PSV compleet tegen KHFC Telstar trainer Van Vianen gesleuteld worden r 9 Blessure Kramer Zandvoortmeeuwen sterk tegen De Graafschap Trainer Nowak weg bij Duitse hockeyselectie I HUYG Sport tijdens wedstrijd Haarlem-KZVV Plonie Scheringa erg opvallend in zware punterloop Winst en verlies voor Rooswijk Terrasvogels werkt nul weg J I Rob Hak en Elly Vessies succesvol „Er moet nog flink in Bk Hmm11 Ajax wint Bottertoernooi fi. F* ft I M gil mi 1979 SPORT 13 AUGUSTUS 16 MAANDAG t zal het wel hebben! op bezoek. Het team van Pim van der Meent zag pas in het laatste kwartier kans de 1-0 achterstand om te zetten in een nauwelijks verdiende 1-2 zege. - (Van onze softbalmedewerker) IJMOND. Eindelijk is het herensoftbalteam van Terrasvogels er in de eerste klasse in geslaagd de hatelijke nul weg te werken. Of de 6-4 overwinning op het Haarlemse DSS echter gezien kan worden als het begin van een serieuze poging om alsnog degradatie te voorko men, moet gezien de stand op de ranglijst worden betwijfeld. Maar voor het moreel van de Santpoortse ploeg is het plotselinge succesje ongetwijfeld een goede zaak. ZANDVOORT. Amateur- derdeklasser Zandvoortmeeu wen heeft in zijn oefencampagne bijna voor een verrassing ge zorgd. Zaterdagavond was eer- ste-divisieploeg De Graafschap KWH 1 1 (Van onze sportredactie) t e ir Pau! Stam: sterk optreden ■A Kees Rijvers: zeer vereerd HENK SPRENKELER ■fr Spelmoment Zandvoortmeeuwen-Graafschap •ir JACOBS (ADVERTENTIE) ir Hans Seegers: beste slagman Het commentaar van de door de dames gewraakte bondscoach: „gezien de onver zoenlijke houding van de ploeg zie ik van de reis naar Vancouver af en treed terug als trainer van de nationale damesploeg „Nowak vliegt mee naar Vancouver”. De gegriefde hockeyspeelsters namen hier echter geen genoegen mee en toen zij zaterdag in het gesprek met Budinger wederom van geen enkele tolerantie ten opzichte van Nowak blijk gaven, besliste Budinger: „Greta Blunck is de nieuwe coach in Vancouver”. Een week tevoren reeds had Margit Muller, vice-aanvoerster van de nationale ploeg, de voorzitter van de Duitse hockey bond, Jürg Schafer, er in een telefoonge sprek van op de hoogte gesteld, dat de speelsters geen vertrouwen meer hadden in Nowak. Na een gesprek op vrijdagmid dag, waaraan o.m. deelnamen Margit Mul ler en aanvoerster Christi Behr, verklaar de voorzitter Schafer dat de tegen Nowak ingebrachte bezwaren hem niet hadden kunnen overtuigen en hij besliste toen: Ik meen hiermee in het belang van alle betrokkenen te handelen”. Vooral het middenveld en de aanvals- linie verdienen daarbij de nodige aan dacht. Ook in Zeist startte Telstar in feite met een experimenteel middenveld, omdat Rob Büchel tijdens de warming- up geblesseerd was geraakt. Een gevoe lige slag voor de Velsense formatie. Van Vianen daarover: „Büchel heeft inmid dels bewezen dat hij initiatief durft te nemen en leiding kan geven en zo’n speler hebben wij nodig”. Nu begon Tel star met Nan, Akersloot en Van Toor in de middelste rij hetgeen minder succes vol uitpakte omdat Coen Akersloot te veel balverlies leed terwijl de van Storm vogels overgekomen Nan meer verdusie leek te hebben in het opzetten van com binaties met de zeer dartele Van Oor schot dan in het uitschakelen van de solide spelende Cor Pot. Alleen Van Toor haalde een voldoende omdat hij door middel van een verhoogde inzet aan de basis stond van practisch alle Telstar aanvallen. De Schoonenberg-ploeg heeft echter duidelijk een spelbepaler nodig. Een rol VOLENDAM. Ajax heeft het afgelo pen weekeinde