Huisvesting in voormalige St. Jozef ziekenhuis politienieuws Zakkenrollers weer actief Hoofddorper NZH Woningbouw in Meerestein Vragen rond doodsoorzaak burgerlijke stone1 Invoering kabeltelevisie nu afhankelijk van raadsbesluit ii Wijzigingen bij directie Esmil kort ijmonclnicuws HEEMSKERK WIL GEEN GEMEENTELIJKE EXPLOITATIE Een baan bij de NZH: Toerrijders fietsen auto-technici typiste Behandeling voorstel raadhuis uitgesteld Aankoop pand aan A. Verherentstraat door gemeente Schoolsporttoernooi tafeltennis Kom donderdag 23 augustus naar onze informatiekraam (nr.67) op de Banenmarkt in de Kennemer Sporthal - Haarlem. personeels- funktionaris elektro technicus auto monteur administratief medewerktstjer autobus chauffeur WISSELBEKER ZEVENKAMP VOOR TON KLINKHAMER medewerker bedrijfsarchief langs Noordzeekanaal uitreiken aan een evengroot aantal rijders dat er duizend kilometer op had zitten. Tevens werden er vijftien gouden, vijf zilveren, en zes bronzen medailles uitge reikt. Plezierjacht gestolen F Recht van opstal voor „De Vrijheid” VELSEN Overwegingen Verplichting WOENSDAG 2 2 AUGUSTUS 19 7 9 6 IJMOND Wil X 'l Noord-Zuid-Hollandse Vervoer Maatschappij N V. V I X I J I Heemskerk doet aanbod voor boot-vluchtelingen Jozefziekenhuis (Van een onzer verslaggeefsters) (ADVERTENTIE) w< 20 I l (Van onze stadsredactie) 1 I - De 9.1 op HBO-niveau, richting personeelswerk. (Van onze streekredactie) met de nodige ervaring Leeftijd 18-23 jaar I 408 vast werk dat goed betaalt (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. De gemeente Heems kerk heeft het aanbod gedaan, tijdelijk onderdak te bieden aan een groep van zestig tot honderd Vietnamese boot vluchtelingen in het voormalige St. Jo zefziekenhuis. Het ziekenhuisbestuur is van dit aanbod op de hoogte en van de zijde van het ministerie van CRM is er in zoverre positief op dit aanbod gerea geerd. dat binnenkort een onderzoek zal worden ingesteld naar de mogelijkheden die het oude ziekenhuis kan bieden. Het ziekenhuis staat sinds de inge bruikneming van het nieuwe St. Jozefzie kenhuis aan de Bachstraat grotendeels leeg, bestemd voor sloop vóór 1985. echtgenoot van:. H. C. Karrenbeld, IJmui- den; A. Bosua. 50 jr., echtgenoot van:. J. C. Koster, IJmuiden; E. M. Wesselman, 62 jr., weduwe van:. H. Berkhout, IJmuiden; J. H. Oesterholt, 63 jr., echtgenoot van:. G. A. Nijssen, Driehuis. Maar zowel het ziekenhuisbestuur als het gemeentebestuur stellen zich op het standpunt, dat met en in het ziekenhuis complex tot 1985 nog belangrijke maat schappelijke belangen kunnen worden ge diend en op het ogenblik wordt getracht dat aantoonbaar te maken voor het COZ. Interessant als u tussen de 21 en 35 jaar bent en in t bezit van rijbewijs B C D E Opleiding in het bedrijf. Goede vakmensen hebben wij nodig voor onze garages en werkplaatsen waar wij onze autobussen in onderhoud hebben. Leeftijd tot 40 jaar. met diploma S.O.D. I/II of G.O.-B dan wel hiervoor studerende bij voorkeur met MAVO-opleiding. Leeftijd 18-23 jaar op MTS-niveau, voor leidinggevende funkties met opleiding/kennis op MTS-niveau en met didaktische kwaliteiten HEEMSKERK. Aan de Heemskerkse raad is door B. en W. een voorstel voorge legd om te besluiten tot i de invoering van kabeltelevisie, via een centraal an- tennesysteem, dat ook een betere radio- ontvangst mogelijk maakt. ït Het voormalige St Als een andere mogelijkheid voor tijde lijke benutting van het oude ziekenhuis wordt nu het huisvesten van Vietnamese bootvluchtelingen overwogen, maar de gedachtenvorming is nog maar in een pril stadium. Er kan alleen worden gesteld dat CRM de mogelijkheden onderzoekt. Van gemeentewege wordt duidelijk gesteld, Voorlopig gaat men dus alleen uit van aansluiting van percelen in de bebouwde kom en dan