Winst voor Oostduitsers Eindstand Record Edine van Heezik Straub snel Kinheim door zeges uit degradatie-zone in cijfers EUROPESE SOFTBALTITEL VOOR NEDERLAND F honk- en softbal r Prijzen i c ■xa M 3 SEPTEMBER MAANDAG 14 19 7 9 3 20 28 28 HEREN SOFTBAL DAMES Vierde plaats voor vijfkampsters (Van onze sportredactie) 4-14, Urba- JAN VAN DER NAT Els Koks oogst veel lof «t o KLASSE B: FAK-ODIZ- Als geen ander genoot de als een komeet EERSTE 3. 4. 5. 6. 7. Oranje het in de vijfde nog een Kinheim sleepte tegen HCAW in de Bussumse honkbaivallei een 5-4 zege uit (Van onze softbalmedewerker) ROVERETO De titelaspiraties, die de Nederlandse softbalploeg bij de eerste Europese softbalkampioenschappen van af de eerste dag als een zware last heeft moeten meetorsen, zijn voor Oranje in een slopende slotfase geen belemmering geweest het goud voor zich op te eisen. Weliswaar kreeg de ploeg van coach Nol Houtkamp in de eerste wedstrijd tegen de Azurri een flinke klap te incasseren, toen in een spannend duel in de elfde inning met 1-0 werd verloren, maar daar- nu herstelde de ploeg zich even wonder baarlijk. De kroon op het werk zette de formatie van aanvoerster Betty Veensta zaterdagavond voor een duizendkoppig publiek in het stadion van Rovereto, waar Nederland niet alleen de Italiaanse ploeg, maar ook de furieuze aanhang van het gastland weerstond, terwijl en pas sant nog het respect werd afgedwongen met voortreffelijk softbal, dat goed was voor een duidelijke 5-0 overwinning. Sylvia Barlag echter kon excuses aan dragen. In de eerste plaats lag haar sei- zoentop in juni, toen zij in Dole het Neder landse record scherper stelde en de olym pische limiet van 4400 ruim overtrof. In de tweede plaats had zij last van maagstoor- nissen en verstopte luchtwegen. Toch was haar totaal, gekoppeld aan dat van Els Stolk en Tineke Kidding (Olga Comman deur telde als vierde Nederlandse niet mee voor het landenklassement) voldoen de voor de vierde plaats achter onaantast bare landen als Oost-Duitsland, de Sovjet unie en West-Duitsland. Voor deze landen haalden alle dames een totaal van meer dan 4300 punten. Toen zaterdagmiddag laat in het Heinz Steyder Stadion van Dresden de balans werd opgemaakt, klopte de voorspelling van Van Gerven bijna helemaal. Het enige „foutje” school bij Sylvia Barlag, die hij op zo’n 100 punten onder haar nationale record van 4512 had ingeschat. De 25- jarige Amsterdamse, die onlangs afstu deerde in de hogere energiefysica, kwam in Dresden niet verder dan 4247 punten, maar was daarmee desondanks de beste Nederlandse. DRESDEN. De prognoses van meer- kamptrainer Piet van Gerven kwamen ten slotte vrijwel perfect uit. Vooraf gaande aan de Europa-Cupfinale vijf kamp in Dresden had hij voorspeld dat de vierde plaats haalbaar moest zijn voor de Nederlandse meisjes; dat Sylvia Bar lag en Els Stolk onder hun beste prestatie zouden blijven; en dat er persoonlijke records inzaten voor de beide andere le den van de ploeg: Tineke Bidding en Olga Commandeur. Nederland Italië België Zweden Spanje Engeland Het het 1. 