laf Harde tennisles voor Kortsnoi: beroep op le Billie Jean King Leonid Brezjnjev ‘er GEEN FINANCIËLE ZORGEN MEER VOOR MOTORCOUREUR HO contra Duitse Voetbalbond uel Ongeval mogelijk Thurau verslaat Raas voor de rechter I Taiwan wijst verzoek IOC alsnog af Verlies HSV i I 1 ■Ka Cecotto Wrok Vastbesloten 4» a Overige uitslagen IMHMI 'ü- Chris Lloyd -Evert: solo ■i 16 19 7 9 SEPTEMBER 8 ZATERDAG SPORT -1 MH I (Van onze sportredactie) GRONINGEN. Boet van Dulmen is van de hel in de hemel beland. De eerste maanden van het naar een eind lopende wegrace- seizoen speurde de motorcoureur tevergeefs naar een sponsor en werd hij achtervolgd door een reeks van technische tegenslagen. Boet van Duimen stond op een gegeven moment door financiële nood gedreven zelfs op het punt te stoppen, maar op het laatste nippertje dook een geldschieter op, waardoor de renner uit Ammerzoden toch zijn karakteristieke stijl kon blijven demonstreren. Het doorzet tingsvermogen van Boet van Duimen en niet te vergeten zijn monteur Gerrit Veldscholten werd beloond. Naarmate het seizoen vorderde, werden de prestaties steeds beter, met als grote uitschieter de overwinning in de Grand Prix van Finland 500 cc. j - Van Duimen van de hel in de hemel Lippens Willi Johan Cruijff heeft uit handen van de Didi Thurau nog een ;n deelde nder van TYBB en ts op het kbalvere- ;h het ge gebivak gedegra >n in be st aange- ndse Bil- ronden or René wereld- had hij achter- derde. ar) eter lan n, Ophe vandaag e Bataa ser geor bers, ju De advocaat voegde eraan toe dat dit de tweede maal is dat een direct verzoek tot Breznjev gericht is om in de zaak tussen beide te komen. Kortsnoi verklaarde eer der dat het leven voor zijn vrouw en 10 jaar oude zoon, sinds zijn vertrek naar het buitenland, „onaanvaardbaar” is gewor den en dat zij bloot staan aan voortduren de kwellingen van de Russische autori teiten. In het interzonetoernooi van Riga heeft Antony Miles zijn tweede zege behaald. De Brit versloeg in de tweede ronde de Tsjech Vitaly Tsechkovski. De strijdlust in de tweede ronde was erg groot. Van de negen partijen eindigde er slechts één in De Westduitser won vooi’ 40.000 toe schouwers de vijfde nacht van Hannover. Hij versloeg in de eindsprint Klaus-Peter Thaler, die tweede werd en ondermeer wereldkampioen Jan Raas, die genoegen moest nemen met een bescheiden zesde klassering. De Italiaanse renner Crepaldi heeft het eerste gedeelte van de tweede etappe van materiaal in Japan. Sheene zei direct al dat de Suzuki’s niet goed stuurden, maar Hartog en Ferrari kwamen daar pas tij dens het seizoen achter en begonnen toen te zeuren. Sheene heeft de problemen kunnen oplossen en dat merkte je aan gastspelers, dat een wezenlijke invloed op het competitiegebeuren kon hebben". Lipperns op zijn beurt stelt echter dat het reglementsartikel pas is aangeno men nadat hij naar Dallas was vertrok ken en dat het dus niet op hem slaat. Straub weerlegt deze redenering met: „Wij hebben de clubs tijdig ingelicht en die hadden dus maatregelen kunnen ne men. Misschien heeft Borussia dat nage laten, omdat men niet meer was geïnte resseerd in de voetballer Lippens”. Boet van Duimen is nu een gelukkiger mens dan een half jaar geleden, toen hij zonder geld zat Na zijn goede prestaties in dit seizoen heeft hi/ aan sponsors geen gebrek NEW YORK. De Amerikaanse titelhoudster Chris Lloyd-Evert heeft in de halve finales van de open Amerikaanse tenniskampioenschappen laten zien hoe groot het verschil is tussen haar en haar twaalf jaar oudere voorgangster Billie Jean King, 6-1, 6-0 was de uitslag. zijn stijgende prestaties. Wij wisten ook wie waar het aan lag. Als ik die fabrieks- machines in handen had gekregen, had ik die stuurproblemen