Nieuwe terreinwagens van Suzuki Nieuws in’t kort oro Avontuur bestaat nog. Proef 1 UIT. Ford bindt met nieuw procédé de strijd tegen corrosie aan Elektriciteit in de toercaravan I r weq en wiel agenda van amsterdam Nederland bezit 360.000 caravans Gestolen Rembrandt in Boston ontdekt Onbekende brieven Richard Wagner in Bayreuth gevonden MUZIEK ALLERHANDE Toonkunstenaarsbond wil toeristenorkest Nationale Ballet in Duitsland Toneel en muziek Bioscopen wijzen M sr 1 13 1979 16 AUGUSTUS VARIA DONDERDAG - MW r ÈJ ol U minin Bi»BiBBW w' t A o OX (ADVERTENTIE) oro s [a |M| i »**«•-> It oer staat rden, :haal set, alsmede werken van Linke, Stockmeier en Van Eijken ten gehore. Expositie. In het raadhuis van Heemstede, de gemeente waar zijzelf woont, is een expositie te zien van schilderijen, tekeningen en aquarellen van Henriette Marcus. In een beknopt overzicht wordt een beeld gegeven van deze kunstenares die haar opleiding ontving aan de academie in Amsterdam onder Dake, Derkinderen en Van der Waay. Op 21-jarige leeftijd kreeg zij de Cohen-Gotschalkprijs waarna ze twee jaar een loge op de academie had. Kathedrale Basiliek. Jan Verhoeven, vaste organist van de St. Petruskerk in het Brabantse Boxtel neemt zaterdagmiddag de driekwartiersbespeling van het Willibrord-orgel in de R.K. Basiliek St. Bavo aan de Leidsevaart te Haarlem voor zijn rekening. De musicus kreeg een algemene kunstzinnige vorming aan de Koninklijke Akademie te Den Bosch, waarna hij zich specialiseerde aan de conservatoria te Utrecht en Tilburg. Het Fransgetinte programma van Verhoeven omvat de Invocations van Mathias, het zevende deel van de Meditations van Messiaen, Pastorale van Ducasse, Feux Follets van Vierne en de Triptique van Toebosch. Aanvang 15 uur. Orgelconcert. In de serie restauratieconcerten in de Waalse kerk op het Haarlemse Begijnhof wordt zaterdagavond (20 uur) weer eens gemusiceerd op het Friedrich-orgel van het kerkje. Johan van Dommele, organist van de Eusebiuskerk te Arnhem en als hoofdvakleraar orgel aan het daar gevestigde conservatorium verbonden, heeft een gevarieerd programma samengesteld. Het omvat werken van oude meesters als Sweelinck en Bach, maar ook twee werken van hedendaagse Nederlandse componisten: de Sweelinckvariaties van Ton de Leeuw en Partita over psalm 6 van Jan Kleinbussink. Finschilders. lan Knoop heeft zijn activiteiten van de Amsterdamse galerie Job Art verlegd naar het Sheraton Schiphol Inn-hotel in Hoofddorp. De Amsterdamse manager zal in de openbare ruimten van het hotel een groot aantal (metarealistische) fijnschilders laten exposeren. In de periode van 21 augustus tot en met 30 september brengt hij onder meer werk van Frans Erkelens, Imre Balint, Jean Tomassen, Axel Kreher, Joan de Mildt en Karei Sirag. De tentoonstelling wordt komende dinsdag (15 uur) geopend door Peter J. Legro, directeur van Transavia Holland BV. BAYREUTH (DPA). Negentien tot dusver onbekende brieven uit de corres pondentie tussen de componist Richard Wagner en zijn tweede vrouw Cosima zijn tot veler verrassing in Bayreuth gepubli ceerd. Tot nu toe was slechts het bestaan van een