politienioj\x/s VAK-avonden in komend k e KREATIVITEITS in de vishciï) Bij Kreativiteitscentrum volop rs ft m 2 H e 2 winterseizoen keus in beeldende technieken burgerlijke stond en It nt SYSTEEM VOLGENDE WEEK WOENSDAG IN WERKING EIBA start nieuwe cursus Geen spreekuur NIEUW SEIZOEN INGELEID MET OPEN DAG Inzamelingsaktie voor vluchtelingen z VELSEN Groepsgewijs Sluiproutes 4 5 AUGUSTUS 19 7 9 2 4 VRIJDAG IJMOND z i .ri (Van een onzer verslaggevers) UMOND. De nieuwe ver keerslichten op de Velser Traver se worden - als alles naar wens verloopt - volgende week woens dag in werking gesteld. De instal latie, die wordt aangelegd door Van Vuuren BV, moet dinsdag worden opgeleverd. Met de aan leg van de verkeerslichten is een bedrag van anderhalve ton ge moeid inclusief alle bijkomende werkzaamheden zoals bekabe ling en wegaanpassingen. Met het aanleggen van de installatie is op 7 juli, een week voor het begin van de bouwvakvakantie, be gonnen. Stoplichten op Velser Traverse maken sluiproutes onmogelijk I I MIMLOWD 1 7,50 Meettechniek en beoefend in een volwassenengroep Het KCIJ heeft dit onderdeel voor komend seizoen in het programma gehandhaafd GEBOREN: T. W. Plug- Duijs, z. IJmuiden. er/VFW ran 940 inklijke rplaats- rachten □rengen t de or- gulden kent de s in het aar 250. zijn 75 mse po- strateur Pierson ad aan- in bijna i werk- bedrag irifte in toe te directie kennis spositie it valse n uit te politie listerde uur uur De lichten zijn er gekomen om de door stroming van het verkeer vooral in de spitsuren minder gevaarlijk te maken. De meeste aanrijdingen op de Velser Tra verse worden veroorzaakt in de spitsuren door het slechte rijgedrag van de automo bilisten. Aanleiding is vaak het „drin gen” om vanaf de Traverse de oprit naar de tunnel op te komen. De schade blijft daarbij over het algemeen nogal beperkt omdat er vrij langzaam wordt gereden. (Van een medewerker) IJMUIDEN. Aan de donderdagmarkt werd aangevoerd: 1555 kilogram tong; 30 kisten tarbot en griet; 460 kisten kabel jauw; 108 kisten schelvis; 292 kisten wij ting; 315 kisten schol; 291 kisten schar; 77 kisten makreel en 125 kisten diversen. IJMUIDEN. Zondagavond 26 augus tus zal een nationale inzamelingsaktie worden gehouden voor vluchtelingen. Het verkeer heeft weinig last ondervon den van de aanleg van de verkeerslichten en de wegaanpassingen. Er werd dage lijks aan gewerkt buiten de spitsuren, de mensen van Van Vuuren begonnen om tien uur ’s ochtends en hielden er om drie (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Het Kreativiteitscentrum Umond treft de allerlaatste toebereidse len voor het nieuwe cursusseizoen 1979- 1980 waarvoor het programma inmiddels uit is. Voor de opvang van cursusgroepen jeugd en volwassenen zijn achtereenvol- spits is het hier nog behoorlijk druk om dat het toch een kruispunt is van belang rijke wegen. Maar om drie uur moesten we er wel mee ophouden, dan kwam de eerste golf van de avondspits al weer langzaam op gang”. Het KCIJ presenteert zich als dienstver lenende instelling. Doelstelling is mensen voor het publiek met het cursuswerk dat in Velsen al sinds 1975 onder KCIJ-vlag draait. ONDERTROUWD: J. H. Braas en M. Blokdijk, IJmuiden; L. W. Groenewoud, Haarlem en C. Haringa. IJmuiden; R. Pe ters, Velsen (noord) en M. G. G. van Kaam, IJmuiden; P. D. G. Carpentier en A. J. T. W. Hamers, Velsen (zuid); G. M. J. Kors, Santpoort