Aanblijven Rooswijk-coach niet waarschijnlijk Honkbalteam faalt op alle fronten Veldwerk Pino’s zwak Zege en verlies Terrasvogels sleept titel in de wacht Terrasvogels wint zonder overtuiging Weinig perspectief ondanks lijfsbehoud 21 1 honk- en softbal in cijfers Hamilton Richardson mist durf 1 17 MAANDAG 20 AUGUSTUS 1979 16 HONKBAL HEREN SOFTBAL DAMES 9S» out KLASSE EERSTE KLASSE op HCAW-Capac- I op de heuvel stond was hem een kort ■e d y an rd en or hoewel een definitieve beslissing daarom trent nog niet gevallen is.” Robur ’58 Frogs Zuidv. Roef Giants 28 47 28 43 28 32 28 29 28 46 28 38 28 36 26 28 17 28 17 28 17 20 17 18 17 16 17 27 17 22 16 20 16 16 17 16 15 24 16 22 16 22 15 18 16 16 12 20 12 18 11 14 13 14 13 10 15 26 15 24 15 20 Amstell. GeelW.* 16 15 16—14 17 14 28 28 28 24 26 10 28 10 16 15 15 16 15 14 15 12 13 12 8 8 2 6 4 TRIEST (ANP) Uithuilen en op nieuw beginnen. Het motief van Wim Kan voor zijn oudejaarsconference geldt eveneens voor de KNBSB en zijn techni sche staf na het teleurstellende verloop voor de Nederlandse formatie van de strijd om de Europese honkbaltitel. Een hoofdstuk apart in dit teleurstel lend voor Oranje verlopen kampioen schap vormde werper Martin Ronnen- bergh. Hij faalde zoals zelden een speler voor hem. In de eerste wedstrijd, die hij bestaan beschoren. Met een achterstand van 0-5 nam hij binnen twee innings af scheid. Een geweldige deceptie. Maar Ronnenbergh zag slechts de zonzijde van het verblijf in Triest, zoals velen met hem. Ook een werper heeft wel eens een slechte dag”, was zijn commentaar. Ron nenbergh kende in Italië alleen maar slechte dagen. Want ook in het vierde nietszeggende duel tegen Italië faalde de Giants-werper. En hoe. Opnieuw slaag- Daar werd begrip voor opgebracht, maar als in die testcase daarna blijkt dat er spelers rondlopen die helemaal niet presteren, dan doet dat op zijn zachtst gezegd merkwaardig aan dat een derge lijke speler koste wat kost gehandhaafd blijft. Iemand als Ben Richardson. In Nederland behoorde hij in de competitie tot de beste slagmensen, In Haarlem sloeg hij niets: twee honkslagen uit ne gentien slagbeurten. „Maar ik zie Ben groeien”, zei Hamilton toen. In Italië was Ben Richardson steeds een vaste keus. Resultaat: zegge en schrijve één honk- slag in veertien slagbeurten. Het was een homerun, maar tegen België ...pas in de derde wedstrijd tegen Italië was Ben Ri chardson uit de opstelling verdwenen. Maar toen was het al te laat. Een dergelij- ke houding typeerde de coach. Hij hield te veel vast aan zogenaamde gerenommeer de namen. Hij miste de durf en wellicht ook de mogelijkheden wat materiaal be treft om gewaagde ingrepen toe te passen. Iets wat zijn Italiaanse collega wel kon en deed. Hammy the Shot” was echter te behoudend en vooral de inbreng van de Antillianen heeft hem te veel parten ge speeld. de hij er geen moment in zijn wil aan de Italianen op te leggen. In tegendeel. Toen de squadra zich ernstig met de wedstrijd ging bemoeien werd Ronnenbergh alle kanten opgeslagen en werd opnieuw de heuvel verlaten. Een smadelijker afgang is niet voor te stellen. TRIEST. Het Nederlandse honkbalteam heeft gisteren in