enkele brief bekend. Friesland. Kunst uit Friesland is tot 17 september te zien op de luchthaven Kunstmarktconcert. De zevendelige, zomerse serie kunstmarktconcerten in de Oude Kerk nabij de Westkolk te Spaamdam wordt zaterdagmiddag (15 uur) besloten door de organiste Marion Kroon, die op het orgel van de kerk werken van Frescobaldi, Pachelbel, Walther en Mozart zal verklanken. Noordwijk. Het voorlaatste orgelconcert van de serie, die onder auspiciën van de Stichting Orgelcentrum in de grote kerk te Noordwijk plaatsheeft, zal vrijdagavond worden gegeven door de bekende musicus Feike Asma. Zijn programma luidt: Preludium en Fuga in C van Bach, Stanley’s Sonate, Mendelssohns Sonates nrs 4 en 5 en het Cantabile van Franck. Asma besluit het concert met Passacaglia, koraal en fuga over gezang 194 van Corn, de Wolf. Het concert begint om 20.15 uur. Schiphol. In de expositieruimte op de derde verdieping van het stationsgebouw nabij het restaurant Aviorama zijn dagelijks tussen 12-20.30 uur schilderijen te zien van Bart Havinga, Hermina ten Hoorn en Frans Walon naast beelden van Guus Hellegers en Eja Siepman van de Berg. Toer-in Orgeltocht. Jan Jongepier is de gids op de zesde Toer-in Orgeltocht, die zaterdag vier kerken meh historisch waardevolle instrumenten in de Zaanstreek zal aandoen. De tocht start om half elf ’s morgens bij de Bullekerk te Zaandam. Van tevoren aanmelden is niet noodzakelijk. Deelnemers aan de tocht dienen echter wel zelf voor vervoer zorg te dragen. Meir Salomon. Eveneens komende dinsdag opent Poppe Damave een tentoonstelling van olieverven, grafiek en aquarellen van de Israëlische kunstenaar Meir Salomon in een der bovenzalen van Donnelly-Vierhand aan de Kleine Houtweg in Haarlem. Aanvang opening om 17.30 uur, de tentoonstelling loopt tot en met 28 september en kan op werkdagen van 8.30-17 uur bezocht worden. John Pantry. De Engelse gospelzanger- pianist John Pantry geeft zondagavond (20 uur) een optreden in de Zuidoosterkerk aan de Richard Holkade 9 te Haarlem. Pantry, die ooit als geluidstechnicus werkte voor onder meer de Bee-Gees, The Who, The Small Faces en anderen en bekeerde zich later tot het christendom, ging optreden om uiting te geven aan zijn geloof. De Deo. In het ziekenhuis Sint Joannes de Deo in Haarlem-Noord is werk te zien van de schilder Daniël Kop. Hij toont onder meer portretten en paardenstudies. Tot en met 26 september, normaal toegankelijk. Zandvoort. Tony Holsbergen met schilderijen en Ad Hertroys met poppen zijn de twee exposanten die de ruimten vullen van het Cultureel Centrum Zandvoort (Gasthuisplein 9b) in de periode tot en met 9 september. Van woensdag tot en met zondag kan men er elke middag van 14-16 uur terecht en bovendien tot 1 september ook op woensdag en donderdagavond van 19-21 uur. Lange tijd werd aangenomen dat de gehele briefwisseling tussen het echtpaar met opzet was vernietigd. De nu gepubli ceerde brieven werden gevonden in een archief te Bayreuth, het centrum van de Wagner-cultuur. van de carrosserie, afgewerkt met ver schillende laklagen en ten slotte wor den wasachtige beschermingslagen ge