en M. D. A. Donker, IJmuiden. HUWELIJKEN: B. W. J. Nieuwland-M. P. du Pont, Heemskerk, P. van Reijen- dam-C. van der Zwan, IJmuiden, C. W. Peet-A. J. Meesters, Leende, R. Wetting- O. Albers, IJmuiden, K. Blomvliet-J. C. van Westerop, IJmuiden, W. A. van der Vijver-L. A. J. de Wit, IJmuiden, P. J. M. van Velzen-M. E. Luikman, IJmuiden, J. Krab-D. Lukkien, IJmuiden, F. J. Wijker- A. Boogert. Zoetermeer. OVERLEDEN: M. G. W. Vasen, 80 jr., Santpoort, Wulverderlaan 85; J. Smit, 56 jr., echtgenoot van:. M. T. Voois, IJmui den. P. Heilig, 88 jr., weduwnaar van;. W. J. van der Lem, IJmuiden. De organisatie berust wederom bij se cretaris Wim Spruit. Hij wordt bijgestaan door Joke Duivenstein en Joep de Reus. Alle feestavonden beginnen ’s avonds om acht uur en zijn voor iedereen gratis toe gankelijk. Belangstellenden kunnen zich voor deze cursus aanmelden bij het Centrum Evan gelie en Industrie aan de Wenckebach- straat 112 te Velsen-Noord, telefonisch bereikbaar onder nummer 02510-28578 of 20155. Bij geen gehoor 02510-36021 of 02518-54940. De aanmeldingen moeten voor 1 september binnen zijn, de cursus avonden zijn op 11 september, 9 oktober, 13 november en 11 december, dus elke tweede dinsdag van de maand. Cursusleider is drs. N. A. Schuman, wetenschappelijk medewerker in de bij belse vakken aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, die erg geïnteresseerd is in maatschappelijke ontwikkelingen. Beunhazerij. De Velsense politie waarschuwt voor de activiteiten van ma lafide schoorsteenvegers, „tuinlieden” en ook scharenslijpers die zonder schriftelij ke prijsafspraken vooraf voor verrichte werkzaamheden gigantische bedragen in rekening brengen. De bedongen prijs staat in geen enkele verhouding tot de geleverde prestatie. IJMUIDEN. De komende maanden organiseert de EIBA (evangelie, industrie en bedrijfsapostolaat) een cursus met als onderwerp „Wat zeggen de profeten”. IJMUIDEN. Maandag 27 augustus is burgemeester P. J. Molendijk verhinderd spreekuur te houden. De Velsense bejaarden komen in het KCIJ-programma aan hun trekken met het groepsgewijs beoefenen van technie ken als tekenen en schilderen, boetseren, raamweven, stofversieren en macramé. „Velserhooft” (Santpoort), „de Luchte” (Driehuis) en het dienstencentrum „In de Abeel” (IJmuiden-Oost) zijn hiervoor de steunpunten. De begeleiding is bij deze leeftijdsgroep zeer persoonlijk gericht. Aanmelding is ook als de creatieve groe pen goed en wel draaien mogelijk op eerder gemelde cursusadressen. In nauwe samenwerking met het Kreativiteitscen trum Umond wordt ook in de Velsense buurthuizen regelmatig aan handenar beid gedaan, waarover meer informatie in de diverse buurthuisprogramma’s. e PTT- □egeeft. ers een sopera- igekon- ;n. Wel- rcot. Kerkbesturen die aan déze aktie mee willen doen kunnen telefonisch een collec- tebus aanvragen, die door de gemeente wordt bezorgd. Het telefoonnummer is 02550-19000 toestel 211. Door de stoplichten en de wegaanpas singen wordt ook een van de sluiproutes voor het verkeer dat van Alkmaar naar Haarlem rijdt opgeheven. Veel automobi listen die ’s morgens in de file voor de tunnel staan proberen de file als het wa ren binnendoor te passeren door de afrit naar Beverwijk te nemen, de Velser Tra verse over te steken om vervolgens de afrit van Beverwijk naar de tunnel te nemen. Vanaf woensdag is dat onmoge lijk, de automobilist die de afrit naar Beverwijk neemt moet, eenmaal op de Velser Traverse gekomen, linksaf slaan naar Heemskerk of rechtsaf naar Bever wijk. De situatie op dit moeilijke kruis punt is daardoor een stuk overzichtelijker geworden. 