Tijdens langebaanwedstrijden Alice Lembeck moet titelstrijd staken HPC EN NJORD’59 BIJZONDER STERK Rijnders en Van der Linden naar de kop Triomfen voor Haarlemmers in open koersen t Wijnand van den Boom: nu ook buitentitel v h Prindle 16-titel voor Bossink dan ooit Beudeker-toernooi „breder” 1 Leon Steenbrink wint Zeemijl” ii A Problemen rond inkwartiering speelsters 1979 AUGUSTUS 1 3 MAANDAG 16 N SPORT de w< bi; zo st< Hans Schmidt reikt niet tot nationale jeugdtennisfinale Edwin Kooyman: eerste plaats I: Het laatste onderdeel, de 2000 meter Goede resultaten (Van onze bridgemedewerker) Hans van der Pal I (Van onze tennismedewerker) Hans van der Pal: eremetaal In de grootste groep, de Prindle 16 met (Van onze tennismedewerker) HAARLEM. Afgelopen zondag is de zevende aflevering van het zogenaamde „Beudekerjeugdtoernooi” op het WOC- tennispark aan de Zeeweg in Overveen van start gegaan. Juist nu de naamgever van dit toernooi onlangs is overleden, ziet het er naar uit dat de vereniging WOC een eind op weg is om een oude wens, het toernooi tot een sterk bezet internationaal open jeugdtoernooi te la ten uitgroeien, te realiseren. Als dit zou lukken, zou het toernooi tevens als een vol waardig revanchetoernooi voor de na tionale jeugdkampioenschappen kunnen gaan fungeren. Het toernooi wordt name lijk altijd in de week die volgt op de nationale kampioenschappen, verspeeld. Met de hulp van enige begunstigers heeft de vereniging WOC namelijk aan het Beudekertoernooi in de oude opzet een invitatietoemooi vastgekoppeld. Dit wordt op vrijdag en zaterdag gespeeld. (Van onze zeilmedewerker) ZANDVOORT. De Europese kampi oenschappen voor Prindle-zeilers, die het afgelopen weekeinde voor de derde maal in successie in Zandvoort werden georga niseerd, zorgden ook nu weer voor een spectaculair schouwspel voor de kust. Erg snel gingen de catamarans deze keer niet door de golven, want op beide wed strijddagen kregen ze pas in de middag- races de nodige wind in de kleurige zei len. Verder verliep alles gesmeerd: de Prindle Associatie Nederland zorgde sa men met Watersport Vereniging Zand voort voor een uitstekende organisatie en het aantal deelnemende boten was met 80 zeer royaal. Van de overige verrichtingen valt te vermelden dat Delia Valkenberg juist bui ten de finale viel van het nummer ver- springen-dames. Zij liet een sprong van 5,68 m. voor zich opmeten. Bij het kogel stoten voor dames produceerde Elly van Beusekom 12,50 m. goed voor de zevende plaats. Na 12,12 m. te hebben gestoten in de kwalificatieronde, kwam Lies Kleine van DEM in de wedstrijd zelf tot 11,64 m. Ook voor Hans van der Pal lag er ere metaal in Nijmegen. Met een nieuwe pols stok en dus hiermee nog niet geheel en al vertrouwd zag de lange DEM-atleet kans met een fraaie sprong van 4,50 m. als tweede te eindigen achter kampioen Eltjo Schutter, die tot een hoogte van 4,85 m. reikte. Bij het verspringen ging het voor Van der Pal minder naar wens. Zijn eerste sprongen waren voor de balk en zijn der de poging reikte tot 6,64 m. hetgeen echter niet voldoende was voor een finaleplaats. Op zijn derde nummer, de 110 m. horden, wist hij door te dringen tot de halve finale. In deze halve eindstrijd sneuvelde hij met zijn tijd van 15,43 sec. (Van onze atletiekmedewerker) NIJMEGEN. De strijd om de natio nale atletiektitels, welke dit weekeinde in Nijmegen werd gehouden, heeft dit jaar geen overwinningen