Drs. Brautigam van Economisch-Technologische Dienst: banenmarkt polirienieuxx/sj burgerlijke stond FJ DANSST veilingen beverwijk weer aktief Kaatsdemonstratie in Heemskerk Commissie vergaderingen Versterking welkom bij Beverwijks katholiek koor Rommelmarkt Harmonie „Zanglust” 1 F THE DUTCH SWING COLLEGE BAND met Don Lusher in de AMSTERDAMSE STADSSCHOUWBURG Er zijn nog kaarten!! jti 7 IJMOND 6 19 7 9 14 AUGUSTUS DINSDAG banenmarkt haarlem door Cor Boos en Pieter Taffijn HEEMSKERK J HAARLEM. Bedrijfsleven en overheid vervreemden van elkaar; ondernemers klagen dat ambtenaren niets van hun problemen meer snappen en de overheid zegt dat bazen denken dat alles zomaar kan. Om deze kloof te overbruggen is in 1977 het Landelijk Project Bedrijfsvoorlichting (LPB) opgezet en vervolgens uitgevoerd door de Commissie Opvoering Productiviteit (COP) in Noord-Holland. Een initiatief, dat in bijna drie jaar bewezen heeft dat kleine en middelgro te bedrijven slechts ten volle van overheidssubsidies en andere steun kunnen profiteren en minimale hinder ondervinden van de gecompli ceerde wettelijke r.'.aatregelen, als zij worden geholpen door gespecia liseerde adviseurs, waarover zij niet zelf beschikken. Dynamiek Santpoort-IJmulden Geh, en veri. paren Jeugdclub 11 tot 14 j. Arbeidsmarktonderzoek Vakmanschap Braak terrein IJmuiden v.a. 13 aug. Braambos Zeeweg 264 Kw - z kost regio duizenden banen uur: uur: Iweer ür F. L. van Leenen. Or A. Wijs. ikast, Iweer ikan- sJ- Drs. J. G. Brautigam. 23.30 kin- 30 u.. MM (ADVERTENTIE) w Ibu- (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggeefsters) (ADVERTENTIE) ed- 21.30 9 en gen; •ow; sea; tby, roen- door 10 u_. 4 u: De banenmarkt is op deze dag bereikbaar onder telefoon 023-258701 *(7 lijnen) je in dit project stopt is toch een enorm goede investering?” Donderdagavond 16 augustus a.s. speelt Brautigam zegt het vanzelfsprekend te vinden dat goede krtfehten ook veel kos ten en dat werkgevers die dat niet willen betalen niet verbaasd moeten zijn dat ze er naast grijpen. Over het functioneren van het gewestelijk arbeidsbureau is hij niet bijster enthousiast „Het oude school gebouw waarin het gevestigd is, is type rend voor dit functioneren. Ze zouden het wat attractiever moeten maken om er naar toe te gaan want aan de mensen in het gebouw ligt het niet”. Van Leenen heeft de ervaring dat de werkgevers in Noord-Holland zich bij fusies of verplaat singen vaak onnodig zorgen maken over de mensen die ontslagen moeten worden De commissie voor jeugdzaken verga dert op donderdag 30 augustus in het Stadskantoor. Die behandelt onder meer een voorstel inzake de huisvesting van de peuterspeelzaal „Calimero”. of niet mee willen. Het blijkt dat velen zelf al een andere werkkring hebben gezocht. Collega Wijs, die zelf ook is begonnen als vakman, vindt dat er door de industri alisatie niet zo veel lol meer te beleven is aan vakmanschap en meent dat de jeugd wat dit betreft te weinig geboden wordt Brautigam ziet het beter betalen van vak manschap als één van de mogelijkheden maar voegt er onmiddellijk aan toe dat er geen simpele oplossingen zijn om de pro blemen op de arbeidsmarkt het hoofd te bieden. „Mensen van mijn generatie kun- BEVERWUK. Na een vakantie be ginnen voor het mannenkoor „Zanglust" de repetities weer op 17 augustus in ge bouw „De Hoop” aan de Populierenlaan. Er staat een reeks concerten op het pro gramma. Op 19 oktober wordt medewer king verleend aan het jubileumconcert van het KLM-koor in Amstelveen. Woensdag 31 oktober geeft het koor een concert in het bejaardentehuis „De Sant- marck” in Castricum. Bij de ETD is men er van overtuigd dat de meeste werklozen het vervelend vinden geen baan te hebben. Brautigam wijst er op dat de toename van mensen in de wet arbeidsongeschiktheid WAO