Beudekertoernooi Strawberries niet in vorm Volgend jaar samen met Rood en Wit in hoofdklasse BLOEMENDAAL KAMPIOEN Recordtijd Veel vriendschappelijk voetbal in regio IJmond Frank van Royale zege’s Stormvogels Ravensberg sportpuntiqj Uitbreiding met meisjes op komst Rob Hak knap in ecneujiN 9NMKS Vergadering KM IB Veel publiek bij zaalvoetbalstrijd Van de Krol dicht genaderd Team van De Vries nog steeds aan de leiding 11 VOC geen partij voor De Kieviten t BiiSiilii 19 MAANDAG 20 AUGUSTUS 1979 18 UW PARTY PARTNER BIJ UITSTEK 1 (ADVERTENTIE) De eerste aflevering van een mogelijk lange reeks invitatiejeugdtoemooien bij WOC was hiermee geslaagd. Dat betekent Het herenelftal boekte alleen tegen nieuweling in de eerste klasse Quick Stick uit Heerenveen een overwinning: 3-1. Te gen Delft (0-2), Hurley (0-1) en Apeldoorn (1-2) werd verloren, tegen Pinoke werd gelijkgespeeld (1-1). Naast een verdienstelijk optreden van de nieuwelingen Maarten van der Burg en Frans Rein Jurrema werd Strawberries geconfronteerd met blessures van Jan Mulder, Cees Prins en Ed Donker. De dames deden het beter. Als derde klassers konden zij zich redelijk staande houden tegen tegenstandsters uit de twee de klasse. Tegen Alliance, HBS en Wage- ningen werd 0-0 gespeeld, van Breda (0-1) en HIC (2-3) verloren en tegen Apeldoorn een grote overwinning behaald: 6-1. Hurley werd toernooiwinnaar bij de heren, HIC bij de dames. (Van onze hockeymedewerker) IJMOND. Strawberries heeft op het eigen toernooi dat dit weekeinde ter voorbereiding op de nieuwe competitie werd georganiseerd, kunnen vaststellen dat er nog driftig gesleuteld dient te worden om de komende competitie pro bleemloos door te komen. VSV kwam in een uitwedstrijd tegen zaterdageersteklasser Kozakken Boys in het veld. Voor trainer Klaas Wit was het een leerzame wedstrijd. Wit: „De ploeg mist nog voldoende combinatie omdat en kele nieuwe spelers ingepast moeten worden.” Bij VSV kwamen Wim Kurvers en Peter van der Kroft tot treffers waar Kozakken Boys er vier tegenover stelde. KIC speelde zaterdagavond tegen het in de eersteklasse van de HVB uitkomen de Waterloo. Ondanks het feit dat trainer Toon Gerrits over de KIC-prestatie matig oordeelde zegevierde het team met 7-0. Laatste man Rob van Noordt vond drie maal het net, terwijl Chris van Lieren (tweemaal) en Hennie van Lieren (twee maal) de zeven volmaakten. DEM oefende tegen Pancratius, de Stormvogels kwam tweemaal in actie. Eerst werd ODIN met 5-1 verslagen waar na gisteren Eland SDC met 1-4 aan de zegekar werd gebonden. Trainer Ted Im mers: „Vooral in de eerste helft tegen de Amsterdamse formatie speelde de ploeg erg sterk. Na de hervatting ging het spel peil iets naar beneden,omdat de ploeg nog niet helemaal in staat is een gehele wed strijd het spel te maken." Bij de IJmuidense formatie maakten de jeugdspelers Jos Bakker en Peter Admi raal hun debuut. In het duel tegen ODIN zorgde Peter Admiraal (tweemaal), Arie Strijland, Paul van Leeuwen en John Pe ters voor de treffers terwijl Paul van Leeuwen, Jos Bakker, Henrie Lenterman en Theo Engels tegen Eland SDC in de roos schoten. ploeg die het afgelopen seizoen promo veerde naar de tweede klasse. Vlak voor de rust bracht Jan Duin de stand op 1-0. In de tweede helft kwamen de bezoekers sterk terug en zorgden via drie treffers ervoor dat de eindstand 1-3 werd. In 't Beverwijkse