in Volendam het toernooi om de zilveren botter voor c-elftallen gewonnen. In de finale versloegen de Ajacieden het jeugdteam van Feyenoord na verlenging met 4-3. De Graafschap bleef na rust aandrin gen en zag een kwartier voor rust door Van Veenendaal de balans in evenwicht gebracht: 1-1. Het duel bleef attractief en spannend tot de laatste minuten, waarin Jacobs De Graafschap door een foutje in de Meeuwen-verdediging nog naar 1-2 wist te schieten. Kort voor rust kreeg Kerkman de kans zijn team via een strafschop op 2-0 te zetten, maar doelman Doornbos was op zijn post. Zandvoortmeeuwen, dat in de afgelo pen week onder meer eersteklasser SDW al met een 3-2 nederlaag naar Amsterdam had teruggestuurd, combineerde ook nu weer voortreffelijk en nam na een half uur de leiding door Richard Kerkman. De overgang van Bert Blaauw van He racles naar Telstar is op het allerlaatste moment niet doorgegaan. De 26-jarige doelman kon met zijn werkgever geen regeling treffen die het hem mogelijk zou maken de trainingen van de Velsen se eerste divisie vereniging te bezoeken. die lijkt weggelegd voor de nog immer licht geblesseerde Colin Ayre. Zijn ren tree in de ploeg na de hervatting onder streepte die veronderstelling nog eens, al blijft de speelwijze van de Engelsman egocentrisch en bovendien energie vre tend. Iets waar de meeste Telstarspelers zich trouwens schuldig aan maken. In Zeist was het Ab van Oorschot die zich in de eerste vijfenveertig minuten uitputte door lange rushes te onderne men die nauwelijks effect sorteerden maar wel tot de conditionele ondergang van de blonde rechtsback leidden. Om dat Chris Knoop de opengevallen plaats op rechts nauwelijks wist op te vullen werd de Excelsiorvoorwaartsen legio Terwijl Pino’s na de zomerstop nog in ’t geheel niet in actie is gekomen, stonden er voor Roos wijk de afgelopen week twee competitiewedstrijden op het program ma. Van Pinguïns werd moeiteloos met 17-7 gewonnen, maar tegen Kinheim trok ken de Velsenaren na een overigens erg goede wedstrijd met minimaal verschil aan het kortste eind: 3-2. Gen. Cronjéstraat 143 bij Julianapark. tel 265480 ke charges redelijk te intimideren. Hans Mols op de plaats van de naar Amster dam vertrokken Fred Bisschot is voor alsnog een redelijk succes. Tegen Excelsior sorteerde deze speelwij ze van Van der Meer echter toch redelijk veel succes omdat eerder al gebleken was dat er als puntspeler tegen Van der Munnik en Ridderhof weinig te begin nen was. Terrasvogels berustte echter niet in de ze achterstand. Achtereenvolgens Hans Akkerman, Peter Swier, Cees Rienstra, Johan Kluyskens, Hans Seegers en Go- vert Kops overmeesterden het werpen van Piet Koehorst, hetgeen de thuisclub een voordelige marge van twee runs ople verde (6-4). Ondermeer door een goede aangooi op de thuisplaat van Wilco Pauw kwam deze voorsprong niet meer in het geding. Hij speelde echter de gehele wedstrijd en zorgde voor een 1-0 ruststand. Na rust voerden Böckling op aangeven van Verkalk en Verkalk zelf de score op tot 3-0. Inmiddels was de geblesseerde Kra mer al vervangen. Hij kreeg een knie in het bovenbeen maar de blessure lijkt mee te vallen. Toch zal de medische staf hard moeten werken om de ploeg aanstaand weekeinde startklaar te krijgen. (Van onze sportredactie) HAARLEM. PSV zal morgen in de sterkst denkbare opstelling aantreden te gen de Koninklijke HFC. De jubileum- wedstrijd ter gelegenheid van het 100- jarig bestaan dus met PSV-er Willy van de Kerkhof, die in de laatste wedstrijd van het Feyenoord toernooi na een