[polidenieuxx/s Juwelendiefstal Speliadejeugd houdt rommelmarkt snel opgelost I T iW te en t r i. w* ift LOOIERNIEUWS VERSCHIJNT IN KLEUR! WELZIJNSWERKERS BEDUCHT VOOR TEGENWERKING GEMEENTEN k voorbereiding X Milieubezwaren I TROS-programma over Heemskerk in J Aj „Doordacht” 4 1979 DONDERDAG 16 AUGUSTUS VELSEN-IJMUIDEN i K (te i J Hoogstraat 10 - Tel. 023-32 12 95 't straatje t/o de melkbrug LETRASET ART-MATERIALS AFWRIJFLETTERS /f' 'raVIk (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. „Voor een even wichtig spreidingsbeleid van woonwagens in Noordholland is een uitgekiend plan zonder dui delijke fasering een dood ding. De betrokken gemeenten moeten met de uitvoering tot spoed ge maand worden via een dwingen de termijnstelling op te nemen in de tekst van het plan”. Cees Ha mers benadrukte dat woensdag in het Haarlemse provinciehuis als woordvoerder van de Wel zijnswerkers in de Noordholland- se woonwagencentra. F si- „De Elzenhof" aan de Rijksweg, Heemskerks nieuwe nederzetting voor woonwagenbewoners. (ADVERTENTIE) afkomstig waren. (ADVERTENTIE) ■I “j x Wij zoeken voor de losse verkoop van ons tijdschrift wederverkopers 1 Tijdschema woonwaeenplan moet vertraging voorkomen Twee mannen wisten zich dinsdagoch tend via een keukenraam toegang te ver- AMSTERDAM, Het antiektijdschrift Looiemieuws, wat door Antiekmarkt de Looier wordt uitgegeven en ook erg veel informatie over deze overdekte markt bevat, verschijnt voortaan in kleur. De omslag is geheel gewijzigd. Het zojuist uitgekomen nummer bevat o.a. een artikel over Mathilde Willink van Jan Houwert. Hierover kunt u inlichtingen vragen bij Hans Becker, tel. 020-264995. Als u nog nooit op de Looier geweest bent, moet u werkelijk eens gaan kijken. Het is echt de moeite waard. schaffen tot het huis aan de Kruidbergen- weg. Er werden kasten doorzocht in de woon- en slaapkamers, waarna de inbre kers vertrokken met een aantal juwelen. a een zijn isdag i een risse- fenis i vee Van- com- ieuw aaar- boot mer- Stof- ilbe- mne f zij r 77 n te sbu- het die Voor een commissie van onderzoek uit de staten voorzag hij het bezwaarschrift eerder deze maand ingediend tegen het ontwerpspreidingsplan van een toelich ting. Een herhaling van de standpunten in dit bezwaarschrift riep in de hoorzit ting vragen op bij meerdere commissiele den zonder verder ook maar een greintje nieuws te bevatten. SANTPOORT. Door oplettendheid van de wijkagent van Driehuis is binnen enkele uren een inbraak aan de Kruidber- genweg in Santpoort opgelost. De Looier die vorig jaar september een enorme uitbreiding heeft ondergaan is nog steeds niet geheel verhuurd. Er zijn nog enkele winkels en stands vrij. Tot één september kunt u nog van een aantrekkelijke korting genieten, als u een contract als standhouder begint. LI kunt hiertoe op Looier één Looiersgracht 38 in Amsterdam langsgaan. Deze markt is van donderdag t/m zaterdag open ook op de donderdagse koopavond. Op de eerste verdieping krijgt u een gratis proefexemplaar van Looiemieuws. U kunt zich ook abonneren. De prijs van n jaargang (4 nummers) is tien gulden. Dit bedrag kunt u op giro 4577732 t.n.v. Antiekmarkt de Looier onder vermelding Looiemieuws overmaken. U krijgt dan de hele derde jaargang toegestuurd. De drie mannen zijn in voorlopige hech tenis genomen. Wethouder B. ten Haken van Heems kerk had weinig goede woorden voor de suggestie in het ontwerpspreidingsplan het binnenkort leegkomende kampeerter rein aan de Communicatieweg tot regio nale autowrakkenopslag te bombarderen. Het is de bedoeling dat iedereen ver kleed naar het vertrekpunt komt. De kleu ters vertrekken om 9.30 uur vanaf de Jan Campertschool te Driehuis, of vanaf de Brandweerkazerne te Velsen-Zuid. De groten gaan ’s middags om 13.30, ook van af de Jan Campertschool te Driehuis of de brandweerkazerne te Velsen-Zuid. IJMUIDEN Vrijdag 17 augustus, de laatste