binnen vijf minuten kunnen oplossen. Normaal gesproken had ik Hartog ook wel willen helpen, vroegere minister van Buitenlandse Za ken van de Verenigde Staten. Henry Kissinger, de trofee ontvangen voor de beste aanvaller van het Noordameri- kaanse competitievoetbal. Peitsman van SVV, de eerste speler die dit seizoen drie gele kaarten verza melde, is door de tuchtcommissie van de KNVB voor twee wedstrijden geschorst en kreeg bovendien een boete van 100. De eerste Albanese deelnemer na een periode van afwezigheid van zes seizoe nen, heeft geweigerd uit te komen tegen een vereniging uit de Sovjet-Unie. De Argentijnse jeugdploeg (tot 21 jaar) heeft een jaar nadat de „echte nationale ploeg het wereldkampioen- maar hij komt ook niet bij ons als wij problemen hebben”. Boet van Duimen had zelf in het begin van het seizoen grote technische moeilijk heden. Keer op keer draaide hij zijn ma chines stuk. „Boet, je laat dat ding teveel toeren maken om bij de fabrieksrijders te kunnen blijven”, werd in het renners- kwartier gezegd, maar de coureur wenst die kritiek te weerleggen. „Later in het seizoen draaide ik net zoveel toeren en toen bleef het spul wel heel. Nee, het is gewoon een kwestie van scheve carters geweest. Ik heb later, na veel moeite, via Japan nieuwe gekregen en ook daaraan hebben we een week gewerkt voordat ze goed waren. Maar toen waren de proble men dan ook voorbij”. MIDDELBURG. Een ongeluk in een motorrace, dat vorige week zondag het leven kostte aan een vrouw die stond te kijken, krijgt mogelijk een vervolg voor de rechtbank. De officier van Justitie in Middelburg, mr. Besier, heeft opdracht gegeven voor een uitgebreid onderzoek naar de toedracht. Aan de hand daarvan zal hij beslissen of er een strafvervolging komt tegen de coureur door wiens motor de vrouw gedood werd, of tegen de orga nisatoren. Het ongeval gebeurde tijdens irvan d< ■hrijvin; om éér aan dt lometer tevindei ood old' ins Rup an) ver moeten en. In schril contrast met de ellende van een half jaar geleden staat de situatie, waarin Boet van Duimen nu verkeert. Hij kan zonder financiële zorgen het seizoen af maken en zich beraden over een aantal aanbiedingen van sponsors voor 1980. De resultaten van Boet van Duimen hebben echter nog meer teweeg gebracht. Hij ver telt zelf het grote nieuws: „Deze week ben ik benaderd door Yamaha-Amsterdam voor een fabrieksmachine. Morgen praten we verder tijdens de formule-750 in Assen en dan zal wel snel de beslissing vallen of ik inderdaad fabrieksmateriaal krijg. Bij Yamaha ligt in feite mijn enige kans, wat op een Suzuki van de fabriek hoef ik niet te rekenen. Als er naast Hartog een twee de Nederlander op zo’n ding wordt gezet, zal dat waarschijnlijk Jack Middelburg zijn. Ik heb teveel onaardige dingen ovér hartog en Riemersma gezegd”. Heren dubbelspel: finale: Peter Fle ming en John McEnroe (Vst)-Bob Lutz en Stan Smith (Vst) 6-2, 6-4. Gemengd dubbelspel: halve finales. Greer Stevens en Bob Hewitt (Zd.-Afr.)- an, reeds] impioen. schap in ze finale melo het Roosen- it tussen esthoek. aren: De Victrix- 4.53,17. rtaan in istelland gelopen. HANNOVER (DPA). Wat Didi Thu rau niet lukte bij het wereldkampioen schap op de weg voor beroepsrenners, Raas in de eindsprint verslaan, is hem in Hannover wonderwel goed af gegaan. Door de betere doelcijfers (12-5 tegen 11-4, HSV scoorde één keer meer) bleef HSV nog aan kop. Deze wedstrijd stond in het teken van de talentvolle Thomas Kempe. Een spitsspe ler, die in het begin van het seizoen voor 23.000 DM werd overgenomen. Hij scoor de in vijf duels evenzovele keren. Het vierde doelpunt was het eerste voor MSV in de wedstrijd tegen HSV. Na zeven mi nuten schoot hij vanaf dertig meter raak. Na rust was het