bot sing met RWDM speler Nico Jansen op een brancard het veld moest verlaten. Willy van de Kerkhof, die met een am bulance naar huis is gebracht, heeft ech ter niets gebroken en PSV oefenmeester Kees Rijvers gaat er dan ook van uit dat hij over Willy van de Kerkhof kan be schikken, „al moet ik natuurlijk een slag om de arm houden”, aldus Rijvers. De Eindhovenaren dus met Van Beve- ren in het doel, Poortvliet, Brands, Van Kraay en Wildschut achter, Willy van de Kerkhof, Valke en Smits in de middenli- nie en René van de Kerkhof, van der Kuylen en Lubse in de voorhoede. Rij vers- die overigens zeer vereerd is om met zijn team in deze wedstrijd te mogen aan treden hoopt dat de ontmoeting met HFC een prettiger wedstrijdverloop te zien zal geven dan de „vriendschappelij ke” wedstrijden van het afgelopen week einde. Ook KHFC trainer Vlietman kan zijn voorlopige selectie al bekend maken voor de jubileumwedstrijd, waarvoor veel pu bliek verwacht wordt hetgeen onder meer tot uitdrukking komt door de bouw van een extra noodtribune. „We hebben echter weinig kans”, aldus Vlietman, „we hopen het onder de tien te kunnen houden”. Opstelling KHFC: Doel: Akkerman; achter: V.d. Schouw, Bettink, Lomme- laars en Korpershoek; midden: De Boer, Doodeman en Stut en voor: De Vlieger, Westerman en Jochemes. Eerder had Plonie Scheringa al deelge nomen aan de 26e Singelloop over acht kilometer in Hollandscheveld, waarin zij felle strijd moest leveren met de Friezin Greta van de Akker. Na aanvankelijk een kleine achterstand te hebben opgelopen op de atlete van AV 55, wist Plonie Sche ringa in het tweede gedeelte van de Wed strijd deze achterstand ongedaan te ma ken om tenslotte met ruim een minuut voorsprong te winnen. Kinheim 0-0-2-0-1-0-x 3. Andy Hout kamp 2-0-3-1. Rooswijk l-O-l-O-O-O-O 2. Henk Steeman 0-2-9-1. (Van onze sportredactie) HOOGEVEEN. Haarlem heeft zater dag in Hoogeveen een vriendschappelij ke wedstrijd tegen de zaterdagamaleurs van HZVV met 3-0 gewonnen. In een hard duel zag de ploeg van Barry Hughes op nieuw een speler geblesseerd uitvallen. Nu was het Frank Kramer die in de rust werd vervangen. Bij wedstrijden in Amsterdam nam Ebert van Kaam deel aan een sprintdrie- kamp. De Suomi-man liep op de 100 m 11,6 sec., op de 200 m 23,6 sec. en op de 400 meter 51,8 sec. Met deze serie bereikte hij ‘weede plaats met 2074 punten. werd -2, 6-2 iders: eerste Chris I, 1-6; Igeest Bok- •chtp. Hu- 424, •oom borg t sei- volle n de Alle >pen. v.d. spec- n de laar- dlips voor Ger jaak e en Eigen dam van zijn Ihol- e ze- veek- ■s be- zege- ln de n en n de fator wam een i Cu- npen trijd zijn ■acht erste ef in mgte roek i een >epje i. Ab ij de v.d. p de Am man üzen p en loot- ende snny i een leve- raar- i Ex- ;om- Lilta- root, i. A. Juus gen: »ma. rjan •n S. «ra- efde /oor rim- Jan aar- »rde ►era, mer den, ZEIST. Het gematigd optimisme van Martin van Vianen na afloop van de wedstrijd tegen FC Den Haag, maak te na het oefenduel tegen Excelsior, plaats voor een geheel andere gemoed stoestand. „Een afgang”, zo typeerde de oefenmeester het gebeuren in de laatste serieuze krachtmeting voor de start van de competitie. De tekortkomingen van zijn team, die Van Vianen inmiddels aardig ondervangen dacht te hebben, werden door een soepel draaiend Excel sior nog eens schaamteloos bloot ge legd. De Rotterdammers maakten goed gebruik van het zwakke spel van de ploeg uit Velsen dat zonder overleg was. Ook het aansluiten van de linies verliep zeer gebrekkig hetgeen uitein delijk resulteerde in een 5-1 neder