ONDANKS PROCEDUREFOUTEN Sanders in halve finale nationale tennisstrijd Herstel van hockeyteam WISSELEND SUCCES VOOR ATLETIEKJEUGD OP EK Wereldrecord Mary Meagher Imposante solo van Den Hertog Ui I lotto at; b Programma 11 f'W" Ar.x >4 25 SPORT 19 7 9 VRIJDAG AUGUSTUS 1 7 i I I y Zoetemelk berust in uitslag dopingcontrole “tï ALBERT VERRASSEND BUITENSPEL GEZET Isen 9,27 262,00 zei I» JAN PREENEN nationaal record (Van onze speciale verslaggever) JAN VAN DER NAT Marcel Karenbeek in vorm 3 DEN HAAG. Lotto 32 van afgelopen zondag heeft een winnaar van de eerste prijs opgeleverd. Hij ontvangt een bruto- bedrag van 483.417,10 gulden. BYDGOSZCZ. De Nederlandse atle- tiekafvaardiging mag enigszins tevreden terugblikken op de start van de Europese jeugdkampioenschappen. Op de eerste dag voldeden de meesten aan de gestelde verrichtingen. In de prognoses is ieder een erg voorzichtig geweest, een te groot optimisme is in het verleden namelijk al te vaak afgestraft. Vandaar dat men te vreden is met een aantal halve finales en een paar finaleplaatsen. dat er al een contra-expertise was aan gevraagd. „Ik had nog maar net con tact opgenomen met drs. Ketelaars uit Nijmegen, expert op het gebied van doping en hij zou namens mij het tege nonderzoek bijwonen”. Dat bleek niet meer mogelijk. „Er is dus bij die contra-expertise niemand aanwezig geweest. Mijn rech ten zijn dus duidelijk niet gerespec teerd”, zei Zoetemelk, voor wie het bericht van de contra-expertise als een complete verrassing kwam, omdat de renner dat zelf hoort aan te vragen. Dat had hij niet gedaan. Wel. tekende hij toen een formulier, dat nodig is voor de reglementaire afwikkeling van het tegenonderzoek. raakte in conflict met scheidsrechter Erik Savalle, omdat die een advies van zijn lijnrechter zonder meer naast zich neer legde. „Ik sloeg de bal op de lijn, de lijnrechter gaf de bal in, maar Savalle twijfelde en gaf een let. Dat kan zo’n man toch zomaar niet doen. Laat hij dan in ieder geval overleg plegen”, aldus Gorter, die het spel alsnog hervatte, met 6-4, 6-3, 7-5 won, maar zeker niet de sympathie van tegen stander Hak verwierf. De 20-jarige Hak, die pas in maart van dit jaar A-speler is geworden, maar in middels wel een uitnodiging op zak heeft om een jaar lang voor een universiteits- team in de Verenigde Staten te komen spelen („Ik heb onlangs in Engeland ge speeld en daar schijn ik te zijn opgeval len”) verbaasde zich over de houding van Gorter: „Ik begrijp het niet. Hij had een royale voorsprong in die tweede set en toch ging hij zo gek doen. Hij wilde stop pen en gooide zelfs zijn racket kapot”. Heel wat rustiger verliep het duel tussen Sanders en Wilborts, al leek het er even op dat de Tilburger voor een stunt zou gaan zorgen. Wilborts, 14 jaar jonger dan San ders, ging er met de winst van de eerste zet vandoor (6-2 in 23 minuten), kon de schade in de tweede set nog beperken tot 6-4, maar werd daarna met 6-1, 6-2 weggetikt. Wilborts. met zijn 15 jaar jeugdkampi oen in de categorieën tot 16 en tot 18 jaar had echter zijn doel bereikt: hij had een Met sprongen van 6.07 en 5.92 leek ze niet in aanmerking te komen om met de beste acht van Europa de laatste drie sprongen te gaan maken. Maar evenals in de kwali ficatie bleek de derde maal scheepsrecht. Het scorebord gaf 6.20 aan en dat bleek ruim voldoende om ook het laatste deel te mogen meemaken. De straf die Zoetemelk door het posi tief bevinden oploopt (1000 Zwitserse francs boete, een maand voorwaarde- set gepakt tegen de vijfvoudige kampi oen Sanders, die vorig jaar geen serie heeft behoeven prijs te geven. „Sanders hield een tempo aan dat ik niet gewend was. Ik ben na deze partij van vier sets dan ook vermoeider dan na de twee vori ge wedstrijden, toen ik toch vijf sets