Triest de vijfde en laatste wedstrijd om de Europese titel tegen Italië met 8-5 gewonnen. Het was de enige overwinning voor Nederland in de serie, die Italië al na drie duels het kampioenschap bracht. Zaterdag ver loor Nederland met 8-4 van Italië. Homeruns: Ben Richardson (2e innings) en Hennie Jenken (9e). (Van onze softbalmedewerker) HAARLEM. Onder ideale weersom standigheden heeft Terrasvogels afgelo pen zaterdag eindelijk de lang verwachte softbaltitel in de wacht kunnen slepen. Een volgepakt Badmintonpad zag de ploeg van Teun van der Berg evenals vrijdagavond een snelle voorsprong ne men, die beslissend bleek te zijn voor de winst en het kampioenschap. Gemakke lijk hadden de Birds het tegen een tot het uiterste gaande Vax-Kinheim niet. Ver diend was de 3-0 zege daarentegen zonder twijfel. Dat de titel bij de juiste ploeg terecht is gekomen lijdt geen twijfel, al moet het voor de Santpoortse ploeg toch wel een teleurstelling zijn dat men in de rechtstreekse confrontaties met concur rent HHC geen enkele keer aan het lang ste eind kon trekken. Basis voor de titel was echter het con stante spel. Daar waar andere ploegen herhaaldelijk in de fout gingen, bleef Terrasvogels dit seizoen onverstoord ver dergaan met het binnenhalen van de winstpunten. Een resultaat dat op zich uiteraard een tevreden stemming in het Rooswijk-kamp teweeg bracht. Maar dat neemt niet weg dat het vertoonde spel - met name in het tweede treffen - weinig perspectieven biedt voor de toekomst. Een voor Roos- wijk overigens nog vage toekomst, want zo stelde Loek de Jong na afloop van het duel in Breda: „Rooswijk kan op deze weg niet voortgaan. Volgende maand komt er een gesprek met alle betrokkenen. Daarin zal moeten worden nagegaan of volgend seizoen het opereren in de eerste klasse nog wel de moeite waard is.” Zoals de zaken er nu voor staan heeft Rooswijk, wil het met enige kans van slagen een nieuw avontuur in de eerste klasse tegemoet zien, ook dringend be hoefte aan uitbreiding van de (vaak te) smalle selectiegroep. Vanuit de jeugdaf deling valt zo’n aanvulling (nog) niet te verwachten. Loek de Jong: „De selectie moet verbreed worden, dat is duidelijk. Zeker nu Bert Böekling te kennen heeft gegeven definitief met honkballen te stop pen. Verder vallen ook Francis Arends door emigratie en Jan Oudejans door ver huizing weg. Om te beginnen moet er een werper bij komen, maar verder zijn ook twee fielders bittere noodzaak.” De realisatie van deze wensen hoeft echter nog niet als logisch gevolg te heb ben het aanblijven van Loek de Jong. De Jong is met name niet tevreden over de in het afgelopen seizoen getoonde wedstrijd- mentaliteit van zijn ploeg. „Een te groot aantal spelers heeft te weinig enthousias me kunnen opbrengen. Dat ik die jongens niet heb kunnen bereiken,, stelt me teleur. Op dit moment acht ik het dan ook niet waarschijnlijk dat ik als coach aanblijf, Gé van der Lem brengt de vierde Roos- wijk-run over de thuisplaat tijdens het tweede, in Breda verspeelde, duel tussen zijn ploeg en Alro/Jeka. Door „thuis te stelen" profiteert de Rooswijker handig van de trage gooibeweging van de Jeka- pitcher. De wedstrijd