Leo van der Kroft uit kritiek: TELEURSTELLEND HONKBAL OP EK E I t paardenko€T5GD Oefenduels Goede seizoenstart voor HSV Hamburg sportpuntiq Schaaktitel Van der Wiel uitslagen buitenlands voetbal toto-lotto I 1 1 Nederland en Italië geplaatst WANPRESTATIE PSV IN ROTTERDAM-TOERNOOI p. Bi n Cijfers - M 14 19 7 9 AUGUSTUS MAANDAG 1 3 SPORT I I I I 11 I I I I lil 3 I I I 1 y II1 i O Jan Hijzelendoom: zwak Vr Erkenning voor Feijenoord (Van onze sportredactie) 1 I Didt i i; I De hartekreet van de oud-topscheids- rechters sloot aan bij de wijzigingen in de tuchtrechtspraak, die in het nieuwe sei zoen van toepassing zullen worden. De belangrijkste wijziging zal zijn dat een gele kaart niet automatisch tot een straf zaak zal leiden en dat het systeem van de boekingen verdwijnt. Een gele kaart zal pas bij herhaling gevolgen hebben, de derde gele kaart binnen een periode van een jaar zal tot straf leiden. Zowel van der Kroft als drs. J. Brons, voorzitter van de tuchtcommissie betaald voetbal, verwach ten dat het verdwijnen van de boekingen zal leiden tot een vergroting van het aan tal gele kaarten. „Omdat”, stelde Van der Kroft, „een overtreding waarvoor vroeger een boeking zou worden gegeven, nu met een gele kaart wordt bestraft. Het is denk baar dat overtredingen, waarvoor vroeger een gele kaart werd gegeven, nu het trek ken van „rood” tot gevolg zullen hebben”. HAARLEM. Het afgelopen week einde werd door een aantal eredivisie clubs gebruikt voor vriendschappelijke krachtmetingen met Belgische vereni gingen. Zo verloor Vitesse zaterdag avond met 3-4 van de Belgische kampi oen SK Beveren, speelde de FC Utrecht met 0-0 gelijk tegen Lierse en versloeg Go Ahead Eagles FC Antwerp met 4-0. De wedstrijden trokken ongeveer 3000 toe schouwers. Andere uitslagen: FC Den Haag-Brigh- ton: 0-1; NAC-WJlem 11-3-2; FC Gronin- gen-PEC Zwolle: 1-1; FC Twente-Hera- cles: 3-2; SW-RVC (hoofdkl. am.): 3-4; Excelsior-Oost-Duitsland (Olympische se lectie): 0-2. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM. Petur Petursson in haleerde met volle teugen de toejuichin gen van zijn supporters. De IJslander bekroonde in de 117e minuut van de fina le van het Rotterdam-toernooi zijn te rechte uitverkiezing tot beste jeugdspe ler van de vriendschappelijke vierkamp met een haarzuivere strafschop, die Ips wich Town definitief kansloos maakte voor de Euromast-trofee: 5-4. Met die geslaagde elfmetertrap zorgde Petursson voor de slotapotheose van een Van der Kuylen scoorde uit een discu tabele elfmetertrap de openingsgoal, waarna Piet Wildschut in weerwil van de spelverhoudingen na rust voor 2-0 teken de. Nu RWDM uit de grote hoeveelheid kansen niet verder wist te komen dan een tegentreffer van Olsen, greep het door hoon begeleidde PSV alsnog de derde plaats van het Rotterdam-toernooi. Niets leek de strafschoppen in de weg te staan, tot Petur Petursson na een pass van Richard Budding onderuit werd gehaald door Wark. Petursson bezorgde aan de vooravond van wat Vaclav Jezek heeft genoemd „het jaar van de waarheid” Fey- enoord erkenning. ALKMAAR. Tot groot enthousiasme van het aanwezige publiek werd de twee de afdeling van de Aquarius prijs na een spannende koers gewonnen door Jan Wa- genaar met Pier Pander. Na een slechte start viel de beslissing op het laatste eind uit ten gunste van Wagenaar. Na fotofi nish bleek hij winnaar voor Ravino met Ruud Pools op de sulky. Ook Giel van der Togt