Thurau kan in eigen streek niet winnen OEFENDUELS I: sportpuntiqj I,Ik ben nu minder gericht bezig J „Ik heb geen moeite om naar een land als Rusland te gaan toto-lorto wife i ier rea t r- I I ■l II» f fji I I I I I Minder gericht I Stimulans I I I I I I I 4k I I I »n I I ting. I I s I I I I I I J I I T I I I I I I I I I I I I 19 SPORT VRIJDAG 1 0 AUGUSTUS 19 7 9 18 Z.a. /.a. iin le- rij- de I J (Van onze sportredactie) BLOEMENDAAL. De Olympische Spelen, die volgend jaar in Moskou worden gehouden, vormen voorlopig het eindstation van de interlandcarrière van de 23-jarige hockeyer Theodoor Doyer. De Bloemendaal-speler, die reeds 75 interlands achter zijn naam heeft staan, wil zich na het Olympisch toernooi volledig gaan concentreren op zijn studie Lichamelijke Opvoeding. Een opleiding, waaraan Theodoor Doyer tot dusver door alle hockeybeslommeringen nauwe lijks voldoende aandacht en tijd heeft kunnen besteden. jpii I pi I I J i 3 Mi Moskou eindstation voor Doyer >n bij: I. 023- 9 9 'h uur 30 uur rf- Theodoor Doyer: „Tot de Olympische Spelen blijft mijn studie op het tweede plan staan paarn- AD HEESBEEN. tten er bezig dan toen met Praag”. w- Didi Thurau: afgetroefd Tot en met Moskou blijft die studie op het tweede plan staan „want”, zo weet Theodoor Doyer, „de Olympische Spelen wil ik bijzonder graag nog eens meema ken. Daarna stop ik echter. Het is mijn bedoeling om dan eerst mijn studie af te maken. Overigens ben ik niet de enige, die het na Moskou voor gezien houdt. Er zijn nog een stuk of acht spelers die hetzij tijdelijk, hetzij voorgoed afhaken.” Onder hen bevinden zich naar alle waarschijnlijkheid ook de drie spelers Im- bert Jebbink (32), Geert van Eijk (30) en André Bolhuis (32), die, hoewel zij reeds eerder een punt achter hun Oranje-loop- baan zetten, op verzoek van bondscoach testontmoetingen tegen Pakistan kunnen voor de bondscoach eveneens een goede indicatie zijn hoe zijn sterk gewijzigde selectie er met het oog op Moskou voor staat. Want, hoewel de internationale hoc- keyfederatie (FIH) pas in januari 1980 definitief beslist welke landen naar de Spelen zullen worden afgevaardigd, is het vrijwel uitgesloten dat Nederland geen acte de presence zal geven. En aangezien het hockeyteam evenals voor het WK in Argentinië ongetwijfeld geen gehoor zal geven aan de oproepen van actiegroepen uit ons land om de Spelen vanwege de misstanden in de Sovjet-Unie te boycot ten, staat het nu wel vast dat Nederland niet in Moskou zal ontbreken. Theodoor Doyer daarover: „Ik heb er geen moeite mee om naar een dergelijk land te gaan. Ik ga er heen om te hockey en, meer niet. Maar dat wil natuurlijk niet zeggen, dat ik me niet interesseer voor wat er in de Sovjet-Unie gebeurt. In tegendeel. Ik denk echter, dat je er wei nig mee opschiet, wanneer je zou beslui ten thuis te blijven.” Barendrecht-SW 0-0. Scheidsrechter ’t Jong, 2000 toeschouwers. Harry Schulting geniet nog steeds na van die stunt. „Ja, dat was het toch wel. Eerst kom je op die baan met wat Nederlanders aan de jury vragen om drie klokken te zetten op mij en op Marcel Klarenbeek met het oog op nieuwe records. Je zag die Duitsers denken van: Nou ja, goed, maar welke tijd zou die Schulting kunnen lopen? Misschien even onder