In tijdrit en op de weg Geen doelpunten in toernooi van HFC en Stamsnijder Gerrit Visscher wint met lengte Bloemendaal Weer onderzoek AZ-jeugd transfer Jensen na rust langs Stormvogels Leona Horvath kan Inpaksters Magazijnkrachten Produktiekrachten verrast bij zaalvoetbal AKTIE 68 aktie sportpuntiqj aan taak beginnen qI Hockeyteam ondanks I zege teleurstellend „Dubbel” De Rooy F Strafschoppen wijzen finalisten aan STATEN BOLWERK 3, HAARLEM tel.: 023-313100 \x/i€lrennen\ wk 79 Aktie ’68 het uitzendburo voor tijdelijk werk, vraagt met spoed SfOP k Bel of kom snel langs bij: WOENSDAG MN 390 □qr LM 890 pqr ..MN 890 pqrs LM 90 op MN $90 [rstu INO 890 'WWX MN 890 uvw MN 390 pqr talie MN 390 pqr dit t,M 90 >P<1 lie LM 90 top zMN 890 >pq I JM 90 ipq U S T U S De Rooy beroepsrenner, een forse (Van een medewerker) (ADVER TENTIE) IJMUIDEN. Het jeugdelftal van AZ’67 is gisteravond te sterk geble ken voor Stormvogels, dat één helft goed partij gaf en zelfs een voor sprong nam via John Lambroek. De conditie gaf na de rust echter de doorslag. AZ won uiteindelijk met 1-3 dankzij treffers van Marcel Colster, Gijs Steinmann en Bart van Nieuw- poort. Stormvogels was nog wel dicht bij een tweede treffer, maar schoten van Van Leeuwen en Lenterman trof fen de paal hij tot de Olympische Spelen amateur blijft. Van zo’n jongen moeten we het over vier jaar hebben.” Het verhaal is bekend. Middelink ver dween, Wagtmans kwam en stond een zelfde werkwijze voor. „Met het oog op Moskou”, maar al snel leerde hij dat een coach bij de amateurs moet leven bij de dag, de ster van het ene moment kan voordat het volgende evenement begint zijn handtekening gezet hebben onder een profcontract. Bovendien: als een we reldkampioenschap eens in de twaalf jaar een thuiswedstrijd is dan kun je het niet verkopen om aanstaande toppers ervaring op te laten doen zoals Midde link in het verre Zuid-Afrika deed met Theo de Rooy. Prestaties staan voorop en daarom een amateurploeg aan de start waarvan de helft volgend seizoen waarschijnlijk bij de beroepsrenners actief is. Jos Lam- mertink zet aan de zijde van Joop Zoete melk de eerste stappen in het profmilieu en ook Hennie Stamsnijder en Theo de De sponsors meldden zich vorig jaar al bij de Utrechter, die inmiddels verhuisd is naar het Drentse Erica. Een gewild object: winnaar van de Ronde van Slo wakije, van de Duitse etappewedstrijd door Rijnlands-Palts en wereldkampi oen als de organisatoren de eindstreep honderd meter eerder getrokken had den. De Rooy: „Toen heb ik ze afgewim- peld, moest nog een jaar studeren. Maar nu heb ik niets meer aan mijn hoofd.” streep door de rekening van Wagtmans en Gisbers, die weer een kandidaat voor de honderd kilometer ziet wegvallen. Gisbers begripvol: „Je kunt het hem niet kwalijk nemen. In Zwitserland hoorde ik dat de wereldkampioen bij de ama teurs, Glaus, verzekerd is van een inko men van 50.000 gulden. Wordt door een sponsor betaald. Bij ons krijgen ze 50 gulden voor iedere dag dat ze met een bondsteam op weg zijn, dat is het ver schil. Met al die criteria is bij de profs momenteel veel geld te verdienen, dat trekt ook.” De drie nieuwkomers debuteren het ko mende seizoen in de zaalvoetbalcom peti tie en zullen stellig nog van zich laten horen. Bloemendaal stal in poule D de show door het favoriete Score A. met 2-1 te kloppen van de poulezege af te houden. HFC en RCH om de derde prijs. De wed strijden in dit toernooi duren maar twee maal 25 minuten zonder rust en mede door deze kortere wedstrijdduur zijn doelpunten in het voorspel achterwege gebleven. In de voorronde van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars heeft Glasgow Rangers gisteren met 1-0 gewon nen van het Noorse Lilleström. De win naar van de dubbel plaatst zich voor de eerste ronde. Voor de Engelse competitie zijn giste ren de volgende wedstrijden gespeeld: Ar senalIpswich 0-2, CoventryBristol 