zal bij de aanvang van de overeenkomst het tarief per aansluiting per woning 11,75 per maand bedragen. Alle bijkomende voorzieningen onder wijs bijvoorbeeld worden tot de bege leidende voorzieningen door het ministe rie van CRM gerekend. dat de huisvesting slechts een tijdelijk karakter zou kunnen hebben het oude ziekenhuis moet in 1985 worden gesloopt. BEVERWIJK. De Commissie School sport organiseert voor zaterdag 27 okto ber met medewerking van de tafeltennis vereniging „Rapidity” in de sporthal van Beverwijk een tafeltennistoernooi voor de leerlingen van de Beverwijkse basisscho- len. Het zijn individuele wedstrijden, die ’s morgens om negen uur beginnen. Er is voor de meer geoefende rijders eveneens een rit georganiseerd. Deze rit zal gereden worden over een afstand van 120 kilometer, de tocht voert heen en weer naar Scheveningen. i wi 1 po Ia tii ui (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. De r.-k. woning bouwvereniging „Ons Huis” heeft de me dewerking van het rijk gekregen om al te kunnen beginnen met de bouw van 73 woningen in het bestemmingsplan „Mee- restein-Hoogdorp”, gesitueerd aan de we gen Batenburg, Sterkenburg, Doornen burg en Duitslandlaan. De gemiddelde, zogenoemde kale huur prijs van deze woningen is voorlopig ge raamd op circa 480,- per maand. OVERLEDEN: A. A. Jagt, 75 jr., echtgenoot van:. A. Borst, Velsen(Noord); P. Terol, 86 jr., echt genote van:. W. Hartog, IJmuiden; L. Post, 67 jr., echtgenoot van: A. C. Alders, IJmui den; K. Cramer, 82 jr., weduwe van:. A. Ketting, Santpoort; S. van Son, 66 jr., Het kopje koffie, dat een 34-jarige man uit Hoofddorp gistermiddag dronk in een restaurant aan de Grote Houtstraat, kost te veel geld. Toen de Hoofddorper het etablissement wilde verlaten, miste hij zijn paraattas met daarin een fototoestel. De goederen hebben een waarde van ƒ2100. Dl 1 Hjl zoi nu 1 Vt en 91 ii v n b d d b n d d 1< o a d h d GEBOREN: M. A. F. van Zonderen-van der Wurff, z.. IJmuiden, M. J. A. Wittenberg-Heerens, z„ Driehuis, M. C. de Greef-van Bezooijen, z„ IJmuiden. TI 1 1 eei uu Ta di wt IJ BI ki IJ w t< m v< m V( ir vi b n n al h ir K b Zendpiraat. De politie van Heemskerk heeft dinsdagavond de installatie van een illegale zendamateur aan de Kruisweg- laan in Heemskerk in beslag genomen. De PTT is hierover ingelicht. 1 i (Van onze stadsredactie) HAARLEM. Zakkenrollers zijn de laatste dagen weer actief op en rond de Grote Markt. Gisteren zijn maar liefst zeven personen de dupe geworden van de vingervlugge grijp hand jes. De zakkenrollers maakten in totaal een bedrag van bijna 1500 buit. De grote truc blijkt te zijn, dat een persoon iets op de grond laat vallen voor het mogelijke slachtoffer. Daarna ziet een tweede zakkenroller zijn kans schoon om een greep te doen in jaszak ken of geopende tassen. De politie acht het daarom verstandig geen portemon nees in geopende tassen te bewaren. "uur gegeven, vertrekpunt is het clubhuis van De Kampioen in Spaarnwoude. De route voert naar Buitenhuizen, daar bui gen de rijders af naar het Noordzeeka- naal. Van IJmuiden af gaat de weg over Driehuis, Santpoort en Spaarndam weer richting clubhuis. De ontvangst van het signaal zal via het Beverwijkse net gebeuren dus via de cen trale antenne op de hoge schoorsteen van de PEN-centrale. Met de Casema is besproken welke in vloed de voor de bebouwde kom aangege ven prijs zou ondergaan als ook het bui tengebied wordt aangesloten. Onderzoek wees uit, dat het tarief voor alle ingezete nen dan de vijftien gulden per maand te boven zou gaan en dat daardoor het wel slagen van het syteem ernstig in gevaar komt. Daarom wordt nu onderzocht of te zij ner tijd voor het buitengebied gebruik kan worden gemaakt van een geheel an der, alleen voor verspreide bebouwing geschikt systeem, maar dat onderzoek vergt nog geruime tijd. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. In de gemeenteraads vergadering van donderdag 30 augustus zou het definitieve voorstel om over te gaan tot de bouw en inrichting van een gemeentehuis en het beschikbaar stellen van een krediet worden behandeld. Globaal zijn de plannen al eerder be kend gemaakt en de raad zette toen het sein op groen voor een nadere, gedetail leerde uitwerking. Het betreft de sy steembouw aan de Bachstraat. Die nadere uitwerking van de plannen door Macrobouw is echter niet op tijd binnen gekomen de tijd was ook zeer beperkt. De commissie ad-hoc raadhuis- bouw heeft daarom besloten de behande ling van het voorstel door de raad nog een maand uit te stellen, omdat men nu onvol doende stukken en tekeningen ter be schikking had om het plan tot in details te beoordelen. Dat uitstel is dus geen gevolg van het feit, dat de commissie het niet eens zou zijn met de plannen. Het uitstel zal de raadsvergadering op 30 augustus wel bekorten. Aangekondigd was, dat de vergadering in afwijking van wat gebruikelijk is ’s middags om twee uur zou beginnen, in verband met een aantal „zware” punten op de agenda. Nu de behandeling van de raadhuisbouw is uitgesteld, is het aanvangstijdstip voor de raadsvergadering weer normaal gesteld op ’s avonds half acht. De burgerij krijgt nog gelegenheid ken nis te nemen van het gedetailleerde raad huisplan. voordat de raad beslist. Commissie. De Beverwijkse com missie voor volkshuisvesting en stadsuit breiding vergadert dinsdag 28 augustus van half acht af in het Stadskantoor. De agenda vermeldt onder meer een bespre king van een krediet ten behoeve van structuurplan en verkeersonderzoek, aan leg van de ijsbaan en de bouw van een woning aan de Creutzberglaan en van huizen aan de Burg. Rothestraat. Klaverjassen. De klaverjasclub „Meerestein” houdt op donderdag 30 au gustus weer een open klaverjasdrive in één van de zalen van de Vredevorstkerk aan de Laan der Nederlanden in Bever wijk. Op 6 september start de competitie van deze vereniging. Karabijn. De politie van Beverwijk heeft dinsdagavond in een perceel aan de Borneolaan een karabijn in beslag geno men, die eigendom was van een 31-jarige inwoonster van Heemskerk. Ook een tele- scoopvizier, een geluidsdemper en een magazijn met 125 patronen zijn door de politie meegenomen. VELSEN-NOORD. Begunstigd door prachtig weer heeft de jeugdcommissie van de voetbalvereniging KIC op het sportpark Rooswijk in Velsen-Noord een zeer geslaagd sportevenement gehouden met vijf- en zevenkampen voor de jeugd van B-junioren tot en met de jongste juniorenploeg. Voor de zevenkamp bestond het pro gramma uit doelschieten, ingooien, zuiver plaatsen, trapvangbal, hardlopen, bal- dribbelen en vèrschieten. Bij de vijfkamp ontbraken de onderdelen ingooien en bal- dribbelen. De uitslagen waren bij de E-junioren 1. Olaf Langeveld; 2. Ronald Vink; 3. Willi am Zoon; 4. Eric Wetterhahn; 5. Vincenzo Pirinu. D-junioren: 1. Stef Vink; 2. Eric Lange veld; 3. Anjo Booda; 4. Michel van den Bos; 5. Alex Stam. C-junioren: 1. Peter de Jong; 2. Ron Teeling; 3. Cees Peerdeman; 4. Rob Oos- terbaan; 5. Martin Bervoets. B-junioren: 1. Ton Klinkhamer; 2. Frans de Ruiter; 3. Peter Boerkbel; 4. Pieter Solihoka; 5. Hans Beentjes. Als hoogste op de scorelijst in de zeven kamp ging de fraaie wisselbeker naar Ton Klinkhamer waarna de overige winnaars allen uit handen van jeugdvoorzitter C. Alles, dankzij de spontane medewerking van Ab Geldermans, één van de prachtige sportartikelen als tassen, ballen en derge lijke in ontvangst mochten nemen. Dat kan uiteraard alleen als het oude gebouwencomplex nog enig rendement oplevert, voldoende om de kosten van de leegstand te elimineren, zodat