tussen Terrasvogels en Thamen, die het aanstaande weekeinde in Santpoort zal worden gespeeld, kan daar door wel eens van doorslaggevende bete- Met de wetenschap uitgeschakeld te zijn voor de titel, bracht HHC tegen EDO een „feestopstelling” binnen de lijnen. Verant woordelijk voor de nederlaag was echter vooral de zwakke aanval, die alleen in de donkere wolken boven Terrasvogels sa men. Hits van Germaine Leuven, Corine Vlek en Anke van Wezel bezorgden de ploeg van Matthy Möllman riante sco- ringsmogelijkheden. Noch Joke van der Peet, noch Elly Driessen konden deze kan sen echter verzilveren. Op dat moment ook wist Kinheim zich geklopt en kon Terrasvogels de titel niet meer ontgaan. Terrasvogels, dat zich ook in de laatste inning weer stuk liep op Ineke Mulder, zag tenslotte aan alle spanning een einde ko men toen Hennie van der Vlugt Carla van der Veldt uitving en voor de bevrijdende laatste nul zorgde. TYBB 1-0-0-0-2-04-0-0 7. Charles Ket 3-11-8-3. Terrasvogels 5-0-0-0-2-0-1-0-2 10. Peter Kuijpers 5-3-6-2 (6 1/3 innings) en Nico Adam 34-1-0 (2 2/3 innings). „Gelukkig voegden wij toen nog twee runs aan ons totaal toe”, verzuchtte Har ry van Berkel later, „maar overtuigend ging het allemaal niet”. Niet zonder moeite kwam Nico Adam daarna de laat ste TYBB-slagbeurt zonder kleerscheu ren door. laatste slagbeurt succes had, toen EDO tot drie keer toe in de fout ging en Mar ja Lanz een driehonkslag gaf. De winst had EDO op dat moment al veilig gesteld door een run van Wil Kuipers - tweehonkslag - en scores van Jacqueline van Berloo en op nieuw Wil Kuipers. Door slaggeweld van Marian Kuyvenho- ven en Astrid de Zoete kwam Storks in de vijfde slagbeurt weer op gelijke hoogte. In de zevende inning leek EDO door honks lagen van Wil Kuijpers en Cora Keeman de strijd toch nog in de reglementaire speeltijd te gaan beslissen. Op de valreep echter bracht Wilma van Rijswijk de ploe gen op gelijke hoogte. EDO forceerde tenslotte in de negende inning toch nog de winst. Kinheim 0-0-0-0-0-0-0 0 Ineke Mulder 7- 1-8-1. Terrasvogels 3-0-0-0-0-0-0 3 Els Koks 6-0-5-1. EDO 1-0-0-2-0-0-X =3 Marian van Ginho- ven 7-1-3-3. HHC 0-0-0-0-0-0-I =1 Sandra Klesser 2-2-74. De degradatiewedstrijden tussen Rooswijk en Jeka in cijfers. Rooswijk 14444-144- x 7. Jeka 244444444 2. Werpersre- sultaten: Frank in den Bosch (Rooswijk) 10-24- 1 en Ruud Dom (Jeka) 3444. Beste slagmen sen: Jan Berkhout 0.667, Henk Vereschildt 0.667 en Frans Bakker 0.400. Jeka 044444-14- 0=4. Rooswijk 04444-1444 5. Werpers- resultaten: Rob Emmen (Jeka 7444 en Jan Berkhout (Rooswijk) 3444. Beste slagmensen: Ruud Dom (Jeka) 0.600 en Frans Bakker 0.500. Daarmee blikte Van Berkel reeds vooruit naar de topper tegen Thamen. Een duel waarin Terrasvogels beslist beter voor de dag dient te komen dan zaterdag j.l. in Haarlem. In een matige en van TYBB- zijde onvriendelijke vertoning verspeel den de Santpoorters door een zwakke zevende inning het overgrote deel van hun 8-3 voorsprong, waarvan de basis al werd gelegd in de produktieve openingsslag- beurt. Slechts door een fabuleuze aangooi van rechtsvelder en absolute uitblinker Bert Koks op catcher Willem Hurkmans werd in