HHC grijpt laatste strohalm Wegkoers veteranen voor Henk Cornelisse Tweede winst Terras vogels Vivien Saunders geeft golfles Haarlemse zwemster klaar voor oversteek van IJsselmeer Spaarnestad verrassend Verdienstelijk gelijkspel EDO Rallycross-top in Valkenswaard Zege Telstar in oefencampagne NORn»™-"-” „Best of three” Nicols en Giants n Dames Rooswijk zwak Zaalvoetbal toernooi X: iur. 11 20 21 DONDERDAG 1979 16 AUGUSTUS SPORT es bij: Rini van Roon: gelijkmaker voor EDO. 023- Ron Smit: ruime voorsprong met 323- Monique Wildschut k ijes. men ner- dam ssen tort uur. (Van onze autosportmedewerker) HAARLEM. Op het Eurocircuit van Valkenswaard wordt zondag 19 augustus de zevende wedstrijd om het Europees rallycross-kampioenschap verreden. Aan de start zullen naast de Noor Schanché, die samen met de eveneens aanwezige De Rooy en Dam het Neder lands kampioenschap beheerste, ook de Zweden Walfridsson, Blomquist en Hul- quist verschijnen. Tevens is er voor ge broeders Van Wort uit Haarlem een plaats in het rennersveld ingeruimd. Zaterdag is er voor de buitenlanders gelegenheid het circuit te verkennen ter wijl zondag de officiële training om half tien aanvangt. De start van de wedstrij den is bepaald op 13.00 uur. Boekten de Santpoorters eerst vrijdag ten koste van DSS de eerste overwinning van het seizoen, nu wisten de Vogels ook SC Haarlem beide punten te ontfutselen. Door deze twee winstpartijen in succes sie heeft Terrasvogels in theorie nog al tijd de kans het eersteklasserschap te prolongeren. ningsrun op dat moment nog maar een kwestie van tijd. De bevrijdende stoot- slag, die Marit Kreischer over de thuis plaat had moeten brengen bleef echter uit. SPAARNWOUDE Vivian Saunders, een van de leidende Britse dames-golf- professionals houdt zaterdag 18 augustus een golfdemonstratie en een groepsles op de openbare golfbaan in Spaarnwoude. Het gebeuren begint om 11 uur. Vivian Saunders is momenteel coach van het Engelse dames golfteam. Monique Wildschut, met haar 16 jaar de jongste deelneemster, heeft de laat ste jaren al een aardige reputatie op het gebied van langebaanzwemmen weten op te bouwen, terwijl zij dit en het vorig jaar op de 16 kilometer mara thon in Anna Paulowna beide malen een nieuw damesrecord wist te vesti gen. Voor het IJsselmeer wordt echter een leeftijd van minimaal 16 jaar „ge vraagd” en omdat Monique Wildschut twee weken geleden die leeftijd heeft bereikt, voldoet zij nu aan deze eis. Deze marathon, die voor velen de er kenning van hun lange-afstandscapa- citeiten moet betekenen, heeft voor Monique Wildschut een bijzondere be tekenis, want zij zwemt deze marathon in navolging van reeds drie clubgeno ten t.w. Hans Prins, de winnaar in ’70 en ’71, Chiny Kok en vader Gé Wild schut die de tocht tweemaal tot een goed einde wist te brengen. Monique Wildschut zal met deze wetenschap in het achterhoofd ongetwijfeld voor een goede prestatie willen zorgen. (Van onze honkbalmedewerker) HAARLEM De tweede wedstrijd in de „best of three” tussen Unique Giants en Tetramin Nicols om de beker van het distrikt Noord-West, zal worden gespeeld op dinsdag 28 augustus aanstaande; aan vang 19.30 uur in het Pim Mulier-stadion. Het eerste duel tussen