Voorbeeldige presentatie van Chilenen E 1 rond de losplank drie percent Verhoging watertarief 0 Damiate Pers Werken na school... Wees Wijs met je poen... hciven- berichten agenda 1 0 1 ra IJmuider Courant in Velser Sportstichting start in september met basiscursussen Jubileum bij Maters r /paarbank V 4 19 7 9 IJMOND AUGUSTUS MAANDAG 2 7 M Heemskerk HKi i Je Nutsspaarbank vertelt je er alles over. Wip maar eens langs. Woensdag opent LA BOUTIQUE FANTASQUE, speciaalzaak in BALLETARTIKELEN. Zijlstraat 25, H’lem 5 a een bank van deze tijd i Velsen-IJmuiden Beverwijk Creatieve dag maakte ge- verwachtingen niet waar z Een deel van de aktiviteiten: links de voorlichtingsstand van de Chili-werkgroep; rechts de kraam van het Vrouwenoverleg JAN BAART i brandweer (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) 147,50 f' I Een attraktie was natuurlijk het eigen handig bakken van pannekoeken bij de kraam van het Vrouwenoverleg, waar de bezoekers ook folders met het aktivitei- tenprogramma van de vrouwenverenigin- De ambachten werden alle gedemon streerd door Heemskerkse handwerkslie den; de familie Huisman met veelkleurige soorten wol rond het spinnewiel, de edel smid Erik Reinders en de schilderes Lucie Koomen temidden van haar Hindeloper pronkstukken en boerenschilderwerk. Zij gaven de belangstellenden de kans zelf hun vaardigheden te testen. Vooral jonge ren gebruikten deze mogelijkheid met veel enthousiasme. Volgens de organisatoren, het plaatselij ke Vrouwenoverleg, kwamen er vier da gen voor de datum van uitvoering afbe richten van een aantal plaatselijke kun stenaars, waardoor genoemde initiatieven geen doorgang konden vinden. In de korte tijd die restte werden alsnog drie ambach ten aangetrokken om de opengevallen plaatsen enigszins te compenseren. gen in de hand gestopt kregen. Bij deze kraam kwam ook een intrigerende vraag naar voren worden de Rooie Vrouwen en het Vrouwencafé geboycot door het Vrouwenoverleg, of waren zij uit vrije wil afwezig. Een belangrijk onderdeel van het totale programma was de Chileense afdeling, ders vielen bepaald niet tegen maar, en dat was het belangrijkste, ook de prijs die de handel voor deze platvis kon betalen viel beslist niet tegen, waardoor er voor deze schepen leuke besommingen uit de bus kwamen rollen, die zelfs een aanmoe diging waren om het nog maar eens te gaan proberen. Het was daarom jammer voor de logger aan de dinsdagmarkt dat zijn kwaliteit zo sterk was teruggelopen, waardoor de handel zeer gereserveerd kocht en lang niet die prijzen betaalde welke aan de maandagmarkt werden be taald en men duidelijk met minder op brengst genoegen moest nemen. De enke le kotter die naast dit schip zijn aanvoer tentoonstelde kreeg dan ook wel enkele tientjes meer voor een kist schol. Aan de donderdagmarkt was het voor velen een verademing dat er naast de kleine vaart ook weer eens een Engelsman verscheen met een prachtige partij schel vis die menigeen verstomd deed staan. Nadat men ’s maandags uit Esbjerg in Denemarken was vertrokken, waar men het weekeind te voren ruim 400 bakken vis