DRAAD VAN TWEE JAAR GELEDEN WORDT WEER OPGEPAKT Twee treffers Aleid Schenk streekspor?] Voetbaltrainer eist Houtkamp tevreden gijzeling bestuur Huldiging Terrasvogels Inpaksters Magazijnkrachten Produktiekrachten opstellingen en programma's A KT IE 68 Tetramin Nicols tegen Unique Giants A aktie ft» I I I I aktie Aktie ’68 het vaste buro voor tijdelijk werk, vraagt met spoed: „Zege” Kinheim STATEN BOLWERK 3, HAARLEM tel.: 023-313100 part-time instruktrice l '1.1 „SOFTBALTEAM KLAAR VOOR EK" 1 I I mml 15 SPORT 19 7 9 AUGUSTUS ZATERDAG 2 5 lis. SCI Bel of kom snel langs bij: in Pim Mulierstadion N.V. Sportfondsenbad Schalkwijk ZONDAG 26 augustus aanvang 14.30 uur N.V. Sportfondsenbad Schalkwijk, ■iiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiwiiiim |r Mw».., I Handbalcompetitie: klok teruggezet jen (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIES) Al AZ’67: Vermoedelijke opstelling voor de wedstrijd tegen FC Den Haag: Treytel; Van Rijnsoever, Van Dongen, Spelbos, Hovenkamp; Nygaard, Metgod, Arntz; De Graaf, Kist, Schouwenaar (of Tol). Eredivisie: (zaterdag) NAC-Willem II, Sparta-Haarlem, FC Den Haag-AZ’67, MW-FC Utrecht, PSV-Feyenoord, NEC- Roda JC. PEC Zwolle-FC Twente. (Zon dag): Ajax-Go Ahead Eagles, Excelsior- Vitesse. HAARLEM/IJMOND. Zowel Barry Hughes, de trainer van Haarlem, dat van avond om half acht in Rotterdam tegen Sparta zal spelen, als zijn collega Martin van Vianen van Telstar, dat morgenmid dag „thuis" aantreedt tegen De Graaf schap, zal de opstelling pas vlak voor de wedstrijd bekend maken. K.N.Z.B.-diploma vereist. Werkuren per week 20 uur. Salaris volgens C A O. Schriftelijke sollicitaties te richten aan: Het gehele arsenaal aan tekens is door genomen en alles liep voortreffelijk,” al dus Nol Houtkamp, die de titelstrijd met optimisme tegemoet ziet. (Van een medewerker) IJMOND. In een goede finale heeft Maurits Disco het zaalvoetbaltoernooi, gehouden vanwege de opening van de sporthal IJmuiden-Oost, gewonnen. Na de normale speeltijd moest de ploeg nog met een 1-1 gelijkspel genoegen nemen, maar in de verlenging werd van Es Boys met 4-2 verslagen. Maurits Disco haalde de eindstrijd door Otto Eagles met 5-0 en Loek Anderson met 1-0 te verslaan. Van Es Boys kwam door een gelijkspel tegen Schaaper (1-1) en een overwinning met 2- 1 op Pour Toi in de finale. Van Es Boys nam snel in de wedstrijd, via een vrijetrap van uitblinker Theo Doesburg, een voorsprong. Maurits Disco kwam terug door een tegentreffer van Aleid Schenk. Na deze gelijkmaker speel den beide ploegen fel op de aanval. In de verlenging nam Maurits Disco een voor sprong door een gelukkige treffer van John Peters. Van Es Boys leek verslagen maar kwam via Johan Raave nog een maal terug. Een minuut later zorgde Aleid Schenk ervoor dat Maurits nogmaals een voorsprong kon nemen. In de laatste minuten bracht Ron Baan de ploeg van Jan van der Stelt in veilige haven door de eindstand op 4-2 te brengen. (Van onze handbalmedewerker) IJMOND. Wanneer vandaag en mor gen in de afdeling Haarlem weer een begin wordt gemaakt met de veldhand- balcompetitie, heeft het afdelingshand- bal in deze regio in wezen een jaar stil gestaan. Een door het vorige afdelings bestuur ingevoerde wijziging van de competitieopzet werd namelijk halver wege het vorige veldseizoen door de clubs afgekeurd, waardoor met ingang van dit weekeinde alles weer bij het oude is. Ondanks de Éénjarige feitelijke stil stand van het competitiegebeuren, maak- Tegelijk met de afdelingscompetitie gaat ook op het landelijke niveau de hand bal weer rollen. De meeste aandacht gaat daarbij op de eerste competitiedag onge twijfeld uit naar de derby in de tweede klasse B (heren) tussen ODIN en IJmond. (Van onze softbalmedewerker) SANTPOORT. Op een sfeervolle en drukbezochte receptie heeft de Neder landse softbalwereld gisteravond Terras vogels