3-0, Crystal PalaceSouthampton 0-0, Liver poolBolton 0-0, MiddlesboroughMan chester City 3-0. De Italiaan Giovanni Battaglin heeft gisteren de „Coppa Agostoni”, een weg wedstrijd over 209 kilometer in de straten van Milaan, gewonnen. Italianen pakten de eerste zes plaatsen. Moser werd twee de, voor Chinetti, Saronni, Masciarelli en Baronchelli. De Belg Roger de Vlaeminck werd zevende. Björn Borg heeft de open Canadese tenniskampioenschappen gewonnen. Hij zegevierde in de finale over John McEn roe met tweemaal 6-3. Deze achtste toer nooizege van dit jaar leverde Borg 28.000 dollar op. Colin Bell, die 48 keer voor het Engelse voetbalelftal uitkwam en meer dan 400 wedstrijden voor Manchester City speel de, stopt met voetballen. De 33-iarige Bell tobt met een hardnekkige knieblessure. (Van onze wielermedewerker) SPAARNWOUDE. De Hoofddorper Gerrit Visscher besliste gisteravond op het parcours in Spaarnwoude een door de HSV de Kampioen georganiseerde inter- clubontmoeting in zijn voordeel. In de eindsprint bleef hij zijn vluchtmakkers Karel Teeuwen, Ton van Eyk en Jan Barens met een volle lengte verschil de baas. 68 ■11 Een bijzonder moeilijke opgave, omdat sinds 11 april het moment waarop Jan Vlacil met optimistische verwachtingen als bondstrainer werd ingehaald zoveel turbulente toestanden rond de omstreden Tsjechoslowaak zijn ontstaan, dat die pe riode gevoegelijk grotendeels als verloren tijd moet worden beschouwd. Na de verla te aankomst op Schiphol reisde Leona Horvath, bijgestaan door landgenote Eva Bartha, die haar als oud-trainster van de Nederlandse selectie gedurende enige we ken uitsluitend adviserend en oriënterend terzijde zal staan, meteen door naar het turninternaat op Papendal om daar met de trainsters kennis te maken. Leona Horvath kan bogen op een ruime internationale ervaring. Zowel gedurende een driejarige periode rond de Olympi- De afgestudeerde De Rooy heeft een gesprek gehad met Fred de Bruyne, ploegleider van Jo Maas, Jacques Ver bruggen en de Belgische talenten Guido van Calster en Eddy Schepers. De Bruy ne is een reputatie aan het opbouwen, een ploegleider die rustig omgaat met jonge coureurs. De Rooy: „Ik wil naar een grote ploeg die een behoorlijk pro gramma rijdt. Niet als kopman, ik weet niet of ik de verantwoording aankan. Maar ook niet als knecht. Te beroerd om te werken ben ik niet, ik wil best knech ten, maar ik moet mijn eigen kans kun nen pakken als de mogelijkheid zich voor doet. Daarom zie ik niets in de ploeg van Post, te veel kapiteins op één schip. Dan liever bij De Bruyne of bij mijn huidige ploeg Gazelle. Die lopen al ja- ren met plannen voor een profploeg rond. Voorlopig wacht ik maar af: na het kampioenschap ben ik bereid met iedereen, die me een goede aanbieding wil doen, te praten.” Onder de paar honderd toeschouwers die naar het veld aan de Spanjaardslaan waren gekomen, bevonden zich verschil lende oude getrouwen van HFC. De eerste helft van het duel tussen Haarlem en HFC was niet groots. Aan weerskanten werden de scoringskansjes onbenut gelaten. De achterhoedes grepen bovendien steeds goed in. Na de rust kwam er wat meer spirit in de strijd en waren het de rood- broeken die meer in het offensief kwa men. Zij troffen het niet dat keeper Dick Ackermann van de „good old” zo goed op dreef was, want hij wist met goede reddin gen een paar zeker schijnende doelpunten te voorkomen. Eenmaal stak Henri Kor- pershoek hem met een redding op de lijn een helpend handje toe en had Acker mann het keepersgeluk op zijn hand. Het was en bleef dubbelblank. Er moesten tien strafschoppen genomen worden en bij de zesde elfmetertrap viel de beslissing in het voordeel van Haarlem. EDO en RCH kwamen in het tweede duel van de avond tot soms leuke combi naties. In de eerste helft was de Racing zelfs een tikkeltje sterker. Na de rust speelde EDO intelligenter en kreeg kan sen