beide teams eindig de in een 9-8 overwinning voor de Nicols. De Haarlemse amateur John de Bie ging in de Belgische plaats Hamme als negende over de eindstreep in een twaalf man sterke kopgroep. (Van een medewerker) HAARLEM. Na een spannende en aantrekkelijke partij voetbal kwamen hoofdklasser EDO en een combinatie van AZ’67 woensdagavond voor 500 toeschou wers tot een 3-3 gelijkspel. Het was een juiste afspiegeling van dit in een hoog tempo gespeelde duel. Voor trainer Van Vianen was het verge ten van de nederlaag opgelopen tegen Excelsior de belangrijkste inzet. Van Via nen: „Dat is aardig gelukt, al beschouw ik het duel echt als een trainingspartijtje”. De mogelijke overkomst van Rob Ouwe- hand naar Telstar is van de baan. Ouwe- hand tekende bij terugkomst uit Amerika een driejarig contract bij Excelsior. ixen 023- tuur. ratis )23- (Van onze sportredactie) BEVERWIJK. Telstar heeft de laat ste oefenwedstrijd voor de start van de competitie met een overwinning afgeslo ten. In Beverwijk was de formatie van Martin van Vianen duidelijk de baas over het in de derde klasse KNVB uitko mende Beverwijk 3-1. Bij de rust was het 1-0 voor de ploeg uit Velsen. André Rol- loos tekende voor dat doelpunt. Na rust scoorde invaller Aleid Schenk de beide andere treffers. Wij roek ratis 023- jpa- Een minder goede dag was het voor de Rooswijk-dames. De kans op promotie naar de eerste klasse van het rayon voor het team van Hugo van Wilgen is na de 11- 7 nederlaag tegen Terrasvogels 3 zo goed als verkeken. Terrasvogels 2-0-0-0-0-1-1 4. Hans Ak kerman 1-2-10-2. SC Haarlem 0-1-1-0-1-0-0 3. Chris Horeman 4-7-7-1. Evenals tegen DSS kwam Terrasvogels productief uit de startblokken. Daarbij moet worden aangetekend dat de Haar lemse werper Horeman met 4-wijd voor Hans Akkerman en een geraakt werper voor Wilco Pauw de helpende hand toe stak. Hits van Cees Rienstra en John Klaassen, ondersteund door de enige fout van SC Haarlem, waren vervolgens goed voor twee runs. Het goed spelende Haarlemse veld stond Terrasvogels daarna weinig run- kansen meer toe. Zelfs kwam SC Haar lem, onder meer door een solo-homerun van Ed de Boer, nog aan de goede kant van de score. Een run van Johan Kluys- kens in de zesde inning trok de stand echter weer gelijk, waarna dezelfde speler Terrasvogels in de slotinning de overwin ning bezorgde door met een droge tik een vierde Santpoortse run binnen te slaan. Terrasvogels 3 7-2-0-2-0-0-x 11. Bouk- je Kapperi 5-0-11-6. Rooswijk 1-0-0-1 -5-0-0 7. Petra Langerak 0-3-4-1- (1 inning) en Lida Berkhout 0-1-5-2- (5 innings). Een zeer zwak spelend Rooswijk heeft tegen de derde keus van Terrasvogels geen moment de indruk gewekt tot de promotiekandidaten te behoren in de ray- on-tweede klasse. Werpster Petra Lange rak moest in de eerste inning diep buigen voor de toch niet zo bijster sterke Sant poortse aanval. Slechts aan een productie ve vijfde slagbeurt, met hits van Coralien van Buuren, Marianne Muller, Gerda Jan sen en Trudy Frinking, dankte Rooswijk het dat de score nog een dragelijk aanzien kreeg. I uw uds- J. e-in- □end Li- (25. 