agenda kernpunt deelnota geschrapt Concentratie van scholen als (P°teni^^ Drukbezochte manifestatie zeker voor herhaling vatbaar plein 1945 deze week ant TS Raadszitting met dubbel afscheid Magere vangsten voor visclub Velsen SANERING MINDER DRASTISCH NA HEFTIG PROTEST 1 l w 1 ■■■P 4 I 1979 MAANDAG 3 SEPTEMBER IJMOND Si Cantores Feliseni Terras gesloten u VELSEN De tevredenheid straalde zondagmiddag van de gezich ten van de organisatoren van het Velserbeekfestival af: de balans van drie, door duizenden mensen bezochte festivaldagen opmakend, kon niet anders geconcludeerd worden dan dat de manifestatie een doorslaand succes is geworden. Zó positief werd het verloop van het festival beoordeeld, dat herhaling van het evenement bijna zeker lijkt. Of, om met voorzitter Jan Dooyes van de organisatiecommissie te spreken: „We zijn erg gelukkig met hoe het allemaal gegaan is. Uiteraard moeten we alles nog eens uitvoerig met elkaar doornemen, maar zoals de zaken er nu voorstaan zeg ik zonder voorbehoud: dat doen we meer”. Kunstmarkt (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Een volgens de scholenplancommissie onvermij delijke inkrimping van het IJmui- dense scholenbestand valt als de tekenen niet bedriegen minder Drastisch Behoud Het festival, dat vrijdagavond met een optreden van de Brass band van de Leidse politie swin gend (en dus niet, zoals het zet- duiveltje in onze zaterdageditie wilde, „dwingend”) van start ging, kenmerkte zich drie dagen lang door een plezierige, ont spannen sfeer. Het aantrekkelij ke programma in combinatie met het vooral zaterdag buiten gewoon fraaie weer lokte com plete families naar Park Velser beek, waarbij jong en oud zich naar de stemming te oordelen uitstekend vermaakten. Beverwijk Heemskerk Veisen-IJmuiden In en om Haarlem i drastisch uit dan in een vorig jaar verschenen deelnota gesugge reerd werd. In een gewijzigde versie van de deelnota IJmuiden, met uitsluiting van Oud-IJmui- den, (verschenen in juni 1978) is de concentratiegedachte na onge meen heftige protesten voorgoed overboord gezet. J Velserbeekf estival Scène uit de daverend succes voorstelling van Pi geon Drop brandweer ge- snd VELSEN. 47,50 u.: 14,80 42,60 56,50 67,70 !20,50 0,75 30 uur 0 uur Peru 3t een in de ortdu- paard takin- nenig- jering nomi- usten, si zijn emen- heids- jt om crisis Dat was dan ook de opzet van de orga niserende Toer-In en Kunstmarktcom- missie Velsen, die hun festival door geen wanklank verstoord zagen. Vernielingen, en vechtpartijen en andere incidenten ble ven uit, en toen zondagmiddag rond 17 uur de manifestatie werd afgesloten lag Park Velserbeek er zó keurig opgeruimd bij, dat je je niet kon voorstellen dat er zich zojuist een drukbezocht festival had afgespeeld. Het aantal scholen in dit stadsgebied (thans achttien lagere en veertien kleu terscholen) moet volgens de scholenplan- commissie tot in totaal zeventien worden teruggeschroefd. Een aantal scholen zou wegens tekort aan leerlingen moeten wegvallen. De inkrimping vloeit echter grotendeels voort uit gezamenlijke huis vesting van lager en kleuteronderwijs waarmee wordt vooruitgelopen op invoe ring van de Wet op het Basisonderwijs (voor kleuters- en oudere jeugd samen). Het is echter vooral Rob Kruisman, met afgezongen stem en brutale podium-act, in combinatie met het fanatieke gitaarge- luid van Japie