opgeleverd voor de deelnemende DEM-atleten. Bij het speerwerpen voor dames zag Lida Berkhout-Kuijs zich de pas afgesneden voor Elly van Beusekom, die de DEM- atlete van haar negende titel op dit on derdeel wist af te houden. De blonde atlete van AV Castricum won voor de derde maal de titel met een goede worp van 51,12 m., haar beste prestatie in dit seizoen. Lida Berkhout greep wel het zilver met een worp van 50,26 m. „We hebben al aan een tentenkamp rondom ons park gedacht,” zegt toernooi- organisator Stef Bos, „maar dat mag niet van de gemeente. En waar haal je het geld vandaan om accommodatie te huren? En dat terwijl er in de omgeving van ons park Bij het discuswerpen liet Lida Berkhout een worp opmeten van 38,64 m., terwijl voor Lies Kleine 34,52 m. werd geregi streerd. Sjaak Ooteman nam deel aan de 200 m. voor heren. Deze DEM-sprinter bezette in zijn serie de laatste plaats in de voor hem toch acceptabele tijd van 23,17 sec. Die gewone deelnemers zijn er dan 250, die in de leeftijdsgroepen van twaalf, veertien, zestien, achttien en 21 jaar ook tot en met aanstaande zaterdag in het strijdperk treden. nogal wat huizen staan waar nog wel een slaapplaats over is.” Als een van de redenen voor de geringe belangstelling om soelaas te bieden bij het onderbrengen van deelnemers van buiten wijst Stef Bos op het verschil in speel ster kte tussen de leden van zijn vereni ging en de gastspelers. Niettemin heeft Bos goede hoop dat zijn vereniging in haar streven, groeien in de top en de breedte van het toernooi te handhaven, zal slagen. Want ondanks het feit dat we voor het eerst een hele groep vooraan staande jeugdspelers van buiten hebben aangetrokken, zegt Stef Bos, brengt onze eigen vereniging ook voor het eerst in de geschiedenis van het toernooi het grootste aantal „gewone deelnemers” in. In de groep der achttienjarigen werd zij uitgeschakeld door Marian van der Torre (1-6, 2-6), die de nationale titel in 1977 bemachtigde, maar hem in 1978 aan Na nette Schutte moest afstaan. In dit toernooi verloor de Noordholland- se Karin Bakkum na winst op Saskia Leutscher (6-4, 6-0) van Ingrid Cupers (4-6, 2-6). Liesbeth Nordeman verloor al in de eerste ronde van Annemarie Jurg (2-6, 3-6) en Marjolein de Jonge werd al in de kwali ficatie door Saskia Leutscher met 6-2, 2-6, 1-6 verslagen. (Van onze tennismedewerker) EINDHOVEN. De Zandvoorter Hans Schmidt is bij de nationale kampioen schappen tennis voor de jeugd tot en met achttien vierde geworden. In de halve finale verloor hij van Eric Wilborts (1-6, 2-6), die de nieuwe kampioen werd. Alice Lembeck begon in de categorie der zestienjarigen wel aan de finale tegen Mariene de Wouters, maar zag de strijd gestaakt door de weersomstandigheden. Marian van der Torre was het aan haar stand verplicht om ditmaal wel de titel te veroveren, aangezien zij vorige week in Zweden de Europese jeugdtitel in de wacht had gesleept. B-poule: Smit-Kamp 595, echtp. Wer- menbol 548, dames Drenth-Baay 541, Fic- toor-De Vries 538, Lips-Van der Zand 535, Eshuis-Zonjee 532, echtp. Ravelli 521, Van der Berg-Stienstra 511, Bakker-Draayer 492, dames Van Wonderen-Van der Bor den 489, dames Burke-Koning 485, dames Dekker-Van der Linden 484, dames Hon- De stand van de finalepoule ziet er als volgt uit: Rijnders-Van der Linden 874, De By-Jongbloed 862, Groen-Groen 844, Van de Krol-Kalshoven 830, Porck-Tabbers 812, Postma-Keppels 