in de x/ishcüj rond de losplank j Tien mille van DANSLES? Projectleider houdt spreekuur in oud-IJmuiden GRIEK! w gemeente voor muziekschool politienieuws hciven- berichten n I plein 1945 deze week I UITBREIDING VAN WEGVERLICHTING IN VELSEN-ZUID door Eli Vlessing Sleepvaart Ijsclub Nova Zembla nu ook op de fiets Post verkoold door brand in brievenbus gemeentehuis Voorkeuren? km.' amaMniip Flatbewoner bezweken aan letsel bij gasexplosie Verteller Feyenoord KORPSCHEF S. MOLENAAR 1 NOVEMBER NAAR VELSEN 5 I VELSEN-IJMUIDEN 1 3 AUGUSTUS MAANDAG 1979 i 'rf VELSEN. Per 1 november wordt het korps van de Velsense gemeentepolitie uitgebreid met een hoofdinspecteur. Een man die is voorbestemd om na een inwerkperiode van ongeveer een half jaar de huidige korpschef A. J. Wijnstroom op te volgen die met pensioen gaat. Misschien is het beter om inplaats van inwerk periode te spreken van een ken- nismakingstermijn. Kennisma ken met de nieuwe werkomge ving. Andere collega’s. Andere bevolking en mogelijk een anders functionerend gemeentelijk dien stenapparaat Anders dan in zijn huidige standplaats Alkmaar waar hij met evenveel dankbaar heid als weemoed afscheid neemt. Bi een eigen winkeltje te runnen zou willen wonen”. krijgt hij een half jaar om zich te oriënte- (Van een medewerker) (ADVERTENTIE) Zijlweg 49, Haarlem. Tel. 326906 In Alkmaar moet worden voorzien in zijn opvolger. Molenaar is geen man van „haast”. Voor alle zaken neemt hij rustig de tijd. Eerst om er over na te denken. Zo is dat ook gegaan met de sollicitatie naar de vacatu re in Velsen. Zijn vrouw, zesjarige zoon Bart en twaalfjarige dochter Annemiek hebben ook rustig alle tijd gehad om te wennen aan de gedachte dat het einde van de Alkmaarss periode in zicht komt LJMUIDEN. Met ingang van de twee de helft van augustus zal de heer Hoek, ambtenaar van de afdeling Volkshuisves ting van de gemeente, iedere dinsdagmid dag tussen 14.00 en 16.00 uur spreekuur houden in oud-IJmuiden. Dat zal gebeu ren in het pand Koningstraat 1. De bewo ners van de wijk kunnen bij deze door de gemeente aangewezen projectleider te recht met vragen en opmerkingen betref fende renovatie, sloop en nieuwbouw. Als we terugzien op de afgelopen week dan valt het allermeest op, de geringe aanvoer van tong. Over de gehele week genomen werd er slechts een goede tien ton tong aangevoerd. Wat tot gevolg heeft dat de prijzen van dit toch altijd gevraag de visje tot enorme hoogte is opgelopen. „Nee, niet bepaald. Dat wil zeggen je taak is zo veelomvattend dat je je moeilijk met voorkeuren bezig kan gaan houden. De verkeersproblematiek eist evenveel aandacht als surveillance, om nu maar eens wat ts noemen. Anders is het natuur lijk als ik zou moeten kiezen voor een bepaalde afdeling. Zoals ik dat vroeger heb gedaan. Ik heb toen gekozen voor de recherche en dat zou ik onder die omstan digheden weer doen. Het aantrekkelijke van het politiewerk in zijn algemeenheid vind ik toch wel de grote mate van vrij heid die je in je werk geniet. Binnen die vrijheid liggen de verrassing en de verant woordelijkheid. Het éne moment niet we ten waarmee je het volgende moment te maken hebt. In dat opzicht zie ik een heel erg nauwe relatie met de journalistiek. Het is misschien ook wel om die reden dat ik begrip heb voor het vakeigen gedrag van journalisten. De relatie met de pers vind ik