had gelost voor ƒ22.000, is men naar hetzelfde stekkie teruggegaan en maakte dat men donderdag hier aan de markt was. De vis die men buit had gemaakt was van een buitengewoon goede kwaliteit en werd dan ook door de handel wel gewaar deerd. Opmerkelijk is de aandacht die men de laatste tijd aan de kwaliteit besteed. Dit komt toch regelmatig in de prijsvorming tot uiting, want als er ook maar iets aan de vis mankeert valt de prijs tientallen gul dens lager uit voor de aanvoerder en het is toch de aanvoerder die hier heel veel aan kan doen en ook tegenover zijn bedrijf verplicht is. Daarvandaan komen nu al, zij het mond jesmaat erg leuke partijen haring die nog niet goedkoop te noemen zijn, maar de prijsvorming wel beïnvloeden. VELSEN De Velser Sportstichting start ook dit jaar weer een cursus voor de Algemene Basis Opleiding (ABO), waar bij kaderpersoneel wordt opgeleid voor sportverenigingen. De ABO is een theore tische vóór-opleiding op de meer techni sche opleidingen en bestaat uit de onder delen leiding geven en sportgezondheids- leer. Belangstellenden van zestien jaar en ouder - een vooropleiding is niet vereist - kunnen zich opgeven bij de Velser sport stichting. De cusrsus duurt 12 weken en start op 20 of 27 september, de cursussen worden gegeven op donderdagavond van half acht tot tien uur. De kosten bedragen 47,50 per persoon, terwijl het door de sportstichting te verstrekken cursusboek elf gulden kost. Voor de opleiding kunnen twintig mensen geplaatst worden. De cur sus wordt niet besloten met een examen, de kandidaten die aan een aantal eisen voldaan hebben (zoals voldoende het cur susboek bestuderen, enkele praktijkop drachten uitvoeren en een regelmatig be zoek van de cursusavonden) krijgen na afloop van de opleiding het ABO-bewijs uitgereikt. Gegadigden kunnen zich opge ven bij J. de Jong, Meeuwenlaan 17 te IJmuiden en H. Bakker, Lorentzstraat 40, IJmuiden. HOOFDREDACTIE: Jos L. Lodewijks E. Koning DIRECTIE: Damiate Pers b.v. Mr. H. C. van der Mije 1 mu be< Fri hoi is tui vrc spr ge gei K ton der ter var dig ger der BEVERWIJK. Bij Siho-Maters BV is het feit herdacht, dat ing. G. H. Keunen, thans directeur, vijfentwintig jaar gele den zijn werkzaamheden bij dit bedrijf begon als chef tekenkamer. BUREAU: Redactie en administratie: Lange Nieuwstraat 427, IJmuiden postbus 18, 1970 AA IJmuiden tel. redactie: 02550-15389 na kantoortijd: 02208-3577 tel. adm.: 02550-15437 en 16450 postgiro: 273107 telex: 41866 1 aar hen bet sch pet die me eer pic tot en 1 du: me de me hoi vo< ev< vo< dit me No I gro ger teu Ku taa nie ber pas KN dee - i, Un Sol ver eer Sai het de her din het ove waar men onder meer kennis kon maken met Chileense culinaire specialiteiten. Het Chileense voorlichtingscentrum verstrek te alle gewenste informatie over de situa tie van de Chilenen. Een bijzondere bij drage was het antieke en artistieke optre den van Neltune, een muziekgroep van vijf Chileense vluchtelingen, die in Neder- (Van een medewerker) Na de aanvoer aan de maandagmarkt was het verleden week weer een zeer zuinig boeltje met de aanvoer