gehuldigd, dat voor de vierde keer landskampioen is geworden. In het mid delpunt van de belangstelling stond de scheidende coach Teun van der Berg, die na dertien jaar afscheid neemt. Namens de gemeente Velsen kreeg Teun van der Berg lof toegezwaaid en mocht hij uit de te de afdeling Haarlem het afgelopen jaar een grotere groei mee dan in de voorgaan de seizoenen. Een groei, die ertoe geleid heeft dat momenteel in Haarlem en om streken 3800 zaalhandballers(sters) actief zijn. „De gewijzigde competitieopzet was vooral het idee van mijn voorganger Jon ker”, zegt afdelingsvoorzitter Henk Wijers aan de vooravond Van het nieuwe veld- handbalseizoen. Dat idee behelsde een verschuiving van de wedstrijdencyclus, zodat de veldcompetitie met onderbre king van de vakantieperiode een aaneen gesloten seizoen zou vormen. „Middels een enquête werden de verenigingen door het afdelingsbestuur om een mening ge vraagd. De clubs stonden met geheel af wijzend tegenover het voorstel van Jon ker, maar een bindende beslissing is zeker niet genomen.” Toch achtte het vorige bestuur voldoen de gronden aanwezig om het nieuwe com- petitieplan een kans te geven. Henk Wij ers: „Het had verstandiger geweest daar nog een jaartje mee te wachten. Dan had men zich ook in verenigingsverband wat nader kunnen beraden.” Een noodzakelijk geworden overgangs- competitie, zonder promotie- en degrada tieregeling vond vervolgens bij de clubs ook al weinig aftrek, waarna op het afde lingsbestuur dermate pressie werd uitge oefend dat voorzitter Jonker besloot af te treden. Onder voorzitterschap van de Heems kerker Henk Wijers besloot het nieuwe bestuur daarna het tweede deel van het veldseizoen te benutten voor het spelen van een halve competitie mèt promotie- en degradatieregeling, zodat met ingang van dit seizoen de draad van twee jaar geleden weer kan worden opgepakt. Henk Wijers: „Wel nieuw dit jaar is de pyramide-op- bouw van de eerste en tweede klasse, die borg staat voor een soepelere en stringen tere doorvoering van promotie en degra datie.” handen van de heer Wedemeijer direc teur sportzaken een blijk van waarde ring ontvangen (zie foto). De lange rij van sprekers werd geopend door wethouder Bijl, die ook de stille werkers op de achtergrond in het zonnetje zette. De KNBSB werd vertegenwoordigd door bondsvoorzitter Guus van der Heij den. Hij was de kampioenen vooral erken telijk voor de wijze waarop zij de softbal- sport in de publiciteit hadden gebracht. ser. „ODIN is in elk geval van plan er dit jaar op het veld meer van te maken dan vorig seizoen, al hechten wij meer waarde aan de zaalcompetitie. Nu we daar einde lijk zijn doorgestoten naar de tweede klas se staat handhaving op dat niveau dit jaar duidelijk primair.” Wim de Visser verwacht dat zijn ploeg in de eerste weken van de veldcompetitie op het conditionele vlak nogal het één en ander tekort zal komen. De ODIN-coach: „We hebben in Duitsland aan een toernooi van onze zustervereniging Westfalia Son- born deelgenomen. In dat toernooi bereik te ODIN de finale, waarin door conditie- gebrek een nederlaag werd geleden. Zo verwonderlijk is dat niet, want de Duit sers spelen geen veldhandbal. Zij zijn ook al een stuk verder met hun voorbereiding op het zaalgebeuren. Dat neemt niet weg dat het voor ODIN een leerzaam toernooi is geweest; de spelers hebben vooral een flinke dosis hardheid opgedaan.” Zoals gezegd begint ODIN de competi tie tegen streekrivaal IJmond; aanvang 14.00 uur op sportpark „Assumburg”. ODIN’s aanwinst Rinus Adrichem (ex- KIC) komt dan voor het eerst voor zijn nieuwe vereniging in actie. Wim de Vis ser: „Adrichem is een speler, die „met zijn koppie” handbalt. In hem zie ik een belangrijke versterking voor ODIN. Zijn sterkste punt is het aanspelen van de cirkelspelers. Ik verwacht dit seizoen dan ook heel wat van de samenwerking tussen Adrichem en onze