Castricum, die de groep stuwt naar een nog steeds stijgende popu lariteit. De „eigen” IJmuider aanhang heeft lang moeten wachten op een optre den van Carlsberg, maar gezien de verhit te sfeer werd het gemis zaterdagnacht royaal goedgemaakt. blijken met massaal gehos en luide aan moedigingen. Het aandeel van Bart Ter- laak en Gerard van Dooren (drums en bassgitaar) moet zeker genoemd worden. Dit nieuwe aspect van hun optreden kan zich zuiver muzikaal gezien niet altijd meten met het oudere werk, maar velen onder het duizendkoppige publiek laten zich deze nieuwe ontwikkeling met graag te welgevallen. Als de Trophy Band hun kwaliteitswerk niet vergeet is er tegen een aanvulling met commercieel meer aan trekkelijk repertoire ook geen enkel be zwaar. Op het openluchtconcert voldeed de afwisseling uitstekend. climax. Een flink deel van het toege stroomde publiek was speciaal voor deze groep gekomen en liet zijn waardering De belangstellenden, waaronder zowel toevallige passanten als gemotiveerde liefhebbers, genoten van de verzorgde zangkunst, die dit dubbelkwartet be staande uit louter amateurs steeds pro fessioneel toegewijd weet te vertolken. Chansons van Hindemith en geestelijke werken van Bourgeois, Van Berchem, Carissime, Messiaen, Ives, Duruflé en Re ger stonden op het programma. De gewijzigde deelnota werkt met de getallen twintig en honderd als bestaans minimum voor achtereenvolgens kleu ter- en lagere scholen. Het saneringsmes snijdt daarmee uiteraard een stuk min der diep dan een jaar geleden nog onver mijdelijk geacht werd. De nota, na Vel sen-Noord en Oud-IJmuiden de derde over hetzelfde thema, is als onderhouw en discussiestuk bedoeld voor het tokom- stige scholenbeleid in de sterk vergrij zende gemeente Velsen. VELSEN. Dertig leden van de hengel- sportvereniging Velsen gooiden zaterdag met gering resultaat de dobber uit in de Leidsevaart te Haarlem. Niet meer dan 68 bovenmaatse vissen werden opgehaald. De heer J. Smeets senior werd met 16 gevangen vissen (333 centimeter) wed- strijdwinnaar. De leden A. Beekhoven en W. de Vos hadden achtereenvolgens aan twaalf en zeven stuks genoeg voor een tweede en derde plaats op de eindlijst. De eerstvolgende wedstrijd, evenals zaterdag in het kader van de zomercompetitie, wordt 15 september gehouden. Carlsberg, die na de Trophy Band speel de, heeft een volledig andere muzikale benadering. Hun stevige rock voerde de zaterdagavond naar een ongezond luide /essen oorlo- i twee nieu- erling de te Vaak eite te rwor- er het rijpen lische lat de n veel i veel- iddel. en ge net de de la leger. 3r als Volk- kaan- nando lege- links. rijzen es dat :iden. j ïifiïiliiwiïi Wat eigenlijk niemand gezien de ver slechterde weerstoestand had verwacht: En toch maakten naar schatting vier duizend mensen zaterdag een rondgang over de kunstmarkt, die daarmee tot één der meest geslaagde uit de nu dertien jaar oude Velser traditie werd. Slechts één van de vierenvijftig uitgenodigde kunstenaars liet het afweten. Van de overige kraam- houders (onder wie opmerkelijk veel ke ramisten) was het merendeel zeer over de lommerrijke entourage en de belangstel ling van het publiek te spreken, al viel de verkoop wat tegen. In totaal werd er voor een bedrag van 24.000 aangekocht, en dat bleek uiteindelijk slechts 3000.