Amnesty vraagt Van der Klaauw bij Carstens Genscher niet Israel proces voor gevangenen Politiemannen in Mexico opgepakt In strijd om Westelijke Sahara Polisario meldt zware verliezen Marokko Guyana wil één natie Antillen op bezoek bij Jasser Arafat Vietnam pakt 4000 helpers vluchtelingen Politieman in Baskenland doodgeschoten Geen straf voor verspreider van nazi-materiaal Oppositie in Oeganda verboden Opnieuw zoeken naar oplossing Namibië achtergrond) I 8 Cakeje z der buis »nds ers Commercy Recept PtOHlBlöO 3 BINNEN- EN BUITENLAND DINSDAG 14 AUGUSTUS 19 7 9 dotjr Nico Scheepmaker r laid ►om L L ^^^Océaan- (Door Karl Breyer in Zuid-Afrika) Het bezoek aan Zuid-Afrika van de speciale Britse ambassadeur Sir James Murray betekent een nieuwe poging van vijf westelijke mogendhe den om alsnog een internationaal aanvaardbare oplossing voor het pro bleem Namibië te vinden. leid rek ling rs- (Van onze redactie buitenland) ALGIERS. De bevrijdingsbewe ging voor de Westelijke Sahara, het Frente Polisario heeft vrijdag en za terdag bij twee aanvallen 492 Marok- kanse soldaten gedood. Er werden 371 Marokkanen gewond en 175 ge vangen genomen. Ook maakte Poli sario een grote hoeveelheid Marok kaans militair materieel buit, waar onder 40 vrachtwagens, 20 Landro vers, en zwaar en licht geschut. Deze cijfers werden gisteren door een woordvoerder van het Polisario in de Algerijnse hoofdstad Algiers bekend gemaakt. (Van onze redactie buitenland) BONN. De Westduitse bondspresident Carl Carstens heeft Nederland gisteren ge vraagd, de Duitse oorlogsmis dadigers Fischer en Aus der Fünten vrij te laten. Carstens deed het verzoek toen hij giste ren minister van Buitenlandse Zaken Van der Klaauw ont ving, die een driedaags bezoek brengt aan de Bondsrepu bliek. Xx Bonn: laat Twee van Breda vrij (Van onze redactie binnenland) r. jzjda li Itni ALGERIJE •Tindoef 'KANARISCHE EILN A A A R •Dakhla .F’Dénk MALI MAURETANIË Noeadhiboe Jt AFRIKA -A qua Iheid ilaats grote hting n de nvra- nnin- ?ntie- !T 40 ingen orge- en in /aren want r ook inen- Hand trum >eleid at de t zelf regio, e mi ning, le ko- cen- neen- zijn deel van de Westelijke Sahara, Tiris El Gharbia. De minister-president protes teerde eveneens tegen de Marokkaanse bezetting van dit gebied, waardoor de vestiging van een voorgenomen Saha- raanse Arabische Democratische Repu bliek onmogelijk is. Mauretanië tekende op 5 augustus in Algiers een vredesverdrag met het Frente Polisario, waarbij werd bepaald dat de Sahari’s onder leiding van de bevrjjdinga- beweging zich zo spoedig mogelijk kon den vestigen in Tiris El Gharbia. Marokko voelde zich door dit verdrag verraden, omdat dit land sinds 1977 een overeen komst met Mauretanië heeft waarbij Ma rokko de Mauretanen militair zou steunen ♦“"on de aanvallen van Polisario. Het ziet ernaar uit dat Mauretanië voor lopig genoegen moet nemen met het mili taire overwicht van Marokko. Mauretanië kan zich voorlopig geen militaire inspan- Genscher en Van der Klaauw hebben in Bonn voorts gesproken over het probleem van de stationering van middellange af- standsraketten in Europa. Beide bewinds lieden waren het erover eens, dat dit geen zaak is van alleen de VS, de Bondsrepu bliek en de Benelux, maar dat een beslis sing hierover het hele NAVO-bondgenoot- schap aangaat. zei Van der Klaauw, dat de PLO „een orgaan is dat in de gehele Palestijnse kwestie bestaansrecht heeft”. Maar de er kenning van het recht van landen om binnen veilige en erkende grenzen te leven is volgens hem „een belangrijke voor waarde” voor het betrekken van de PLO bij de vredesonderhandelingen. Waarne mers leiden hieruit af, dat de bewindsman vindt, dat de PLO eerst de passage moet schrappen in haar handvest waarin wordt gesproken van het vernietigen van de staat Israel. /I Marrakesj ^Agadir (Van onze redactie