de 47 seconden”. Eindelijk krijgt de 23-jarige student elektrotechniek uit Vught de erken ning die hij al veel langer verdient. „Vooral het feit dat ik nu in de Europe se ploeg sta voor de Wereldspelen in Montreal, spreekt aan. Harry Schulting is er al een beetje aan gewend geraakt dat zijn prestaties niet direct op hun waarde worden ge- onder geleden hebben. Integendeel zelfs, kun je wel zeggen. Alleen met mijn studie is het dit jaar misgegaan. Voor zes van de acht tentamens had ik een vijf. Daarom heb ik me voorgeno men, Moskou of niet, dit najaar het accent op mijn studie te leggen. De Er zijn per slot van rekening heel wat meer dingen dan atletiek alleen. Sinds ik van koers veranderd ben, is mijn persoonlijke leven een stuk rijker ge- belangrijke beurs. „Maar ik heb goede contacten met de NSF-afdeling maat schappelijke begeleiding. Met Johan van der Haar, die je met zijn felicita tiebrief jes na een tentamen of goede prestatie enorm stimuleert”, *s Win ters geeft hij trainingen en in Eindho ven, waar hij studeert, poogt hij me destudenten een goede looptechniek bij te brengen. dergelijke amateur zijn Belgische trainer Geeroms zei een tijdje geleden nog dat Harry straks in Moskou de enige echte amateur is die wereldtop kan binnensluipen zonder de hulp die bijvoorbeeld Jos Hermens en Ruud Wielart wel degelijk krijgen. Schultings toptijd van Recklinghau sen is natuurlijk prachtig voor de nati onale atletiek, maar heeft ook zijn ge vaarlijke kanten. Het NOC, dat zulke fel bekritiseerde limieten vaststelde, zou nu wel eens kunnen gaan roepen? Zie je wel dat die eisen niet zo scherp zijn! Schulting kwam er op de 400 meter zo’n halve seconde onder. „Als ze dat beweren, moeten ze maar eens bij me langskomen. Nu nog vind ik die NOC-eis van 45,5 seconden hard- stikke scherp. Ik had er ook nooit op geaasd. Je kunt het ook allemaal heel anders bekijken. Iedereen vindt Ha rald Schmid, terecht, een loopwonder. Op basis van prestaties welke maar even minder zijn dan die van dat loop- wonder, stelde de NOC de limieten vast. Dat is gewoon waanzinnig”. „Er loopt in ons land veel talent rond. Arno Körmeling, Evert Hoving, Koen Gijsbers, noem ze maar op. Geef ze echter vertrouwen. Voor die jongens wordt de limiet een obsessie. Doe wat met ze. Laat van je horen, zoals Johan van der Haar dat doet. Van de NSF is die belangstelling er wel, maar van het NOC hoor je nooit wat”, heeft Harry Schulting ondervonden. Aan voorspellingen over hetgeen dit seizoen nog mogelijk is, waagt de Bra bander zich niet. „Al zou je op basis van 45,1 seconden een hordentijd van zo’n 48,4 seconden mogen verwachten. En daarmee krijgt de Italiaanse hor denprofessor Galvesi gelijk. Vorig jaar zag hij me bezig en zei toen dat 49 seconden mogelijk was. De laatste keer zei hij me dat ik echt moest gaan den ken richting grens tussen de 47 en 48 seconden”, klinkt het. Er Iigt_voor Schulting overigens dit seizoen nóg een uitdaging. „Frank Nusse, die ik in Genève als hordenre cordhouder onttroonde, stuurde me uit Italië een felicitatiekaart waarop hij schreef het wel wat slap van me te vinden dat ik zijn record met maar 0,04 seconde had verbeterd. „Echte Nusse-humor”, lacht Schulting, die wellicht al dit weekeinde bij de