803, Tervoort-Zand- bergen 791, Ligthart-Zijlstra 789, De Win- ter-Van Zanten 785, Ans de Jong-Geert Pasveer 775, Kaspers-Van der Werff 770, De Graaf-Bijvoets 761, Wonink-Van der Berg 750, echtp. Goudsmit 755, Bakkum- De Vente 742, dames Van Berkel-Stoorvo- gel 734, De Jong-Steinberg 730, Sanders- Van Berkel 723, Hellingman-Schaap 718, dames Mulder-Van der Berg 709, echtp. Luesken 708, Schrama-Toeset 700, echtp. Bink 680, Plaatsman-Van der Zee 672, echtp. De Vries 671, dames Bouwman- Van Ravenswaay 624, echtp. Stenvers 599, dames Sanders-Van der Werff 562. De gebroeders Groen (844) zijn derde en dienen als uitgeschakeld te worden be schouwd, ofschoon het niet voor de eerste keer zou zijn als de Beverwijkers toch nog met een daverende verrassing uit de bus zouden komen. Van de Krol-Klashoven (830) nemen de vierde plaats in. Porck- Tabbers (812) staan vijfde. Deze IJmui- dens/Haarlemse combinatie scoorde dit keer 438 wat de tweede plaats van het dagklassement betekende. Hun sprong naar voren is echter te kort om nog een kans op de titel te hebben. Ans De Jong- Geert Pasveer (775) die door de uitsteken de score van 437 in de vierde ronde de leiding in handen hadden genomen, wa ren nu met 338 bij een gemiddelde van 364 volkomen van slag en zakten naar de tiende plaats. Dat deze gelegenheidscom binatie erin was geslaagd aan de top te komen, mag toch als een prestatie van de eerste orde worden beschouwd. Met nog één ronde te gaan zal het duel om de eindzege ongetwijfeld tussen Rijn ders-Van der Linden en De By-Jongbloed gaan. Ans de Jong-Geert Pasveer (775), die bovenaan stonden, hadden met 338 een off-day wat een tuimeling naar de tiende plaats betekende en zijn dan ook uitgeschakeld. selaar-Van Denderen 481, dames De Bok- Kant 478, echtp. De Jager 473, echtp. Haasbeek 469, Vos-Kastermans 458, Hu- beek-Kramer 426, echtp. De Jong 424, echtp. De Vos 420. De Haarlemmers Peter v.d. Knoop en John de Bie gingen in de ronde van Noot dorp voor amateurs als derde en negende door He finish. De Zwanenburgers Henny van Lent en Rob Borst grepen allebei een derde prijs bij de amateurs in respectieve lijk Echt (L.) en Pijnacker. Op het Industrieparcours in de Waar- derpolder liet de Haarlemse Raceclub Ex celsior zijn achtste rit van de zomercom petitie verrijden met de volgende resulta ten: amateurs: 1. M. v.d Aa, 2. M. de Groot, 3. J. Vogelzang, 4. N. van Geem, 5. A. Heisteeg. Veteranen: 1. A. Rutte, 2. Buus Schouten, 3. Tj. van Seijst. Nieuwelingen: 1. H. v.d. Ham, 2. E. Poell, 3. O. Venema. Bij de jeugdklassers zegevierde Marjan Luycken (A-kl.), J. Peereboom (B-kl.) en S. Heisteeg (C-kl.). MIDDELBURG. Wijnand van den Boom heeft bij de Nederlandse jeugd kampioenschappen tennis nu ook zijn eerste nationale „buitentitel” behaald. Eerder dit jaar was hij in de leeftijdsklas se tot en met veertien jaar ook al indoor- kampioen geworden. Wijnand van den Boom, die tevens districtskampioen van het district Haarlem bij de veertien- en zestienjarige jongens is, bereikte zijn ti tel door een overwinning in de finale op de vrij onbekende Brabander René Boer- hout. 6-0, 6-2. In de ronde van Wervershoof voor amateurs (eerste de Alkmaarder Ger Slot) gingen de Zwanenburgers Sjaak Pieters en Ron Snijders als tweede en vijfde over de eindstreep. Een paar dagen eerder had Ron Snijders zich in Schiedam de snelste getoond door de eindsprint van een zeven man sterke kopgroep naar