was succesvol in Alkmaar. Hij won liefst driemaal. De belangrijkste triomf boekte hij in het Alkmaarse Sprintkam- pioenschap met zijn paard Speedy Pay Day. in de defensie. Jan Hijzelendoom, die tijdens de honkbalzesdaagse al blijk had gegeven totaal uit vorm te zijn, stond bijzonder zwak te spelen. Maar zes man kon hij op 3-slag uitschakelen, waarbij tweemaal zeer duidelijk de scheidsrechter op zijn hand was, maar de vier vrije lopen en de vijf honkslagen, waarbij drie twee- honkslagen, spreken duidelijke taal. Jan Hijzelendoom zal in dit toernooi vermoedelijk niet meer aan de bak ko men en dat is met de „echte” wedstrijden tegen de Europese kampioen Italië in het vooruitzicht een uiterst kwalijke zaak. Nu beschikt Hamilton Richardson nog maar over twee goede werpers, Martin Ronnenbergh en Bart Volkerijk, hetgeen waarschijnijk net een te weinig is om een serieuze gooi te kunnen doen naar de herovering van de in 1977 verloren gega- ne Europese titel. Wil Hartog is op het circuit van Silver stone derde geworden tijdens de Grote Prijs van Engeland in de klasse 500 cc. Winnaar werd de Amerikaanse wereld kampioen Kenny Roberts met geringe voorsprong op de Brit Barry Sheene. De Spanjaard Angel Nieto (125 cc) en de Zuidafrikaan Kork Ballington (250 en 350 cc) zijn inmiddels zeker van de wereld titel. Gerrit Wolsink heeft de strijd om het wereldkampioenschap cross in de halveli- terklasse beëindigd als tweede achter de Brit Graham Noyce. Hij stelde die positie veilig door in de Grote Prijs van Luxem burg in de tweede manche als derde te finishen. Johan van de Wal en Tonny van Schijndel hebben een vierde plaats be haald in de 24-uursrace van Luik op het circuit van Francorchamps. Jimmy Connors is opnieuw winnaar geworden van het toernooi om de Ameri kaanse tennistitel op verharde banen. TRIEST (ANP). Het Europese kam pioenschap honkbal is koel en triest be gonnen. Koel en triest wat betreft het weer, de belangstelling en het honkbal. Het zestiende toernooi om de Europese titel gaat in feite slechts tussen twee ploegen, want Nederland en Italië zijn, geheel volgens de verwachtingen, uit de voorronden gekomen. AJ strij keyt ding kou eigei serfc coac weel Boss vriei mail tergi tijde eerd over Vam geen Hen ondt D( Duit al vi rau. level ren. cess« twee Spor ge. I cracl coml De ste c in Ams plaa: oorz; wacl in ht de were twee punt den, verlc Sil en hi later zege, werd laats ji DIEREN (ANP). John van der Wiel is zaterdag winnaar geworden van het toer nooi om het open Nederlands schaak kampioenschap. In de negende en laatste ronde won Van der Wiel met wit van Kick Langeweg, de leider in het klasse ment na acht ronden. Een van de gevolgen van de werkwijze in het nieuwe seizoen zal zijn dat het aantal strafzaken en dientengevolge ook het aantal mondelinge behandelingen vermindert. „Maar”, liet Brons weten, „wanneer een speler voor drie kaarten aan het oordeel van de tuchtcommissie wordt onderworpen, betekent het natuur lijk wel dat er sprake is van herhalingen, dat derhalve de toevalsfactor te verwaar lozen is. Wij zullen natuurlijk rekening houden met de omstandigheid waarvoor de kaarten zijn gegeven, het zogenoemde spelbederf of gewelddadigheid”. Van der Kroft liet weten dat niet alleen de scheidsrechters van de nieuwe werk wijze op de hoogte zijn gesteld, maar ook de trainers en dat de verenigingen nog deze week een brief over het besprokene in hun bezit zullen