enorm is, twintig percent boven de vijftig jaar is en niet meer aan de slag komt. „De maat schappij stelt eisen waaraan zij niet meer kunnen voldoen en dat is enorm triest. Door de snelle en hevige veranderingen in het bedrijfsleven verliezen deze mensen hun werk en krijgen lichamelijke en psy chische klachten. Ze komen zo makkelijk van de WW in de WAO. Ik vind dat er mogelijkheden geschapen moeten worden om deze mensen aan werk te helpen. Het is heel menselijk dat personeelschefs die mensen moeten ontslaan eerst kijken in de groep die wel bereid is eerder uit het arbeidsproces te stappen, maar onze veel geprezen dynamiek heeft zo wel veel el lende gebracht”. V.d. verk- ■oens- ir en BEVERWIJK. In en om het Harmo- niegebouw aan de Groenelaan wordt sa terdag 25 augustus weer een rommel markt met verschillende attrakties ge houden. De opbrengst is bestemd voor de bekostiging van de verbouwing van het Harmoniegebouw. i, va- Kerk- 9.00- Vernieling De onbemande politie post aan de noordzijde van de Velsertun- nel is tijdens het weekend doelwit geweest van vandalen die er de boel kort en klein hebben geslagen. Het publiek kan in deze post via een telefoonlijn kontakt krijgen met de controlekamer van de tunnel. Zuurstofcylinders Bij de politie is aangifte gedaan van de diefstal van drie zuurstofcylinders van een terrein van een slopersbedrijf aan de Berghaven in Wijk aan Zee. Steekkarretje Maandagmiddag is van een terrein van een bedrijf aan de Slaperdijk in Santpoort een hydraulisch steekwagentje gestolen. Autokraken Op verschillende plaat sen in de gemeente zijn het afgelopen weekend auto’s opengebroken. Aan de Westerduinweg werden een suède jas en een damesblaser gestolen uit een auto van een 40-jarige Amsterdammer. Een auto van een 21-jarige Haarlemmer werd zondagavond in Santpoort-noord opengebroken. Weggenomen werden 2 korte lederen jacks, een grijs colbert, een pocket-fotocamera, een ring met 5 sleutels en drie staatsloten. HEEMSKERK. In het kader van het xomeraktiviteitenprogramma geeft de kaatsvereniging Beverwijk en omstreken saterdag 18 augustus een demonstratie van dese oer-Friese sport op de Groen- weide aan de Bachstraat. donderdag 23 aug kennemers porthal 9.30 - 21.30 Wie boeken, tijdschriften, schilderijen, meubilair en andere .rommel” ter be schikking wil stellen, kan contact opne men met de heer J. v.d. Wateren, telefoon 24800 of met de heer Van der Hoop, tele foon 23468. Dan worden de goederen afge haald. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Het Beverwijks Ka tholiek Gemengd Koor telt op het ogen blik honderdvijfentwintig leden, maar zou zich toch graag nog versterkt zien met nieuwe leden, vooral tenoren en alten. De repetities beginnen weer op maan dag 20 augustus in de Vrede vorst kerk aan de Laan der Nederlanden. In die kerk gaat men op donderdag 25 oktober het jaarlijks concert geven met het Noordhollands Philharmonisch Or kest. Uitgevoerd worden Ein Deutsches Requiem en de achttien Liebesliederwal- zer van Johannes Brahms. Solistische me dewerking aan dit concert verlenen Nelly van der Spek, sopraan en Henk Smit, bas. Daarna zal er intensief moeten worden gerepeteerd voor het voorjaarsconcert. Daarvoor staat het oratorium „Die Jah- reszeiten” van Haydn op het programma. Zaterdag 25 augustus aanstaande be gint het najaarsprogramma met een uit voering van de Messe Solennelle van Gou nod in de kerk van de H. Cornelius in Limmen en diezelfde mis wordt zaterdag 19 september uitgevoerd in de St. Agatha- kerk aan de Beverwijkse Breestraat. ring vis- Ka- rstr., el on i 6, seft. Geo- iddag Daarna gaat het koor naar het buiten land, namelijk op 10 en 11 november naar Duitsland in het kader van een kooruit- wisseling met het jubilerende Paderbor- ner mannenkoor. Op 18 december wordt een