i Alleenheerschappij Bakkum-Breur voorbij Ü1U 99 Uitgangspunten voor studie als „schot voor de boeg” Bridgecompetitie De Jump MAANDAG BEGIN WERKZAAMHEDEN MET AFSLUITING HOOFDRIJBAAN Verhuizing van Inter Heemskerk ASCA vergadert in „De Jansheeren” Nieuwe wegwijzer voor Heemskerk 6 7 IJMOND DONDERDAG 23 AUGUSTUS 1979 Afsluiting Overlast - ii Uitgangspunten „Neen” Geen randweg A WZ. Renovatie Breestraat tot ler- recreatief winkelcentrum eer t/m nd, Jen jd. 30, en ne n- verdiepte „randweg t e ri- Het verdiepte tracé van de randweg, dwars door Heemskerkse woonbebouwing heen in de nieuwe wijk Meerestein, nu gedeelteli/k in aanbouw nu tegen aanleg van Hele Heemskerkse raad tel >or 1.00 l/m z.d. ;en Wethouder F. Kaebisch jr. deelde dat mee in antwoord op één van de weinige vragen die woensdagavond zijn gesteld tijdens de gemeentelijke voorlichtingsa vond in „De Nieuwe Slof” over de renova tie van de Breestraat. De wethouder, di recteur Hille van Openbare Werken en de heer C. Jansen van de Grontmij waren blijkbaar zeer duidelijk geweest in hun toelichtingen. Over de renovatie van de Breestraat is overigens al zoveel jaren overleg geweest, dat er nauwelijks nog verrassende mededelingen konden wor den gedaan wat de toekomstige situatie betreft. Vandaag wordt de Breestraat al afge sloten voor de braderie, en maandag wordt de hoofdrijbaan niet meer openges teld. Dan begint fase 1 van de werkzaam heden en die omvat het aanbrengen van een nieuw asfaltdek op de hoofdrijbaan en het tijdelijk aanpassen van de aan Maar vóór alle noodzakelijke werk zaamheden zijn verricht is het op z’n vroegst einde mei 1980 en winter en voor jaar zullen de winkeliers en het winke lend publiek nog heel wat overlast be zorgen. Het eenrichtingsverkeer op de parallel wegen blijft gehandhaafd. Ander verkeer dan (brom)fietsen en bevoorradingsauto’s wordt op de parallelwegen niet toegela ten, evenmin als het parkeren van auto’s. Aan de bedrijven is verzocht, te bevorde ren dat bevoorrading uitsluitend voor ’s morgens 11 uur plaatsvindt en voor zover mogelijk aan de achterzijde. Dat tijdstip van elf uur blijft ook gelden na de reno vatie. Tijdens de periode dat de asfaltverhar- ding wordt aangebracht van 10 tot en met 14 september 1979 zullen de paral lelwegen slechts via de aansluitende zij straten bereikbaar zijn. weerszijden gelegen fietspaden aan de nieuwe weghoogte. Van maandag tot 10 september wordt de boofdrijbaan tussen het Stationsplein en de Bloksteeg voor alle verkeer afgeslo ten. Het verkeer wordt omgelegd via Bloksteeg, Koude Horn, Wijckermolen en Stationsplein. Het (brom)fiets- en bevoor- radingsverkeer behoudt dan wel de mo gelijkheid om, zowel van de zijde van het Stationsplein als van de Bloksteeg op de parallelwegen te komen. De tweede fase omvat het vernieuwen van de rioleringen; in de noordwestelijke parallelweg tussen de Zeestraat en de Begijnenstraat; in de zuidoostelijke paral lelweg tussen het Luxortheater en de Bloksteeg. Die werkzaamheden zullen volgens het werkschema duren tot tien weken na 17 september. Ter beperking van de overlast zal steeds niet meer dan 40 meter lengte straat opgebroken zijn. De bereikbaarheid van de winkels voor het publiek zal worden gehandhaafd door middel van voldoende loopschotten en/of rijplaten. Tijdens de rioleringswerkzaam- heden wordt de hoofdrijbaan weer