Speliadedag, gaan alle kinderen, ook de kleuters, naar de film van Ome Willem. met het geld dat zij als standhoudster verdiende. Op de markt stonden ondermeer glas kraampjes, stripkraampjes en stands met spelletjes. De kinderen hadden zelf de „rommel” bij elkaar gebracht en ook de De commissie van onderzoek, woens dag bijeen onder voorzitterschap van het statenlid H. J. M. Roozen, verdiept zich 3 september opnieuw in de dertig bezwaar schriften uitgebracht tegen het ontwerp spreidingsplan en de mondelinge toelich ting daarop. Vaststelling door provincia le staten volgt op 22 oktober. Het programma krijgt een plaatselijk kleurtje met interviews, te geven door vooraanstaande Heemskerkers, en evene menten compleet verzorgd door plaatse lijke verenigingen. Het resultaat zal op eerdergemelde datum op Hilversum I te beluisteren zijn tussen tien en elf uur ’s ochtends. Lekke banden. In de nacht van dinsdag op woensdag zijn de vier banden van een geparkeerd staande auto aan de Bramen vlak in Zeewijk in IJmuiden lekgestoken. Aangehouden. De politie van Leeuwar den heeft twee mannen aangehouden, die onder meer bekend hebben dat zij drie diefstallen gepleegd hebben in de gemeen te Velsen. Een van de diefstallen betrof een inbraak bij het bedrijfspand van de Belgische consul op 28 juni van het vorig jaar, waarbij 25 blanco paspoorten wer den ontvreemd. Burenruzie. Twee Velsenaren, die dins dagavond op bezoek waren bij hun moe der in het Stratingplantsoen in Velsen- Noord, ergerden zich aan het lawaai van de pick-up en van blaffende honden, af komstig van de buren. Zij meenden eigen handig te moeten ingrijpen, hetgeen leid de tot enige schermutselingen waardoor twee betrokkenen in het ziekenhuis be handeld moesten worden. Aanrijding. Een 38-jarige bestuurster van een personenauto heeft dinsdagmid dag, op het kruispunt Waterloolaan en de Minister Van Houtenlaan in IJmuiden, geen voorrang verleend aan een 75-jarige fietsster uit Driehuis. De fietsster is met een bekkenfractuur opgenomen in het Zeewegziekenhuis. HEEMSKERK. De TROS-radio wijdt 8 oktober een volledige aflevering in de serie „Toernee-Toerja” aan de Heems kerkse dorpsgemeenschap. In nauwe sa menwerking met het bureau voorlichting van de gemeente vinden hiervoor 1 okto ber om half negen ’s avonds de opnamen plaats. On- >ben i de eor- iden itge- be- V om van een De i en- laar it te il de iere ime- ■ir Het woonwa genkamp aan de Oude Pontweg in Velsen met standplaats voor 45 uiterst riante "wagens". >rga- cen. mpi- dan >loeg elne- leeft punt Ver- >rzit- t de ge acht aans be- van part lijk”, lebat truit- 9 op de gekozen locatie beslist geen trek heeft. Van het commissielid J. C. Zuurbier (PPR), kwam de suggestie dit punt als niet ter zake doende (terrein ruimtelijke orde ning) te laten vallen en als onderdeel van het Heemskerkse bezwaarschrift niet ont vankelijk te verklaren. kinderen zich amuseren bij de grabbelton en met koekkappen, ’s Middags werd zo als op een Amerikaanse veiling, een plas tic trein per opbod verkocht. De op brengst van de rommelmarkt bedroeg 210 gulden. mond” vraagt dit aantal in mindering te brengen op de 30 woonwagens die de Wijkers in het kader van het spreidings plan toegeschoven krijgen. „Alleen al uit ruimtelijk oogpunt niet meer dan rede lijk” betoogde Hamers uitgaand van 145 vierkante meter als oppervlak benodigd per wagen, (meegerekend bijkomende voorzieningen). ’s Middags trof de wijkagent van Drie huis twee personen aan, die zich verdacht gedroegen en geen verklaring konden ge ven voor hun aanwezigheid in Driehuis. Na fouillering bleken de verdachten in het bezit te zijn van de juwelen, die behoorden tot de gestolen sieraden in Santpoort. Twee uur later is een derde man aange- j houden. Ook hij bleek in zijn auto siera- 1 den te hebben, die van dezelfde inbraak ■ir „Aagtenpoort" in Beverwijk met ruimte voor 18 wagens. Ten