spoten in de afgesloten delen, zoals portieren, kokerliggers, motorkap en voorste dwarsliggers. Als laatste volgt dan nog een zware wasachtige laag op de gehele onderkant van het koets werk. Deze laag is vooral bestemd om in strenge winters het koetswerk te beschermen tegen het strooizout op de wegen. Het nieuwe procédé van Ford valt onder de fabrieksgarantie van één jaar. De Nederlandse dealers van Ford geven met een aanvullende ML-behan- deling met regelmatige inspectiebeur- ten, een garantie van vijf jaar op de beschermde delen. Die inspectiebeur- ten moeten dan wel door de dealer zelf worden uitgevoerd. O z I coi r (Van onze kunstredactie) BOSTON. Een schilderij van Rem brandt dat vorig jaar augustus werd ont vreemd uit de woning van een particulie re verzamelaar uit de Amerikaanse staat Massachusetts, is terechtgekomen. Het werk, dat een portret van een dame voorstelt en dat door Rembrandt in 1635 werd gemaakt, werd samen met vijf ande re schilderijen alsmede twee Ming-vazen ontdekt. De totale waarde van de kunst voorwerpen bedraagt ongeveer vijf mil joen gulden. Ds vondst werd gedaan na aanwijzing van een anoniem gebleven tipgever. (Van onze kunstredactie) AMSTERDAM. De Nederlandse Toonkunstenaars Bond (NTB) heeft bij de ministers van CRM en Sociale Zaken ge pleit voor het voortbestaan van het gele- genheidsorkest van Nederlandse musici dat momenteel het Russische Staatscircus begeleidt. De NTB wijst er op dat het financieel in stand houden van dit orkest nauwelijks meer zal kosten dan betaling van de werk loosheidsuitkeringen, waarvoor de musici weer in aanmerking komen na het vertrek van het circus. Het orkest zou een vaste formatie moeten worden, die zou kunnen worden ingezet op plaatsen waar het toe ristenverkeer bevorderd moet worden, zo meent de NTB. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiH (Van onze kunstredactie) AMSTERDAM. Het Nationale Ballet geeft in oktober een serie voorstellingen in Oost-Berlijn en in Karl-Marx-Stadt. Dit zal de eerste keer zijn dat het gezelschap in Oost-Duitsland optreedt. De zes voorstellingen in de Oost-Duitse steden, van 15 tot en piet 20 oktober, worden gevolgd door drie optredens in West-Duitsland. Tot nu toe bestaan er geen wettelijke voorschriften voor de elektrische in stallatie in toercaravans. Er zijn slechts aanbevelingen van de KEMA die vrijwillig kunnen worden opge volgd. Dit probleem heeft onlangs ook de Europese caravan federatie bezig gehouden, die wil komen tot een nor mering van de elektrische installatie in caravans. Dit alles op basis van de internationale standaard van de Elec tronical commission IEC. Voor ons land geldt hier het pro bleem, dat de meeste caravans afkom stig zijn uit het buitenland. Men is dus afhankelijk van de voorschriften in het land van produktie. Slechts in interna tionaal (EG) verband kan er eenheid worden geschapen en is verdere stan daardisatie mogelijk. Intussen blijft het probleem bestaan, dat vele caravanbezitters zelf knutse len in hun caravan, zonder dat men voldoende op de hoogte is van de bouw en inrichting van het elektrisch sy steem in de caravan. Bovendien