Maak eens een film van wat voorbij gaat Foto De Amro Bank Fh is er vooralle spaarders. (O produktnieuws Vijfduizend foto’s voor wedstrijd Jaar van het Kind modejournaal De Spaar-Plus-Extra-Rekening. De Spaar-Plus-Rekening. 2l 19 VRIJDAG VARIA 18 1 7 AUGUSTUS 19 7 9 r hoeft u echt geen sterallures te hebben om deze bijzonder fijne en elegante kleding aan het lijf te krijgen. Deze Givenchy-col- lectie wordt in Nederland door Hermine Koremans uit Zand voort geïntroduceerd met daar naast nog de exclusieve bijous en lederwaren van dit befaamde Parijse huis. door de Amro Bank. Kodak, Minolta, Vivitar en de fotobladen Foto en Focus. Er verandert nogal wat in onze wereld. Er zijn mensen die zich daar terecht zorgen over maken en die zich verzetten tegen deze ontwikkeling. Toch zijn veel din gen niet tegen te houden en dan zijn ze op een bepaald moment ongemerkt verdwenen. Goede raad voor wie een filmcamera heeft: maak in dit seizoen in elk geval eens een film van de dingen die waarschijnlijk voorbij zullen gaan. Wie ze nu filmt, kan ze een leven lang vasthouden en zicht baar maken ook als ze in werke lijkheid niet meer bestaan. DE FRANSE haute couture kent vele grote namen, die voor de ontelbare mode-adepten zon der meer een begrip zijn. Given chy is er een van, en de bekende filmactrice Audrey Hepburn promoveerde hem in de loop der jaren tot haar lijf couturier. Edoch, Givenchy heeft even als zovele van zijn beroemde vakgenoten ook een plezieri ger geprijsde collectie ontwor- K pen, die onder het predi* kaat „Nouvelle Boutique” Sr de wereld wordt inge stuurd. Derhalve- Dat is sparen met een nog hogere rente. Meer rente, maar ook wat meer kosten als je geld opneemt; 2% over elk opgenomen bedrag. Voordeliger dan een rentespaarrekening, wanneer uw inleg langer dan 8 maanden blijft staan. Kiezen voor een Spaar-Plus-Extra vraagt dus enige overweging, y Deze rekeningen geven JF AJUy momenteel een rente van: Kiezen voor een Spaar-Plus is kiezen voor hoge rente. Momenteel 2% meer rente dan de gewone spaarrekening en direct opvraagbaar. Alleen als u opneemt, betaalt u 1% opnamekosten over het opge nomen bedrag. Blijft uw inleg langer dan 6 maanden staan, dan is deze rekening al voordeliger dan de gewone spaarrekening. En wat Z op de Spaar- Plus- Rekening fj&f blijft staan, is goed voor de hoge /fa rente van: Z mZ V El kit* a ■i Ml '■K«K4SK$$S$S$«SS«S$S5««W$SaK«S55S5»5«SSS$33S««^^ enz Givenchy: geraffineerd gekleed 1885. Tel VOORTS BEWONDERDE ik voor u (ADVERTENTIE) i oude ,->u .-■■■■ Onder redactie van J.P. Bos t-i Zo’n Urker op de dijk een zeldzamer wordende verschijning. eet- riem ng in achte Stel, dat in uw omgeving zo’n film wilt gaan opzetten. Dan is het verstandig een lijstje te maken van de onderwerpen, die daarvoor in aanmerking komen, bijvoor beeld: •ir Flatteuze bijous van Givenchy, voor Ne derland geïmporteerd door Hermine Kore mans uit Zandvoort. De kunst van het maken van een of enkele van deze filmpjes is vooral om de handelingen duidelijk in beeld te brengen. Werk dus veel met totaalbeelden en daar na met close-ups. Bestudeer van te voren wat er gebeurt, zodat u alle belangrijke handelingen in beeld kunt brengen. Pro beer ook door de volgorde van de ge beurtenissen of handelingen goed aan te houden een bepaalde lijn in uw film te brengen. Wie de bovengenoemde of andere eve nementen niet zo gemakkelijk kan realise ren, kan een dagje doorbrengen in het Openluchtmuseum in Arnhem, waar vele dingen die in het gewone leven niet of zelden worden gedaan, nog worden toege past zoals bijvoorbeeld het met de hand scheppen van papier en vaak het rietdekken. Dit laatste gebeurt trouwens ook nog veel op het platteland en in villa dorpen; een vraag of u dit werk mag filmen, zal niet licht worden afgewezen. gen; soms een klein boordje of een over elkaar gedrapeerd