van vis. Aan de maandagmarkt was ds KW 123 „Hol land” vanuit de noordelijke noordzee pre sent met een goede 800 bakken vis. Dit keer bestond de lading wederom niet uit hoofdzakelijk koolvis, maar was er een grotere hoeveelheid schelvis en makreel buit gemaakt. Nu is er geen vissoort de laatste tijd zo prijsgevoelig als de schelvis, althans wat de kleinere soorten aangaat. De antwoordkubus en het reuzenklad blok ontbraken, evenals de improvisaties met het publiek en de kampeerhoek van Hennie en Harry Haring. Het waren on derdelen die door samenwerking van het Martanttheater met plaatselijke kunste naars gerealiseerd zouden worden. Door het wegvallen van deze veelbelovende speelse initiatieven beantwoordde de cre atieve dag niet aan de gewekte verwach tingen, ondanks een aantal resterende ac tiviteiten. kijken of er werkelijk wel sprot wordt gelost. Onze vissersmensen betwijfelen het heel sterk of hier wel werkelijk aan voer van sprot plaatsvindt. De gedachte dat hier heel veel kleine haring bijgevan gen zal worden is onze vissers niet uit het hoofd te praten en het is een ongeschre ven wet, dat wanneer men een kleine jongen niet in leven laat, het nooit een grote kerel zal worden. Dit geldt ook voor de haring. Vast staat dat menig schip met het verhaal binnenkomt dat er op de echo- meters prachtige hoeveelheden haring worden waargenomen. Er zijn er die spre ken van hele zwarte wanden. „Zwarte wanden” daar droomt iedere haringvisser van, zelfs degenen die al lang de visserij vaarwel heeft gezegd. Anders was het met de kotters die zich onledig houden met het vissen naar een platvisje. De vangsten van deze medestrij- land een bestaan hebben gevonden. Zij bespelen een arsenaal van merkwaardige instrumenten. In hun liederen klonk vreugde en verdriet door van het Chileen se volk. Over de grotere soorten valt weinig te zeggen omdat deze maar mondjesmaat wordt aangevoerd en wanneer er iets meer is dan men normaal kan verwachten zijn het meestentijds de exporteurs naar Duitsland die de zaak opruimen. Maar ook, nu er door de kustvaartuigen ook wat schelvis wordt aangevoerd, de zogenoem de zomerschelvis, die wel met de beste noordschelvis kan wedijveren, is het heel moeilijk om aan deze aanvoer een besom ming bij elkaar te tellen die de moeite alleszins waard is. Onze schepen die regelmatig op de noordzee heen en weer varen zien hun Deense collega’s iedere reis weer vol en zoet thuisvaren. Nu heet het dat deze schepen alleen maar sprot vangen en hier mede de vismeelfabrieken in de Deense havens van grondstoffen voorzien. Maar aan de havens, waar deze fabrieken gele gen zijn, staan geen A.I.D.