kerstconcert gegeven in Huis Ter Wijck en op 20 de cember volgt het jaarlijks concert met het operettekoor „Animo” en de Hoogoven- harmonie Dan ligt er nog een uitnodiging voor vocale medewerking aan een kerst- nachtdienst in de Hervormde kerk van Beverwijk. Voor mei 1980 staat nu al genoteerd een uitwisseling met een Belgisch koor uit Brugge. Voor nieuwe leden is het nu een gunsti ge tijd zich aan te melden op één van de repetitie-avonden in „De Hoop”. Kaartverkoop dagelijks aan de kassa tussen 10 00 en 15.00 uur. ƒ16,- en ƒ11,- Tel. tussen 11.00 en 15.00 uur op no. 242311 de 739 A ing Igd D. aat sP. T. 23, nui- ont nto; atse van eets am. >lgt: sets A. 382 oed e J. m. De markt wordt gehouden van 10 tot 5 uur. Ij len; >ms- ?en; ista, U- /ar- »ad; den- Om het bedrijfsleven te kunnen advise ren heeft de ETD een veelheid aan gege vens nodig en daar blijkt nogal moeilijk aan te komen volgens Brautigam. „Laat ik het maar hard zeggen, deze maatschappij weet van arbeidsproblematiek geen don der af. Wij zijn twee jaar geleden begon nen met een arbeidsmarktonderzoek. Het aantal werklozen wist men wel, maar hoe veel mensen er werkten niet. Tot vorig jaar werden de percentages altijd in el- Een auto van een 30-jarige inwoner van Santpoort-zuid moest het in Santpoort- noord ontgelden aan de Olga van Gotsch- laan. De buit bestond uit een damestas inhoudende twintig betaalcheques en een rijbewijs. Valpartij Op de Zeeweg in IJmuiden deed zich maandagavond een valpartij voor als gevolg van een aanrijding tussen een wielrijder en een bromfietser. Beiden reden in zuidelijke richting. De bromfiet ser moet door onoplettendheid van de wielrijder een 23-jarige man uit IJmui den van achteren hebben aangereden. De wielrijder hield aan de onfortuinlijke »<*”raking een gebroken enkel over. ..utodiefstal. In Castricum zijn maan dag twee inwoners van Amsterdam (19 en 21 jaar) aangehouden in een personenauto die tijdens het weekeinde te Heemskerk gestolen was. Voor verder verhoor heeft de Rijkspolitie Heemskerk het tweetal in I' verzekerde bewaring genomen wegens eerder gepleegde inbraken waarbij even eens betrokkenheid verondersteld wordt. Diefstal uit bouwkeet. Uit een bouw keet van Smit’s Bouwbedrijf bij het NS- station Heemskerk zijn in het weekeinde 1000 schiethamerpatronen ontvreemd bij een inbraak. Twee 14-jarige Heemsker kers vielen maandag al als dader door de mand bij het tot ontploffing brengen van de patronen dichtbij hun ouderlijk huis. Kloppartij. Een 18-jarige Beverwijker kreeg zondag bij een kloppartij voor een snackbar aan de Arendsweg letsel aan het gezicht waarvoor behandeling in het Rode Kruis Ziekenhuis noodzakelijk bleek. Een 23-jarige plaatsgenoot bekende inmiddels tegenover de politie de slaande ruzie op straat, waarmee zich snel omstanders be moeiden, te hebben uitgelokt. Auto in brand. Ondanks snel ingrijpen van de Beverwijkse brandweer ging maandagnacht langs de St. Aagtendijk een personenauto in vlammen op. De poli tie onderzoekt de herkomst van het gebla kerde voertuig waarvan de kentekenpla ten verwijderd waren. De agenda vermeldt onder meer een voor stel inzake de aanleg van een ijsbaan aan de Ringvaartweg ten oosten van de sport velden van de sportvereniging „Bever wijk”. Verder komt een nota ter sprake betreffende de financiering van de uit breiding en verbouwing van het dorps huis „De Moriaan” in Wijk aan Zee. BEVERWIJK. De noteringen op de Beverwijkse veiling waren maandag als volgt Bloemen: agapantus 3?