om te scoren, maar met enig geluk wist de keeper van RCH zijn heiligdom van doorboring te vrijwaren. Na de doel puntloos verlopen strijd moesten er penal ty s worden genomen en daarbij trok EDO aan het langste eind. (Van onze sportredactie) VALKENBURG. Voor nationaal kampioen Hennie Stamsnijder en Theo de Rooy behoren de wereldkampioenschappen na de finish van de 100 kilometer ploegentijdrit niet tot het verleden. Het tweetal werd door Rini Wagtmans gekozen in de formatie die zaterdag de oranjekleuren verdedigt in de individuele wegwed strijd over 180 kilometer. Met hen selecteerde de coach de 20-jarige Ad Wijnands, het klimmertje uit Maastricht dat in de bergetappe van Olympia’s Ronde soleerde en daarbij zoveel indruk maakte dat hem een betere toekomst tussen de wielen voorspeld wordt dan Jos Lammertink, nummer vier aan het vertrek. Twee Brabanders completeren de ploeg. Kleine Jacques van Meer, twee jaar terug als bergkoning in Olympia’s Ronde gehuldigd en Adrie van der Poel, eerste in het puntenklassement van deze uitgave. (Van een medewerker) HAARLEM. De liefhebbers van doel punten zijn in de twee halve-finalewed- strijden van het door HFC in het kader van de viering van het honderdjarig be staan te houden voetbaltoernooi met Haarlem, EDO en RCH helemaal niet aan hun trekken gekomen, want in beide ont moetingen werd helemaal niet gescoord. Haarlem en EDO waren het fortuinlijkst met het nemen van de strafschoppen en mogen het volgende week dinsdag in de finale tegen elkaar opnemen. Het jubile rende HFC en RCH gaan dan om de derde en vierde plaats strijden. (Van een medewerker) HAARLEM. In de Spaarnehal en Beijneshal zijn de voorronden verspeeld van het door FC Graetz voor de derde keer georganiseerde zaalvoetbalkampi- oenschap van Haarlem. Acht van de 24 deelnemende teams wisten zich na het voorspel meteen voor de tweede ronde te plaatsen. De anderen mogen het nog eens in de herkansingen gaan proberen. De finale wordt dus dinsdagavond 28 augustus om 20.25 uur gespeeld tussen Haarlem en EDO. Om 19.00 uur spelen terland gepromoveerd tot aanvoerster, doordat Maria Mattheussens’ neus met zeven hechtingen bijeen wordt gehouden, wond zich er evenmin over op: „Legio keren fluiten de scheidsrechters af. Waar om? Ik zou het niet weten. Ze hebben instructies gekregen, maar het komt erop neer dat wij niet meer weten waar we aan toe zijn”. Dat is ook het doel waarvoor Nederland naar Vancouver is gekomen. Een halve finaleplaats is al veiliggesteld, maar vreugde was er niet om, doordat iedereen wel besefte dat de kans om een zege met dubbele cijfers te behalen in de lijn der verwachting lag. Het moeten presteren was er niet. „Daardoor ontbrak de beno digde concentratie”, meende Timmer mans. Doelpunten werden gescoord door: 20. Else- mieke Dillen 1-0 (strafbal), 31. Margriet Bleijer- veld 2-0, 43. Toos Bax uit lange corner 3-0, 50. Elsemieke Dillen 4-0 (strafbal*. 53. Fieke Boek horst 5-0 (strafcomer), 60. Fieke Boekhorst 6-0 (strafcorner*. Aan spanning heeft het bij de voorron den over het algemeen niet ontbroken. Alleen de belangstelling was niet zo bijs ter groot. De hoofdklassers North End, Score Advertising en titelhouder FC Graetz 1 wisten zich maar netaan recht streeks voor de tweede ronde te plaatsen. Ook TYBB en Bloemendaal gingen met de verrassend goed spelende nieuwko mers DIO, Conijn en DCO meteen over. De eindstanden: poule A: TYBB 8 punten; 2. DIO 8; 3. Vermeer Vr. 8; 4. Stiphout 4; 5. Hannes B 2; 6. RCH 1 punt. Poule B: 1. Conijn 9 punten; 2. North End 8; 3. Internationaal 6; 4. FC Beek 3; 5. De Luifel 1; 6. Hubra 1 punt. Poule C: 1. DCO 8 punten; 2. FC Graetz 1 8; 3. FC Graetz 2 6; 4. Branding 3; 5. Borher BV 3; 6. De Tourist 2. Poule D: 1. Bloemendaal 8 punten; 2. Score A. 7; 3. Goal Bakker Buys 6; 4. De Leerbeurs 4; 5. Hendriks 3; 6. OG 1 punt. sche Spelen van Tokio als een tijdperk van vier