JAN LAMMERS OOK OP CIRCUIT ZANDVOORT TEVEEL PROBLEMEN MET AUTO SCHOTLAND PAS IN VERLENGING VERSLAGEN Europa tweede dankzij Schulting Geen wereldrecord sportief 17 16 19 7 9 AUGUSTUS MAANDAG 2 7 I SoS' r r r 12 4 UK iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin afvalrace Alan Jones sterkste m wat hem overigens niet belette nog een HENK SPRENKELER g. BMW 1 Stuck Evelyne Ashford verrast Oostduitse topsprmtsters aan- Run urn- ins- Hockeysters op rand van afgrond (Van onze speciale verslaggever) I I I Afrikaanse atleten klaar voor Moskou I 1 1 1 1 1 dloo es2- sls 2 Tex 1 10- 3 3 3 3 24 24 1 18 3 16 12 10 10 10 2 16 16 14 16 16 10 10 4 25 22 17 14 6 4 De doldwaze actie van Gilles Villeneuve in beeld. Zijn linkerachterband is geklapt, maar ondanks het gevaar, dat zijn wagen vlam zou kunnen vatten door de rondvliegende vonkenregen en het wiel los zou kunnen raken, rijdt de Canadees nog bijna een volle ronde door. Het verlies van Villeneuve werd voor Ferrari volledig gecompenseerd door Jo dy Scheckter, die stabiel rijdend tweede werd en zodoende het wereldkampioen schap erg dichtbij zag komen. De derde plaats was voor de Fransman Lafitte, die daarmee het uitvallen van Jean-Pierre Jabouille voor de Franse toeschouwers goedmaakte. Er waren overigens erg veel uitvallers op Zandvoort en dat maakte de race als kijkspel vooral in het tweede gedeelte minder boeiend. Dat er uiteindelijk slechts zeven wagens veilig binnenkwamen, was onder meer te danken aan René Arnoux en Clay Regaz- zoni die, beiden gestart als grote kansheb bers, direct na de aanvang crashten, het geen Regazzoni een voorband kostte. Ar noux wist nog één ronde af te leggen, voordat hij de pits opzocht en uitstapte. Ook Carlos Reutemann kwam na één ron de met technische problemen definitief de Ook al een militair, want die status heb ben bijna alle Afrikaanse atletiektoppers. mis, zoals onlangs in Zürich, toen Wes- singhage, die in Montreal de 1500 meter won, hem op de laatste meters klopte. derde versnelling meer en daar bleek in de pits niets aan te doen. Omdat ik goed lag, werd me aangeraden het toch nog te proberen”. Tevergeefs echter. Twee ronden later kon de Shadow-rij- der vanaf de Tarzanbocht lopend de tocht naar de pits aanvaarden. Hij bleef er uiterlijk koel onder. „Ach”, zo stelde Jan Lammers, „het schijnt zo te horen. Als je een thuiswedstrijd rijdt, dan moet je waarschijnlijk uitvallen”. Zijn manager Geaard van der Storm berustte echter geenszins in het vooral voor Lammers trieste lot. Van der Storm: „Dat krijg je van half werk. Er waren geen voorzienin gen getroffen, omdat de hele Shadow- ploeg de avond ervoor om acht uur al was verdwenen. Dat was bij de topmerken niet het geval, daar werd tot diep in de nacht druk gesleuteld. Ik baal langzamerhand goed van de gang van zaken bij Shadow en begin steeds meer aan volgend jaar te denken”. Daarmee doelt Van der Storm op het feit dat Lammers de Shadow-stal gaat verlaten om zijn heil bij een gerenom- meerder merk te zoeken Concrete afspra ken zijn er echter nog niet. Van der Storm: „We hebben zes merken op het oog, waarvan de naam Tyrrell is uitge lekt. We moeten echter veel geld mee brengen en daarvoor zijn de juiste spon sors nog niet gevonden”. meter vertesprong van Larry Myricks. Na Bob Beaman, die al elf jaar het wereldre cord met 8.90 meter houdt, kwam nooit iemand zover als deze 23 jarige Ameri kaan. Al in 1976 leek hij goed voor een Olympische medaille, maar bij het in springen brak hij een voetbotje. Nu, in hetzelfde stadion, legde hij in zijn laatste poging die afstand neer, die wellicht vol gend jaar het jachtseizoen opent, teneinde eindelijk