Ne derlandse kampioenschappen in Nij megen met die „klacht” van Nusse zal afrekenen. witten an be- 12207- open- Dnder- ifferte istraat I. Tel. STER- 3.trio's, 122861 moge- UTRECHT. Het Nederlandse hockey- elftal heeft gisteravond op het kunstgras- veld van Kampong in Utrecht de oefenin terland tegen Ierland met 12-1 gewonnen. Bij de rust leidde Nederland reeds met 6- 0. JWIN- :el- en 023- prijs- odgie- 7list 4 ^KBE- ikwer- lein 8, 30050 ?s om 1. Tel huur 3 :wem- Tel netse- 1 voor apara- 25 of ingen, DEN HAAG (ANP). De eerste lotto van augustus, nummer 31, heeft één win naar opgeleverd, die bruto een bedrag van bijna 550.000 gulden ontvangt. Dat. Van Heumen er een prestige-slag van wil maken, is op zich niet zo verwon derlijk, want van de zes ontmoetingen tegen Pakistan, die onder zijn supervisie werden gespeeld, werd er niet een in winst omgezet. De minst plezierige herinnering is ongetwijfeld het verlies (2-3) in de finale van het WK in Buenos Aires. Dat er der halve revanchegedachten leven in het Oranjekamp, is niet onbegrijpelijk. De A Harry Schulting: pure amateur 51715 ige-in >openc ur. Li ƒ25 Ik mik niet meer met alle geweld op één doel, dat heb ik na Praag al niet meer gedaan. Anders had ik ook niet in Recklinghausen gelopen, maar ergens een 400 meter horden had kunnen lopen. Ik hoorde dat er echter een heel groepje naar Duitsland ging. Veel vrienden en kennissen ook. Die gezelligheidsfactor trok me meer aan”. klaard dat hij geen enkele speler de ga rantie had gegeven dat hij in de basisop stelling zou staan.” Ondanks die uitspraak van Wim van Heumen hoeft Theodoor Doyer zich wei nig zorgen te maken over zijn positie (rechtsbuiten-red.) in het elftal. Na de Olympische Spelen in Montreal, in 1976, waar Nederland op de vierde plaats fi nishte, miste de Bloemendaal-speler slechts één wedstrijd van het Nederlands team. Een bewijs, dat de bondscoach de kwaliteiten van Theodoor Doyer hoog aanslaat. Dat neemt echter niet weg, dat Doyer - evenals de overige selectiespelers - zowel bij de club als in Oranje optimaal zal moeten presteren om zich te kunnen blijven handhaven. De komende maanden is daar alle gele genheid voor want de Koninklijke Neder landse Hockeybond heeft een zeer inten sief trainingsprogramma samengesteld, waarmee in feite in april van dit jaar al een begin is gemaakt. Nederland werkte in die maand eerst een serie interlandwed strijden in en tegen Maleisië af en reisde vervolgens door naar Australië, waar in Perth werd deelgenomen aan een tienlan- dentoernooi met onder meer wereldkam pioen Pakistan, India, Nieuw-Zeeland, Groot-Brittannië en Canada. De volgelin gen van Wim van Heumen bereikten in dat toernooi de halve finales, waarin zij, evenals tijdens de wereldkampioenschap pen in Argentinië in ’78 verloren van Pa kistan (5-2), dat later de eerste plaats opeiste door gastland Australië met 4-2 terug te wijzen. Pakistan, dat na het WK ondermeer winnaar werd van de Aziati sche Spelen in Bangkok en het toernooi om de Champions Trophy in Lahore, is de komende week door de KNHB uitgeno digd om in Nederland zes zg. testwedstrij- den te spelen tegen het Nederlands team. Didi Thurau kan niet winnen op zijn geboortegrond. Na twee nederlagen in de semi-klassieker „rondom de Henninger Toren” (Knetemann en Willems), was er ook in de derde etappe van de ronde van West-Duitsland, die in Bad-Homburg, vlak bij zijn geboortestad Frankfort, ein digde, geen overwinning voor hem wegge legd’ De derde etappe werd zeer tot zijn verdriet gewonnen door zijn aartsvijand Klaus-Peter Thaler. Thaler won de sprint van een kopgroep van drie met verder de Belg Flip van den Brande en de Italiaan Luigi Zuanel. Thurau smaakte wel het genoegen in de gele leiderstrui Bad-Hom- burg binnen te rijden. De twee Duitse kemphanen waren in de derde rit over 175 kilometer tussen Heil bronn en Bad-Homburg de actiefste ren ners. Tweemaal was Thurau het eerst boven op bergtoppen, terwijl Thaler twee tussensprints met tijdsvergoeding op zijn naam schreef. Dat deed hij door negentig kilometer voor het einde in een kopgroep van drie te ontsnappen. Zijn metgezellen vielen vrij snel terug. Thaler ging door en kreeg veertig kilometer voor het einde gezelschap van Zuanel en Van den Bran de. De sprint won hij ondanks de eerder geleverde inspanningen afgetekend. De serie ontmoetingen tegen Pakistan komen dan ook voor de clubtrainers op een slecht moment, want alle selectie- teams hebben de trainingen weer hervat. De hockeybond prijst zich echter gelukkig met het feit, dat men beslag heeft weten te leggen op de Pakistaanse nationale equi pe. Theodoor Doyer: „Voor het publiek is het zonder meer geslaagd. Of dat voor ons ook geldt, is nog maar de vraag. De voor bereiding op deze reeks wedstrijden is niet erg intensief geweest. Ik weet niet of iedereen in staat is zes wedstrijden in zeven dagen te spelen. Bovendien ver wacht ik dat Van Heumen er toch een prestige-kwestie van zal maken. Hij zal ongetwijfeld zo veel mogelijk het sterkste team opstellen.” worden, terwijl mijn prestaties er niet schat in het bepaald niet atletiek-min- Na de achtste ronde van het toernooi om het open Nederlandse schaakkampi oenschap in Dieren is nog met geen moge lijkheid te zeggen wie morgen de titel verovert. De grootste kanshebber lijkt Kick Langeweg, die zijn afgebroken partij tegen Dieks vrijwel zeker gaat winnen. Van der Wiel, die met Langeweg en Dieks op een gedeelde derde plaats staat, achter Lith en Hofland, zal in tweede zitting zijn partij tegen Born wel in remise zien ein digen. Mogelijk nog deze week zal PSV de Deen Ton Christensen contracteren. De Deen speelde een tweetal testwedstrijden voor de Eindhovense eredivisieclub en zijn optreden was zo imponerend dat Rij vers Christensen met onmiddellijke in gang wil inlijven. Ton Christensen, 18 jaar, is een spits speler en afkomstig van IF Aarhus. Hij speelde tot nu toe 14-maal voor het Deense UEFA-team. De Friese springruiter Franke Sloot haak heeft gisteravond in Kopenhagen een internationaal jachtspringconcours gewonnen. De Amerikaanse amazone Linda Ellen eindigde als tweede en de Zwitser Paul Weier als derde. Door in Buenos Aires Bolivia met 3-0 (rust 2-0) te verslaan heeft het voetbalelf tal van Argentinië weer een kans op het Zuidamerikaanse kampioenschap gekre gen. Argentinië, dat met een team speelde dat sterk afweek van de ploeg die de Morgen wordt daarmee een begin ge maakt in Groningen. Zondag wordt ver volgens gespeeld in het Wagener