COACH HOUTKAMP: Hockeycompetitie van start Terrasvogels teleurstellend STRAWBERRIES IN DE AANVAL in Haarlem HFC-toernooi Mutaties bij DC IJmuiden Buis behoudt SHOWROOMKEUKENS Bauknecht Europa Cup badminton voor veteranen voorsprong O „AGRESSIVITEIT ONTBRAK” Tetramin Nicols Amstel Tigers F NEIJENHUIS- en KEUKENDEALER HONKBAL Koudenhorn 60 - Haarlem alle merken inbouwapparatuur Laat u vrijblijvend voorlichten SL'l 26 27 SPORT 19 7 9 AUGUSTUS VRIJDAG F I Hout- en Bouwmaterialen biedt aan met zeer aantrekkelijke korting Zaterdag 1 september aanvang 14.30 uur tegen Pim Mulierstadion TEL. 272162 Softbalteam mist inspiratie tegen Spanje De Pino’s geeft Dr. F Wafelbakker. een van de inleiders op de medische dag van HFC Medici te gast (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) optimistisch de komende zaken te be schouwen. De Strawberries-dames bleven in de derde klasse. Al het beschikbare jeugdta- lent van de club is inmiddels doorge stroomd naar dit elftal. We hopen dat de kwaliteit er nu in de ranglijstpositie ook eens uit zal komen, aldus Mark Hagenzie- ker. Zondag kan daartoe in de uitwed strijd tegen Kraaien een eerste aanzet worden gegeven. Coach is Edmond Slij per, die van Hurley komt. Eechtrop zag zijn herenteam vorig jaar naar de derde klasse degraderen. De nieu we promotieregeling geeft uitzicht om de verloren stellingen zo spoedig mogelijk weer in te nemen. Onder leiding van de nieuwe trainer Willem Basten Batenburg is vooral op conditioneel gebied hard aan de toekomst gewerkt. „Er wordt anders, pittiger getraind”, zegt teambegeleider Krook. „De knapen waren anders ge wend. Maar je zal wel moeten om de gunstige kans om snel in die tweede klasse terug te komen, te benutten”. Buiten Ron Slecht, die uit de junioren overkwam en de vroegere eerste teamspe- lers Van Duyn en De Rooy, die er weer bij zijn, bleef het team van vorig jaar onge wijzigd. Eerste tegenstander is Hermes, dat zondag in Beverwijk te gast is. Het dameselftal van Eechtrop, dat ook met een thuiswedstrijd en wel tegen Ben- nebroek start, is buiten de komst van een paar junioren stabiel gebleven. Trainer Wybe de Vries verlengde zijn verbintenis. Ook bij Scheybeeck wil men, gestimu leerd door de nieuwe promotieregeling, hoog mikken. „Ons doel is, is een plaats bij de bovenste vier”, zegt Paul Hergar- den. „Iets anders kun je je toch niet voor ogen houden”. Het herenelftal werd versterkt met twee A-junioren, beiden aanvallers. Onder lei ding van trainer Jan Driksen wordt zon dag in de uitwedstrijd tegen Rood Wit de eerste stap naar die mogelijke promotie gezet. De Scheybeeckdames, die na een jaar waarin een grote overmacht werd gede monstreerd, naar de derde klasse zijn gepromoveerd moeten volgens Hergar- den nu gemakkelijk de twee jaar geleden verlaten derde klasse positie kunnen handhaven. Thuis tegen Alkmaar wordt de eerste slag geleverd. „Nog voor de wedstrijd had ik de speelsters er op gewezen dat ze attent moesten blijven en dat er sneller gesoft bald moest worden. In feite kwam er niets van terecht en konden ook de re- (Van onze softbalmedewerker) ROVERETO. Op de vijfde dag van de strijd om de Europese softbaltitel heeft Nederland zich tegen Spanje wel kunnen revancheren voor de nederlaag tegen Italië, maar de manier waarop dit gebeurde was alles behalve veelbelo vend voor de beslissende wedstrijden. Tevreden was coach Houtkamp, die dit keer Truus Ruiter en Marijke Sytsma uit de ploeg had gelaten dan ook niet. „Wat moet je hier van zeggen”, waren de eerste woorden van Houtkamp na de 17-0 overwinning. Niet alleen de kater van de nederlaag tegen Italië, maar ook de wetenschap dat dit zwakke Spanje