deze fase de gelijkmakende acht ste run van TYBB voorkomen. Geholpen door ongecontroleerd werpen van TYBB-pitcher Ket (driemaal 4-wijd en éénmaal geraakt werper) leverden honkslagen van Wil Kuijpers en Bert Koks reeds in de eerste inning een riante Santpoortse voorsprong op. Ook het veld werk van Terrasvogels, met als hoogte punt een dubbelspel van Bert Koks op het eerste honk, kon de toets der kritiek daar na nog geruime tijd weerstaan. Maar na dat runs van Wil Kuijpers en Dick van der Vlugt de Vogels aan een 7-1 voorsprong hadden geholpen, raakte werper Peter Kuijpers in de zevende Haarlemse slag beurt in grote moeilijkheden. Tweemaal 4-wijd en een honkslag van Ket werden gevolgd door een kapitale fout in het binnenveld van de Vogels, waardoor TYBB de marge verkleinde tot 8-5, om op het werpen van reliever Nico Adam zelfs nog tot 8-7 terug te komen. Storks 1-0-0-1-1-0-1-0-0 4 Monique Cay- aux 1-1-12-6. EDO 2-1-0-0-0-0-1-0-2 6 Marian van Ginhoven 4-1-9-3. EDO, dat aanvallend goed voor de dag kwam verzuimde tegen Storks een snel veroverde 1-3 voorsprong na de tweede inning uit te bouwen tot een veilige marge. Terrasv. HHC EDO DSS HCAW C-WK Pirates Birds De Pino’s Sparta Sp’woude BSC Heil. The Her. Thamen Pirates Terrasv. Robur ’58 O.G. HCTIW Lijnden Fl. Petr. Bl’daal K’land Wassen. DSC’74 DSS Spartaan Wass. EHS ADO Neptun. Kinheim Shell Bl’daal Storks UW De Met. De Ping. O.G. EHS Sparks SC H’lem Terrasv. DVH Bl’daal Caps TYBB Uitsm. DSS Meteoor BSC Heil. Pino’s 1-2-0-3-1-1-x 8. Christel den Ou ter 10-2-4-7. Spaarnwoude 0-0-0-0-2-0-3 5. Marion Kortekaas 7-3-6-5. Voor het grootste gedeelte is de IJmui- dense zege het werk geweest van werpster een ym- :ven atie sins, and de aar- ner- )og- t de lior, bod oor Ne- ibe- pa de id. •eg en er- nd in- 510- igt: 3n), 5. vas (Van onze honkbalmedewerker) HAARLEM. Ook na de resultaten van het afgelopen weekeinde heerst er in de tweede klasse C van de honkbalcom- petitie nog altijd volop spanning. Welis waar maakte koploper Thamen tegen runner-up Robur ’58 niet de fout waar de achtervolgers Pirates en Terrasvogels zo smachtend op wachten, maar dat bete kent nog geenszins dat de titel nu zonder slag of stoot ten prooi zal vallen aan de ploeg uit Uithoorn. Want ook Pirates (11- 0 tegen The Caps) en Terrasvogels (10-7 tegen TYBB) sloten hun duels winnend af. m >r- er •e- n. er ot )e lg is en in op en 22 :n, in ta ke ik sr n, ri se •n at se s- c- a- Kan nog met geen enkele zekerheid ge zegd worden of Sparta dan wel Pino’s met de hoogste eer zal gaan strijken; groot is in elk geval de kans dat de beslissing in Rotterdam zal vallen. Pino’s treedt aan staande zondag namelijk om 14.00 uur in de Maasstad aan tegen Neptunus, terwijl Sparta twee uur eerder de strijd aanbindt met Spaarnwoude, eveneens in Rotter dam. Een derde mogelijkheid is een be slissingswedstrijd op neutraal terrein. Dat gebeurt indien Sparta en Pino’s een gelijk resultaat behalen in de achttiende en laat ste competitiewedstrijd van het seizoen. (Van onze softbalmedewerker) IJMUIDEN. Alles in de tweede klas se A softbal hangt af van de laatste competitieronde. De twee kandidaten voor het kampioenschap