stadion in Amstelveen, waarna op 15, 16, 18 en 19 augustus achtereenvolgens wedstrijden worden afgewerkt in Utrecht, Rotterdam, Eindhoven en Amstelveen. Na deze wed strijdenreeks wordt eind augustus/begin september nog deelgenomen aan een vier- landentoernooi in Brussel terwijl voor ja nuari 1980 nog een toernooi in Pakistan op de agenda staat. „Een bijzonder zwaar programma”, stelt Theodoor Doyer. „Het komt er ongeveer op neer, dat we zo’n veertig officiële interlands afwerken, voordat we naar Moskou gaan. Daar ko men dan nog eens de wedstrijden van de club bij. Dat betekent toch ruim tachtig duels in een jaar. Voetballers halen dat niet. Het voordeel van een dergelijke in tensieve voorbereidingsperiode is dat je veel kunt proberen en dat je goed op elkaar ingespeeld raakt. Nadelen daaren tegen zijn, dat het zoals bijvoorbeeld in mijn geval ten koste gaat van je studie en van de vereniging, want aan het meespe len in oefenduels kom je praktisch niet meer toe”. zei dat je toch zelf de finale had ge haald, werden de schouders opge haald. Zelfs binnen de KNAU was er niets mogelijk, zoals een stage bijvoor beeld, om eens even zonder sneeuw en ijs te kunnen trainen. Niets was moge lijk. Daarvan heb ik stevig gebaald”. haalde daar de NOG-limiet op de hor den kwam een van die studenten me opzoeken en onlangs in de Pyreneeën I kwamen er twee anderen de berg op I in België, waar ik Universiade in Mexico laat ik ook I sportewereld inneemt. (Van onze sportredactie) VUGHT. Eigenlijk was het honds brutaal wat Harry Schulting zondag in het Westduitse Recklinghousen deed. In het wereldbolwerk dat West- Duitsland toch is op het atletieknum- mer 400 meter-vlak, graaide hij onder de Westduitse neuzen een eerste plaats op de Europese ranglijst weg. Een dag nadat de grote winnaar van het Euro- pa-Cupgebeuren in Turijn, Harald Schmid, met 45,30 seconden op die toppositie beslag had gelegd, werd de kersverse Europese recordhouder op de 400 meter horden op diezelfde af stand, maar dan zonder horden alweer onttroond. Nieuw Leusden: Union SV-PEC Zwolle 0-9 (0-3). Van ’t Land (2), Frandsen (2), Israèl, Hoekstra, Rasmussen, Hendriksen en Kamstra. 1000 toeschouwers. Heer-Fortuna Sittard 2-2 (1-1). Bessems en Lahaye voor Heer, Seegers en Cramer (strafschop) voor Fortuna Sittard. Scheidsrechter: Mulder, 1200 toeschou wers. wereldtitel won, overdonderde het Bolivi aanse elftal. Na één minuut al scoorde Passarella 1-0. De andere treffers kwa men op naam van Gaspari en Maradona. Het nieuwe bestuur van de Bulgaarse voetbalbond heeft drie jonge talentvolle spelers een levenslange schorsing opge legd. Het zijn de 22-jarige spits van het nationale elftal Stoitscho Mladenov, de linkerspits van de nationale ploeg Rados lav Zdravkov en de jeugdinternational Peter Koerdov. Het drietal werd ten laste gelegd dat het zonder toestemming van de bond bij CSKA en Levski-Spartak was gaan spelen. De voetbalbond van de Sovjet Unie heeft Nikita Simonijan, de coach van het nationale elftal, ontslagen wegens het uit blijven van internationale successen. In zijn plaats is de 58-jarige Konstantin Bes kov aangesteld. Wim van Heumen met het oog op de Olympische Spelen toch weer in de selec tie zijn opgenomen. Van Heumen