geen gevaar kon inhouden voor een ongeïnspireerd Oran je, hebben de toeschouwers een wed strijd voorgeschoteld die het aanzien nauwelijks waard was. Zwak uit de startblokken kwam Nederland in de be ginfase, zowel aanvallend als verdedi- serves geen moment imponeren. Vooral de agressiviteit, die het Italiaanse spel zo kenmerkt, ontbrak vandaag volledig”. In de middaguren, gereserveerd voor puur specialistische verhandelingen, voerden twee inleiders het woord. Eerst sprak dr. W. L. Mosterd, cardioloog en voorzitter van de Vereniging voor Sportgeneeskunde, gevolgd door dr. G. P. H. Hermans, orthopedisch chirurg en vice-voorzitter van de Vereniging voor Sport geneeskunde. Zij belichtte respectievelijk cardiologische en orthopedische as pecten. ’s Avonds, toen de voordrachten een populair-wetenschappelijk karakter droe gen, deed dr. F. Wafelbakker onder de titel „Jeugdsport, kinderarbeid, so what?” zijn zegje, waarna C. J. Weidema, medisch leider van het Sportmedisch Advie scentrum in Haarlem, sprak over „De arts in de sport”. Al deze inleiders, aangevuld met mevrouw C. Kutsch Lojenga van het SMA en de oud-zwemtrainer Wim Geurtsen, vormden tot slot van de avond een forum. Zij stelden de aanwezigen in staat op vragen over de verhandelingen zo deskundig mogelijke antwoorden te krijgen. gend. Niet alleen de Spaanse werpster, maar ook Petra Goedkoop had in die eerste inning moeite met haar controle. Foutloos veldspel voorkwam echter dat Nederland in die fase van de wed strijd tegenruns moest incasseren. Span je, dat in feite allang blij was niet door Oranje weggespeeld te worden, moest in de derde inning Nederland echter ver der laten weglopen. Slagwerk van Gerda Treuren, Hilde Foks en Petra Goedkoop voerden toen de marge tot 0-6 op. De kracht om de wedstrijd tot vijf innings te beperken bezat Nederland echter niet. Pas met het in de vierde inning binnen de lijnen komen van pit cher Fredy van Offeren kwam er wat meer vaart in de wedstrijd. Geen enkele Spaanse speelster zag in die fase van de wedstrijd nog kans de kussens te be reiken. Nederland begreep dat het verplicht was de wedstrijd snel af te maken. Een opleving in de zesde slagbeurt met hits van Fredy van Offeren, Loes Poort, Lu- dy van Mourik en Gerda Treuren maak te bij 17-0 toch nog een voortijdig einde aan deze oninteressante wedstrijd. Nol Houtkamp, die na de wedstrijd tegen Spanje gistermiddag nog een ex tra slagtraining aan de ploeg oplegde, hoopt dat zijn speelsters vandaag in Bol- vano toch weer zullen vlammen. „Italië heeft een sterk team. Het is agressief. We hoeven echter niet voor de Italianen onder te doen, als de wil om te winnen werkelijk aanwezig is. We zullen ze met hun eigen wapens - de aanval - moeten bestrijden”. Wie vanmiddag Italië zal moeten te genhouden is nog een open vraag. Alle voortekenen wijzen echter in de richting van een heroptreden van Els Koks. Mits foutloos gesteund door haar veldsters moet succes mogelijk zijn. In de strijd om de derde plaats had het er gistermiddag lange tijd alle schijn van dat Zweden de bronzen medaille voor zich zou opeisen. Via 4-0 leidde Zweden in de slotfase met 6-2. Een krachtsexplo sie van onze Zuiderburen zorgde op de valreep toch nog voor een 6-7 winst. De Italiaanse derde keus hield Enge land in de laatste wedstrijd van de dag op ruime afstand. Uitslag 22-0. Stand: Italië 5-10; Nederland 5-8; Bel gië 5-6; Zweden 5-4; Spanje 4-0; Enge land 4-0. Zaterdag 1 september D.C. IJmuiden- N.O.A.D., aanvang 12 uur Havenrestau rant in IJmuiden, en O.G. Utrecht-D.C. Heemstede. (Van onze dammedewerker) IJMUIDEN. De nationale damcom- petitie 1979 gaat morgen van start. De ploegen