023- Velt- Te- B.V. haan los- >rtent 00,-. apa- erk- voor 323- IJMUIDEN. In het kader van de opening van de nieuwe sporthal IJmui- den-Oost te IJmuiden, vindt er op zater dag 18, woensdag 22 en vrijdag 24 augus tus een zaalvoetbaltoernooi plaats waar aan alle zaalvoetbalverenigingen uit IJ muiden deel zullen nemen. De aanvang van de eerste wedstrijd op zaterdag is bepaald op 15.00 uur. XRA- <uur >5,-. IJ- >50- leden met succes onder handen had, zal Monique Wildschut zaterdagmor gen in alle vroegte het water induiken, waarbij George Sieverding dan zoals gebruikelijk in een boot de begeleiding voor zijn rekening zal nemen. Onder begeleiding wordt dan verstaan o.a. het via een schoolbord aangeven van slagritme, plaats, wedstrijdverloop, aankondiging om te eten etc. Het eten vindt gedurende 10 seconden een be perkt aantal keren plaats, waarbij de zwemster een beker met inhoud krijgt overhandigd en vervolgens even con tact heeft met haar coach. Daarna gaat het hoofd weer onder in de grauwe watermassa, slechts ritmisch onder broken tijdens het ademhalen, waarbij dan net even een kort contact met de coach is. Voor de rest is het uren lang de armen door het water slaan en met je zelf bezig zijn. Na verloop van een aantal uren de wedstrijd duurt tus sen de 5 en 8 uur word je overvallen door het gevoel van eenzaamheid. Dan komen de moeilijke momenten. Vech ten tegen de weersomstandigheden, te gen het koude water van 16 a 17 gra den, en tegen jezelf. Deze marathon is dan ook alleen voor de allersterksten weggelegd. Het duo Wildschut/Sieverding zal komen de zaterdag voor hun zoveelste kracht meting uit de Njord’59 langebaange- schiedenis komen te staan. Het team van Terrasvogels, dat gisteravond (nog) geen softbalkampioen werd. Teun van der Berg (coach), Gerda Treuren, Bert Daniels (scorer), Ludy van Mourlk, Mariêt Fijen, Annelies Tesselaar, llone Vos, Renée van der Berg, Anneke Treuren (verzorgster), Bram van der Werf (coach) (staande van links naar rechts). Hennie van der Vlugt, Marit Kreischer, Els Kos, Ineke Akkerman, Marjan de Vries en Gerda Laan (zittend). man geslonken kopgroep winst op voor de Amsterdammer Henk Cornelisse. Door de straffe wind waaide het grote peloton al spoedig uiteen en reeds in de tweede ronde kwam onder impuls van Leen Poortvliet en Henk Buis een kop groep van vijftien man tot stand. In het verdere verloop van de strijd dunde de kopgroep uit tot acht renners en van hen bleek Henk Cornelisse na een demarrage in de laatste kronkels van de Tarzanbocht het snelste. De uitslag: 1. H. Cornelisse, Amster dam, de 77 km in 2.04.52; 2. C. Klooster man, Leiden; 3. L. Poortvliet, Den Bom mel; 4. H. Buis, Vijfhuizen; 5. W. Ooster- beek, Den Helder; 6. J. Barendse, Amster dam; 7. J. Cuvelier, Nieuw-Vennep; 8. J. Koolhof, Amsterdam; 9. A. Veenendaal, Zeist; 10. J. Dekker, Bovenkarspel. EDO en de combinatie van AZ’67 ble ken aardig aan elkaar gewaagd. Na een halfuur spelen kon het thuisfront jui chend opveren voor een doelpunt van Fred v. d. Veldt, na voorbereidend werk van Rini van Roon en de voor Hans Be rends geblesseerd ingevallen Simon Evers. Nico Sibrandi liet daarna een goe de kans op verhoging van de score onbe nut. Op slag van rust werd Alkmaarder Talan door doelman Piere Visser onregle mentair afgestopt en uit de daarvoor toe gekende penalty