BOEVE EN OOSTERLOO ENIGE UITZONDERING Afscheid Stam sportpuntiq j EC-programma Schuiten tweede RONDE VAN HEEMSKERK VOOR VAN VLIMMEREN Sovjet-Unie oppermachtig kompositie met mohair /j pcrarclenkoersen Kinheim mode I KM GA lid ■Hr '?’:r 27 19 7 9 SEPTEMBER SPORT DONDERDAG 6 2fi 'X TH£ MiMi fen. uziek >- en RONDE VAN TOEKOMST: ikkelt 'EEN HAARLEM CASTRICUM HEEMSKERK IJMUIDEN I X Uk Tanner schakelt Ondergeschikte rol Nederlandse roeiers ROSCOE TANNER: revanche 000. Te I Hort moet afhaken Snelle eindsprint van John Broers Bartdjorisstr i*-28 Gv. AsKndeiftstr.la gshoogts erwarmf Aanne sweg 10 Door dit resultaat nemen Russen de eerste drie plaatsen in in de algemene rangschikking en „mocht” de pas negen tienjarige Joeri Katsjirin met de toe stemming van zijn ploeggenoten zich hullen in de gele leiderstrui. De Sovjet-Unie heeft aangetoond dat de (Van onze wielermedewerker) NOORDWIJKERHOUT. Na een spannend en aantrekkelijk koersverloop is de traditionele wielerronde van Noordwijkerhout voor amateurs, die gistermiddag door de Ren- en Toervereniging De Bollenstreek in samenwerking met de Oranjevereni ging Noordwijkerhout als sportief onderdeel van de najaarsfeesten op een parcours van ruim twee kilometer werd verreden en waarvoor veel belangstelling bestond, gewonnen door John Broers uit Maartensdijk. Hij was de snelste finisher van een tot vijf man geslonken kopgroep. Halverwege de race passeerde de West- duitse bout het Nederlandse tweetal. Ca nada, dat deze voorwedstrijd zou winnen en zich daardoor direct plaatste voor de halve finales, ging de Skadi-roeiers ook voorbij. Even kwamen Boeve en Ooster- loo terug. Ze verdrongen West-Duitsland van zijn tweede positie, maar gingen uit eindelijk toch als derde door de finish. vierde plaats tijdens de ploegentijdrit om het wereldkampioenschap, veertien da gen geleden in Valkenburg, een uitschie ter in negatieve zin is geweest. Op het traject DoleChalon-sur-Saóne wisten De bewuste partij werd door Karpov reglementair gewonnen, omdat zijn uitdager Cortsnoi weigerde verder te spelen zolang de parapsycholoog dr. V. Zoukhar, een ifficieel lid van Karpovs delegatie, niet uit de toernooizaal werd verwijderd. Kortsnoi lad zich er na de 17e partij over beklaagd dat de psycholoog hem door hypnose uit zijn concentratie trachtte te halen, waarmee de wedstrijdleiding erin toestemde dat de man liet meer zou worden toegelaten. Niemand greep echter in toen Zoukhar tijdens de 32e lartij toch weer in de zaal verscheen. De Aegir-Phocas vier zonder stuurman, die onder meer de Russen die wereldkam pioen zijn, tot tegenstander had, heeft ook geen enkele illusie kunnen koesteren Ook hier plaatste alleen de winnaar van de serie zich voor de halve finales. De Russen hadden na vijfhonderd meter het gehele veld al op twee lengten gezet. De Nederlandse combinatie zag zijn derde plaats voor het duizend meter-merkteken was gepasseerd al verloren gaan. Als vijf de met alleen de zwakke vier van Joego slavië achter zich, ging de Gronings-Nij- meegse coalitie door de finish. Kortsnoi eist nu dat deze partij ongeldig wordt verklaard en dat de FIDE gelast wordt iet wereldkampioenschap voort te zetten bij de stand 5-5. RIGA. De Tsjechoslowaak Vlastimil Hort heeft moeten afhaken in de jacht op de wereldtitel schaken. Hort kan wegens ziekte niet deelnemen aan het interzonale coernooi in Riga, dat dinsdag officieel werd geopend met de loting. Hij is vervangen loor de Rus Oleg Romanisjin. Ook de Amerikaan Ljubomir Kavalek is niet van de >artij. Zijn vervanger is Edmar Mednis, eveneens uit de