eens dichter in de buurt te ko men van Beamans „onmogelijke” record. Nederland had ook even zijn inbreng in dit Word-Cup-evenement, dat de IAAF straks beter wil verkopen door Rome in 1981 te vragen een negende baan aan te leggen, zodat ook het gastland vertegen woordigd is. Harry Schulting liep voor Europa als derde man in de 4 x 400 meter estafetteploeg en het moet hem goed heb ben gedaan dat er een belangrijke rol voor hem was weggelegd. Europa moest name lijk dit slotnummer winnen van Oost- Duitsland om achter de Verenigde Staten tweede te worden. Harry Schulting had in de derde ronde, die hij heel snel (44,8) aflegde, voortdurend de leiding om „club genoot” Schmidt gelijk met Amerika te lanceren. Voor Europa werd het een twee de plaats en dus een zelfde positie in de klassering. VANCOUVER. Het aftellen was al begonnen, de grootste sensatie van het derde wereldkampioenschap. IFWTIA-versie, hing dreigend onder de wolkenloze Ca nadese hemel. Het gonsde over de groene zoden, weer kaatste van de Rocky Mountains: wereldkampioen Ne derland staat op het punt uitgeschakeld te worden door Schotland. Vier minuten waren er nog te gaan, waarin niemand meer gaf om de kansen van Oranje, dat zich door het furieuze Schotse team naar een 1-0-nederlaag liet spelen, totdat Arnhemse Irene Hendriks naar de zevenmeterstip moest. Feilloos zwiepte ze de 1-1 achter keepster Jinty Stewart, die in de verlenging nog drie maal het hoofd moest buigen: 4-1. Nederland kroop als een aangeslagen favoriet door het oog van de naald. Er kon niet van Schotland worden verloren, omdat op weg naar de titelstrijd in Toronto op simpele wijze met 5-0 was afgerekend. Die slag waren de Anders ligt dat voor Jody Scheckter, die op Zandvoort tweede werd. Hij heeft in de eerste helft 30 punten verzameld en is voor de Williams-rijders niet meer te ach terhalen. Stalgenoot Villeneuve kan dat nog wel net als Jacques Lafitte. Beiden waren voor Zandvoort op 32 punten geko- De Oostduitsers hadden geen enkel risi co willen nemen. Ze wisten dat Evelyne Ashford een gevaarlijke outsider was. „Maar meer ook niet. Ik had voor de World Cup gehoopt op twee tweede plaat sen. Die Oostduitse meisjes leken voor mij onbereikbaar. Nu ik ze heb verslagen, kan ik het eigenlijk nog niet geloven. Het maakt me alleen maar bang, want nu verwacht iedereen nog veel meer van mij”, aldus de jonge atlete uit Hollywood, die in Montreal voor de grootste sensatie' van de strijd om World Cup II zorgde. De herinnering aan beide races zit vast als een huis in haar geheugen gegrift. „Eerst die 200 meter tegen Koch. Ik zat in baan acht en zag dus eerst niemand, tot aan 100 meter. Daar zag ik Koch pas. Toen ben ik pas echt gaan lopen”, lacht ze. „Op de 100 meter ging het voor mijn gevoel helemaal niet zo hard. Ik liep een „cool” race en had op het laatste stuk geen moei te met Göhr”, aldus de onlangs met een basketbalprof getrouwde Amerikaanse, die overigens geen wereldrecord op de klokken kreeg respectievelijk 11.06 en 21.83 met welke laatste tijd zij na Marita Koch overigens wel de tweede vrouw ter wereld werd die onder de 22 seconden dook. Amerika begroet in Evelyne Ashford, die dit jaar vooral trainde op kracht, „want snelheid had ik wel”, een mogelijke opvolgster van de 20 jaar onverslaanbare Wilma Rudolph. „En, geloof me, ik voel dat ik nog een heel stuk sneller kan”, voorspelt lichtge wicht (52 kilo) Evelyne Ashford, die on langs in Zurich al afrekende met het sprookje dat haar goede tijden voor reke ning kwamen van de chauvinistische Amerikaanse handklokkers. Iedereen zag alleen Göhr en Koch, maar vergat dat Ashford drie jaar geleden in Montreal al