Bespeling na explicatie tijdens vijfde orgeltocht in de IJmond 1 S.O.S. Concorde Boogie-woogie allerhande Wisky een speelhond ~v i ijmond c UIT formatie veilingen beverwijk kwispd- door iy MET UITSLUITING VAN DEBAT OVER BIJKOMENDE ZAKEN ROUTE LOOPT VIA VELSEN, BEVERWIJK EN CASTRICUM Wedstrijden met politiehonden Afzwemmers in Sportfondsenbad ’t Kan tot vanavond 8.00 uur In Artis. -Wol 6 IJMOND 19 7 9 ".4 DONDERDAG 9 AUGUSTUS Hoogstraat 10-Tel. 023-321295 *t straatje t/o de melkbrug LETRASET ART-MATERIALS AFWRIJFLETTERS FAMILIEDRUKWERK F' Redactie Joke Dieben-Frerichs Telefoon 02550-15389 k v--. D’66 wil ondubbelzinnige uitspraak over de randweg (Van een onzer verslaggeefsters) (ADVERTENTIE) die alle met eigen vervoer de vooraf uitge- (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. In het Sportfondsen- (ADVERTENTIE) Het 17e-eeuwse Müllerorgel. kostbaar bezit voor de beheerders van de Grote Kerk in Beverwijk. films (ADVERTENTIE) De fraktie noemt in deze brief de uit spraak een „het hangijzer” en brengt dan in herinnering, dat D’66 al in december 1978 een motie indiende, waarin de noor delijke randweg onvoorwaardelijk werd afgewezen. Deze motie werd toen aanvan kelijk slechts gesteund door de PPR/PSP- fraktie en één lid van de VVD. Tijdens City Theater, IJmuiden. Nieuw deze week in City de film „S.O.S. Concorde”, een verhaal vol rampspoed rond een gloednieuw vliegtuigtype. Een toestel van het type Concorde verongelukt tijdens een proefvlucht, begonnen op een Zuidamerikaanse luchthaven. Vanuit Fort de France op het eiland Martinique wordt ijverig gespeurd naar het in zee gestorte toestel. Veroorzaker van de ramp met een stewardess als enige overlevende is een concurrerende vliegtuigfabriek. Bij pogingen de juiste toedracht te achterhalen wordt de journalist Mozes Brody naar het leven gestaan. Zijn ex-echtgenote, die hem bij de zaak betrekt, overlijdt op raadselachtige wijze en de stewardess, na de ramp door vissers „boven water gebracht”, verdwijnt op mysterieuze wijze. Haar redders vallen ten prooi aan haaien na door een motorboot te zijn overvaren. Als de rampvlucht zich dreigt te herhalen met een toestel van hetzelfde type komt Brody in het geweer samen met eerdergenoemde stewardess, die ondanks een opgelopen shock nog prima bij haar positieven blijkt. Van de eerdere ramp herinnert zij zich details die voor de tweede Concorde, eveneens met vreemde mankementen kampend, van levensbelang zijn. Op de zeebodem heeft Brody het eerste ramptoestel inmiddels al gelocaliseerd na intensief duiken in de (Van een onzer verslaggeefsters) IJMOND. De Beverwijkse Politie hondenvereniging ontvangt zondag 12 augustus acht combinaties uit Noord- Holland die deelnemen aan de regionale politiehondenwedstrijden. Twee combi naties komen uit IJmuiden, twee uit Be verwijk, twee uit Den Helder en verder zijn de Amsterdamse en de Hilversumse politie vertegenwoordigd. De appelwedstrijden beginnen ’s mor gens om half negen op het terrein „Tus- senwijck”, waarvan de ingang aan de Zee straat ligt. Vanaf de Velsertunnel wordt de weg naar dit terrein aangegeven door bordjes met de letters KNPV.’s Middags begint het zogenoemde manwerk of pak- werk om half twee. Uitdrukkelijk wordt bekend gemaakt dat tijdens