deze niet langer op het nieuwe ziekenhuis drukken. Een klein gedeelte van de gebouwen is al in gebruik als recreatieruimte voor het St. Jozef-verpleegtehuis, dat eveneens dringend aan vervanging toe is en in sa menwerking met het verpleegtehuis „Zee- vanc” in Wijk aan Zee het nieuwe „Heemswijk” gaat bouwen in het plan- Waterakkers, achter de Jan Ligthart- straat. In de overbruggingsperiode be wijst de recreatieve ruimte die men nu in gebruik heeft in het oude ziekenhuis goe de diensten. Aan de gemeenteraad is voorgesteld medewerking te verlenen in de vorm van financiële steun door het verstrekken van leningen en bijdragen. In het complex zijn vier aangepaste woningen ten behoeve van gehandicapten opgenomen. In het totale complex zijn vijftien verschillende woningtypen ont worpen. Er wordt een achttal garages gebouwd. Alle woningen hebben een open verbin ding tussen de keuken en de woonkamer. Eenenzestig woningen krijgen op de ver dieping drie slaapkamers, vijf hebben vier slaapkamers, twee krijgen twee slaapkamers en vijf maar één slaapka mer. Er is een trap naar de zolderverdie ping. De totale stichtingskosten van dit com plex woningen, inclusief de installatiekos- ten, c.v.-installaties en centraal antenne- systeem zullen 8.034-259,- bedragen. De grondkosten zijn aanvaard tot een bedrag van 1.255.960,- zodat voor de bouwkos ten 6.778.299,- resteert. Mocht u donderdag 23 augustus verhinderd zijn, bel of schrijf dan voor nadere inlichtingen of het maken van een afspraak naar de Noord-Zuid-Hollandse Vervoer Maatschappij N V afdeling Personeelzaken, Postbus 514, 2003 RM Haarlem. Telefoon 023-31 92 27, toestel 220. Daar informeren wij u graag over de mogelijkheden van een goede baan bij ons bedrijf, zoals: (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Aan de raad is het besluit voorgelegd om aan de schietvere niging „De Vrijheid” het recht van opstal te verlenen voor een clubgebouw in het sportpark „Assumburg", onder de gebrui kelijke voorwaarden. De politie van Maastricht weet niet hoe de man te water is geraakt en verzoekt daarom eventuele getuigen contact op te nemen met telefoon 043-844444. toestel 21. De politie sluit een misdrijf niet uit. Kleijnendorst verbleef voor zaken in de Limburgse hoofdstad. Hij logeerde in ho tel de l’Empereur. Daar is hij voor het laatst gezien op 14 augustus rond half twee ’s nachts. Zijn echtgenote liet een opsporingsbericht uitgaan via de politie van Haarlemmermeer. HOOFDDORP/MAASTRCIHT. In de Maas bij Maastricht is deze week het stoffelijk overschot gevonden van de 44- jarige Hoofddorper C. Kleijnendorst. De man werd sinds 14 augustus vermist. Het startschot van de 24ste tocht wordt zondagochtend tussen half tien en tien IJMUIDEN/AMERSFOORT. heer W. J. Kaufman, thans directeur van j Esmil International bv, zal met ingang van 1 september toetreden tot de directie van Esmil bv. Hij zal worden belast met de operationele leiding van de Esmil-groep, voorlopig met behoud van zijn huidige functie. De heer Kaufman was directeur van Stork Werkspoor Water bv, dat op 28 december 1978 door de Esmil-groep is overgenomen. Dr. K. Kueper heeft reeds enige tijd geleden de wens te kennen gegeven in aanmerking te willen komen voor een functie in de Bondsrepubliek Duitsland. In verband hiermee zal hij met ingang van 1 oktober de directie van Esmil bv ver laten. Ir. Th. Stein zal eveneens met ingang van laatstgenoemde datum uit de directie van Esmil bv treden om binnen de Esmil- groep zijn ervaring in het bijzonder te kunnen inzetten als directeur research en technologie. Met ingang van 1 oktober 1979 zal de directie van Esmil bv bestaan uit de heren Kaufman en ir. A. Zwemstra. HAARLEM. De toerafdeling van HSV De Kampioen houdt zondag haar 24ste rijwieltoertocht. De