belangrijk. Ook langs die weg bereiken we weer een deel van ons pu bliek. Ik kom dan toch weer op het vlak van de intermenselijke verhoudingen; daar ontbreekt in Nederland nog wel het één en ander aan”. Tegenover dit alles staat de aanvoer van schelvis, wat is dit toch een kwetsbaar visje geworden in vergelijk met het verle den. Als er iets meer dan normaal wordt aangevoerd, moeten de afslagers al hun best doen om hier en daar nog een enkele kist schelvis, meestal de allerkleinste soort, voor verwerking van de visverwer- kende industrie te redden. Bij schaarste klimt de prijs direct tot in de wolken, maar als er iets meer is dan maar redelij kerwijs te verwachten is dan laat men de schelvis direct staan. Nu moet wel opge merkt worden dat de opvangprijs niet aan de allerlaagste kant gehouden is. Mogelij kerwijs zou er dan nog iets meer in de rokerij verwerkt kunnen worden, hoewel hiervan alleen in de provincie Brabant is af te zetten, met daarnaast nog wat in België. Umuiden-Oost, buurthuis de Spil: 9.30 uur film, 14.00 uur wij maken ons eigen tv- programma. VELSEN-NOORD In het Rode Kruis Ziekenhuis te Beverwijk overleed zater dag de 43-jarige Velsennoorder E. M. Snel aan het letsel opgelopen bij een gasexplo sie vorig week dinsdag in een flatgebouw aan de Schulpweg. De man kreeg tweede graads brand wonden aan gezicht, armen en bovenlichaam toen een gasmengsel in het souterrain tot ontploffing kwam door vonkwerking bij aanknippen van het licht. De opeenhoping van (aard-)gas ont stond door lekkage in de aanvoerleiding vanaf de straatkant. „Ik heb een geweldige tijd in Alkmaar gehad. Ontzettend veel geleerd. Zeker niet in de laatste plaats van mijn huidige baas Theo Waardenburg. Ik laat een korps achter met een uitstekende onder linge verstandhouding. Dat weegt na tuurlijk wel mee ais je beslist om te gaan solliciteren. Maar ik vind gewoon dat het moment is aangebroken om een eigen winkeltje te runnen. Vanaf het begin dat ik bij de politie kwam heb ik dat gewild. Doorgaan naar de top. Ik heb er nooit een geheim van gemaakt. Wel rustig de tijd voor genomen. Velsen trekt me om meer dan één reden”. UMUIDEN. Voor dinsdag 14 augus tus staan de volgende onderdelen op het programma van de Speliade. SPAARNDAM. De Spaarndamse Ijsclub Nova Zembla, die zich niet alleen met schaatsen bezig houdt, maar ook met fietsen en trimmen, houdt op maandag 13, dinsdag 14 en woensdag 15 augustus de zo langzamerhand tot een vaste tradi tie uitgegroeide zomeravondtoertochten op de fiets. Iedereen van jong tot oud kan daaraan meedoen. j- IS IS h r- le rt e ir n a, :e Ls NIEUW is onze Kinderclub vanaf 8 jaar op de zaterdagmiddag N ri js it id 13 el c- le >r 3t )t x Er zijn in de omgeving van Spaamdam drie mooie tochten uitgezet. De deelne mers kunnen een keus maken uit twee afstanden: dertig of vijftig kilometer. Zij moeten wel twee van de drie avonden volbrengen om de fraaie herinnerings- vaan in het bezit te kunnen krijgen. Het inschrijfgeld bedraagt vijf gulden. Elke avond kan er vanaf 17.30 uur worden ingeschreven bij garage Balm aan de IJ- dijk 2-6 te Spaarndam. De start is om 18.00 uur. Voor nadere inlichtingen kan men terecht bij de heer A. Balm, IJdijk 2 te Spaarndam (tel. 023-370899). (Van een medewerker) UMUIDEN. Aan de vrijdagmarkt werd aangevoerd: 3.720 kg. tong; 106 kis ten tarbot en griet; 798 kisten