de wedstrijden geen andere honden op het terrein kunnen worden toegelaten. Belangstellenden zonder hon den zijn van harte welkom. Vorig jaar brandde het gebouwtje van de Beverwijk- ste politiehondenvereniging, twee directie- keten, af'. De vereniging kan de gasten thans ontvangen in een nieuwe, stenen, accommodatie. buurt van een koraalrif. Voor de zondagmiddag houdt City opnieuw het kolderieke filmwerkje „Rats, kuch, en blauwe bonen” gereserveerd. Stadsschouwburg, Velsen. Met Peter Sellers in de hoofdrol is in de Stadsschouwburg vanaf donderdag dolle pret te beleven met de film „The revenge of the pink panther”. Hoofdinspecteur Dreyfus (Herbert Lom), compleet dolgedraaid door de maffe streken van collega Clouseau (Peter Sellers), kikkert spreken, dat een discussie over die punten opnieuw verdeeldheid in de raad zal ople veren. Daarom betoogt de fraktie, dat de grootste gemene deler van alle standpun ten in de raad is, dat thans de noordelijke randweg voor Heemskerk onaanvaard baar is. D’66 verzoekt daarom het college met een voorstel te komen, dat dit eenslui dende standpunt verwoordt. Die andere punten zouden dan in een afzonderlijk debat in de raad aan de orde kunnen komen. IJMOND. Orgelliefhebbers wordt 11 augustus volop kijk- en luistergenot ge boden tijdens de vijfde orgeltocht in dit zomerseizoen te houden in het kader van de Toer-In. Vier oude kerken met hun orgels gelegen in Velsen, Beverwijk en Castricum worden ditmaal in de aan dacht van de deelnemers aanbevolen. In Velsen-Zuid (Dorp-Velsen) wordt halt ge houden bij de van oorsprong vroeg-Mid- deleeuwse Engelmunduskerk met een nog piepjong orgel in 1973 geplaatst door Flentrop-Wormerveer. Om half negen be gint hier een korte bespeling na een ex plicatie over kerk en pijporgel door Klaas Bolt die als stadsorganist van Haarlem de tocht meemaakt. In het kader van de Noordhollandse Toer-In werd in juli begonnen met de (zaterdagse) orgeltochten. Er waren tot nu toe gemiddeld tweehonderd deelnemers bij het vernemen van diens doodsbericht zichtbaar op. Dreyfus mag teruggekeerd ten burele de daders opsporen van de moord op Cousteau. Een serie vreemde ontmoetingen met sterk op hem gelijkende typetjes maken diens overlijden inmiddels steeds minder waarschijnlijk. Daar tussendoor speelt de tegenwerking die mafiabaas Douvier ondervindt van een vooralsnog mysterieuze tegenspeler. De fraaigevormde Simone weet als secretaresse van de gevreesde gangster het naadje van de kous. Zij zint op wraak na bij Douvier te zijn weggelopen. Clouseau’s „dood” komt haar daarbij prima van pas. Samen met Clouseau’s toegewijde bediende Cato trekt zij daar tussendoor ook nog even achter de Mafia aan waarbij ze Dreyfus in de wielen rijdt. Alles loopt uit op een totale chaos in Hongkong na een reeks afschuwelijke vergissingen. „The revenge of the pink panther” draait in de Stadsschouwburg ook op zondagmiddag, waarmee daar de gebruikelijke matineefilm vervalt. KWISPELdoor smaakte deze week het genoegen tweemaal een bezoek te mogen brengen aan het Kerbertasiel. De eerste keer werd een gemoedelijk krullerig huis dier aan de lijn door het perk gevoerd. Nog voor KWIS de gelegenheid kreeg de fysiek en mentaliteit van deze blaffer te publiceren kwam er een