UW organiseert gevarieerd Direkteur coöperatie geridderd programma voor Velserhooft sterk Brandweer houdt open huis politienieuws 35.- 45.- bovenstebeste kinderschoenen, verantwoord tot in alle details. Vistip veilingen beverwijk DOOR STOP MOUWEN EN ZAKKEN ZIJN DE SHIRTS OPEENS HELEMAAL ANDERS. Vrouwencafé opent seizoen met twee vrouwelijke clowns O ■F 3.75 R I I f I Kerngroep en werkgroepen voor bootvluchtelingen Gebrek aan kader bij handbalclub KIC rt A >1 DONDERDAG 6 6 SEPTEMBER 19 7 9 PEEK&CLOPPENBURG. GEWELDIGE MODE, GEZELLIGE SFEER. t Ook anders. Dit ruitshirt met'onder geschoven mouw: 100% Katoen. In geel, wijnrood en groen. Hoogstraat 10 - Tel. 023 - 32 12 95 't straatje t/o de melkbrug LETRASET ART-MATERIALS AFWRIJFLETTERS verse vis, zó uit zee héél voor delig bij: Lekker flannel ruit shirt met borstzak. 100% Katoen. Merk: André Francois. In grijs/bordeaux en bruin/blauw. 1H wi Wegens enorm succes, ook deze week ONGEPELDE GARNALEN per 2 pond Even helemaal anders.Zo'n flannel ruitshirt met aparte steekzakken en blinde sluiting. 100% Katoen.ln o.a. groen. 35.- (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) Anders tasje gestolen van een 44-jarige Beverwij- (ADVERTENTIE) 05201 - 806 9 Het clownsduo neemt de traditionele rolpatronen van vrouw en man op een luchthartige manier op de hak. De organisatrices van het vrouwencafé zijn van plan het komend seizoen alleen op donderdagmorgen het café open te houden. De maandagavond komt te ver vallen. Daarvoor in de plaats organiseren zij eens in de drie maanden een avond voor vrouwen en mannen met onder meer toneel en caberet, die vrouwenzaken als thema hebben. De opening van het seizoen op 13 sep- dat men tot een taakverdeling is gekomen die kan worden overzien. BEVERWIJK. Ter gelegenheid van de Nationale Brandweerdag 1979, die za terdag 8 september wordt gehouden, or ganiseert de brandweer van Beverwijk een open huis in en rond haar kazerne aan de Brink. De verschillende demonstra ties, die de brandweer gaat geven begin nen om circa tien uur en eindigen 's mid dags omstreeks vier uur. Er wordt die dag onder meer gedemon streerd met het hulpverleningsvoertuig. Men zal de bezoekers laten zien hoe be knelde slachtoffers uit auto’s worden gehaald. Het reddingsvoertuig wordt eveneens uit de kazerne gehaald. Degene, die geen hoogtevrees kennen, krijgen de mogelijk heid om met behulp van de ladderwagen de verschillende aktiviteiten van zo’n 24 meter hoogte te bekijken. Huisvaders en -moeders kunnen onder deskundige leiding leren hoe een frituur pan, die vlam heeft gevat, moet worden geblust. Via dia’s en films kan men de brandweer zien optreden bij verschillen de branden. Alle mogelijke informatie is voorhan den over het werk van de brandweer en over brandpreventie. Voor meer informa tie kan men bellen: 02510-23844. bovenstebeste Bunnies EXPERTS VOOR BETER SCHOENWERK IJMUIDEN Kennemerlaan 95 L. Nieuwstraat 797 SANTPOORT Hoofdstraat 152 Onze groeivorm-meter geeft u daarover 3-voudige zekerheid. Bunnies, met 5 wijdtes in de maten 19 t/m 42 zien er bovendien vlot en vrolijk uit. Kom gerust eens vrijuit l meten en kijken. Felicitaties mocht de onderscheiden di recteur verder in ontvangst nemen van onder meer de direkteur van de Coöpera tie Gelderland, de heer P. Roetert, de chef van de banketbakkerijen in Beverwijk, de heer C. Kleijn en de oud-direkteur van de Coöperatie Kennemerland en oud-burge- meester van Zaandijk en Krommenie, de heer G. Oosterbaan. Een envelop met in houd kreeg de heer Kooijman tot slot van de voorzitter van het bestuur van de zuivelcoöperatie, de heer D. Brand. tember wordt gevolgd door een energie- tentoonstelling op 20 september in de Zandkraai. Eens in de veertien dagen worden op de daarop volgende donderdagen gespreks- en informatieochtenden gehouden over VIDO, Vrouwen In De Overgang, kinder mishandeling en eenzaamheid. Het vrouwencafé is vanaf donderdag 13 september om negen uur open. Er is een peuteroppas aanwezig. Belangstellenden kunnen informatie en inlichtingen krijgen bij A. Koopman, telefoon 02510-41772. bergsla 48-53. Aanvoer: postelein 3000 kilo, spinazie 8000 kilo, andijvie 22.000 kilo, prei 8500 kilo, bospeen 