zijn hand te zetten. Het was na het Noordhol- lands wegkampioenschap zijn tweede ze ge als debuterend amateur. Ik bei 1 c f c l 1 1 I J s c 5 5 A 1 l S ij C t 1 E gex zoe de als 1 1 i i i i s 1 1 1 1 I F tra dai het afg nei daf Uit] get die Hu vai op de plo No kaï plo vot Bk I Mi pk bo spi sp< in da Ier de inj ku „N ge» ecl zat we op: Bu COl I No gei m« we na een koers voor liefhebbers en vetera nen op het parcours van Sloten leverde na een massale eindsprint winst op voor de kleine Haarlemmer Gerrit van Krim pen. Met een bandje verschil bleef hij Jan Koolhof uit Amsterdam de baas, Haar lemmer Marcel Rutte greep de derde prijs. Alle ontsnappingen in deze koers, waarbij Nico Slingerland, Han Kramer en Freek Cornelisse zich actief toonden, waren op niets uitgelopen. (Van onze zwemmedewerker) KROMMENIE. Tijdens het traditio nele langebaanweekeinde van de zwem vereniging de Ham uit Krommenie, druk te de jury een bijzondere stempel op dit gebeuren. Met name de acties van de Haarlemse juryleden werden met de no dige kritiek ontvangen. Toch waren bet wederom de Haarlemse verenigingen die de dienst uitmaakten, waarbij met name Njord’59 in zijn totaliteit weer erg goed voor de dag kwam. ook zaterdag al commentaar was geweest over het optreden van de Haarlemse jury leden. Met name Mario Modder moest het ontgelden en eindigde uiteindelijk als achtste. De HPC’ers Edwin Kooyman, Ar- noud Cornet en Ernst Bekkering en Hans Kroes bezetten in deze volgorde de vier eerste plaatsen. Jim Houwaart en Michael van Bakel kwamen op de negende en tiende plaats. De tijden: 23.41,1, 24.31,8, 24.36,1, 24.38,7, 24.45,3, 25.17,3 en 25.30,5. (Van onze wielermedewerker) HAARLEM. In het afgelopen week einde hebben Haarlemse wielrenners be hoorlijk aan de weg getimmerd. Zo zege vierde de 36-jarige Jan v.d. Horst in de ronde van Oostzaan voor veteranen en liefhebbers, ging Huub de Vries in de ronde van St. Pancras als triomfator door de finish bij de junioren, kwam Ronald Vroom weer eens tot een overwinning bij de nieuwelingen in Cu- lemborg en bracht Gerrit van Krimpen op het parcours van Sloten een wedstrijd voor liefhebbers en veteranen op zijn naam. Uitgenodigd zijn de kersverse A-speler Rob Hak van Westerhout, Domien Takse van Victoria vroeger van HLTC Leen Erik Andrea, Marco Groot, Hans Schmidt en Hans Bruggeman. Dit zestal zal versterkt met de twee beste spelers uit de oudste leeftijdsgroep van het gewone toernooi volgens een poulesysteem met kruisfinales om de niet onaanzienlijke prijzenpot strijden. Als deze opzet slaagt, zal een volgende stap van de vereniging WOC de uitbreiding van het invitatietoer- nooi met een meisjesgroep zijn. Afgezien van het veel kleinere potentieel meisjes dat op een hoog niveau tennis speelt, is er nog een moeilijkheid: de inkwartiering van de uit te nodigen speelsters. Samen met zijn stadgenoten Ron Bak ker en Hans van Leeuwen, die respectie velijk tweede en derde werden, wist Jan v.d. Horst het in Oostzaan tot een beslis sende voorsprong te brengen. Karei Teeu- wen uit De Zilk werd vierde en Haar lemmer Dick Schouten vijfde. Bij de juni oren kwam Haarlemmer Ab Harren op de tweede plaats. Zijn stadgenoten Frank Nijssen en Huub de Vries werden respec tievelijk derde en zevende. In de ronde van St. Pancras bracht Huub de Vries het zaterdag tot zijn eerste overwinning bij de junioren. Hij bleef in het beslissende sprintje met een lengte