ont breekt vaak een periodieke controle. Toch is dit nodig om eventueel bedor ven vakantiepret te voorkomen. Ten slotte nog even dit: een groot aantal caravans is beveiligd via een geaarde contactdoos. Als deze ont breekt kan men een zogenoemde aard- lekschakelaar monteren. tüt Günther Kaunzinger Gemeentelijk orgelconcert. De Amerikaanse organist Gunther Kaunzinger, verbonden aan instituten te Washington en het Duitse Würtzberg, is onder meer door een organiste van een zo hoge reputatie als Marie-Claire Alain een virtuoos genoemd. Bij haar sloot hij indertijd zijn opleiding af. Kaunzinger verzorgt dinsdagavond het gemeentelijk orgelconcert (20 uur) in de Grote of St. Bavokerk te Haarlem. Op het Müllerorgel zullen het Preludium en fuga in Es-dur en het „Vater unser im Himmelreich” van Bach, Mozarts Suite in C-dur, Francks Pastorale, Hummels Regina Coeli, alsmede een improvisatie over opgegevem thema’s weerklinken. Joachim Dorfmüller. De Westduitse organist Dorfmüller verzorgt het gemeentelijke orgelconcert in de Grote of St. Bavokerk te Haarlem volgende week donderdagmiddag (15 uur). Hij brengt op het Müllerorgel het Preludium en Fuga in C-mol van Bach, Haydns Suite in vier Satzen, Schuberts Fuga in E-moll, Ford heeft zich met een nieuw procédé geworpen in de strijd tegen de roestvorming. Alle personenwagens van Ford Europa en de Escort bestelwagen en Transit, zullen voortaan een nieuw, meervoudig anti- corrosieproces ondergaan. Volgens Ford is dit een belangrijke nieuwe behandeling, die het leven van de carrosserie aanzienlijk verlengt. De behandeling is ontworpen na een gedetailleerd onderzoek van bijna 4500 auto’s van verschillende merken, dat in dertien landen werd opgezet. In de nieuwe methode worden onder meer lagen PVC en wasachtige beschermingslagen aangebracht op de meest kwetsbare carrosserie- onderdelen van de wagen Nu gaat Ford natuurlijk niet zomaar zo’n kostbaar onderzoek uitvoeren en geld investeren in zo’n intensieve be schermingsmethode. Daar zit meer achter. Dat klopt dan ook. Het moeder concern in Amerika heeft ook daar de hernieuwde strijd tegen roestvorming afgekondigd. Ford Amerika gaat zelfs een driejarige garantie tegen roestvor ming geven op zowel de modellen van dit jaar als de 1980-uitvoeringen. Er zijn natuurlijk enige beperkingen: zo geldt deze garantie alleen voor de in Amerika geleverde wagens en is het uitlaatsysteem buiten de garantie ge houden. Waarschijnlijk heeft deze ac tie van Ford verschillende redenen. Zo’n aanbod is ten eerste natuurlijk een prachtig wervingsmiddel. Het staat vast, dat autobezitters in het alge meen het meest klagen over roest en elke fabriek onderkent het gevaar, dat in dit soort klachten schuilt. Het gaat op den duur klanten kosten. Ten twee de staat Ford in Amerika een beetje onder druk om eens wat meer aan de anti-corrosiebestrijding te doen. Zo’n 200.000 eigenaren van kennelijk voort ijdig doorgeroeste wagens hebben het concern om schadevergoeding ge vraagd. Daar komt nog bij, dat de Amerikaanse overheid alle auto-indu- strieën heeft opgewekt meer aandacht te besteden aan de roestbestrijding. Hoe