-ambtenaren te Aan de slag na jaren met ’n krap zakcentje in de schoolbanken. Dan kun je vaak je geluk niet op. Eindelijk vrij. Eindelijk niet elke cent omkeren voordat je ’m uitgeeft. Eindelijk je eigen bankgirorekening. Met, als je slim bent, daaraan gekoppeld je eigen spaarrekening. Systeemsparen heet dat. 2 vliegen in 1 klap. En da’s nou wijs wezen met je poen. Ook de makreel is vandaag de dag zeer prijsgevoelig door de importen vanuit En geland en Ierland om van de Noorse ma kreel maar te zwijgen. Bovendien was de makreel van de „Holland” niet zo heel erg goed uitgezocht zodat de rokers, die het meeste geld voor de makreel kunnen beta len, zich afzijdig hielden en deze makreel dan ook in de handen van de conserven industrie terecht kwam, die wanneer zij de prijzen en aanvoeren in het buitenland kennen, een zeer afwachtende houding aannemen en de kat goed uit de boom kijken vooraleer er op de knop wordt gedrukt. De goede honderd kisten koolvis kon den de zaak, in dit geval de besomming' niet redden en daarom moest deze reis afgesloten worden met een besomming van ruim ƒ40.000. Niettegenstaande deze tegenvaller is men vol goede moed weer naar de visgronden vertrokken om uit te zien naar een beter lot. De handel, de haringhandel in het bij zonder, werd deze week weer eens kei hard op de feiten omtrent de haringvisse rij voor het komend seizoen gedrukt. Ver wacht wordt dat er zeker nog twee jaren niet op de Noordzee naar haring mag worden gevist. Als reden werd opgegeven dat er te weinig grote haring aanwezig is om de kleintjes voort te brengen. Dat dit verhaaltje, hoe leuk ook bedacht, bij velen grote hilariteit teweeg heeft gebracht zal duidelijk zijn bij degenen die haringaan- voeren in Denemarken in ogenschouw hebben genomen. Tenslotte viel de aanvoer aan de vrij dagmarkt niet mee, dit werd in hoofdzaak veroorzaakt doordat verschillende sche pen nog in onderhoudsbeurten liggen en derhalve niet aan de vaart deelnemen. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. De Raad van Toezicht op de provinciale bedrijven vergadert maandag 27 augustus onder meer over een voorstel om de watertarieven met driE percent te verhogen. Uit de begro ting voor 1980 blijkt, dat op basis van het huidige worden gulden, moest 121.765.000 worden geraamd. BEZORGKLACHTEN: maandag t/m vrijdag van 18.30-19.00 uur zaterdags van 11.30-12.30 uur Uitsluitend telefoon: 02550-10519 voor Santpoort: 023 - 31 90 53 Oudeweg 12-14, Haarlem tel 023 - 31 90 53 HEEMSKERK. Het voorlaatste on derdeel van de zomeraktiviteiten op het Burgemeester Nielenplein, de grote crea tieve dag, is zaterdag enigszins teleur stellend verlopen. Wat als originele de monstratie van plaatselijke zelfwerk zaamheid was bedoeld, viel een beetje anders uit, doordat op het laatste mo ment een serie initiatieven afgelast werd. 1 wart nadadand DIVERSEN Alarmnummers: Politie 41444, brandweer 32121, milieuklachten 96000. Openbare bibliotheek, Kerkweg 45. dinsdag 14.00-17.00 en 18.30-21.00 volw. en 15.00-17.00 en 18.30-21.00 jeugd. Filiaal Beneluxlaan, Beneluxlaan 205-207, maandag 18.30-21.00 jeugd en volw. dinsdag 14.00-17.00 volw. en 15.00-17.00 jeugd. Kinderboerderij, Vrijburglaan. Geopend op ma. t/m vrijd. van 10.00-12.00 en 13.15-16.45 uur. Stichting alg. maatschappelijk werk, v.d Hoopstraat 27, Beverwijk. Spreekuur werkda gen van 9-17 uur. Tel. 30766. ta Bolling, IJmuiden, Breinen, lluile- beest, Velsen, Cont Plat; Venus, Bergen; Rozengracht, Archangel; Pulwell Victor, en Sleep, Noordzee, IJmuiden; Samos Is