verschil de baas over Wouter v.d. Broek uit Epe. Zij hadden zich samen van een aanvankelijk vier man sterk kopgroepje op het voorplan weten te handhaven. Ab Harren kwam op de vijfde plaats. Bij de liefhebbers en veteranen kwam Jan v.d. Horst in een massale eindsprint op de tweede plaats. Hij moest alleen de Am sterdamse Bataaf-rijder Leen Hagman voor laten gaan. Henk Buis uit Vijfhuizen werd twaalfde. De jonge Haarlemmer Ronald Vroom kwam zondag in de ronde van Culemborg tot zijn twaalfde overwinning van dit sei zoen bij de nieuwelingen. Met een volle lengte verschil was hij de snelste in de eindsprint van een compact peloton. Alle ontsnappingen waren op niets uitgelopen. De Haarlemmers Wim Otte, Marco v.d. Hulst en Ragmar Martens werden respec tievelijk vierde, zevende en achtste. In de ronde van Twello werden de Haar lemmers Stef Kuiper en Marcel Philips vierde en tiende bij de nieuwelingen. In de B-poule zitten Smit-Kamp op ro zen: hun totaal van 595 is voor de andere paren praktisch gesproken onbereikbaar geworden. Het echtpaar Wermenbol (548) is tweede, maar zal het de koplopers nau welijks nog lastig kunnen maken. De da mes Drenth-Baay (541) volgen op de derde plaats. Het echtpaar Ravelli werd met 284 eerste van het dagklassement en steeg daardoor van de 14e naar de 7e plaats. Bij de schoolslag dames eveneens een herhaling van de vorige dag met als enige bijzonderheid het wisselen van de eerste en tweede plaats door Ria Willemse en Monique Bouwens. Derde wederom Mar jolein Phaff en vijfde Chiny Sieverding. De tijden: 32.49,5, 32.52,9, 33.32,3 en 36.13,5. Het nummer dat hierna volgde verliep voor het Njord-duo Ron Phaff en Remco Wildschut aanvankelijk zeer goed doch aan de finish vernamen zij dat de beide Haarlemse kamprechters tot dis kwalificatie waren overgegaan. 59 deelnemers, waren de Zandvoortse zei lers bijzonder succesvol en eisten de eer ste vier plaatsen op. Na vijf manches mocht Rob Bossink zich met R. de Bruin verdiend Europees kampioen noemen. Tweede werden D. en M. Nieveld, derde K. Deinum en M. de Boer, vierde P. Holle man en R. Staal, allen uit Zandvoort. Vijfde klasseerden zich P. Manvis en L. Vogelenzang uit Purmerend. In de nieuwere klassen Prindle 15 en 18 waren de uitslagen als volgt: Prindle 15: 1. Nico Nagtegaal, 2. Marco de Boer, 3. Hans Dieben, 4. Harry van Dijk, 5. George van Alkemade. Deze had zich overigens zeer duidelijk gepresenteerd door de als finalist geken schetste Robert Jan Bierens, te verslaan. Wijnand van den Boom had in het toer nooi na ruime overwinningen, alleen moeite met het Overijsselse talent Marcel Lasonder: 7-6, 6-4. Lasonder pakte in de strijd tegen de Zaankanter Robert Jan Bierens dan ook de derde plaats. Bij de meisjes werd de Amsterdamse Yvette Flu de nieuwe titelhoudster. In de finale bedwong zij de Limburgse Monique Margaroli: 7-6, 6-2. De Haarlemse vertegenwoordigster, Yo landa Lembeck, werd na een overwinning op de Gelderse Hella ter Riet (1-6, 6-3, 6-2) uitgeschakeld door alweer een vertegen woordigster van het bronsgroene land, Henriette Knols: 3-6, 2-6. De overige Noordhollandse deelnemers, Esther Reinhard, Anne Marie Radstake en Henk Maarten Chin werden al vroeg in het toernooi uitgeschakeld. Hans Schmidt speelde na zijn verlies tegen Eric Wilborts tegen Robert van der Hoeven om de derde plaats. De als zesde geplaatste Van der Hoeven, die al zeer verdienstelijk van de nummer drie