- meer dan de opbrengst van de vorig jaar in het oude dorp Velsen gehouden kunst markt, die ongeveer een derde van het dit jaar opgekomen publiek trok. Veel beter dan over het financiële resul taat ware de kunstenaars, zo leerde een snelle rondgang, te spreken over de bege leidende activiteiten, die de zonovergoten markt voor een groot (óók uit andere gemeenten afkomstig) publiek extra aan trekkelijk maakten. De opblaasbare speelobjecten van het Londense Air De sign bleken een onverbeterlijke bestseller: honderden kinderen dansten en sprongen op de veerkrachtige slurfen, die als een lang lint de in hoefijzervorm opgestelde kraampjes met elkaar verbonden. Ook het optreden van de Amsterdamse Dogtroep werd hogelijk gewaardeerd. Tot driemaal toe trokken de acteurs in Jeroen Bosch-achtige optochten tussen de kra men door, en hun beeldende presentatie liet zich moeiteloos in het massale „kunst- kijken” inpassen. Aan het naderende af scheid van de communist Th. Kruisman, na 33 actieve jaren als raadslid, en het vertrek van Janny Bos-de Boer (PvdA- raadslid) wordt donderdagavond in de raad aandacht besteed. Rond tien uur (na afloop van de raadszitting, wordt in de Burgerzaal voor de CPN'er Kruisman een receptie gehouden. Janny Bos-de Boer vertrekt op eigen verzoek „met stille trom” (zonder receptie of andere officiële plichtplegingen). De oorspronkelijke deelnota bepleitte opheffing van bij elkaar vier lagere scho len in het stadsgebied al dan niet na fusie met voorlopig nog te handhaven onder wijsinrichtingen. Uitgesplitst naar rich ting wordt in het advies het volgende beeld geschetst: De openbare Jan Lig- thartschool en Theo Thijsseschool (lager onderwijs) zouden samen met kleuter school De Paddestoel (nu gevestigd aan de P. J. Troelstraweg) moeten verhuizen naar het gebouw aan de Heidestraat in IJmuiden-Oost waar thans de MIVO- BIOSCOOP EN THEATER. Cinema Marquette, Ruysdadstraat. Dinsdag school is gevestigd. De Prof. J. H. Gun ningschool zou, eventueel samen met kleuterschool De Duinkrekels, aan de Hunzestraat gehandhaafd moeten blijven. Verdere aanbevelingen: Handhaving van kleuterschool De Zandhaasjes (Orionweg) en de Pleiadenschool (Pleiadenplantsoen) maar sluiting van de Clara Stemschool aan het Moerbergplantsoen. Voor kleuter school De Boskabouter en de F. L. Ossen dorpsschool (Le Mairestraat) zou aan de Casembrootstraat, waar nu al deze kleu terschool zit, een nieuw gebouw moeten komen. Het scholenbestand voor open baar onderwijs in IJmuiden komt daar mee op zeven, meegerekend de Moerberg- school in Oud-IJmuiden. Voor de protes- tants-christelijke onderwijsrichting zou den volgens de gewijzigde deelnota inclu sief de Comitéschool in Oud-IJmuiden zes scholen moeten overleven. Na de inmid dels gerealiseerde fusie Emmaschool/Pie- ter Vermeulenschool zou voor beide scho len aan de Gerard Doustraat in IJmuiden- Oost nieuwbouw moeten komen. Bepleit wordt voorts: handhaving van de M. van Aldegondeschool, op de huidige plaats, de Kruisberg- en de Bethlehemschool en De Morgenster (Eenhoornschool) alle als combinatie kleuter/lagere school. In de aangepaste deelnota is het roer nogal drastisch omgegooid na protesten hoofdzakelijk uit onderwijskringen en vaststelling van „Bestek ’81”. De hierin aanbevolen bezuinigingen zullen naar verwacht voor een belangrijk deel ten koste gaan van het onderwijs. Voor nieuwbouw is in de komende jaren niet of nauwelijks meer ruimte, zo is nu al bekend. De visie op de toekomstige scholensitua tie voorziet verder in behoud van de rooms-katholieke St. Franciscusschool (aan de Zeeweg) en ook de combinaties KlimopkleuterschooLEenhoornschool en De Zeester/J. F. Kennedyschool. Ook weer meegerekend Oiid-IJmuiden (Clara- school, Kerkstraat) zou het scholenbe stand daarmee voor de r.k.