voetbaltoernooi kwamen VVB en Wijk aan Zee tegen elkaar in het veld. De ploeg van trainer Maup Kruyer speelde met enkele invallers. Desondanks opende Rob Visser de score; 0-1. Na de hervatting bracht Wijk aan Zee de gelijk maker op het scorebord. Vlak voor het einde zorgde wederom Rob Visser dat VVB met 1-2 de overwinning pakte. In hetzelfde toernooi verpletterde De Kenne- mers USVU: 7-0. Trainer Clement Koster: „De spelers zijn buitengewoon gemoti veerd om dit jaar goed voor de dag te komen, ook nadat de score op 2-0 was gebracht bleven wij jagen op meer tref fers.” Frans van Beuningen (driemaal), Paul van Hogen (tweemaal), Gerrit van der Lugt en Raymond van der Vaart zorg den voor de zeven treffers. ADO’20 oefende tegen hoofdklasser (Van een medewerker) IJMOND In een goed bezette sport hal „IJmuiden-Oost” werd zaterdag een begin gemaakt met het zaalvoetbaltoer- nooi waaraan alle IJmondse zaalvoetbal- verenlgingen deelnemen. Verenigingen die hun eerste wedstrijd verloren waren gelijk uitgeschakeld. De enige verrassing was het verlies van eerste klasser Club '12 dat in een spannende wedstrijd met 3- 4 het onderspit moest delven tegen twee deklasser PCH. Een van de attractiefste duels was Maurits Disco tegen Mazda. Beide ploegen spelen in de competitie ook tegen elkaar. Reeds in de eerste mi nuut opende Aleid Schenk de score. Maz da, qua spelersmateriaal de mindere, bleef echter goed tegenspel bieden. Tot 4-4 ging de strijd gelijk op totdat John Lang broek en Aleid Schenk ervoor zorgden dat Maurits Disco een ronde verder kwam. (Van onze cricketmedewerker) HAARLEM. In 1980 zullen na elf jaar Rood en Wit en Bloemendaal elkaar weer in de cricket hoofdklasse gaan bestrij den. Bloemendaal werd gisteren ongesla gen kampioen in de eerste klasse en kon uitbundig zijn promotiefeest vieren. Bur gemeester Weekhout van Bloemendaal en Rood en Wit voorzitter W. C. Kummer behoorden tot degenen die de cricketclub „Bloemendaal” met zijn fraaie kampi oenschap kwamen gelukwensen. Het Haagse HBS werd voor het tweede achtereenvolgende seizoen landskampi oen en Rood en Wit heeft de HBS-ers zondag geen strobreed in de weg gelegd. De Zwanenburger Henny van Lent bracht het in de 75 kilometer lange ronde van Heesch in Noord-Brabant tot zijn derde seizoenzege. Tweede werd Louis van Wely uit Vught en derde Arie Versluis uit Ameide. In de door favoriete Keetie van Oosten- Hage gewonnen ronde van Rosmalen voor dames, legde Hanneke Lieverse uit Hille- gom beslag op een verdienstelijke tweede plaats. Derde werd Nel Streef uit Lekker- kerk, vierde Petra de Bruin uit Uithoorn en vijfde Els van Leeuwen uit Lisse. Keet ie van Oosten-Hage reed de 72 kilometer in 1 uur 53 min. en 55 sec. (Van onze tennismedewerker) OVERVEEN. Rob Hak heeft met gemak het invitatietoernooi dat voor het eerst aan het Beudeker-jeugdtoernooi was toegevoegd op zijn naam gebracht. Zeer gedecideerd stuurde hij in de finale Hans Bruggeman alle kanten op: 6-0, 6-3. Het gewone Beudekertoernooi leverde in de oudste leeftijdsgroepen (tot en met 21) Lex Lohuis en Marjet Krijger als nieuwe bekerhouders op. In Sittard verschenen drie AV Haar lemmers bij een internationale wedstrijd aan de start. Het meest opvallend was de verrichting van Evert van Ravensberg. In een goede bezette race over 1500 meter nam hij het op tegen onder andere een Nieuw Zeelander