Verenigde Staten. Overeenkomstig de verwachtingen zijn alle vier Nederlandse ploegen op de dag van de voorwedstrijden naar de herkan singen verwezen. De vier met stuurman van Nereus heeft zich in het geheel niet in de strijd kunnen mengen. Na een kwart van de race lagen de Amsterdammers al op een vijfde plaats, ruim een anderhalve lengte achter op de leidende boten. De Lisser Bas Langeveld werd dertien de, Henny van Lent uit Zwanenburg vijf tiende, de Hillegommer Ton van Eyk ne gentiende en Sjaak v.d. Meer uit Noord- wijk twintigste. De leidersprijs kwam in het bezit van Wim Gomes. Als rondemiss in Noordwijkerhout fungeerde de kers verse wereldkampioene Petra de Bruin uit Nieuwkoop. Na een inleidend steekspel dat bijna een jaar geduurd heeft kan de rechtbank in Amsterdam op 3 oktober beginnen met de behandeling van de civiele procedure die /iktor Kortsnoi heeft aangespannen tegen Anatoli Karpov en de wereldschaakfedera- ie FIDE. Inzet van het geding is de inmiddels berucht geworden 32e partij van de weekamp op de Filippijnen, die vorig jaar de strijd om het wereldkampioenschap schaken in het voordeel van Karpov besliste. Ook West-Duitsland en de Verenigde Staten, tweede en derde, bereikten de volgende ronde. Jeroen en Ronald Ver- voort, Victor Scheffer en Frans GObel niet. Zij eindigden als vierde, met drie lengten achterstand op de Amerikaanse boot. Op het formulier van toto gelijk nr. 36 van het komend weekeinde komt als veer tiende wedstrijd voor MSV Duisburg- Hamburger SV. Dit duel wordt echter al op vrijdagavond gespeeld. Daarom zal hiervoor een vervangende uitslag worden vastgesteld. Het Nederlandse volleybalteam heeft in Montfoort ook de laatste wedstrijd te gen Tsjechoslowakije kansloos verloren: 0-3. De setstanden waren 7-15, 7-15 en 9-15. de amateurs lieten de rood-blauwe rijders het afweten. In de koers van de liefheb bers en vetarenen waren Henk Buis, Leen Poortvliet, Jan v.d. Horst en Dick Schou ten weliswaar met anderen actief, maar zij konden het aanvankelijk niet tot een beslissende voorsprong brengen. Met nog vijf ronden in het verschiet ging Jan v.d. Horst aan de haal, pakte een flinke voor sprong en kreeg in de laatste ronde nog wel het gezelschap van Leen Poortvliet, maar die had zoveel van zijn krachten gevergd om bij te komen, dat hij de Haar lemmer in de eindsprint helemaal niet lastig kon maken. In het hoofdnummer van de amateurs waren Kees de Jong, Ron Bakker, die van de liefhebbers overgekomen is. Jan Bak ker, de ex-prof, Ruud Haller als enige Kennemerlander, Ger Slot, Ron Snijders, Rob Borst, Sjaak Pieters, Mario van Vlim- meren, Emiel Kerstens, Peter v.d. Knoop, René Kos en Harry van Piere het meest bedrijvig. Een demarrage van Kerstens kon tenslotte alleen door Van der Knoop en Van Vlimmeren beantwoord worden. De Zwanenburgers Rob Borst en Sjaak Pieters gingen nog wel op jacht, maar zij kregen het ontsnapte trio niet meer te pakken. In de eindsprint trok Van Vlim meren aan het langste eind. Van der Knoop moest hem een paar lengtes prijs geven, terwijl Kerstens helemaal niet meer aandrong. Het Nederlandse ijshockey team heeft gisteravond op de Uithof in Den Haag ook zijn tweede wedstrijd tegen de Verenigde Staten verloren: 4-11. Saronni maakte een tijd van 5 minuten en 15.5 seconden. Roy Schuiten eindigde als tweede met een achterstand van 9,5 seconde. De uitslag van de proloog is: 1. Saronni (Ita.) 4.19 km in 5 min. 15,5 sec.; 2. Schui ten (Ned.) op 9,5 sec.; 3. ex aequ Garcia (Spa.) en Pollentier (Bel.) op 13 sec.; 5. Van Impe (Bel.) op 14 sec.; 6. Cabaren (Fra.) op 18 sec. De 16.000 toeschouwers rond het centre court van Flushing Meadow, die voortdu rend Tanner aanmoedigden, vielen even stil. Maar al spoedig was er weer reden genoeg om Tanner aan te vuren tot grote daden. Björn Borg had gewoon een slech te dag. De opleving in de tweede set bleek niet constant en de Zweed moest zijn servicegame tweemaal afgeven (in de vierde en de achtste game), waardoor Tanner andermaal de set met 6-2 kom grijpen. Er wilde bij Borg ditmaal niet veel lukken. Zijn lobs kwamen lengte te' kort, het ontbrak de returns aan precisie' en zijn passeerslagen waren ook lang niet onhaalbaar. Daar kwam bij dat de lijn- SITGES. De Italiaan Giuseppe Sa ronni heeft in Sitges de proloog van de Ronde van Catalonië, een individuele tijdrit over 4.19 kilometer, voor beroeps renners gewonnen. De overwinning van de 27-jarige Tanner stond niet ter discussie. Vooral door zijn keiharde opslag bracht hij Borg letterlijk uit balans. Borg, die niet zo gesteld is op het spelen in de avond, maakte voortdu rend de indruk het hoge tempo van Tan ner niet te kunnen bijbenen. Al in de tweede game brak Tanner door de service van Borg heen en de eerste set greep de Amerikaan vrij eenvoudig met 6-2 in 27 minuten. In de tweede set leek de onver stoorbaarheid van de Zweed hem toch weer te redden. Tanner moest de pressie iets laten varen en Borg kreeg eindelijk zijn eerste service onder controle. In de zesde game verwierf Tanner zich op de service ban Borg bij 15-40 twee door braakpunten, maar Borg wist zich nog te redden. Op zijn beurt brak Borg vervol gens door de service van Tanner. Dat was voldoende voor de setwinst (6-4). NEW YORK. Roscoe Tanner heeft zijn revanche op Björn Borg. De als vijf de geplaatste Amerikaanse krullebol, die in de finale op Wimbledon al dicht bij een overwinning was op de Zweed maar toch in vijf sets moest buigen, zegevierde nu in de kwartfinales herenenkelspel van het tennistoernooi om de open Ameri kaanse kampioenschappen in Flushing Meadow in vier sets: 6-2 4-6 6-2 7-6. Het was de eerste nederlaag voor Borg sinds enkele maanden. Opnieuw loopt de Scan- dinaviër hierdoor het zo zeer begeerde grand slem mis. diverse azig. Te den voor het einde dan toch tot een nieu we afscheiding. Eerst sprongen Broers, Van Montfoort en Smit weg, waarna ook Prinsen, Hogervorst en St. Nicolaas mee in het offensief gingen. De andere koplo pers moesten het antwoord op deze actie schuldig blijven. Vooral de actieve Haar lemmer Ron Smit heeft nog een serieuze poging gedaan om de strijd met een ont snapping naar zijn hand te zetten, maar zijn vluchtmakkers gaven hem daartoe niet de kans. Het draaide uit op een eind sprint en die werd weliswaar aan de lin kerkant van de weg door Smit aangetrok ken, maar op rechts dook John Broers de ruimte in en hij bleef afgetekend aan de winnende hand. Ad Prinsen was in de laatste omloop gelost. slechts de Belgen de Russische trein rede lijk te volgen: zij eindigden als tweede op „slechts” 51 seconden. Nederland moest genoegen nemen met de vijfde plaats op precies drie minuten van de winnaars. CHALON-SUR-SAÓNE. De Sovjet- Unie heeft met groot vertoon van macht de ploegentijdrit in de Ronde van de Toekomst gewonnen. Ondanks het vaak lastige parkoers kwamen de Russen tot een gemiddelde snelheid, die er niet om liegt: 48,957 kilometer per uur. is m.gar CV. enz 11 -12.3C 1 gepubl Aanvankelijk waren er zestien renners aan de leiding gegaan, maar in de slotfase van de koers deed bij velen de vermoeid heid zich gelden en tenslotte wisten alleen John Broers, Theo