wist Philippo gelijk te maken: 1-1. In het kwartiertje na de her vatting kwam AZ’67 door twee goals van Talan aan een 1-3 voorsprong. Bij EDO moesten toen Feyke Prins, John Burke en Piere Visser plaatsmaken voor Lloyd Headly, Peet Maas en Berend Tent. Nadat de Alkmaarse doelman Keuch een schot van Rob van ’t Nederend niet klemvast kreeg, wist Leo van Straaten tot 2-3 op te halen. Op de valreep van de alleszins aantrek kelijke strijd wist Rini van Roon op aan geven van Van Straaten gelijk te maken: 3-3. (ADVERTENTIE) Om een prestatie van dit formaat te kunnen leveren moeten er vele zaken tot in de puntjes zijn geregeld en dan nog kunnen er onverwachte tegen slagen komen, die zouden kunnen lei den tot het staken van de strijd. In de voorbereiding, begonnen na afloop van de nationale zwemkampioen- schappen vorige maand te Amersfoort, werd aanvankelijk het accent gelegd op veel kilometers in hoge snelheid. Deze laatste dagen echter worden er nog wel een groot aantal kilometers weggezwommen maar de krachten worden nu opgespaard voor de wed strijd van komende zaterdag. Dagen van 10 tot 15 kilometer in het Spaarn- wouderecreatiegebied waren normaal. Ook als de weersomstandigheden niet optimaal genoemd konden worden, want ook tijdens de marathon kunnen slechte weersomstandigheden de deel nemers overvallen. Kilometers lang in een slagritme van 68 tot 72 slagen per minuut: het laagste aantal van alle marathonspecialisten, echter prak tisch gelijk aan het aantal van haar grote voorgangers bij Njord’59. Een laag slagritme, waarbij lang op iedere slag wordt doorgegleden en de moge lijkheid aanwezig is om aan het einde van de wedstrijd nog aanmerkelijk te versnellen. Onder leiding van trainer/ coach George Sieverding, die ook de andere marathonzwemmers in het ver- Teun van der Berg na de wedstrijd: „Dit wapen moet je volledig beheersen om het met succes te kunnen gebruiken. Hennie van der Vlugt beheerst die techniek nog niet volledig”. Ook Wim van Sorge hanteerde de stoot- slag deze avond niet. De gelegenheid kreeg hij overigens ruimschoots in de zevende inning toen HHC voor de eerste en enige keer gevaarlijk werd. Gevolgen had het behoudende concept echter niet voor zijn ploeg. Wel sneuvelde Els Spee in die slotfase op een knappe aangooi van Ineke Akkerman, maar de hit van werp ster Rone Vos op een tik van Maud de Haas. Wim van Sorge speelde toen alles op niets en stuurde Fredy van Offeren ook nog naar de thuisplaat. Aarzelend veld spel van Hennie van der Vlugt werd de thuisclub fataal en bezorgde HHC de winst in dit toptreffen, waarin beide ploe gen niets voor elkaar onderdeden. Fraaie vangen van Marja Lans en Gerda Treuren onderstreepten in deze wedstrijd het overigens uitstekende veldspel. Onze Gezellen 0-0-2-1-2-0-0 5 Marian ne van Ling en Nelleke Kops 5-3-10-3. De Pinguïns 0-0-0-0-0-0-9 9 Tinie Box 3-2-6- 5. Tot aan de laatste inning heeft het er in deze streekderby naar uitgezien dat de thuisclub een gemakkelijke overwinning zou behalen. Onze Gezellen, versterkt door het meespelen van Linda Hoogland, kreeg bij het nemen van een ruime 5-0 voorsprong overigens herhaaldelijk de steun van de Heemsteedse veldsters. In de laatste inning inspireerde