-40, anjers 20-50, trosanjers 140-270, asters 60-150, calla 34, chrysanten 170, jaarrond 51, dahlia 110- 150, freesia 10-30, gladiool 10-20, irissen 11, lelie 100-115, listrus 8-20, nerinen 60-90, roos 20-60, babyroos 8-26, statice 100-150. Planten: achnea 450-550, begonia 260- 420, gloxinia 145. Groenten: andijvie 20-41, bleekselderij 38-42, bloemkool 106-162, bospeen 46-96, selderij 18-41, Chinese kool 19-27, kom kommer 22-41, kroten 25-31, peterselie 42- 65, peulen 780-820, postelein 182-194, prei 78-97, pronkbonen 90-150, rabarber 46-92, radijs 32-62, rode kool 25-31, snijbonen 120-280, sperziebonen 100-170, spinazie 35- 76, sla 10-25, tuinbonen 38-61, uien 55-73, waspeen 28-51, rettich 24-28, blauwe capu- cijners 560-600, brocoli 150-320, venkel knollen 80, ijsbergsla 38-42. Aanvoer: spinazie 29.000 kg, andijvie 27.000 kg, prei 6500 kg, bospeen 28.000 bos, rabarber 2400 bos, radijs 5400 bos, sla 90.000 stuks, komkommer 22.000 stuks, tomaten 8400 kg. Volgens Brautigam is het aanpassings vermogen van de werknemers het groot ste probleem. „Mensen met een groot aan passingsvermogen zitten niet zonder werk. En in Noord-Holland is geen tekort aan arbeidsplaatsen”. Van Leenen wijst op de grote behoefte aan technisch ge schoolden, lts’ers en mensen die avondbe- roepsonderwijs volgen. Het komt verder vaak voor dat iemand die in een bedrijf zich zo sterk heeft gespecialiseerd, dat hij na ontslag moeilijk elders aan de slag komt Bij reorganisaties gaan ook veel functies verloren en er komen nieuwe voor in de plaats waar geen geschikte mensen voor te vinden zijn. Daar komt nog bij dat een 35-jarige arbeidstechnisch al oud is. kaar getimmerd. Wij hebben met zes men sen veel spit- en graafwerk gedaan, maar hoe meer je te weten komt hoe meer je mist. Daarom halen wij onze wenkbrau wen wel eens op als we bepaalde uitspra ken lezen of horen. De ongenuanceerde benadering dat er meer werk geschapen moet worden om werklozen op te vangen leidt bijvoorbeeld alleen maar tot overspannen personeelschefs, die nu al niet aan mensen kunnen komen. Ik heb het dan wel over deze regio”. GEBOREN: Mirjam Millenaar, Marloes Bloedjes, Frank Stapelkamp, Rudolf Cor nells Bos, Jenny Barbara van der Kolk, Monique Ansia, Arjan Jozef Ooms. GEHUWD: Hermanus Th. Jerphanion met Margretha A. M. de Jong; Klaas R. Dijkstra met Irene A. M. Pekel. ONDERTROUWD: Jose L. Alfonso Martin en Maria M. Cómez Perez, Theodo- rus B. Bless en Agatha J. G. Koper; Adria- nus J. M. Veraart en Wilhelmina van der Zee; Martinus van Essen en Jacoba C. Murre; Ferdinand L. Danckaerts en Han- neke Timmerman. OVERLEDEN: Fokje de Ruyter-van der Meulen, 33 jaar; Maria van der Son- Denneman, 85 jaar. nen het zich niet voorstellen dat men bepaalde banen niet accepteert. In onze tijd was het hebben van werk een luxe. Maar ja, nadat de werkgevers twintig jaar met de hoed in de hand hebben gelopen, een werkloze maar rechtop hoefde te gaan staan om er te komen en om de laatste man werd gevochten, krijg je dat beeld er moeilijk weer uit. Je merkt dat de ver wachtingspatronen bij werkgever en werknemer nog worden beïnvloed door de voobije periode. Dan heb je ook nog te maken met het spanningsveld tussen hoe de mensen zouden moeten reageren en hoe hij het doet Als tandartsen en röntge nologen de boel belazeren, zijn er ook werklozen die dat dóen. Je voorkomt niet alles met wetten en regels”. De heer A. Wijs van het Arbeidsmarkt- team van de ETD houdt zich bezig met onderzoek op het gebied van vestigings plaatskeuze en personeelswerving in Noord-Holland en acht het bijzonder be langrijk dat dergelijke gegevens boven water komen. Volgens Brautigam staat men echter nog in de bouwput en moet nog erg veel geïnventariseerd en verwerkt worden. Hij maakt zich zorgen over de geringe belangstelling voor het beroeps onderwijs maar vindt dat niemand daar kritiek op mag hebben, aangezien het handwerk systematisch is gedegradeerd. „In Oostenrijk staat iemand die met zijn handen bijvoorbeeld werkt sociaal en maatschappelijk in hoog aanzien. Ik vind dat in ons land het handwerk weer in ere hersteld