20.000 kilo, radijs 2500 bos, sla 120.000 krop, komkommer 32.000 stuks, tomaten 18.000 kilo. jubilaris. Deze hoge onderscheiding had de directeur van de Co-op niet direkt verwacht. „Ik sta perplex. Ik ben erg blij met de onderscheiding, maar, het was mijn plicht!”, aldus de verraste heer Kooijman. Veel sprekers voerden hierna nog het woord en zwaaiden de jubilaris de nodige lof toe. Mevrouw A. van Roe- den-Hoogenberg, voorzitster van de Raad van Commissarissen, betrok in de hulde, evenals de andere sprekers, zijn echtge note, zonder wie de heer Kooijman niet met een dergelijke inzet zijn werk had kunnen doen. Voor het echtpaar had me vrouw Van Roeden een grote staande schemerlamp als geschenk meegenomen. SANTPOORT. De ontspanningscommissie van de Unie van Vrijwilligers (UW) heeft een zeer gevarieerd programma voor het winterseizoen samengesteld ten behoeve van de bewoners van het bejaarden-centrum Velserhooft en hun leeftijdsge noten elders in Santpoort-Noord. GEOPEND: ma. t.m. zat. 9.00-16.00 uur BEVERWIJK. De noteringen op de Beverwijkse veilingen waren woensdag als volgt: Bloemen: anjers 15-42, trosanjers 140- 220, aster 80-125, chrysanten 100-195, jaar- rond 38, per stuk 50-75, dahlia 150, freesia 10-26, gerbera 14-20, gladiool 7-15, iris 14- 28, lely 7-110, liatris 14-24, nerinen 30-46, omithogalum 16, roos 30-60, babyroos 8- 23, statice 140-170. Planten: achmea 350-550, begonia 230- 500, coleus 45, cyclamen 450-710, gloxinia 200, vriesia 150-250, gem. planten 45-100, grote gem. planten 250-500. Groenten: andijvie 20-46, bleekselderij 53-59, bloemkool 59-110, bospeen 40-102, selderij 10-31, breekpeen 21-42, Chinese kool 37-39, groene kool 17-23, knolselderij 2844, komkommers 24-59, peterselie 11- 49, postelein 30-54, prei 68-92, pronkbonen 120-190, rabarber 15-64, radijs 26-38, snij bonen 180-320, sperziebonen 110-200, spi nazie 75-137, sla 28-71, spitskool 19-32, tomaten 300-450, uien 22-51, waspeen 21- 43, blauwe capucijners 360, retich 26-30, champignons 132-137, broceli 270-390, ijs- Elzinga, voorzitter, J. Koster, tweede voorzitter, contactman met de afdeling voetbal, B. van Rixel, penningmeester, B. Reemeijer, materiaalcommissaris, Chr. Weterings lid. Het secretariaat wordt tij delijk waargenomen door de voorzitter. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Met de algemene in formatie van maandagavond konden woensdagavond tijdens een vervolgverga- dering in kleiner verband verdere voorbe reidingen worden getroffen voor het op vangen van de Vietnamese bootvluchte lingen in het voormalige ziekenhuis. Aanrijding. Woensdagavond heeft een 34-jarige Heemskerkse automobilist op de Velserweg in Beverwijk, toen hij rechtsaf wilde slaan naar de Vondellaan, een 34- jarige bromfietser uit Velsen-Noord ge sneden. De bromfietsers is voor kneusin- gen aan de pols behandeld in het RKZ. Uitverkoop. De politie van Beverwijk heeft een proces-verbaal opgemaakt te gen een modewinkelier aan de Alkmaar- seweg in Beverwijk die nog uitverkoop hield en daarvoor adverteerde. Inbraak. Woensdag zijn de bewoners van een pand aan de Boogaartslaan in Beverwijk tot de ontdekking gekomen dat er 500 gulden uit hun woning was gesto len. De inbrekers hebben zich via een geforceerde tuinkamerdeur toegang ver schaft tot het huis. Diefstal. Dinsdag is uit een ambulance stasje zaten drie betaalcheques, alsmede zijn privé-autopapieren. Aangereden. Tijdens het oversteken van de Tolweg in Heemskerk is een 14- jarige scholiere uit Uitgeest door een 25- jarige automobilist uit Enkhuizen aange reden. Zij is voor behandeling per ambu lance naar het St. Josefziekenhuis ge bracht, waarna zij met de ziekenauto naar huis werd gereden. Servicestation. In de nacht van dins dag op woensdag is uit het servicestation aan het Uratonplein 500 gulden gestolen. De inbrekers hebben zich door vernieling van een ruit toegang tot het perceel ver schaft. Geparkeerd. Een 18-jarige bromfietser uit Heemskerk heeft woensdagavond een geparkeerde auto aan de Hoogdorperweg in Heemskerk over het hoofd gezien, waardoor hij er tegenaan reed. Hij is per ambulance naar het St. Josefziekenhuis gebracht. VELSEN-NOORD. De handbalafde- ling van de sportvereniging