kabeljauw; 94 kisten schelvis; 951 kisten wijting; 395 kisten schol; 111 kisten schar; 40 kisten makreel en 83 kisten diversen. PRIJZEN IN GULDENS Per 1 kg.: tarbot 15,83-14,13; grote tong 22,78-21,36; grootmiddel tong 19,16-17,35; kleinmiddel tong 16,49-15,00; tong één 15,00-12,99; tong twee 12,99-11,50. Per 40 kg.: rode poon twee 138-134; rode poon drie 92-84; tongschar 174-56; haai 122-80; poontjes 46-35; hammen met kop 128-118; tarbot 464-240; griet 328-227; ka beljauw één 156-138; kabeljauw twee 194- 140; kabeljauw drie 152-112; kabeljauw vier 130-110; kabeljauw vijf 124-56; schel vis één 140; schelvis twee 150-122; schelvis drie 144; schelvis vier 90-48; schol één 152- 106; schol twee 138-106; schol drie 120-94; schol vier 96-77; wijting drie 58-38; ma kreel twee 65-40; makreel drie 38; schar 59-43; ham z/k. 272. DE BESOMMINGEN WAREN: KW 152 ƒ11.400,-; UK 17 ƒ10.600,-; UK 13.600,-; UK 20 14.700,-; UK 135 UK 145 ƒ2.950,-; UK 138 ƒ24.500,-; IJM 19 ƒ12.900,-; IJM 207 IJM 209 ƒ15.200; verder waren er 8 Texelaars met ƒ131.000,- en één Engelsman de: DM 204 met 18.100,- aan besomming. VELSEN. De gemeente Velsen stelt 10.000 gulden ter beschikking van de mu ziekschool. Het geld is bedoeld voor de aanschaf van een elektrisch orgel, een nieuwe piano, een cello en.een elektri sche schrijfmachine. Santpoort, B. Alfrinkschool: 9.30 uur spel zonder grenzen, 14.00 uur fruitmand- jes maken en naar bejaarden brengen (neem zelf wat soorten fruit mee!). VELSEN. In de brievenbus van het Velsense stadhuis ging zaterdag alle post van het weekeinde in vlammen op door brandstichting. Onbekenden wierpen, zo bleek bij nader onderzoek, een brandend stuk vuurwerk in de bus die met een ontmanteling van uitsluitend natuur steen en metaal brandvrij genoemd kan worden. De gemeentbode die het vuur ontdekte moest nochtans de brandweer ontbieden voor blussing van de smeulende en hevig rokende papiermassa. De Burgerzaal en de achterliggende voorlichtingsafdeling stonden zaterdagmiddag vol rook en de metalen brievenbusdeur stond aan de bin nenkant bijna roodgloeiend. Omdat van de brievenbusinhoud praktisch niets in tact bleef wordt de afzenders verzocht de correspondentie naar het gemeentebe stuur nog eens te herhalen. Uipuiden-West, buurthuis de Planeet: 9.30 uur tekenfilms, 14.00 uur spookzol- der, vergeet geen lakens mee te nemen Zeewijk, buurtcentrum Zeewijk: 9.30 uur wat-een-water-dag, zelf brood, drin ken en zwemkleding meenemen. Voor de kleuters ziet het programma er als volgt uit. Santpoort, kleuterschool de Kruidberg: 9.30 uur dingen maken voor het zomerkar- naval, dat om 14.00 uur begint. Umuiden-Oost, buurthuis de Spil: 9.30 uur de taart van bakkertje Deeg, 14.00 uur zelf broodjes bakken. Umuiden-West, buurthuis de Planeet: 9.30 wie maakt het mooiste vogelkos- tuum? 14.00 uur in vogelkostuum zoeken we rare dingen. Oud-IJmuiden, buurthuis de Brulboei: 9.30 uur kom mee, wij maken geluid, 14.00 Carnaval, kom verkleed! Zeewijk 1, kleuterschool de Merels: 9.30 uur blindemannetje, 14.00 uur dieren middag. Zeewijk 2, kleuterschool de Regenboog: 9.30 uur Indianenfeest rond kampvuur, 14.00 uur kinderkennis met pannekoeken bakken. Hoofdinspecteur Molenaar, een forse donkere man om inpolitietermen te spreken „een wat zuidelijk type” is een man die aandachtig kan luisteren. Dat is een gave. Daarnaast kan hij zaken