Zwakke race in herkansing In verband met affaire Tol Ivic: contact Sovjet Unie beheerst Toekomstronde toto-lotto AZ boos op Zwartkruis .0 sportpuntiq J Gerulaitis bij laatste vier „Geen Afscheidsduel Van Hanegem met Ajax” 27 SPORT VRIJDAG 7 SEPTEMBER 19 7 9 5,9 km oor, ers. 26 Nereus-vier niet Van der Linden en in halve finales Brand voor rechter tr Joop Brand: verklaringen nu onder ede afleggen. Hans Vul tink: formulier niet juist ingevuld. In de lotto en toto van week 35 vielen in totaal 25.635 prijzen. Uitslag van toto-normaal/systeem no. 35 van zondag 2-9-1979: Uitslag van toto-gelijk no. 35 van zondag 2-9- 1979: Een extra probleem waar Bertels als raadsman van AZ’67 mee werd gecon fronteerd is de plaats waar Brand en Van der Linden zullen moeten getuigen. Brand immers woont in Haarlem, Van der Lin den in Purmerend. Daardoor valt de oe fenmeester van Go Ahead-Eagles onder het arrondissement Haarlem en het oud- degelijk volmachten hadden en dus na mens Volendam optraden in de onderhan- delingen rond de spelersruil tussen Volen dam en AZ,” aldus mr. Crul. Aangezien de arbitragecommissie van de KNVB geen echte dwangmaatregelen heeft om ook bij de KNVB aangeslotenen te laten getuigen besloot voorzitter G. Hes- selink om de burgerrechter in te schake len. Daar zullen Joop Brand en Jan van der Linden voor 8 oktober een verklaring moeten afleggen inzake de transfer van Volendam-speler Pier Tol. Mr. Bertels: „Het is inderdaad een gek ke zaak dat de burgerrechter nu de beide heren moet oproepen. Het is zelfs zo dat de rechtbank opdracht kan geven om de heren 's morgens door de marechaussee van huis te laten halen en ze tot de behan deling van de zaak achter de tralies kan laten zetten. „Maar,” aldus Bertels, „ik verwacht niet dat het zover zal komen." Dat de arbitragezaak die door Volen dam tegen AZ is aangespannen daarmee nog niet is opgelost staat wel vast. Op 18 oktober namelijk gaat de arbitragecom missie van de KNVB zich opnieuw met de zaak bezighouden aan de hand van getui genverklaringen die voor de arrondisse mentsrechtbank zijn afgelegd. Op die da tum zal dan ook het Volendam-bestuurs- (Van onze sportredactie) ENSCHEDE. Hans Vultink, Neder lands succesvolste biljarter van de laat ste decennia, kan door ingrijpen van het bondsbureau, in casu secretaris Stevens, niet deelnemen aan het Nederlands kam pioenschap Vijfkamp. De Groenloër zou volgens Stevens het aanmeldingsformu lier voor het kampioenschap in Amers foort niet volledig hebben ingevuld, waardoor hij uitgesloten is van deelne ming. Secretaris Stevens over deze zaak: „De heer Vultink is maar gewoon een van onze 25.000 leden. Hij krijgt dezelfde behande ling als iedereen”. De vraag rijst echter waarom Vultink in voorgaande jaren wel aan alle kampioenschappen kon deelne men, terwijl hij het voorgeschreven aan meldingsformulier op dezelfde wijze had ingevuld. Stevens: „Hij moet zich gewoon aan de regels houden”. Stevens kon geen tijd vrijmaken om te zien hoe vorig jaar de formulieren waren ingevuld. Volgens de secretaris moet Vul tink zich niets gaan verbeelden. „Wij wil len in het vervolg alles van iedereen zwart op wit hebben. We zijn al eens eerder door de heer Vultink in de problemen geko men. Een dag voor een internationaal toernooi liet hij weten dat hij was verhin derd. We hadden toen niets op papier staan, waardoor er geen maatregelen te gen hem konden worden getroffen”. Hans Vultink weerlegt deze beschuldi ging. „Op de maandag voor het Europees kampioenschap 47-2 heb ik het bondsbe- stuur ervan op de hoogte gebracht dat ik zwaar verkouden was. Doordat ik me op dat toernooi goed had voorbereid, wilde ik erg graag spelen. Ik heb de bond wel gevraagd om een reserve aan te stellen, voor het geval ik toch moest afvallen. Het is gewoon