weer Kempe, die na een pass van de Oostenrijker Kurt Jara doel man Kargus van HSV versloeg. Norbert Fruck, middenvelder bij Duisburg, die Keegan weinig speelruimte gaf, bekroon de zijn goede optreden met het derde doelpunt voor HSV. :er) naandag F’.B.H.O., gen voor, illen zul- C. en D.) de voor n TYBB BB twee- e aan het Adorjan (Hon)-Rodriguez (Phi) rem.; Romanis- jin (Sov)-Trois (Bra) afgebroken. De stand na twee ronden is: 1. Miles 2 punten: 2. t.m. 5. Ljubojevic, Larsen, Ribli en Gheorghiu 1'6; 6. en 7. Tal, Tarjan 1 1 afgebr.; 8. en 9. PoloegajeVski. Adorjan 1; 10. Romanisjin '6 1 afgebr.; 11. t.m. 13. Koetsmin, Rodriguez, Grün- feld 'b; 14. t.m. 18. Bouazis, Van Riemsdijk, Trois, Tsesjkovski, Mednis 0 1 afgebr. TAIPEI (ANP). Het Olympische Co mité van Formosa (Taiwan) heeft giste ren bekend gemaakt geen gevolg te zullen geven aan het verzoek van het Internatio naal Olympisch Comité de naam, de vlag en het volkslied te wijzigen. Het IOC had om een dergelijke wijziging verzocht te neinde het opnemen van beide China’s in de Olympische beweging te vergemakke lijken. Taiwan had aanvankelijk het voorstel, dat gedaan werd tijdens de vergadering van IOC in Montevideo, aanvaard. Peking weigerde omdat het IOC geen gevolg gaf aan zijn eis, Taiwan uit het IOC te stoten. Gisteren echter stelde het Olympisch Comité van Taiwan niet tot naamswijzi ging te zullen overgaan en de verandering van de naam van „Olympisch Comité van de Republiek van China” niet te zullen wijzigen in „Olympisch Comité van Tai pei China." In een officiële verklaring zei het O.C. van Taiwan: „Als lid van het IOC heeft dit comité hetzelfde recht als alle andere leden zijn naam, volkslied en vlag te gebruiken.” Er werd aan toegevoegd dat deze stellingname beïnvloed werd door het feit dat het Olympische Comité van Peking zich als de enige vertegen woordiger van China beschouwd. „Een dergelijk standpunt is strijdig met de re solutie die in Montevideo is aanvaard, daar immers werd vastgesteld dat China in de toekomst zou zijn vertegenwoordigd door twee gescheiden comités. Nu een van de twee zich niet houdt aan wat is vastge legd in Montevideo in april, zal de hele affaire opnieuw moeten worden behan deld tijdens de volgende algemene verga dering van het IOC” verklaarde het Comi té van Taiwan. Eerder deze week had de voorzitter van de Internationale Voetbal Federatie (FI FA), Joao Havelange, gezegd dat de voet balbond van Taiwan zijn naam diende te wijzigen in „voetbalbond van China Tai wan" om lid van FIFA te kunnen blijven. I 350-ee-races in Borssele. Dinamo Moskou, deelnemer uit de Sovjet-Unie aan het toernooi om de Eu ropese voetbalbeker voor bekerwin naars, is zonder te spelen geplaatst voor de tweede ronde. Tegenstander Vlaznia Skodra uit Albanië heeft zich namelijk teruggetrokken. Begin april verliet de speler Borussia Dortmund om in de Verenigde Staten voor de Dalas Tornado’s te gaan voet ballen. Nu het seizoen in de Verenigde Staten op een haar na is afgelopen, wil Lippens weer in West-Duitsland spelen, maar dat is onmogelijk. opslagen in. Daarnaast maakte ze vijf dubbele fouten. Het was Chris Lloyds’ achtste achtereenvolgende zege op Billie Jean King. In de andere halve finale strijden Marti na Navratilova en Tracy Austin om de eer Chris Lloyd van haar vijfde achtereenvol gende Amerikaanse titel af te houden. n de B- na zes men de os Lam- )ick vani >ersnelle Boet van Duimen heeft zich inderdaad regelmatig afgezet tegen de groep-Har- tog. Hij heeft het overigens meer op ma nager Ton Riemersma, dan op de „witte reus” zelf voorzien. Vanwaar die wrok? Boet van Duimen: „Ik kreeg op een gegeven moment in de gaten dat ik be paalde onderdelen niet of later kreeg, terwijl Wil er wel