uiteen zetten in een verteltrant die helemaal in Vooral de grootste soorten, welke mees tentijds ook nog tot filet verwerkt moeten worden, waren regelmatig boven de 20.00 per kg. Maar ook de slips deed het voor de aanvoerder niet slecht, want hier voor kon ook regelmatig meer dan 12.00 per kg. voor ontvangen worden. Het is voor alle partijen een wel wat griezelig gegeven dat er nu zo weinig tong te ver schalken valt Zou de grote tongvangst van de afgelopen winter dan toch nu zich zelf gaan wreken? Deze vraag stellen klinkt bijna als een vloek in de aanvoer- sector, maar er zal toch ernstig rekening mee moeten worden gehouden. De komende politiecommissaris van Velsen voelt zich prettiger in een makke lijk pak dan in een uniform. In zijn vrije valt namelijk ontzettend mee. Natuurlijk Scheidsrechter in de ie klas van de zater- Hoofdinspecteur Molenaar gaat in de gemeente uitkijken naar een geschikte De~~cüef van vroeger heeft plaats ge- woning. „Zeg, dat bouwen aan die Van Er bestaan duidelijke overeenkomsten tussen Velsen en Alkmaar. Zelfs tussen de bureau’s waarin de politiekorpsen van die gemeenten zijn gehuisvest. Veel te klein. In Velsen heeft men de zaken dan nog een beetje bij elkaar kunnen houden, in Alk maar moet men het, naast het hoofdbu reau aan het Kerkplein, doen met nog drie „bijkantoren”. Die situatie is geweest zo lang hoofdinspecteur Molenaar in Alk maar heeft gezeten. Een soortgelijke situ atie treft hij aan in Velsen. „Klein behuisd zijn is vervelend omdat het het functione ren van het gehele apparaat belemmerd. Als je gedwongen wordt gedecentrali seerd te werken moet je dus erg goed weten wat je waar huisvest. In Alkmaar is dat gedaan maar het blijft nadelen hou den”, aldus Molenaar die over zijn belang stelling voor Velsen opmerkt: „Ik geloof dat er naast de verschillende overeenkom sten tussen Alkmaar en Velsen voldoende verschilpunten zijn om te mogen stellen dat Velsen eigenlijk een uitdaging is. De politietaak is er gedifferentieerder. Vel sen is een verkeersknooppunt. De ligging aan de monding van het Noordzeekanaal is medebepalend voor een deel van de taken. Ik denk bijvoorbeeld aan het sa menwerkingsverband met de Rijkspolitie te water, de marechaussee en de douane. Dat de plaats aan het water ligt is voor mij persoonlijk een prettige bijkomstigheid”, merkt hij lachend op. In dezelfde vertel trant voegt hij er aan toe: „Ik heb dat natuurlijk overgehouden aan mijn ge- boortestek. Dat water blijft me boeien. Denk ook maar niet dat ik erg warm zal lopen voor Telstar. AZ heeft me ook nooit veel gezegd. Ik ben gewoon voor Feyen oord!” Donderdag aangekomen: Nördica, Rah- ja; Leonid Teliga, Stettin; Brendonia, Wichbech; Sormovskiy-5 Archangel; Stir ling Brigg, cont.plat, Umuiden; Tridént Rotterdam, Hamburg; Silloth Trader, Par, Velzen; Ratna Jayshree, Stockholm; Greta-C, Charlestown; Tower Marie, Kingslynn; Nascence, Thames; Marianne Weber, Leningrad; Hartebeest, contplat, Velsen; Refsnes, Temeuzen, Umuiden. Donderdag vertrokken: Pauline Brink- man, Umuiden, Whitby; Guangha, Umui den, Tsamkong; Ahrenshoop, Umuiden, Oxeloesund; Smitlloyd-23, Velsen, cont. plat; Viscaya, Gibraltar) Lot, Le Havre; Sumburgh Head, Southampton; Spring buck, Velsen, cont.plat; Carpe Diem 2, Umuiden Londonderry; Defiance, Felix stowe; Wera Boehmsen, Hemsburg; Mess- berg, Fawey; Bore