jammer dat nu alles zo moet lopen, terwijl ik toch genoeg heb gedaan voor de biljartsport in Nederland”. Ook Hans Vultink kreeg deze formulie ren toegestuurd. Voordat hij op vakantie ging, vulde hij de formulieren op exact dezelfde wijze in als voorgaande jaren. Bij terugkomst kreeg hij te horen dat hij niet mocht deelnemen, omdat hij de beschei den onvolledig had ingevuld. Hans Vultink: „Ik vul al bijna vijfen twintig jaar de formulieren op dezelfde manier in, en nog nooit heb ik daar aan merkingen op gekregen. Waarom het nu ineens niet goed meer is, weet ik niet. Misschien komt het doordat de bond erg veel doet voor de jeugd, en ik als oudere speler zonder veel training nog steeds met de top meedraai. Eén ding is voor mij wel duidelijk geworden: de bureaucratie bij de bond viert weer hoogtij”. Ook Hans Sundquest, een clubgenoot van Vultink, is uitgesloten van deelne- lid Hein Schilder moeten getuigen omdat hij een deel van de besprekingen die met name Van der Linden met de inmiddels overleden Kees Molenaar van AZ’67 voer de heeft bijgewoond. De Spanjaard Pedro Vilardebo heeft gisteren de eerste etappe van de Ronde van Catalonië gewonnen. De rit ging over 182 kilometer van Sitges naar Vendrell. Hoogspringer Ruud Wielart is bij wed strijden in Koblenz als tweede geëindigd achter Dietmar Mögenburg. De Neder landse recordhouder passeerde de lat op 2.21 meter. Mögenburg kwam over 2.28, waarna een poging over 2.33 (nationaal record) net mislukte. Bij het speerwerpen kwam de Hongaar Ferenc Paragi over de negentig meter: 92.14. Hij was daarmee de zesde atleet, die dit seizoen de 90-meter- grens overschreed. Tijdens een internationaal jachtspring- concours in Hoogboom (België) is Johan Heins gisteren als vierde geëindigd met zijn paard Fernando Z. Winnaar werd de Brit Harvey Smith met SMC. Uruguay is gisteren in Tokio derde geworden in het wereldkampioenschap voetbal voor junioren. De Zuidamerika- nen wonnen de wedstrijd om de derde plaats tegen Polen na strafschoppen. De eindstand was 1-1. In de verlenging scoor den beide ploegen nog een keer, zodat penalty’s de oplossing moesten brengen. De finale gaat vandaag tussen Sovjet unie en Argentinië. Wereldkampioen boksen in het lichtve- dergewicht, de Columbiaan Ricardo Car dona, heeft gisteren in Japan zijn titel behouden. Cardona, die in de eerste ronde voor acht tellen neerging, herstelde zich in het verdere verloop van de partij en won op punten. De tragiek voor de initiatiefnemers was evenwel dat ook die jeugd niet voor het getrek aan de riemen warm liep. Nog maar nauwelijks hadden de scholieren zich geïnstalleerd op de tribune, of het gros liep er weer tyard af om zich elders in de buurt te verpozen. Nou moet worden gezegd dat de duels, die gisteren op het Slovenische meer wer den uitgevochten, niet bijster interessant waren. Het programma bevatte louter en alleen herkansingen; de absolute top kwam dus niet op het water, die had zich woensdag reeds gekwalificeerd voor de morgen af te werken halve finales. Daarin zal Nederland aanwezig zijn met drie ploegen, want de vier met stuurman van het Amsterdamse Nereus bevestigde het gelijk van de critici, die deze ploeg te weinig kwaliteit toedichtten voor een op treden op mondiaal niveau. Was het woensdag al huilen met de pet op voor het door Chris Ysbrandi voorge slagen kwartet, gisteren was het opnieuw kommer en kwel. Een derde plaats moest In deze toto vielen in totaal 57 prijzen. Prijzen- bedrag: ƒ185.311,75. Inleg: ƒ390.130,00. Ie prijs: geen winnaars, van het bedrag van de le prijs gaat l/3 deel naar de jackpot van week 36. Het overige deel wordt in gelijke delen verdeeld over de 2e en de 3e prijs; 2e prijs: 6 winnaars, die elk bruto ƒ11.839,30 ontvangen; 3e prijs: 51 winnaars, die elk 1.756,20 