over kon beschikken. Volgens mij heeft Riemersma daar de hand in gehad". Van Dulmens achter docht ten opzichte van Riemersma gaat heel ver, zoals bleek na de tv-uitzending van de TT-races in Assen. Door een mon- tagefout werden de eerste ronden twee keer uitgezonden en daardoor kwam Wil Hartog extra lang als kopman in beeld. Boet van Duimen riep toen uit: „Die Rie mersma heeft nu ook al de mensen van de tv ingepakt”. Het is in elk geval duidelijk dat een samenwerking tussen Van Duimen en Hartog uitgesloten kan worden. De Abbe- kerker zegt overigens nooit iets onvrien delijks over zijn Nederlandse collega’s. Boet van Duimen beaamt dat: „Daar is Hartog te veel heer voor". De relatie tussen Van Duimen en de derde Nederlandse topcoureur, Jack Mid delburg, is wel uitstekend. Het tweetal steunde elkaar zelfs in enkele wedstrij den. De sponsor van Middelburg nam onlangs ook Van Duimen onder zijn hoe de. De samenwerking geldt voorlopig tot het eind van het seizoen, maar de geld schieter speelt met de gedachte het vol gend jaar twee toprenners financieel bij te staan. Het idee werd zelfs al in de open baarheid gebracht als of de zaak reeds beklonken was. Maar wie Boet van Dui men beluistert, komt tot de conclusie dat er nog niets zeker is. De 32-jarige Gelder lander zegt zelfs: „Ik streef er naar om van niemand afhankelijk te zijn. Ik moet mijn eigen race kunnen rijden. De aanbie ding van Middelburgs sponsor is niet de enige waaruit ik kan kiezen. Ik ga alles tegen elkaar afwegen”. GLARUS. Schaakgrootmeester Victor Kortsnoi, wiens vrouw en zoon al drie jaar proberen toestemming van de Russische autoriteiten te krijgen om zich bij hem in het buitenland te voegen, heeft formeel een beroep gedaan op president Leonid Breznjev om „menselijke aandacht” aan de zaak te schen ken, zo heeft zijn advocaat verklaard. Op 21 april namelijk veranderde de DFB zijn reglementen zodanig dat pro fessionals die uit het buitenland terugke ren na het begin van het seizoen in het dan lopende seizoen niet meer speelge rechtigd zijn. „Wij willen daarmee”, ver telde bunde liga-bestuurder Wilfried Straub, „voorkomen dat het competitie- beeld wordt vervalst. Wij waren name lijk op weg naar een steeds groter aantal Morgen rijdt Boet van Duimen in Assen de Grand Prix voor de Formule-750, de klasse waarin hij in voorgaande jaren vrij i succesvol opereerde. Dit seizoen startte Van Duimen slechts enkele keren in de zwaarste categorie. Hij reed onder andere in Daytona, waar pech hem van een hoge klassering afhield. Boet van Dulmens fa voriet in Assen is Johnny Cecotto. „Die heeft het beste materiaal. Voor het overige sla ik hem niet zo hoog aan, want wat maakt hij nu klaar in de 500-cc klasse? Ik zelf heb me dit jaar in de eerste plaats geconcentreerd op de 500 en daar hadden we de handen al goed vol aan. Aan de verdere ontwikkeling van de 750- machine hebben we niets meer gedaan. De FIM heeft de formule-750 immers de nek omgedraaid door met ingang van het volgend seizoen geen wereldkampioen schap in die klasse te verrijden”. Boet van Duimen gaat dan ook alleen naar Assen omdat hij een flink startgeld kan beuren. Zijn eerzucht geeft de garan tie dat hij voor die centen ook zijn uiter ste best zal doen. Tot in oktober heeft „Den Boet” nog elke week een race. In binnen- en buitenland zijn organisatoren bereid fors over de brug te komen om de Nederlander aan de start te krijgen. Met Boet van Duimen gaat het eindelijk de goede kant op. Van grote invloed op het seizoen-1980 zal zijn of de toprenners er in zullen slagen hun prof-circus onafhankelijk van de internationale motorsportorganisatie (de FIM) van de grond te krijgen. De Amerikaanse initiatiefnemr Kenny Ro berts is vastgesloten om