uit Kennemerland die in de hoge re regionen verkeren, damclub Heemste de en IJmuiden, staan beide voor een moeilijke opgave. Landskampioen IJ muiden hoopt op het hoogste niveau van de damwereld, de hoofdklasse, zijn titel te prolongeren, terwijl Heemstede na een ongelukkige vijfde plaats van vorig jaar tevreden zal zijn met handhaving in de eerste klasse. Spanje 0-0-0-0-0-0 0 Pilar Sinues 1- 13-11-7. beurten namen Petra Langerak en Lida Berkhout bij Rooswijk de pitcherstaak waar, wat met name in de derde inning niet gepaard ging met denderende resul taten. Spaarnwoude bouwde zo een 10-4 voorsprong op, die echter in de volgende Velsennoordse slagbeurt weer verloren ging. Een tweehonkslag van Jos Hoogen- dorp, een twee- en een driehonkslag van Lida Berkhout, alsmede zeven hits voor één kussen brachten twaalf Rooswijk- speelsters over de thuisplaat: 10-16. Lida Berkhout stelde de zege tenslotte met een gave homerun veilig. Bull Horse 0-l-0-l-2 4. N. Bos 1-3-9-13. ODIN 8-0-0-4-0 12. Anja Mul 3-6-5-3. Vooral door slecht veldwerk van de Volendamse dames betraden reeds in de eerste slagbeurt twaalf ODIN-speelsters het slagperk, wat dankzij vier honkslagen en zes veldfouten acht runs tot gevolg had. Els Manders en Margreeth Fokkes voegden daar later na opofferend werk nog twee punten aan toe, terwijl ook Han- neke Manders en Fia Karei het thuisrub- ber nog toucheerden. Beste Heemskerkse slagvrouw was Irene Ettes met 4 uit 4. BSC Heiloo 4-4-1-0-4-x 13. R. Hooger- steeg 2-1-10-2. ODIN l-l-2-0-2-3 9. Anja Mul 0-8-4-3 (1 inn. 6 slagvrouwen) en Hanneke Man ders 1-2-7-1 (4 innings). Het over meer routine beschikkende BSC Heiloo bleef in de strijd om het kampioenschap gewikkeld door zich niet te laten verrassen door ODIN, dat al na twee innings tegen een ruime achterstand aankeek. Debet hieraan was vooral het gebrek aan controle van werpster Anja Mul, die maar liefst acht keer 4-wijd wierp. Met Hanneke Manders op de plaat kwam ODIN nog goed terug, echter zon der Heiloo nog te kunnen bedreigen. poule 1: Hercules (Utrecht), Be Quick (Groningen), Kon. UD (Deventer), Wilhel mina (Den Bosch), HFC 1 (zaterdag-vete- ranen); poule 2: Prince Albert (Brent wood), Black Devils (Amsterdam), Victo ria (Hilversum), Woerden, HFC 2 (Honde- koppen); poule 3: AFC (Amsterdam), (Van een medewerker) HAARLEM. In het kader van de sportieve viering van het honderdjarig bestaan van de Koninklijke HFC wordt er morgen een groot voetbaltoernooi voor veteranen gehouden op de velden aan de Spanjaardslaan. Er nemen vijftien elftallen aan dit toernooi deel en die zijn in drie poules ondergebracht. Het Engel se Prince Albert uit Brentwood zorgt voor het internationale tintje. De indeling van de drie poules luidt: Het IJmuidense team, dat vorig jaar het sterkste van Nederland bleek, heeft maar liefst vier mutaties ondergaan. Behalve het verlies van Piet van der Berg, Ton de Haas en Hugo Schut is vooral het vertrek van topspeler Rob Clerc een aderlating. Niettemin concludeert coach Jan Apel doorn terecht dat IJmuiden in de breedte sterker is geworden door de komst van René Boulonois, Cees van Duyvenbode, Henk Smit en Jeroen Sterel. Toch zal prolongatie van het kampioenschap nog zwaarder worden dan vorig jaar het geval was. Damclub Lent namelijk, heeft zich versterkt met de grootmeesters Hans Jan sen (nationaal kampioen) en de Rus Iser Koeperman (oud-wereldkampioen), ter wijl Harm Wiersma en Frank Drost al voor Lent uitkwamen. Tegen al deze na men stelt IJmuiden slechts die van Ton Sijbrands plus een homogeen team. Lent mag dan de grootste concurrent zijn, voorlopig richt de voorbereiding zich op het Nijmeegse N.O.A.D. Gezien de