land, Izmir. Zondag VERTROKKEN John Reed, Ventspils; Kolpino, Rotter dam; Fridel, IJmuiden, Rochester; Jmrix, IJmuiden, Kings Lynn; Bauska, Malmö. Maandag AANGEKOMEN Trinity Navigator, Christobal; Tees Bay, Nigg Bay; Malcol Miller, London; Oude Maas Gainsborough; Doggersbank, Swansea. Maandag VERTROKKEN Venus, Kristiansand; Trans Germania Antwerpen; Hugo Brinkman, Poole, IJ muiden, Spetsis Island, Liverpool =g, IJmuiden, „Emanuelle en 14,80 42,60 56,50 167,70 220,50 0,75 Animal Farm, W. Alexanderplantsoen, opend woensdag 13.00-17.00 uur. Stichting alg. maatschappelijk werk, K.Delfsweg 1, Beverwijk. Spreekuur op werk dagen van 9-12.30 uur. Tel. 26177 (ook voor Wijk aan Zee en Castricum). BIOSCOOP EN THEATER: Cinema Marquette, Ruysdaelstraat. Dinsdag 20.00 uur: „Waterschapsheuvel”. Vanuit de Ierse zee komen de schepen regelmatig naar binnen met volle ladin gen welke in hoofdzaak bestaat uit ma kreel, horsmakreel en ook wel eens wat haring. Maar deze haring is alleen ge schikt voor de rokers die dan ook hun portie wel naar zich toe halen. De hoeveel heden zijn zowel voor de aanvoerder als voor de verwerker van een veel te geringe hoeveelheid. De prijs die hiervoor betaald moet worden is nog te hoog om een partij in te slaan, want als een zwaard hangt de import van haring vanuit Ierland en Oost- Engeland boven deze mensen hun hoofd. In een toespraak belichtte ir. D. C. Ma ters, president-commissaris, de loopbaan van de uit het oosten des lands afkomstige jubilaris. Hij waardeerde zijn kritische kijk op allerlei zaken en zijn voorzichtig heid, om de heer Keunen daarna het gou den SM-insigne op te spelden en het jubi leumgeschenk te overhandigen. Vervolgens ging ing. C. J. Jobse nader in op de capaciteiten van de directeur. „Juist in deze tijd bij een stagnerende afzetmarkt vraagt het extra inspanning de mensen te motiveren”, aldus de heer Jobse. Namens de personeelsvereniging bena drukte de heer J. Isbrucker de belangstel ling die de jubilaris, als beschermheer voor deze vereniging toont. De heer Keu nen is ook voorzitter van de Onderne mingsraad en de heer J. Lauwers belicht te zijn „eigen stijl” als zodanig. Nog enkele sprekers voerden het woord, waarna de algemene receptie in de kanti ne begon. Vrijdag AANGEKOMEN Fridel, Rotterdam, IJmuiden; Westland, Salvador; Kolpino, Leningrad; Ruth, Bal main; Dacapo, Gunnes; Ostebank, Ar changel; Pelindaba, Cape Palmas; Carai- be, Tilbury; Dallington, London; Stylis, Belfast; Reinhold Krussenmark, Shore ham; Nornews Leader, Skogn; Aurora, Wowdendyke; Jo, Grainsborough; Springbuck, Cont. Plat, Velsen. Vrijdag VERTROKKEN Pacific Princess, Lagos, IJmuiden; La ke Berryessa, Africa; Cayuga, Algarye; Autoweg, Calais; Schippersgracht, Delf zijl; Steinburg, Foyness; Tamsalu, Rotter dam; Sunny Arabella, Bremen; Sophia-, Bekkingham; Lynx, Stavanger; Harte- beest, Velsen, Cont.Plat; Tegholmen, Li verpool; Cebo Moon, IJMUIDEN, Nigeria; Pluto, IJmuiden, Peterhead; Josefine, IJ muiden Solversborg; River Jimini, Ham burg; Gerda Coast, Apapa; Thor Staerke, Antwerpen; Miriam Del