het ook zij: Ford heeft besloten de roestvorming bij de „horens” te vatten, om nu maar eens een onjuiste vergelijking te gebruiken. Bij het on derzoek dat de nieuwe methode vooraf ging, heeft men auto’s betrokken in de leeftijd van twee tot vijf jaar. Ieder roestplekje, iedere oneffenheid en on gerechtigheid in de lak zowel aan de buitenkant als aan de onderkant van de wagen werd onderzocht en gea nalyseerd. Nadat alle gegevens door de computer waren gehaald, kwam haar fijn vast te staan waar zich aan de auto de meest kwetsbare plekken bevonden en welke bescherming men kon toepas sen. Op de Ford-testbaan in het Belgi sche Lommel werd bovendien nog eens een versneld roestprocédé toegepast op verschillende auto’s. Zes strenge winters werdendaar gecomprimeerd tot zestig dagen, waarin de proefauto’s niet alleen werden gebombardeerd met graveldeeltjes, maar ook nog eens zout- en modderbaden ondergingen en bijna een etmaal geparkeerd stonden in een vochtige, hete cel met een tempe ratuur van 50 graden Celsius. Het beschermingsprocédé, dat ten slotte na al deze moeite werd ontwor pen, ziet er globaal als volgt uit: tijdens de produktie ondergaat de carrosserie een hogedrukreiniging, waarbij alle overgebleven fosfaatresten worden af gespoeld. Dan volgt een oppervlakte- coating, vervolgens wordt de carrosse rie ondergedompeld in een bad met grondverf. Het koetswerk is daarbij positief geladen, het bad negatief zodat de grondverf zich in alle hoekjes en gaatjes nestelt. Er volgt een laag PVC op de wielkasten en de onderste delen Gamut. Het Lissense vormingscentrum Qbus start het nieuwe seizoen in het nieuwe gebouw aan de Ruishorlaan 21 met een reeks zomerse activiteiten, waaronder een optreden van de popgroep Gamut uit de Bollenstreek. Vrijdagavond vanaf een uur of acht brengen Joost van Sanbeek (leadvocals, slaggitaar), Rens Aartsema (sologitaar) en Pieter van Kempen (drums) een gevarieerd programma. Vrij toegankelijk. Onderzoek van het CBS heeft uitge wezen, dat er verleden jaar april 360.000 caravans in ons land waren. Zo’n 9,1 percent van het aantal auto mobilisten bezit ook een caravan. De toercaravans waren in dé meerder heid: 115.000 stuks. De meeste cara vans worden aangetroffen in de pro vincies Utrecht en Noord-Holland. Op vallend detail: de meeste caravans zijn betrekkelijk nieuw. Uit het onderzoek bleek ook, dat veertig percent van de caravanbezitters hun mobiele huis op 50 tot 100 km afstand had staan. Zes percent van de caravanbezitters had de caravan op meer dan 200 km afstand geplaatst. In de praktijk bete kent dat waarschijnlijk in het buiten land. Het leveringsprogramma van de Japanse fabriek Suzuki voor Nederland is inmiddels uitgebreid met twee terreinvoertuigen; de LJ 80 met Softtop en Hardtop. De wagens die elk niet meer wegen dan ca. 800 kg hebben aandrijving op alle wielen. Een tussenbak stelt de berijder in staat op de verharde weg de aandrijving via de achterwielen te laten lopen, terwijl in het terrein kan worden omgeschakeld op vierwielaandrijving. De motor van de nieuwe terreinwagens is betrekkelijk klein: 800 cc. Het vermogen