moest spelen”. Zoetemelk, die eerder in 1977 al eens positief werd bevonden, zegt door deze misrekening eigenlijk minder ontred derd te zijn als destijds. Volgens dr. P. Janssen uit Deurne, zelf actief wielrenner en begeleider van veel coureurs, moet dr. Fuch, al jaren de vertrouwensarts van Zoete melk, zich wel degelijk hebben kunnen realiseren dat anabolica stimulerend werken. De produkten zorgen voor een betere opbouw van de spiermassa. Een renner herstelt sneller, heeft meer eet- lijke schorsing en tien strafminuten, houdt in dat hij zijn tweede plaats in de eindrangschikking van de Ronde van frankrijk behoudt. al last van die spier, maar met massage ging het prima, ’s Morgens had ik me voor alle zekerheid nog laten behandelen en op de 100 meter ging het erg lekker”. De Amsterdammer liep die afstand in 11,42, de achtste tijd van de 19 deelnemers. Bij het verspringen ging het echter al in de eerste omloop mis. „Ik kwam verkeerd in de bak terecht”, aldus Wijnbergen, „en heb toen de tweede sprong laten schieten en het bij de derde geprobeerd, maar het ging niet. Vreselijk jammer dat zoiets uit gerekend hier moet gebeuren, vooral om dat ik bijna nooit geblesseerd ben”. De Nederlandse ploeg gaat derhalve verder zonder Paul Wijnbergen, maar wel met het grootste deel van de Neder landse topjeugd, voor wie Bydgoszcz niet veel meer zal blijken te zijn dan het oppikken van de graantjes die veelvraten als Oost-Duitsland, de Sovjet-Unie en Groot-Brittannië uit de bek laten vallen. 147,50 57,80 8,70 94.50 15.90 51,20 140,50 34,40 61.20 47,70 89,00 33,00a 58,20 112,00 108.50 84.50 42,10 .09,00 69,20 19.50 FORT LALERDALE (ANP). Mary Meagher heeft gisteren tijdens de strijd om de Amerikaanse kampioenschappen haar wereldrecord op de 200 meter vlin derslag scherper gesteld. Zij zwom in de J serie 2 minuten 08,41 seconden en in de finale zwom zijn 2.07.01 seconden. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM. Neen, dat kon Habib Ur Rahman, de coach van de Pakistaanse hockeyploeg, zich niet herinneren. Een nederlaag met zeven tegengoals vergeet je niet zo gemakkelijk. Zeker niet als je wereldkampioen bent Op het kunstgras van de hockeyclub Rotterdam haalde het Nederlands elftal onbarmhartig uit: 7-4 stond er op het scorebord, maar Rahman kon er zich niet over opwinden. Die verwachtingen zijn tot nu toe rede lijk uitgekomen. De paradepaardjes van de Nederlandse jeugdatletiek kwalificeer den zich voor de volgende ronde, al ging dat niet altijd even gemakkelijk. Wel erg simpel ging het voor de 400-meterlopers Mario Westbroek en Marcel Klarenbeek. De laatste realiseerde in zijn serie zelfs een nationaal record. Hij kwam uit op een tijd van 47,38 seconden, terwijl de elektro nische limiet was vastgesteld op 47,65. Ook Mario Westbroek bleef onder die tijd: 47,59. Voor Marcel Klarenbeek (SO Soest) lijkt er nog meer in te zitten, want op het laatste stuk ging hij zeker niet voluit, zodat het in de lijn der verwachting mag liggen dat het Nederlandse jeugdrecord in Bydgoszcz nog een keer sneuvelt. Het ge mak waarmee het tweetal zich plaatste, stond in schril contrast met de moeite die anderen hadden om verder te komen. Verspringster Edine van Heezik bij voorbeeld kwam maar net door de kwali ficatie heen. De eis van zes meter haalde zij zeer krap in haar laatste poging: 6.04 meter. Zij mocht echter ’s middags verder gaan. Dat gold niet voor Marjan Goed hart. De Alphense was dit seizoen al tot 6.19 meter gekomen, maar kwam er nu niet aan te pas. Twee ongeldige sprongen omlijstten een zeer matige 5.52 en dat betekende een abrupt einde van haar op treden. In de groep van veertien meisjes die wel de zesmetergrens passeerden, had Edine van Heezik het aanvankelijk erg moeilijk. Twaalf teams in