2. De basis voor de winst had Oranje ’s middags al gelegd in de teambespre king. Nol Houtkamp: „Daar hadden we •elkaar plechtig beloofd, dat dit de dag moest worden waarop werpster Els Koks haar eerste grote triomf moest behalen. In de derde slagbeurt nam Kinheim een 2-0 voorsprong. Hans van Driel Krol open de met een tweehonkslag. Hans Augusti nus werd uitgevangen, waarna Pikor met een honkslag volgde. Drie veldfouten van HCAW, een gestolen honk van Ed Pikor en een doorgeschoten bal kwamen de Bussummers op twee runs tegen te staan. HCAW maakte in de gelijkmakende in ning ook twee runs, waarmee de strijd weer geheel open was. Na zeven innings was de stand 4-4. In de achtste slagbeurt drukte Kinheim de zege er door. Pitcher Bart de Wilde van HCAW, die in plaats van Haitze de Vries op de heuvel had plaatsgenomen, had zijn dag kennelijk niet. Na Frank v.d. Putten en Herm Haak beiden vier wijd te hebben moeten toe staan, werd hij ijlings naar de dugout teruggehaald. Erik de Vries volgde hem op. Deze kreeg Michael Young als eerste tegenover zich. De Amerikaan kweet zich van zijn taak en legde een goede stootslag neer. Ook Hans van Driel Krol produceer de een gave stootslag, waarop Van der Putten voor Kinheim het winnende punt kon scoren, 5-4. Ed Pikor sloeg 2 uit 4. Hans van Driel Krol en Herm Haak sloe gen 1 uit 2. Aan het Badmintonpad kon Kinheim een nipte 2-1 overwinning boeken. Steve Donovan liet zeven honkslagen toe tegen zijn Bussusme collega Erik de Vries elf. In de eerste slagbeurt nam Kinheim de leiding toen de voor de Haarlemse ploeg de laatste tijd zeer waardevolle Ed Pikor een tweehonkslag realiseerde en hij daar na kon binnenlopen op een honkslag van Frank Breek. Het werd 2-0 in de derde Ondanks uitstekend werpen tegen Cana da, Australië bij de Wereldkampioen schappen en in de eerste wedstrijd tegen Italië had zij steeds weer naast de eer gegrepen. Dit keer moest het lukken. En iedereen heeft hier vanavond kunnen zien hoe een mentaal sterk Nederland, dankzij een grote mate van collectiviteit de Italianen heeft overklast.” Terecht was het ook Els Koks, die na de laatste bevrijdende nul van uitblinkster Marit Kreischer, op de schouders ging. het vuur. Dat dit gebeurde in een slechte wedstrijd, die drie uur duurde en waarin beide partijen te veel fouten produceer de, kon niemand in het Kinheimkamp veel schelen. Tineke Bidding liet na haar derde poging bij het verspringen een afstand opmeten van 6,35 meter. Daarmee leek zij de twee de plaats te gaan innemen op de Neder landse ranglijst aller tijden achter re- cordhoudster Ciska Jansen (6,53). Het werd echter een derde plaats, omdat de zelfde middag Edine van Heezik in Lei den tot 6,39 reikte. (Van onze speciale verslaggever) DRESDEN. Evenals die van de dames staat de Europa-Cup meerkamp voor de heren de komende twee jaar in Oost- Duitsland. Met een verschil van 315 punten pakten de Oostduit- se tienkampers de eerste plaats voor West-Duitsland. Bekerhou der Sovjet-Unie moest genoegen nemen met de derde plek. Eén Nederlandse prestatie klom ver boven alle andere Oranjeresultaten uit. Nicols begon tegen Amstel Tijgers onge lukkig, omdat eerste honkman Henny Jenken bij het inslaag een bal tegen zijn hoofd kreeg en naar het ziekenhuis moest voor onderzoek. Jenken bleek geen ern stig letsel te hebben opgelopen. Marcel Joost verving hem op het eerste honk. De Amstel Tijgers hadden met Nicols geen moeite. De Haarlemmers hadden bij wijze van experiment Pierre Corten, afkomstig uit de jeugdselectie, korte stop gezet. Cor ten kon de spanning duidelijk nog niet aan. Met zijn drie verkeerde aangooien op het eerste honk moet voor een goed deel de nederlaag van Nicols aan hem worden geweten. De Nicols-slagmensen lieten het overigens ook volledig afweten. Alleen