Hogervorst, Ron Smit, Wil van Montfoort en Krijn St. Nicolaas zich op het voorplan te handhaven. Ex- prof Ad Prinsen was één van de laatsten, die zich gewonnen moesten geven. Er is in deze Noordwijkerhoutse feest- weekronde, waarvoor 49 renners aan de start verschenen, volop strijd geleverd. Reeds in de tweede van de 34 ronden vormden Harry de Boer, Henny van Lent, Rhett van Trigt, Louis van Wely, Wim Gomes, Theo Hogervorst, Piet Franken en Wil van Montfoort een kopgroep en die legde er flink de zweep over. Aanvanke lijk was ook Stuyfesant mee in de ont snapping, maar hij kon het niet bolwer ken en moest afhaken. Andere favorieten als Ron Smit, Barend Huveneers, Johny Broers, Krijn St. Nicolaas, Erik Geserick, Jan de Nijs, Bas Langeveld en Ad Prinsen onderkenden het gevaar van de vroege vlucht en kregen na een verwoede achter volging aansluiting. Er ontstond daardoor een kopgroep van zestien man en die heeft het verdere verloop van de koers volledig beheerst. Het peloton kwam er helemaal niet meer aan te pas. Nadat Smit, St. Nicolaas, Geserick. Broers, Langeveld, Prinsen en Franken al eens geprobeerd hadden om uit de kop groep te ontsnappen, kwam het vijf ron- BLED (ANP) Uitgerekend de Neder landse reserves waren de enigen, die te vreden mochten zijn over hun verrichtin gen op de eerste dag van de strijd om de wereldtitels roeien voor heren. Egbert Boeve en Karei Oosterloo, ingeschreven voor de twee zonder stuurman om hen in wedstrijdsfeer te houden, hebben giste ren op het meer van Bied getoond de ongelijke strijd niet te schuwen. Het Ska- di-tweetje voerde niet alleen de eerste vijfhonderd meter het veld aan, maar leverde ook daarna geruime tijd strijd om de topposities. Het contract van volleybal-bondscaoch Jaap Korsloot (heren) dat over twee we ken afloopt, zal niet worden verlengd. Volgens de vice-voorzitter van de NEVO- BO, Joost Veeger, zal de tweede trainer, Krysik, de trainingen over veertien dagen voorlopig overnemen. Als reden voor het ontslag van Korsloot werd „een ontevre den gevoel na diverse teleurstellende re sultaten” genoemd. Tijdens het tennistoernooi van de Uni versiade in Mexico City heeft Mickey Al bers zich geplaatst voor de derde ronde. De Nederlandse versloeg Matine van de Winkel uit België in twee sets: 6-1, 6-4. De damesploeg van de Sovjet Unie heeft tij dens deze studenten-spelen de landen- wedstrijd turnen gewonnen vóór Roeme nië en de Verenigde Staten. ALKMAAR. Cees Stam neemt zon dag tijdens de revanchewedstrijden van de wereldkampioenschappen wielrennen op de baan, die in het Alkmaarse wieler- stadion worden gehouden, afscheid van de wielersport. De profstayer, die tijdens de wereldkampioenschappen als derde eindigde, heeft plannen voortaan als bondscoach van de stayers te gaan optre den. Afgezien van Stam komen in het beroepsrennersveld wereldkampioen Martin Venix, Wilfried Peffgen (tweede) en Fred Rompelberg (vijfde) aan de start. Bij de amateurstayers komen de num mers één, twee en drie van de wereldkam pioenschappen Matthé Pronk, Guido van Meel (België) en Gaby Minneboo, in elk geval in actie. rechters nogal eens ten nadele van Borg beslisten, zonder dat dit nu direct het resultaat beïnvloedde. Bij 5-3 in de vierde set (Tanner was in de zesde game door de service van Borg gebroken) ontstond een merkwaardig in cident, waarvoor de partij een tiental mi nuten werd onderbroken. De scheidsrech ter merkte dat de netband op een plaats was gebroken en legde de wedstrijd stil om het euvel te laten verhelpen. De rust leek Borg goed gedaan te hebben. Hij greep