telefoontje. „Het dier is door zijn eigenaar opgehaald. Dat is natuurlijk een prettig geluid. Aan de andere kant geeft het te denken. Hoe belandt een hond in het asiel en wordt daar pas na een paar weken geïnformeerd of Fikkie soms is komen aanlopen? Is de familie in de tussentijd „toevallig” met vakantie geweest? Goed, KWIS ten tweede male naar het asiel. Daar staat Wisky. Een rusteloze spring in het veld die op geen enkele wijze sporen van slijtage vertoont als gevolg Marquette Theater, Heemskerk. Hoofdfilm is voor het Marquette Theater „Rabbi Jacob” met vertoningen donderdag en vrijdag (20.00 uur), zaterdag (19.00 en 21.15 uur) en op zondag tenslotte om vier uur ’s middags. Tweede film is hier „Convooi van de Angst”. De matineefilm heet in dit theater „Mickey Mouse 50 jaar jong”. In de nachtvoorstelling draait vrijdag (22.30 uur) Spiegel der lusten, een titel die weinig te raden overlaat. House”. Voor de korte inhoud kan dus gevoeglijk naar de „Uitformatie” van 2 augustus worden verwezen. Wél een nieuwe film kan in de Arthouse Cyclus (woensdagavond 20.30 uur) worden aangekondigd. Op 15 augustus draait in deze reeks „C’eravamo tanto amati” („Wij hielden zoveel van elkaar”). Zomeractiviteiten Heemskerk. In het kader van de Toer-In past een orgelbespeling gecombineerd met blokfluitspel zaterdag te houden in de hervormde kerk aan het Burgemeester Nielenplein. Tijdens speciale openingsuren van het kerkgebouw (van twee tot vijf uur) werken hieraan mee Joost Doodeman, vaste organist van de Laurentiuskerk, samen met Ita Hijmans en David Knibbe. Te beluisteren zijn werken van Frescobaldi, Handel, Haydn en De Fesch. Buiten zijn functie als vaste organist beweegt Joost Doodeman zich op het muzikale vlak als docent aan een muziekschool en dirigent van meerdere koren. NAAM: Wisky LEEFTIJD: 3 maanden RAS: Bastaard spaniël SOORT: jongeheer PRIJS: ƒ60.- INLICHTINGEN: 02550-15744 lap ran ijn. >fd- !in. 3er- rvi- ien, orp de len- mo- lim- van yin- De itie het nee, ida, sin- LJru- mit- :rsk, ynn, Ex il ui- Kot- •nia, llen- >ole, lenjj toek kse laa- lin- ijk- STEL JE VOOR DAT JE ’N NEUSHOORN TEGEN'T LIJF LOOPT. hen- urg, eda; éhr, shea ver- Cru- gne; em- van het reeds op zo jeugdige leeftijd op gesloten zijn achter de hekken van het asiel. Wisky vindt het leven één grote grap. Wil dat best weten en laat dat dan ook maar al te graag merken. diezelfde gedenkwaardige raadsvergade ring kreeg de motie later ook de steun van de PvdA-fraktie, hetgeen de stemmenver houding bracht op 11-23. Twaalf leden van de raad, onder wie het college van B. en W., achtten de randweg toen slechts aanvaardbaar, indien aan een aantal voorwaarden zou worden voldaan. Eén van die voorwaarden was de verlenging van de Coentunnelweg (A 8), die de ver binding zou moeten worden van de Zaan streek met de IJmond. Inmiddels is door een besluit van Pro vinciale Staten niet aan die voorwaarden voldaan en dat is voor de PvdA- en de PPR/PSP-frakties aanleiding geworden in juni te laten weten dat een nieuwe uitspraak van de raad noodzakelijk werd geacht. Daar is de fraktie van D’66 het blijkens de brief wel mee eens, maar, zo schrijft men, „de PvdA wil daarbij betrekken een uitspraak over een nieuwe studie inzake de randweg en een beslissing