Torro, Pasages; Welle, Leningrad; Carpe Diem-2, IJmui den, Londenderry; Jan Zizka, Bremen; Merak, Antwerpen; Kenrix, IJmuiden, Witby. Zaterdag AANGEKOMEN John Reed, Ventspils; La Fayette, Bremerha ven; Oshea Express, Sheerness; Stefan Batory, Southampton; Carabeka-6, Swan sea; Hugo Brinkman, IJmuiden, Roches ter; Hand Loong, Liverpool; Frauke, Unk nown; Jupiter, Kristiansand; Tor Scandi navia, Gothenburg; Sarah eston, Swan sea; Jemrix, IJmuiden, Kingslynn; Titan Service, IJmuiden, Cont Plat; Bauska, Re cife; Wegro, Swansea. Zaterdag VERTROKKEN Stirling Brigg, IJmuiden, Cont Plat; Smit LLoyd 23, Velsen, Cont Plat; Dar lington, London; Heidelberg, Antwerpen; Era Oldendorff, IJmuiden, Sagunto; Sor- movskiy 19, IJmuiden, Aga Joy, Bermu da; Pelindaba, Hamburg; Jupiter, Tor Scandinavia, Gothenborg; Lilly K, Go- thenborg, IJmuiden; Stefan Batory Gdy nia; La Fayette, Antwerpen; CaraTbe, Zeebruggep Westfalia, Antwerpen; Nor news Leader, Skogn; Cartagena de Indi- as, Lissabon; Daniel, Sexal, IJmuiden; Fridel, Rochester, IJmuiden; River Ogun, Rouan. Zondag AANGEKOMEN Gerhard K, Frederiksvaerk, IJmuiden; Pongola, Emden; Dadabnai Naoroji, Foss; Reguliersgracht, Archangel, Zaandam Zondag VERTROKKEN Dacapo, Odense, IJmuiden. Zondag AANGEKOMEN Schoonebeek, Pattanini; Eco Luise, IJ muiden, Antwerpen; Egelantine, IJMUI DEN, Caen; Trans Germania, Hamina; Danae, Bergen; Sigrid Wher, Archangel; Marianne, Velsen, Varberg; Goodherald, Hamburg; Patroclus, Hull; Washington, Londen; Antaris, Skien; Ahrenshoop, Le ningrad; Marie Christine, Beverwijk, Montyluoto; Spetsis Island, Bremen; Le- nie, Swansea; Martha 1, Brunsbutte; Su- gami Maru, Le Havre; Daugava, Ven tspils; Libation, IJmuiden, Colchester; Ri tarief een wateropbrengst kan verwacht van 120 a 121 miljoen Voor een sluitende begroting een wateropbrengst van ADVERTENTIES: telefoon 023 - 31 90 53 GROENTJES: gerubriceerde advertenties, uitsluitend telefoon 023 - 31 92 72 ABONNEMENTEN: - bij vooruitbetaling - per maand per kwartaal per post per jaar per post losse nummers buitenland per kwartaal BIOSCOOP EN THEATER City Theater, Kennemerlaan 89, tel. 14307, maandag, dinsdag en woensdag 20.00 uur „Haastige spoed is zelden goed”. Stadsschouwburg, Groeneweg, maandag en dinsdag 20.00 uur „2 de laatste der kannibalen”. TENTOONSTELLINGEN EN ML’SEA Pieter Vermeulenmuseuip: Gesloten. Museum Beeckestijn, Rijksweg Velsen, 18e- eeuwse stijlkamers di. t/m zo. 14.00-17.00 uur. Tevens waaiertentoonstelling van Felix Tal. Gemeentehuis: Tel. 19000. Bezichtiging op werkdagen van 10.00-12.00 uur. Ruïne van Brederode, Velserenderlaan, Sant- poort-Z. Dinsdag t.m. zondag 09.30-12.00 en 13.00-16.00 uur te bezichtigen. DIVERSEN Telefonische Hulp Dienst, 023-326655 dag. 19.00-04.00 ’s nachts, zaterdag en zondag 11.00- 04.00 ’s nachts. Alarmnummers: Politie 19033. Ongevallen dienst 23355. Hoogovens 02510-96000 Brand weer Santpoort 370750, voor Velsen-Noord en IJmuiden 20750. Algemene Hulpdienst Velsen: Iedere werk dag van 9.00-11.30 uur, tel 02550-18888. Stichting Dienstverlening Bejaarden: Cen traal Bureau, Abelenstraat 1, IJmuiden