de servicegame van Tanner na twee matchpunten weggewerkt te hebben en maakte gelijk: 5-5. Uiteindelijk viel de beslissing in de tie-break. Tanner bleef sterk geconcentreerd spelen en zijn servi ce verslapte geen moment. Borg kwam er in die tie-break eigenlijk niet aan te pas: 7- 2. Marianne van de Torre, Nanette Schut te en Karin Moos hebben alle drie de eerste ronde overleefd. Van het junioren- toemooi. Van de Torre, de Nederlandse kampioene, versloeg moeizaam in drie sets de Amerikaanse Anne White: 4-6 6-3 7-5. Nanette Schutte won met tweemaal 6- 4 van de Braziliaanse Claudio Montero en Karin Moos zegevierde met 7-5 6-2 over Prio Oyala uit Finland. Vlimmeren uit het plaatsje Hoeve heeft woensdag de wielerronde van Heems kerk voor amateurs in zijn voordeel be slist. Samen met de Haarlemmer Peter v.d. Knoop en Emiel Kerstens uit Rijs- bergen, die hij in het beslissende sprintje de baas bleef, was hij in de slotfase van de strijd uit een kopgroep ontsnapt. De uitslagen: nieuwelingen: 1. J. W. Brouwer, Velsen-Noord; 2. R. de Haan, Midden Beemster; 3. C. Kalter. Veteranen/liefhebbers: 1. J. v.d. Horst. Haarlem: 2. L. Poortvliet. Den Bommel: 3. A. Veenendaal, Zeist; 4. L. Wassenberg, Nieuw Vennep; 5. Hans van Leeuwen; 6. Dick Schouten, beiden Haarlem. Henk Buis uit Vijf huizen werd achtste. Amateurs: 1. M. van Vlim meren, Hoeve; 2. P. v.d. Knoop, Haarlem; 3. E. Kerstens, Rijsbergen: 4. R Borst; 5. Sj. Pieters, beiden Zwanenburg; 6. R. Kos, Oudkarpsel; 7. J. van Piere, Mijdrecht; 8. R. Haller, Alkmaar; 9. R. Snijders, Zwanenburg; 10. K. de Jong, Schijf. De oud-wereldkampioen bij de ama teur-stayers Rainer Podlesch uit West- Duitsland heeft in Frankfort de Europese beker voor amateurstayers gewonnen. Podlesch, die vorige week tijdens de we reldkampioenschappen in Amsterdam door winnaar Matthé Pronk nog op ver scheidene ronden werd gereden, won nu vóór Minneboo en Pronk. De uitslag: 1 J. Broers, Maartensdijk, de 80 km in 1.58.14; 2 Th. Hogervorst, Pijnacker; 3 R. Smit, Haarlem, 4 W. van Montfoort, Lopik, 5 K. St. Nicolaas, Dordrecht; 6 A. Prinsen, Raams- donkveer; 7 W. Gomes, Amsterdam; 8 R. van Trigt, Hillegom; 9 J. de Nijs, 10 B. Huveneers, beiden Amsterdam. In het voorprogramma had Haar lemmer Jan v.d. Horst de koers van de liefhebbers en veteranen gewonnen en was Jan Willem Brouwer uit Velsen- Noord aan de winnende hand gebleven in de race voor nieuwelingen. Het wielerfeest in Heemskerk, waar voor tamelijk veel belangstelling bestond, werd ingezet met de strijd van de nieuwe lingen en daarin bracht Jan-Willem Brou wer het tot zijn derde overwinning van dit seizoen. Hij zorgde tevens voor het enige succes van de organiserende BRC Kenne- merland. Vooral in het hoofdnummer van De succesvolle Brabander Mario van Er nemen negentien schakers deel aan het interzonale toernooi in Riga. Bij hen zijn vijf spelers uit le Sovjet-Unie: Tal, Poloegajevski, Tsesjkovski, Romanisjin en Koetsmin. De andere deelnemers :ijn: Hernandez (Cuba), Grünfeld (Isr), Ljubojevic (Jsl), Van Riemsdijk (Bra), Mednis (VSt), Ribli Hon), Gheorghiu (Roe), Trois (Bra), Miles (GBr), Rodriguez (Phi), Bouaziz (Tun), Tarjan (VSt), -arsen (Den) en Adorjan (Hon). Björn Borg uit DEN HAAG (ANP). Het eindtoer- nooi om de Europese honkbalbeker zal van woensdag 19 september tot en met zondag 23 september worden gehou den in een aantal Italiaanse steden. De deelnemers, Fortitudo (Ita), Germal Parma (Ita), Rimini (Ita), Hercules de las Corts (Spa) en Kinheim (Ned), zul len wedstrijden afwerken in Rimini, Parma en Bologna. Het programma voor