Jack Shine kwam met twee maal een twee honkslag tot een behoorlijk resultaat. De derde honkslag van Nicols kwam op naam van Marcel Joost, die in de laatste inning via een tweehonkslag kans zag om Thijs Vervaat, die door een fout op de kussens wasgekomen, heelhuids rond te krijgen. Nicols kon hiermee de eer in ieder geval redden. Douglas Morton kreeg liefst 13 honkslagen van de Tijgers om zijn oren, waarmee de 7-1 overwinning van de Amsterdammers is verklaard. In Amsterdam waren de Tijgers ook oppermachtig. De vraag was alleen hoe- Bart Seidel kon er na een vier wijd, een honkslag van Peter van der Ster en een fout van Hans van Driel Krol nog 2-1 van maken, maar verder liet Kinheim het niet komen. Hans van Driel Krol sloeg 2 uit 3. inning na honkslagen van Justin Wijne- kus. Herm Haak en Frank v.d. Putten. Ed Pikor, Frank Breek en Herm Haak kwamen tot 2 uit 4. Els Koks: „Gerlach heeft mij bij dit succes geholpen”. Want terwijl de Italianen niet bij machte bleken hun heuveltroeven Car la Martignago en Donatella Cena in zo korte tijd klaar te krijgen voor een tweede krachtsexplosie, heerste Els Koks in het beslissende treffen als van ouds. Zij en het foutloze Nederlandse veldspel waren ten slotte de basis voor de Europese titel, die Nederland als enige toekwam. naar voren gekomen Santpoortse werp ster van de triomf. Intense vreugde was er ook bij fysiotherapeut Gerlach Halder- man de man met de „wonderhanden”. Bij drie mislukte vertesprongen van Bid ding zou namelijk Olga Commandeur de derde Nederlandse zijn geworden en was Nederland via haar 800 meter toch vierde geweest. De IJmuidense werd in het per soonlijk klassement op haar favoriete onderdeel tweede achter de Oostduitse Ramona Neubert. Commandeur liet een tijd noteren van 2.10,8. Zij kan sneller, maar trof het in Dresden slecht, omdat Zij kon de gok nemen, omdat het voor de ploeg niets zou hebben uitgemaakt. lijk over 4,70 m. en 4,80 m. kwamen, was Oost-Duitsland op slag zeker van de eerste plaats. Siegfried Stark had met zijn resultaten op polshoog en speer een onverwachte basis gelegd voor een nationaal record. De nummer zes van de Olympische Spelen in Montreal moest slechts een behoorlijke tijd realiseren op de 1500 meter. Zijn 4.31,6 was voldoende voor de beste DDR-prestatie aller tijden. Europees recordhouder Guido Kratschmer (West-Duitsland) werd tweede en dat ondanks een spierblessure, die hij opliep tijdens het inspringen voor polshoog. Kinheim: l-0-l-0-0-0-0-0-x=2; Hcaw? 0-Ü-0-0-1-0- 0-0-0 1. Werpers: Erik de Vries (8 inn) 5-0-11-2. Steve Donovan (9 inn) 0-2-7-3. lang de Nicolsploeg het zou uithouden. De regen was er de oorzaak van dat de wed strijd na 6 inning moest worden ge staakt. CIJFERS Nicols: 0-0-0-0 0-0-0-0-1-1: Amstel Tijgers: 0-0-1- 2-0-3-0-0-l 7. Werpers: Douglas Morton (9 inn) 4- 0-13-4, Jan Hijzelendoorn (9 inn) 9-0-3-2. Home runs: Arthur Stassen met een man, Paul Smith solo (beiden Amstel Tijgers). Nicols stond toen met een 10-2 achter stand in een kansloze positie. Frank Bos, Henny Jenken en Robbert Maat sloegen gezamenlijk de 2 runs van Nicols bij elkaar. Bij de Tijgers waren Paul Smit met 3 uit 3, Harm Horeman met 3 uit 5 (waaronder 2 prachtige driehonkslagen) en Don Wedman 3 uit 4 het best aan slag. Nederland in één serie was ingedeeld met West-Duitsland. De ploeg van de Bondsrepubliek telt echter een tweetal zwaargewichten (Eva Wilms en Beatrix Philipp), die veel