Hakens eigen argument, het ontsie rende effect. Weggewerkt achter een forse groensingel vond de wethouder een opeenhoping van kampeerwagens echter toch minder storend dan een soms toren hoog oprijzende wrakkenberg. Daarbij kwam voor hem nog als argument de slechte bereikbaarheid van een wrakke nopslagplaats voor vrachtauto’s en sche pen terwijl de provinciale autowrakken nota op dat punt toch duidelijke eisen stelt. Een voor andere doeleinden on bruikbaar terreingedeelte overschietend na aanleg van de veelbesproken Coentun- nelweg noemde hij als alternatief voor een autowrakkenopslag waarin Heemskerk „Grootse rommelmarkt aan de Plane tenweg in IJmuiden voor iedereen”. Met deze slagzin werden woensdag klein en groot uitgenodigd voor de rommelmarkt, die woensdag werd georganiseerd in het kader van de Speliade. De kinderen, in de leeftijd van zes tot twaalf jaar, bemanden zelf de stands. In onderling overleg bepaalden de stand houders de prijzen. „We houden wel een oogje in het zeil, maar in principe hebben de kinderen de verantwoording”, aldus Wilma Verdonkschot, één van de leid sters. De opbrengst van de rommelmarkt is bestemd voor de Speliade, waardoor de kosten enigszins gedekt worden. De acht jarige Jolanda was er echter nog niet zo zeker van, of ze het geld in de Speliade- pot zou storten. Zij wist een heleboel dingen op te noemen die ze kon kopen medewerksters hadden een steentje bijge dragen. Het beste verkocht artikel was het stripblad. Vele graaiende handen pro beerde in een verwoede poging hun strip helden eigen te maken. Behalve bij de kraampjes konden de De welzijnssector toont zich duidelijk ingenomen met de harde kern van het spreidingsplan: opvoering van het aantal standplaatsen met circa 45 procent en ook toewijzing van standplaatsen aan een gro ter aantal gemeenten dan tot nu toe. Voor dwingende maatregelen van die strekking ontleent de provincie verregaande be voegdheden aan een taakomschrijving in de Woonwagenwet zoals die momenteel van kracht is. De welzijnswerkers willen vertragingsakties van onwillige gemeen ten al bij voorbaat door een duidelijke fasering in het spreidingsplan de pas af snijden. Hamers vroeg verder de keuze van een standplaats niet altezeer van de wagonbewoners zelf te laten afhangen. Hij wees in dit verband op de IJmond- gemeenten Uitgeest en Castricum. Onder woonwagenbewoners weinig populair maar toch betrokken bij het spreidingsbe leid. Van de toekomstige woonwagenbe zetting in het gebied IJmond (137 tegen 133 op dit moment) zullen Castricum en Uitgeest achtereenvolgens 12 en 14 stand- plaatssn voor hun rekening moeten ne men. Vanuit een blanco situatie werkt Castricum al in deze richting door instem ming van de gemeenteraad om 6 nieuw in te richten standplaatsen. Uitgeest speelt met ruimte voor 5 wagens op de toekom stige situatie in. v, -f 7 f Milieubezwaren (watervervuiling, walm door brandende autobanden) en ook het begrip horizónvervuiling overtuigden nauwelijks als argument daartegen. Ge bruik in de recreatieve sfeer had duidelijk zijn voorkeur. Nader aangeduid: vestiging van een caravanstalling voor de winter maanden en als tweede keus oefenterrein voor een plaatselijke modelvliegtuigclub. Het commissielid Peter Zwart (PPR) zag de eerste suggestie als ontkrachting van ür De oude woonwagenlocatie aan de Heemskerkse Communicatieweg die officieel al van de plankaart geschrapt is. Ook namens de Stichting Woonwagen centrum IJmond kwam Hamers in de hoorzitting aan het woord. Uit deze hoek eveneens niets dan lof voor „eindelijk een duidelijk en doordacht standplaatsenbe- leid” en herhaling van een vriendelijk doch dringend verzoek al vervat in het ingediende bezwaarschrift. Beverwijk steunt ten volle een huisvestingsexperi- ment voor 18 thans aan de Aagtendijk gevestigde woonwagenbewoners. „IJ-

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 5