van 3.41,0 en een West- Duitser van 3.43,2. Na een niet al te snelle opening van 2.05 over de eerste 800 m werd het tempo flink opgeschroefd. Van Ravensberg kon goed volgen en rukte in de laatste ronde op naar een onverwachte tweede plaats, welke hij echter in de laat ste 100 meter moest prijsgeven. Met een vijfde plaats, tweede Nederlander, in een snelle 3.52,1 was opnieuw zijn seizoentijd verbeterd. De 3000 meter, welke Pieter Fris een paar dagen eerder in de persoonlijke top tijd van 8.30,0 had afgelegd, zou de jonge Haarlematleet een tijd onder die 8.30 moe ten opleveren. De snelle opening van 64 sekonden en het grote aantal stalls in kort tijdsbestek deden Fris echter de das om. Met 8.34,6 bleef Fris alweer boven de voor hem zo magische grens. Winnaar werd een Belg die, na op de eerste 1500 m te zijn aangetrokken door van Ravensberg in 4.03, uitkwam op een prima 8.05,0. De derde Haarlemse deelnemer Ron Antheunisse zag geen kans zijn 400 m horden-record te doen sneuvelen. Het tweemaal achter elkaar niet goed uitko men bij de zevende en achtste horde deed zijn ritme verzwakken. Zijn eindtijd was 58.8. Een 20 km wegwedstrijd in Sneek heeft enkele Haarlemmers goede tijden opgele verd. Willem Westerholt (Holland) nam revanche op Joost de Bock voor zijn eer der opgelopen nederlaag in Lisse op de 25 km. Westerholt eindigde op een mooie vijfde plaats in de acceptabele tijd van 1.09.25. De Bock werd negende in 1.11,04. Bij de veteranen II was er een klein succesje voor Ton van der Linden. De 53- jarige hardloper werd tweede met 1.24,18. ton als en in fde Fon te ling het be rij md ;en sin ed- een jar- izo- yer- l In ’iet yer- 1,2. JOS. het O. J. ren oor ede ené de- :en, >ert ner lts. t in ijf- eb- uit ?te, nel ker fan lijn am ;rs- ten Winnaar Rob Hak iro- Jeg vo lde pe- ns- rla ;nd ho- tot eer ids ide m- len en er- ffe- Pi- an oe- ta- er- les ijk ie- ^o- in- al- ta- de ►es de U- ts- ?ts is ide tij- tie >pt art in- ut- en :oe ed ijd te ►or in op FL) ch on v. 'D ;za lis ►es 95 it.; m, sa, ie, Gen. Cronjéstraat 31 - Tel. 253630 Haarlem (Van onze cricketmedewerker) HAARLEM. VOC leed in Rotter dam een grote nederlaag tegen De Kie viten, dat 234 runs scoorde voor het verlies van zeven wickets. Morley scoorde een century en bleef met 100 not out. Senhouse kwam tot 41. Voor VOC was invaller Ernest Lefèbvre met 3 voor 41 de meest succesvolle bowler. Senhouse bowlde vervolgens met 7 voor 60 VOC voor 100 all out. Sillevis werd voor VOC topscorer met 26, waarvan hij 23 runs scoorde in één over van Senhouse! UD-VRA eindigde in een 4-2 draw voor VRA. De Amstelveners kwamen door Ackerman (54) en Barkas (44) tot 176 voor 9, waarna UD al snel op 80 voor 7 tegen de nederlaag zat aan te kijken. Door M. Lubbers (33 not out) en P. Scholten (35) werd het echter 140 voor 9 en miste UD op één run na een 3- 3 score. Bij het lopen van de 141ste run op de laatste bal van de wedstrijd ging Scholten run out. Quick heeft nog een kleine kans om van de laatste plaats af te komen door de overwinning, die het zondag op HCC behaalde. De scores luidden: HCC 164, Quick 167 voor 7. Het Nederlands elftal speelde vrij dag en zaterdag twee eendaagse wed strijden tegen de Engelse Free Fores ters. Het werden twee oninteressante wedstrijden. Vrijdag maakte de regen er in feite een farce van. Om half zeven 's avonds kon Nederland beginnen