ontvangen. Jackpot bestemd voor week 36 24.708,24 FLUSHING MEADOW. In de strijd om de Amerikaanse tennistitel heeft Vi tas Gerulaitis zich door een zege op de Zuidafrikaan Johan Kriek (5-7, 64, 6-3 en 64) geschaard bij de laatste vier. Hetzelf de deed Martina Navratilova bij de da mes door een overwinning op de Austra lische Kerry Reid (64- 6-1). Bij de heren is de halve finale een puur Amerikaanse aangelegenheid' Titelhou der Jimmy Conners ontmoet John McEn roe en Roscoe Tanner komt op de baan tegen Vitas Gerulaitis. McEnroe wist zich erg simpel te kwalificeren voor de halve eindstrijd, omdat zij opponent Dibbes de strijd bij de stand 2-1 in het voordeel van McEnroe wegens een rugblessure staakte. Gerulaitis heeft in het tennistoernooi in Flushing Meadow tot dusver een uitste kende indruk achtergelaten. Tegen Johan Kriek verloor hij weliswaar de eerste set met 5-7, maar daarna stevende hij regel recht op de overwinning af. Bij de dames plaatste Martina Navrati lova zich als enige niet-Amerikaanse van origine voor de halve eindstrijd. De Wim- bledonkampioene bevindt zich in het ge zelschap van viervoudig winnares Chris Evert, Billie Jean King en de 16-jarige Tracey Austin, haar tegenstander in de volgende ronde, waarmee de halve finale van het Wimbledontoernooi herhaald wordt. Tracey Austin won overigens met 6-1, 6-1 van de Westduitse kampioene Syl via Hanika. In de finale van het herendub belspel staan Peter Flemming en John McEnroe op de baan tegen hun landgeno ten Bob Lutz en Stan Smith. Dit duo versloeg in de halve finale de Australische veteranen Fred Stolle en Roy Emerson (5-7, 6-3, 64). VILLIE-MORGON (ANP). Evenvals vorig jaar beheersen de wielrenners uit de Sovjet Unie de ronde van de toekomst volledig. Gisteren bezetten zij zowel de eerste drie plaatsen in het etappe- als in het algemeen klassement. De derde etap pe werd gewonnen door Averin voor Goessainov en Morotsov. In het alge meen klassement nam Goessainov de lei ding over van Morotsov en kwam Averin op de derde plaats. Vultink mag niet naar NK-Vijfkamp ming. De man uit Papendrecht meende naar aanleiding van resultaten in voor- wedstrijden recht te hebben op een plaats voor Amersfoort. De landelijke technische commissie besliste echter an ders en wees Jean Bessems aan. Bessems wordt afgevaardigd omdat hij betere re sultaten had geboekt in de finalewed strijden. Wanneer de arbitragecommissie, waar in ook PSV-manager Ben van Gelder en oud-Ajax-penningmeester Timman zit ting hebben, zich uitspreekt over de on geldigheid van de transfer van Tol naar AZ, dan zal er een tweede arbitragezaak moeten worden aangespannen. Daarin zal moeten worden uitgemaakt welk be drag AZ’67 alsnog aan Volendam moet betalen. Dat zal vermoedelijk pas in de loop van 1980 worden beslist. PIET TEELING (Van onze sportredactie) ZEIST. Het bestuur van eredivisie vereniging AZ’67 is boos op het sectiebestuur betaald voetbal en bondscoach Jan Zwartkruis. Dit naar aanleiding van uitlatingen die bondscoach Jan Zwartkruis heeft gedaan. Zwartkruis stelde begin deze week, nadat hij voor het kwalificatieduel tegen Ijsland Kees Kist moest laten vallen en te elfder ure Dick Nanninga moest oproepen, dat het een uiterst merkwaardige zaak is dat topclubs, en met name die topclubs die spelers leveren aan Oranje, op een vrije competitiedag aan vriendschappelijke wedstrijden of toernooien deelnemen. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM. Tomislav Ivic, wiens naam regelmatig wordt ge noemd als opvolger van de bij Ajax op de wip zittende trainer Cor Brom, voorziet voor zichzelf dit seizoen geen rentree bij de Amsterdamse club. Ivic, die Ajax twee seizoenen heeft getraind, liet donderdagmid dag vanuit het Joegoslavische Split weten dat er op dit moment „geen sprake is van contacten met Ajax”. Cor Brom: maatregelen tegen Schrij vers Schrijvers: „De band met het inter view heb ik niet opgevraagd. Dat is ook niet nodig. Via, via is mij wel duidelijk geworden wat Schrijvers heeft gezegd. Daarom wil ik ook dat het bestuur hem bestraft”. „Ook al zou Ajax belangstelling voor mij hebben, dan nog zou ik niet kunnen komen. Tot het eind van het seizoen sta ik immers onder contract bij Hajduk Split”. Brom zelf concentreert zich op dit moment op de eerstvolgende wed strijd van Ajax, aanstaande zondag thuis tegen Haarlem. Een duel, waar in de ploeg vermoedelijk in dezelfde opstelling zal aantreden als acht da gen geleden tegen Vitesse. Een vraag teken staat alleen achter de naam Piet Schrijvers, die afgelopen zater dag in een radioprogramma de nodi ge kritiek spuide aan het adres van Brom. „Om die reden heeft de oefenmees ter het bestuur gevraagd „disciplinai re maatregelen” te nemen tegen Zwartkruis stelde daarbij ook dat de KNVB in de toekomst er verstandig aan doet om de clubs vlak voor belangrijke interlandwedstrijden een zogenaamd speelverbod op te leggen. Met name dit laatste is bij het AZ-bestuur in het verkeerde keelgat geschoten. „Wij hebben schriftelijke toestemming gekregen van de KNVB om voor de interland een wedstrijd in Italië te spelen.” „Trouwens”, zo meent bestuurslid Gerrit Peters, „de clubhuishouding kost flink wat geld. Dus alleen al vanuit dat oogpunt is een dergelijke trip zoals AZ afgelopen weekeinde ondernam uiterst welkom.” Bondscoach Jan Zwartkruis, die in zijn actie steun zocht en vond bij sectievoorzitter Eric Vilé, vindt dat de clubs de risico’s van geblesseerde spelers die geselecteerd zijn voor Oranje zo klein mogelijk moeten houden. AZ’67: „Flauwekul, al na de wedstrijd tegen Sparta hebben we bondsarts Frits Kessel laten weten hoe ernstig de blessure van Kist was. Toen stond voor ons al vast dat Kist in Ijsland niet zou kunnen meespelen. Ik vind”, aldus Gerrit Peters, „het een uiterst merkwaardige zaak dat bondscoach Zwartkruis zo heeft gereageerd.” bestuurslid onder het arrondissement Alkmaar. Bertels: „De komende dagen zullen we gaan bekijken wat het eenvou digste is. Persoonlijk heb ik geen voor keur. Het feit dat ze verplicht zijn om te getuigen en die verklaringen onder ede zullen moeten afleggen is een duidelijk winstpunt voor AZ’67”. Brom denkt dan aan een boete of desnoods aan schorsing van een wed strijd. „Wat er ook beslist wordt, ik conformeer me aan de beslissing van het bestuur”, aldus Brom, die in juli een „oriënterend gesprek” heeft ge had met New York Cosmos. „Ik was er met vakantie, dus lag het voor de hand dat ik wat informatie zou in winnen over het Amerikaanse voetbal”. De normale gang van zaken is dat iedere ereklasser voor het begin van het seizoen aanmeldingsformulieren krijgt toege stuurd. Hierop moet men invullen voor welke spelsoorten men in aanmerking wil komen. Tegelijkertijd moet het inschrijf geld worden overgemaakt. In deze toto vielen in totaal 1.379 prijzen. Prijzenbedrag: ƒ30.117,38; Inleg: ƒ63.405,00. le prijs: geen winnaars; 2e prijs: geen winnaars, reglementair gaat van de le prijs inclusief het aandeel van de niet uitgekeerde 2e prijs een bedrag van 2.823,51 naar de jackpot van week 36. Het overige bedrag wordt in gelijke delen verdeeld over de 3e t.m. de 5e prijs; 3e prijs: 7 winnaars, die elk bruto 1.15620 ontvangen; 4e prijs: 399 winnaars, die elk 25,90 ontvangen; 5e prijs: 973 winnaars, die elk 9,00 ontvangen. Jackpot bestemd voor week 36 ƒ2.823,51. (Van onze sportredactie) ZEIST. De arbitragecommissie van de KNVB heeft gisteravond het besluit genomen om Joop Brand, de huidige trainer van Go Ahead-Eagles, en Jan van der Linden, commissaris in het inmiddels afgetreden bestuur van Volendam, door de