4,80 ’,60 5,50 7,70 1,50 1,75 Prijzen in guldens. Per 1 kg: tarbot 20.80-29.40; grote tong 21.73-21.57; groot- middel tong 18.59-16.49; kleinmiddel tong 16.71-15.94; tong één 15.13-14.50; tong twee 13.46-12.98. d) ABVA, >are en □en het sprei- sden is i vast- e para- ontsla- VELSEN-NOORD De Velsennoord- se Aktiviteiten Kommissie begint het winterseizoen op één september met een open feestavond in zaal Sevenseas aan de Grote Hout- of Koningsweg in Velsen- Noord. Evenals het vorig jaar organiseert de VAK een aantal feestavonden, waaronder een Sinterklaasviering en een Nieuw- jaarsbal. Het ligt in het voornemen ook andere aktiviteiten te ontplooien als kie nen en verlotingen. De muzikale omlijs ting wordt weer verzorgd door het VAK- duo. De feestavonden hebben zowel op vrijdag als zaterdag plaats. De ontspanningsavonden worden ge- uur 's middags al mee op en tijdens de werkzaamheden werd zo weinig mogelijk gebruik gemaakt van het wegdek en zo veel mogelijk van de bermen. „Dat moest wel zo”, aldus Jetten, „anders was het een complete chaos geworden. Ook buiten de Inbraken. Bij een inbraak in het be jaardencentrum De Luchte te Driehuis is woensdagnacht een geldbedrag van ze venduizend gulden ontvreemd. Een geld kistje met dit bedrag bevond zich in de directeurskamer waarin kasten en laden grondig werden doorzocht. Via twee kan- toorramen waarvan het slot werd gefor ceerd werd het gebouw betreden. De poli tie ziet verband tussen deze inbraak en een in braakpoging dezelfde nacht in het verpleegtehuis Velserduin eveneens in Driehuis gelegen. Bij inbraken aan de Engelmundusstraat en de IJmuidense Van Wassenaerstraat donderdag op klaarlichte dag is dezelfde taktiek gevolgd. Na vernieling van een keukendeurslot werd in het eerste geval Via radio en televisie wordt de bevol king zondagavond om zeven uur opgeroe pen om geld te brengen naar de portalen van kerken. prikkelen tot creatief bezig zijn en hier voor mogelijkheden scheppen’ In de prak tijk houdt dat in het aanleren van beelden de technieken in groepsverband. Hoofd punt is voor elke beoefende vorm van handenarbeid kennismaking met de di verse materialen en beeldende technie ken. Heel belangrijk is daarbij de ontdek king en het uitbouwen van de eigen moge lijkheden op het creatieve vlak. Stelregel is daarbij: in veel mensen schuilt creatief talent waarvan zijzelf niet of ternauwer nood notie hebben. De meeste KCIJ-cur- sussen beslaan dertig weken met een on derbreking rond de jaarwisseling. Het werkschema is gericht op volledige deel name. Een paar lessen meepakken is dus niet mogelijk. Als de stoplichten eenmaal werken is een situatie als deze niet meer mogelijk: wanner het verkeer uit Beverwijk (rechts op de foto) de oprit naar de tunnel indraait staat het verkeer dat vanuit richting Heemskerk komt (links op de foto) voor het rode licht. buitgemaakt een tweetal camera’s, een kijker (gezamenlijke waarde circa dui zend gulden) en een geldbedrag van 300. De omvang van de buit aan de Van Wasse naerstraat is door langdurige afwezigheid van de bewoners wegens vakantie nog niet vast te stellen. Inbraak. Donderdagochtend is ont dekt dat uit de loodsen bij de in