aan de taak om in 22 overs 137 runs te scoren. Dat dat lukte was op zich spec taculair, maar met cricket op interna tionaal niveau had het allemaal weinig te maken. Brouwer (30), Bakker (39, 1x6, 5x4), B. van Weelde (27, 3x6) en S. Lubbers (15 not out) bezorgden Neder land een merkwaardige overwinning. Zaterdag werd het een saaie verto ning, die maar liefst 7 Vs uur duurde. Nederland scoorde in vier uur 232 all out, waarbij Peter Entrop met 92 net zijn century miste toen hij ten slotte toch nog werd uitgevangen. Spits (37) en van Wel (35) scoorden eveneens een goed totaal. De Free Foresters deden daarna bijna 3'6 uur over 168 voor 7 en het publiek kon daar niet van genieten. Bovendien leed de enige theoretische con current, VOC, een grote nederlaag tegen De Kievieten, waardoor HBS het kampi oenschap al helemaal niet meer had kun nen ontgaan. Rood en Wit scoorde eerst battend 156 runs en had die score volledig te danken aan een schitterende innings van ope- ningsbat Maarten Tuininga, die met 87 not out zijn bat door de innings droeg. De enige steun van betekenis die Tuininga kreeg kwam van Mar Flohil, die op de voor hem ongewone vierde plaats op de battinglijst 15 runs scoorde, van Eelco Klein (12) en van Carlos Zwikker (15). Vorig jaar debuteerde de snelle bowler Mare van Heyningen bij HBS tegen Her cules, waarbij hij opzien baarde door met zijn acties Hercules een inningsnederlaag te bezorgen. Zondag legde hij de basis voor de beslissende HBS-zege met de schitterende bowlingcijfers 8 voor 44 in 21 overs. De HBS-fielders deden op zijn bow len vier vangen, hetgeen zijn cijfers uiter aard zeer ten goede kwam. Zeven Rood en Wit bowlers slaagden er vervolgens geen moment in om greep op de HBS-batsmen te krijgen. De Haagse aanvoerder Pim v. d. Vegt opende en bleef met 65 not out en alleen Henny Wijkhuizen veroverde een wicket, te weten dat van Bart Visée (35), door een vang achter het wicket van Maarten Tui ninga. Calvin Hope, de Westindische co ach van HBS maakte met 38 not out de wedstrijd met zijn aanvoerder uit en voor het verlies van één wicket passeerde HBS het Haarlemse totaal. De stand in de hoofdklasse luidt: HBS 13- 56; Kievieten 14-48; VOC 13-43; Rood en Wit 14-45; VRA 13-41; UD 1340; HCC 14- 43; Quick 14-43. Bloemendaal heeft slechts ruim vier uur tijd nodig gehad om met een klinkende overwinning op Hercules de promotie naar de hoofdklasse zeker te stellen. Dirk Reisig (2 voor 23), Ted Foster (4 voor 36) en Larry Worreld (3 voor 14) gooiden Hercu les voor 99 uit en alleen openingsbatsman F. Smit had bij de Utrechtse ploeg nog iets tegengesparteld. Op 10 had Bloemendaal de wickets van Floberg (8) en Chambers (2) al verloren, maar Alexander de Geer (40 not out) en Ted Foster (51 not out) brachten Bloemendaal vervolgens in ruim 17a uur definitief in de hoofdklasse. Dat het kampioenschap ongeslagen werd be haald geeft het een speciaal cachet. Het zal voor Bloemendaal wel van groot be lang zijn dat hun speler/coach Ted Foster volgend jaar weer naar Nederland komt. Zijn bijdrage aan de promotie was niet gering en in de hoofdklasse zal zijn grote kennis en vakmanschap voor de Bloemen dalers goed van pas komen. Stand in de eerste klasse: Bloemendaal 14-68; HDVS 12-48; Excelsior 13-51; ACC 14-53; HCC II 13-39; Hercules 12-35; VUC 14-32; Quick (N) 14- 29. AMSTELVEEN. Op zaterdag 3 no vember