route van deze tocht voert langs een groot gedeelte van het Noordzeekanaal naar IJmuiden. Aan de jongste tocht nam afgelopen zondag een voor dit seizoen recordaantal van 128 rijders en rijdsters deel. Mevrouw Griek- spoor, de toerbazin, mocht na afloop van deze tocht maar liefst achttien medailles i, I i 1 (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. De gemeente is in de gelegenheid het perceel A. Verherent straat 3 aan te kopen, omvattende woon huis met schuur en grond. Door die aankoop, waartoe de raad nog moet besluiten, zal alle grond langs de zuidwest-zijde van de A. Verherentstraat, tussen de Marelaan en de Kerklaan, in handen van de gemeente zijn. Het aan te kopen perceel maakt deel uit van het bestemmingsplan „Heemskerk- dorp 1961”, waarin het de bestemming heeft van „bijzondere doeleinden” en „tuin of erf”. B. en W. vinden de tijd gekomen om nu tot aansluiting op het kabelnet over te gaan op grond van de volgende overwe gingen. 1. Tenminste continuering van de goede ontvangst van Nederlandse televisiepro gramma’s en verbetering in die gevallen waarin de ontvangst te lijden heeft van door apparaten en machines uitgezonden storingen, van schaduwwerking van hoge gebouwen en/of van de kwaliteit van de bestaande gemeenschappelijke antenne- inrichting. 2. Verbetering van de FM-ontvangst via een gemeenschappelijke antenne. De techniek biedt geen garantie voor een verbeterde FM-ontvangst ten opzichte van het gebruik van een eigen antenne. 3. Uitbreiding van de ontvangstmoge- lijkheden van buitenlandse radio- en tele visieprogramma’s. De kwaliteit is daarbij afhankelijk van zowel de zendapparatuur van het buitenlandse station als de ont- vangstapparatuur van de CAI. Aan de goede ontvangst van buitenlandse FM- programma’s mogen volgens B. en W. nog geen al te grote verwachtingen worden verbonden. De kwaliteit van de Duitse TV-programma’s is zeer acceptabel, het geen volgens B. en W. van het Vlaamse TV-programma nog niet kan worden ge zegd. Het doorgeven van Engelse en Fran se programma’s verkeert nog in een zeer experimenteel stadium. 4. Besparing op kosten van aanleg van gemeenschappelijke antennevoorzienin- gen in nieuwe woningcomplexen en op het onderhoud, de revisie en de uitbreiding van bestaande systemen. 5. Het verdwijnen van ontsierende an tennes. Ook leegstand kost geld en het Centraal Orgaan voor Ziekenhuisvoorzieningen (COZ) heeft het ziekenhuisbestuur er on langs op gewezen, dat handhaving van het oude gebouwencomplex en de daaraan verbonden kosten als „oneigenlijk” druk ken op de rekening van het nieuwe zieken huis. Het advies was min of meer: slopen. HAARLEM. Een 33-jarige Haar lemse kopergieter kwam gisteren tot de nare ontdekking, dat zijn plezierjacht was verdwenen. De boot lag afgemeerd in het Spaarne bij de Schalkwijkerweg. De waarde van de boot bedraagt 13.500. B. en W. zien ai' van een gemeentelijke exploitatie en willen die opdragen aan de Casema BV, een dochter van de Neder landse Omroepzender Maatschappij (No- zema). Deze Nozema is voor 60 procent bezit van de PTT en 40 procent van de aandelen zijn in handen van AVRO, KRO, NCRV en VARA. De PTT staat garant voor de verplichtingen van Casema. I Aan de raad wordt voorgesteld de ge- meentewoningen, waarin reeds een ge meenschappelijke antennevoorziening aanwezig is op het kabelnet aan te sluiten, indien meer dan vijftig procent van de huurders dit verlangt. De zorg voor de levering van antennesignalen voor andere woningen die aangesloten zijn op een col lectieve antennevoorziening wordt overgenomen door Casema. Bij verkoop van gemeentegronden zal door middel van de bouwverordening het verkrijgen van signalen via het kabelnet verplicht worden gesteld.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 6