buitenland) KARLSRUHE. Nazipropaganda mag in de Westduitse Bondsrepubliek ver spreid worden zonder vrees voor strafver volging, zo heeft het Westduitse Opperste Gerechtshof in Karlsruhe gisteren be schikt. Met deze uitspraak vernietigde het hof de veroordeling van een antiekhandelaar uit Neurenberg die twee exemplaren van Hitlers Mein Kampf te koop had aangebo den. Het gerechtshof is van mening dat gedaan. Volgens goedingelichte kringen in Pretoria werden deze nieuwe sugges ties echter zeer koel door de Zuidafri- kaanse politici opgenomen. De strook niemandsland aan beide kanten van de grens, die thans ter discussie staat, zou 50 kilometer breed en 1800 kilometer lang zijn. Militaire kringen menen dat een enorm grote strijdmacht noodzake lijk zal zijn om dit gebied werkelijk te controleren. Intussen groeit in de vroegere Duitse kolonie Zuidwest-Afrika (Namibië) de onrust. Sinds zaterdag zijn alle Zuidafri- kaanse apartheidswetten voor Namibië opgeheven, maar veel zwarte politici Sommige bezitters zijn bezig om een soort referendum onder hun gasten te houden of niet-blanken moeten worden toegelaten. De bepaling dat iemand ge straft kan worden met 750 gulden boete of drie maanden gevangenis, indien hij of zij mensen van een ander ras discri mineert, is nog niet van kracht. De regering van West-Duitsland zou al achttien maal om inlichtingen hebben ge vraagd bij de Israëlische overheid. In no vember vorig jaar kreeg de Israëlische ambassade in Bonn te verstaan dat „een correct proces volgens de wet” tegen de beide Westduitsers werd verwacht. Vol gens de familieleden worden de gevange nen in slechte omstandigheden, waaron der langdurige isolatie, vastgehouden. Amnesty is benaderd door familieleden van de gevangenen. De arrestatie van de vijf werd bekend gemaakt in maart 1977, meer dan een jaar nadat zij waren opge pakt door de Israëlische geheime dienst in Kenia. Zij zouden worden verdacht van plannen om een Israëlisch lijnvliegtuig neer te schieten, maar volgens Amnesty is het vijftal nooit officieel beschuldigd. Gisteren heb ik het over de madeleine gehad, het Franse cakeje dat, gedoopt in lindebloesemthee, het vliegwiel van Mar cel Prousts herinneringen aan zijn jeugd op gang bracht. In de vertaling van C. N. Lijsen, die blijkbaar nooit een madeleine gezien of geproefd had, wordt ten onrech te gesproken van „een dik kort gebakje”. In het Frans staat „gateau”, wat inder daad „gebakje” kan betekenen, maar het Frans is, zoals bekend, een arme taal met weinig woorden voor veel beteknissen, en in dit geval kan „gateau” ook cakeje bete ken (ooit een gebakje in de lindebloesem thee gedoopt?) In „De nieuwe Franse keuken” verwijst de Franse chefkok Paul Bocuse trouwens in de eerste de beste zin al naar cake: „Zie het recept voor cake, doch klop de eieren niet op het vuur”. Dat de madeleine een cakeje is, dat je, door het even in de oven te leggen, weer als vers kan doen smaken (met een gebakje zal je dit niet gauw doen), blijkt ook uit de tekst op de spaan- houten doos waarin de .Madeleines de Commercy” verkocht worden. De fabri kant, F. Grojean, heeft met een mooi gevoel voor traditie het onbeholpen Frans gehandhaafd dat zijn voorvader blijkbaar negentig jaar geleden al liet aanbrengen: „Om de MADELEINE even lekker te laten smaken als wannest ze net gemaakt is, volstaat het haar in een zacht branden de oven te leggen evenals haar voor het bewaren koel op te bergen”. (Voor wie mijn onbeholpen, maar adequate verta ling wil controleren: „Pour manger la MADELEINE aussie bonne que sortant d’être fabriquée il suffit de la mettre dans un four doux ds même que pour la conser- ver la tenir a la fraicheur”). nge- met onal itge- eind laar. raat- it de acht truc- het Iden labi. i het el te eeds tdrij- e hal posi- van jper- ertig roei- 0 en open n de een ;par- zend door zend eft de en de i door n uit- an de i Ka- Onge- i heb- bete- n die >atten en te rs via elijks GEORGETOWN (AFP). De premier van de Zuidafrikaanse staat Guyana heeft gisteren gepleit voor een samengaan van de Antillen, met inbegrip van de Neder- Jandse, Franse, Britse en Spaanse ge- biedsdelen. Hij zei dit bij de opening van de derde conferentie van de federatie van vakorga nisaties van overheidspersoneel in de An tillen. De premier vroeg zich af: „Moeten „wij stofjes blijven, of worden wij een natie?”