a.s. zal in Amsterdam een buiten gewone algemene ledenvergadering van de Koninklijke Nederlandse Hockey Bond (KNHB) worden gehouden. Op deze bijeenkomst zal het onlangs ge reed gekomen rapport van de bijzondere commissie competitiestructuur worden behandeld. De weastrijd Griffioens en DGS Smul was de enige wedstrijd die in een gelijk spel eindigde. Bij het nemen van straf schoppen bleek DGS de sterkste. Aan staande woensdag 22 augustus wordt de tweede ronde afgewerkt. Aanvang 19.00 uur. Het programma voor woensdag: Cos- mos-Otte Eagles, Maurits Disco-DGS Smul, Loek Anderson-Woontoon, Veld- huyzen-IJmond '73, De Jutters-Van Es Boys, Starko Birds-Schaaper. Stravers- Sanitair 2000, Pour Toi-PCH. KVC. in een aantrekkelijk‘duel zegevier de RVC met 0-2. KIC speelde woensdag avond in een uitwedstrijd tegen Volen dam C. Nadat Volendam in de eerste helft een voorsprong had genomen, kwam de ploeg van trainer Toon Gerrits sterk terug en dankzij Hennie van Lieren op 1-1. Beverwijk kwam in een thuiswedstrijd uit tegen Terrasvogels. Het geïmprovi seerde team van Janos Beke kwam niet verder dan een teleurstellend 0-0 gelijk spel. IJmuiden trad aan tegen het eveneens in de eersteklasse uitkomende Noord- wijk. De ploeg van Piet Buter gaf de Noordwijkers zeer goed partij en was nog het dichtst bij de overwinning. Een doel punt van Peter van Ravensbergen werd afgekeurd, waardoor de eindstand 0-0 bleef. Het zaterdagteam van Stormvogels won afgelopen zaterdag een toernooi bij ODIN. Na een spannende finale tegen ODIN zegevierde het team van trainer Cees Glas na verlenging met 1-0, dankzij een treffer van Jack Aland. de vijfde wedstrijddag van het toernooi om het open viertallenkampioenschap brid ge van Kennemerland, dat door Boeken- roode wordt georganiseerd, was het lei dende team De Vries niet van het pad der overwinningen af te houden: De Jong werd met 11-9 verslagen, terwijl Kerner door een verlies van niet minder dan 17-3 de kracht van zijn opponent terdege moest ervaren. De Vries heeft nu 159 punten, maar wordt op de voet gevolgd door Van de Krol die 157 liet aantekenen. Beide viertallen zullen ongetwijfeld on der elkaar gaan uitmaken, wie districts- kampioen wordt. In de negende ronde moest De Vries (de viertallen zijn niet clubgebonden en dra gen daardoor de naam van de aanvoer der) aantreden tegen De Jong (De Jong- De Winter, Ligthart-Zijlstra). Dit team was de laatste weken aan een prachtige opmars begonnen en stond met 118 pun ten op de derde plaats, terwijl De Vries er 131 bijeen had gespeeld. De ontmoeting tussen deze viertallen zou wel eens beslis send kunnen zijn voor de definitieve be zetting van de bovenste plaats. Het beloofde een treffen op het scherp van de snede te worden en dat is er inderdaad uitgekomen. De eindstand werd 11-9 en dat betekende een kleine doch kostbare zege voor De Vries (echt paar De Vries en Cees Toeset-Gerard Groen). Vervolgens trad de leider van het klassement aan tegen Kerner: een viertal waarvan forse tegenstand verwacht mocht worden. Dat pakte geheel anders uit want Slot-Van der Lit, Kuhlman-Spee (Kerner was verhinderd) kregen geen en kele kans en werden gedwongen met een nederlaag van 17-3 genoegen te nemen. De Vries had nu 159 punten en moest afwach- ten wat concurrent Van de Krol in de tiende ronde zou scoren. Tevoren hadden Van de Krol-Ineke Wiers, Van Ravens- waay-Cas