-richting op vier gehandhaafd kunnen blijven. De oor spronkelijke aanbevolen concentratie was ingegeven door de schaarste aan bouwgrond in de gemeente en ook het destijds gestelde minimum van 200 tot 240 leerlingen per school. Daarbij speelde een sterke voorkeur mee voor gebouwen met flexibele dat is gemakkelijk te wijzigen, indeling. M --r-— Het zaterdagavondprogramma zette zich wat aarzelend in, met een tegen alle afspraken in gesloten terras van het theehuis Velserbeek (waardoor het dorsti ge publiek steeds langere rijen voor de twee op het terrein aanwezige tapinstalla ties moest trotseren) en een tegenvallend optreden van de Engelse Foolsgroep „Pi- georf Drop” in een snikhete activiteiten tent. Hun kabareteske programma vereis- Vijfentwintig instrumentalisten uit Velsen en omgeving sloten zich ’s mid dags aan bij de samenspelgroepen van de Muziekschool Velsen, die in de muziek tent volksliedjes en dansen ten gehore brachten. Intussen stroomde Velserbeek langzaam maar zeker weer vol voor de slotevenementen van het festival: mu ziek door de „Samba Salad” en de jazz- groep „Available Jelly”. „Available Jelly”, vijf Amerikaanse musici uit kringen rond de Great Salt Buurthuis Zeewijk, vakantiesluiting. Buurtcentrum De Spil, Rembrandtlaan 45, woensdag 9.30-11.30 u. Peuterspeelzaal, 13.30 15.30 uur Instuiven is in, 15.30-17.00 uur Biljar ten en tennissen 12 t/m 15 jaar 19 00-21.30 uur Instuif tieners, 20.00-21.30 uur Toneelgroep va 14 iaar. 21.15-23.15 uur VOS-cursus. te een goede beheersing van de Engelse taal, en was daardoor voor flink wat toe schouwers moeilijk te volgen. Ook de tro pische temperatuur was debet aan het publieksverloop: men bereidde zich liever in de buitenlucht op de klappers van die avond voor. De muziektent was namelijk vanaf 22 uur gereserveerd voor twee min of meer met Velsen verbonden popgroe pen. De muzikanten Michiel van Leeu wen, Henk Schoorl. Rob Visser en Kees Booy, met dominerend in hun midden de plaatselijke favoriet Frido de Ligt, vor men de Trophy Band. De instrumentale muziek van deze groep, plezierige jazz- rock met vooral interessante ritmische wendingen, vormt de oude kern van hun repertoire. Sinds kort wordt dit afgewis seld met vocale nummers in een meer sentimentele bluesy funksfeer, waarvoor zanger Sandor Kleinsma, met overtui gend persoonlijk geluid, is aangetrokken. ook zondag bleef de festivalopkomst bui tengewoon groot, al was het niet het Gemengd Dubbelkwartet Cantores Feli seni die daar in eerste instantie van pro fiteerde. Hun ochtendconcert, dat zich tussen twee buien door afspeelde, trok een kleine tweehonderd bezoekers. ■ir Terwijl de volwassenen een rondgang over de kunstmarkt maakten, amuseerden de kinde ren zich op de opblaasbare speelobjecten van Air Design. Lake Mine Troop boden vanaf 15 uur in de grote activiteitentent een ontwape nend concert waar opvallend veel jonge kinderen geboeid naar luisterden. Op trompet, tenorsax, altsax, tuba en trom vertolkten zij op zeer