open gesteld, maar worden de parallelwegen afgesloten voor alle rijdende verkeer. Met de reconstructie tot voetgangers gebied van de parallelwegen wordt eind oktober gelijktijdig aan beide zijden van de Breestraat begonnen in de richting van het Stationsplein naar de Bloksteeg. Op de hierbij geplaatste tekeningen een schetsmatige visie op het nieuwe aanzien van de Breestraat. Groep één: echtpaar Barzilay 103, Bak- kum-Breur sr. 100, Van der Burg-Kramer sr. 96, Jongkind-Van Poecka 82, De Hoog- Mijnsbergen 78, echtpaar De Groot 77, dames Van Sprang-Van der Vlugt 71, da mes Maagdelijn-Pippel 65. Scheveninger (NZ): echtpaar Strube 130, mevrouw Ki- on-Maagdelijn 129, Van Harten-Heyer- Wat Meerestein betreft betekent dit concreet, dat niet meer rekening behoeft te worden gehouden met een wegstrook van ongeveer 250 meter breedte, maar van een breedte van 100 meter (verdiepte ligging) die vrij moet worden gehouden. Er kunnen dus nu meer huizen worden gebouwd, maar het blijft moeilijk plan nen maken zo lang niet vaststaat of de vermaledijde weg dwars door de woon bebouwing er komt of niet, mede met bet oog op bijkomende voorzieningen en de verbindingen. le id. 15 n't u.: id- ck- lar, er- iag .00 Dit voorstel wordt behandeld tijdens de raadsvergadering op donderdagavond 30 augustus. Provinciale Staten hebben evenwel bij motie nog een ander besluit genomen, namelijk om wederom een afgeronde stu die te laten verrichten ten aanzien van de zuidelijke, de westelijke en de noordelijke randweg van Beverwijk. De verwachting is dat die studie ongeveer een jaar zal vergen. Een spoedige oplossing voor de verkeerscongesties in de noordelijke IJ- mond is dus nog niet te verwachten. Pas na de studie kan de hoofdwegenstructuur voor de IJ mond worden bepaald. Voor de gemeente Heemskerk betekent dit vooral, dat dan pas kan worden begonnen met de ontwikkeling van een structuurplan en een verkeerscirculatieplan voor de ge meente en de daarmee direct verband houdende bestemmings- en woningbouw- plannen van enige omvang. B. en W. zijn het eens met het doen verrichten van de door Provinciale Staten gewenste studie, maar willen daar wel een aantal uitgangspunten voor vastleggen en dat moeten volgens B. en W. in een voor stel aan de raad in de eerste plaats voor wat Heemskerk betreft zijn: a. de consequenties van het vervallen van de tracering van de Coentunnelweg (a 8), alsmede de verlegging of aanleg van Rijksweg A 9 (a 22); b. de consequenties van nieuwe woning bouwlocaties van enige betekenis in het nieuwe Streekplan Noord-Kennemerland (dus ook de locatie in Heemskerk) met betrekking tot de verkeersbelasting voor de wegen in het IJmondgebied; c. de verruiming van de Velsertraverse; d. de inachtneming van de eisen van de Wet Geluidshinder; mt 14. li- ïn- ei- ïr et •n dt sn el ia ié ia n. P- k- n- ie al >r- or Fase 3 is de werkzaamheden aan de ondergrondse leidingen van de openbare nutsbedrijven en fase 4 omvat de aanleg van promenades tussen het Stationsplein en de Bloksteeg, de definitieve aanleg van fietspaden en de reconstructie van de Nieuwstraat, tussen de Breestraat en het Slangenwegje. In de officiële benaming van de bestek tekeningen zijn „Wijkertjes” conisch sta len blauwe trottoirpalen. Er zullen er heel wat nodig zijn om de parallelwegen af te sluiten en er een riant voetgangersgebied van te maken. Waarom mogen daar nu geen mooie rode aardbeien op als versie ring? Er komen ook „molgoten” van paar se betonsteen. Geen idee wat dat zijn, maar het wordt vast wel kleurrijk in de nieuwe Breestraat. Daar kunnen nog best een paar rode aardbeitjes bij. We willen een dramgroep. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. B. en W van Heems kerk zijn tot de conclusie gekomen, dat het dringend noodzakelijk is, dat de voet balvereniging „Inter Heemskerk” de ac commodatie aan de Hoogdorperweg gaat verlaten om te verhuizen naar de terrei nen aan de Tolweg. In het afgelopen seizoen maakte de da mes voet bal vereniging Progress al op be perkte schaal gebruik van één veld met kleedgelegenheid, maar het bespelen door beide verenigingen van de drie aanwezige velden met kleedgelegenheid aan de Tol weg behoort tot de mogelijkheden, al zit ten er nog wat haken en ogen aan het gezamenlijk gebruik. Om de verhuizing van Inter Heemskerk mogelijk te maken moeten er wat voorzie ningen worden getroffen, zoals het plaat sen van ballenvangers, doelpalen, een dranghek en het aanpassen van de ver lichting. De totale kosten daarvan zijn geraamd op 39.000 en aan de raad is daarvoor een krediet gevraagd. Ook burgemeester en wethouders van Heemskerk zijn nu van mening, dat thans door de gehele raad „Neen” moet worden gezegd tegen tracering en aanleg van de noordelijke randweg van Beverwijk, nu de A 8 niet wordt doorgetrokken. Aan de raad is voorgesteld, dit mee te delen aan Provinciale Staten, aan de Knelpuntencommissie en aan de Hoofd wegencommissie in het IJmondgebied. De bewoners van de Breestraat en de bedrijven worden uitvoerig op de hoogte gesteld van de te nemen maatregelen, de afvoer van het huisvuil, de mogelijkheden voor bevoorrading, enzovoort. Op het Meerplein wordt nabij de Raadhuisstraat een gedeelte afgerasterd als werkterrein. In de vernieuwde Breestraat komen en kele parkeerplaatsen voor invaliden. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. De actiegroep „Te gen de Verlengde Coentunnelweg” en de oppositiepartijen in de gemeenteraad verlangen een nieuwe uitspraak van de gehele gemeenteraad over de noordelijke randweg van Beverwijk dwars door Heemskerk en met name de nieuwe wijk Meerestein heen. Met de kleinst mogelijke meerderheid ging de gemeenteraad in een turbulente vergadering akkoord met de verdiepte tracering van die weg, evenwel uitdruk kelijk onder voorwaarden. CDA en VVD stelden daarbij, dat aan al die gestelde voorwaarden zou moeten worden vol daan. Met andere woorden, als aan één van die voorwaarden niet wordt voldaan achtten zij zich niet gebonden aan het ingenomen standpunt. Het provinciale bestuur heeft nu aan één van die voorwaarden niet voldaan. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Weet u wat een „Wijkertje” is? Dat wordt de benaming van de afsluitpaaltjes in de nieuwe Breestraat. Met de renovatie van deze boofd-winkelstraat in Beverwijk wordt maandag aanstaande begonnen. De parallelwegen worden voet gangersgebied. Met de vernieuwing en verfraaiing is een bedrag van ƒ2.300.000,- gemoeid. Die „Wijkertjes” heten in Amsterdam „Amsterdammertjes” en dan staan er de drie kruizen uit het stadswapen op. In de overleggroep is de gedachte geopperd om er in Beverwijk aardbeien op te zetten, maar dat idee is weer afgestemd. Wel komen er