punten verdienden met het kogelstoten (respec tievelijk via 18,57 m en 17,91 m), maar op de andere onderdelen nauwelijks uit de voeten kunnen. Hun tijden op de 800 me ter lagen ruim boven de 2.20 en dat zegt voldoende. Achteloos schoven Truus Ruiter en Betty Veenstra in de laatste inning de eerste twee Italianen opzij, alvorens Arianne Morri en Rita Ramiëri met honkslagen voor enig „oponthoud” zorgden. Meer dan een opleving van de Italiaan se formatie was het echter niet. Marit Kreischer de op de voorgrond tredende derde honkvrouwe maakte tenslotte aan alle onzekerheid een einde door op nieuw de tik van Donatella Cena te on derscheppen en Arianne Morri uit te schakelen. De titel was binnen en het feest kon beginnen. De prestigeslag met de Azurri was voorbij. De weg naar de definitieve beslissing sloeg Nederland in de derde slagbeurt in. Een fout op een klap van Truus Ruiter en een vrije loop voor Ludy van Mourik betekenden het einde van Carla Martig nago. Als opvolgster zond Dave Pearce de Italiaanse werpsterscoach Conatel- la Cena naar de werpplaat. Ongetwijfeld zal de jeugdige Italiaanse werpster zich iets anders van haar optre den hebben voorgesteld dan het nu werd. Er werd echter waardoor Italië herstellen”. iets gas teruggenomen de kans kreeg zich te Straub liep de 1500 meter in 3 minuten en 33.7 seconden. Hij staat met die presta tie op de zesde plaats van de wereldrang lijst aller tijden. Het wereld- en Europese record is met 3.32.1 in handen van de Engelsman Sebastian Coe. 28 50 28 44 26 26 28 26 16 16 15 15 14 17 18 18 18 18 18 17 18 18 17 14 16 12 15 13 18 18 18 18 18 24 23 21 15 14 22 21 16 16 14 30 3(1 18 18 28 28 15 16 16 16 15 16 15 15 18 18 18 18 17 18 18 18 18 18 25 22 17 14 14 12 10 7 14 11 10 2 18 18 10 10 4 18 16 14 12 4 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7-12 7-10 5- 6 5- 4 5- 2 5- 0 De twee Duitslanden maakten van de tienkamp een fraaie strijd. Oost-Duitsland moest zijn aanvankelijke voorsprong na vier onderdelen weer inleveren. Kwam na zes nummers weer aan kop, maar nog niet definitief. De Westduitsers wierpen namelijk de discus beter en hadden daardoor met nog drie onderdelen voor de boeg weer de leiding. Toen echter ging Siegfried Stark zich nadrukkelijk met de strijd bemoeien. Op polshoog werd hij met 4,80 meter gedeeld eerste en met de speer kwam hij maar liefst tot 72,34 meter, hetgeen voor een tienkamper een uitstekende prestatie genoemd mag worden. Omdat Wio=e en Pottel met de polsstok respectieve Italië 0-0-0-0-0-0-0 0 Carla Martigna go 3-2-2-2 (2 in. en 2 man), Donatella Cena 2-2-4-0 (5 in.) Hidding, die er in haar derde poging nog één keer alles uitperste. „Ik wilde persé een goede sprong maken. Natuurlijk wist ik welk risico ik nam. maar dat kon me weinig schelen,” aldus de Daventria-atle- te. Nederland 2-0-3-0-0-0-0 5 Els Koks 2- 2-4-0. HCAW: 00-2-0-1-1-0-0-0-4; Kinheim: 0-0-2-0-0-0- 21-0-5. Werpers: Haitze de Vries (8 inn) 4-5-5-3, Bart de Wilde (2 man) 0-2-0-0, Erik de Vries (1 inn) 2-0-0-1, Antonio Keiler (7 inn plus een man) 3-4-3-4, Steve Donovan (2 inn) 2-0-0-1. Bl’daal K’land Wassen. DSC’74 Sparks ADO Spartaan TT Tigers Herons TWEEDE rasvogels De Pino’s Sparta Sp’woude BSC Heil. Spartaan Robur ’58 Zuidv. Frogs HSCN Roef Alcm. V. Bears Urbanus WSV Bl’daal DVH Caps TYBB Uitsm. Schiedam DVH Wass. The Her. EHS ADO Neptun. Quick HCAW Kinheim Storks Spart u ni st n r< cl t< t< K' n ti v E 2 I Beste werpster - Els Kok (Nederland) Beste slagvrouwe - Elly Zweers (0.478 Nederland). Beste binnenveldster - Ludy van Mou rik (Nederland). Beste buitenveldster - Betty Veenstra (Nederland). Beste achtervanger - Patrizia Caroti (Italië). Meeste gestolen honken - Rita Ramiëri (Italië). Meest waardevolle speelster - Ludy van Mourik (Nederland). DE STAND: Amstel Tijgers Giants Neptunus UW Nicols Quick HCAW Kinheim Storks Sparta SC H'lem EHS DSS Ter.v.