Sun, Helsinki; Jenbo, Umuiden, Halmstad. Vrijdag aangekomen: Team Vesta, Gu- adelope; Hullgate, Leith; Rijpgracht, Ar changel; Lynx, Bergen. Vrijdag vertrokken: Nascence, East Yellow. met het veelomvattende patroon van werkzaamheden dat de politie in zijn alge meenheid is toebedacht. Morgen, dinsdag 14 augustus om 2.00 uur begint de inschrijving voor alle nieuwe clubs INBREKERS ACTIEF. Bij een in braak afgelopen vrijdag in een woning aan de Rijksweg in Velsen-Zuid is voor een waarde van enkele duizenden guldens aan sieraden ontvreemd. De buit omvatte massief gouden kettingen (3), dameshorlo ges en armbanden en ƒ400 aan bankbil jetten. Na vernieling van een keuken- deurslot aan de achterzijde werden juwe len en geld uit een slaapkamer wegge haald. De bewoners waren ten tijde van de inbraak, op klaarlichte dag, niet thuis. Een kostbare radio-ontvanger en een draagbaar tv-toestel worden vermist na een inbraak afgelopen weekeind in een particuliere woning aan de Engelmundus- straat in Umuiden-Oost Door verbreking van een keukendeurslot kwam het onge wenste bezoek ook dit pand binnen. HASJVANGST. De Porschedienst van de Rijkspolitie hield zondagmiddag twee Duitsers aan ten zuiden van de Vel- ser Tunnel wegens het in bezit hebben van 800 gram hasj en 250 gram marihuana. Het tweetal is op het Velsense hoofdbu reau van Politie in verzekerde bewaring gesteld wegens overtreding van de Opiumwet Het verboden goedje bevond zich in de personenauto van de Duitsers die op het zogenoemde wrakkenpleintje direct zuidelijk van de tunnel geparkeerd stond. LOONZAKJES. - De Heemskerkse po litie heeft een 16-jarige bakkersknecht uit Heemskerk aangehouden, die regelmatig geld uit de loonzakjes van zijn collega’s zou hebben gestolen. Het bedrag is inmid dels opgelopen tot 450.-. BEDREIGING. In het weekend liet een bewoner van de Communicatieweg zich thuis brengen met een taxi. Hij wei gerde bij aankomst echter te betalen. De chauffeur van de taxi werd zodanig be dreigd, dat hij de wagen liet staan en vluchtte. Met assistantie van de Zaanse politie kon de Heemskerkse politie de flessentrekker achterhalen. SLIPJES. Een 21-jarige Heemsker ker werd in de nacht van zondag op maan dag betrapt bij het stelen van wasgoed uit een achtertuin. De politie kon na een melding de man aanhouden, in het bezit van drie damesslipjes. KETTING. In de nacht van zaterdag op zondag brak de bromfietsketting van een 18-jarige Heemskerker, die van Wijk aan Zee naar Beverwijk reed. De jongen sloeg over de kop en bleef bewusteloos liggen. Hij is later per ambulance naar het RKZ gebracht en ter observatie opge nomen. KNOKKEN. Een 25-jarige Heemsker ker kreeg zaterdagnacht in de Beverwijk- se Baanstraat klappen van een onbeken de. Met een dienstauto van de politie is hij naar het ziekenhuis gebracht. OPGESLOTEN. Zaterdagnacht ble ven zeven mensen opgesloten zitten in een lift van een flatgebouw aan de Beverwijk- se Warane. De brandweer moest er aan te pas komen om deze groep te bevrijden. BRANDJE. Zaterdagmorgen brak brand uit in een woning aan de Spoorsin- gel. De bewoonster had een asbak geleegd in een prullemand en was toen het huis uit gegaan. De woning stond vol rook en roet toen de brandweer arriveerde. De brand schade bleef beperkt. DIEFSTAL. Een 45-jarige Beverwij- ker deed aangifte van diefstal van 1960 uit zijn woning aan de Graaf