een fraaie sierbestrating in verschillende kleuren en materialen, een muziekplateau, sierlantaarns, een leugenbank en ander „straatmeubilair”, dat van de Breestraat een recreatief winkelgebied moet maken. Het wordt een zeer ingrijpend complex van werkzaamheden door de vernieuwing van de riokering en andere veelomvatten de werkzaamheden van de nutsbedrijven. Aan de verfraaiing alleen wordt 1.6 mil joen besteed. Een deel van het totale be drag krijgt de gemeente terug van het rijk en een ander deel vloeit in de gemeente kas terug via de baatbelasting die wordt opgelegd aan de belanghebbenden, dus aan de Breestraat-bedrijven. De Bree- straat-winkeliers hebben recentelijk nog via hun vertegenwoordigers toegezegd, dat zij de meerkosten van een extra mooie straatverlichting, die boven het budget uit gaat willen betalen, maar dat moet nog met de betrokken leden worden bespro ken. Het pleidooi zal zijn, dat die verlich ting dan zo mooi wordt, dat de midden stand voortaan geen geld meer behoeft te betalen voor de feestverlichting, die men gewend was onder meer ter gelegenheid van sinterklaas en kerst te ontsteken en daar bracht men jaarlijks ook een bedrag van zo’n twintigduizend gulden voor op. De extra mooie verlichting waarop nu de keuze is gevallen kost 56.000,- (Vano nze bridgemedewerker) IJMCIDEN. De twaalfde ronde van de zomercompetitie bridge van De Jump leverde in de hoogste afdeling een zege voor het echtpaar Barzilay. Dit duo scoorde bij een gemiddelde van 84 niet minder dan 103 punten en kon daarmee de sterke combinatie Bakkum-Breur sr. (100) toch nog drie punten vóór blijven. man 125, Boender-Kramer jr. 119, Gebroe ders Van der Vlugt 117, echtpaar Koster 111, dames Kramer-Ris 109. OW: mevrouw Wareman-Breur 180, Schadé-Timmer 174, Van Egmond-Hoog- land 140, Van Maanen-Pippel 120, dames Dogger-Van der Glind 120, Doorenenbal- Siegers 105. Algemeen klassement (in percenten): In de Noord-Zuidrichting van de „Sche- veningers” bleef het echtpaar Strube met 130 (gemiddelde 120) voor de andere deel nemers onbereikbaar, ofschoon het ver schil met de dames Kion-Maagdelijn (129) minimaal was. Op de Oost-Westplaatsen eindigde het duo Wareman-Breur jr. met 180 (gemiddelde 140) als nummer één. Het paar Schadé-Timmer (174) dat tweede werd kwamen toch nog zes punten te kort. De clubcompetitie van De Jump wordt, doof de aanzienlijke stijging van het le dental, met de week spannender. Bak- kum, die feitelijk alleenheerser was, on dervindt steeds meer concurrentie. Hij heeft nu een partnership gevormd met de uitstekend spelende Breur sr. Uiteraard moet dit koppel nog op elkaar ingespeeld raken. Het feit echter dat het echtpaar Barzilay op de twaalfde competitiedag erin slaagde Bakkum-Breur sr. van de bovenste plaats af te houden spreekt boekdelen en geeft duidelijk weer dat de onderlinge krachtsverhouding aanzien lijk is verkleind. Van der Burg-Kramer sr. pakten met 96 punten in de hoogste afde ling de derde plaats. Dertien paren traden aan op basis van het Scheveningse systeem. In de Noord- Zuidrichting kon het echtpaar Strube (130) als nummer één finishen. Het ver schil met de dames Kion-Maagdelijn (129) was echter nauwelijks waarneembaar. Op de Oost-Westplaatsen had het koppel Wa reman-Breur jr. (180) niet veel moeite om de zege in de wacht te slepen. Van Schadé- Timmer (174) werd