moet worden, omdat het voor onze economie bijzonder belangrijk is. Maar alleen de kleine en middelgrote be drijven zijn in staat hier iets aan te doen”. „Je vraagt toch om problemen als op de arbeidsmarkt bijvoorbeeld vijftig percent handwerklieden nodig zijn en zeventig percent van de scholieren naar het voor bereidend wetenschappelijk onderwijs gaat. De moeilijkheden waar we nu mee kampen, daar hebben we zelf om ge vraagd”. Hij vestigt er de aandacht op dat Hoogovens nu mensen met havo aan neemt voor technische beroepen, wat ver band houdt met het tekort aan technisch geschoolden en ongeschoolden van het platteland waarover dit bedrijf voorheen kon beschikken. Brautigam verduidelijkt dat daarbij mensen met een goed stel hersens vaak een goede baan verwierven. „Uit een onderzoek is trouwens ook geble ken dat van de jongeren die vroeger een lagere technische school volgden en daar na gingen werken, vijftig percent carrière heeft gemaakt. De lts was toen ook een positieve keuze in gezinnen waar men het niet zo breed had. Je moest een vak leren. Nu is het zo dat je naar het vwo gaat als je knap bent, naar havo of mavo als het iets minder is en wie dom is moet maar naar de lts”. U ge- t, K rkda- Wijk 0 uur BEVERWIJK. De raadscommissie voor sportzaken vergadert maandag avond 27 augustus in het Stadskantoor. „En hoeveel mensen zitten er in de WAO, we weten het niet, dat moet alle maal boven water komen. Wij raken er in ieder geval steeds meer van overtuigd dat in ons land vele maatregelen in den blinde genomen worden. Wij proberen nu die noodzakelijke informatie op te sporen en te deponeren op de plekken waar beslis singen worden genomen. We moeten ook iets doen aan de schoolverlaters, nu blus sen we alleen brand, er is gewoon niets bekend over wat precies van de scholen komt. Hoe de werkgelegenheid zich regio naal ontwikkelt is evenmin bekend”. Een belangrijk punt is in ieder geval dat ge tracht wordt het in 1977 begonnen Lande lijk Project Bedrijfsvoorlichting voort te zetten, omdat dit werk in het bijzonder bij acute problemen in kleine en middelgrote bedrijven onmisbaar is gebleken. Doel van het project was bestaande werkgelegenheid te behouden en zo mo gelijk uit te breiden. Wij spraken bij de Economisch Technologische Dienst (ETD) voor Noord-Holland met drs. J. G. Brautigam, die bijzonder teleurgesteld is dat de ministeries van Sociale en Econo mische Zaken niet bereid zijn geld ter beschikking te stellen om het project te continuëren. Er is voor heel Nederland een bedrag van dertig miljoen voor nodig en Noord-Holland is geholpen met ƒ4,5 miljoen. Eind van dit jaar moeten de werkzaam heden beëindigd worden, maar Brauti gam verwacht dat de provincie wel mid delen zal vinden om op bescheidener schaal door te gaan met dit succesvolle werk. Het LPB-team heeft de afgelopen twee jaar 663 ondernemingen bezocht, waarvan er 215 zijn doorgelicht, aan 209 specialistische hulp is geboden en voor twee miljoen gulden subsidie is gezorgd. Bij de ruim tweehonderd geholpen bedrij ven werken meer dan achtduizend men sen. Coördinator van het project F. L. van Leenen heeft ervaren dat de hulp ook nodig is om de bedrijven te wijzen op de credietmogelijkheden die ze eenvoudig niet kennen. „Er was vaak sprake van een sneeuwbaleffect, je begon met één bedrijf op een industrieterrein bijvoorbeeld en in korte tijd had je er tien die om advies vroegen. En dat bewijst wel de behoefte aan het LPB”. Volgens Brautigam is men er toe gekomen dit werk te gaan doen nadat het provinciebestuur had verklaard dat het bedrijfsleven niet meer dan strikt noodzakelijk gehinderd mag worden door regels die hen worden opgelegd. Het idee 5-207, 21.00 d op •16.45 Die kaatssport wordt ook buiten Fries land steeds meer beoefend. In Noord- Holland zijn er