krijgen. In de bijeenkomst werd afscheid geno men van scheidsrechter Jonker en een aantal grensrechters uit het betaalde voetbal. De arbiters Klint (gaat verder als grensrechter) en Janssen (terug naar de amateurs) namen op eigen verzoek afscheid van het betaalde voetbal. Hun plaatsen zullen worden ingenomen door Van Eijk, Boss en De Hond. Scheidsrechtersbaas Van der Kroft be klemtoonde echter nadrukkelijk dat het op de jaarlijkse scheidsrechtersbijeen- komst van het betaalde voetbal niet zijn bedoeling was een heksenjacht te ontkete nen. „De commissie is van mening dat het helemaal niet zo'n slecht jaar is geweest, maar dat het de plicht van de scheidsrech ters is de straf toe te passen die op een overtreding staat. Wanneer wij naar Duits voetbal kijken, zien wij eigenlijk nooit dat een doorgebroken tegenstander „rück- sichtlos” onderuit wordt gehaald. Daar moeten wij ook heen, in het belang van clubs, spelers, publiek en van ons zelf”. Al in de openingsfase verrieden de fina listen hun aanvallende bedoelingen. Met Petur Petursson als excellerende puntspe- ler voor de vrijdagavond tegen RWDM geblesseerd geraakte Jan Peters (trainer Vaclav Jezek: „Hij wilde spelen, maar ik heb hem tegen zichzelf in bescherming genomen”) en Jan van Deinsen als han gende linkerspits, deed Feyenoord exact datgene, wat PSV vrijdagavond had nage laten: Ipswich opjagen. Met veel ijver stoorden vooral Peturs son, Wim van Til en de uitblinkende inval ler (voor Jan Peters) René Notten de En- gelsen in hun aanvalsopbouw. Tegenover die dwingende, vooral op enthousiasme gebaseerde speeltrant, plaatste Ipswich een gedegen uitgevoerde, continentale speeltrant, waarbij Arnold Mühren en Frans Thijssen hun ploegmaten met scherpe cross- en dieptepasses tot offen sieve daden aanspoorden. „Ipswich speelde iets geraffineerder”, erkende Vaclav Jezek, „maar wij compen seerden dat volledig met onze inzet”. Al na twee minuten mocht Frans Thijs sen voor Ipswich Town de 0-1 omhelzen op het moment dat de soms wat aarzelend optredende Feyenoord-doelman Tom van Engelen een harde inzet van Rusell Os man niet onder controle wist te brengen. Die vroege tegenvaller had allerminst een verlammende werking op de thuisploeg. Nadat Petursson met een fraaie kopbal goalie Paul Cooper een proeve van be kwaamheid had laten afleggen, profiteer de de blonde Feyenoord-spits bekwaam van fraai voorbereidend werk van de uit blinkende Michel van de Korput: 1-1. Feyenoord greep die gelijkmaker aan om de jacht op Ipswich te openen. Onver moeibaar joegen de Rotterdammers hun opponenten op. Die speelwijze leverde na 14 minuten tastbaar resultaat op, toen rechtsback Ben Wijnstekers Clive Woods in moeilijkheden bracht. Diens foutieve terugspeelbal werd een prooi van André Stafleu, die Wijnstekers zijn noeste voor arbeid liet afmaken: 2-1. Vlak voor rust kon Ipswich Town zich van de Feyenoord-pressie bevrijden, toen middenvelder John Wark een crosspass van Mick Mills beheersd verzilverde. waarbij het voor Fortuna extra pijnlijk was, dat juist de ex-Fortuna-speler Geye bij Kaiserslautern de grote uit blinker was. Geye scoorde tweemaal tegen zijn oude club. Topmüller en Neues (strafschop) maakten de vier vol. Liverpool is zaterdag op Wembley winnaar geworden van het „Charity shield”. Deze traditionele openings wedstrijd van het seizoen tussen de landskampioen (Liverpool) en de be kerwinnaar (Arsenal) draaide voor de bijna