bedraagt 30.2 kW (41 pk). Een versterkt chassis, aangepaste vering en de speciale transmissie maken de wagens - volgens de fabriek - uiterst geschikt voor terreinrijden. Over dat laatste is nog iets meer te zeggen: er heerst een tendens om steeds meer van deze terreinvoertuigen op de markt te brengen. In ons land bestaan er (gelukkig maar) weinig mogelijkheden om met auto’s buiten de gebaande wegen te rijden. Bossen, heide en stranden zijn in het algemeen verboden voor gemotoriseerde voertuigen. En reken eens uit hoeveel fietsen je voor de prijs van zo’n wagen kunt aanschaffen. Henriëtte Marcus, was onder meer lid van Kunst Zij Ons Doel en stelde in het Frans Halsmuseum, de Waag en Museum Van Looy in Haarlem tentoon. Tot 1 september kan men op werkdagen van 8.30-17 uur in het raadhuis terecht. Bimhuis (Oude Schans 73-77, tel. 233373) vr. 21.30 u.: vijf m.m.v. Arnold Dooyeweerd, Joep Maessen, Toon van Ulsen, Rinus Groeneveld, Martin Bunjes; za. 21.30 u.: Louis Hayes Quar tet m.m.v. Frank Strozier, Harold Mabern, Jamil Nasser; wo. 21.30 u.: Spiderwoman Theater met „An evening of Disgusting Songs and Pukey Images”. Melkweg (Lijnbaansgracht 243a, tel. 241777) Fonteinzaal, wo. vr. en zo. 22 u., do. 21.30 u., za. 24 u.: Pigeon Drop met „I left my heart in Lebanon”, vr. 24 u., za. 22 u.r „The Jacoby Show” met Jacob Lelevreur, di. 21 u.: Arti Theater met „Waanvrede” van Edgar Allen Poe; Theaterzaal do. 22 u.: Indiaas concert met Jamalud-din Bhartiya, vr. 21 u.. Brandon Smit Kwaret - jazz, 23 u.: Los Mismos - salsa, za. 21 u.. Alvaro - the Chilene with the singing nose, 23 u.: Geoff Cavander Band, zo. 21 u.: David Ireland - folk, 23 u.: Gloria Mundi - Engelse pop, di. 23 u.: Carlsberg; Fonteinzaal, do. 23 u.r Nomofo Trio met o.a. Ernst Reyseger - ge'im- prov. jazz.; iedere wo. 20 u.: Jamsessie, org. Jan Jacobs; Fonteinzaal wo. 22 u.: The Busby Berkleys met „Café Mod”; Marktruimte wo. 21 u.: One World Poetry, m.m.v. Simon Vinke noog, Peter van Lieshout, Vernie Februari, Shrini Fasie, Stephen Epstein en René Stoute. Carré (Amstel, tel. 225225) dag. beh. zo. en ma. 20.15 u.: Het Russisch Staatscircus met o.a. clow Popov, zo. 13 u. en 18 u. wo. en za. ook 14 u. Oude Kerk (Oudekerksplein) wo. 20.15 u.; Or gelconcert door Jan Raas. Paradiso (Weteringschans 6-8, tel. 237348) do. kleine zaal: The Itch en BV, vr. grote zaal: Fischer Z en Phoney and The Hardcore, za. grote zaal: The Kid and The Hole Wall Band, di. grote zaal. The Scene van Thé Lau, wo. kleine zaal: Captain Coke (alle voorst. 21.30 u). Shaffy Theater (Keizersgracht 324, tel. 231311) do. vr. en za. konsertzaal 20.30 uur: Baal, zuilenzaal 20.30 u.. Protheater; wo. konsert zaal 20.30 u: Baal, zuilenzaal 20.30 u.: Wespe- theater, Shaffyzaal 20.30 u.. Waste of Time. Stadsschouwburg (Leidseplein 26, tel. 242311) do. 20.30 u.: Don Lusher meets The Dutch Swing College Band; vr. en za. 20.30 u.: Paco Pena en zijn Flamencogroep; zo. en ma. 20.30 u.. Miinchner Lach- und Schiessgesellschaft (Deutsch für Anfanger); di. 20.30 u.: Amalia Rodrigues met ensemble. De Kleine Komedie (Amstel 56, tel. 240534) dag. 20.15 u.: Peter