ontspannen wijze vrolijke en pretentieloze muziek. Het programma omspande vele stijlen: volks melodieën, composities van Kurt Weill en Charly Mingus, kabaretsongs als „Salt Peanuts” en eigen werk, waaronder „Twelfth Night”, oorspronkelijk bedoeld voor een Hamletproduktie. Onder de noemer „Samba Salad” tra den twee muzikale clowns aan, die een zich almaar uitdijende kinderschare kos telijk wisten te amuseren met eindeloze herhalingen van de successong .Juanita Bananas”, met bijbehorende mimiek en danspasjes. Zowel zaterdag als zondag trokken de voorstellingen van het IJmui- dense poppentheater „Plop” (eveneens een jong en enthousiast publiek, dat, als er v<Jbr hen verder geen evenementen op stapel stonden, druk gebruik maakte van de mogelijkheid monodrukken te maken in de stand van het Creativiteitscentrum IJmond. En zo amuseerde klein en groot zich drie dagen lang kostelijk op het Vel- serbeekfestival, dat de organisatoren niet wilden besluiten zonder een eresaluut aan het publiek, te hebben gebracht dat een dergelijk gevarieerd evenemënt uit eindelijk immers toch kan maken of breken. TONEEL Stadsschouwburg Wilsonptein, tel 319188) 20.15 u.: Publiekstheater met Mensch durf te leven”. MUZIEK Concertgebouw (L. Begijnestraat 13, tel. 321155) Dinsdag 20.15 u. Noordhollands Phil- harmonisch Orkest o.l.v J. Stulen. solisten Louis van Dijk en Daniël Wayenberg, piano. Grote of St. Bavo Kerk (ingang. Oude Groen markt 9, tel. 324399) Dinsdag 20 u Orgelcon cert door Piet Kee. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr Houtstr., tel. 311004) 15.30, 19 en 21.30 u.. „Moonraker", 12 j. Frans Hals (Fr. Halsplein, tel. 254731) 19 en 21 15 u.r „Deense snoepjes in Tirol”, 16 j. Lido (Houtplein, tel. 312288) 14, 19 en 21.30 ..Het China syndroom a l Luxor (Gr. Houtstr., tel. 311865) 14. 19 en 21.15 u.- „Uit elkaar”. 12 j. Roxy (KI. Houtstr., tel 312395) 14.30 en 20 u.. „De klompenboom”, 16 j Studio (Gr. Markt, tel. 310033) Vanavond 19 en 21 15 u.: „C’Eravamo tanto Amati", 16 j. Dins dag 19 en 21.30 u.. „Kentucky fried movie", 16 j. Cinema Quirinus Internationaal (L. Veerstr., tel. 326145) 14. 15 30, 19. 20 30 en 22 u „De vrolijke vrouwtjes van het Westen". 16 j Recreatiecommissie. De vergaderagen- da voor het gemeentehuis omvat voor komende week drie punten. Allereerst voor vandaag maandag een vergade ring van de commissie recreatie en toeris me (Aanvang 16.00 uur). Bij ontbreken van de vergaderstukken hier niets naders over de agenda. Commissie volksgezondheid. Voor 5 september staat genoteerd de eerder uit gestelde vergadering van de commissie volksgezondheid. Aanvang 15.30 uur. Raadszitting. De Velsense gemeente raad komt donderdagavond half acht in vergadering bijeen. Ter sprake komen hier schriftelijke vragen tot B. en W. ge richt door het PvdA-raadslid F. F. J. Rei- chenfeld (Uitoefening van de jacht in het gebied Spaarnwoude) en een eveneens schriftelijke vraagstelling van een ingeze- tene over het politie-optreden in juni bij de overslag van radio-actief afval in Vel sen en de zitdemonstratie daartegen. Dui delijke beantwoording is pas mogelijk na afloop van een nabespreking met meerde re betrokken instanties. Burgemeester Molendijk meldde dit eerder in de com- missie waar de brief eveneens ter sprake kwam. Verdere agendapunten: de nota „Woonwagenbewoners mij een zorg”, uit gebracht door een team van bij het woon wagen werk betrokken welzijnswerkers en ambtenaren, en het schriftelijke pro test van de Huurdersvereniging Velsen tegen verkoop van drie (restauratie)pan- den aan de Torenstraat in Oud-Velsen. Recreatiebad De Hoogeberg, Trompstraat, dinsdag 6.45-8.00. 