coach Box zijn speelsters echter tot grote daden. Niet minder dan dertien Heemsteedse speel sters verschenen in het slagperk. Cheila Jones, Tinie Box, L. Sytsma, Tanja Luk- kien en M. Maaskant zorgden voor slagge- weld, dat tenslotte voldoende was voor een al lang niet meer verwachte 5-9 zege. Smit sterk in Spaarnwoude (Van onze wielermedewerker) HAARLEM. Met vijftig meter voorsprong op vier strijdmakkers, waarmee hij de beslissende slag had geforceerd, regelde Ron Smit op het parcours in Spaarnwoude een door de HSV De Kampioen georganiseerde interclubontmoeting in zijn voordeel. Er was niemand die hem in zijn zegerush kon stuiten. Voor dit clubtreffen verschenen 67 ren ners aan het vertrek en die hebben on danks het winderige weer voor een leven dig koersverloop gezorgd. Na verschillen de ontsnappingen, waarbij onder meer John de Bie, Ron Smit, Ton van Eyk, Ab Harren, Bert Matze, Karei Teeuwen, Weert Schenk, Wim Koene, Hans v. d. Putte en Peter de Vos zich actief hadden getoond, bleven er achttien renners op het voorplan over en van hen bleken Ron Smit, Ab Harren, Hans v. d. Putte, John de Bie en Jerry Blaauw na de eerder geleverde inspanningen over voldoende reserves te beschikken om een nieuwe vlucht te ondernemen. Het bleek de beslis sende slag. In de laatste ronde demarreer de Smit uit alle macht en daarop hadden zijn vier vluchtmakkers geen antwoord klaar. Als een sterk triomfator ging de Excelsior-rijder daarna over de eind streep. De uitslag: 1. R. Smit (Excelsior), 2. J. Blaauw (DTS), 3. A. Harren, 1ste jun., 4. H. v. d. Putte, 5. J. de Bie (allen Kampi oen), 6. B. Langeveld, 7. T. van Eyk, 8. K. Teeuwen (allen Bollenstreek), 9. P. de Vos (Bataaf), 10. H. Kuipers (Kennemer- land). Nieuwelingen: 1. H. v. d. Ham (Ex celsior), 2. M. Philips, 3. R. Mariens, 4. J. de Bie (allen Kampioen), 5. N. Mehagnoul (DTS). In een rit voor jeugdklassers van De Kampioen won Rob Hoogenboom bij de aspiranten. Bart Griekspoor (A-kl.), John Bouma (B-kl.) en Hoy Fennis (C-kl.) zege vierden in de andere categorieën. Een nationale wegkoers voor vetera nen op het circuit van Zandvoort, waar aan bijna honderd renners deelnamen, leverde in de eindsprint van een tot acht Terrasvogels heeft herkansing nodig (Van onze softbalmedewerker) SANTPOORT. Onder ideale weersomstandigheden heeft landskampioen HHC gisteravond op de Elta in Santpoort de laatste strohalm op prolongatie van de softbaltitel met beide handen aangegrepen. De ploeg van coach Wim van Sorge, die zaterdag verrassend van DSS verloor, bleek tegen Terrasvogels voldoende gemoti veerd om in de laatste slagbeurt de enige scoringskans van de wedstrijd te verzilve ren. De kans dat de titel desondanks toch naar de Birds zal gaan, is nog altijd bijzonder groot. Aanstaande vrijdag krijgt de Sant poortse ploeg een herkansing als men om zeven uur op bezoek gaat bij Vax Kin- heirn. Een tegenstander waarvan welis waar drie keer eerder dit seizoen werd gewonnen, maar ook een opponent, die de laatste weken goed in vorm is en de gasten frank en vrij tegemoet kan treden. Terrasvogels 0-0-6-0-0-0-0 0 Els Koks 5-1-3-1. HHC O-O-O-O-O-O-l 1 Fredy van Offeren 3-04-1. Voor de talrijke toeschouwers heeft het treffen tussen