vijfde werd. Als 19-jarige dus. Toen een belofte, nu een rijpe atlete, die Oostduit- met Hillens „gerommel”, zagen aan de vleugel Bianchi voorbijflitsen en tegelijkertijd aan de andere kant de „vastgeroeste” Sophie von Weiler een metamorfose on dergaan. De strafbal vier minuten voor tijd werkte op Oranje als olie op een machine. Verlost van de druk wervelden Bianchi en Von Weiler langs de flanken, het regende strafcorners. In de derde minuut van de verlenging mokerde Fieke Boekhorst de eerste deuk in de Schotse moraal, tien sprankelende minuten later deed Sophie von Weiler een duit in het scoringszakje en Fieke Boekhorst maakte het karwei ten slotte vakkundig af: 4-1. West-Duitsland had geen makkie in de kwartfinales, maar schoof de gastvrouwen toch terug naar de rij der verslagenen (2-0), waarin behalve Wales (2-3 tegen Aus tralië) ook Engeland (1-2 tegen de Verenigde Staten) zich heeft aangesloten. Vandaag komt Nederland in de halve finale uit tegen Australië en gaan West-Duitsland en de Verenigde Staten uitmaken wie ook de finale bereikt. 25.56,866, 26.09,160, 26.09,837. Lola, Lola aar ijk 2 d 2- Snelste ronde op het circuit van Zandvoort: Villeneuve (Can) Ferrari, 4226 meter in 1.19,438 (191,515 km/uur). P 3- 3-7. leim nd). 1-11. g te ïim- and riE- 3eel 16 14 -14 14 10 len- 17- ner- 9-7, tan- irta md- -Fo- 13- rks- nts- 3-4, 3. ifg-, aus- ick- am- 5-9, RC ifg„ 28 24 14 10 3 In de slotfase van de 800 meter had deze Maina geen enkele moeite met bijvoor beeld de sterke Amerikaan Robinson. Een andere nog niet echt gevestigde atleet: Hassan el Kishelf, niet uit Kenia, maar uit Soedan. Met een straatlengte voorsprong besliste hij het toch echt niet typisch Afrikaanse nummer, de 400 me ter, in 45,39 seconden in zijn voordeel. (Van onze speciale verslaggever) MONTREAL. Afrika is klaar voor Moskou '80. Dat is de les van World Cup II, gehouden in een sfeerloos Olympisch Stadion van Montreal, waar over drie dagen gerekend nog geen 50.000 mensen het grootste deel van de wereldtop heb ben gadegeslagen. In 1976 was dat zelfde station overvol. Toen zagen die toeschou wers een toernooi zonder Afrikanen; een gedevalueerd Olympisch atletiektoer- nooi. En hoe groot die devaluatie destijds was, bewees deze World Cup, waar de Afrikanen vijf van de zes nummers, lig gend tussen de 400 meter en de 10.000 meter, inclusief de steeple, met grote overmacht wonnen. Ook Jan Lammers redde het niet. Tot de tiende ronde reed de Zandvoortenaar een onder de gegeven omstandigheden goede race, waarbij hij zich sneller toonde dan zijn stalgenoot Elio de Angelis. Daarna moest Lammers echter met problemen aan zijn versnellingsbak naar de pits. Lammers: „Ik had geen eerste en geen Voor het Canadese publiek, dat de moeite genomen had naar het Olympisch Stadion van Montreal te komen, had de World Cup een leuke en kwalitatief heel sterke afsluiting, want hun „eigen” Deb bie Brill liet met een heel knappe hoogte- sprong van 1.96 meter niet alleen Acker mann maar ook wereldrecordhoudster Simioni achter zich. (Van onze sportredactie) ZANDVOORT. Jan Lammers is er niet in geslaagd van zijn eerste Formule-1- optreden in Nederland een succes te maken. In de vijftiende ronde moest de kleine coureur zijn wagen hevig rokend in de Tarzanbocht aan de kant zetten. Winnaar van de 28ste Grand Prix op Zandvoort werd de Australiër Allan Jones, die daarmee zijn derde overwinning van dit seizoen boekte. Lange tijd moest de op de eerste startrij vertrokken Jones zijn meerdere erkennen in de Canadees Gilles Villeneuve die met zijn Ferrari in de elfde ronde op schitterende wijze de Williams van Jones binnendoor passeerde. Villeneuve