honderdduizend toeschouwers op een teleurstelling uit. Arsenal bleek geen schim van het team dat in mei op Wembley van Manchester United won en zich met deze overwinning verze kerde van Europees bekervoetbal. Het Londense middenveld, met ster Liam Brady, werd volledig overvleu geld door dat van Liverpool. Terry McDermott was de beste speler bij Liverpool. Hij doelpuntte twee keer. Het derde doelpunt kwam op naam van Kenny Dalglish. Drie minuten voor hem einde scoor de Alan Sunderland tegen. De Israëliër Avil Cohe, die Liverpool voor meer dan een miljoen gulden kocht, speelde niet mee. Hij zat de gehele wedstrijd op de reservebank uit Dynamo Tiflis heeft zaterdag in Moskou de Russische voetbalbeker veroverd. Na de reglementaire speel tijd was de stand in het duel tegen Dynamo Moskou 0-0. Ook in de verlen ging werd niet gescoord, waarna straf schoppen de beslissing moesten bren gen. Dynamo Tiflis benutte er vijf, Moskou vier. VIRGO PRIJS 2040 m.: eerste afdeling: 1. Oscar Baker (J. J. de Wit) 2.49.5 1.23.1, 2. Pablo D., 3. Nanette D., winn 3.20, pl 1.60, 1.50, 2.00, kopp 8.90. Afgaande op de wanprestatie die PSV in het voorprogramma tegen RWDM afle verde, lijken de Eindhovenaren, bij wie Van Beveren, Stevens, Koster en Van Kraay ontbraken, daar nog verre van. Slechts met de grootste moeite was de multinationalploeg in staat om de bepaald niet opzienbare tienmansformatie van RWDM (Dirk de Vriese zag in één minuut geel en rood voor ogen) onder de duim te houden. De kater, die PSV en RWDM (2-1) de 36.856 toeschouwers (Feyenoord-direc- teur Peter Stephan: „In totaal waren er 67.500 kijkers, zodat de inkomsten ver boven de kosten lagen”) hadden bezorgd, werd in de wedstrijd-van-de-waarheid ruimschoots weggespoeld door Feyen oord en Ipswich Town. „Wij vinden”, zei Brons, „dat een gele kaart gezien moet worden als een waar schuwing, als een aantekening dat een speler zich in het verloop van de wedstrijd verder aan de regels moet houden. Wan neer hij dat doet, heeft hij de waarschu wing ter harte genomen en dan behoort hij in feite ook niet te worden gestraft. Het is ook denkbaar dat er voor een speler die iri een wedstrijd voor betrekkelijk lichte overtredingen (spelbederf) twee gele kaarten krijgt en derhalve het veld moet verlaten pas strafmaatregelen zullen vol gen na de derde gele kaart binnen een jaar. Ook in de tweede helft had Ipswich Town een antwoord klaar op een doeltref fende Rotterdamse aanvalsoperatie. Want Gerard van der Lem mocht dan wel de 3-2 vinden, Paul Mariner nivelleerde die sco re, zoals ook de beste toemooi-speler Eric Gates (via Nielsen) deed, nadat René Not ten uit een solo 44 had gescoord. Hr Ben Wijnstekers loopt juichend weg nadat hij zijn ploeg in de finale van het Rotterdam-toernooi op een 2-1 voorsprong heeft gebracht tegen Ipswich Town. (Van onze sportredactie) I HAARLEM. De start van de Duit se voetbalcompetitie heeft het afgelo pen weekeinde nauwelijks verrassin gen opgeleverd. Landskampioen HSV Hamburg, vorige week nog teleurstel lend aanwezig op het Amsterdam 704- toernooi, behaalde een afgetekende overwinning op Bochum, Kaiserslau tern deklasseerde bekerhouder Fortu na Düsseldorf en Bayern München had weinig moeite met het gepromo veerde Bayer Leverkussen. Alleen de andere debutant, 1860 München, zorg de voor enige verrassing door het FC Köln bijzonder lastig te maken. Ui teindelijk zegevierden de Keulenaren met 2-1. I