jaar waarin de Spelen van Mon treal vielen, was zij trainster van de Bul gaarse ploeg die tijdens die evenementen beslag legde op respectievelijk de vijfde en vierde plaats in het eindklassement. In vroeger jaren heeft zij bovendien zelf deel van de Hongaarse selectie uitgemaakt. Leona Horvath zal in ieder geval tot en met de eerder genoemde wereldkampi oenschappen aanblijven. Van de resulta ten, daar behaald, zal het afhangen of de verbintenis al dan niet wordt verlengd. Vanaf heden zal de Nederlandse selectie op Papendal elke werkdag van vier tot zeven uur zeer intensief gaan trainen. Over het lot van Jan Vlacil, die mo menteel volgens voorzitter John Tiel- rooij van het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond ziek is, zal het ko mende weekeinde een beslissing worden genomen. Centraal in het gesprek met het verbondsbestuur zal staan het verzoek van de sectie keurturnen dames om Jan Vlacil te ontslaan. Meer theoretisch dan praktisch bestaat namelijk ook nog de mogelijkheid de Tsjechoslowaak bereid te vinden als tweede trainer naast Leona Horvath in dienst van het KNGV te blij ven. Enige tijd geleden heeft Vlacil overi gens mondeling al te kennen gegeven daar in eerste instantie niets voor te voelen. Voor dit interclubtreffen verschenen 74 renners aan het vertrek. Nadat Henk Buis, Gerrit Visscher, Karei Teeuwen, Ab Harren en anderen tevergeefs geprobeerd hadden te ontsnappen, viel na ruim een uur koers de beslissende slag. De actieve Visscher ging er toen vandoor en kreeg Karei Teeuwen, Ton van Eyk, Jan Barens en Jan Vroom met zich mee. Alleen Vroom kon door een lekke band de op mars niet met succes voltooien. De vier overgebleven koplopers werden nog be dreigd door een jachtgroepje van vijf man, maar wisten van hun aanvankelijk royale voorsprong net voldoende over te houden om het onderling uit te vechten. En dat pleit won Visscher. De uitslag: 1 G. Visscher (Kampioen), de 60 km. in 1.27.18, 2 K. Teeuwen, 3 T. van Eyk (beiden Bollenstreek), 4 J. Ba rens (Ulysses), 5 K. Outersterp (DTS), 6 H. Buis (Excelsior), 7 G. Albrink (Kenne merland), 8 H. van Lachterop (DTS), 9 C. Baars (Kampioen), 10 J. Vroom (DTS). Nieuwelingen: 1 M. Philips (Kampioen), 2 A. Kooyman (Kennemerland), 3 G. Hof man (DTS), 4 J. Weenk (Kennemerland), 5 N. Mehagnoul (DTS). (Van onze sportredactie) AMSTERDAM. Het is nog lang niet zeker, dat de Deen Henning Jensen voor Ajax kan blijven spelen. Door de stich ting Arbeidszaken Betaald Voetbal wordt namelijk een mondeling onder zoek gehouden naar de rol van Cor Coster bij de transfer van Jensen van Real Ma drid naar Ajax. De Deen is nog steeds niet in het bezit van een verklaring van speelgerecbtigheid, ook al is hij inmid dels voor Ajax in een competitiewed strijd uitgekomen. Jensen beschikt over een voorlopige verklaring, omdat eerst moet worden onderzocht welke rol Cor Coster bij de overgang van de Deen heeft gespeeld. Wagtmans keuze is duidelijk: hij heeft een team samengesteld met renners die hun sporen verdiend hebben in de Lim burgse heuvels en die voor elf beklim mingen van de Cauberg en elf keer de Bemelerberg niet terugschrikken. Een loodzwaar gebeuren, vooral voor Stams nijder en De Rooy die eerst vandaag alles „uit de beugel” dienen te rijden. Is dat op te brengen? Honderd kilometer rijden met een gemiddelde dat tegen de 50 km ligt, is een vreselijk zware opgave. Dat zit nog in de benen als zaterdag nog eens 180 kilometer „gebuffeld” moet worden. Jan Gisbers, de assistent van Wagt mans die speciaal belast is met de voor bereiding van de tijdrijders, maakt er geen probleem van en ook de betrokken renners doen dat niet. Gisbers: „Er zijn geleerden die zeggen dat het niet kan. Ik geloof dat niet. Twee dagen om te her stellen is voldoende.” De Rooy: „In een etappewedstrijd ben je ook iedere dag bezig. Je doet het wel eens rustiger aan, maar er zijn dagen dat je je