colletje, dan wel een flatteus shawlkraagje of een kraag met een strikje. Ook de rokken geven de nodige keuzemogelijkheden. Zo zijn er rechte modellen met zakken in de zijna den, maar u zult ze eveneens met een vlotte plissé aantreffen. Voor het overige aan u te bepalen of u een korte, dan wel een lange versie prefereert. Houdt dat laatste wel goed in gedachten, want met al die energiebezuinigingen zult u straks best een warm wolletje kunnen velen. Hoewel er overwegend lamswol werd verwerkt, zult u ook cashmere en cash mere met zijde in de diverse modellen vertegenwoordigd zien. De jury, bestaande uit Gerrit den Bra- ber, Wim Broekman, Dick Bruna, Martine Bijl. Bert Haanstra, Guus de Jong, Ruud Krol en Michel van der Plas had het niet gemakkelijk om twaalf winnende foto’s en nog eens 38 eervolle vermeldingen te kiezen. De winnaars zijn: D. C. Nijdam, Am sterdam; J. van Nigtevegt, Woerden; K. Tillema, Arnhem; H. J. Witteveen, Den Helder; F. Peters, Giekerk; D. Driessen, Eindhoven, P. Keiler, Amstelveen; B. Kuijs, Castricum, S. Zuyderduin, Voor schoten; S. Caudron, Oudegem (België); G. van de Willige, Den Haag en M. Tchang, Amsterdam. De twaalf winnaars ontvangen op 10 september uit handen van staatssecreta ris J. G. Kraaijeveld-Wouters een Actie Wereldkinderen beeldje van Kees Verka- de en een Amro-spaarrekening van 500. De staatssecretaris zal tevens de tentoon- Tder ?cre lank- iran- ride- u. en jpor- ?79 «Tin oier lam, Tel dnie, jroot no- Tel anio >,75; Col. kap Ibs. zen- 34. te achti- 4 NO. sser- IJm. of tuur. WAT HOUDT DIE Nouvelle Bouti- que-kleding nu eigenlijk in? Wel, aller eerst zijn er dan verrukkelijke lamswol len sets, bestaande uit jumpers, rokken en mouwloze vesten. De jumpers hebben verschillende halsverwerkingen gekre- TOT ZOVER GIVENCHY, zoals die bij Hermine Koremans is vertegenwoor digd. Ik zou haar echter tekort doen, als ik ook niet even melding maakte van een nog andere, voortreffelijke Duitse leer- collectie, die van Alfred Roth. Deze col lectie omvat een serie adembenemende krokodiltassen met de nodige bijpassen de kleinoden waarmee die tassen dan op een waardige wijze kunnen worden ge vuld. Behalve met wild- en babykrokodil weet deze meneer Alfred Roth ook uit stekend te spelen met hagedis, boxkalf en lakleder. Zo ziet u, er is nog heel wat moois en gezelligs op deze wereld te verkrijgen en daar hoort al het bovenge noemde ongetwijfeld bij. 50, ■eke- straat 704 uikte t ga- Wie zo’n kleine filmreportage wil gaan maken, moet er natuurlijk wel aan den ken, dat een filmcamera vooral zinvol is als je bewegende motieven bpneemt. Stil staande onderwerpen zijn meer geschikt voor de fotocamera om er foto’s of dia’s van te maken. Wie filmt, legt bewegingen vast. Wie een film wil maken van de dingen die voorbij gaan, zoekt het dus vooral in levende en bewegende onder werpen. - door Bé ter Maat kostelijke sportieve pakken in een at tractief blokjesbreisel in mooie kleur stellingen. De après-ski kleding werd evenmin vergeten. Deze manifesteerde zich in beeldige jumpers met ruches langs hals en mouwen, die je dan weer terugziet aan de onderkant van de drie kwart en lange rokken. Givenchy liet verder het soepelste kalfsvelours omto veren tot jasjes met bijvoorbeeld een matelassé schouderstukje of een losse plooi die over de schouder loopt en in de taille door een lipje met gesp wordt gevangen. Deze suède is er onder andere in een fraai getint paars en groen en laat zich daarmee dan weer voortreffelijk combineren met een gebreide wollen set en geweven wollen blouses in exact de zelfde kleuren. Ruim 5000 inzendingen zijn er in de fotowedstrijd in het kader van het Jaar van het Kind 1979 binnengeko men. De wedstrijd was georganiseerd vijl u >rdag en ation, stelling van vijftig geselecteerde foto’s openen die van 11 tot en met 14 september te zien zal