nog de meeste tegen stand ondervonden. Van Egmond-Hoog- land (140) werden derde maar konden zich niet in de strijd om de erepalm mengen. In het algemeen klassement blijven Bakkum-Breur sr. met 708.63 percent bo venaan. Mevrouw Warsman-Breur jr. (679.58) zijn tweede, maar hebben een té grote achterstand om het leidende duo uit zijn toppositie te kunnen verdrijven. De uitslagen van de twaalfde ronde luiden (in matchpunten): e. de gevolgen van een mogelijke ener- gieschaarste en de daarmee gepaard gaande eventuele uitbreiding van het openbaar vervoer. Over andere uitgangspunten zullen de commissies grondbedrijf, bestemmings plannen en volkshuisvesting zich op 10 .september aanstaande nog nader bera den. Daarna zal aan de provincie worden verzocht deze uitgangspunten te betrek ken in de opdracht voor de studie. Terzijde willen B. en W. aan Provinciale Staten laten weten, dat de term „rand weg” misleidend is, aangezien de noorde lijke weg dwars door de bebouwing loopt en dat bovendien de weg op het grondge bied van Heemskerk ligt en derhalve niet kan en mag worden beschouwd als rand weg van Beverwijk. De uitgangspunten die B. en W. nu in de studie-opdracht verwerkt willen zien, zijn te beschouwen als „een schot voor de boeg”. Ondertussen moet er in Heemskerk wat de plannenmakerij betreft gewerkt wor den op basis van de gegevens, zoals die nu vastliggen. HEEMSKERK. Half nofember zal er weer een nieuwe „Wegwijzer Heemskeik” verschijnen, een uitgave van het gemeen telijk bureau voorlichting en de Gemeen schapsraad. Het adressenbestand wordt bijgewerkt, maar degenen die wijzigingen of aanvul lingen willen opgeven, wordt verzocht de betreffende gegevens (naam instantie, or ganisatie of vereniging, adres en secreta riaat) vóór 1 september schriftelijk te stu ren naar het bureau Voorlichting, postbus 39, 1960 AA of naar het bureau Gemeen schapsraad, Kerkweg 47, 1961 HEEMSKERK. Het Adviesorgaan Sociaal Culturele Activiteiten (ASCA) vergadert maandagavond 3 september in „De Jansheeren”. Dit orgaan adviseert B. en W. met betrekking tot de uitvoering van de rijksbijdrageregeling voor die soci- aal-culturele activiteiten. Op de agenda staan onder meer bespre king en vaststelling van het huishoudelijk reglement, de vaststelling van een tijd- planning en een voorstel tot inventarisatie en instelling van werkgroepen. 107, 00- Bakkum-Breur sr. 708.63, mevrouw Wa reman-Breur jr. 679.58, echtpaar De Groot 641.28, Schadé-Timmer 637.65, gebroeders Van der Vlugt 621.92, echtpaar Barzilay 614.31, Boender-Kramer jr. 613.44, Van der Burg-Kramer sr. 611.97, echtpaar Strube 611.18, Jongkind-Van Poecke 609.69, dames Kramer-Ris 608.36, Van Harten-Heyerman 604.56, Van Maanen- Pippel 604.36, Doomenbal-Siegers 591.96, Dames Van Sprang-Van der Vlugt 591-41, Van Egmond-Partner 565.94, De Hoog- Mijnsbergen 541.43, echtpaar Koster 530.27, dames Maagdelijn-Pippel 527.13, mevrouw King-Maagdelijn 514.30, dames Dogger-Van der Glind 506 89. Bij motie is door Provinciale Staten in juni de doortrekking van de Coentunnel weg (A 8) van het Streekplan verwijderd. Op 13 augustus heeft drs. J. van Dis Hzn. in de Knelpuntencommissie wegenstruc tuur IJmond nog eens nadrukkelijk ver klaard, dat de doorgetrokken A 8 voor de provincie Noord-Holland niet meer bestaat. 3^

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 7