, 42, 49, 94, 95; Sic 19, 50, 52, 72, 73; De Munk 22, 39,57, 59, 60, 79, 85; v. d. Aar 24, 30, 32, 33, 41, 44, 66, 69, 93, 98; v. d. Meij 25; Pruimboom 28, 62, 70, 75, 77, 80; lerschot 63, 92; v. Leeu wen 74; Schelvis 86, 96. (Van onze streekredactie) DEN HAAG. Staatssecretaris Nooteboom van Financiën blijft er de voorkeur aan geven de belasting schuld van de casino’s (nog 211 mil joen gulden) kwijt te schelden. De bewindsman heeft dit meegedeeld. 4 i.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 9