van de lijst, Chiel Bolsius had gewonnen, trok met 6-4, 6-4 aan het langste eind. De Noordhollander Hans Huisman boekte in deze kamp een zege op Gijs Rijnders-Van der Linden zijn op de vijf de wedstrijddag goed los gekomen en scoorden 462 matchpunten. Daardoor konden zijn hun nietszeggende tiende plaats verlaten en namen zij zowaar met een totaal van 874 de leiding van het klassement in handen. De By-Jongbloed (862) bleven met een score van 429 goed in de race en zullen in de slotronde met Rijnders-Van der Linden om het kampi oenschap moeten gaan duelleren. vrije slag dames, leverde wederom een afgetekende zege op voor Monique Wild schut in 25.26,9. Hedda Verdam legde beslag op de zevende plaats in 26.56,2 en oud-Njordlid Bianca van Bilderbeek wist met een negende plaats in 26.56,8 ook nog in de prijzen te vallen. HAARLEM/IJMOND. Door een sprong van niet minder dan negen plaat sen te maken hebben Rijnders-Van der Linden de leiding van de strijd om het open parenkampioenschap bridge van Kennemerland, dat door BOC wordt ge organiseerd, in handen genomen. In de vijfde ronde scoorde dit duo het prachti ge totaal van 462 matchpunten (ruim 63 percent) en kwam daardoor op 874, wat de top van de ranglijst betekende. De By- Jongbloed brachten het tot 862 en konden hun tweede plaats vast in handen houden. Zaterdag op de 1000- en 3000 meter wedstrijden werd het een ieder al vlug duidelijk dat er geen snelle tijden in de Wijde Wormer gezwommen zouden wor den. Op de beide 1000 meter nummers waren geen Haarlemmers van de partij. Het belang in de strijd om de zwemkro- niekbekers ligt op de langere afstanden, hetgeen betekende dat alle mogelijke kan- spaardjes op de 1000 meter waren inge schreven op de 3000 meter. Op het eerste 3000 meter nummer de vrije slag voor heren liet de Haarlemse vertegenwoordiging geen spaan heel van alle andere verengingen. Totaal maar liefst zeven van de tien te verdelen prijzen gingen naar Haarlem waarvan HPC er vijf en Njord er twee voor hun rekening namen. De eerste vijf plaatsen waren alle voor Haarlemmers. Met HPC’er Edwin Kooy man als eerste, Mario Modder (Njord’59) op de tweede plaats en vervolgens weer drie HPC’ers t.w. Amoud Cornet, Hans Kroes en Ernst Bekkering, toonde HPC overduidelijk aan op dit moment te be schikken over de sterkste langebaan her- enploeg op de vrije slag. Mogelijk kan een volledig Zwmelust met o.a. Fred Eefting en Gerard Smit de Heemsteedse ploeg bedreigen. De tijden waren resp. 35.37,3 voor Kooy man, 36.03,9 voor Modder en 37.06,5, 37.34,2 en 37.34,5 voor eerder genoemd trio. Met Jim Houwaart als achtste in 38.35,6 en Michael van Bakel als negende in 38.52,0 was de victorie compleet. Vervolgens was het de beurt aan de schoolslag dames. Op dit onderdeel, waar op Njord ’59 al jaren een vooraanstaande rol speelt, zorgde Monique Bouwens voor een geweldige verrassing door Ria Wil lemse voor de eerste keer dit seizoen te kloppen. Nadat beide om beurten het veld hadden aangevoerd bleek de eindspring van Monique Bouwens te sterk voor Ria Willemse en zegevierde zij van kop af in 50.50,5. Voor Ria Willemse werd 50.50,8 afgedrukt. Traditioneel volgde Marjolein Phaff in 50.59,1 op de derde plaats. Chiny Siever ding, werd vijfde op vijf minuten. Ook op dit onderdeel alles dus Haarlem wat de klok sloeg. Hans Jansen van Tolhekke zorgde voor een enorme verrassing door de favoriete Ron Phaff van Njord te