hockeyhoofdklasse (Van onze sportredactie) HAARLEM. Eén hoofdklasse van twaalf teams, daaronder twee overgangsklasse- afdelingen van eveneens twaalf elftallen, automatische promotie voor de kampioenen van de overgangsklassen, automatische degradatie van de twee laatste teams in de hoofdklasse. Dat zijn voor het herenhockey de voornaamste aanbevelingen waartoe een commissie komt, die voor de hockeybond een studie over de inrichting van de competities heeft verricht. Voor het dameshockey acht de commissie een soortgelijke opbouw op den duur ook wenselijk, maar zij stelt voor als overgangsregeling enige tijd te werken met twee landelijke hoofdklassen van tien teams ieder. De commissie verklaart zich tegen een zomercompetitie, maar wil wel een gesloten seizoen van drie maanden gedurende de wintermaanden. Voorts adviseert men een landelijk kampioenschap op elk niveau te organiseren, dus een landelijk kampioen schap eerste, tweede en derde klasse. 55,00 41,00 29,70 106,00 102,00 59,80 37,80 146,00 43,00 59,00 48,80 68,30 55,50 140,70 44,00 51.00 155.00 60,50 46,50 3,40 55,00 74.00 76,00 57,50 161.00 51,00 55,60 .26.00 40,40 42,50 79,00 72.00 :02,00 50,00 34,80 95.00 130.50 50,20 57,80 191,50 38,30 86,00 144,30 45.80 48,80 42,00 54,20 >95,00 175,00 160,00 140,00 Marcel Klarenbeek: ird 454,00 318,00 0,30 5,55 (Van onze sportredactie) SCHEVENINGEN. De jeugd is gisteren bij de heren buitenspel gezet tijdens de Nederlandse tenniskampioenschappen in Scheveningen. Verrassend daarbij was dat niet alleen de pas 15-jarige Eric Wilborts lesgeld moest betalen aan Louk Sanders, maar dat ook Marc Albert niet verder wist te komen dan de kwartfinale. De 19-jarige Limburger, die vorig jaar nog tot de eindstrijd wist door te dringen, sloeg zich stuk op de verbetenheid van de zeven jaar oudere Martin Koek. (Van onze sportredactie) SITTARD. Het ziet ernaar uit dat Joop Zoetemelk zich neer zal leggen bij de uitslag van de dopingcontrole tijdens de Tour de France, die heeft uitgewezen dat hij een verboden sti mulerend middel heeft gebruikt. On danks het feit dat er tijdens het onder zoek aantoonbare procedurefouten zijn gemaakt en Zoetemelk zelf nog een slagje om de arm hield door te stellen eerst overleg te willen plegen met de Parijse sportarts Fuchs, heeft hij laten weten in eerste instantie geen protest aan te zullen tekenen tegen de onreglementaire gang van zaken. Ook de KNWU zal volgens Harry Meuwese, directeur van het Unibu- reau, niet aankioppen bij de internatio nale wielerbond UCI, met het oogmerk de uitspraak veranderd te krijgen. „Het zou een zwaktebod zijn, wanneer we nu met de opmerking zouden ko men dat er een fout is gemaakt. Er verandert namelijk niets wezenlijks aan de situatie. Heel anders ligt het wanneer er flesjes zijn verwisseld of iets dergelijks”, meende Meuwese. Dat er fouten zijn gemaakt staat in middels wel als een paal boven water. Drie weken geleden hoorde Zoetemelk dat in de urinestaal, die hij op de laatste dag van de Ronde van Frank rijk in Parijs had afgeleverd, sporen waren aangetroffen van anabole stero- iden, een spierversterkend middel. Tien dagen geleden kreeg hij te horen (Van onze sportredactie) SITTARD. Het wordt langzaam maar zeker tijd dat de organisatie van de Ronde van Nederland zich moet gaan af vragen of de Limburgse etappe niet uit het routeboek moet worden geschrapt. De laatste jaren is de reputatie van de „Koninginnerit” steeds verder afgebrok keld omdat de vedetten er kennelijk niet veel voor voelen zich met veel machts vertoon over de Limburgse bulten te sleuren. Hoewel er gisteren vanuit het vertrek in ’s-Heerenbergh hard werd gereden, heb ben de grootheden zich gisteren opmerke lijk kalm gehouden. Bijna een kwartier na winnaar Fedor den Hertog arriveerde het