zijn bij Kodak aan de Zeister- weg 1 in Odijk. Vervolgens gaat de exposi tie naar een zevental Amro-vestigingen. Van de twaalf winnende inzendingen komt binnenkort een kalender in de han del. Voor elke kalender (Verkoopprijs 20,-) schenken de organisatoren vijf gul den aan de Stichting Nationale Commis sie Internationaal Jaar van het Kind 1979 in Den Haag. Nadere inlichtingen Bureau Trefpunt: 02155-22266. Het is al even genoemd: filmen van mensen zonder toestemming kan proble men geven. Voorkom deze door vooral even toestemming te vragen. Er is zelfs een plaats, waar het verboden is te foto graferen en te filmen. In Staphorst is er een politie-verordening waarin het aan de erse- vanaf ■A Deze bijzonder elegante combinatie uit de Nouvelle Boutique- collectie van de Parijse couturier Givenchy bestaat uit een zwart-rood geruite plooirok met een zwart jasje, gegarneerd met fluweel en gros grain. Het zwart fluwelen hoedje is voorzien van een veer in rood en zwart. Voor het overige zijn ook de zwart gemetalliseerde pumps, de zwarte panty en de zwart-gouden oordips uit huize Givenchy afkomstig. AGFA GEVAERT: Agfamatic 1008 tele- pocket in de goedkope klasse. Bij tele- - instelling wordt het zoekerbeeld gelijkma tig vergroot. Objectieven: normaal Color Optar 1:11731 mm. 1.20 tot oneindig; tele Color Optar 1:11/43 mm. 1.50 tot oneindig. Sluiter: 1/100 bij daglicht. 1/50 met flitser (automatische fïitsomschakeling) Verder: Sensor, Repitomatic en topflash. Zwart satijnen cocktaüjurk met kleurige noppen, waarvan de taille door een hoge, gedrapeerde zwart fluwelen ceintuur wordt geaccen tueerd. Ook deze creatie, waarbij een zwart fluwelen hoedje, zwart satijnen handschoenen en dito pumps, zwarte panty en zwart-gouden oorbel len worden gedragen, is uit de Nouvelle Boutique-collectie van Givenchy. DE DIVERSE OUTFITS van Given chy’s Nouvelle Boutique-collectie kun nen worden vervolmaakt met vele fraai vervaardigde accessoires, zoals shawls, bijous, leren ceintuurs, kleine leren tas jes met bijpassende sigaretten- en brile- tuis en nog meer van die kleine onmisba re zaken. En wat je bij de andere grote vakbroeders heel vaak ziet, gaat even zeer bij Givenchy op: zijn volle naam of initiaal staat wel ergens op of in ver meld. Die kapitale G kan naar mijn mening ook best staan voor de omschrij ving: geraffineerd. Want met deze ui terst geraffineerde, draagbare collectie bent u, in samenhang met de juste keuze van uw accessoires, van *s morgens vroeg tot ’s avonds laat perfect gekleed. Hoge rente en direct opvraagbaar. een dorp waar klederdrachten nog in ere zijn (als daar tenminste gefilmd mag worden). een markt of braderie, waar oude am bachten worden gedemonstreerd, de koetsjesverhuurderij waar paarden wor den ingespannen, een streek waar nog molens draaien, een stadswijk of dorp, waar de onver valste kinderfeesten worden georgani seerd met zaklopen, koekhappen en der gelijke, het optreden van een folkloristische dansgroep, een optocht van oude auto’s. i4- Zwart satijnen avondjapon, bedrukt met goudkleurige blaadjes en voorzien van een zwart fluwelen taille-inzet (collectie Nouvelle Boutique van Givenchy). openbare weg niet is toegestaan een came ra te gebruiken. Wie een goed onderwerp heeft gevon den en gefilmd of meer onderwerpen in beeld heeft kunnen brengen, kan thuis na de ontwikkeling van het filmmateriaal, die losse opnamen samen voegen tot een- geheel. Met wat opnamen van teksten of met een commentaarstem en toepasselij ke geluiden ontstaat er zo een kleine docu mentaire, een persoonlijke visie op zo’n onderwerp, dat het waard is te worden vastgelegd voor later. Wie zo de filmcame ra gebruikt, heeft er veel plezier van want al filmend leg je voor altijd vast wat er straks misschien niet meer zal zijn. i...' 4

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 19