Faber. Nöggerath (Reguliersbreestraat, tel. 230655): „Terug naar het Poseidon-avontuur”, toeg. 12 j., dag. 14.30, 19 en 21.30 uur, zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Parisien (Nieuwendijk 67, tel. 248933) „Le gend of lady blue”, toeg. 18 j., dag. 11.15, 13, 14.45, 16.30, 18.15, 20 en 21.45 uur, zo. vanaf 22 uur. Rembrandtspleintheater (tel 223542): „The wild bunch”, toeg. 16 j., dag. 14 en 20 uur. Rex (Haarlemmerstraat, tel. 246132): „The black samurai”, toeg. 16 j., dag. 19.15 en 21.30 uur. Rialto (Ceintuurbaan, tel. 723488): „Spider man slaat weer toe”, toeg. alle leeftijden, dag. 14, 19.30, 22 uur, zo. 13.30, 16, 19.30 en 22 uur. Rivoli (Ceintuurbaan 344), tel. 723488): „Death in Venice”, toeg. 12 j., dag. 19 en 21.45 uur. Roxy (Kalverstraat, tel. 232809): „City on fire”, toeg. 12 j., dag. 14.30, 19 en 21.30 uur, za. en zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Saskia (Winkelgalerij Rembrandtsplein, tel. 2343363): „The China syndrome”, toeg. alle leef tijden, dag. 14, 19 en 21.30 uur, zo. 13.30, 16,19 en 21.30 uur. Studio K (boven Kriterion, tel. 231708): „Same time next year”, toeg. 12 j., dag. 16.15, 20 en 22.15 uur. The Movies (Haarlemmerdijk, tel. 245790): „The last wave”, toeg. 16 j., dag. 19.45 en 22 uur. Zaal: „The seven samurai”, toeg. 16 j., dag. 20 uur. Tuschinski 1 (Reguliersbreestraat, tel. 262633): „Moonraker", toeg. 12 j., don. t.e.m. zo. 13.15, 16, 18.45 en 21.30 uur, ma. t.e.m. wo. 14.30, 18.45, 21.30 uur. Tuschinski 2 „In de ban van de ring”, toeg. alle leeftijden, dag. 14.30, 18.45 en 21.30 uur, za. en zo. 13.15, 16, 18.45 en 21.30 uur. Tuschinski 3 „The last wave”, toeg. 16 j., dag. 14.30, 19 en 21.30 uur, za. en zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Tuschinski 4 „Bertrand in on(t)roerend goed”, toeg. alle leeftijden, dag. 14.30, 19 en 21.45 uur, za. en zo. 13.30, 16.15, 19 en 21.45 uur. Tuschinski 5 „National lampoon’s animal house”, toeg. alle leeftijden, dag. 14.30, 19 en 21.45 uur, za. en zo. 13.30, 16.15, 19 en 21.45 uur. De Uitkijk (Prinsengracht 452, tel. 237460). „Waterschapsheuvel”, toeg. alle leeftijden, dag. 13.30, 19 en 21.30 uur. zo. 15, 19 en 21.30 uur. Volgens een importorganisatie in Amerika zal het aantal geïmporteerde merken op de Amerikaanse markt tot 1985 gaan af nemen. Het marktaandeel van de importwagens, dat nu nog rond de 24 percent bedraagt, zal zo ver wacht men verminderen tot 15 percent. Cineac (Reguliersbreestraat, tel. 243639) „Chi natown”, toeg. 16 j„ dag. 19 en 21.30 uur, ma., di. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. „Bugs Bunny zet de boel op stelten”, toeg. alle leeftijden, dag. 13.30 en 15.30 uur, behalve ma. en di. Cinema International (Aug. Allebépl. 