laag. „Er zal aan dit team nog heel wat gesleuteld dienen te worden”, conclu deerde Van Vianen dan ook terecht. kansen geboden, wat tevens de zwakte van het verdedigersduo Knoop/Kuut ac centueerde. Er straalt nog te weinig ze kerheid en kracht van beide verdedigers af om een tegenstander te imponeren, al weet Koos Kuut zijn opponent door flin- Eerst dankzij een doorgeschoten bal en later door een homerun bezorgde Mark Hagendoorn zijn ploeg een 0-2 voor sprong. Andy Houtkamps homerun, met Bettink op het derde honk, herstelde ech ter het evenwicht. De beslissing viel daar na opnieuw door een hekdreun. De Kin heimer Storm was daarvoor in de vijfde Blaauw ziet om die reden van de trans fer af. Bij monde van de heer Timmer verklaarde het Telstar bestuur nu bij Ajax te gaan informeren of er wellicht een doelman op uitleenbasis naar de IJmond over kan komen. Voor de voorste linie heeft Martin van Vianen de beschikking over Van der* Meer, Buma, Rolloos, Stam en Van Wees. Het optreden Rolloos op de links buitenplaats valt ronduit tegen. De van AZ overgekomen speler beperkt zich gedurende de hele wedstrijd tot het ach terna jagen van lange passes waarna met grote spoed de middellijn weer wordt opgezocht. Van Vianen: „Van enig meespelen en aanvullen is inderdaad nog geen sprake”. Dat kan niet gezegd worden van Rob van der Meer. De van Sparta overgenomen spits laat zich ech ter zo ver en zo frequent terugzakken dat er de aanwezigheid van een spitsspe ler bij vlagen geen sprake meer kan zijn. De crisis rond de persoon van Werner Nowak, die al geruime tijd bestond, was geëscaleerd na de twee nederlagen (beide met 1-3), die de Duitse ploeg in het laatste weekeinde van juli in respectievelijk Ha nau en Mannheim tegen Nederland leed. Zij verbeterde hiermee haar clubrecord met 1 min. 15 sec. Rein Scheringa liep ook een sterke wed strijd, waarbij hij in de veteranenklasse een eervolle zevende plaats behaalde. Hij had voor de halve marathon een tijd nodig van 1.23,16. (Van onze atletiekmedewerker) IJMOND. Tijdens de zaterdag gehou den punterloop in Giethoorn heeft Plonie Scheringa wederom van zich doen spre ken door op de halve marathon een per soonlijk record te realiseren. Na een goe de wedstrijd, waarin zij overigens weinig tegenstand te verduren had, kwam deze DEM-atlete op het zware parcours, waar in maar liefst 21 steile bruggetjes waren opgenomen, zegevierend over de eind streep in 1.25,23. Bak- ïctie- Jan eslis- feeu- laar- juni- )p de rank spec- Rooswijk 4-1-1-11-x 17. Henk Steeman 4-2-Ö-3. Pinguïns 3-0-3-0-1 7. Dennis Lauchman 1-3-16-6. Tegen een veel fouten makend Pinguins kwam Rooswijk pas in de vierde slag- beurt goed op dreef. Door slagwerk van Mark Hagendoorn, Ton Tervoort, Ton Brouwer, Herman Nobach en Theo Reits- ma werden in dat deel van de strijd elf runs over de thuisplaat gebracht, die be slissend waren voor de Velsense overwin ning. Henk de Wilde (Pinguins) noteerde in de eerste inning met twee honken bezet een homerun. Terrasvogels 2-0-0-4-0-0-x 6. Bram van der Werf 2-2-12-1. DSS 0-1-3-0-0-0-0 4. Piet Koehorst 0-0- 10-3. De rentree van Johan Kluyskens en pitcher Bram van der Werf heeft Terras vogels bepaald geen windeieren gelegd. Aan slagkracht heeft de ploeg gewonnen, terwijl daarnaast ook de homogeniteit van het team is toegenomen. Een mentali teitsverandering ten goede, waar gedegen veldwerk één der resultaten van was. Jo han Kluyskens en Hans Seegers (beste slagman met 3 uit 3) openden met een honkslag, waarna opofferend werk van Govert Kops en Wilco Pauw al in