Wiers het viertal Reedijk (de echtparen Reedijk en Groot) met 16-4 re soluut teruggewezen en kwamen nu tegen De Jong in het strijdperk. De oerdegelijke combinatie Ligthart-Zijlstra liet het ech ter volkomen afweten en dit gekoppeld aan prima spel van Van de Krol werd de formatie De Jong met de maximale neder laag van 20-0 naar huis gestuurd. Van de Krol kwam op het totaal van 157 punten en is in het algemeen klassement tweede doch heeft slechts een achterstand van een paar punten op De Vries. In de slot- ronden staan de ontmoetingen De Vries- Bos, Van de Krol-Cohen (derde met 130 punten), alsmede De Vries-Goudsmit en Van de Krol-Bos op het programma. Bos heeft 125 punten (5e) en Goudsmit staat op 119 (7 e). Beide formaties hebben niets meer te winnen of te verliezen en kunnen dus vrijuit spelen. Cohen heeft nog een minimale kans op de eindzege. Al met al belooft de zesde tevens laatste wedstrijd dag uitermate spannend te zullen gaan verlopen. Van Baasbank (deze was wegens zijn benoeming tot erelid van HFC afwezig waardoor het team bestond uit het echt paar Bosma met daarbij Witters-Huis- man) kon zijn leidersrol bij de eersteklas sers handhaven ondanks het verlies van 18-2 tegen Cohen. Jongbloed werd echter met dezelfde cijfers royaal op afstand gehouden. Van Baasbank heeft 123 pun ten en staat er acht voor op Moltzer. Dit viertal (echtparen Moltzer en Beuken kamp) schijnt zijn inzinking overwonnen te hebben en kon door winst op De Vroom (20-0) en Honselaar (14-6) het verschil met Van Baasbank belangrijk verkleinen. De uitslagen van de 9e en 10e ronde luiden: De Vries-De Jong 11-9, Van de Krol-Reedijk 16-4, Jongbloed-Van Baasbank 2-18, Cohen-Ker- ner 20-0, Bos-Goudsmit 15-5, Wonink-Van der Werff 3-17, Honselaar-Muller 5-15, Koopman- Luesken 4-16, Kokke-Bakker 10-10, Peeters-Van der Linden 10-10, De Vroom-Moltzer 0-20, Sten- vers-De Vos 20-0, Van Ravenswaay-Hout 0-20, Van Houten-Witmond 5-15, De Vries-Kerner 17- 3, Van de Krol-De Jong 20-0, Jongbloed-Goud- smit 0-20, Cohen-Van Baasbank 18-2, Bos-Mul- ler 20-0, Wonink-Reedijk 8-12, Honselaar-Molt zer 6-14, Koopman-Van der Werff 0-20, Kokke- Luesken 9-11, Peeters-Bakker 17-3, De Vroom- Witmond 4-16, Stenvers-Van der Linden 5-15, Van Ravenswaay-De Vos 6-14, Van Houten- Hout 0-20. Stand: De Vries 159, Van de Krol 157, Cohen 130, De Jong 127, Bos 125, Van Baasbank 123, Goudsmit 119, Moltzer 115, Van der Werff 115, Kerner 113, Jongbloed 110, Witmond 103, Ree dijk 101, Luesken 101, Muller 97, Peeters 94, Wonink 93, Kokke 92, Honselaar 91, Hout 91, Stenvers 88, Bakker 85, Koopman 82, De Vos 74. Van der Linden 72, De Vroom 71, Van Houten 42, Van Ravenswaay 30. (Van onze atletiekmedewerker) HAARLEM. Als voorproefje op de landenontmoeting in Ierland startte juni or Frank van Ravensberg op de Amster damse Chris Bergerbaan voor een 3000 meter snelwandelwedstrijd. De AV Haarlemmer liep een bijzonder goede ra ce en had voor de tien ronden op het 300 meter baantje slechts 12.37 nodig. Hij verbeterde zich met 40 seconden en liep ook nog eens 20 seconden beneden de snelste tijd ooit door een Nederlander gelopen. De uitslagen van zaterdag: Cosmos-Tay Plast 3- 2, Otte E.