Inningscijfers Nederland: 10200411x 9. Voor Nederland wierp Jan Hijzelendoom de volledige wedstrijd. Zijn cijfers: 6x3 slag, 4x4 wijd, 5 honkslagen tegen, het veld maakte twee fouten. Zweden gebruikte frie werpers: Ron Gajnes f52/3 innings) 2-2-2-3, Robert Claesson (3 man) 0 - 1 - 2 - 0 en Kennth Lindberg (2'A innings) 0 - 2 - 3 - 1. Inningscijfers Nederland: 1-9-4-0-0-0-0-14. Werpresultaten, Nederland: Jan Venema (3 in nings) 7-2-1 (0 fouten), Rocky Angela (4 innings) 4-1-2 (1 fout), België: Patrick Marien (2‘A innings) 0-4-9 (1 fout), Oswald Boermans (4% innings) 3-0- 3 (0 fouten). Urbanus en Ben Richardson sloegen ieder een home-run. Europees kampioenschap is ook een wat grootse benaming voor een toernooi met vier ploegen, waarvan er twee, België en Zweden, zich feitelijk niet kunnen me ten met de andere twee. Nederland begon met sprekende overwinningen op België (14-0) en Zweden (9-0), dat een minder zwakke indruk maakte dan het Belgische team. Italië startte met een gemakkelijke overwinning op Zweden (7-0) en bij derge lijke weinig boeiende ontmoetingen, waarin ook het spel van de winnaars teleurstellend is, valt het des te meer op dat de organisatie ongeveer van hetzelfde niveau is als waarop de verliezers honk ballen. Nederland begon op de eerste dag tegen de Belgen. De Oranjeploeg heeft geen moment een inspanning van enige beteke nis moeten leveren om in zeven innings een score van 14-0 in de 40e overwinning te bereiken. Dit België zou zich naar alle waarschijnlijkheid niet in een Nederland se hoofdklasse kunnen handhaven. In dat licht gezien was de verrichting van de Richardson-equipe dan ook pover te noe men. Slechts twaalf honkslagen vlogen over de hoofden van de Belgische werpers Patrick Marien en Oswald Boermans. Daarvoor kwam veertig maal een Neder lander in het slagperk. Twee van hen ranselden de bal over het hek: Charles Urbanus in de tweede slagbeurt met een man voor zich en Ben Richardson een slagbeurt verder met twee man op de kussens. Alleen in de tweede innings haal de Nederland even uit. Toen lag een re cord-score in het verschiet, want nadat veertien man het slaghout hadden ge zwaaid werd de innings afgesloten met een stand van 10-0. Nederland ging dan relaxend verder naar de uiteindelijke, nietszeggende, 14-0 triomf. Zweden bood zondagavond ontegenzeg lijk beter partij. Italië had echter in de eerste ontmoeting ook veel moeite gehad en kwam maar tot een score van 7-0, Nederland deed het op papier dus met 9-0 iets beter. Maar het zwakke punt was ditmaal niet alleen de aanval, het lag ook finaleavond, die overigens weinig be moedigend was begonnen met de wan vertoning PSV-RWDM (2-1), die de Eindhovenaren behalve de derde plaats nog meer prestigeverlies opleverde. KOERSEN VAN ALKMAAR: H. J. GEELS PRIJS 2040 m: Rosy Rapid (J. Wagenaar). 2.57.2 1.26.9, 2. Rose Bowl, 3. Sppedster Laren Niet gestart: Rancy Mars. Winn. 2.70, pl. 1.60, 1.60, 1.80, kopp. 4.80, trio 38.00. GEMINI PRIJS 2380 m.: 1. Real Formose (M L. van der Togt) 3.24.5, 1.25.9, 2. Ricca Donna, 3. Rolanda Faune. Niet gestart: Patrick Belwin. winn. 2.30, pl. 1.40, 1.40, 1.40, kopp 9.60, trio 40.80. LIBRA PRIJS 2300 m.: 1. Star Lady Laren (M. L. van der Togt) 3.36.5 1.31.7, 2. Samba Judson, 3. Stan Fries. Winn. 3.00, pl. 2.30 5.70, 3.90, kopp 60.20. SCORPIO PRIJS 2040 m.: 1 Rick Hanover (W. P. Strooper) 2.57.2, 1.26.9, 2. Olga Frances, 3. Rina Pluto, winn 10.50, pl 2.20 