aanbouw zijnde Amrobank in de Breestraat in Be verwijk gereedschap is gestolen. Een vers gestorte afdekvloer moest opnieuw gelegd worden, omdat de inbrekers daar overheen hadden gelopen. gens beschikbaar de voormalige Bewaar school aan de Wüstelaan in Santpoort en twee lokalen in de IJmuidense Clara Sternschool (Moerbergplantsoen). een open dag te houden op 6 september in voornoemde school (aanvang 20.00 uur) is bedoeld als vrijblijvende kennismaking Hierbij een cursusaanbod in Lessen boetseren/pottenbakken. worden hier in twee groepen gegeven met 11 sep tember (dinsdaggroep) en 12 september (woensdaggroep) als startdata. Vervaardi ging van gebruiksvoorwerpen (schalen, vazen) en ruimtelijke vormen (maskers, kleiplastieken) staat hier voorop. Cursus groepen tekenen en schilderen komen bij een vanaf 10 september (maandaggroep), 11 september (dinsdaggroep) en 13 sep tember (donderdaggroep). Voor het on- Voor de file biedt de plaatsing van de stoplichten overigens geen enkel soelaas. Het aanbod is in de spitsuren nu eenmaal te groot voor de tunnel, daar doet de plaatsing van verkeerslichten niets aan af. Naar verwachting zitter er echter geen nadelige aspecten aan zoals nog langere wachttijden. „Nu moet je ook vaak wach ten voor je over kunt steken”, aldus tun nelchef Jan Jetten, „en dan is het nog altijd dringen geblazen. Nu wordt het oversteken en afslaan zodanig geregeld dat de verkeersdeelnemers daar alle tijd voor krijgen. Daardoor kunnen veel van die kleine aanrijdingen voorkomen worden”. opsomming van het de Clara Sternschool. Per 40 kg: horsmakreel 41-16; rode poon één 170-120; rode poon twee 160-100; mul lets 364; poontjes 35-24; steenbolk 46-41; bot 24; tongschar 185; tarbot 452-224; griet 349-212; kabeljauw twee 132; kabeljauw drie 142-130; kabeljauw vier 134-120; ka beljauw vijf 134-57; schelvis één 146; schelvis twee 120; schelvis drie 110-108; schelvis vier 78-57; schol één 128; schol twee 130-124; schol drie 140-86; schol vier 78-57; wijting drie 59-41; makreel twee 27- 21.80; schar 67-27; hammen met kop 204- 130; witte koolvis drie 94. De besommingen waren: KW 137 15.500,-; UK 17 9.500,-; UK 78 11.100,-; UK 235 16.500,-; VD 6 8.500,-; VD 54 f 11.700,-: IJM 18 6.000,-; IJM 19 8.800,-; verder een Engelg vaartuig de: GY 243 met 14.100,- aan besomming. houden op zaterdag 1 september, vrijdag 5 oktober, zaterdag 3 november, vrijdag 7 december, vrijdag 4 januari, vrijdag 22 februari, zaterdag 1 maart, zaterdag 5 april en zaterdag 10 mei. In samenwerking met de carnavalsver eniging De Zeerotten uit Beverwijk orga niseert de VAK op 10 mei een groots opgezet carnavalsfeest. derdeel„textiele werkvormen” kan wor den vrijgehouden de maandagavond (weefcursus vanaf 10 september) en de donderdagavond (stof bedrukken, start datum 13 september). Onder deskundige leiding wordt in de voormalige bewaarschool in Santpoort (badhuisgedeelte) voor kinderen handen arbeid bedreven op woensdagmiddag (14.00 - 16.00 uur) en zaterdagochtend (10.00 - 12.00 uur). Het samen expressief bezig zijn staat hier voorop waarbij uit eenlopende technieken aan de orde komen. sr De nieuwe stoplichten op de Velser Traverse bij de drukke kruising waar de oprit voor het verkeer van Alkmaar naar Beverwijk en Heemskerk en de afrit voor het verkeer van Beverwijk en Heemskerk naar de tunnel samenkomen.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 5