kloppen. In het mooiste duel van de middag zegevierde deze coming-man op de langebaan d.m.v. een enorme eindsprint in 47.57,4. Ron I Phaff werd goede tweede in 47.58,0. Monique Wildschut zegevierde zoals bij na steeds dit seizoen met voorsprong op de 3000 meter. In 39.01,0 tikte zij onber- dreigd als eerste aan en onderstreept daarmee nogmaals haar goede vorm wel ke zij a.s. weekeind ongetwijfeld hard nodig zal hebben als de 25 kilometer lange IJsselmeer-marathon van start gaat. Met Hedda Verdam als zesde in 41.01,0 en Agnes van Loon als negende in 42.41,0 was ook op dit onderdeel sprake van goede Haarlemse resultaten. De zondagwedstrijden over 2000 meter kenden, op de 2000 meter schoolslag dames na, waarop nu Ria Willemse de snelste was, precies dezelfde winnaars als op de 3000 meter. Wederom waren de Haar lemmers goed voorin te vinden, ook de jury drukte en stempel op deze dag, nadat Slechts vijf zwemmers hadden inge schreven voor de wedstrijdmijl en van dat kwintet werd Guus Ruygrok uit Purmerend tweede in 35 min. 11 sec. De winnaar van de twee voorgaande races, good-old Wim de Vreng uit Breu- kelerveen (49) moest nu genoegen ne men met de derde prijs in 40.46, waar mee hij Zandvoorter Ralph Kras (42.-) en Gert Harderman uit Putten (54.-) nog ruim achter zich liet. Een knappe prestatie werd ook gele verd door Arie Outshoorn uit Hoofd dorp, die als eerste van de prestatie- tochtzwemmers finishte in ruim 52 mi nuten. Aan de prestatiezwemtocht over één mijl werd deelgenomen door 45 zwemmers en zwemsters uit het gehele land, terwijl de halve mijl 58 deelnemers telde. Tien deelnemers aan dit door de Zandvoortse Reddingsbri gade voortreffelijk georganiseerde evenement moesten de strijd tegen de elementen voortijdig staken. Opmerkelijk is het falen van diverse hoofdklasseparen: De Jong-Steinberg (730) zijn 17e, Hellingman-Schaap (718) nemen de 19e plaats in, Schrama-Toeset (700) staan 22ste, terwijl het echtpaar De Vries (671) van de 28 paren een schamele 25ste plaats inneemt. Prindle 18: 1. Tjibbe Veeloo-Serge Schuurman, 2. Peter Spijker-Ruud Visser, 3. Jos en Frans de Bakker, 4. N. Voit-B. Willemse, 5. D. Pool-M. v.d. Wal. Voordat Alice Lembeck, die via overwinningen op Barbara Kamp (6-2, 6- 4) en Nicole Eyssen (7-5, 6-1) de kwartfina le had bereikt, door Van der Torre uitge schakeld werd, was ook Edith Lembeck door de nieuwe kampioene met verlies (0- 6, 0-6) naar huis gestuurd. Edith Lembeck won wel van Sheila Overhaus (6-2, 2-6, 6- 3), die de derde Lembeck, Monique in de kwalificatie had verslagen (6-3, 6-4). Willem van Keulen (6-2, 6-2), maar werd daarna door Chiel Bolsius met 6-7, 6-2, 6-2 noordwaarts gestuurd. Resultaten overige Noordhollanders: Marco Winter-Robert Haverlag (eerste ronde): 2-6, 5-7; Leen Eric Andrea-Chris Vermeeren (eerste ronde): 6-4, 3-6, 1-6; Marco Groot-Bernard van Poelgeest (tweede ronde na bye): 1-6, 4-6. (Van een zwemmedewerker) ZANDVOORT. De jaarlijkse Zeemijl van Zandvoort” is zaterdag middag een overwinning geworden voor Léon Steenbrink (18) uit Heem stede, die 29 minuten en 14 seconden na het startschot van burgemeester Machlelsen weer aan land kwam om de wisselbeker van de Zandvoortse Reddingsbrigade in ontvangst te ne men. Hij was daarmee de snelste van de in totaal 108 deelnemers, die zich in de tegenstroom van de overigens rus tige Noordzee waagden. I

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 16