12.00-13.30, 16.00-17.30, 19.30- 20 45 gemengd zwemmen; 9.30-10.20 bejaarden en dames; 9.00-18.00 peuterbad; 6 45-22 00 sola rium. Instructiebad Zeewijk, gesloten t/m 3-9-79. Kinderboerderij Velserbeek, Velsen-Z. Ge opend: zon- en feestdagen en woensdagmiddag 14 00-17.00 uur. BIOSCOOP EN THEATER Kennemer I. Zeestraat, dinsdag 20.00 uur; „Moonraker" Kennemer II, Zeestraat, dinsdag 19.30 uur „Haastige spoed is zelden goed" DIVERSEN Alarmnummers: Politie 25555. 22922, milieuklachten 96000 Centrale bibliotheek. Kerkstraat 44, maan dag 18.30-21.00 alle leeft, dinsdag 14.00-17.00 volw. 15.00-17.00 jeugd Jeugdbibliotheek. K Smithstraat 110 a, dins dag 15.30-17.00 uur. Dienstencentrum voor bejaarden. Kerk straat, maandag t/m vrijdag geopend van 9.00- 17.00 uur Animal Farm, W Alexanderplantsoen, opend woensdag 13.00-17.00 uur. Stichting alg. maatschappelijk werk, K.Delfsweg 1, Beverwijk. Spreekuur op werk dagen van 9-12.30 uur. Tel. 26177 (ook voor Wijk aan Zee en Castricum). Zo n vijfentwintig instrumentalisten uit Velsen en omgeving speelden mee met het concert, dat de samenspelgroepen van de Muziekschool zondagmiddag verzorgden Diefstal trailer. Bij de manege „Ken- nemergaarde” aan de Kennemergaarde- weg in Santpoort is vrijdagmiddag een één-assige paardetrailer ontvreemd. De- eigenaar, een 42-jarige Amsterdammer, had het voertuig op het manegeterrein geparkeerd staan. ,t Auto bekrast. Een 30-jarige IJmuide- naar trof zondagochtend zijn personenau-1 to met zware lakschade aan voor zijn” woning aan het S. P. Kuyperplantsoen. Het voertuig was in de voorgaande nacht grondig met een scherp voorwerp be werkt. De schade wordt op 1800,- becij ferd. Inbraak. In de nacht van donderdag, op vrijdag is een videorecorder uit de etalage van een radio- en televisiezaak aan de Breestraat in Beverwijk gestolen. Ruiten vernield. In de nacht van vrijdag op zaterdag werden in Beverwijk op verschillende plaatsen ruiten vernield. Een ruit van één bij één meter van het postkantoor .aan de Laan van Meerestein werd met een stuk hout ingegooid. Met een boodschappenkarretje van een super markt werd een ruit van twee meter tien bij één meter tachtig van de bibiotheek aan de Kerkstraat ingedrukt. Bewusteloos. Een 24-jarige inwoon ster van IJmuiden werd in de nacht van vrijdag op zaterdag opistreeks drie uur bewusteloos op het voetpad bij de Aagten- dijk in Beverwijk aangetroffen. Zij is ter observatie in het Rode Kruis Ziekenhuis opgenomen. Valpartij. Een 57-jarige vrouw uit Beverwijk liep zaterdagavond bij een val partij een slagaderlijke bloeding en enke le gebroken ribben op. Zij verloor bij het verwijderen van een hor uit het dakkapel van haar woning haar evenwicht, viel vier meter omlaag en kwam terecht op een plaatsje achter de woning. Het slachtoffer is overgebracht naar het Rode Kruis Zie kenhuis in Beverwijk. Inbraak. In de nacht van vrijdag op zaterdag is bij een inbraak in een fietsen- zaak aan de Breestraat een geldbedrag van 200 gulden gestolen. BIOSCOOP EN THEATER City Theater, Kennemerlaan 89. tel 14307, maandag, dinsdag en woensdag 20 00 uur „Moonraker". Stadsschouwburg. Groeneweg. IJmuiden, maandag en dinsdag 20.00 uur „Atlantis, de verzonken stad”. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Pieter Vermeulenmuseum: Gesloten. Museum Beeckestijn, Rijksweg Velsen, 18e- eeuwse stijlkamers di. t/m zo. 14.00-17.00 uur. Tevens waaiertentoonstelling van Felix Tal. Gemeentehuis: Tel. 19000. Bezichtiging op werkdagen van 10.00-12.00 uur. Ruïne van Brederode, Velserenderlaan. Sant- poort-Z. Dinsdag t.m. zondag 09.30-12.00 .en 13.00-16.00 uur te bezichtigen DIVERSEN Telefonische Hulp Dienst, 023-326655 dag. 19.00-04.00 's nachts, zaterdag en zondag 11.00- 04.00 's nachts. Alarmnummers: Politie 19033, Ongevallen dienst 23355. Hoogovens 02510-96000. Brand weer Santpoort 370750, voor Velsen-Noord en IJmuiden 20750. Algemene Hulpdienst Velsen: Iedere werk dag van 9 00-11.30 uur, tel 02550-18888. Stichting Dienstverlening Bejaarden: Cen traal Bureau, Abelenstraat 1. IJmuiden op werkdagen van 9.00-10.00 uur. Tel. 12464 of 18445. Gezinsverzorging, hulp aan bejaarden en langdurig zieken, Velserduinweg 52, IJmuiden. Ma. t/m vrij. 9.00-10.00 uur. Tel. 02550-11830 of 22169. Stichting alg. maatschappelijk werk, De Noostraat 4, IJmuiden. Spreekuur dag. 9-10 uur. Tel. 10601. Sociaal Advies Bureau: spreekuren woens dag: 9.00-10.00 uur Wit-Gele kruis. Zeeweg 20; 11.00-12.00 uur, bureau Petrakerk, Spaarne- straat 8. Sociale Dienst, Spaarnestraat 2. IJmuiden, maandag t.m. vrijdag 9.00-10.30 uur nieuwe kliënten, voor andere kliënten ook op afspraak, maandag t.m. donderdag 9.00-10.30 uur kliënten Wet Werkloosheidsvoorziening of Rijksgroeps Regeling Werkloze werknemers, tel 02550 19124. Centrale bibliotheek. Plein 1945 Dinsdag 19 00-21.30 uur, woensdag 14.30-17.30 en 19.00- 21.30 uur Centrale Jeugd- en Tienerbibliotheek, Wil- lemsbeekweg 96. Woensdag 14.30 17.30 uur. Filiaal Santpoort, Wüstelaan 79. Maandag 19 00-21.30 dinsdag 14.30-17.30. Filiaal IJmuiden-West. Zeewijkplein 27 29 Dinsdag 10-12 u. volw. en tieners en 19.00-21.30 u. alle leeft. Filiaal Velsen-Noord, Wijkerstraatweg 177, dinsdag 19 00-21.30 u. alle leeft. Uitleenpost „Breezicht", Keizer Wilhelm- straat Woensdag 16.00-17.00 uur: Bejaarden. Uitleenpost in de Moerbergschool, Kanaal straat. Woensdag 14.00-15.30 uur: Jeugd Dienstencentrum Zee- en Duinwijk, Zeewijk plein 260, tel. 20650 van 11.00-12.00 uur Vakan tiosl’iiting tot begin september Buurthuis De Planeet: dinsdag 18.30-20.00 uur allerleigroep meisjes 6-12 jaar, 20.00-21.30 uur handwerken volwassenen, woensdag 14 00 15.00 uur Allerleigroep 5-8 jaar. 19 00-20.00 uur hobby en zaagclub 6-14 jaar Handenarbeidcentrum, Andreaweg, Velsen- Noord, Open: maandag 13.30-21.30 uur, dinsdag l m vrijdag 9.30-21.30 uur, zaterdag 9.00-12.00 uur. 20.00 uur: „Piranha” DIVERSEN Alarmnummers: Politie 41444, brandweer 32121. milieuklachten 96000. Openbare bibliotheek, Kerkweg 45, dinsdag 14.00-17.00 en 18.30-21.00 volw. en 15.00-17.00 en 18.30-21.00 jeugd Filiaal Beneluxlaan, Beneluxlaan 205-207. maandag 18.30-21.00 jeugd en volw. dinsdag 14 00-17.00 volw. en 15 00-17.00 jeugd Kinderboerderij, Vrijburglaan. Geopend op ma. t/m vrijd. van 10.00-12.00 en 13.15-16.45 uur Stichting alg. maatschappelijk werk, v.d. Hoopstraat 27, Beverwijk. Spreekuur werkda gen van 9-17 uur. Tel. 30766. 9

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 5