en de daaraan gepaard gaande promotie naar de eerste klasse, Europa Meubel Pino’s en het Rot terdamse Sparta, gaven elkaar ook tij dens het voorlaatste competitieweekein- de geen duimbreed toe. Sparta won zoals het wilde met 10-3 van De Spartaan en Pino’s liet zich ondanks een barslechte slotinning niet verrassen door Spaarn woude. kenis zijn voor wat de afloop van deze naar een boeiende climax toegroeiende competitie betreft. Wel zeker is in elk geval dat Robur ’58, dat het met 6-5 tegen Thamen moest afleggen, in de race om het kampioenschap heeft moeten afhaken. Grondregels van honkbal zijn slaan, vangen en fielden. Drie peilers waarop het spel is gebaseerd. Tijdens de wedstrijden in Triest bleek dat Nederland die onder delen allerminst beheerste. In de drie be slissende ontmoetingen tegen Italië sloeg het team slechts veertien honkslagen, maakte maar even vijftien fouten en scoorde slechts drie runs. De cijfers van Italië waren: 26-2-22. Italië maakte in die serie ook nog eens vier dubbelspelen. Ne derland kwam tot de helft daarvan. We moeten ver teruggaan in de 33-jarige geschiedenis van de reeks van wedstrij den tussen beide leidende honkballenden in Europa om te komen tot een dergelijk uitgesproken suprematie van Italië. De balans slaat nog steeds door naar de kant van Nederland. Italië loopt echter de laat ste jaren aanmerkelijk in. Hamilton Richardson, de man die als de „steler” zo enorm veel verdienste voor het Nederlandse honkbal heeft gehad, maak te in dit toernooi en in de Haarlemse honkbalzesdaagse zijn debuut als zelf standig coach. Daarvoor had hij enkele jaren aan het handje gelopen van de be kwame Amerikaan Ernie Myers. Om het vak te leren, heette het. Nu moest Ri chardson het helemaal zelf doen. Het kan moeilijk succesvol worden genoemd. In Haarlem schermde de coach met de alles- verhullende opmerking: „We zien dit toer nooi als een goede testcase met het oog op Triest”. Werpers Nederland: Jan Venema (>Ae inning) 0-2-24, Rocky Angela (5) 1444, Bertil Haage (3W 6-24-2, Bart Volkerijk W 0-144. ingeschakeld, een bal te gooien die ge makkelijk te raken was. Frans Bakker: „Dom gooit een bal die wel wat wegdraait, maar verder gebeurt er “weinig speciaals mee.” Vormde de 7-2 overwinning natuurlijk al een goede uitgangspositie voor het Een tweehonkslag in het linksveld van Cees Ebbing, goed voor drie runs, deed de hoop in de Bredase harten nog even herle ven. „Volgens mij viel die tik op fout gebied”, oordeelde Rooswijks linksvelder Ben Manshanden later over deze klap. Ondanks een zwakke indruk in het veld, wist Rooswijk de voorsprong van één run uiteindelijk vast te houden. Loek de Jong: „We maakten het onszelf erg moeilijk en ook werper Jan Berkhout („de scheidsrechter zag mijn „sliders” niet en daarmee nam hij mijn sterkste wapen weg”) was niet al te zeker op dreef”. 