KIC uit Vel sen-Noord heeft een tekort aan kader. Dit valt te lezen in het jaarverslag, dat op de slechts door enkele leden bezochte alge mene ledenvergadering aan de orde kwam. KIC gaat het nieuwe seizoen van start met veertien jeugdteams en vijf senioren teams. De seniorenleden kunnen nu trai nen in de nieuwe sporthal IJmuiden-Oost. De mogelijkheid bestaat, dat een overkoepelend dagelijks bestuur van bei de afdelingen wordt gevormd. De afdelin gen behouden dan wel hun financiële zelf standigheid. De contacten met de voetbal afdeling zijn al goed te noemen. De jeugd commissie, die door voorzitter K. Elzinga wegens haar inzet speciaal werd ge noemd, heeft samen met deze afdeling al verschillende aktiviteiten voor de jeugd ontwikkeld. Het bestuur kent momenteel twee vaca tures. De samenstelling is nu als volgt: K. van een taxibedrijf in Beverwijk een pols- Er zijn inmiddels een kerngroep ge- vormd en verschillende werkgroepen, zo- ker, die bij het bedrijf werkt. In het pol- Op vrijdag 14 september, ’s avonds acht uur, wordt het seizoen ingezet met een filmvertoning door de heer A. Schutte waarbij de operettefilm „Der Vögelhand- ler” de aandacht zal vragen. Een mode show volgt woensdag 3 oktober om twee uur ’s middags. Op vrijdag 19 oktober verzorgt de Koninklijke Noord- en Zuid- Hollandse Redding-Maatschappij een filmavond. Dinsdag 30 oktober is er in de middaguren een tentoonstelling van handwerken die door de handwerkclub van Velserhooft zijn vervaardigd. Het Velser Gemengd Koor treedt dins dag 6 november in het gebouw op. Woens dag 14 november kan worden deelgeno men aan een gezamenlijke maaltijd waar voor het menu een jachtschotel vermeldt. HALKADE 17 IJMUIDEN TEL 02550 - 30344 De heer J. C. Kooijman uit Velsen- Noord, direkteur van de CO-OP Zaan- streek-Kennemerland, heeft op een recep tie, die ter gelegenheid van zijn veertigja rig dienstjubileum in Wijk aan Zee werd gehouden, de medaille ontvangen, die be hoort bij zijn benoeming tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. De koninklijke onderscheiding werd hem door de burge meester van Velsen, de heer P. J. Molen dijk, opgespeld. Op de zeer druk bezochte receptie voerde de burgemeester als eer ste het woord. Hij schetste in het kort de loopbaan van de heer Kooijman, die 3 september 1939 in dienst trad van de plaatselijke verbruikscoöperatie te Eindhoven. Met name op het organisato rische vlak heeft de jubilaris goed werk verricht voor de coöperatieve beweging. In 1960 trad de heer Kooijman toe tot de directie van Coöp-Kennemerland te Be verwijk. Zijn initiatieven leidden onder meer tot de fusie tussen de Coöperaties Zaanstreek en Kennemerland. In 1964, zo vertelde burgemeester, volgde zijn benoe ming tot direkteur van de Coöperatieve Verbruiksvereniging u.a. Zaanstreek- Kennemerland. De heer Molendijk betrok bij de huldiging ook de echtgenote van de Een toneelavond heeft plaats op dinsdag 27 november met medewerking van het Velser Amateur Toneel dat een blijspel zal opvoeren. De traditionele kerstavond met decla matie en zang door het koor van Velser hooft is vastgesteld op vrijdag 21 decem ber. Het winterseizoen wordt wat 1979 betreft op 22 december besloten met een kerstdiner. De ontspanningscommissie van de UW, die onder leiding staat van mevr. E. J. W. Schutte, geeft ook veel aandacht aan het clubwerk. Iedere dinsdagavond van kwart voor elf tot kwart over twaalf is er bijvoorbeeld gelegenheid tot volksdansen. Velserhooft heeft tevens een bridgeclub voor dames die op de maandagen van twee tot vijf uur actief is. De dinsdagmid dagen zijn gereserveerd voor de hand- werkclubs. Op woensdagmorgen is er „kreaterwerk” onder auspiciën van de Stichting Dienstverlening aan Bejaarden. Elke donderdag verzorgt de UW een ont- spanningsmiddag met kaarten en sjoelen. Iedere vrijdagmorgen van elf tot twaalf uur is er gymnastiek voor bejaarden. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Het vrouwencafé de Zandkraai aan de Handelstraat 93 te Heemskerk opent het derde seizoen op 13 september met twee uit Amsterdam afkomstige vrouwelijke clowns „Strips en Zipper”. 1 9 9 v" -

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 6