Projektgroep Samen Verder organiseert open middag emotionele sfeer Verbolgen D’66-fractie hamert Randweg in raad Heemskerk uit de Meubelfabriek Oisterwijk toonaangevend in eiken opnieuw op „isotheekplan” f d^ebi^S!ec^ Tussen Donkey Shot en Mariaschool PvdA-cynisme met betrekking tot vluchtelingenhulp Beverwijk verkoopt gemeentegrond Verzet tegen de weg nu algemeen Beverwijk, Parallelweg 100, tel. 02510-26923. I Terug naar „af” IJMOND 19 7 9 AUGUSTUS VRIJDAG 3 1 in i GEBOORTE? VERLOVING? HUWELIJK? EeTHOEKEN die een maaltijd feestelijk en de kamer vorstelijk maken. Stoere, gastvrije tafels. uitnodigende stoelen. Met prachtige handgebeeldhouwde detail-afwerking zwart-op-wit garantie bijop hout en constructie. Als er wat is.we komen meteen. Gratis. Dat kan omdat we bij Oisterwijk alles zelf in eigen hand houden. OlSTERWIJK-MEUBELEN dragen een eigen brandmerk. En worden door eigen vakmensen bij u thuis geplaatst. U krijgt er 12 jaar Wat GEEFT MASSIEF eikehout toch veel sfeer in huis! Iets van onvergankelijk, eerlijk, warm. Maar dan moet je er wel de vakman in herkennen. Zoals bij de meubelen van Oisterwijk. Daar doen ze alles zelf. Selecteren, drogen, logen en verwerken tot mooie meubelen naar eigen ontwerp. Je ziet ’t direct. I wi>^Fn’barkrtl WHM BETER WHS DRUKWERK BESTELLEN? VAN RIXEL Raad verhinderde aankoop belangrijk pand in komplan 5f (ADVERTENTIE) II i j (1 f int w€rck. a De bedoeling is, dat het jongerencen trum Donkey Shot en de Mariaschool, waarin nu onder meer plaatselijke kun stenaars hun ateliers hebben, het Woon wagencentrum IJmond kantoor houdt en een peuterspeelzaal is gehuisvest, op de duur worden gesloopt. Bij de uitwerking van het komplan zal de gemeente stellig over de grond moeten kunnen beschikken waarop nu nog de vervallen villa staat die B. en W. konden kopen voor 265.000. Dat bedrag was niet het struikelblok. De CDA-fraktie maakte evenwel bezwaar te gen het feit, dat in de koopovereenkomst de verplichting zou worden aangegaan om aan de huidige bewoners een huurwo ning ter beschikking te stellen. Tegen toe wijzing van een koopwoning bestond geen overwegend bezwaar. Wethouder B. ten Haken (VVD) en ook zijn fraktie waar schuwden, dat dan de koop niet door zou gaan, met het risico, dat de betreffende woning later voor nog meer geld moet worden gekocht. Het beschikbaar stellen was begonnen. Hij had vernomen, dat die studie pas op 1 oktober wordt ingezet. van een huurwoning was namelijk juist het punt geweest waarop men tot een koopovereenkomst had kunnen komen. Na een schorsing voor beraad hield de CDA-fraktie vast aan het bezwaar tegen het beschikbaar stellen van een huurwo ning en dat punt werd als een amende ment in stemming gebracht. Vóór stem den de CDA-fraktie met uitzondering van de wethouders Vos en Verhoog (wet houder Van Herpen stemde wel vóór), de PvdA-fraktie met uitzondering van me vrouw De Roos (wegens de „chaotische besluitvorming”) en Scholten van D’66. Het amendement van de CDA-fraktie haalde dus met 16-7 de meerderheid. B. en W. kunnen het pand nu niet kopen op basis van de bereikte overeenkomst en het perceel kan dus in principe weer op de vrije markt komen. In de discussie werden onder meer door de heer Hollebrand (PvdA) vragen gesteld over de toekomst van Donkey Shot en de voormalige Mariaschool, die nu nog zo’n belangrijke funktie in het gemeenschaps leven vervullen. Wethouder Ten Haken vond het een duidelijke zaak, dat de reali sering van het komplan, hoe dat er ook uit gaat zien, mede afhankelijk is van de mogelijkheden om voor Donkey Shot en