* si d n d t< J z o F ti v V sl h t< n v li V II d d z Z s t c s c c 108- 76- 30- 50 32-48 32-43 32-39 32-32 32-28 31- 24 31-20 31 18 31 12 Amstel T. Giants Neptunus UW Nicols EERSTE 31) 32 32 32 32 ei w« Gi do ov zei be ho to H< pe te: nc w: oi ne fe oi b« ro re a< st hs v< d< F t< Si d dl 01 re rr oi pl w g< M d; P d o> g' u 26 24 20 18 12 Met de wetenschap, dat een verloren toss, Italië het recht op de laatste slag beurt gaf, begon Nederland vanaf de eer ste worp van Carla Martignago de Itali aanse defensie onder druk te zetten. On getwijfeld moet ook de Italiaanse coa ching bij de vrije loop voor openingsslag- vrouwe Betty Veenstra zich afgevraagd hebben, of zij er wel verstandig aan ge daan hadden binnen vierentwintig uur opnieuw een beroep te doen op routinier Carla Martignago. Betty Veenstra na de wedstrijd: „Op het moment dat ik de kussens bereikte, voelde ik dat we zouden gaan winnen”. Dat de Azurri maar moei lijk onder druk kunnen spelen, bewees „debutante” Truus Ruiter. Op haar klap ging de anders zo trefzekere Rita Ramiëri in de fout en was Nederland op weg naar de eerste runs. Weliswaar liet Ludy van Mourik het eerst nog afweten, maar Elly Zweers bewees opnieuw haar waarde door met een forse klap in het midveld Betty Veensta over de thuisplaat te bren gen. Twee worpen later had ook Hilde Foks succes en leidde Oranje verdiend met 2-0. De Italianen zelf kwamen er in die fase van de wedstrijd in het geheel niet aan te pas. Slechts Carla Martignago kon De strijd om de landstitel ging tot op dit moment tussen Amstel Tijgers en Giants. De Tijgers maakten een glorieus week einde mee.Charles Urbanus c.s. wonnen zonder veel problemen tweemaal van de jeugdige Nicolsformatie, 10-2 (na 6/ inn gestaakt wegens de regen) en 7-1. Giants daarentegen moest volkomen onverwacht tweemaal tegen Neptunus uit Rotterdam in het gravel bijten. Neptunus zegevierde met 4-2 en 6-5, waarmee de kansen van Giants op de landstitel in feite in rook opgingen. De Nederlandse meisjes eindigden in het individuele klassement in de achter hoede. Keurig bij elkaar op de plaatsen 15 tot en met 18. Voor Sylvia Barlag is er straks in Moskou perspectief voor een wat hogere klassering, omdat de toplanden dan maximaal drie dames mogen inschrij ven. Daar zullen zich echter ook nog een paar meisjes van de andere kant van de oceaan melden. Ook Els Stolk kan de Spelen halen, want haar beste prestatie ligt net onder de limiet. Die kan ze volgend jaar berei ken en moet dan de beslissing van het NOC afwachten. Tineke Hidding (4231 punten) en Olga Commandeur hebben zich aangediend voor de toekomst. Com mandeur verbeterde in Dresden haar per soonlijke prestatie van Dole met 86 pun ten (tot een totaal van 4176) via een vertesprong van 5.92. Natuurlijk profi teerden de Nederlandse nummers drie en vier van de ideale weersomstandigheden en van wat over het algemeen wordt beschouwd als de beste verspringbak ter wereld. Maar de resultaten staan en dat is