verspeelde zijn voorsprong echter vele ronden later in de Chicane, waar hij met zijn rode wagen in een spin raakte en een gemakkelijke prooi werd voor de goed volgende Jones. Niet veel later was de Canadees uit de race, geveld door een klapband in de Tarzanbocht, gevaarlijke ronde lang te rijden. Natuurtalent Yifter heeft zich voorgeno men dat niet meer te laten gebeuren. En handelde daarnaar in Canada. Met zo’n 200 meter te gaan even versnellen, maar dan wel flink hard, zodat iedereen stil lijkt te staan. Ook Yifter kwam niet tot supertijden. Dat hoefde ook niet, want op de Amerika nen na leek met name de Europese top, inclusief Rusland en de DDR, wat uitge blust. De W’esteuropese top vooral door het veelvuldig deelnemen aan het dwars door het continent trekkende atletiekcir- cus. Vandaar dat in Canada dit week einde zelfs niet één wereldrecord sneu velde. De Russen en de Oostduitsers springen wat voorzichtiger met hun atleten om, maar moesten in Montreal met een heel magere oogst genoegen nemen. Voor Rus land, dat volgend jaar voor eigen publiek wil schitteren, en voor de DDR, dat zelfs de onverslaanbare hoogspringer Beil- schmidt zag wegzakken, werd alleen maar wat goud op de technische nummers bij een gesprokkeld. Met Afrika werden de Verenigde Staten de grote winnaar van de World Cup, die in 1977 in Dusseldorf nog voor de Europese ploeg was. De (betrekkelijke) rust die veel Amerikanen namen, nadat vijf weken ge leden hun seizoen al werd afgesloten, deed hen blijkbaar goed. Dit weerspiegelt zich niet alleen in het aantal triomfen (zeven), maar vooral in de kwaliteit ervan. Met toenemende onrust moeten met na me de Russen de voor-Olympische krachtsexplosie van de VS-atleten hebben gadegeslagen. Bijvoorbeeld de verrichtin gen van de volgelingen van de auteur van de hordenbijbel, Ross. Nehemiah had op de hoge horden flinke tegenstand, maar Edwin Moses deklasseerde op de 400 me ter horden via 47,53 seconden zijn concur rentie, onder wie Harald Schmidt, volko men. Dan sprinter Sanford, met ruime winst op Leonard, de Cubaan, die overi gens op de 200 meter de Amerikaanse illusies wreed verstoorde, zoals de ploeg van de rust van Amerika dat ook op de 4 x 100 meter deed. Op de springnummers sloegen de Ame rikanen vooral hun slag. Jacobs hoog- springtriomf (2.72) en Tully’s polshoogze- ge vlielen echter in het niet bij de 8.52 lloe- 1-12, ’els dien i 2- o-i. 11-0, Britse meisjes al lang te boven, Oranje teerde er nog op, hoewel Toos Bax, de meest ervaren speelster, in de voorbespreking nog nadrukkelijk had gezegd: „Elke wedstrijd staat op zichzelf. Ik loop lang genoeg mee om te weten dat het winnen van een reeks wedstrijden geen garantie is dat een underdog ook gemakkelijk is op te rollen”. Alle verantwoordelijkheid werd gelegd op de schou ders van de 21-jarige Arnhemse studente Irene Hendriks, uitgerekend de speelster met de minste ervaring, maar wel met de beste strafbal. De ommekeer in de wedstrijd, waarin Nederland tech nisch de boventoon voerde, maar geen kans zag de aanvallen ook af te ronden, kwam in de veertiende, maar vooral 26e minuut na de rust. Eerst kwam technicus Elsemieke Hillen zwoegster Sandra le Poole afwisselen, daarna maakte Annelies Kapteyn op de vleugel plaats voor supersprintster Marjolein Bianchi. De inbreng van Hillen en Bianchi was de nekslag voor de Schotse meisjes. Ze wisten in het centrum geen raad men. Villeneuve, die op Zandvoort met 1.19.444 een nieuw baanrecord vestigde, verdiende door zijn uitvallen geen punten. Lafitte kreeg er dank zij zijn derde plaats vier bij. Het beste kwam natuurlijk Jody Scheckter uit de strijd tevoorschijn, door zes punten