niet kunt verstoppen en dat je honderd kilometer in de slag moet.” En ten slotte Hennie Stamsnijder: „Ik vind het een uitsteken de voorbereiding voor zaterdag. Ben ik over de streep dan begin ik me te con centreren op de wegwedstrijd. Heb ik twee dagen voor, dat is voldoende.” Lammertink, Van der Poel, Van Meer, Wijnands, De Rooy en Stamsnijder, de keuze voor dit wereldkampioenschap, dat door Wagtmans duidelijk niet gezien wordt als tussenstation voor Moskou. De Brabantse ex-prof wil voor eigen pu bliek goede klasseringen en koos daar voor de sterksten. Zijn voorganger Joop Middelink heeft in het verleden wel een anders gehandeld. Zo selecteerde hij voor het wereldkampioenschap van 1977 in Venezuela de toen vrijwel onbekende Theo de Rooy. „Met het oog op Moskou,” verdedigde de toenmalige bondscoach zijn bekritiseerde keuze. „De Rooy stu deert, heeft mij de garantie gegeven dat AMSTERDAM. De nieuwe trainster van de nationale keurturnploeg dames, de Hongaarse Leona Horvath, is gisteren in Nederland gearriveerd. Vanaf dit mo ment resten haar krap drie en een halve maand om de selectie voor te bereiden op het toernooi om de wereldkampioen schappen in het Amerikaanse Fort Worth, waar minimaal een twaalfde plaats in de eindrangschikking behaald zal moeten worden om voor uitzending naar de Olympische Spelen te Moskou in aanmerking te komen. Het schriftelijke onderzoek van de stichting Arbeidszaken is onlangs afgeslo ten. Zowel Jensen als Ajax-voorzitter Ton Harmsen hebben verklaard, dat Cor Cos ter niet als bemiddelaar bij de transfer is opgetreden. Dat antwoord was voor de stichting Arbeidszaken niet voldoende. Vermoed wordt, dat Coster de eerste con tacten tussen Ajax en Henning Jensen heeft gelegd en in dat geval wordt de rol van Coster als bemiddelen beschouwd. VANCOUVER. Dertien keer mocht Fieke Boekhorst oefenen op de strafcor ner. Even zovele keren mislukte de meest directe aanval op het doel van Bermuda, dat uiteindelijk met 6-0 het hoofd boog voor Nederland, dat als wereldkampioen nog niet die indruk heeft kunnen maken zoals van een titelhoudster mag worden verwacht. Desondanks maakt niemand zich op het kampioenschap in Vancouver zorgen. Ondanks de te lage score blijken de Oranje-meisjes technisch het meest in huis te hebben, en als het op knokken aankomt, zoals in de openingswedstrijd tegen Canada, zorgt de routine voor de nodige ruimte. Daarom waren er ook nauwelijks zor gen, hoewel Fieke Boekhorst en Toos Bax 25 corners mochten nemen en er maar twee verzilverden. Opgeteld bij de zes lange hoekslagen dus 31 kansen om keep- ster Val Protheroe te passeren. Handstop- ster Lisette Sevens, in haar vijftigste in- ■ü- Theo de Rooy: belofte om amateur te blijven tot Moskou ingetrokken Rooy hebben plannen in die richting. Stamsnijder: „Pas na de wereldkampi oenschappen wil ik daarover praten. Voor mij als crosser,is het aantrekkelijk. Ik kan ’s winters en ’s zomers mijn brood verdienen. En voor de sponsor is het aardig dat hij het hele jaar reclame krijgt.” Zilver bij de wereldkampioen schappen veldrijden, een nationale weg titel bij de amateurs en eventueel van daag en zaterdag redelijke klasseringen bij het wegkampioenschap. Aardige bin nenkomers voor Stamsnijder. Garantie voor een meer dan redelijke verbintenis bij de beroepsrenners. Het grote geld heeft ook Theo de Rooy van gedachten veranderd. Zijn toezeg ging aan Middelink: „Ik blijf amateur tot de Olympische Spelen” bestaat niet meer. Aan de vooravond van zijn derde WK zegt hij: „Ik ben uitgekeken bij de amateurs. Leren kan ik niets meer, geld houd je er niet aan over, wat moet ik dan nog. Krijg ik een goede aanbieding dan stap ik over naar de profs.” NEC heeft Roland Hendriks verkocht aan SV Waregem in België. Hij tekende bij de ploeg van oud-NEC-trainer Hans j Croon een tweejarig contract.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 25