14 10 10 12 12 16 16 16 16 15 10 8 4 HSCN Schiedam FAK JRC Ducks 17 12 DVH 17 10 Het scoreverloop van de vijfde wedstrijd was: Italië 244444444=5. Nederland: 0-24444- 04-2-4=8. Werpers Italië: Roberto Biagini (3 innings) 2-144, Dario Borghino (3) 1444, Mar co Avalone (2'A) 044-2, Roberto Brassea 1-1- 0-2. Homerun: Cortese (le innings). In de duels met Jeka, dat het slechts één jaargang in de eerste klasse heeft volge houden, kwam Rooswijk aan slag tot bete re prestaties dan in de meeste „normale” competitiewedstrijden. Verrassend ge noeg toonde Jeka zich in dit spelonderdeel met als beste slagman de nog altijd actie ve Ruud Dom (international ten tijde van Sparta’s gloriejaren) evenwel geenszins de mindere van Rooswijk. Dat Rooswijk op eigen terrein desondanks gemakkelijk tot winst reikte, dankte het dan ook ener zijds aan een geslaagde rally in de vijfde slagbeurt, met als klap op de vuurpijl een tweehonkslag van Gé van der Lem en anderzijds aan het ontstellend zwak ver zorgde veldspel van de Brabanders. Daar naast bleek Ruud Dom, tegen de verwach ting in als werper al voor het eerste duel tweede hoofdstuk van de dubbel; na drie innings leek Rooswijk in Breda reeds defi nitief op rozen te zitten. Onbegrijpelijke blunders in het Jeka-veld hielpen Francis Arends en Jan Berkhout in de tweede slagbeurt over „thuis”, waarna Frans Bakker (honkslag) profiteerde van twee doorgeschoten ballen en Gé van der Lem er in slaagde sensationeel de thuisplaat te stelen, 0-4. „Ik hoop maar dat het gezegde „een slechte generale wordt gevolgd door een goede première” ook in ons geval opgaat”, merkte Terrasvogels-coach Harry van Berkel op na de 10-7 overwinning van zijn team op degradatiekandidaat TYBB. Het scoreverloop van de vierde wedstrijd was: Nederland: 044444-144-4, Italië: 0444-1-1- 044=8. Werpresultaten: Nederland: Martin Ronnenberg (8 innings) 6-444, Jan Hijzelen- doorn (1 Innings) 04-1-1. Italië: Ricardo Landuc ci (5 innings) 3-2-44, Vicenzo Perrone (4 innings) 3-1-1. Nagenoeg identiek aan de gestaakte wedstrijd van vrijdagavond is Terrasvo gels zaterdag tegen Kinheim van start gegaan. Onder het motto, dat de aanval de beste verdediging is, trokken de Sant poortse speelsters alle registers open op het werpen van Ineke Mulder. Honksla gen van Ludy van Mourik, Renée van der Berg en Marit Kreischer zorgden niet al leen voor een 1-0 voorpsrong, maar brach ten ook rust in de Santpoortse formatie. Toen bovendien in die eerste inning Hen nie van der Vlugt met een hit de marge tot 3-0 opvoerde, leek de wedstrijd gespeeld. Knap was echter het herstel van de Kin- heimploeg, die onder aanvoering van de uitblinkende Ineke Mulder Terrasvogels volledig aan banden wist te leggen. Te rugslaan deed Kinheim in de vierde in ning. Een schitterende vangbal van Ludy van Mourik op een tik van Germaine Leuven voorkwam echter onheil. In de zesde inning pakten zich opnieuw Dieptepunten waren natuurlijk ook het gedeeltelijk falen van Arnold Smith en Charles Urbanus als vedlspelers. Zij maakten fouten die voor de ploeg desa streus en onbegrijpelijk waren. Gerouti neerde spelers van hun niveau mogen dergelijke blunders, eenvoudig niet maken. Christel den Outer, die net op tijd de goede vorm weer te pakken heeft. De, •vanwege zijn slagkracht, gevreesde Spaamdamse debutant kwam op het wer pen van Wim Dreijers belangrijkste heu- veltroef slechts tot de schamele produktie van vier honkslagen, waarvan drie in de laatste inning. Piëta Blüm opende voor