op werkdagen van 9.00-10.00 uur. Tel. 12464 of 18445. Gezinsverzorging, hulp aan bejaarden en langdurig zieken, Velserduinweg 52, IJmuiden. Ma. t/m vrij. 9.00-10.00 uur. Tel. 02550-11830 of 22169. Stichting alg. maatschappelijk werk, De Noostraat 4, IJmuiden. Spreekuur dag. 9-10 uur. Tel. 10661. Sociaal Advies Bureau: spreekuren woens dag: 9.00-10.00 uur Wit-Gele kruis, Zeeweg 20; 11.00-12.00 uur, bureau Petrakerk, Spaarne- straat 8. Sociale Dienst, Spaarnestraat 2, IJmuiden. maandag t.m. vrijdag 9.00-10.30 uur nieuwe kliënten, voor andere kliënten ook op afspraak, maandag t.m. donderdag 9.00-10.30 uur kliënten Wet Werkloosheidsvoorziening of Rijksgroeps Regeling Werkloze werknemers, tel. 02550- 19124. Centrale bibliotheek. Plein 1945. Dinsdag 19.00-21.30 uur, woensdag 14.30-17.30 en 19.00- 21.30 uur. Centrale Jeugd- en Tienerbibliotheek, Wil- lemsbeekweg 96. Woensdag 14.30-17.30 uur. Filiaal Santpoort. Wüstelaan 79. Maandag 19.00-21 30 dinsdag 14.30-17 30 Filiaal IJtnuiden-Wesl, Zeewijkplein 27-29. Dinsdag 10-12 u. volw. en tieners en 19.00-21.30 u alle leeft Filiaal Velsen-Noord. Wijkerstraatweg 177, dinsdag 19.00-21.30 u. alle leeft üitleenpost „Breezicht”, Keizer Wilhelm- straat. Woensdag 16.00-17.00 uur: Bejaarden. üitleenpost in de Moerbergschool, Kanaal straat. Woensdag 14.00-15.30 uur: Jeugd. Dienstencentrum Zee- en Duinwijk, Zeewijk plein 260, tel. 20650 van 11.00-12.00 uur. Vakan- tiesluiting tot begin september. Buurthuis De Planeet: dinsdag 18.30-20.00 uur allerleigroep meisjes 6-12 jaar, 20.00-21.30 uur handwerken volwassenen, woensdag 14.00- 15.00 uur Allerleigroep 5-8 jaar, 19.00-20.00 uur hobby en zaagclub 6-14 jaar. Handenarbeidcentrum, Andreaweg, Velsen- Noord, Open: maandag 13.30-21.30 uur, dinsdag t/m vrijdag 9.30-21.30 uur, zaterdag 9.00-12.00 uur. Buurthuis Zeewijk, vakantiesluiting. Buurtcentrum De Spil, Rembrandtlaan 45, woensdag 9.30-11.30 u. Peuterspeelzaal, 13.30- 15.30 uur Instuiven is in. 15.30-17.00 uur Biljar ten en tennissen 12 t/m 15 jaar 19.00-21.30 uur Instuif tieners, 20.00-21.30 uur Toneelgroep va. 14 jaar. 21.15-23.15 uur VOS-cursus. Recreatiebad De Hoogeberg, Trompstraat, dinsdag 6.45-8.00, 12.00-13.30, 16.00-17.30, 19.30- 20.45 gemengd zwemmen; 9.30-10.20 bejaarden en dames; 9.00-18.00 peuterbad; 6.45-22.00 sola rium. Instructiebad Zeewijk, gesloten t/m 3-9-79. Openluchtzwembad De Heerenduinen, 10.00- 17.00 uur. Kinderboerderij Velserbeek, Velsen-Z. Ge opend: zon- en feestdagen en woensdagmiddag 14.00-17.00 uur. BIOSCOOP EN THEATER Kennemer I, Zeestraat, dinsdag 20.00 uur: „Haastige spoed is zelden goed”. Kennemer II, Zeestraat, dinsdag 19.30 uur: „Waterschapsheuvel”. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 25555, 22922, milieuklachten 96000. Centrale bibliotheek, Kerkstraat 44, maan dag 18.30-21.00 alle leeft, dinsdag 14.00-17.00 volw. 15.00-17.00 jeugd. Jeugdbibliotheek, K. Smithstraat 110 a, dins dag 15.30-17.00 uur. Dienstencentrum voor bejaarden, Kerk straat, maandag t/m vrijdag geopend van 9.00- 17.00 uur.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 4