cirkelloper Jan van Rijn.” r Js i- ou heeft plaats voor een an" /an zelf ae- de um ar- er- ik Zwemmerslaan 5 2036 KA HAARLEM 68 Sparta: Trainer Petescu van Sparta heeft 15 spelers aangewezen voor het duel tegen Haarlem. Geels en Verbeek ontbre ken nog. Geels gaat aanstaande woensdag weer in training en zal hoogstwaarschijn lijk in de wedstrijd tegen FC Utrecht op 8 september zijn comeback vieren. Telstar: Van Vianen heeft 13 spelers aangewezen voor het duel tegen De Graaf schap. Vraagtekens staan achter de na men van Van Toor (kuitblessure) en Chris Knoop (enkelblessure). Nederland 1-0-0-0-1-0-X 3 Petra Goed koop 1-3-4-2 (4 in.) en I,oes Poort 3-0-1-0 (5 in.) HHC-Storks 0-0-0-1-0-0-0-0 1 Hilde Foks 1-0-5-7 Van belang was het voor Houtkamp in deze laatste wedstrijd zijn overige werp sters aan het werk te zien. Goed voldeden vooral de jeugdige Loes Poort en de ge routineerde Hilde Foks, die als gastwerp- ster bij de combinatie optrad. Controle en snelheid bleken in ruime mate aanwezig en zullen ongetwijfeld ruim voldoende zijn om de mindere góden als Zweden, België en Spanje gemakkelijk opzij te schuiven. Voor het grote werk tegen Italië zal Houtkamp het vooral moeten hebben van Els Koks en Fredy van Offeren. Met de werpsters blijkt ook de aanval precies op tijd in vorm gekomen te zijn. Agressief slaan zal Italië onder druk moeten zetten. Een druk, die in het verleden te groot was voor foutloos Italiaans veldspel. trainers voor de selectieploeg in de maag zit. Van Neck stelt dat het WA-bestuur een campagne tegen hem op touw heeft gezet, terwijl hij op vakantie was. Tijdens zijn afwezigheid werd de 32 spelers tellende selectieploeg opgeroepen om onder lei ding van Cor van der Hart te trainen. Toen Van Neck zich begin augustus weer aandiende bleek het team ingrijpend ge wijzigd te zijn. 15 spelers waren vervan-> gen door nieuwelingen, onder wie twee zoons van Cor van der Hart. Van deze groep bleken slechts twee spelers bereid zich aan de training van Van Neck te onderwerpen. De rest weigerde. Het clubbestuur liet weten hier machte loos tegenover te staan („Wij kunnen onze leden niet dwingen”) en verzocht Van Neck om zijn krachten dan maar op de twee overblijvers te beproeven. Die voel de echter niets voor deze symbolische tewerkstelling. „Ik ben als oud papier aan de kant gegooid", aldus Van Neck ter zitting. „Voor de vakantie had ik alle steun bij de spelers. Daarna opeens niet meer. De ploeg is in mijn afwezigheid door het bestuur onder druk gezet met de bedoe ling mij langs een omweg toch uit te rangeren”. Volgens een vertegenwoordi- ger van het bestuur is daar geen sprake - van: „Zeventien spelers zijn juist naar een andere vereniging gegaan, omdat zij niet onder Van Neck wilden trainen”. Bij de club is door het conflict eert problematische situatie ontstaan. De der-’ tig spelers hebben zich door hun weige ring met Van Neck samen te werken ge diskwalificeerd, zodat zij niet in de defini tieve selectie kunnen worden opgenomen. Slechts twee man resteren om de club te vertegenwoordigen als op 2 september de.. amateurcompetitie begint. Volgens WA’s raadsman J. Meerdink kan Van Neck niet staande houden dat hij - door het clubbestuur gedwarsboomd wordt: „Niemand belet hem de spelers te~ trainen, die nog aan zijn kant staan, al zijn het er dan maar twee”. De vice-president van de rechtbank, mr. B. J. Asscher, deed ter zitting een poging de partijen tot elkaar te brengen, echter zondei- succes. Hij opperde de mogelijk- - heid om Van der Hart en Van Neck geza menlijk de selectieploeg te laten trainen tot de laatste een andere werkkring heeft gevonden. Van Necks contract loopt vol gend jaar af en verlenging lijkt zeer on waarschijnlijk. Geen van de partijen was echter voor die oplossing te vinden. AMSTERDAM (ANP). Een arbeidsge schil tussen trainer Henk van Neck en zijn werkgeefster De Amsterdamse