4, tel. 151243): „Spartacus”, toeg. 12 j., dag. 20 uur, za., zo. 14 uur. Cinetol (Tolstraat, tel. 722291): „Aan een onbe kende”, toeg. 16 j., dag. 19.45 en 22 uur. „The bad sleep well”, toeg. 16 j„ dag. 19.30, 21.45 en 24.15 uur. City 1 (b.h. Leidseplein, tel. 234579): „The deer hunter”, toeg. 12 j., dag. 13.45 en 19.45 uur. City 2 „In de ban van de ring”, toeg. alle leeftijden, dag. 13.30, 18.45, 21.30 uur, zo. 13, 15.45, 1845 en 21.30 uur. City 3 „Un papillon sur l’épaule”, toeg. 16 j., dag. 14, 19 en 21.30 uur, zo. 14, 16.15, 19 en 21.30 uur. City 4 „Twee vrouwen”, toeg. 16 j., dag. 15, 19.30 en 22 uur, zo. 13.30, 16, 19.30 en 22 uur. City 5 „Kentucky fried movie”, toeg. 16 j., dag. 14, 19.30 en 22 uur, zo. 14, 16, 19.30 en 22 uur. City 6 „Martijn en de Magiër”, toeg. alle leeftijden, za., zo. en wo. 13.30 uur. „Revenge of the pink panther”, toeg. alle leeftijden, dag. 13.30 behalve za., zo., wo. 18 45 en 21.30 uur, zo. 16, 18.45 en 21.30 uur. City 7 „Fellini’s prova d’orchestra”, toeg. 16 j., dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur, zo. 13.30, 15.45, 19.15 en 21.45 uur. Corso (Kalverstraat, tel. 234561): „Vrolijke hoogstandjes in Tirol”, toeg. 16 j., dag. 14.30, 19 en 21.30 uur, zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Cine „D” (PI. Middenlaan 4a, tel. 226551): „Days of heaven”, toeg. 16 j., dag. 19.45 en 22 uur. Desmet (pl. Middenlaan 4a, tel. 226551): „The eyes of Laura Mars”, toeg. 12 j., dag. 19.30 en 21.45 u. Du Midi (Apollolaan 4, tel. 723653): „Gejaagd door de wind”, toeg. 12 j., dag. 19.45 uur, extra zo. 13.30 uur. Flora Disney Theater (Amstelstraat 24, tel. 230469): „Mickey Mouse 50 jaar jong”, toeg. alle leeftijden, dag. 13.30, 16 en 19 uur, za. 10.30, 13.30, 16 en 19 uur. Kriterion (Roeterstraat, tel. 231708): „Pane e cioccolata”, toeg. 16 j„ dag. 19.45 en 22 uur, do., vr., ma., di. 16 uur en za. 14 uur. Leidseplein Theater (Tel. 235909): „Goin’ south”, toeg. alle leeftijden, dag. 14, 19.30 en 22 uur, zo. 13.30, 16, 19.30 en 22 uur. Alfa 1 (leidseplein, tel. 278806) „Uit elkaar”, toeg. 12 j., dag. 14, 19 en 21.30 uur, zo. 13,15.30,19 en 21.30 uur. Alfa 2 „Cosi come sei”, toeg. 16 j„ dag. 14.30, 19.30 en 22 uur, zo. 13.30, 16, 19.30 en 22 uur. Alhambra 1 (Weteringschans, tel. 233192): „Fellini’s prova d’Orchestra”, toeg. 16 j., dag. 14, 19 en 21.30 uur, zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Alhambra 2 „La cage aux folies”, toeg. alle leeftijden, dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur, zo. 13.45, 16.15, 19.15 en 21.45 uur. Bellevue Cinerama (Marnixstraat 400, tel. 234876): „Uit elkaar”, toeg. 12 j., dag. 14, 19 en 21.30 uur, zo. 13, 15.30, 19 en 21.30 uur. Calypso 1 (Marnixstraat 402, tel. 266227): „The China syndrome”, toeg. alle leeftijden, dag. 14.30, 19.30 en 22 uur, zo. 13.30, 16, 19.30 en 22 uur. Calypso 2 „Haastige spoed is zelden goed”, toeg. alle leeftijden, dag. 14.15, 19.15 en 21.45 uur, zo. 13.15, 15.45, 19.15 en 21.45 uur. Calypso 3 „Elvis, The Movies”, toeg. alle leef tijden, dag. 14, 19 en 21.30 uur, zo. 13, 15.30, 19 en 21.30 uur. Centraal (Nieuwendijk 69, tel. 248933): „Sex I movie special", toeg, 18 j„ dag. 11.15, 13, 14.45, 16.30, 18.15, 20 en 21.45 uur. Cineac Damrak 1 (tel. 245648): „Jaguar de onoverwinnelijke”, toeg., 12 j., dag. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Cineac Damrak 2 „Sybil”, toeg. 16 j„ dag. 18.45 en 21.30 uur. Ma., di. 13.15, 16,18.45 en 21.30 uur. liF

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 13