burgerrechter te laten dagvaarden. Op die manier hoopt de arbitragecommissie die zich gisteravond opnieuw over de zaak-Pier Tol heeft gebogen, meer duidelijkheid te krijgen met betrekking tot de tol die zowel Van der Linden als manager Brand heeft gespeeld inzake de overgang van Tol als voetballer van Volendam naar AZ’67. (Van onze speciale verslaggever) BLED. Ook in Joegoslavië is roeien geen sport waar het volk massaal voor op de been komt. Ofschoon de weersomstandigheden ideaal zijn, is de publieke belangstel ling voor de wereldkampioenschappen in Bied tot dusver te verwaarlozen. Het tribuneterrein is voor het overgrote deel gevuld met deelnemers, officials en andere dienstdoende personen, allen herkenbaar aan hun zichtbaar te dragen pasjes. Om een beetje ambiance te creëren hadden de organisatoren daarom gisteren een horde schoolkinderen opgetrommeld óp de tweede dag van de titelstrijd voor de zware heren. worden gerealiseerd om een ronde verder te komen. Een opgave die in een toch heus niet sterk bezet veld te zwaar bleek. De Amsterdammers voeren een wisselvallige race. De start was redelijk en na 500 meter meldde het elektronische scorebord een tweede plaats voor Nereus achter Ierland. Het tweede kwart gaf echter een groot verval te zien, zodat het voor de Spanjaar den en Bulgaren niet moeilijk was de Oranje-mannen te passeren. Het deel tus sen de 1000 en 1500 meter gaf een lichte verbetering te zien, maar tijdens de afslui tende halve kilometer zakte de ploeg weer weg. Hoe grillig Nereus presteerde, bleek uit de tijden waarin de kwartgedeeltes van het twee kilometer lange traject werden afgelegd. De eerste 500 meter ging in 1.32,30, de tweede in 1.39,42, de derde in 1.36,01 en de laatste in 1.39,95. Ook Ierland ging met ups en downs over de baan, maar de Ieren beschikten over meer vechtlust en elimineerden zodoende de Nederlanders, die Spanje en Bulgarije al eerder hadden zien finishen. Zeges waren er voor de stuurmanloze vier van Aegir-Phocas en de quadrupel van Nautilus-De Hoop, voor wie het berei ken van de finales geen eenvoudig kwar- wei zal zijn gezien de loting. De Bosman- Vier uit Groningen en Nijmegen had giste ren weer eens een goede dag. Zonder problemen werd afgerekend met Dene marken, Frankrijk, Ierland en Oostenrijk. Ook in dit nummer was een derde plaats voldoende voor continuering van het toer- nooi. Aegir-Phocas had het trouwens wel erbarmelijk slecht moeten doen om te worden uitgeschakeld. Hetzelfde gold voor de vier van de broertjes Vervoort, die slechts drie opponenten ontmoetten waar van er een moest afvallen. Voordat er nog een meter geroeid was stond het slachtof fer al vast: Japan. Het Nederlandse schip zou moeten zinken om niet als een, twee, of drie te finishen. Dat gebeurde niet. Integendeel, Oranje ging voorspoedig over het water en zette de wedstrijd tus sen de 1000 en 1500 naar zijn hand. Dene marken en Tsjechoslowakije mochten strijden om de tweede plaats, terwijl Ja pan in geen velden of wegen was te be kennen. De derde Nederlandse halve finalist is de Skadi twee zonder van de reserveroei- ers Egbert Boeve en Karei Oosterloo. Zij bevestigden de goede indruk die zij tij dens de openingsdag achterlieten en be reikten zonder pijn de vereiste derde plaats. Meer lijkt niet haalbaar voor oner varen Rotterdamse studenten, die nu al kunnen terugkijken op een geslaagd inter nationaal debuut in het zware veld. Van de dertig deelnemende landen heb ben Oost-Duitsland, de Verenigde Staten, Tsjechoslowakije en de Sowjet-Unie in alle nummers een halve finalist. Ook West-Duitsland is tot nu toe succesvol. De Bondsrepubliek schreef op zeven nummers in en alle ploegen schaarden zich bij de beste twaalf, terwijl ook Bul garije en Groot-Brittannië met elk zes formaties nog volop