door te zetten en heeft zelfs de bemiddeling van oud-wer- ledkampioen Agostini, die door de FIM op pad was gestuurd, van de hand gewezen. Boet van Duimen is echter van mening: „Ik denk, dat we het nog wel ooit eens zullen worden worden met de FIM. Agos tini wordt wel geaccepteerd als gesprek spartner door de meeste renners.Aan de andere kant moet je niet vergeten dat de grote man van de autoracerij, Bernie Ec clestone, door de rijders in de arm is schap veroverde de wereldtitel voor ju nioren behaald. De Argentijnse jeugd versloeg gisteren in Tokio in de eind strijd van het tweede kampioenschap- stoernooi voor junioren titelhouder Sov jet-Unie met 3-1 na een ruststand van 0- 0. Het Europacup voetbal heeft in het seizoen 1978-’79 meer toeschouwers ge trokken dan in het voorafgaande sei zoen. In totaal trokken de 248 wedstrij den een toeschouwers aantal van 5.739.105. Dat is 142.191 toeschouwers meer dan het jaar tevoren, terwijl er één wedstrijd minder was. Het gemiddelde per wedstrijd steeg naar 21.690 kijkers tegen 21.032 in het seizoen 1977-’78. De 63 ontmoetingen in het toernooi om de Europese beker voor landskam pioenen werden bijgewoond door 1.511.291 toeschouwers. De 59 wedstrij den van de Europese beker voor beker winnaars trokken 1.041.135 mensen, ter wijl bij de 126 wedstrijden om de UE- FA-beker 2.826.679 personen de poorten van de stadions passeerden. de wielerronde van Catalonië gewonnen. Crepaldi kwam zeventien seconden voor de Spanjaard Juarez over de streep. De vierde etappe van de Ronde van de Toekomst is gewonnen door de Belg Ron- ny Claes. Hij legde de 176,5 km vanVillie- Morgon naar St. Etienne af in 4 uur 47 minuten en 7 seconden. In het algemeen klassement leidt de Rus Said Goesseinov vóór zijn landgenoten Morozov en Averin. De klasseringen van de Nederlanders zijn: 20. Winnen op 4.40, 29. Van Peer op 5.53, 46. Kuiken op 6.40, 54. Nieuwdorp op 7.17. Nadat de 24-jarige Chris Lloyd de eerste game had laten vallen, won ze de volgende twaalf in vijftig minuten. Onder de con stante druk, die ze daarbij uitoefende, ging Billie Jean Kings’ spel aan stukken. Vanaf de derde game van de eerste set tot de derde game van de tweede gunde haar ontketende tegenstandster haar slechts vijf van de 36 punten. Ze deklasseerde Billie Jean King zozeer, dat de 16.000 toeschouwers uitbundig begonnen te klappen voor elk punt dat de veterane maakte. De vijfvoudige Wimbledonkam- pioene en de viervoudige Amerikaanse titelhoudster ontbeerde de snelvoetigheid van weleer. Ze maakte 29 onnodige fouten en sloeg nog niet de helft van haar eerste ESSEN (ANP). De Nederlandse oud-international VVilli Lippens overweegt een rechtszaak tegen de Westduitse voetbalbond. De DFB name lijk wil Lippens geen toestemming ge ven te spelen tot dit seizoen zal zijn voltooid. genomen. Ik wil het volgend seizoen een circuit bijvoorbeeld een Grand Prix For mule I aanbieden onder de voorwaarde dat de motorcoureurs ook in actie moeten komen. In elk geval hebben we allemaal al geld gestort om het prof-circus op poten te zetten. We zullen wel zien hoe het afloopt”. Boet van Duimen is ervan overtuigd dat de motorsport de coureurs in de toekomst meer geld zal opleveren. „Ik zal er waar schijnlijk nog een paar jaren van mee kunnen profiteren, maar de generatie die na ons komt, krijgt het veel beter. Wij hebben het allemaal vanaf de grond moe ten opbouwen. Toen ik begon, had Neder land niemand in de zware klassen mee kon komen. Ja, Rob Bron, maar die heeft het ook meteen voor jaren verziekt. Daar hebben wij nog de nadelen van onder vonden”. Terug naar het afgelopen seizoen, dat als nooit tevoren is gekenmerkt door de opkomst van de privérijders in de 500-cc klasse. Hoe was het mogelijk