beide rivalen niet gebracht, wat velen er wel van verwacht zullen hebben. Aan beide zijden overheersten de verdedigingen zo duidelijk, dat beide teams zich nauwelijks scoringskansen wisten te verwerven. Goede perspectieven op runs kreeg de thuisclub in de tweede inning toen Marit Kreischer met een honkslag opende en Els Spee in de fout ging op een korte klap van Hone Vos. Met het derde honk in handen leek de ope- Monique Wildschut wacht gevecht tegen eenzaamheid (Van onze zwemmedewerker) HAARLEM Zaterdagmorgen staan acht marathonzwemmers en zwemsters in alle vroegte in het Friese Stavoren klaar voor een oversteek van het IJsselmeer. onder hen, de 16-jarige Monique Wildschut van Njord’59 uit Haarlem, die voor de eerste keer aan deze 25 kilometer lange en Nederlands zwaarste en langste zwemmarathon gaat deelnemen. De wedstrijd wordt voor de tiende maal gehouden en naast vijf nationale marathonspecia listen, onder wie Ton Brouwer en Ire ne van der Laan die twee weken terug het kanaal wisten te bedwingen, ne men er ook twee Spanjaarden en een Belgische deel aan deze super-zwem- marathon, waarvan de finish rond 12 uur in Medemblik zal plaatsvinden. (Van een medewerker) HAARLEM. De voorronden van de strijd om de Schalkwijkbokaal zitten er op en nadat DSK zich al eerder als poule- w innaar had aangediend, zijn daar gis teravond DCO en Ripperda bijgekomen. Ze zegevierden respectievelijk over DSC’74-zaterdag (9-0) en CBS (4-0). Als beste tweede mag Energie na een 5-0 zege op FC Schalkwijk aan de halve finales meedoen. Voor de grootste verrassing zorgde in poule 2 Spaarnestad door het als favoriet getipte DIO met een score van 2-0 te kloppen. Door dit onverwachte verlies greep DIO naast een halve finaleplaats. DSC’74-zondag-TYBB 04 (0-2). Score Simon Warmer 0-1Wim Emmerik 0-2; 0-3; 04 (penalty). De strijd ging over het alge meen aardig gelijk op. TYBB maakte ech ter een beter gebruik van de kansen. Wim Emmerik scoorde een hattrick. SpaarnestadDIO 2-0 (2-0). Score: Theo Nijssen 1-0; Ed Olvers 2-0. DIO was weliswaar meer in het offensief, maar Spaarnestad sloeg in het eerste halfuur tweemaal doeltreffend toe. CBSRipperda 04 (0-1). Score: Garry Beacock 0-1; Luit Zeldenrust 0-2; 0-3 en 0- 4. CBS gaf het hoger spelende Ripperda knap partij, maar wist niet aan een neder laag te ontkomen. Luit Zeldenrust, kwam tot een hattrick. EnergieFC Schalkwijk 5-0 (4-0). Sco re: Joop van Duffelen 1-0 en 2-0; Jaap Houweling 3-0; Joop van Duffelen 4-0; Hans Kohier 5-0. Energie sloeg reeds in de eerste helft met vier doelpunten hard toe. DCODSC’74-zaterdag 9-0 (1-0). Score Hans Veering 1-0; Piet Robijn 2-0; René Aubrun 3-0; Robijn 4-0; Peter Lukkien 5-0; Aubrun 6-0; Robijn 7-0, 8-0 en 9-0 (penal ty). In de eerste helft kon DSC’74 het aardig klaren, maar na rust werd het door DCO overklast. De eindstanden: poule 1: DSK 3-6; DSC,74 (zon) 3-2; DSOV 3-2; TYBB 3-2. Poule 2: Ripperda 3-6; DIO 3-2; Spaarnes tad 3-2; CBS 3-2. Poule 3: DCO 3-6; Ener gie 3-3; FC Schalkwijk 3-2; DSC’74 zat. 3-1. (Van onze softbalmedewerker) SANTPOORT. Terrasvogels heeft andermaal voor een grote verrassing in de herensoftbalcompetitie gezorgd.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 21