in de slag zijn. Algemeen werd verwacht dat Sergei Soekhoroetsjenkov in de derde etappe, die over verschillende bergen voerde, een greep naar de gele trui zou doen. Zoals vorig jaar in de toekomstronde en dit jaar in de Vredeskoers. Op de Col Saint Vin cent zette Soekhoroetsjenkov na verschil lende schermutselingen inderdaad een aanval in. Hij arriveerde als eerste op de top voor Morotsov, Delgado en Krawczyk. Het peloton kwam echter terug. Op de Col de La Butte demarreerde „Soekho” op nieuw. Hij achterhaalde de eerder ont snapten Pringle en Bartolsic, maar door een lekke band raakte hij uit het ritme en viel hij ver terug. In de afdaling kwam er een nieuwe hergroepering. De Amerikaan Mount leidde de goede ontsnapping in. Hij reed eerst vijftien kilometer alleen, alvo rens hij werd achterhaald door de drie winnende Sovjets en de Italianen Clivati en Fedrigo plus nog een groepje renners van verschillende nationaliteiten. Neder landers waren er niet bij. Ze reden zonder uitzondering in de achterhoede en verlo ren in deze niet eens zo zware berge tappe alle uitzichten op een behoorlijke eindklassering. Uitslag lotto 35 van zondag 2-9-1979: in deze lotto vielen in totaal 24.199 prijzen. Prijzenbe drag: 1.657.48025. Inleg: ƒ3.227.747,00. le prijs: geen winnaars, van het bedrag van de le prijs gaat ‘A deel naar de jackpot van week 36. Het overige Vs deel wordt in gelijke delen ver deeld over de 2e tm. de 5e prijs; 2e prijs: 6 winnaars, die elk bruto ƒ47.583,40 ontvangen; 3e prijs: 178 winnaars, die elk bruto ƒ2.034,60 ontvangen; 4e prijs: 6.810 winnaars, die elk 64,40 ontvangen; 5e prijs: 17.205 winnaars, die elk ƒ25,50 ontvangen. Jackpot bestemd voor week 36 132.182,68. t worden gehoord. Bertels: „Zij hebben in Bij de vorige behandeling van de zaak had AZ-raadsman mr. Berry Bertels er voor de arbitragecommissie voor gepleit om Jan van der Linden en Joop Brand als getuigen op te roepen. De arbitragecom missie willigde de wens door een tus senvonnis tussen de vorige behandeling en die van donderdagavond in en verzocht de heren als getuigen op te komen dagen. Van der Linden verklaarde in een brief aan de arbitragecommissie er bepaald niet op te zitten wachten om voor die commissie zijn verklaringen af te leggen en Joop Brand had telefonisch meege deeld verhinderd te zijn. Ook tijdens de voortgezette behande ling stelde raadsman Bertels het van evi dent belang te vinden dat Brandt en Van der Linden door de arbitragecommissie L ieder geval de indruk gewekt voor Volen- t dam op te treden in deze zaak en AZ is er destijds van uitgegaan dat zij ook hande- L lingsbevoegd waren.” (Van onze sportredactie) ZEIST. Hoewel de zaak nog niet met alle betrokkenen is doorgespro ken, krijgt Wim van Hanegem naar alle waarschijnlijkheid een verlaat afscheidsduel aangeboden door de KNVB. Het sectiebestuur betaald voetbal is van mening dat de figuur Van Hanegem van zulke importantie is geweest voor de ontwikkeling van het Nederlands voetbal, dat De Kromme binnenkort een uitnodiging kan verwachten voor de jubileumin- terland op 26 september tegen België. Jan Huijbregts namens het sectiebestuur: „We hebben Zwart kruis gevraagd of hij Van Hanegem bij wijze van aaniige geste nog een keer in zijn selectie wil opnemen. De bondscoach: „Van Hanegem is zo uniek geweest, dat ik mijn medewer king moeilijk kan weigeren. De zaak is momenteel in studie. We zullen eerst contact opnemen met De Krom me zelf”. L Dit nu wordt door het Volendambestuur bestreden. Volendam-raadsman mr. C. A. t. J. Crul: „Brand en Van der Linden heb- F ben op eigen houtje gehandeld zonder dat het bestuur van Volendam daarin gekend 1 was. Daarom ook had AZ het duo opge- t roepen te kunnen aantonen dat ze wel

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 27