de kunstenaars en instellingen die in de Mariaschool zijn gehuisvest andere oplos singen te vinden. Er werden ook vragen gesteld over de bestemming van het aan te kopen pand. B. en W. bleken dat tijdelijk bestemd te hebben voor huisvesting van noodgevallen, maar al die vragen en ant woorden waren achteraf niet meer van belang, omdat de koop niet doorgaat. Verder zijn er ontspanningsmiddagen en is er een kursus Engels. De gespreks groepen en de toegang tot de ontspan ningsmiddagen zijn gratis en worden in het buurthuis de Werf georganiseerd. De kosten voor de kursus Engels bedragen inclusief het leerboek 43,50 gulden. De lessen worden gehouden in het buurtcen trum De Schuilhoek. ’t Karpertje. - De leden van de hengel- sportvereniging ,,’t Karpertje” gaan zon dag 2 september van 6.30 tot 9.30 uur vissen in de Beverwijkse Stationsvijver. i- e r le K n (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. De gemeenteraad heeft donderdagavond verhinderd, dat de gemeente het perceel A. Verherent- straat 3, tussen Donkey Shot en de Maria school, gaat kopen, waardoor alle grond langs de zuidwest-zijde van de A. Ver- herentstraat in het bezit van de gemeente zou zijn gekomen. Die grond maakt deel uit van het zoge noemde komplan en is bestemd voor bij zondere doeleinden of „tuin en erf”. i- n t i S 11 s. s •t !- •j i- t, >t g e ■r k Toen ging de raad met de kleinst moge lijke meerderheid akkoord met de trace ring van de weg, evenwel onder strikte voorwaarden. Nu door een besluit van Provinciale Staten aan één van de gestel de voorwaarden niet is voldaan, is de gehele raad tegen de weg. Dat was ook zo aangekondigd, maar over de „hardheid” van de door de kleine meerderheid gestel de voorwaarden had de oppositie grote twijfel. Wethouder Ten Haken gaf als zijn mening, dat het in februari genomen raadsbesluit toch wel effect heeft gehad. De verdienste van de aktiegroep tegen de weg zag hij vooral in het reichten van de algemene aandacht op een voor Heems kerk groot probleem. Hij ging zelfs zo ver te stellen, dat het fegruarivoorstel daartoe een uitdaging was geweest. De oppositie liet met het middel van de hilariteit duide lijk merken, dat het februarivoorstel be paald niet bedoeld was om die akties te ontketenen. het kader van het 5 procentsbezuinigings- plan (op gasverbruik). Aanvulling daarop was een „draaiboek Lokaal Isolatiepro gramma” waaraan gekoppeld een hulp programma, eveneens bedoeld voor de afzonderlijke gemeenten. Het feit dat het Heemskerkse college daar rustig aan voorbij gaat wekt heftige verontwaardi ging in D’66-kring zo blijkt uit de brief aan B. en W. van de fractieleider Nijssen. Boos is de fractie verder over beantwoording van aan het college gerichte brieven op een rijkelijk laat tijdstip. Voor die bouwers-bewoners (eventueel in groepjes) komen nog enkele stukjes bouwgrond beschikbaar door sloop. Nog niet is bekend hoeveel percelen beschik baar komen, omdat ook nog niet bekend is hoeveel huurders de betrokken gemeente- woningen zelf willen kopen en ook niet wanneer zij die huizen kunnen verlaten. Verder zijn of komen er in Beverwijk enkele percelen grond beschikbaar voor individuele bouwplannen en dat kan wor den vertaald met duurdere huizen. Als het gemeentebestuur de gegadigden kent, kunnen bij de toewijzing allerlei facetten in aanmerking worden genomen, zoals de urgentie, de doorstromingsmoge- lijkheden en dergelijke. HEEMSKERK. Het Heemskerkse college beloofde vorig jaar september met de hand op het hart maatregelen in het kader van energiebesparing serieus in studie