het enige dat geldt. Met Siegfried Stark heeft zich een duidelijke kandidaat aange meld voor Olympisch goud, maar in dat perspectief mogen natuurlijk de Russen Nevskij en Koezenko (derde en vierde in Dresden) niet worden vergeten. Bovendien bleef Aleksander Grebenjoek geblesseerd thuis. Met deze namen, plus die van Kratschmer, mag straks in Moskou het een en ander worden verwacht op de tienkamp. De Oostduitse ploeg werd onbedreigd winnaar van de Europa-Cup, mede omdat Kristine Nitsche het nationale record ver beterde tot 4686 punten. Basis voor dat totaal was haar hoogsprong over 1.93. Niet zij verwonderlijk, omdat zij dit sei zoen al eens over 1,95 was gegaan. Toch werd Nitsche geen winnares in het per soonlijk klassement. Die eer was voor de Russische Ekaterina Smirnova met een totaal van 4717. Waneer zij haar kogel en 800 meter (nu in 2.17,0) wat verbeterd, dan lijken de dagen van Nadesja Tkatsjenko als wereldrecordhoudster geteld. (Van onze sportredactie) POTSDAM Jürgen Straub, die enke le weken geleden bij de strijd om de Europese atletiekbeker voor landen teams in Turijn de 1506 meter won, heeft in Potsdam voor een nieuw Oostduits record op dit onderdeel gezorgd. 6-10, 18-3 (67 inn Thamen Pirates Terrasv. Robur ’58 O.G. 7) Een deel van de succesvolle softbalformatie. die gisteravond in het bezit van de Europese titel op Schiphol terugkeerde Staande van links naar rechts: Hilde Foks, Mahjke Sytsma. Truus Ruiter, coach Nol Houtkamp, aanvoerdster Betty Veenstra en Irene Bransen. Zittend: Saskia Aussen, Ludy van Mourik, Joop Schuitenmaker en werpster Els Kok. tot op de honken doordringen, maar werd er door een dubbelspel tussen Marit Krei scher en Ludy van Mourik weer even gemakkelijk vanaf gegooid. (Van onze honkbalmedewerker) HAARLEM/IJMOND. Vax Kinheim heeft een uitstekend weekeinde achter de rug. Zelf wonnen Hans Augustinus c.s. tweemaal van HCAW, 2-1 en 5-4, terwijl de medegegadigde voor een voor degra datie bestemde plaats, het Haagse Storks, tweemaal van Quick verloor. Kinheim, dat nog steeds de titel van landskampi oen mag voeren, heeft nu de degradatie zone tenkoste van Storks verlaten, verschil bedraagt twee punten in voordeel van de Haarlemmers. 4 9 34- 46 25- 64 25- 64 14-108 Had zij zelf nog de hand in de vrije loop voor Elly-Zweers, Hilde Foks, Elly Nijhuis en Marit Kreischer klopten haar op rij kansloos, en zetten de Italianen op een 5-0 achterstand. Nol Houtkamp: „Op dat mo ment was Italië rijp voor een afstraffing. Steeds luidruchtiger begon toen ook de grote Nederlandse aanhang zich te laten horen. Nog slechts één ding was op dat moment belangrijk. Snel en trefzeker de laatste Italiaanse speelsters uitschakelen. HOOFDKLASSE. Zaterdag: Nicols- Amstel Tijgers 1-7, Giants-Neptunus 2-4, HCAW-Kinheim 4-5, Sparta-UWI 5-6, Storks-Quick 2-4. Zondag: Amstel Tijgers-Nicols 10-2 (gest. na 7 inn.), Neptunus-Giants 6-5, Kinheim-HCAW 2-1, UW-Sparta 3-2, Quick-Storks 6-3. FAK 18 16 Giants 18 16 JRC Ducks 18 14 18—14 18 10 TWEEDE Frogs 4-1. Beslissingswedstrijd: Schie- dam-JRC Ducks 9-20 (Schiedam degra deert). De prestatie van Hidding mocht er ech ter zijn omdat zij tevoren twee ongeldige sprongen had afgeleverd. Normaal springt een vijfkampster dan op zeker, aangezien een derde mislukking nul pun ten betekent en een behoorlijk totaal dan niet meer haalbaar is. Niet echter Tineke Amstel Tijgers: 2-2-0-0-3-2-1-10; Nicols: 0-0-2-0- 0-0-0 