Pino’s de score op een honkslag van Christel den Outer. Hits van Nel Wijker en Monique Blok voerden de voorsprong vervolgens op tot 3-0. Beslissend leek echter de uithaal voor vier honken van Ivonne Stoker met Nel Wijker op de kussens. Na vier volledige innings was derhalve een stand van 6-0 bereikt. Haperend veldwerk van IJmuidense zij de, met name het binnenveld dat aanspra kelijk was voor zes van de zeven gemaak te veldfouten maakte een zwakke indruk, gaf Spaarnwoude in de vijfde slagbeurt de kans iets terug te doen. Het was maar goed dat ook het Spaamdamse veld verre van foutloos speelde, want anders had Pino’s daarna niet zo eenvoudig kunnen uitlopen naar 8-2. Opnieuw moest uitblinkster Christel den Outer (maar liefst tien keer 3-slag) in de laatste inning de steun van haar veld- sters ontberen. Omdat Spaarnwoude ook eindelijk op slag raakte werd de marge zodoende nog verkleind tot 8-5. „Ons veld speelt de laatste tijd niet sterk”, gaf ook Wim Dreijer later toe. „Maar ik ben blij dat we in elk geval gewonnen hebben”. ABC 14 12 HFC H’lem 13 10 Vikingen 14 10 28 28 27 23 28 17 27 3 17 16 17 16 17 14 17 10 17 4 EERSTE KLASSE: WK 5-4. EERSTE KLASSE: DEGRADATIE WEDSTRIJDEN. Rooswijk-Jeka 7-2 en Jeka-Rooswijk 4-5 (Jeka gedegra deerd). TWEEDE KLASSE C: The Caps-Pira- tes 0-11 (7 inn.), TYBB-Terrasvogels 7-10, Thamen-Robur ’58 6-5, DVH-Uit- smijters 3-13, Bloemendaal-Onze Ge zellen 7-5. DEGRADATIE POULE: HFC Haarlem-ABC 3-10, Am- stelland-Vikingen 7-6. EE RSTE KLASSE: DSS-Bloemendaal 4-14, DSS -DSC ’74 9-8, Terrasvogels- SC Haarlem 4-3, Sparks-Bloemendaal 1-8, Wassenaar-Terrasvogels Ter. n.o., DSC ’74-SC Haarlem 11-6, Sparks-EHS 15-5. TWEEDE KLASSE B: Robur ’58- Roef 4-6, Odiz Frogs-DVH 4-1 (DVH gedegradeerd), Zuidvogels-HSCN 2-8, JRC Ducks-FAK 2-7, Schiedam-Giants 8-7 (8 inn.). TWEEDE KLASSE A: ADO-Wasse- naar 12-13, The Herons-EHS 2-9 (ADO gedegradeerd), Heiloo-Neptunus 3-11, De Pino’s-Spaarnwoude 8-5, Sparta-De Spartaan 10-3. DISTRIKT NOORD WEST EERSTE KLASSE PROMOTIE- POULE: DSS-HCTIW 1-0 (10 inn.), BSC Heiloo-Flying Petrels 2-6, De Me- teoor-Lijnde.i 3-9. Eindstand Europees kampioenschap: 1 Italië, 2 Nederland, 3 België, 4 Zweden. Beste werper van het toernooi: Dario Borghi no (Ita), beste achtervanger: Bengt Lofquist (Zwe), beste slagman: Giuseppe Delsardo (Ita), meest waardevolle speler: Davide di Marco (Ita), beste binnenvelder: Don Wedman (Ned), beste bultenvelder: Roberto Ciccone (Ita), beste coach: Giuseppe Guilizzonl (Ita). (Van onze honkbalmedewerker) VELSEN-NOORD/BRED A. Roos wijk heeft het eersteklasserschap voor de duur van tenminste één seizoen verlengd. De tweekamp met het Bredase Alro/Jeka, dat evenals de Velsenaren een teleurstel lend seizoen beëindigde als voorlaatste, beeft Rooswijk een dubbele triomf opge leverd. Eerst zegevierden de mannen van Loek de Jong op eigen veld met 7-2 over de Brabanders, waarna ook de return, zij het met aanmerkelijk meer moeite, aan Rooswijk ten prooi viel (54). twee winstpunten in mindering. HOOFDKLASSE: Kinheim-Terrasvo- gels 0-3 (Terrasvogels kampioen), EDO-HHC 3-1, Storks-EDO 4-6 (9 inn.).

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 17