te nemen. De plaatselijke D’66-fractie haakte daar later op in met lancering van het landelijke „isotheekplan” (isolatieplan gekoppeld aan hypotheekverstrekking). Het plan waar andere Nederlandse gemeenten in middels al mee werken vertoeft in Heemskerk nog steeds onderin de ambtelij ke bureaula. De fractie komt tot die conclusie nu als agendapunt voor de commissie openbare werken een afzonderlijk isoleerplannetje voor 100 Heemskerkse woningen wordt gepresenteerd. HEEMSKERK. De WAO-projektgroep Samen Verder organiseert op drie september een open middag in het buurthuis de Werf aan de Jan Lighartstraat 275 in Heemskerk. Tijdens deze middag wordt informatie gegeven over soosmiddagen en andere aktiviteiten, die de projektgroep het ko mende seizoen op het programma heeft staan. Ook is er een brochure uitgegeven, waarin naast het te verwachten winter- programma, de doelstellingen van Samen Verder zijn opgenomen. Evenals het vorig jaar starten dit sei zoen weer gespreksgroepen. Eenmaal in de veertien dagen komen de groepen bij een. Een maatschappelijk werkster en een vormingswerker begeleiden de deelne mers. Het accent ligt echter op de eigen inbreng. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Een wrange op merking tijdens de raadsvergadering van donderdagavond van de heer M. de Groot was, dat Heemskerk verschil zou maken tussen linkse en rechtse vluchtelingen. Dit naar aanleiding van een door het gemeentebestuur van de Stichting Vluchtelingenwerk Nederland ont vangen brief met een dankbetuiging voor de hulp die aan Vietnamese boot vluchtelingen wordt geboden. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De gemeente Bever wijk gaat binnenkort een advertentie plaatsen waarin van gemeentewege bouwterreinen te koop worden aangebo den. Er hebben zich in de loop van de tijd genoeg gegadigden voor een stukje bouw terrein gemeld en daarom is zo’n adver tentie merkwaardig. Burgemeester en wethouders beogen er ook een ander doel mee dan uitverkoop houden. Het doel is gegadigden op te roepen om op die wijze tot een rechtvaardiger toewij zing van de percelen te komen, omdat dan iedereen de kans krijgt zich als gegadigde te melden. Het gaat daarbij om verschillende bouwterreinen. Ten eerste de percelen Grote Houtweg 73-91, die geschikt worden geacht voor zogenoemde „eigenbouwers”. Geslaagd. - In het Rode Kruis Zieken huis hebben negen leerlingverpleegkundi- gen het diploma A verworven. Het zijn C. T. Schoonbeek, G. J. van het Hof, M. M. van Schaik, P. Bunschoten-Weltevrede, L. M. A. van Doorn, M. Hazelhoff Roelfzema, G. C. G. de Jong, E. Tukker en E. L. Denneboom. Milieu. - De Heemskerkse raadscom missie voor milieuzaken vergadert dins dagavond 4 september in het openbaar in het gemeentehuis aan het Burg. Nielen- plein. Besproken worden verschillende recentelijk verschenen rapporten en nota’s. „Er zijn al jaren vluchtelingen, bij voorbeeld uit Chili, maar daar heeft Heemskerk niets voor gedaan”, aldus de heer De Groot, die verder opmerkte, dat thans financiële overwegingen de aanleiding zijn geweest om het voor malige St. Jozefziekenhuis te bestem men voor de opvang van de Vietname- zen, waarmee de afbraak kan worden voorkomen, dankzij de CRM-subsi- dies. De heer J. Dijkstra (CDA) noemde ook die voordelen, maar in positievere zin. Hij complimenteerde het zieken huisbestuur inzake de snelle medewer king, waardoor Heemskerk nu de mo gelijkheid krijgt een bijdrage te leve ren aan de oplossing van het vluchte lingenprobleem. Wethouder C. C. Verhoog (CDA) ging niet nader in op het PvdA-verwijt, maar