-PSV Velsen 2-0, Maurits Disco- Mazda 6-4, Griffioens-DGS Smul 2-2 (DGS wint na strafschoppen), The Flijers-Loek Anderson 1-4, Halve Maan-Woontoon 1-4, De Fles-Veld- huyzen 1-3, Wijsmuller-IJmond '73 0-3, Waas- dorp-De Jutters 2-6, Van Es Boys-Teaching Team 5-1, Starko Birds-Willem BB. 11-0, Schaaper-Free Company 3-1, Stravers-Monique 4- 2, Sanitair 2000-Gebr. De Bie 1-0, Lootsma- Pour Toi 0-2, Club T2-PCH 3-4. (Van een medewerker) IJMOND. Omdat de competitie weer met rasse schreden nadert, zijn de IJmondse voetbalverenigingen volop be zig om via vriendschappelijke duels het wedstrijdritme weer te pakken te krijgen. Overige uitslagen: J E: René van der Wille- Kees Heemskerk: 6-0, 6-3; MD 16: Judith de Jong/Digna Ketelaar-Vera Bruggeman/Ilse Wel ler: 4-6, 6-4, 6-4; GD 16: Groot/Onrust-Van Ra- venswaaij/Duineveld: 6-3, 3-6, 6-3; JD. v.d. Boom/Oskamp-v. Gorkom/Derksen: 6-3, 6-2; MD 21: Beeren/Krljger-De Roy van Zuidewijn/v.d. Schaaf: 6-1, 6-0; GD 21: Kriek'Nordeman-Bee- ren/Mes: 6-3, 4-6, 9-7; JD 21: Andrea/Groot- Kriek/Jones: 6-1, 6-3. dat er volgend jaar uitgebreid moet wor den met een meisjesinvitatietoernooi. Heel wat planwerk ligt daardoor in het verschiet voor organisator Stef Bos. Groeien in de top en de breedte handha ven vormden de opzet, maar, merkt Stef Bos op: „Nog afgezien van de huisvesting van de deelnemers, waar moet ik al die partijen kwijt zonder de kwalitatief min dere spelers te hoeven weren? Er zijn tenslotte maar acht banen op ons park”. Het kon niet missen. Rob Hak, die zich in de afgelopen week tijdens de nationale kampioenschappen bij de acht beste spe lers van het land kwalificeerde, moest wel winnen. Na winst op Domien Takx (6-2, 6- 3), toonde hij zich in de eindstrijd supe rieur aan Hans Bruggeman. Deze bereikte de finale door een goede prestatie tegen de Noordhollands jeugdkampioen Marco Groot (7-5, 6-1), die de verrassing van de invitatiegroep werd. Marco Groot boekte namelijk opvallende overwinningen op Domien Takx en Hans Schmidt, die ken nelijk niet zo gedisponeerd was na de strijd om diverse nationale titels. De twee finalisten van het gewone toernooi in de groep tot en met 21 redden het niet in het invitatietoernooi. Hierin werden zij laat ste. Lex Lohuis won in de strijd om de Beudekerbokaal van Dennis Jones: 1-6,6- 2, 6-0. Maarten Mes speelde een opvallende rol in de jongere leeftijdsgroepen. Hij won in de categorie tot en met achttien van Jesse Groot (6-3, 6-4) en in die tot en met zestien van Wijnand van den Boom: 6-4, 7-5. Na zijn eerdere revanche bij de districtskam- pioenschappen bewees Mes andermaal dat zijn verlies tegen Van den Boom bij de Haarlemse jeugdkampioenschappen ken nelijk een slippertje was geweest. Wij nand van den Boom was het als nieuwe Nederlandse kampioen in de groep tot en met veertien wel aan zichzelf verplicht het Beudekertoernooi in deze categorie te winnen: 6-2, 6-0 tegen Marcel Vink. Digna Ketelaar won twee categorieën: 6- 2, 6-3 tegen Yvonne van Everdingen (t/m 12 jaar), 6-2, 2-6, 6-4 tegen Judith de Jong (t/m 14). Bij de oudere meisjes werd Vera Bruggeman tweede in de groep tot en met zestien: 4-6, 4-6 tegen Freke Wiers en win nares in de groep tot en met achttien: 7-5, 7- 6 tegen Liesbeth Nordeman. Bij de oudste meisjes sloeg de balans na 1-6 en 6-3 in de derde set met 9-7 door in het voordeel van Marjet Krijger in de finale tegen Mieke Hillenius. Bloemendaal-coach Ted Foster:...van gro te waarde... (Van onze bridgemedewerker) HAARLEM/IJMOND. Ook op

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 19