. ailliet eders j’n 43 nood- ilijke >erso- stich- olpen e Za- haar Mein Kampf niet kan worden beschouwd als een geschrift tegen de grondwet van het naoorlogse West-Duitsland, omdat het werd geschreven voordat deze tot stand kwam. laat- acie per roei .025, Het t de kers n en pro- the- aan- i de nige van enst *t een j van nnin- ideld n eer Dat serde Néma dat de Vietnamese troepen zich onmiddel lijk uit dit land zullen terugtrekken zodra alle overblijfselen van het verdreven Cambodjaanse regime van Pol Pot zijn uitgeschakeld en wanneer „de dreiging van Peking” voorbij is. Vanmorgen is echter bekend gemaakt dat Vietnam in de afgelopen twee maan den verscheidene nieuwe divisies naar Cambodja heeft gestuurd om een nieuwe aanval voor te bereiden op aanhangers van de verdreven premier Pol Pot •El Ajoen Boe Craa spreken nu geringschattend over „een buldog zonder tanden”. De meeste hotel- en restauranteigenaars in Windhoek, waar deze nu open zijn voor alle rassen, nemen een afwachtende houding aan. woordigers van de vijf westerse mo gendheden een zeer gematigd en bereid willig standpunt hebben ingenomen. Dat stemt ook overeen met berichten uit Brazilië, waar bekend werd dat Angola aan de Braziliaanse luchtvaartmaat schappij Varig toestemming heeft gege ven om een luchtverbinding van Zuid- Amerika via Zuid-Afrika naar Angola te openen. Na het eerste onderhoud tussen Sir James Murray met de'Zuidafrikaanse minister-president P. W. Botha en de minister van Buitenlandse Zaken, Pik Botha, waarbij ook de ambassadeurs van de vijf westerse landen aanwezig waren, werd slechts verklaard dat Mur ray „bepaalde nieuwe suggesties” heeft Spoorweg MEXICO-STAD (DPA). In de Mexi caanse stad Toluca zijn enige hoge politie- -/functionarissen en een beroepsbokser aangehouden op verdenking van zeven ontvoeringen, een moord en ruim tien overvallen. Zij zouden onder anderen de rijke landeigenaar Abel Luis Rosado heb ben ontvoerd en hem hebben vermoord toen losgeld uitbleef. Commercy, een plaatsje met zo’n 7000 inwoners niet ver van Nancy, is de voor naamste producent van madeleines: 1.100.000 per jaar. Het zijn voedzame krengen: 490 calorieën per 100 gram (een droog beschuitje scoort 420). Zeven deli catessenzaken in Amsterdam verkochten nee, toen ik naar madeleines vroeg, de enige die én ja, en madeleines uit Com mercy verkocht, was Dekono op de Overtoom. Later ontdekte ik, dat de Hema en Albert Heijn ook madeleines verkoch ten. Ik heb overigens mijn eigen herinne ringen aan koekjes, in thee gesopt. Het zal 1942 of 1943 zijn geweest. Onze dokter hette Oltmans. Mijn moeder had koekjes gebakken, toevallig de lekkerste koekjes van de wereld, die we gaandeweg „moe- derkoekjes” zijn gaan noemen, ook al in de hoop dat anderen er daardoor minder gretig zouden weghappen. In die oorlogs jaren waren ze natuurlijk een extra trak tatie. Wilt u een kopje thee? vroeg mijn moeder aan de dokter, die op ziekenbe zoek was. Dat wou hij wel Ze schonk hem een kopje thee in en hield hem het trom meltje voor met de lichtgele, ronde, platte, met door de stamppotstamper opgedruk te bobbeltjes versierde koekjes. Hij nam er een uit en doopte het (o heiligschennis, o hel en verdoemenis, ik zat er als jongetje machteloos naar te kijken!) in de thee alsof het scheepsbeschuit