dat het selec te groepje coureurs, ondanks de techni sche steun van grote fabrieken, regelma tig werd geklopt doof de jongens op zelf ontwikkelde produktiemachines? Boet van Duimen: „De fabrieksrijders reden gewoon slapper dan andere jaren, behalve Kenny Roberts, die dan ook een waardig wereldkampioen is. Barry Sheene had veel pech en Wil Hartog reed duidelijk minder dan in de tijd dat hij nog privécoureur was. Volgens mij heb ben Hartog en Ferrari deze winter ook fouten gemaakt bij het testen van het zijn de tiet nati- htervol- daarbij n-A uit tijd. Bondscoach Jan Zwartkruis heeft zijn fiat gegeven aan het plan om Wil lem van Hanegem op te stellen bij de vriendschappelijke voetbalinterland Nederland-België op woensdagavond 26 september in het Feyenoordstadion. De tijdelijk uit Amerika teruggekeerde voetballer wil zelf ook graag op een dergelijke wijze afscheid nemen van het Nederlands elftal, waarvoor hij 51 wedstrijden heeft gespeeld. remise en werd er één afgebroken. De overige zeven leverden alle een winnaar op. Tot die groep behoorden Mikhael Tal en Bent Larsen. Oud-wereldkampioen Tal versloeg zijn landgenoot Lev Poloegajevs- ki, die zich speciaal op dit toernooi voor bereidde in een geheime tweekamp met Jan Timman in Breda. Larsen behaalde het volle punt tegen de Braziliaan van Nederlandse afkomst Herman van Riems dijk. De uitslagen uit de tweede ronde zijn: Miles (Gbr)-Tsechkovski (Tsj) 1-0; Larsen (Den)-Van Riemsdijk (Bra.) 1-0; Lubojevic (JoefGrienfeld (1st) 1-0; Ribli (Hon)-Bouaziz (Tun) 1-0; Tal (Sov)- Poloegajevski (Sov) 1-0; Gheorghiu (Roe)-Koez- min (Sov) 1-0: Tarian (Vst)-Mednis (Vst) 1-0; middag irs oven ;tart om| :rs inge- zich de m Spar- illen het eau krij-i rs bevinJ Kos uit eter v.d weel uit lers Jan Noy me) >han v.d. ■echt, de Zwanen aak Pie- riboo uit aan de nkampi ■ker) impetitie deklasser gstuk ge- gradatie e Rohafc ilzwarten e handen ken gele p gelijke door de winnend Renee Richard en Hie Nastase (Vst/Roem) 6-0, 6-4. Betty Stöve/Frenc McMillan (Zaf?-Martina Navratilova/Bill Scanlou (Vst) 7-6, 6-3. Voor de 19-jarige Micky Albers zijn de tiende studentenwereldspelen in Mexico- Stad ten einde. De speelster uit Lisse Nederlands enige vertegenwoordigster bij het tennis verloor in de kwartfinales van Virginia Ruzici met 5-7 en 2-6. De Roemeense is geen onbekende in het profcircuit van de dames, neemt op de wereldranglijst de veertiende plaats in en is door de Mexicaanse organisatoren als eerste geplaatst. In deze ongelijke strijd heeft Micky Albers zich duchtig geweerd. In de eerste set leek zij regelrecht op een verrassing af te gaan, toen zij met 5-3 voor kwam. Op die stand verloor de studente Engels echter haar eigen opslag. Het bleek het breekpunt in de partij te zijn. De Deense ploeg voor de tenniswed strijd tegen Nederland (Eerste ronde Da- viscuptoernooi), die op 14, 15 en 16 sep tember op de banen van het Melkhuisje in Hilversum wordt gespeeld, bestaat uit Lars Elvström, Michael Mortensen, Ole Monberg en Jesbech Muller. De Nederlandse kernploeg, bestaande uit Louk Sanders, Rolf Thung, Thee Gor ter en Paul van Min, speelt deze week als voorbereiding een oefenwedstrijd tegen een sterk Engels team, met onder andere Mark Cox en David Lloyd, in Goirle. DUISBURG (ANP). Het nog ongesla gen HSV’ uit Hamburg heeft in de vijfde wedstrijd in de Bundesliga gisteravond in Duisburg een duidelijk verlies geleden tegen MSV. De eindstand van 3-0 (rust 1-0) betekende dat MSV evenveel punten had behaald als HSV. Toch was deze overwinning niet groot genoeg om ook de eerste plaats van de Hamburgse ploeg in de Bundesliga over te nemen. R- Viktor Kortsnoi: verzoek aan Brezjnjev

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 17