over wo- ningbouwplannen in dit gebied”. D’66 vreest, zonder zich over deze punten uit te Voor eenzelfde programma (informatie over het orgel gevolgd door korte bespe ling) kunnen deelnemers aan de vijfde orgeltocht 11 augustus om twaalf uur ’s middags terecht in de Grote Kerk te Beverwijk. In dit deels gotische kerkge bouw met fraai 17e-eeuws meubilair, staat een fraai orgel in 1756 gebouwd en geïn stalleerd door Christian Müller. De om bouw, in rococostijl, is door de lopende restauratie in het kerkschip gedeeltelijk aan het oog onttrokken. Na een gezamen lijke lunch (in etablissement naar keuze) volgt om half drie bespeling van het orgel van Flaes pronkstuk in de lutherse kerk aan de Koningstraat in Beverwijk. Kwart voor vier is tenslotte als aanvangstijd geprikt voor een orgelbespe ling in de oude (hervormde) Pancratius- kerk te Castricum. Hier prijkt een van oorsprong 18e-eeuws kabinetorgel met kenmerken die herkomst uit de werk plaatsen van eerder gemelde Christian Müller aannemelijk maken. Groenten: aardbeien 155-200, andijvie 18-38, bleekselderij 21-32, bloemkool 80- 118, bospeen 35-78, selderij 10-25, Chinese kool 8-19, komkommers 2440, peterselie 35-73, peulen 560-810, postelein 100-141, prei 70-92, rabarber 44-88, radijs 25-67, rode kool 14-21, snijbonen 120-210, sper ziebonen 120-180, spinazie 38-92, sla 10-23, spitskool 15-24, tomaten 300-360, tuinbo nen 34-54, waspeen 20-44, knol venkel 62- 66, blauwe capucijners 310470, retich 24, koolrabi 8-22. Aanvoer: postelein 2000 kilo, andijvie 29.000 kilo, spinazie 20.000 kilo, prei 10.500 kilo, bospeen 35.000 bos, radijs 5500 bos, komkommers 37.700 stuks, tomaten 9600 kilo, rabarber 3200 bos, sla 125.000 krop. Bloemen: agapantus 40-70, anjers 2046, trosanjers 170-260, aster 80-120, calla 45, dahlia 100-150; freesia 8-22, gladiool 16-23, iris 10, lelie 10-90, liatris 6-15, nerinen 40- 85, roos 20-50, baby roos 8-26, statice 100- 145. Planten: achmea 350-600, begonia 200- 4,30, coleus 45-75, cyclaam 450, fuchsia 85, gloxinia 120-200, nephrolepis 350, vinca 85-120. HEEMSKERK. De frakties van PvdA en PPR/PSP in de gemeenteraad hebben vóór de vakantie al laten weten, dat zij een nieuwe uitspraak van de ge meenteraad verwachten inzake de noord elijke randweg om Beverwijk, vaak ook de verlengde Coentunnelweg genoemd, die dwars door het Heemskerkse woonge bied Meerestein zou gaan lopen. D’66 verschilt met deze oppositiepartij en van mening over de wijze waarop die uitspraak zou moeten worden gedaan en heeft dit inmiddels laten weten in een brief aan B. en W., waarvan een afschrift is gezonden aan alle raadsleden. stippelde „route” volgden. Met auto's Op zaterdag 25 augustus wordt de^reeks maar ook per fiets bleek de korte afstand De fraktie wijst er in de brief op dat „een vastberaden, eensgezinde houding van de gemeenteraad ten opzichte van Provinciale Staten thans een eerste ver eiste is”. „Ook het resultaat van de hand- tekeningenaktie van de Werkgroep Noordelijke Randweg duidt er op dat de burgers van Heemskerk thans een ondub belzinnige uitspraak van de raad verwachten en dat kan niet anders zijn dan een simpel „neen” tegen de randweg”, aldus de brief van D’66, ondertekend door fraktievoorzitter J. M. Nijssen. Kennemer