ama- teurvoetbalclub WA, is gisteren voor de tweede maal uitgemond in een kort ge ding. Van Neck, die in april van dit jaar op staande voet werd ontslagen, maar inmiddels op last van de rechter weer in dienst is genomen, stelt dat zijn club het hem onmogelijk maakt zijn werk te her vatten. Hij eist daarom „gijzeling” van het negen man tellende bestuur van WA. Dat houdt in dat de bestuursleden gevangen worden gezet tot zij hun ver plichtingen jegens Van Neck nakomen. Voor de vierde maal houdt de zaalvoet- balvereniging De Fles vandaag haar jaar lijkse zaalvoetbaltoernooi. Deelnemende ploegen zijn dit jaar; Clipper Biggen uit Wijk aan Zee, Heyne en Rob Slob uit Beverwijk, FC Noord-Holland uit Pur- merend en De Fles uit IJmuiden. Het toernooi vindt plaats in het kader van de lustrumviering. De vereniging bestaat vijf jaar. Voordat de standaardelftallen ’s middags om twee uur in de Sporthal Zeewijk aftrappen hebben de reserve teams in de ochtend al een competitie gespeeld. Eerste divisie: Heracles-Fortuna SC, FC Vlaardingen-Helmond Sport, DS’79- Eindhoven, FC Groningen-FC Den Bosch, SC Heerenveen-SC Cambuur, FC Volen- dam-SC Veendam, Telstar-De Graaf schap, Wageningen-SW, FC Amsterdam se Amersfoort. start gaat. In de laatste oefenwedstrijd tegen een HHC-Storks-combinatie kwam de ploeg van Nol Houtkamp opnieuw zegevierend uit de strijd te voorschijn. „Niet de uitslag was vanavond belang rijk, maar de wijze waarop de speelsters voldaan hebben aan de gegeven op drachten. Hughes neemt 16 spélers mee naar „Spangen”, onder wie Piet Huyg, die mo gelijk zijn rentree zal maken. Vanmiddag zou bovendien Martin Haar worden ge test. Valt de test positief uit dan zal hij als 17e speler deel uitmaken van de groep. Bovendien ziet het er naar uit dat midden velder Frans Reuser weer in de selectie zal terugkeren. Het clubbestuur heeft het conflict overigens voorgelegd aan de arbitrage commissie van de KNVB, met het ver zoek de arbeidsovereenkomst met Van Neck te ontbinden. Aanstaande woens dag zal de commissie over dit verzoek beslissen. Één dag daarvoor, dinsdag 28 augustus, zal mr. Asscher uitspraak doen. L (Van onze sportredactie) HAARLEM. Het dit seizoen door tegenslagen geteisterde Vax-Kinheim de regerende honkbalkampioen boekte afgelopen week succes vanachter de groene tafel. Het protest, dat de Haar lemmers aantekenden in de wedstrijd tegen Unique Giants, die met ruime cij fers verloren ging, werd toegewezen. Komende dinsdag aanvang zeven uur zal de wedstrijd op het Badmintonpad uitgespeeld worden. Of er voor de thuis club winst in zit, moet overigens betwij feld worden. Wel wachten de Haar lemmers nog vijf slagbeurten, maar be gonnen moet worden bij een 3-8 achter stand tegen de sterke Diemense formatie. „Een rigoureuze maatregel”, erkende Van Necks raadsman, mr. P. Greuter, gistermiddag „maar mijn cliënt ziet geen andere uitweg”. Van Neck werd op 7 juni door de rech ter in het gelijk gesteld, nadat hij zijn ontslag via een kort geding had aange vochten. Zijn club kreeg opdracht hem weer in dienst te nemen op straffe van een dwangsom van 1000 gulden per dag. De bankrekeningen van de club zijn echter leeggehaald, zodat dit executiemiddel niet ten uitvoer kan worden gelegd. Bovendien is inmiddels Cor van der Hart aangetrok- V zodat de vereniging nu met twee 68 ■iiiiiiiimiiiiiiiiw Afdelingsvoorzitter Henk Wijers: „Nieuw dit jaar is de pyramide-opbouw” „Onze eerste officiële training vindt pas vanavond (gisteren, red.) plaats. Maar op eigen initiatief zijn de spelers al zo’n twee weken in de duinen en op het veld bezig geweest,” vertelt ODIN-coach Wim de Vis- r (Van onze softbalmedewerker) HAARLEM. De Nederlandse softbal- ploeg is klaar voor de strijd tegen aartsri vaal Italië in Rovereto, waar morgen het Europees softbalkampioenschap van

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 15