stelde vast, dat Heemskerk eerst nu de mogelijkheid heeft om een grote groep vluchtelingen te helpen. Hij on derstreepte van harte het compliment, dat de heer H Mandos de technische dienst van het ziekenhuis en andere personeelsleden maakte voor de wijze waarop men thans het oude ziekenhuis ten koste van veel overwerk en met een geweldige inzet gereed maakt voor de komst van de vluchtelingen. Bij Oisterwijk massief eiken eethoeken bekijken... goed idee De neiging in de raad was groot om nog eens terug te komen op de gehele onver kwikkelijke voorgeschiedenis, maar de frakties beheersten zich en bepaalden zich in hoofdzaak tot wat er nu verder moet gebeuren, speciaal met betrekking tot de woningbouw in Heemskerk die niet los kan worden gezien van de wegenstruc tuur. De heer H. A. Mandos (PPR/PSP) merk te op, dat meer collectief vervoer door Hoogovens direct al een verlichting kan betekenen met betrekking tot de knelpun ten in het verkeer. De heer J. M. Nijssen (D’66) constateer de cynisch, dat men nu weer even ver is als in 1962, namelijk dat er een studie wordt verricht inzake de IJmondiale we genstructuur. Wethouder Ten Haken (VVD) was het daar niet mee eens, omdat de opdracht voor de studie nu een heel andere is. Als winst zag hij, dat voor Heemskerk nu het brede tracé in elk geval al is vervallen en dat met de woningbouw- plannen nu alleen nog maar rekening moet worden gehouden met het smalle tracé, waarvan men nu unaniem hoopt, dat ook dit nog komt te vervallen. De heer Perquin (PvdA) gaf als zijn mening, dat er nu snel duidelijkheid moet komen en dat Heemskerk gewoon door moet gaan met het ontwikkelen van wo- ningbouwplannen, ervan uitgaande dat de gewraakte weg er niet zal komen. Ver warrend vond de PvdA-woordvoerder het feit, dat de gemeente Beverwijk ook een studie laat verrichten. Wethouder Ten Ha ken meldde, dat dit ook nogal wat verwar ring heeft gesticht bij de provincie, omdat men in Haarlem dacht, dat die studie al De heer G. Petersen (CDA) kon niet nalaten even te wijzen op de verdeeld heid in de Gewestraad van de Partij van de Arbeid, die een rol heeft gespeeld bij de besluitvorming door Provinciale Sta ten. Wat hem echter vooral was opgeval len was de onbekendheid van de statenle den met betrekking tot deze regio. Wethouder Ten Haken was verheugd over het feit, dat de raad zich nu unaniem uitsprak tegen de weg. Hij hoopte dat de twijfel van de oppositie ten aanzien van het standpunt van CDA en VVD in de roemruchte februarivergadering was weggenomen. Namens de D’66-fractie toont het raads lid J. M. Nijssen zich daarover uiterst verontwaardigd in een brief aan het Heemskerkse college. Eerder dit jaar voerde de fractie met het college al corres pondentie over het bezuinigingsthema die, zo blijkt nu, niets tastbaars heeft opgelevcrd. Minister Wiegel benaderde eerder dit jaar de gemeentebesturen in (ADVERTENTIE) Oosterduinweg 29 tel. 14768 IJmulden (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Zoals te verwachten was had de gemeenteraad er donderdagavond helemaal geen moeite meer mee om unaniem tracering en aanleg van de noordelijke randweg van Beverwijk, dwars door de woonbe bouwing van Heemskerk heen, af te wijzen. Provinciale Staten hebben bij motie besloten een studie te laten verrichten ten aanzien van de zuidelijke, westelijke en noordelijke randweg van Bever wijk. B. en W. legden in hun voorstel aan de raad een aantal uitgangspunten voor die studie vast, die de raad nog nader kan aanvullen. O

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 7