Theater, Beverwijk. Het Kennemer Theater volstaat komende week met prolongatie van het al lopende filmprogramma. Voor Kennemer I blijft daarmee „City on Fire”. In Kennemer II kan een weekje extra worden genoten van „National Lampoon’s Animal van kerk tot kerk prima te overbruggen. Boogie woogie. Eveneens voor zaterdag wordt door de werkgroep zomeractiviteiten Heemskerk aangekondigd een optreden van jazzpianist André Valkering met zijn boogie-set op het Burgemeester Nielenplein. Tussen twee en vier uur verzorgt hij een concert samen met Ab Dekker (slagwerk) en basgitarist Willem Schoone. Valkering is na optredens met 4 zijn swingende formatie in onder meer Hoeve Adrichem en tijdens vele festivals in de regio geen onbekende. In 1975 won hij het nationale boogie-woegiefestival in Leiden. Niet lang daarna kwam van hem een lp op de markt, opgenomen samen met zijn toenmalige begeleiders Co van Calcar (bas) en Jef Broersen (drums). bad verwierven de volgende kinderen een zwemdiploma. Kleuterbrevet: Diana Dam, Suzette Eeltink, Daniël Heidergott, Margot Mulder, Marcel van Vuuren, Mar co Drijver, Eric-Jan Goedhart, Iwan Manshanden, Dave Schoonenberg, Stefan Wiegman. Diploma A: Christo Fernee, Dave de Koning, Menno Onel, Monica Stienstra, Kevin Zwemmer, Ansje Bakker, Stefan j Dijkstra, Marit Korthouwer, Thomas Spanjaard, Jan-Karel van Waalwijk-v. Doorn. 4 Tijdens de wandeling van wandelen is trouwens nauwelijks sprake trekt Wisky al zijn registers open. Gewoon een heel erg opgewekte en blij hondje dat er netzomin over prakkizeert om zich als een jongeheer te gedragen als om weg te lopen. De halsband kan af en Wisky opent „de spelen” met een hol- en piaspartij. Met zichtbaar vermaak gaat hij in op de uitda gingen van KWISPELdoor om een rob bertje te stoeien. De gelegenheid daartoe is er volop in het wandelpark waar tussen de herfstige buien door de zon zich zo waar een paar uur laat zien. Onder een boom zitten een meisje en een jongen. Aanvankelijk tonen zij meer belangstelling voor elkaar dan voor de wereld om hen heen. Maar Wisky krijgt ze in de gaten en verstoort de amoureuze rust De jongen en het meisje lacher vriendelijk naar KWIS. Proberen de schijn te wekken dat ze Wisky ook bes leuk vinden. De jongen pakt zowaar eei klik-klak en zet Wisky op de kiek. Laatst genoemde beschouwt dat als een invitatie tot verdere kennismaking maar dat duidelijk niet de bedoeling van de gelief den die Wisky dan ook met handgebaar tjes trachten duidelijk te maken dat hij zich nu maar weer met z’n eigen baas moet bemoeien. KWISPELdoor grijpt in. Het minneko zen krijgt nu de gelegenheid ongestoord verder te ontluiken en Wisky mag KWIS PELdoor laten zien wat hij aan manieren in huis heeft. Dat is (nog) niet veel. Maar een baaske met wat geduld krijgt dat er wel in. Een leuke hond met een gekke staart voor een gastvrij gezin, bij voor keur met kinderen. KWISPELdoor schrijft over honden die in het Kerbertasiel aan de Herenduin weg 8 in IJmuiden op een nieuwe eige naar zitten te wachten. Behalve op woensdag en zon- en feestdagen is het asiel dagelijks geopend van 9 tot 12 en van 3 tot 6 uur ’s Zaterdags van 9 tot 1 I uur. van in totaal zeven orgeltochten besloten.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 7