grote peleton. „Ik heb me geschaamd deze wedstrijd te moeten volgen”, luidde het niet mis te verstane commentaar van de Belgische ploegleider Fred de Bruyne. Fedor den Hertog sprintte op de Hulsberg weg van zijn medevluchter Bert Ooster- bosch en ronde zijn imposante solo af met de overwinning. De kleintjes hadden dus vrij spel. Al na 26 km kwam er een kopgroep van dertien renners tot stand, waaruit vier man weg sprongen. Bert Oosterbosch, Roelof Groen, Ludo Frijns en Fedor den Hertog hadden zich losgerukt en bouwden een knappe voorsprong op. Zeker op bet pelo ton. dat met de handen op het stuur 16 minuten achter raakte. Op de Cauberg demarreerden Ooster bosch en Den Hertog. Een sprong die te veel was voor de twee medevluchters. Bert Oosterbosch, knecht van leider Jan Raas, had toen al van ploegleider Peter Post te horen gekregen dat hij geen kop- werk meer mocht doen, omdat hij anders de eerste plaats van Raas in gevaar zou brengen. Hoewel hij zich dus kon sparen, zag hij kans de aanval van Den Hertog te beantwoorden. Albert wil een jaar lang al zijn tijd aan tennis gaan besteden. „Op die manier wil ik bekijken of ik geschikt ben als profspe- ler. Ik heb al een programma doorgeno men met Fred Hemmes, de bondscoach. Dit jaar wil ik twee satelliet-toernooien spelen. In Nederland en in Zweden. Ver der wat kwalificatietoernooien en 25.000 dollar-toernooien”. Hemmes: „Het be langrijkste is dat Mare punten verdient, waardoor hij op de wereldranglijst komt. Tot nu toe heeft hij er pas een weten te veroveren”. Voor Martin Koek is dergelijke begelei ding niet weggelegd. Vandaar dat hij be gin oktober op eigen gelegenheid voor twee maanden afreist naar Australië. Te- Op dat papier had echter ook de handtekening van diens ploegleider, Jean-Pierre Danguillaume moeten staan. Die ontbrak evenwel. De Frans man is dan ook een van de weinigen die heeft aangekondigd de zaak tot op de bodem te willen uitzoeken. Die uitla ting gebeurde overigens nog al in een geëmotioneerde sfeer, waarbij de boze Danguillaume verder liet weten on middellijk huiswaarts te zullen keren met zijn ploeg, wanneer hij en Zoete melk niet met rust zouden worden gelaten. Hij deed de eclatante Nederlandse overwinning af met „Wij missen vier ba sisspelers. De hele rechterflank bereidt zich voor in jong-Pakistan, dat 23 augus tus in Versailles gaat proberen de eerte jeugd-World Cup te veroveren. Wat we nu in het veld hebben staan, is dus in wezen tweede keus. Daarom til ik niet zwaar aan deze uitslag. We zijn naar Nederland ge komen om te oefenen. Met name op kunst gras. We verliezen liever nu dan volgend jaar op de Olympische Spelen in Moskou". Rahman weet overigens ook wel dat de laatste nederlaag dateert uit de halve fina les van het olympisch toernooi van 1976 in Canada. Toen wees Australië de groot meesters via een overdosis ijver terug. Maar belangrijker dan elk tactisch con cept was gisteren de aanwezigheid van strafcornerspecialist Paul Litjens, die op eigen Utrechts gras woensdag de richting kwijt was, maar in Rotterdam, waar hij vorig jaar zijn recordscore van acht doel punten tegen de Verenigde Staten boekte, weer vier van de tien corners feilloos tegen de plank joeg. Tim Steens zag daarin het voornaamste punt van het succes, broer Ron wist: „In Utrecht joegen wij na een tegengoal te snel op een doelpunt. Daar profiteerden zij goed van. Nu bouwden we bewust een periode van rust en overleg in. Daar had den ze geen antwoord op”. Op het moment dat Albert twee sets in bezit had en in de vierde reeks met 5-2 leidde, leek hij de winst voor het oprapen te hebben. Te meer ook omdat Koek liet weten het „niet meer te zien zitten en ermee te willen stoppen”. Koek zei dat terwijl hij zijn racket, waarvan een snaar was gebroken, inwisselde