te scoren. Hij staat nu op een totaal van 44. pits binnen, niet veel later gevolgd door Emmerson Fittipaldi. Jones leidde op dat moment de race vóór Villeneuve, Jabouille, Pironi, Pa- trese en Lauda. Allen zouden uitvallen. Lauda, Jabouille en Pironi met techni sche problemen, en Patrese omdat hij zijn wagen op het rechte eind niet goed onder controle had en bij het ingaan van de Tarzanbocht op volle snelheid recht door schoof om tegen de pas aangebrach te rij rubberbanden tot stilstand te komen. De uitslag van de formule-l-race om de grote prijs van Nederland is: 1. Alan Jonze (Aus) Williams, 75 ronden (316,95 km) in 1 uur 41 minuten en 19,775 seconden (gem. 187,674 km/ uur), 2. Jody Scheckter (ZAf) Ferrari, 1.41.41,558, 3. Jacques Lafitte (Fra) Ligier 1.42.23,028, op één ronde: 4. Nelson Piquet (Bra) Brabham, 5. Jackie Ickx (Bel) Ligier, op twee ronden: 6. Jochem Mass (WD1) Arrows, 7. Hector Rebaque (Mex) Lotus. De rest van het deelne mersveld haalde de finish niet. De stand in het klassement om het wereld kampioenschap na de grote prijs van Nederland is: 1. Scheckter 44 punten, 2. Lafitte 36, 3. Jones 34, 4. Villeneuve 32, 5. Regazzoni 24, 6. ex aequo: Depalller en Reutemann 20. se wereldrecords binnen haar bereik heeft. (Van onze sportredactie) MONTREAL. Achtereenvolgens twee wereldrecordhoudsters diep te zien buigen, betekent voor een natie, die aan de topsport de hoogste prioriteit toekent weinig minder dan een klap in het ge zicht. Evelyne Ashford, de 22-jarige Ame rikaanse, was dit weekeinde in Montreal degene, die atletieknatie nummer één, Oost-Duitsland, „vol” raakte. Binnen een tijdsbestek van 20 uur deklasseerde deze donkere bediende in een sportzaak de DDR-sprinthogeschool, vertegenwoor digd door niemand minder dan Marlies Göhr en Marita Koch, beiden houdster van een wereldrecord (respectievelijk 10,88 en 21,71 op de 100 en 200 meter). Ja, en dan natuurlijk Yifter, die de enige Afrikaanse vergissing - die van de op de 1500 meter te speelse Mike Bout - meer dan goed maakte. De kale, al 37-jarige - een geboortedatum van hem is overigens onbekend - dreumes (1.62 meter) volgt gewoon. Een heel enkele keer gaat het Natuurlijk ontbraken in Montreal we reldtoppers als Coe, Juantorena, Viren en Walker. Maar de speelse wijze waarop de Afrikaanse top afrekende met de toch wel degelijk goede „restkwaliteit” was impo nerend. En dan te bedenken dat ook Afri ka toppers als Atuti, Nyambui, Baiyi en Rono thuis had gelaten. De „echfe” Rono dan wel te verstaan, want in Kenia huizen er meer dan de beroemde Henry, zoals bijvoorbeeld Ki- protich, die op de steeple met iedereen dolde. De 21-jarige militair liep met zijn 8.26.0 weliswaar geen wereldtijd, maar die rolden er op de wat langere loopnummers, vooral vanwege de hoge vochtigheids graad van de lucht - Jos Hermens werd daarvan in 1976 het slachtoffer en ook nu sneuvelden weer tal van reputaties - toch nauwelijks uit. Deze Kiprotich Rono is zo’n vrij nieuwe ster aan het Afrikaanse firmament, zoals eveneens zijn 25-jarige landgenoot Maina. Ashford alleen kon de DDR uiteraard niet afhouden van de eindzege, een revan che voor Dusseldorf ’77, waar de Europe se ploeg eerste werd. Uiteraard nam Koch op de 400 meter, waarop ze ook wereldre cordhoudster is, revanche. Met 48,97 se conden dook zij voor de vierde keer onder de 49 seconden. Daarbij kwamen nog eens vijf DDR-overwinningen, die een beetje de nare smaak wegwerkten van het al op 1.90 m hoog af haken van Rosy Acker mann, en de nederlaag van de 4 x 100 m- estafetteploeg tegen Europa, dat een fraaie 42,19 scoorde. De meest indrukwek kende Oostduitse overwinningen waren die van