al zes officiële vereni gingen, veelal opgericht door uit Fries land afkomstige kaatsers, maar zij weten steeds meer mensen voor deze sport te interesseren. De kaatssport staat bekend als de oudste gereglementeerde sport van Nederland. De kaatsvereniging in Bever wijk is in 1958 opgericht en telt nu 32 senioren en 12 dames-kaatsters, alsmede 16 jeugdleden in de leeftijd van 9 tot en met 16 jaar. De kaatsdemonstratie in Heemskerk be gint om twee uur en zal ongeveer twee uren duren. Inlichtingen over de kaatssport worden graag verstrekt door Sj. de Vries, Marco- nihof 1, Beverwijk; D. Boersma, Wederik 28 in Castricum of K. Draayer, Ruus- broeckstraat 10 in Heemskerk. 15.30, ïlijks 19 en heeft in een paar andere provincies navolging gevonden. traat hat”. isdag uur 1 Brautigam: „Als we zouden willen, kon den we er hier in Haarlem een grote afdeling van kunnen maken. We hebben nog maar vijfenzeventig percent van de industriële bedrijven benaderd, dus er ligt nog een enorm terrein braak. Opmerke lijk is ook dat vijftien percent spontaan heeft aangeklopt om hulp. Daarom is het toch een schande van Onze Lieve Heer dat er geen overheidsgeld meer voor beschik baar wordt gesteld. Wel gaan er miljoenen naar afzonderlijke ondernemingen zoals de DSM en daar valt 4,5 miljoen bij in het niet. Wij kunnen aantonen dat twintig percent van de benaderende firma’s hulp heeft gekregen en daardoor beter functio neert. We hebben geheimhoudingsplicht, maar u zou er van opkijken als u de namen van die bedrijven hoorde. Zonder onze bemoeienis zouden er nu duizenden arbeidsplaatsen op de tocht staan”. De mensen van de ETD richten zich op externe en interne problemen bij bedrij ven met een omvang van tien tot tweehon derd werknemers. De veldwerkers gaan als handelsreizigers op pad en proberen zo over de drempel te komen volgens Brautigam. Ze analyseren, rapporteren, begeleiden en maken de bazen wegwijs op vele gebieden. Zo’n advies kan betrekking hebben op verplaatsing van het bedrijf, opvolgingsproblemen, subsidiemogelijk heden, innovatie, samenwerking, fusie enz. Indien nodig worden door de ETD meer gespecialiseerde adviesbureaus in geschakeld. Brautigam verduidelijkt dat vooral de kleine bedrijven het moeilijk hebben met de snelle economische veranderingen waar ze mee geconfronteerd worden. „Van de ene op de andere dag kan een goede afzet stagneren en wordt het sappe len. De kleine man zou een duizendpoot moeten zijn”. In tegenstelling tot grote ondernemingen kan hij het zich niet ver oorloven gespecialiseerde mensen in dienst te nemen. Van Leenen: „Als overheidsagenten hebben we nu een ver trouwensrelatie met de werkgevers opge bouwd en veel ervaring opgedaan en dat is allemaal te belangrijk om er zo mee te stoppen”. Volgens Brautigam is men het er op provinciaal niveau al volledig over eens dat dit voorlichtingsproject moet worden voortgezet. „De voorzitter van de COP (toevallig een werkgever) is gelukkig een doordrammer. Trouwens, het geld dat Tel 023 375854 Inschrijving; 7-8.30 uur Bedrijfsvoorlichting staken Op initiatief van de stadsredactie van Haarlems Dagblad hebben de Ka mer van Koophandel voor Haarlem en Omstreken en de Gewestelijke AR- beidsbureaus van Haarlem, Umond, en Hoofddorp een banenmarkt georga niseerd, die donderdag 23 augustus in de Kennemer Sporthal in Haarlem wordt gehouden. De banenmarkt is die dag telefonisch bereikbaar onder nummer 023-258701. Van half tien ’s morgens tot half tien 's avonds zul len rond de tweehonderd werkgevers in totaal vierduizend vacatures aan bieden. In deze krant zult u tot en met volgende week woensdag artikelen vinden, die in nauw verband staan met deze banenmarkt. Vandaag iets over het Landelijk Project Bedrijfs voorlichting.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 7