2. Werpers. Roel Klaassen (4 inn)2-2-4-0, Charles Urbanus (2 inn) 4-0-1-1, Ron Giroldi (4 inn) 2-3-13-1. Edwin Koops (2 inn) 1-2-5-1. Homerun. Arthur Stassen met een man (Amstel Tijgers). Eva Wilms mocht maar haar 2.31,1 nog niet eens klagen, want over die chrono bestonden de nodige twijfels. Ze kwam een meter of acht na haar landgenotes Philipp en Sulek over de streep en kreeg een tijd, die slechts negentiende van een seconde langzamer was. twee winstpunten in mindering Kampioenschap van Nederland heren. Poule A: Thunderbirds-VIPS 2-4, Blue Devils-Thunderbirds 0-32, VIPS- Blue Devils 28-0. Poule B: The Herons-ADO 2-12, Am stel Tigers-Bloemendaal 6-5, ADO-Am- stel Tigers 5-8, Bloemendaal-The Her ons 9-0, Amstel Tigers-The Herons 9- 16, Bloemendaal-ADO 4-1. Storks zowel als Kinheim moeten vijf wedstrijden spelen en buiten gevaar is Kinheim dus nog niet, maar gezien het vertoonde spel van de laatste wedstrijden, met name dat van de nieuwe werper Anto nio Keiler, mag de toekomst met vertrou wen tegemoet worden gezien. Het arme Sparta, dat jaren lang met Nicols om de hegemonie in het vaderlandse honkbal streed, staat eenzaam op de onderste plaats. Het verschil met Kinheim be draagt liefst 8 punten. Sparta verloor dit weekeinde met uiterst klein verschil, t.w. 6-5 en 3-2 van UW. Volgende week kan het doek voor de Spartanen definitief vallen. Moeilijk kreeg inning. Via een vrije loop voor Arianne Morri en een hit van Rita Ramiëri ver wierf Italië zich uitstekende kansen. Dom honklopen van Ariannne Morri en een kapitale vang van Marit Kreischer op een line-drive van Donatella Cena smoorden het gevaar echter in de kiem. Op dat moment realiseerde Nederland zich dat het een gewonnen wedstrijd speelde. Foresters BSM K’land Flags Quick Foresters kampioen en WSV gedegra deerd. Distrikt Noord-West: Reserve eerste klasse. Nicols 2-Spartaan 2 13-0, Spartaan 2-Hoofddorp 2 15-5 (8 inn.) Reserve tweede klasse. BSC Heiloo 2-Giants 3 0-10 (7 inn.). Sparks 2-The Herons 2 7-8. Interregionale Jeugd. Poule I (Kampioenspoule). Feijenoord-Pira- tes 5-9, Giants-HCAW 1-6, Storks-Terrasvo- gels 5-9. Poule III. Amstel Tijgers-Run '71 16-5 (7 inn.). Poule IV. Quick-Hilversum 21-3 (7 inn Wassenaar-Sparks 7-3. RCH Sparks Roos wijk Volew. KLASSE C: The Caps-Ter- Thamen-TYBB 4-1, DVH-Robur ’58 7-2, Onze Gezellen-Pi- rates 6-10, Bloemendaal-Uitsmijters 50 46 43 39 32v KLASSE 32 31 31 31 31 A: Zaterdag: ADO-Tex Town Tigers (double-hea der) 1-0 (10 inn.) en 3-1. 26 26 26 22 18 DISTRIKT NOORD WEST TWEEDE KLASSE: Flags-Foresters 8-11, Quick-Bears 11-1 (7 inn.), nus-WSV 15-4 (7 inn.). 28 22 22 19 18 KLASSE: SC Haarlem-Ken- nemerland 16-11, DSS-Wassenaar 3-7, Kennemerland-EHS 8-8, DSS-Sparks 9-13, Bloemendaal-SC Haarlem 11-12, DSC ’74-Terrasvogels 9-8, Terrasvo- gels-Sparks 2-17. TWEEDE KLASSE A: Sparta-Spaarn- woude 18-3 (5 inn.), BSC Heiloo-Wasse- naar 7-13. LEIDEN. De Amsterdamse atlete Edine van Heezik heeft zaterdag tijdens een zesstedenatletiekwedstrijd in Leiden het Nederlands record verspringen voor meisjes gebracht op 6 meter en 39 centi meter. De achttienjarige atlete van de vereniging ADA verbeterde daarmee het stokoude record van Corrie Bakker, die op 21 juli 1963 6,34 meter sprong. Edine van Heezik, die onlangs tijdens de Euro pese titelstrijd als zesde eindigde, werd bij haar sprong gesteund door een zeer gerin ge rugwind. I

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 14