was, waarna het kostelijke koekje als een slap schijfje der rie in zijn mond verdween. Nu nog, ruim vijfendertig jaar later, denk ik iedere keer even aan dokter Oltmans als ik in zo’n moederkoekje hap (trouwens, oom Gerrit, die vele maanden in een kamp had geze ten omdat zijn zoontje op de verjaardag van de koningin aan de waslijn een rood broekje, een wit hemdje en een blauw bloesje had opgehangen, kwam na zijn vrijlating sterk vermagerd bij ons op be zoek en vrat toen achter elkaar de hele trommel met moederkoekjes leeg, maar dat heb ik toch altijd vergeeflijker gevon den dan het soppen in de thee van dokter Oltmans). Veel blanken zien in de nieuwe maat regelen echter een „uitverkoop” van hun belangen aan een toekomstig zwart- meerderheidsbewind. Er doen zelfs ge ruchten over een geplande staatsgreep van de blanke terreurbeweging „Blank- SWA” (blank Suidwest-Afrika), die nau we verbindingen heeft met de nationale partij in Namibië en de fascistisch geo riënteerde „Herstigte Nationale Partij”. WsTetoean’^ Meknes MAROKKO Bechar Aangenomen wordt dat de 60-jarige diplomaat namens de VS, Frankrijk, Groot-Brittannië, Canada en West- Duitsland nieuwe voorstellen aan de Zuidafrikaanse regering zal doen, waar van de meest belangrijke is het instellen van een soort niemandsland tussen An gola en Namibië. Aan beide zijden van dit niemandsland zouden VN-troepen gestationeerd moeten worden. Volgens nog onbevestigde berichten uit de Angolese hoofdstad Loeanda zou de Angolese president dr. Agostinho Ne to bereid zijn om de militaire bases van de Namibische onafhankelijkheidsbe weging SWAPO op zijn grondgebied door de Verenigde Naties te laten con troleren. Neto zou tegenover vertegen- ningen tegen Marokko of tegen een ande re mogendheid permitteren, omdat aan houdende droogte, oorlog, inflatie en de crisis op de internationale markten van koper en staal, alsmede een aantal ver keerde investeringen het land aan de rand van de afgrond hebben gebracht. Door de eeconomische wereldcrisis heeft Maureta nië onlangs twee nieuwe suikerraffinade rijen en een petroleumraffinaderij moe ten sluiten. De buitenlandse schuld van Mauretanië, dat slechts anderhalf miljoen inwoners telt, bedraagt op het ogenblik 1.350 miljoen gulden. (Van onze redactie buitenland) LONDEN. President Godfrey Binai- sa van Oeganda heeft gisteren bekendge maakt, dat het aan de macht zijnde Natio nale Bevrijdingsfront alle politieke oppo sitie heeft verboden „teneinde politieke verwarring te voorkomen”. Naar radio-Oeganda meldde, zei het staatshoofd dat alle politieke partijen bin nen het brede democratische beleid van het bevrijdingsfront kunnen werken. Bi- naisa sprak bij de opening van het eerste nationale congres van de regeringspartij. „Wij moeten een politieke leiding hebben 'die streeft naar eenheid, democratie, de verdediging van onze vrijheid en de socia le vooruitgang van het volk”, aldus de president Naar radio-Oeganda verder meldde, zei Binaisa dat de reger. ng zorgvuldig het optreden van de diverse partijen bekijkt. Zij zou niet aarzelen elke politieke groepe ring te verbieden die de nationale eenheid in gevaar brengt. De kerkelijke leiders van Oeganda heb ben een gezamenlijk memorandum aan de regering gericht. Zij verwijten de rege ring dat zij tot dusver nog maar een ding goed heeft gedaan, namelijk de verwijde ring van dictator Idi Amin en de vernieti ging van diens fascistische bewind. „Voor de rest dreigt het in Oeganda nog erger te worden dan voor de bevrijding; overal heersen angst en ontevredenheid”, aldus de kerkelijke leiders. Voor wie mocht denken dat je, door een madeleine in een lepeltje lindebloesem thee te soppen en daar dan een hap van te nemen, niet alleen het „onwillekeurig ge heugen” in werking kunt stellen, maar ook een wereldberoemd oeuvre van zo’n