de eerste inning voor 2-0 zorgden. Reeds in de twee de inning sloop DSS door een tweehonk- slag van De Wilde dichterbj, waarna de Haarlemmers zelfs naar 2-4 uitliepen, toen Bram van der Werf aan Van Schie 4-wijd toestond om vervolgens drie honkslagen op rij te moeten incasseren. inning, met al twee medespelers voor nul naar de kant, verantwoordelijk. Gezien de betere slagprestaties was de Haarlemse winst een juiste weergave van de krachts verhouding. T Na de officiële speeltijd was de stand 2- 2. Ook de strijd om de derde en vierde plaats tussen het organiserende Volen dam en Haarlem eindigde gelijk: 1-1. Door een beter doelsaldo werd Volendam derde. FRANKFURT (ANP). Zonder bonds- trainer Werner Nowak is de Westduitse dameshockeyploeg zondagmorgen van het vliegveld Rhein-Main bij Frankfurt afgereisd naar Vancouver om daar deel te nemen aan het wereldtoemooi, dat zater dag a.s. begint en waarin ook Nederland Uitkomt. Nowak heeft de konsekwenties getrokken uit de motie van wantrouwen, die zaterdag in een bespreking met dr. Hugo Budinger, de technische supervisor van de Duitse hockey bond, door de dames op tafel werd gelegd en waar veertien van de vijftien leden van de nationale dames ploeg zich achter schaarden. De 36-jarige Nowak vertrok dadelijk uit het trainings kamp in Keulen. Als coach van de Duitse ploeg zal nu in Vancouver optreden de 26- voudige voormalige international Greta Blunck uit Hamburg. (Van onze tennismedewerker) LEIDEN. Rob Hak heeft op de open Leidse tenniskampioenschappen, die als generale repetitie voor de Nederlandse kampioenschappen gelden, het herenen kelspel gewonnen. Na winst tegen Appel boom (6-3, 6-3) versloeg Hak in de finale Boers: 6-4, 7-6. Deze bereikte de finale door een overwinning op Laudin (6-2, 4-6, 6-4). In het gemengd dubbel verloor Rob Hak met Elly Vessies van het duo Veentjer/Laudin: 6-4, 3-6, 4-6. Elly Vessies won het damesenkelspel. In de eindstrijd versloeg zij Marijke Schaar met 7-6 en 6-1. Op rechts kan de Telstar oefenmeester kiezen uit Buma en Stam, waarbij de eerstgenoemde tot nu toe in verband met een blessure van Stam de voorkeur ge noot. Paul Stam toonde echter in het tweede gedeelte van het duel aan dat er van zijn spel meer dreiging uitgaat zodat hij op een vaste plaats mag rekenen. Als geheel zat Telstar te zwak in elkaar om het de conditioneel erg sterke Rotter dammers moeilijk te maken. Voor Mar tin van Vianen werkte het optreden van zijn ploeg echter zeer verhelderend. De oefenmeester ontstemt: „Wij zijn er nog lang niet. Ik denk dat Telstar te veel aan zelfoverschatting lijdt en er zijn twee manieren om dat af te leren. Een forse nederlaag is daar een van. We weten nu waar we aan toe zijn. Als deze ploeg geen inzet toont speelt het ver beneden de middelmaat”. Zonder Kleton, Haar en Reuser, om maar een paar geblesseerde spelers te noemen, maar met jeugdig talent als Ton Nijdam, trok Haarlem naar Hoogeveen om de reeks vriendschappelijke wedstrij den voort te zetten. Ondanks de vele wissels, die Hughes noodgedwongen moest toepassen, lukt het in de combinaties steeds beter en ziet de Haarlemse oefenmeester toch wel licht punten te midden van de vele geblesseer den. Het debuut van Tom Nijdam was zo’n meevaller. De uit de eigen jeugd I komende speler zou oorspronkelijk slechts een helft opereren. Finale Ajax-Feyenoord 4-3, plaats: Volendam-Haarlem 1-1, om de derde om de vijfde plaats: Waregem-Rot Weiss Essen 3-1, om de zevende plaats: Roda JC-FC Brugge 7-1.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 17