meent, dat er in zijn keurkorps te weinig spelers zitten, die over voldoende internationale ervaring beschikken. „We hebben op dit moment een uiterst kwetsbare ploeg met erg veel jonge spelers. Wanneer we geen beroep doen op mensen met ervaring, hoeven we voorlopig niet op internatio naal succes te rekenen”, zo liet hij in een eerder stadium weten. „Voor de jongere spelers zoals Cees Jan Diepeveen (een clubgenoot van Doyer- red.), Wouter van Asbeck en Roderik Bouwman is het natuurlijk niet zo prettig dat deze spelers in de selectie zijn terugge keerd”, meent Theodoor Doyer. „Dat kan ze hun plaats in het team kosten. Of het terughalen van Jebbink, Van Eijk en Bol huis een goede zaak is, weet ik niet. Wan neer blijkt dat ze beter zijn dan lijkt me die keuze wel terecht. Tenslotte zijn we niet bezig een jong team op te leiden, maar moet er gepresteerd worden. Ik vraag me alleen af of de mensen, die weer zijn gevraagd, de voorbereidingen wel kunnen opbrengen. Eind juni tijdens het vierlan- dentoernooi in Moskou heeft Van Heu men overigens nog nadrukkelijk ver- 1 j 1 DEN HAAG. Gisteravond zijn op nieuw oefenwedstrijden gespeeld ter voorbereiding op de nieuwe competitie. De uitslag van de derde etappe is: 1. Klaus- Peter Thaler (Wdl) 175 km in 4 uur, 15 min. 47 sec., 2. Flip van den Brande (Bel), z.t., 3. Luigi Zuanel (Ita) op 6 sec., 4. Jan Raas (Ned) op 26 sec., 5 Noel de Jonckheere (Bel) z.t., 6. Danny Clark (Aus) z.t., 7. Marcel van der Slagmoten (Bel) z.t., 8. Javier Cedena (Spa)z.t., 9. Rik van den Brande (Bel) z.t., 10. Sean Kelly (Ier) z.t., 11. Bert Scheuneman (Ned) z.t., 26. Francesco Mo ser (Ita) z.t., 28. Aad van den Hoek (Ned) z.t., 32. Didi Thurau (Wdl) z.t., 44. Cees Priem (Ned) z.t., 59. Gerrie Knetemann (Ned) z.t. 72. Fedor den Hertog (Ned) z.t. ALGEMEEN KLASSEMENT: 1. Didi Thurau (Wdl) 15 uur, 3 min. 43 sec., 2. Aad van den Hoek (Ned) op 1 min. 12 sec., 3. Francesco Moser (Ita) Het scoreverloop was: 5. Litjens 1-0 (strafcorner), 8. Doyer 2-0, 20. Leefers 3-0, 22. Doyer 4-0, 32. Leefers 5-0, 34. Litjens 6- 0 (lange corner), 38. Ties Kruize 7-0, 40. Litjens 8-0 (lange corner), 43. Ron Steens 9-0, 45. Van ’t Hek 10-0, 50. Doyer 11-0, 52. Leefers 12-0, 61. Latta 12-1. In een voorwedstrijd versloeg Jong Oranje een Zwitserse jeugdselectie met 4- 0. Bij de rust leidde Jong Oranje door doelpunten van Reinalda en Hillen met 2- 0. Boterenbrood scoorde in de tweede helft twee keer uit een strafcorner. hoofdnummer, de horden, nu ook wel zal kiezen voor de 400 meter vlak, kapot lopen voor een medaille. Maar ik ben er duidelijk minder gericht mee k hpvicr dan tnon nwf ded Nederland. Hij herinnert zich nog maar al te goed de reacties na de Europese kampioenschappen in Praag, waar hij vorig jaar toch maar erg knap vijfde werd in de finale van de 400 meter horden en zich daardoor internationaal in de kijker liep. Schulting had toen echter de pech dat de Nederlandse afvaardiging in zijn totaliteit diep teleurstelde en zijn prestatie werd meegezogen. „Iedereen had het over die afgang. En als je dan „Na de race werd er eerst een tijd van 45,2 seconden omgeroepen en me teen deelde de speaker mee dat die tijd elektronisch omgezet 45,34 seconden zou betekenen en, voegde hij eraan toe, daarom