drieduizend bladzijden kunt scheppen, laat ik hier het recept van Paul Bocuse voor 48 madeleines volgen. U hebt er voor nodig: 500 g suiker, 2 theelepels vanillesui ker, 500 g gezeefde bloem, 500 g boter en 12 eieren. Ik citeer nu uit „De nieuwe Franse keuken”. „Zie het recept voor cake, doch klop de eieren niet op het vuur”. (Bij „gewone cake” staat: suiker in de kom, eieren erbij, klop met garde tot de massa wit, romig en dik wordt zodat ze langzaam in een lint van de garde afloopt). „Als het mengsel een lint vormt, er eerst de bloem doorroe ren en vervolgens de gesmolten tloter. Schep met een lepel wat deeg in de cake vormpjes, die van tevoren dun met boter zijn ingesmeerd, en met bloek bestoven. Zet 6 tot 12 vormpjes op een bakblik en bak ze in een matig warme oven. Stort ze zodra ze gaar zijn uit de vorm”. Koop vervolgens lindebloesemthee, put the kettle on, zet de thee, doop er een madeleine in, neem een hapje en voel u herboren als een nieuwe Marcel Proust, op zoek naar de verloren tijd Van der Klaauw heeft Carstens toege zegd, het verzoek te zullen overbrengen aan het Nederlandse kabinet Hij wees de Westduitse bondspresident erop, dat ten aanzien van deze zaak in Nederland nog hevige emoties leven. Volgens Carstens moeten de twee oor logsmisdadigers, die tot levenslang zijn veroordeeld en in Breda vastzitten, door Nederland uit humanitaire redenen nu, na ruim dertig jaar, worden vrijgelaten. De Westduitse minister van Buitenlandse Za ken Genscher had eerder ook bij Van der Klaauw aangedrongen op de vrijlating van de „twee van Breda”. Zoals bekend is Joseph Kotalla, die ook in Breda gevan gen zat, onlangs overleden. Van der Klaauw heeft in Bonn gisteren met Genscher ook gesproken over het Midden-Oosten. Hij heeft daarbij tegen zijn Westduitse collega gezegd, dat hij bezorgd is over het „afslijten” van de pro- Israelische gevoelens in Nederland. De nederzettingenpolitiek die Israel voert op de westelijke Jordaanoever is volgens Van der Klaauw „niet bevorderlijk” voor het vredesproces in het Midden-Oosten. Maar de kritiek op bepaalde onderdelen van de Israëlische politiek mag niet leiden tot een meer algemene kritiek op het be staansrecht van Israel, aldus Van der Klaauw. De bewindsman liet na afloop van zijn gesprek met Genscher weten, dat Nederland niet gekant is tegen een zodani ge wijziging van resolutie-242 van de Vei ligheidsraad, dat daarin groter aandacht wordt gegeven aan de Palestijnse kwestie. Een aanpassing van die resolutie (uit 1967) moet te vinden zijn, aldus Van der Klaauw, maar wezenlijke elementen in de resolutie, zoals het recht van elk land (ook Israel) om in vrede en binnen veilige en erkende grenzen te leven, moet worden gehandhaafd. Van der Klaauw noemde deze opvatting en de Palestijnse kwestie het „centrale punt” van het Midden-Oos- ten-conflict. Overigens hebben Van der Klaauw en Genscher niet gesproken over het betrek ken van Palestijnen of van de PLO bij het vredesgesprek. Tegenover journalisten Volgens de Polisariowoordvoerder is dit offensief van de bevrijdingsbeweging het begin van een reeks gevechten tussen Sa hari’s en Marokkanen, die tot doel hebben de door Marokko bezette Westelijke Saha ra te bevrijden. Marokko heeft de aanval len van het Polisario beantwoord met alle Marokkanen in de grensstreek met Alge rije van wapens te voorzien. Volgens de woordvoerder van Polisario heeft de aanval van zaterdagochtend zes uur geduurd. Zij was gericht op de oase Bir Enzaran, in het centrum van de Weste lijke Sahara. Bij een twegde aanval werd het garnizoen van Bir Enzaran door Poli sario vernietigd en bezet. Een dag eerder werden 92 Marokkaanse soldaten gedood en raakten er 71 gewond bij een aanval op Lebuirate in Zuid-Marokko. Zoals bekend heeft Marokko zaterdag het Mauretaanse gedeelte van de Westelij ke