Kinheim luidt als volgt: 20-9: Ri mini: KinheimRimini; 21-9: Rimini: FortitudoKinheim; 22-9: Rimini: HerculesKinheim; 23-9: Parma: Kin heimGermal Parma. De uitslag van de tweede etappe (ploegentijd rit) is: 1. Sovjet-Unie 73,6 km in 1 uur 30 min. 12 sec. (gem. snelheid 48,957 km per uur); 2. België 1.31,03; 3. Frankrijk 1.32,47; 4. Polen 1.33,12; 5. Nederland 1.33,49. Het algemeen klassement luidt na de tweede etappe als volgt: 1. Katsjirin (Sov) 4 uur 28 min 39 sec.; 2. Goesselnov (Sov) op 9 sec.; 3. Morozov (Sov) op 13 sec.; 4. Bogaert (Bel) op 15 sec.; 5. Picard (Bel) z.t. 22. Kuiken (Ned) op 1.07; 23. Nieuwdorp (Ned) op 1.09; 25. Winnen (Ned) op 1.10; 26. Van Peer (Ned) op 1.11; 101. Mertens op 20.13; 110. Boom op 27.20. Burg Moovstr Mi Gv.Asaendeiftstr.la Lange Nieuwstr. 497 WASSENAAR. De uitslagen van de giste ren op Duindigt gehouden koersen zijn. FLEETNESSPRIJS 2040 m; 1 Silvio Ulandia ;w. A. J. Velis) 2.51.3 1.24.0, 2 Return, 3 Petra Bronstee. Winn 1.70 (stal) pl 2.10 2.90 2.00 koppel 21.90 trio 147.10. DELTAPRIJS 1500 m: 1 Tyfoon Hazelaar (W. A. J. Velis) 2.05.7 1.23.8, 2 Tom Hagheweyde, 3 Talon Beroona. Winn 1.40 (stal) pl 1.10 1.20 1.10 koppel 4.40. BAYEXPRIJS 2000 m: 1 Polonaise (D. F. Weiss) 2.13.0, 2 Souplesse, 3 Panerco. Winn 4.50 pl 3.10 4.10 3.30 koppel 42.80 trio 1644.30. Niet gestart Court Lady en Job Palate. ZORAPRIJS 2040 m: 1 Shirley Mac (H. W. Langeweg) 2.54.3 1.25.4, 2 Sinatra H, 3 Sally Song. Winn 1.70 pl 1.20 3.50 koppel 13.30. BEAUMONTPRIJS 1800 m: 1 Ramboro Books (H. J. v.d. Kraats) 2.00.3, 2 For Example, 3 Tescousse. Winn 2.90 (stal) pl 1.70 2.40 4.10 koppel 10.90 trio 212.80. Niet gestart Stelfox Queen en Little Korea. ALKESTISPRIJS 1600 m: 1 Pharosa Due (F. van Klaveren) 2.09.0 1.20.6, 2 Oli V. 3 Ricky Surprise. Winn 1.40 pl. 1.10 1.10 1.10 koppel 3.10. INTREPIDPRIJS 2540 m: 1 Oranantes Duke ;A. van Klaveren) 3.27.1 1.22.2, 2 Susanne Bel- win, 3 Piccolino. Winn 3.30 pl 1.80 2.00 4.40 koppel 5.50 trio 231.10. VAN GELREPRIJS 2120 m: 1 Mai Regina (A. T. Knijnenburg) 2.49.1 1.20.5, 2 Micky, 3 Lucky Six. Winn 2.30 pl 1.10 1.10 koppel 1.60. BERNAYPRIJS 1300 m: 1 Woodfeets Fanny :R. S. T. Plant) 1.22.1, 2 Fanthon, 3 Jollyrenette. Winn 7.00 pl. 1.70 1.20 1.30 koppel 10.80 trio 131.90. Niet gestart Amber Boris en Partiele. VOLANNPRIJS 2040 m: 1 Rik Fortuna (M. Bouwhuis) 2.42.7 1.19.8. 2 Reema Beroona. 3 Orollne. Winn 3.40 pl 14.40 9.60 21 - koppel 26.00. Niet gestart Oplooper B. TOTALISATOROMZET: 335.640.00. Op het oog had de Nautilus-De Hoop dubbel vier de beste mogelijkheden om direct de halve finales te bereiken. Een derde plaats in een veld van vijf boten was daarvoor al voldoende. De tegenstand was echter sterk. Karl Heinz Busserd en Joachim Dreifke, die deel uitmaakten van de Oostduitse dubbel vier die in Nieuw- Zeeland wereldkampioen werd, zaten ook nu in de boot van de DDR, die in dezelfde serie als de Nederlanders was ingedeeld Voorts moest strijd worden geleverd te gen West-Duitsland, vorig jaar winnaar van het brons, de Verenigde Staten en Tsjechoslowakijë. Oost-Duitsland zege vierde met overmacht. 7? Jan van der Horst heeft in de Ronde van Heemskerk bij de liefhebbers en veteranen gewonnen. M zoen. De sportieve ruit- rok past uitstekend bij het jasje en is verkrijgbaar in di verse dessins. Maak zelf zo'n komposi tie met mohair: probeer het eens.... 5 Si s$ A S: •M* jasje f.298- rokf. 175,— Een warme winter- kombinatie .Mohair, het materiaal van j het lila jasje, is de stof voor dit sei- y 5 j g I

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 27