8.00, 1.70 kopp 334.70, trio 19.00 39.70. DE GOUDEN ARMBAND 7 2040 m: 1. Rudy Norton (Mevr. A. Schoonhoven) 2,51.2 1.26.4, 2. Nibble J., 3. Sandria. winn 3.00, pl 1.50, 3.00, 9.60, kopp 11.10. CAPRICORNUS PRIJS 2380 m.: 1. Melchior (J G. Offenberg) 3.26.3 1.26.7, 2. Parodie, 3. Liebestraum. winn 30.70, pl 4.40, 8.00, 4.10, kopp 46.90, trio 1195.90. AQUARIUS PRIJS 2700 m: eerste afdeling: 1. Perro Beroona (H. J. Pools) 3.55.0 1.27.0, 2. Miraldo K., 3. Nico Roodnoot. winn 6.50, pl 3.00, 4.20, 6.10, kopp 103.90. De voornaamste uitslagen uit de negende en laatste ronde zijn: Van der Wiel-Langeweg IX); Hofland-Lith 0 5-0.5; De Roode-Nemet 0-1; Van der Sterren-Van der Linden 1-0; Vogel-Borm 0 5-0 5. Eindstand: 1 en open kampioen van Nederland Van der Wiel 7,5 punten. 2. Lange weg, Van der Sterren, Nemet, Hofland en Lith 7 punten. Het smoesje, dat het gemis van spel bepaler Kevin Keegan de oorzaak zou zijn van het teleurstelllende optreden van HSV tijdens het Amsterdam 704- toemooi werd door HSV zelf gelogen straft. In de wedstrijd tegen Bochum bleek Memering op het middenveld een prima vervanger, terwijl hij boven dien voor het tweede doelpunt tekende. Hartwig had toen al voor 1-0 gezorgd en Magath maakte er tenslotte 3-0 van. Ondanks de ruime overwinning nes telde HSV zich niet aan de kop van de Bundesliga. Die eer viel, net als vorig jaar, het goed startende Kaiserslautern te beurt. Fortuna Düsseldorf werd met een 4-0 nederlaag geconfronteerd, FC Kaiserlautern-Fortuna Dusseldorf 4-0, Bayern München-Bayer Leverkussen 3-1, Hertha BSC-Eintracht Braunschweig 0-0, Werder Bremen-Bayer Uerdingen 1-0, FC Köln-1860 München 2-1, Borussia Mönchen Gladbach-Schalke 04 1-1, Eintracht Frank furt-Borussia Dortmund 0-1MSV Duisburg- VFB Stuttgart 1-1, VFL Bochum-HSV 0-3. De winnende getallen in Lotto 32 zijn: 6 - 10-19-25-26-30. Reservegetallen 8 en 37. Er was een inleg van 2.906.796.00 gulden door 647.592 deelnemers. Het uit te keren prijzenbedrag van 1.380.728.10 gulden wordt als volgt verdeeld: Eerste prijs: ƒ483.254.84; tweede prijs: 138.072.81; derde prijs: ƒ207.109.22; vier de- en vijfde prijs: ƒ276.145.62. Westduitse Lotto. De winnende getallen zijn: 2 -5 -9 -22 -26-30. Het reserve getal is 49. Winnend in „Spiel-77” is: 0077229. Belgische lotto. De winnende nummers zijn: 11 - 13 -20-24 -27 -33. Het bijkomen de nummer is 36. ZEIST (ANP). Leo van der Kroft, voorzitter van de scheidsrechtercommissie van het betaalde voetbal, had zaterdag tijdens de bijeenkomst van de arbiters in Zeist niet duidelijker kunnen zijn. „Incidenteel zijn in het afgelopen seizoen zaken gepasseerd die het daglicht niet kunnen verdragen. Klappen, trappen van en naar een tegenstan der en kopstoten mogen ons niet ontgaan. Dat kan niet, dat is een afgang. Wij zijn, misschien onbewust, vaak te tolerant geweest in gevallen waar een kaart (een gele of een rode) op zijn plaats zou zijn geweest. Stap af van dat tolerante gedoe, wees consequent”. Connors versloeg in de eindstrijd de Ar gentijn Vilas met 6-1, 2-6, 64. Tom Okker plaatste zich voor de finale van het toer nooi van Rolling Meadows door een overwinning op Cliff Drysdale 6-3, 64. Ook in het dubbelspel bereikte Okker de finale. Met Marty Riessen versloeg hij de combinatie Rosewall/Buchholtz, 64, 64. Met grote overmacht heeft de Sovjet unie in Londen de laatste editie van de Europa Cup zwemmen voor heren gewon nen. Van de vijftien onderdelen