Sahara bezet. Dit gedeelte, dat sinds 1976 door Mauretanië Tiris El Gharbia werd genoemd, is zondag door Marokko herdoopt in Oued-Eddahab. Het nu Oued- Eddahab genoemde gebied beslaat 90.000 vierkante kilometer. Het bevat vrijwel geen delfstoffen en er wonen ongeveer 18.000 mensen, voornamelijk nomaden. De Algerijnse pers heeft gisteren de bezetting van Dachla door Marokko scherp veroordeeld. De Mauretaanse premier Hunna Uld Haidalla heeft gisteren in Nouakchott aangekondigd dat Mauretanië zich op 15 augustus definitief zal terugtrekken uit (Van onze redactie buitenland) BONN. De Westduitse minister van Buitenlandse Zaken Genscher zal bij zijn komende bezoek aan het Mid den-Oosten geen ontmoeting hebben met Jasser Arafat, de leider van de Palestijnse bevrijdingsorganisatie PLO, zo is in Bonn bekendgemaakt. Genscher zei gisteren in een interview voor de Westduitse radio, dat West- Duitsland bij zijn Midden-Oostenbe- leid onverminderd zal vasthouden aan de verklaring van de negen EG-landen van juni 1977. De Westduitse bewinds man zei dat „wij willen dat Israel bin nen veilige en erkende grenzen kan bestaan en dat wij vinden dat rekening dient te worden gehouden met de legi tieme rechten van de Palestijnen. In Bonn is voorts bekendgemaakt, dat de aangekondigde persconferentie van Jürgen Mölleman, de FDP’er die onlangs in Beiroet besprekingen voer de met Arafat, niet doorgaat. Mölle man heeft besloten in plaats daarvan de Bondsdagfracties van FDP, CDU/ CSU en SPD op de hoogte te brengen van zijn besprekingen. Ook zal hij de Bondsregering hierover inlichten. trijfël AMSTERDAM (AP). Het Amster damse kantoor van Amnesty Internatio nal geeft volgende week een verklaring uit waarin wordt opgeroepen tot het houden van „een eerlijk proces binnen redelijke tijd” voor de twee Westduitsers Brigitte Schulz (28) en Thomas Reuter (29) en drie Arabieren die nu meer dan drie jaar ge vangen zitten in Israel. HANOI/BANGKOK (UPI/AP). De Vietnamese overheid heeft vierduizend mensen gearresteerd op verdenking van het organiseren van illegale vluchtpogin gen. Sommige van deze vluchthelpers hebben de doodstraf gekregen, andere wacht een langdurige gevangenisstraf. Dit heeft de Vietnamese minister van Buitenlandse Zaken Nguyen Co Thach gisteren verklaard. Hij zei erbij dat veel bootvluchtelingen niet uit zijn land, maar rechtstreeks uit China afkomstig zijn. Verder zei Nguyen Co Thach dat Viet nam geen baat heeft bij de massale vlucht, omdat velen hun spaargeld meenemen. De uittocht verergert bovendien het voed selprobleem in het land, omdat al meer dan vijfduizend vissersboten die staatsei gendom waren, voor vluchtpogingen zijn gebruikt. De nieuwe regering in Cambodja heeft een verklaring afgegeven, waarin staat ll Atar. Akjoejt SS^HOEAKSJOT Tj(fllk|a 1/SENEQAlX BILBAO. Een politieagent in Portugalete (in de Spaans- Baskische provincie Biskaje) is gisteren bij een aanslag om het leven gekomen. De man werd doodgeschoten. De daders wis ten te ontkomen. Sinds het begin van dit jaar zijn 97 mensen, onder wie 43 politiemannen, in Spanje door terreurdaden om het leven geko men, hetgeen precies evenveel is als in het gehele jaar daarvoor. Overigens zijn gisteren in Spanje de pompbedienden aan een vierdaagse staking begon nen. Zij willen hiermee bereiken oggi dat hun loon met meer dan 11 percent wordt verhoogd. Naar het scheen bleven de meeste tankstations echter open en kon- den automobilisten gewoon ben- IIBw zine krijgen. Vakbondsmensen verklaarden dat 60 percent van het personeel van particuliere pomphouders het stakingspa- ft Een Spaanse politieman bewaakt met een automatisch wapen in de hand een benzinestation in Madrid. rooi opvolgde. Gisteren begon in Spanje een staking door pompbedienden. o 1 ’1 j T

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 3