Florislaan. Uit een zaak aan de Breestraat is na insluiting via een raam 400 gestolen. Van een parkeerplaats aan de Dellaertlaan is een donkergroene Volkswagen gestolen met het kenteken 31-88-NL, toebehorend aan een 30-jarige Beverwijkse secreta resse. Op 24 april 1939 werd Simon Molenaar -in Rotterdam geboren. Na zijn middelba re schoolopleiding geeft hij toe aan de lokstem van de zee. Als rechtgeaard Rot terdammer houdt hij van de havens, de bedrijvigheid, de mensen die er werken. Achter die havens ligt de zee. Simon Mole naar monstert aan bij Leen Smit en Co. Internationale Sleepdienst. Als leerling- stuurman trekt hij het zeegat uit Na ver loop van tijd vindt hij het allemaal toch wat te gezapig en prakkizeert over een baan bij de rivierpolitie. Als dat niet lukt Ss er een korte periode van Rijnvaart. 'Omdat dat,het” ook niet is zoekt de jonge Molenaar de wal weer op en belandt op de advertentieafdeling van een krant; De Rotterdammer. Op een mooie zomerdag zit Simon Molenaar achter zijn bureau met paperassen en kijkt wat verveeld naar buiten. Daar schijnt de zon. Er kuiert een politieagent voorbij. „Verrek denkt hij, die knaap heeft het beter voor elkaar dan ik. Hij belt het politiebureau op en vraagt of er nog behoefte bestaat aan jonge mensen die opgeleid willen worden tot politieman. Dat blijkt inderdaad zo te zijn. Een baan met toekomstmogelijkhe den en.... van meet af aan betere ver diensten. Dan komt de behoefte om te trachten dat te bereiken wat er te berei ken valt Hij vertelt dat zonder enige schroom aan zijn chef. Die doet van zijn kant alles om de jonge politieman Mole naar, die blijk geeft uit het goede timmer hout te zijn gemaakt, de kans te geven om dat doel te bereiken. Na de Rotterdamse periode verhuist Molenaar naar Alkmaar. Dat is in 1970. Negen jaren voltooien de praktische voor opleiding tot de laatste stap naar korps chef. Dat staat per 1 mei 1980 te gebeuren. In Velsen hadden ze hem liever nog iets eerder zien komen maar hoofdinspecteur Molenaar vindt een half jaar voldoende. De leden van de COMMISSIE VOOR VOLKSGEZONDHEID komen donder dag in het gemeentehuis in vergadering bijeen. Onder meer zal van gedachten worden gewisseld over de Centrale Post Ambulancevervoer (CPA) en de Districts Gezondheidsdienst (DGD). In het kader van het Regionaal Overleg Gezondheids zorg Kennemerland (ROGK) lijkt het voor de Umondgemeenten moeilijk om tot een gelijkluidend standpunt te komen. Door de voorzitter van het ROGK is de besluite loosheid van de colleges van de Umond gemeenten „fnuikend” genoemd. Het ROGK-bestuur heeft de gemeenten tot 1 Oktober de gelegenheid gegeven hun defi nitieve standpunt te bepalen en kenbaar te maken. De vergadering begint om 15.30 Uur en is voor het publiek toegankelijk. VELSEN. De verlichting langs de Rijksweg in Velsen-Zuid zal worden uitge breid. Momenteel bevinden zich ter plek ke 3 lichtmasten. Er zullen er zeven aan worden toegevoegd. Deze uitbreiding wordt gedaan naar aanleiding van klach ten over de huidige situatie. Een onder zoek heeft bevestigd dat de 3 lichtmasten zórgen voor een minimale verlichting. Door het warme weer moest ook menig kistje met wijting onverkocht in de hallen achterblijven en dit alles nog maar bij de aanvoer van slechts één Noord boot, die nu eens niet een lading had welke in hoofdzaak uit koolvis bestond, maar