kracht die in de oefenwedstrijden ontplooid werd, mag deze promovendus geen pro bleem opleveren voor de IJmuidenaren. (Van onze wielermedewerker) SPAARNWOUDE. Een door de HSV De Kampioen georganiseerde koers voor liefhebbers en veteranen op het parcours van Spaarnwoude, waarvoor 48 renners aan het vertrek verschenen, leverde een zege op voor Henk Buis uit Vijfhuizen. In de voorlaatste ronde was hij uit het pelo ton ontsnapt 'en bleef met zo’n honderd meter voorsprong aan de Winnende hand. Deze avondkoers was bedoeld als re vanche voor een eerder verreden en door Henny van Leeuwen gewonnen driedaag se voor liefhebbers en veteranen. In de revanchewedstrijd was vooral Jan Koom- en bijzonder actief, maar hij kreeg geen kans om weg te komen. Ook demarrages van onder andere Jan Barendse, Hans van Leeuwen, Jan v.d. Horst, Henk Buis, Gé Fennis, Cor Baars, Weert Schenk en Herman Neeskens sorteerden niet het ge wenste effect.In de voorlaatste ronde be proefde Henk Buis weer eens zijn geluk met een demarrage en die bracht hem het begeerde succes. De rappe finishers in het nog bijna veertig man sterke peloton mochten om de tweede plaats spurten en dat pleit won Henny van Leeuwen. De uitslag: 1. H. Buis (Excelsior), 2. Henny van Leeuwen, 3. G. Fennis (beiden Kampioen), 4. R. Caarels (DTS), 5. J. v.d. Horst, 6. Ton Blom, 7. H. Neeskens, 8. P. Hoogland, 9. Hans van Leeuwen, 10. C. Baars (allen Kampioen). De prestatie- prijs werd toegekend aan de strijdvaardi ge Jan Koomen. KEUR B.V. Nederland 2-0-4-6-1-4 17 Petra Goedkoop 4-3-1-0 (3 innings) en Fredy van Offeren 6-0-0-0 (3 innings). (Van onze hockey medewerker) IJMOND. De hockeyclubs in de IJmond hebben voor het nieuwe seizoen, dat zondag begint, goede hoop. Door een gewijzigde promotieregeling is er enerzijds een grotere kans om aan het einde van het komende seizoen een stapje hoger te gaan, anderzijds is er een kleinere kans op degradatie. voorsprong prijs (Van onze softbalmedewerker) IJMOND. Op een oor na is de softbalcompetitie 1979 in rayon Haarlem al weer gevild. Het geheel wordt er daardoor niet overzichtelijker op, te meer daar een groot gedeelte van de programma’s bestaat uit achterstallige wedstrijden, waarvoor in onderling overleg een speeldatum wordt vastgesteld. Hetzelfde verhaal gaat op voor rayon Noord-Holland, waar ODIN in de derde klasse B de afgelopen week twee inhaalwedstrijden afwerkte. Beide duels moesten overigens door invallende duister nis en het ontbreken van een lichtinstallatie vroegtijdig worden afgebroken. De herensoftballers van Terrasvogels zijn in de eerste klasse definitief uit hun lijden verlost. De wijze waarop dit zich voltrok is op zijn minst typerend voor de gang van zaken dit seizoen rond het eerste negental van de Santpoorters. De ploeg liet tegen Wassenaar zonder afbericht ver stek gaan, hetgeen twee extra verliespun- ten opleverde. Als bonus werd daarna ook nog verloren van Kennemerland (13-6) en Sparks (17-2). Spaarnwoude 0-1-0-0-4-1-4 10. Arie Pe- perkoorn 1-7-8-7. Pino’s 2-2-0-3-2-1-0=10. Arie de Wit 0-1- 12-3. Tot en met de vierde inning had Pino’s dit treffen volledig onder controle. Vooral dankzij de inbreng van Martin Plantinga bouwden de IJmuidenaren een 7-1 voor sprong op. Een honkslag van Erik de Weert, ondersteund door één der Spaarn- damse veldfouten betekende zelfs nog 9-1, alvorens Spaarnwoude zich opmerkelijk herstelde. Pino’s-werper Arie de Wit kreeg het zwaar te verduren, en door een homerun van Arie Peperkoorn en twee- honkslagen van De Groot en opnieuw Peperkoorn kwam de thuisclub in de slot- innings toch nog op gelijke hoogte: 10-10. De Strawberries-heren beginnen in het jubileumjaar