voor een beter exemplaar. Achteraf merkte Koek echter op dat hij bepaald niet aan het opgeven van zijn partij had gedacht: „Het was alleen maar een grapje. Ik ben juist hele maal niet het type dat het zomaar voor gezien houdt. Ik ga altijd door”. Ditmaal leidde dat tot de opvallende uitschakeling van Albert, die na de „sto ring” volledig uit het beeld verdween. Hij verloor de tiebreak met 7-3 en werd pas weer enigszins zichzelf bij een achter stand van 4-0 in de beslissende vijfde set. Tot 4-2 mocht hij terugkomen, alvorens Koek een einde maakte aan de voorstel ling die. na tweeëneenhalf uur werd voor zien van de cijfers 2-6, 4-6, 6-1, 7-6, 6-2. Als excuus voor zijn verlies voerde Albert aan dat hij het afgelopen seizoen lange tijd nauwelijks aan tennissen is toegekomen. Tot half mei trainde hij slechts op vrijdag en zaterdag en concentreerde hij zich voornamelijk op zijn studie aan het gym nasium. „Toen ik dat diploma eenmaal op zak had, ben ik iedere dag gaan trainen, maar kennelijk is dat toch te weinig ge weest”. voren hoopt hij nog deel uit te maken van de Nederlandse ploeg die in de tweede ronde van de Davis Cup in Hilversum tegen Denemarken moet spelen. „Tom Okker is er niet, Fok speelt niet, dus zijn er voor mij mogelijkheden, nu ik voor het eerst tijdens de nationale de halve finale heb bereikt". De kans om nog verder te komen is voor Koek vrij groot. Zaterdagmiddag stuit hij namelijk op Frits Don, die een set sterk speelde tegen Paul van Min (6-1), maar daarna zodanig in de versukkeling raakte dat hij maar liefst drie uur en drie kwar tier moest uittrekken om moeizaam met 5- 7, 2-6, 6-1, 9-7 te winnen. Don, die dankzij zijn verblijf in Brazilië in juli thans de nummer 360 van de wereld is, moest in de vijfde set zelfs nog een achterstand van 2- 4 en 0-4 wegwerken. De andere halve finale gaat tussen San ders en Gorter en wordt een herhaling van de eindstrijd van het indoor-kampioen- schap vorig jaar december in Goirle toen Theo Gorter verrassend won. Gistermid dag dreigde hij aan het eind van de twee de set van zijn partij tegen de Beverwijker Rob Hank voortijdig op te stappen. Gorter De cijfers van lotto 32 zijn: Inieg: 2.907.772,00 gulden. Prijzenbedrag. 1.381.191,70 gulden. Aantal prijzen: 30.636. Eerste prijs: een win naar: 483 417.10 gulden (bruto). Tweede prijs: 16 winnaars: elk 8.632,40 gulden (bruto). Derde prijs: 202 winnaars: elk 1.025,60 gulden (bruto). Vierde prijs: 8.324 winnaars: elk 33,10 gulden. Vijfde prijs: 22.093 winnaars: elk 12,50 gulden. De overige uitslagen: gemengd dubbel, eerste ronde: ZwaanlFleury-BouwerlEveraars 6-3, 6-2; Van der Torre.Laudin-Schaar, Mentink 6-3, 7-6; Veentjer)Koek-Den Bieman/Van Blader 6-2,6-4; Schutte/Appelboom-Mesker/Vletter 7-6. De uitslag: 1 Fedor den Hertog (Ned-Janssens) 5.37.52, 2 Bert Oosterbosch (Ned-Post) 3.37 (met tijd vergoeding 5.41.10), 3 Budo Frijns (Bel- Driessens) 4.21 (met tijdvergoeding 5.42.08), 4 Roelof Groen (Ned-Koopmans) 10.05 (met tijd vergoeding 5.48.01), 5 Daniel Willems (Bel-Jans- sens) 13.52, 6 Johan van der Meer (Ned-Koop- mans, 7 Dirk Heirweg (Bel-De Bruyne), 8 Etien ne de Beule (Bel-Lelangue), 9 Regis Delephine (Fra-Naeye), 10 Gregor Braun (Wdl-Naeye). HET ALGEMEEN KLASSEMENT: 1 Jan Raas (Ned-Post) 16.48.9, 2 Daniel Willems (Bel- Janssens) 16.48.17, 3 Jean Luc van den Broucke„ Naeye) 16.48.36, 4 Gerrie Knetemann (Ned-Post) 16.48.38, 5 Frits Pirard (Ned-Danguillaume) 16.49.12, 6 Ludo Peeters (Bel-Janssens) 16.49.17, 7 Aad van den Hoek (Ned-Post) z.t., 8 Leo van Vliet (Ned-Post) 16.49.21, 9 Gerrie van Gerwen (Driessens) 16.49.22, 10 Dirk Heirweg (Bel-De Bruyne) 16.49.23, 13 Cees Priem (Ned-Post) 16.49.26, 15 Fons van Katwijk (Ned-Lefevre) 16.49.27, 16 Piet van Katwijk (Ned-Post) z.t. 20 