voor het merendeel uit schelvis en wijting. Met een besomming van ruim 46.000,- moest de KW 123 deze reis afsluiten, wat nu niet een besomming is welke lang in het geheu gen zal achterblijven. De overige kotters hebben hun best wel weer kunnen doen maar grote vangsten zijn er echt niet gemaakt kunnen worden. De besommin gen kwamen dan ook meer van de goede prijzen die er betaald werden voor de kabeljauw en gullen. ki, de snelle racefiets van Japans make lij. Via Alkmaar komt Simon Molenaar op 1 november terug naar een gemeente aan de waterkant. Die gemeente is Vel- Recherche sen- ^oor «>ver hij de weg nog niet kent krijgt hij een half jaar om zich te oriënte- In zijn achterliggende carrière heeft de ren. Na 1 mei krijgt hij het voor het politieman Molenaar alle facetten van het zeggen binnen de gelederen van het ge- werk leren kennen. Zeker in de functie meentelijk politiekorps. Dat heeft hij zo van plaatsvervangend korpschef (sinds gewild toen hij in Rotterdam als straat- 1974) heeft hij zeer direkt te maken gehad agent begon. Hora est! k „Het moment is aangebroken om overeenstemming is met het onderwerp van het gesprek. Geen statische gezags drager die met tegenzin en plichtmatig antwoord geeft op vragen die hem worden gesteld. Een man die een weloverwogen visie afwisselt met een anecdotische her innering en zich als zodanig ontpopt als een „verteller”. „De belangrijkste verandering die ik binnen het politiekorps heb ervaren is die van de democratisering. Dat is trouwens een proces dat nog niet is afgelopen. Maar vroeger hadden we toch veel meer het militaire karakter. Dat begint er nu wat af te raken. Een goeie zaak. Ik ben van mening dat we eigenlijk een bedrijf zijn. We streven er naar om dichter bij onze klanten te komen. Dat is het publiek. Je begint dan natuurlijk niets als je jezelf naar buiten verkoopt als een „instelling”. In dat opzicht is het opnieuw in leven roepen van de wijkagent een goeie zaak gebleken. Hij leert de mensen in zijn wijk kennen en de mensen hem. Hij is „de politie”. Met het oplossen van kleine pro blemen, het verstrekken van informatie is die man in wezen bezig de politie te verko pen. Dat is alleen daarom al nodig omdat er altijd veel te weinig is gedaan aan duidelijke voorlichting over de doelstel ling van de politie. Veel klachten en pro blemen zijn just voortgekomen uit dat wanbegrip over de politie”. L_ --- - - - maakt voor de voor niets terugdeinzende Houtenlaan daarvan heb ik begrepen dat crimineel van vandaag en het lijkt voor de het doorgaat Als dat net zulke huizen hand te liggen dat de politieman bedacht worden als die nieuwe huizen bij de tun- moet zijn op het gevaar dat hem bedreigt nelingang dan geloof ik best dat ik daar en dat veel groter is dan vroeger. Hoofdinspecteur S. Molenaar: „Ik zeg wel eens tegen sollicitanten „het is een gevaarlijk beroep”. Nou dan vinden die sollicitanten meestal dat dat nogal mee- r valt. Met zo’n reactie ben ik best blij. Het jjjg graaft hij graag op het voetbalveld. is de criminaliteit verhard en je wordt met dagcompetitie. Is een enthousiast peda- geheel andere zaken geconfronteerd dan leur en derhalve berentrots op zijn Nishi- vroeger. Maar als we over gevaar gaan praten dan vind ik dat glazenwasser een gevaarlijker beroep is dan politieagent”.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 5