van hun club aan hun twee de jaar in de eerste klasse. Aan het begin van het afgelopen seizoen zag het er niet naar uit dat het verblijf in die eerste klasse van lange duur zou zijn, maar dankzij een sterke eindsprint heeft de ploeg zijn positie kunnen handhaven. In de nieuwe opzet hoeft slechts een ploeg te degraderen, waardoor het risico in dit seizoen minder groot is. Daartegenover staat, dat liefst drie ploegen naar de nieuw te vormen hoofdklasse kunnen promo veren. Vorig jaar speelden we sterk op de counter” zegt Strawberries-speler Frank Gutteling. „Dat is effectief geweest. Door dat we nu meer ervaring hebben kunnen we nu meer echt hockey gaan spelen, en meer initiatief nemen”. Dat initiatief zou kunnen komen van de aanvallende spelers die de ploeg zijn ko men versterken. Maarten van den Burg van Eechtrop en Frans Rein Jurrema van Pinoke. Bovendien werd de selectie uitge breid met drie jeugdspelers: Henri Wijde- veld, Kees Brinkman en Ron Slenders. Coach Ale van der Veen verdween. Wou ter van den Bosch, afkomstig van Bloe- mendaal is zijn opvolger. De eerste wedstrijd in het nieuwe sei zoen vindt voor Strawberries pas op 9 september plaats. Dan wordt meteen een pittige partij: Schaerweijde, vorig jaar nog hoofdklasser komt dan op bezoek. Reden voor Strawberries-voorzitter en eerste elftal-speler Mark Hagenzieker om ondanks de gunstige promotieregeling, waarvan hij een rustbrengend effect ver wacht voor het komende jaar, toch niet te (Van onze sportredactie) HAARLEM. In het weekeinde van 20 en 21 oktober wordt in de Duinwijckhal in Haarlem het toernooi gehouden om de Europese beker voor landskampioenen badminton. Aan dit toernooi nemen de nationale titelhouders van dertien lan den deel. De ploegen zijn verdeeld in vier groe pen. In elke groep is steeds één ploeg door de Europese Badminton Unie „geplaatst”. De voorronden worden gespeeld op za terdag en voor zondag staan de halve finales en de eindstrijd op het pro gramma. De groepsindelingen zijn als volgt: Groep 1: Gentofte (Den., titelverdedi ger), Penarth (Wales) enJSt. Pölten (oost.). Groep 2: Malmö FF (Zwe), Lothian (Sch) en Ixelles (Bel). Groep 3: Mülheim (Wdl), Spoho Praha (Tsj) en Racing Club de France (Fra). Groep 4: Duinwijck (Ned), Wimbledon (Eng), Jezica (Joe) en Gruppo Dramatico (Port). De vetgedrukte clubs zijn ge plaatst. De Rooswijk-dames bleven in een run rijk, doch matig duel gastvrouwe Spaarn woude 2 met 18-14 de baas. ODIN behaal de de halve winst uit de twee gespeelde competitiewedstrijden, tegen respectieve lijk Bull Horse en BSC Heiloo. Spaarnwoude 2-0-1-9-3-1 14. Gezamen lijke werpstersresultaten 1-3-18-10. Rooswijk 1-1-2-12-2 18. Petra Lange rak en Lida Berkhout 2-9-7-7. Een opmerkelijke wedstrijd, met een even merkwaardig scoreverloop. Om Old Internationals (Amsterdam), HW (Den Haag), RCH (Heemstede) en HFC 3 (Bouwman-Elf). Met dit toernooi wordt zaterdagmorgen om half elf begonnen. De wedstrijden duren tweemaal een kwartier zonder pau ze. Net als vroeger in het straatvoetbal wordt na drie corners een penalty toege kend. De drie poulewinnaars strijden om de eerste prijs in een halve competitie en daarbij worden louter penalties genomen om tot een beslissing te komen. bij „Koninklijke” (Van onze sportredactie) HAARLEM. Gisteren heeft HFC binnen het kader van zijn eeuwfeestvie ring een medische dag gehouden met als centraal thema „Sport en leeftijd”. Het onderwerp werd uit de gezichtshoek van verschillende disciplines belicht, waarbij de sprekers de vrijheid behielden in te haken op actuele situaties. Wat zo nu en dan inderdaad gebeurde. 'W

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 27