net iets langzamer dan Schmid, die in Turijn 45,30 liep. Toen de officiële tijd 45,1 seconde werd en elektronisch dus 45,24 seconden, maakte hij die vergelijking met Schmid niet meer. Ik was namelijk sneller geweest”, lacht Harry Schul- Harlingen-Heerenveen 0-9 (0-5). Pad ding (3), de Blaauw (3), en Bosma (3). Scheidsrechter Van der Veen, 300 toe schouwers. i Erkenning voor i Harry Schulting BAD-HOMBURG (ANP). De Westduitser Klaus-Peter Thaler, lid van de ploeg van Peter Post, heeft gisteren de derde etappe van de profronde van West-Duitsland gewonnen. De Belg Flip van den Brande eindigde als tweede en de Italiaan Luigi Zuanel als derde. De Westduitser Dietrich Thurau, die met een achterstand van 26 seconden op de winnaar in de schoot van het peloton arriveerde, behield de leiding in het algemeen klassement. De „cijfers” van lotto 31 zijn: inleg 2.706.342,00 en een prijzenbedrag van 1.381.882,09 gulden. De prijzen worden als volgt verdeeld: eerste prijs: een winnaar 546.299,00, tweede prijs: acht winnaars 16.068,90, derde prijs: 127 winnaars ƒ1.518,30, vierde prijs: 5837 winnaars, 44,00, vijfde prijs: 14.307 winnaars, 17,90. Voor hem is er geen sponsor, zodat de topsport hem geld kost. Daarnaast j is er zijn studie, en dus zijn financieel op 2 min. 58 sec., 4. Gerrie Knetemann (Ned) op 4 min. 22 sec, 5. Danny Clark (Aus) op 4 min. 23 sec., 6. Ludo Peeters (Bel) op 4 min. 25 sec., 7. Ferdi van den Haute (Bel) op 4 min. 35 sec., 8. Gody Schmutz (Zwi) op 4 min. 44 sec., 9. Fedor den Hertog (Ned) op 4 min. 50 sec., 10. Eric van de Wiele (Bel) z.t., 32. Bert Pronk (Ned) op 14 min. 24 sec., 34. Jan Raas (Ned) op 14 min. 29 sec., 35. Bert Scheuenemann (Ned) op 14 min. 31 sec., 39. Cees Priem (Ned) op 14 min. 33 sec., 54. Martin Havik (Ned) op 14 min. 46 sec. schieten, want ik wil volgend jaar mijn kandidaats hebben”, aldus Harry Schulting, die in de internationale top- I een unieke positie „Toen ik in Genève liep Schulting „Vooral deze maand, na de hoogtestages, moeten de prestaties komen”. Een voorspelling van KNAU-trainingscoördinator Bob Boverman. Veelbelovend alle maal, zeker op de vooravond van de Nederlandse Atletiekkampioenschappen, die dit weekeinde in Nijmegen worden gehouden. Een belangrijke titelstrijd, waar onder meer gejaagd zal worden op Olympische limieten. Dat laatste hoeft Harry Schulting, die afgelopen zondag de internationale atletiekwereld verbaasde met zijn toptijd van 45,1 seconde op de 400 meter, niet meer te doen. Toch wil ook Schulting dit weekeinde vlammen. De topvorm is er en zoiets wil iedere atleet natuurlijk uitbuiten. Als nabeschouwing op zijn record in Recklinghausen en als vooruitblik naar de Nederlandse kampioenschappen een gesprek met de 23-jarige Brabander. De uitslagen zijn: Waddinxveen: Be Fair-Excelsior 0-1 (0-1). Van Tour 0-1. Scheidsrechter Volger, 1100 toeschou wers. „Ik heb er ook mijn les uitgetrok- ken. Toen Wil Westphal me nog train de, zei hij dat mijn piek in Praag en Moskou zou liggen. Natuurlijk zal ik me in Moskou, waar ik naast mijn fietsen om goeiedag te zeggen. Dat bedoel ik nu als ik zeg dat er meer is dan topsport alleen”. Toch vraagt iedereen zich af hoe een I

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 19