Klepp, die in 55.83 de Russische wereldrecordhoudster op de 400 m hor den Makeyeva verraste en van de 4 x 400m-estafetteploeg in 3.20,4. ronde, en dat was niet genoeg”, aldus Jones, die even later op het ereschavot zou spuiten met bronwater in plaats van met de gebruikelijke champagne, omdat zijn sponsor uit Saoedie-Arabië zulks ver biedt. De derde Grand Prix-overwinning kan de Australiër overigens de eindzege in het klassement om het wereldkampioen schap niet meer brengen. Door het nieu we systeem vallen de vijftien races van dit jaar uiteen in een helft van zeven en een helft van acht wedstrijden. Voor elke coureur tellen voor het eindtotaal de bes te vier resultaten van iedere helft en Alan Jones is pas in de tweede helft gaan presteren. Hoe langzaam de Shadow-wagens ten opzichte van de toonaangevende bolides zijn, bleek op Zandvoort reeds in de 21ste ronde, toen Elio de Angelis werd gepas seerd door Gilles Villeneuve, die op dat moment het rijdersveld aanvoerde. Voor De Angelis was het rijden in een Shadow gistermidddag ook geen pretje. „Het ge- sleutel heeft niet veel geholpen”, aldus de in de 40ste ronde uitgevallen Italiaan. „Ik ben niet erg tevreden over de bestuur baarheid van de wagen”. Op het moment dat de verrassend sterk rijdende Keke Rosberg met ontstekings- problemen een stop moest maken en Ja- rier teleurgesteld vanaf post 12 terug kwam lopen, was de spanning uit de race. Op de duels tussen Villeneuve en Jones om de eerste en Scheckter en Lafitte om derde plaats na. De spin van Villeneuve bracht Jones aan de leiding, terwijl even later de klap band van de Canadees de Ferrari-coureur Scheckter op een tweede plaats bracht. Hoewel hij vanaf de 50ste ronde kampte met versnellingsbakproblemen, zag Jones zijn overwinning niet in gevaar komen. „Ik nam vanwege die problemen wat gas terug, maar wist dat de kans dat Scheck ter mij in zou lopen niet groot was. Hij won tegen het einde twee seconden per iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitimiiiiimiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiii^ Het gebruikelijke tafereel na afloop van een Grand Prix: Lafitte (rechts) en Scheckter (links) ontkurken de champagneflessen. Winnaar Jones deed het wat minder uitbundig met een fles mineraalwater, omdat zijn Arabische sponsor het vreugdebetoon niet gepaard wil laten gaan met alcoholhoudende dranken. Procarrace: 1. Hans Joachim (WD1) 84,52 km in 31 minuten 40,214 seconden, gemiddelde snelheid 160,125 km/uur, 2. Jacques Lafitte (Fra) 31.46,714, 3. Manfred Winkelhock (WD1) 31.49,160, 6. Toine Hezemans (Ned) 32.09,699. 8. Alan Jones (Aus) 32.28,675. Renault Alpine-races (vijftien ronden) 63,4 kilometer: 1. Rolf Führer (Zwits) 30.47,830 (gem. 123,498 km per uur), 2. John Vos (Ned) 30.47,940, 3. Geerlof Stam (Ned) 30.53,070, 4. Knud Jeeger (WD1) 30.53,071, 5. Peter Obern- dorfer (WD1) 30.53,760. ojjvivvaio MVUV. V Uli UCll 11CUVC1 J-lgCt, 63,4 km in 25 minuten 37,774 seconden, gemid delde snelheid 148,389 km/uur, 2. Giaxa de Salvi (Ned), Lola, 25.38,850, 3. Edvinsson (Z we), Lola 4 Huub Vermeulen (Ned) 5. Jim Vermeulen (Ned), I 12 12 8 7 Op het circuit van Zandvoort werd een viertal wedstrijden gereden in het „bijprogramma” van de Grote Prijs van Nederland. De uitslagen zijn: VW-Golf GTI-prijs (15 ronden, 63,4 kilome ter): 1. Va Putten 30 minuten 10,967 seconden, gemiddelde snelheid 126.012 km/uur), 2. Bolten 30.11,204, 3. Krab 30.11,420. Sportcars 2000: 1. Van den Heuvel (Ned), Tiga, A OR O’? Tl A .,4 7 J n.111 ill luinutcii O(,I IT öcluiiuch, gciuiu- delde snelheid 148,389 km/uur, 2. Giaxa de Salvi

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 17