Theo Smit (Ned-Koopmans) 16.49.31, 21 Jan Aling (Lefevre) 16.49.34, 22 Fedor den Hertog (Ned-Janssens) 16.50.53, 23 Bert Oosterbosch (Ned-Post) 16.54.29, 26 Hans Langerijs (Koop- mans) z.t., 34 Joop Zoetemelk (Danguillaume) 17.05.07. De Amsterdamse kwam niet verder dan die 6.20, maar dat was toch voldoende voor de zesde plaats. Op ruime afstand van de top van Europa, want om ereme taal te bemachtigen bleek in Bydgoszcz een afstand nodig van minimaal 6.46 me ter. Aan de echte top was het verschil zeer klein. Goud voor de Oostduitse Helga Radtke (6.47), zilver voor de Westduitse Sabine Everts (6.46) en brons voor Susan Hearnshaw uit Groot-Brittannië met eveneens 6.46. Ook Ingrid Stoot had de nodige moeite om op de 800 meter een ronde verder te komen. Met haar 2.07.6 bleef ze bijna twee seconden onder haar beste seizoenpresta- tie, maar haalde toch de halve finale, omdat naast de nummers een en twee van elke serie nog eens acht tijdsnelsten over de vier reeksen verder gingen. De tijd van de Bredase was net aan voldoende om zich bij dat groepje te plaatsen. Dat had ze ook een beetje te danken aan de serie voor haar, waarin het tempo vrij laag lag. Ter illustratie: de Britse McDermott werd tweede in dezelfde tijd als Ingrid Stoot. Het pas 15-jarige Brabantse talentje mag derhalve nog een keer onderzoeken hoe haar mogelijkheden liggen. Dat kan dan wel eens gebeuren onder heel ander omstandigheden. In het zeer fraaie stadion verandert namelijk de wind voortdurend en dat kan natuurlijk duide lijk invloed hebben op de prestaties. Naast de succesjes waren er ook tegen vallers en teleurstellingen. Een tegenval ler was bijvoorbeeld de matige hordenra ce van Bert Knollema. Hij finishte in 15.04 seconden en was daarmee een van de twee atleten die de 110 meter hindernissen niet binnen de 15 seconden voltooiden. Voor Knollema overigens een uitschieter in ne gatieve richting, want hij had dit seizoen nog geen enkele keer 15 seconden nodig gehad. Een teleurstelling werd het optreden van Paul Wijnbergen op de tienkamp. Een spierblessure in het linkerdijbeen scha kelde hem al op het tweede onderdeel (verspringen) uit. Wijnbergen: „Ik had op de Nederlandse kampioenschappen ook I 4 lust en het heeft een positieve werking op de geest van een coureur, die boven dien agressiever wordt. Het gebruik blijft bovendien weken aantoonbaar in de urine. Dat zou ook verklaren waar door Zoetemelk bij de controle in Pa rijs nog positief werd bevonden, voor een produkt dat hij in de Alpen al had genomen. Harry Meuwese heeft zich gisteren trouwens onvoorwaardelijk achter Zoetemelk geschaard. De directeur van het Uniebureau meldde dat er in dit geval geen sprake is van „duistere praktijken” en dat anabolica in de wie lersport in slechts geringe hoeveelhe den worden genomen. De KNWU wil „om alle mogelijke verkeerde gedach ten bij het Nederlandse publiek weg te nemen” zaterdag na afloop van de Ronde van Nederland een bijeenkomst beleggen, waarop drs. Ketelaars uit Nijmegen en dr. Schattenberg, voorzit ter van de medische commissie van de KNWU, een toelichting zullen geven op het geval-Zoetemelk. Hoewel Zoetemelk aanvankelijk liet weten deelname aan het wereld kampioenschap na deze affaire af te willen laten hangen van zijn motiva tie op dat moment, heeft hij inmiddels al bekend gemaakt zeker van de partij te zullen zijn in Valkenburg. Ook het idee om onmiddellijk naar huis te gaan uit de Ronde van Nederland werd niet uitgevoerd. „Dat zou toch alleen maar verkeerd uitgelegd kun nen worden, heb ik hem gezegd”, zei Meuwese. Marc Albert struikelde gisteren in de kwartfinale van de nationale tenniskampioenschappen reeds over zijn zeven jaar oudere tegenspeler Martin Koek.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 25