werden er elf in winst omgezet. Serge Fesenko stelde daarbij het Europese record op de 200 meter vlinderslag scherper: 1.59.23. Het oude record stond op naam van de Oost- duitser Roger Pyttel, die zijn eigen 100 meter-record van 54.75 naar 54.61 secon den bracht. West-Duitsland, dat twee esta- fettenummers won, legde met ruime af stand beslag op de tweede plaats vpor Oost-Duitsland. Nancy Garapick is de absolute ster tijdens de Canadese zwemkampioen- schappen geworden. Op de derde dag veroverde de 18-jarige zwemster haar der de titel door de 200 m wisselslag winnend af te leggen in de tijd van 2.19.32. Eerder had zij winst geboekt op de 200 m vlin derslag en 400 m wisselslag. ALKMAARS SPRINTKAMPIOENSCHAP 1700 m: 1. Speedy Pay Day (M. L. van der Togt) 2.17.3 1.20.8, 2. Makker, 3. Laiko Beroona. winn 2.50, pl 1.80, 2.50, 3.50, kopp 32.50. AQUARIUS PRIJS 2700 m: tweede afdeling: 1. Pier Pander (J. Wagenaar) 3.54.8 1.27.0, 2. Ravino, 3. Pratty Nebit. winn 2.50, pl 2.00, 1.80, 1.80, kopp 6.00 - trio 82.70. VIRGO PRIJS 2040 m: tweede afdeling: 1. Mesquita (D. Suykerbuyk) 2-53.1 1.24.9, 2. Oiga H, 3. Majoor Rara. Niet gestart: Lars Buiten zorg. winn 2.30, pl 1.30, 2.20, 1.40 kopp 42.40. Totalisator omzet: ƒ447.973. WASSENAAR. De uitslagen van de zater dag op de renbaan van Duindigt gehouden koersen zijn: CALECHE-PRIJS 2120 m: 1. Ralf Rumelaar (J. Kroon) 3.01.7 1.25.7, 2. Speedy Buitenzorg, 3. Speed Westlandia, winn 3.30 pl 1.20 1.10 1.40 kopp 3.00 trio 100.10. QUEEN RAAPHORSTPRIJS 1300 m: 1 An kara (A. Manuel) 11.23.1, 2. Royal Charlie, 3. Wortwell, winn 1.50 pl 1.10 1.20 1.40 kopp 4.60. DOGCARTPRIJS 2040 m: 1. Super Star La ren (I. Schoonhoven) 2.49.7 1.23.2, 2. Rush, 3. Par Lamour. Winn 2.60 pl 1.70 5.60 9.10 kopp 26.20 trio 2859.50. CRITERIUM DER VIERJARIGEN 2100 m: 1. Regina Hanover (J. Wagenaar) 2.50 4 1.21.1, 2. Ronny W, 3. Reindert. winn 1.80 pl 1.20 1.10 1.40 kopp 3.40. SPIDERPRIJS 2040 m: 1. Savero (W. Velis) 1.46.4 1.21.6, 2. O Antole, 3. Dead Heat 1-7 (reprise en rara extra). Winn 2.70 pl 1.40 3.60 1.50 I. 80 kopp 61.40 trio voor 6-10-1 202.90 trio voor 6- 10-7 316.20. DIANAPRIJS 2500 m: 1. Boxberger Queen (T. Cain) 2.46.8, 2. Boxberger Bloem, 3. Lady Roda. Winn 1.10 alle plaatsen 1.10 kopp 1.30. TILBURY PRIJS 1600 m: 1. Parioca (H. Lan geweg) 2.06.2 1.18.9, 2. Rio Tinto, 3. Mary S. Winn 1.80 kopp 1.80 1.70 2.80 kopp 3.70 trio 41.50. SICILIEPRIJS 2500 m: 1. Danish Delight (Mvr. van de Ham) 2|.56.6 2. King Honesty, 3. Kings Lion. Winn 9.90 pl 3 00 1.50 kopp 13.60. SJEESPRIJS 2520 m: 1. Reinier (I. Schoonho ven) 3.28.7 1.22.2. 2. Olympys, 3. Paljas Hanover. Winn 4.50 pl 3.10 9.40 4.30 kopp 37.00 trio 822.90. JAN PLEZIERPRIJS 2100 m: 1. Meindert O (M. Koppejan), 2. Matchless, 3. Orpheus. Winn 2.40 pl. 1.40 1.70 kopp 8.80. Totaalomzet ƒ440.173. Het Supertrio werd gelopen in de Eelde Pa- terswoldeprijs op Groningen. De uitslag is: 1. nr 10. Patricia Laren (T. Smeding); 2. Nr. 12. Pepi- ton H. Pol); 3. Penny H (G. de Jong); De omzet was 231.281 gulden, de uitkering bedraagt ƒ315.90. vaak te tolerant’ Liverpool-aanvoerder Phil Thomp son toont het Wembley-stadion het ge wonnen Charity-schild. Jan Timman heeft de schaaktweekamp met de Rus Lev Poloegajevski met 47s tegen 3'A gewonnen. De laatste partij, die zaterdag werd gespeeld, eindigde in een overwinning voor Poloegajevski. „Scheidsrechters

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 14